Květen 2011

Soustředění 27.-29.5. 2011

29. května 2011 v 21:57 | zRzQa |  Autorka blogu
Jela jsem tam i přes zranění s prstem.Vypadalo to sice,že to bude jedno z nejhorších soustředění,protože jsem tam neměla co dělat,žádné cviky,prostě skoro nic krom běhu a možná posilování.Seznámila jsem se tam s jedním fajn klukem,takže to bylo fajn :-)) Oslavili jsme tam trenérovy narozeniny,kecaly až do rána většinou do 2hod...Co víc říct..Pár fotek..Už teď se mi po někom stýská :-/

PS: Nenamalovaná,ošklivá..Ale je mi to fuk :-))
PS2: A ,,Ta" písnička..Dream girl.. :-)

Móda / Nové plavky (Croop)

26. května 2011 v 18:31 | zRzQa |  Když zRzQa navrhuje módu...
Dneska jsem si konečně koupila plavkybyla jsem s kámoškou s kterou se úžasně nakupuje.Umí totiž i kritizovat a to je fajn.Nakonec jsme si vybraly stjené plavky z Croopu.Skvělá cena ( 199kč vršek,199Kč spodek).Vypadají úchvatně.ty barvy,tvar,prostě jsem se do nich uplně zamilovala :-D Už se těším až půjdu na bazén :-)Jsou z obchpdu Croop.Líbí se vám?

4.Videoodpověď

23. května 2011 v 19:27 | zRzQa |  Má videa
Po dlouhatánské době je tady konečně videoodpověď.Nejsem s tím nějak extrémně spokojena.Pochybuju,že to bude mít takový úspěch,jako 1.videoodpověď ( již před 700lidí).Ale tak,snad příští bude lepší.V minulém článku máte možnost se mě ptát a já vám v další odpovědi odpovím. :-)

Vaše otázky do 5.Videoodpovědi

23. května 2011 v 17:30 | zRzQa

4.Videoodpověď se už nahrává na youtube,zbývá ještě asi 110minut,pecka no.takže video čekejte k večeru.Tak a já už i pro vás chystám tento článek,kde máte možnost mi znovu pokládat otázky.Jestli se ale budou i tentorkát opakovat některé otázky,řeknu to jednou :-) Opakovat se je zbytečné :-) takž,pište,jsem moc zvědavá.Až tady bude dostatek otázek,natočím 5.videoodpověď.Uzavžu to zhruba tak za 14dnů,podle vaší aktivity ovšem :-)

Když zRzQa kuchtí.. | Rychlý sálat

23. května 2011 v 17:12 | zRzQa |  Když zRzQa vaří...
Je to výborná a lehká večeře.nedávno jsem si jí dělala a tak se chci s vámi podělit o to,jak na to.

Budeme potřebovat: balíček Mozzarelly,listy bazalky,jedno velké rajče,sůl,pepř,toustový chléb,Octová omáčka s hroznovým moštem ( Aus Italien ) - seženete myslím,že v Makru.

1) nejdřív si připravíme dané přísady na desku.rajče pořádne opláchneme a listy bazalky taktéž.

2) Sýr Mozzarellu nakrájíme na plátky,klidně menší.záleží na vás.A rajče nakrájíme na větší kostičky.bazalku buď natrháme v rukou či nakrájíme.

3) Rajčata lehce posolíme a popepříme.Pak smícháme všechny suroviny do misky a lehce polijeme omáčkou.viz 1foto,


4) Teď vezmete zhruba 2 toustové chleby a nechte si je takhle pěkně opéct :-D


5) A je to hotovo .-) Přeji dobrou chuť


Sobotní výlet do Zoo...

22. května 2011 v 21:33 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Včera jsme si udělali výlet do Zoo.Byla jsem tam po někoika letech,takže jsem se těšila.Samozdřejmě jsem si vzala foťák a fotila jak pominutá.tady jsou podle mě jedny z nej fotek...Více v celém článku..


Když zRzQa kuchtí.. | Šnečci

19. května 2011 v 19:37 | zRzQa |  Když zRzQa vaří...
To je vážně o nervy.Připravuji návod na jednu dobrotu a když jsem v polovině,vybije se mi foťák.Wuá :-D . tak tedy mobil,kvalita je nic moc,ale lepší něco než nic - když už jsem se teda odhodlala.Dělala jsem dvě rolky..Je to velice jednoduché,takže to určitě všichni zvládnete a určitě to většina zná.Prostě jednoduchá dobrůtka...

Budeš potřebovat: 1balíček listového těsta ( je tam těsto na dvě rulky),30dkg šunky,30dkg plátkové sýru,kečup či rajčatový protlak,olivový olej či obyčejný,vajíčko,hladkou mouku,koření - paprika

1. Hladkou mouku vysyp na desku,vem si váleček a jednu část listového těsta.Rozválej,ať je těsto cca 3-5mm hrubé (zhruba! :-D)Až budete mít těsto vyválené tak ho lehce přetřete olivovým olejem nebo normálním.Záleží,jaký máte.Já to ,,přetírala" takovým štětcem.
2. Nyní naskládejte na těsto šunku a na ní sýr - jak vidíte na fotkách.Pokuď chcete mít šnečky plnější,můžete dát třeba i dvě vrstvy šuinky a sýra.To je na vás :-)
3.Teď na rozprostřete buď rajčatový protlak - jak vidíte na fotce,nebo v lepším případě kečup ( Dělala jsem tuto druhou rolku,jenže mi došel kečup,tak jsem tam musela dát protlak no).No a nakec vše zarolujte.Doporučuji nedávat kečup až na okraj,protože když to budete točit,tak vám to bude lézt ven.
4.Tak a teď rulku nakrájejte a dávejte na plech - doporučuji tam mít pečící papír! Jakmile budete mít vše na plechu,rozbijte vajíčko do hrníčku (slupku samozdřejmě vyhoďte) a trošku to promíchejte.Pak potřete vajíčkem šněčky po povrchu a nakonec posypte paprikou.No a dejte to rychle do troubky na 200stupňů zhruba na 15-20minut.Raději se vždy koukněte :-) No a chvilku nechte vychladnout ať si nepopálíte ústa no a..Přeci dobrou chuť! :-)
Jak se vám to líbilo? Už jste to zkoušeli? Znáte to? Myslíte,že je to složitě napsáno? :-)

Ták a týden jsem začala dobře...

16. května 2011 v 19:38 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
DNESKA jsem začala ve škole velmi slučně - myslím ohledně známek.V zeměpise jsem byla zkoušena na orientaci mapy ČR.jako měla jsem trošku nervičky,že mi dá nějakou prdelkovici a já to nenajdu no.naštěstí jsem se učila a věděla jsem vše - takže tedy za výbornou jako jooo :-) .Pak jsem byla zkoušená i v němčině,což jsem si večer akorát zopakovala pár slovíček a to bylo vše.Jako zkoušela mě na pár starých,hodně starách slovíček,nějaké věty,apod..Naštěstí také za výbornou.Jinak to je vše ohledně dnešní školy.Nic zajímavého se neudálo.Jen to,že jsem byla vybrána za třídu jako nejlepší u češtiny.Z celého -nejspíš druhé stupně,bude vybráno pár lidí a z toho se vyberou prý dva nebo tři a ti pak půjdou s ředitelkou na radnici,či co.no jako já to stejně nebudu,ale i tak jsem ráda :-) Jinak dnešní trénink byl zaměřen na bloky,takže jsem se dost uskákala :-D Ale jako jinak to byl poměrně dobrý trénink.Už se ale stejně sakriš těším,až bude specka pro nahrávačky :-) ( speciální trénink,jenže ten bude nejspíš až na minisoustředění,na které jedu ke konci května)...
VČERA bylo hnusné počasí - pršelo..Prostě nic moc.Akorát odpoledne jsem byla v kině na film Zdrojový kod.nebyl to sice nějaký extrémně výjmečný film,ale celkem zajímavý.Hlavně jsem musela u nějak pořád přemýšlet a dávat pozor,protože jinak bych se v tom ději na konci totálně zamotala.ten film bude stejně za chvíli na netu,tak vám ho sem třeba dám,jestli budete chtít..
ZÍTRA mám nultou hodinu - tělocvik,takže zase budu strašně brzo vstávat...Pecka no.Nejspíš budu zkoušená z chemie,takže se jdu za chvilinku učit.Jinak nic hrozného se neplánuje :-D Akorát nějaké mini testík z češtiny.Ale stejně se nejvíc těším na odpoledne.Proč? Protože jdu ke kadeřnici po šíleně dlouhé době.Určitě se vyfotím..Mám v plánu si nechat udělat blond melír,trošku ustřohnout konečky zrhuba o 5cm a nejspíš si dám nějak ofinu na bok,ale to spíš ne no.
VIDEA mám nachystané,jenže teď se mi už totálně pos*al foťák,konkrétně ten kabel - ta koncovka.Je nějaká ohlá,takže mi videoodpověď ani nejde dát do PC.Sice jedno video ohledně nehůt mám už v PC,jenže další problém a to ten,že nemám program jak ho upravit.takže kdy budou videa na blogu je tedy v nedohlednu.
ZAČÍNÁM BĚHAT A HUBNOU.Ano,ano.Né,že bych nějak nebyla spokojená se svou postavou,jenže mám trošku větší stehna a zadek ( prý jsem to zdědila) takže trošku máknu na nějakých cvicích a do léta chci trošku na nohou zhubnout.venku je už krásně,navíc po večerech krásně teplo takže na běhání ideální.Zatím jsem byla jednou,ale chci už začít běhat pravidelně.Když už nepůjdu běhat,půjdu večer na brusle.Nebo budu posilovat doma.Našla jsem si už na netu nějaké cviky,takže začnu.Mám už vyhlídnuté nááádherné plavky v obchodě tak mám takový menší cíl no :-) Prosím,nemyslete si o mě,že co blázním,nebo dokonce naopak.je to moje věc tak to prosím respektujte :-)

Když zRzQa kreslí.. | Nálada - Černý obličej

14. května 2011 v 16:22 | zRzQa |  Když zRzQa kreslí
Občas vezmu papír,nějaké pastelky prostě něco čím se dá kreslit akreslím podle toho,jakou mámnáladu.jak můžete posoudit dle tohoto obrázku nebyla asi nejlepší.je to zhruba 10minutové dílko :-D takové blbosti maluju no..Sakriš,to je ale vážně na nic :-D Jinak toto je malováno vodovkami,konkrétně černou barvou jak vidíte :-D Navíc ty rty se mi totálně rozpily,pff...

Když zRzQa kreslí... | Hrníček - tempery

14. května 2011 v 16:16 | zRzQa |  Když zRzQa kreslí
V pátek jsem jednu hodinu výtvarné výchovy malovala nějaký hrnek podle knížky.teda jako měli jsme to jako vzor,ale stejně jsem si to udělala trošku podle sebe.je to spíš takové rychlé dílo no :-D Ale celkem jsem s ním spokojená.Nejvíc s emi líbí to šílené pozadí.Měli jsme u sebe horně málo temper,protože zbytek si vzali ostatní jak šli malovat na stěnu.Já tam taky byla,ale jen na jednu hodinu,pak jsem šla kreslit ten hrnek,protože stejně je už ta stěna hotová.Takže zbyly takové blbé barvy no.. :-D

10. a 11. Května + Fotky :-)

11. května 2011 v 19:16 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Včera jsem měla volné odpoledne a tak jsme šly s holkama ven.Byly jsme tam asi 4hodiny.prostě úžasně strávené odpoledne.Jinak včera Jsem ve škole byla zkoušená z matiky a z uplné nepozornosti jsem měla na konci nalou chybičku,na kterou mě upozornila učitelka,tím pádem jsem měla jako by o bod méně.Takže mám dvojku no.A z testu z chemie mám 2 a 2.pak jsem se nechala vyzkoušet z angličtiny na vyprávění o Londýnu takže to mám jedna no.Dneska jsme psali test z dějepisu a to budu mít asi dvojku.Pak jsem šla na trénink,kde jsme původně měli trénovat venku,jenže tam měli být trénink hasiči takže jsme šly do vnitř a pak už stejn nezbývalo moc času na cvičení tak jsme zůstali venku a pak jsme šly domů.No a po trenalu jsem měla jít běhat,jenže nemám nakonec s kým,ikdyž jsem byla tak napůl domluvená no...Zítra nejdu do školy a odpoledne půjdu asi ven..Tak a tady jsou nějaké ty fotky ze včerejška :-)


Hudba | Rihanna - California King Bed

10. května 2011 v 20:43 | zRzQa
Nová písnička od Rihanny.na youtube je od 6.5. a jí si jí už uplně zamilovala.je skvělá a videoklip také :-) Každý má ale jiný styl,tak se raději koukněte a pište názory..Teď se jdu učit,takže pokuď to stihnu rychle čekejte ještě jeden článek :-)

Ze života zRzQy..Posledních pár dnů

9. května 2011 v 19:59 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
No,měla jsem v plánu,že o víkendu přidám video ohledně nehtů,videoodpověď,článek ohledně šperků,atd..Ale nakonec nic z toho nebylo.V sobotu jsem byla na kole,zkoušela jsem navíc dodělávat to video,jenže ten program co jsem si stáhla,je už jaksi nefunkční,protože když mám něco rozpracované,tak mi naskočí tabůlka,že se naskytla chyba a proces musí být ukončen.Video ohledně nehtů jsem dělala asi 6x,až potom jsem to stihla uložit,ale pouze jako rozpracované video v tom programu,takže jsem to stejně nemohla ještě nahrát na youtube.To jsem už měla pěkně sestříhané,přidaný text a hudba.Nakonec to došlo až k tomu,že program sotva co zapnu se to hned ukončí.takže nemám šanci již rozpracovanou upravu videa dokončit.Jsem děsně naštvaná.Jinak dneska jsem natočila v 4.videoodpověď,jenže už asi půl hodiny se stím štu,protože mi jaksi nereaguje USB kabel z foťáku do PC,abych mohla video přetáhnout..Ach jo,moje nervy!takže videa mám sice natočené,jenže se vyskytly technické problémy! Wááá

Ve škole se mi daří.Dneska jsme dostali testy z literatury,což mám 9bodů (maax. 10b) takže mám jedničku - téma Světová literatura.Dále dvě jedničky z matiky z testů na rovnice.A dnešní projekt jse také zvládla na dvě výborné - za projev a za zpracování projektu.Takže jsem moc spokojená :-)
Dneska jsem na tréninku makala a pak jsem byla uplně mrtvá a to jsem ještě jela na trenal na kole,takže mě to už uplně dobila ta cesta zpět :-D Né,ale žiju jako jo :-) Zítra určitě chci jet na brusle,budu se večer učit a zkusím něco udělat z tím videe ať ho sem konečně můžu dát.Protože mě štve to,že je mám natočené,ale nemůžu je dát na blog.Jinak budu se snažit být už zase na blogu více aktivní :-)

Vyhrála jsem 1.místo ve výtvarné soutěži

6. května 2011 v 14:39 | zRzQa |  Autorka blogu
Dneska jsemse ve škole v rozhlase dozvěděla,že jsem vyhrála 1.místo v Projektu Svět očima dětí.Jsem měla a mám neskutečnou radost.Jestli si pamatujete,dávala jsem to sem i na blog,něco jako koláž,prostě mix všech technik.Prý se ten obrázek bude posílat někam dál :-) Tak jsem uplně šťastná z toho.vyhrála jsem za 2.stupeň.Jenže vernisáž - udělování cen,atd.. byla včera a nikdo mi o tom nic neřekl,takže mě to trošku naštvalo.ceny mi předala třídní učitelka - diplom,nějaké tetovací fixy ( chytře tam nechali cenovku - 59Kč :D ),nějaká kabelka...Nejde mi o nějaké ceny,ale prostě mám radost,že vůbec můj obrázek vyhrál.Větší náhled

Když zRzQa tvoří.. | Keramická váza #1

6. května 2011 v 14:14 | zRzQa |  Když zRzQa tvoří...
ve výtvarné výchově jsme dělali z keramiky - vázy.Tvar jsme si mohl určit sami,prostě jsme měli volnou ruku.jen to prostě musela být váza no.Takže já neváhala a zapojila všechny mozkové závisty a něco vymyslela.Dominantou této vázy je jakoby vystouplý střed vázy.Který je různě ,,skrčený".Vázu jsem dělala poprvé v životě a jsem s í strašně moc spokojená.Mám to jako dárek ke Dni Matek - tak doufám,že tento článek nečte má mamka :-D Jinak je po překvapení.Ozdobila jsem to jednoduše a to stříkanci dvěma odstíny hnědé - tmavá a světle hnědá.Tak co vy na to? Foto ve větším náhledu ZDE !

ANKETA - Kterou rubriku máš nejraději?

4. května 2011 v 20:29 | zRzQa
Velmi by mě zajímal váš názor.Chtěla bych se vás zeptat,kterou rubriku máte nejraději.tak bych alespoň věděla,u které častěji zveřejnovat články na daný obsah.Chci,aby vás to tad stále bavilo a aby jste četli články,které vás baví,či na které se těšíte.Už jsem tady měla komentář,že jedna návtvnice čeká např. na nějaké nové video ohledně lakování nehtů.A právě o to mi jde.Chci vědět,co tady máte nejraději.Hlasujte proto prosím v anketě pro danou rubriku o kterou se buď nejvíce zajímáte nebo u které vás nejvíce baví číst články.Když se vyjádříte i do komentářů,tak to bude perfektní a uděláte mi velikou radost :-) Děkuji

PS: Mě poslední dobou nejvíce baví přidávat články ohledně lakování nehtů a tvoření šperků.

Edit 5.5. v 21:41 - Tak video ohledně nehtů jsem natočila,stáhla jsem si dokonce jeden prográmek na úpravu videí,protože to video potřebuji nutně setříhat,jenže se to nějak vždycky vypne a já to už tvořila několikrát a pak mi to napíše něco ve smyslu,že se vyskytla chyba a program se musí ukončit.takže jsem dneska děsně nadávala,že jsem se s tím tak dlouho piplala a ono se ot pak pos***.takže nejspíš si s tím o víkenu pohraju takže do konce týdne tady video na 100% bude + i 100% videoodpověď!!!!

Nejspíš se z té školy zblázním

4. května 2011 v 20:18 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Ách jo,přidám si někdy jako robot.Pořád dokola.Stejný stereotyp dne.Pořád se připravovat do školy,neustále nějaký testy.zrovna na zítřek toho je fakt hodně.Každou hodinu něco,to zas budou stery :-D Ale nebudu to nějak moc řešit,jinak se z té školy zcvoknu,takže s mírou no.První hodinu v angličtině zkouší povídání o Londýnu,takže určitě budu zkoušené a nebo se přihlásím dobrovolně.Budu tak i tak - už jsem se to celem naučila,ale ještě s ena to za chvilku kouknu.Druhou hodinu chemie píšeme test na oxidy+vzorečky- to jsem se naučila před chvílí.Třetí hodinu máme matiku a to píšeme nějaký test na rovnice - což naštěstá chápu skvěle.Čtvrtou hodinu máme češtinu kde máme mít slohovku,takže jí ještě teďka budu dopisovat,protože mi tam chybí nějaké drobnosti.V zeměpise zkouší na orientaci na mapě,takže to si projedu během pěti minutek a kašlu na to.No a v němčině píšeme test na hodiny...Taže zítra bude celkem záhul no.Jinak po škole mám v plánu nejspíš natočit buď videoodpověď,ale s větší pravděpodobností to bude ohledně lakování nehtů,protože mě to vážně moc baví.Dneska jsme ve škole psali test z literatury ze světové literatury a to budu mít jedničku.No a pak jsem ještě za nějakou samostatnou práci v matice dostala za jedna,naštěstí - zase z rovnic.Pak jsem šla na trénink no a jak jsem došla domů tak se už průběžně učím na zítřek no.Zítra tedy čekejte nějaký to video :-) Budu se ho snažit natočit co nejdříve,ať tady není pozdě večer.většinou se to totiž děsně dlouho nahrává na youtube - většinou u mě je ot tak 4hodiny no :D Jo a velmi mile jste mě překvapily včerejší návštěvností,ale oběcně.V poslední době je úžasná.nejvíc mě ale těší vaše komentáře,děkuji ! :-)

3.5. - Ostříklo mě auto,venku sněží,prší..+Video

3. května 2011 v 14:59 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Včera večer jsem si chystala věci do školy a řekla jsem si,že deštník si brá tnebudu,jelikož se mi tam ani nevleze za další nebude určitě dnes pršet.Když jsem vyšla ven ze školy tak samozdřejmě pršelo! Ok,ještě že mám na bundě kapuci,i tak jsem ale byla mokrá.Šla jsem jako obvykle k babičce na oběd a potom hned domů.Zase jsem byla mokrá,protože jsem si nevzala deštník,jelikož bydlíme kousek od babičky a dědy.Už jsem byla asi 20m od domu,když nečekaně vyjelo auto do zatáčky,cák a já byla celá totálně mokrá.Začla jsem mu nadívat.v tom jsem si všimla,že začíná lehce sněžit.Nálada už byla na hovno ( čas: zhruba 14:20).Přišla jsem domů,oblečení se už suší.Kouknu z okna a sněží jako kdyby byl prosinec,skoro sněhová vánice :D takže jsem tohle samozdřejmě musela natočit.jen mě štve,že foťák to nedovedl tak dobře natočit,že sníh na videu vypadá,že padá jen lehce,přitom padal opravdu hodně! :-) (čas natáčení videa: 14:39)

Tralalá,tralalí :-)

2. května 2011 v 20:42 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Včera jsem měla zápas,takže jsem v neděli (strašné vstávat o víkendu takhle brzy) vstávala v 6:30 a zhruba něco před půl osmou jsem už jela tramvají.Strašné.No,poslední zápas sezony -jako budou ještě zápasy,ale to spíš jako nějaké přátelské turnaje - jsem si užila naplno.Zahrála jsem si báječně,ikdyž výhrám se k nám nějak nechtělo,i tak ,hlavně poslední,byl nádherný zápas.Já byla navíc pochválena ( nechci se tady nějak chlubit,jen z toho mám prostě velikou radost).S holkama jsme předvedly podle mě dobrý výkon,ikdyž s jedním soupeřem to bylo velmi blbé,ale :-) Prostě já byla spokojena.navíc nás bylo přesně 12,což bylo na dvě družstva - A ,B.Já hrála v áčku a jelikož byly na nedělním zápase jen tři náhry tak já hrála s kámoškou na účko.Takže jsem pak vlastně byla každý zápas samotná nahrávačka,tak jsem se dost naběhala.Takže jsem domů přišla zbitá jak pes,sprchla jsem se,najedla,odpočinula u telky a v 19hod jsem si šla ,,na chvilku lehnout" že pak si pljdu udělat věci do školy no a spala jsem až do sedmi do rána.Takže jsem si dneska ráno nachystala věci a šla na ortodoncii.je to již 100% - budu mít rovnátka na pevno - nahoře i dole.Budou mi trhat celkem čtyři zuby.No,až mi je nasadí,tak mě bude čekat trošku bolestivé období,ale za krásný chrup to stojí.Jen tak mimochodem: Bolí trhání stoliček?Bolí nasazování rovnátek? A co ty první dny po nasazení,otřesné co? (budu ráda za odpovědi o dtěch,kteří mají rovnátka,či měli :-) .
Jinak už je tady květen,já tento rok uschnu,jelikož jsem na 1.Máje nedostala žádný polibek pod třešní,ale co :-D Zvládla jsem to celý život,tak proč né letos :D A co vy holky,byly jste políbeny na 1.Máje? :-)
Už se musím dokopat k natočení 4.videoodpovědi.Mám v plánu sem dát zase nějaké šperky a možná i nějaký návod.V tomto měsíci určitě čekejte nový design,uvidíme kdy mě políbí múza a já vytvořím nějaký nový layout...S láskou zRzQa

Na závěr otázky pro vás: Líbí se vám videa ohledně nehtů? (#1 a #2) Chcete další? Zkusili jste už také nalakovat své nehty podle mého videa?