Březen 2012

Autorka | Fotografie ( z 30.3.)

31. března 2012 v 8:21 | zRzQa |  Autorka blogu
Včera jsem přišla ze školy po páté hodině a tak "nějak" byl čas a udělala jsem pár fotek. Za cca 5min bylo hotovo (fotek vzniklo asi tááák "céécéá" 30) a vybrala jsem si šest, které jsem následně i upravila. S výsledkem jsem poměrně spokojena :) Je to zase něco jiného než obvykle. Trošku jsem se tam více "ksichtila" ale aspoň byla srandička :D Ták které se vám líbí (nelíbí? :D ) nejvíce?

* Více fotek v celém článku!


Malba na školní šatny 2012

30. března 2012 v 13:18 | zRzQa |  Když zRzQa kreslí
A teď jedno velké ANOO! Konečně je to hotové. Dalo nám to opravdu velkou práci a ztrávily jsme na tom asi tak min.12hod.Byly asi celkem tři vrstvy té bílé barvy ( balakryl) a to nám zabralo asi nejvíce času. Pak ještě.. no prostě všechno už je to naštěstí hotové.

Stěna naproti šaten je nakreslena stejně + obličeje a tak jsme to doladily tím, že jsem tam načrtla některé prvky z té stěny naproti, ať to aspoň ladí a není to všechny " z jiného soudku". Ale jsem spokojena s výsledkem.

Vymyslela jsem tam ještě ty paáčky. Ti měli obrovský úspěch i u učitelů.Co na to říkáte?

Pomáhaly mi ještě kamarádky Ivetka,Romča a Nikča :)

+ časté hlášky při malování: " Mě už to nebaví! , Zuzko,co mám dělat? Ale já to neumím! Kur** to teče! Do prdeléé já jsem to posrala! Mě bolí záda! atd... "


Fashion | Boty 2012 (#1)

30. března 2012 v 6:08 | zRzQa |  Články
Projížděla jsem teď nějaké weby a vytvořila jsem takový kratší článek na pár tipů na boty,co mě zaujaly. Jsou to převážně botky na podpatku (klínku). Líbí se mi, jak jsou některé barevné. Tyto internetové obchody nejsem české, takže cenu jsem přepočítala na české koruny ( Původní: Libry ) a je to zaokrouhleno..

* Budu sem přidávat více části, ovšem budu se zaměřovat i na šperky, bundy, kalhoty, apod.. Které se vám líbí?

Btw. Mě nejvíce zaujaly ty hnědé z H&M (Viděla jsem je navíc včera v obchodě a uvažuji nad jejich koupi) a dále ještě ty první žluté.Ty jsou podle mě nej :P

Menší nákupy :P (29.3.)

29. března 2012 v 20:59 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Dnes jsem odpoledne vyrazila do nově postaveného obrovského nákupního centra. Všichni už tam byli a pořád jen " Je to tam úžasné,apod.." a já tam nebyla :D No tak tedy už mohu také říct " Je to tam peckovnííí!".

Našla jsem tam jeden obchod, do kterého jsem se totálně zamilovala a byla jsem tam asi 10-15minut :D Byly to hlavně šperky a takové ty hovadinky. Je to první obchod tohoto typu tady poblíž. Jsou tam třeba ty úžasné prstýnky s knírkem, peace prstýnky, náhrdelníky, přívěšky, nějaká kosmetiky, tašky, náhrdelníky se sovou (Už jsem si ho málem koupila,asi příště :P Cena: 249Kč - uplně perfekntííí, wuháá!),apod.. No prostě pecká. Pak tam byly často slevy.No a jinak jsem si vybrala to,co vidíte n aobrázku níže.. Jsem spokojená! A nakonec jsem navštívila UGO :P


Fotografie | Pivečko :P

29. března 2012 v 6:22 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
U této fotografie jsem byla děsný lenoch.Foťák jsem pouze položila na sklenici,objektiv směřoval do sklenice a pouze jsem udělala "cvak" a je to :D No jooo :D Ale i v jednoduchosti je krása ( a tentokrát i chuť ) :D já k pivo měla dlouho odpor,prostě mi to smrdělo.Ale jako,že teď jsem si ho oblíbila :D

OTÁZKA: Máš rád/a pivo?


Miloško odpočivaj v pokoji...

28. března 2012 v 22:05 | zRzQa
Kdo se díval na dnešní Modré z neba pochopí...Upřímnou soustrast celé rodině..Tento příběh byl vážně velmi smutný.. :´(

*( Rakovina v posledním stádiu,zemřel v den svýh 15.narozenin,spolužáci mu vysnívali oslavu,setkání s Majk Spiritem)

Miloško odpočivaj v pokoji


2.kolo soutěže "Nejzajímavější blog"

28. března 2012 v 15:43 | zRzQa
První kolo je za námi a tentokrát jsem vyřadila 11soutěžících s nejmenším počtem hlasů.Zbytek pokračuje dál a máte možnost zase hlasovat o nejzajímavější blog.Do dalšího kola postoupí pouze 5soutěžících s nejvyšším počtem hlasů!

Hlasujte nejpozději do 2.4. do 15hod!
VÝSLEDEK ANKETY NAJDETE V CČ (screen)

Tipy a triky pro začátečníky v blogovém světe – 3.část

28. března 2012 v 6:38 | zRzQa |  Články
Velmi důležitý bod je také ochrana osobních údajů.Já sama některých věcí lituji a chci vás proto na ně upozornit než bude pozdě.

Já bych to rozdělila nejspíš do tří skupiny ohledně té OOÚ (zk.: Ochrana Osobních Údajů):

1) Kategorie, které o vás návštěvnici neví nic.Píšete prostě anonymně.Neví o vás ani jméno,věk.Některým to vyhovuje,jelikož to má své velké výhody.Pokuď máte blog,kde (například! ) nadáváte na nějakou osobu,nebo vás blog slouží jak váš deníček tak to bych asi také nic nezveřejňovala.Ovšem mě by nevadilo zveřejnit křestní jméno a věk.Vždyť třeba "Kateřina,14let" těch je na světe..hodně :D

2) V této kategorii o vás ví návštěvníci ty základní údaje a zveřejňujete své fotky.To je podle mě ta nej.skupina .Ví o vás něco,ale né vše.

3) Poslední kategorie.To si záměrně zveřejňujete své bydliště (a třeba i číslo popisné :D ),číslo na mobil,adresu školy,jméno i příjmení,fotografie,konkrétní údaje o členech rodiny,…
Této skupině se rozhodně všichni vyvarujte! Určitě na internet nepište bydliště,telefon,školu.Nikdy nevíte,co se může stát.Já si už na tyto údaje dávám pozor,jelikož není dobré,když o vás neznámí lidi na internetu ví všechno do detailu.Na to tedy bacha

Pokuď se tedy už nacházíte v té tetí skupině,raději si ty údaje smažte.

Určitě znáte,když mnoho lidí píše na facebook něco jako " Ano,zítra jedeme na 14dnů do Řecka,těším se!".To je něco,jako kdyby jste napsali " Ano,zítra jedeme pryč a zloději mají 14dnů na vykradení našeho bytu"...

Je to tedy podobné jako na blogu.Já už to dělám raději tak,že přednastavím články a napíšu,že "Jsem mimo domov" a jakmile přijedu domů,napíšu článek o tom,kde jsem byla .Dělávala jsem to tak,že jsem psala kam,kdy,s kým jedu.Ale snažím se to omezit do určité míry.

Dávejte si pozor na to,co zveřejnujete!


Anesteziologie

27. března 2012 v 7:02 | zRzQa |  Články
S taťkou jsme po večerech odpočívali (článek psaný v Rakousku) a já ho na pár minutek vyzpovídala ohledně jeho práce,kterou vykonává.Byl celkem unavený takže některé odpovědi jsou vélmi stručné :D Takže ti,co nemají pojem,co že to tak ta anestezilogie je,čtěte…

- Co je to anesteziologie? Znecitlivění,navození umělého spánku s cílem,aby pacient necítil bolest.
- Jak dlouho tuto práci děláš? 20let
- Takže máš určitě mnoho zkušeností že? Tak trochu
- Co tě na tom nejvíce baví? Že můžu pomáhat lidem a zbavit je utrpení a bolesti.
- Je tato práce náročná? Ano
- Víc psychicky nebo fyzicky? Psychicky
- Myslíš,že tento obor je oblíbený ve zdravotnictví? Né každý doktor to chce dělat a je schopen vykonávat práci anesteziologa.
- Kolik ti umřelo lidí? Za těch 20let do deseti lidí. (Byli mladí? ) Také
- Chtěl jsi tento obor vždycky dělat? Ne.Původně jsem chtěl dělat dětské lékařství.
- Jak probíhá tvá práce (uspávání)? Nejdřív pacienta zkontroluji,zeptám se jesli má nějaké dotazy,řeknu mu ve stručnosti co s ním budu dělat.Mezi tím ho sestřička dá na přístroje ( monitoring) ,zajistí mu žilní vstup a čeká na mé požadavky.Když je všechno nachystané (léky) a pacient připravený,aplikuji léky na usnutí,proti bolesti,relaxancia (Tj. Aby pacient přestal dýchat). Potom zajistím dýchací cesty intubací ,pacienta napojím na dýchací přístroj a může začít operace. Jakmile operace končí, postupně vysazuji všechny léky tak,aby jejich účinky odezněly s koncem operace. Pacient se probouzí a je předán na dospávací pokoj.
- Kolik peněz zhruba stojí léky,které zdravotnictví vkládá do oboru anesteziologie (ročně) ? Ročně sto tisíc.
- Patří tento obor ke složitějším ve zdravotnictví? Ano (A v čem?) Musíme jednat rychle a máme třeba 2minuty na záchranu lidského života.

Tipy a triky pro začátečníky v blogovém světe – 2.část

26. března 2012 v 19:19 | zRzQa |  Články
V této části se zaměřím na design a vše co se toho týká.

Další názvy pro design blogu: lay,layout,vzhled,šablona, "dessík" ,apod…

Mnoho lidí píše slovo "design" špatně.Já sama ho na začátcích také špatně psala,ale jsem ráda,že jsem přišla na ten správný výraz.Takže žádné: design ani dizajn ale DESIGN.

Podle mě je to jedna z nejdůležitějších věcí u vašeho blogu.Často mnoho lidí dává na první dojem.Občas je to tak i lidí.Tedy vlastně skoro pořád.Ovšem nenechte se odradit tím,když blog bude mít nějaký obyčejný design apod..Protože i takové blogy můžou mít perfektní články,jen prostě nejsou moc zdatní po té grafické stránce.

Ovšem uznejte sami,že kvalitní,přehledný a originální vzhled blogu dělá hodně.

Existuje ovšem více možností než si vytvořit design sám/sama.Lze si je také "objednat" .Ale já jsem zastánce toho,že každý by měl mít svůj vlastní a originální design,který prostě jen tak někdo nemá.

Každý (i já) má svůj vlastní styl v grafice a čili i ve tvoření "layoutu" na blog.Každému se líbí něco jiného a né všichni jsou na té stejné úrovni.

Co potřebujete k tvrobě designu? Tak nejlépe nějaký grafický program (pokuď tedy chcete,aby vás design měl nějakou úroveň).Ovšem tím nemyslím malování :D Chtělo by to něco lepšího.Já mohu doporučit velmi jednoduchý program " Photofilter studio" se kterým pracuji zhruba 2-3 roky.Dále pak o něco složitější například " Photoshop",se kterým se budu brzy učit.

Kde tyto programy mohu stáhnout,když si je nechci kupovat? Tento bod je pro ty liné blogery :P Protože kdyby jste někteří zapojili své mozkové závity,tak stačí,když prostě zadáte do vyhledávače např, ten " Photoshop stahuj zdarma" a rozjede se vám mnoho odkazů.Ale tak tedy.Například to mohou být stánky: uloz.to , slunečnice.cz , apod..

Jak začít? Tak nejdřív by bylo fajn si vymyslet nějaké téma designu.Bude-li třeba na něm celebrita,něco z přírody,vaše fotografie,… Potom je dobré si zvolit bavy,které by se mohly na designu objevovat.Ovšem nezapomeňte,že někdy méně znamená více.Pokuď neděláte vyloženě nějaký "Duhový design" není nejlepší tak míchat milion barev.Ale to je zase o vkusu.

UPOZORNĚNÍ: Lidi,proberte se někteří :P Už vážně neletí třpytivé nápisy "Welcome"…

Dále by jste si měli vymyslet rozvrhnutí .Kde bude stránka,menu,záhlaví,okraje,dodatky (tj.fotografie,grafické prvky,atd.)apod...

No a teď stačí už jen tvořit,skládat,vymýšlet,…Jak? To vám nepovím.Najděte si svůj styl tvoření a příjdete na to sami

Nastavení: Jo tak toto je možná pro někoho oříšek,když se v tom nevyzná.ale veřte nebo ne.Doména blog.cz je jedna z nejjednodušších domén v nastavení .Jelikož už máte všechno hezky "napolíčkované a přichystané" k vyplnění a stačí dát uložit. (Tento bod se složitě vysvětluje,nevím co přesně nechápete,tak mi pište :P )

Design je dobré si "rozřezat" na více části a pak je jen nastavovat.Takže třeba si ořízněte pouze stránku a nahrajte na blog,dále část menu,apod..To už vám asi došlo.

Teď přemýšlím co bych vám ještě mohla tak říct co se týče designu..

Co "letí" ? Je to zase o stylu a vkusu,ale mě osobně se poměrně líbí už takové ty autorské designy nebo s jednoduchou grafikou.Nelíbí se mi designy,kde jsou nějaké populární osoby ( Selena Gomez,Justin Bieber,Vanessa Anne Hudgens, a prostě všechny ty celebrity).

RADA: Rozlište kontrast barev například u písma pozadí.Pokuď máte třeba světle béžovou stránku a bílé písmo tak to potom nejde číst.Odlište to!

TIP: Lepší je mít velikost písma menší,než nějaké obry.Je to totiž i více přehlednější.

Fotografie | Krajina - Rakousko (2012)

25. března 2012 v 21:05 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Tak tady přináším ty slíbené fotografie krajiny z Rakouska co jsem vyfotila.Celkově jsem jich neměla až tak hodně ( ani ne 200fotek) a vybrala jsem pár,které mě nejvíce zaujaly.Tady jsou...Více v celém článku

Rakousko 2012

25. března 2012 v 17:42 | zRzQa |  Autorka blogu
Včera večer jsem přijela z Rakouska domů.Taťka to sjel poměrně rychle,protože jsme jeli 5hod 50min. (+jedna přestávka u Brna - nutná = WC :D ).Cesta zpátky uběhla šíleně rychle,trošku jsem i spala.Když jsme projížděli Vídní,tak to bylo celkem vzrůšo :D Čtyři pruhy,plno aut,tma,plno tabulí :D Trošku zmatek,ale jinak pohodičká :D

Sebou jsem si brala jak snowboard tak i lyže.Ovšem děsně mě chytl ten SNB a na lyžích jsem nakonec nebyla ani jednou :D Ups :P Ale musím se pochválit (já vím,samochvála smrdí :D ) ,že jsem se vážně hrozně zlepšila na boardu a jezdím už poměrně slušně :)

Ubytování bylo v pohodě,byli jsme v jednom penzinu,na svah jsme dojížděli autem.Bylo sice možné jezdit i Ski-busem,ale když už máme to auto... :D

První dva dny co jsme jezdili (čtvrtek,pátek) byli i podle majitelů extrémní teploty.Takové moc v alpách nebyývají.Bylo celkem dost teplo,sluníčko svítilo,nefoukal ani moc vítr,jen ten sníh tál no.Ovšem celkově tak už nebyl skoro vůbec sníh,jen takové "pruhy" na ježdění.Ale byla jsem spokojená a líbilo se mi tam.Příště musíme jet ale tak o 2-3týdny dřív :D

Po večerech kdy taťka odpočíval (spal a děsně chrápal :D ) jsem hrála buď hru Zoo tycon ( co byla v noťasu :D ) a pak jsem psala články na blog.Ano,sepsala jsem další tři části "Tipy pro začátečníky v blogvém světe" + další články.Takže mám toho dost připraveného,teď to jen zveřejnit :P

Tady je jedna fotka jak jsme s taťkou zrovna "odpočívali" v jedné hospůdce,další fotky krajiny z Rakouska uvidíte v dalším článku :))

* Dnes ráno jsem hned jela na zápas.První zápas jsme prohrály a druhý vyhrály.Ale zahrála jsem si skvěle :) Poslední zápas sezony! :( A teď jsem unavená jako prase ! :D


Fotografie | Tulipán "bez"

24. března 2012 v 9:07 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Tohle byl první tulipán tohoto roku u nás doma.A takhle dopadl :D Ale chudák,vydržel celkem dlouho :P

A copak děláte? Co máte v plánu na víkend? :P Já budu doma zdřejmě někdy zítra večer,tak nevím zda-li přibyde nějaký článek.Ale kdyby se někdo eextrémně nudil,můžete projíždět archív a číst články,které jste doposud nečetli :)


"Odlišné názory" - Téma: Třídění odpadu

23. března 2012 v 12:14 | zRzQa
Určitě jste alespoň jednou v životě hodily odpad tam,kam patří.Plast do plastu,papír do papíru,...Ovšem kdo z vás to dělá pravidelně? Třídíte odpad? Tady jsou odpověděni členů klubu "Odlišné názory" ale pozor,zajímají mě i VAŠE NÁZORY na toto téma :-)

LadyTeress
Třídění odpadu mi připadá jako dost důležitá a dobrá věc. Kdyby to šlo, tak bych klidně zařídila, aby to bylo pro každého občana povinné. Odpad se třídí, aby ho bylo možno recyklovat a tím se šetřilo přírodními zdroji, třídění odpadu má proto hlavně velký ekologický význam. Já osobně odpad třídím-plastové láhve, papíry, elektroniku, textil, atd. Myslím si, že tím, že budeme třídit, hodně pomůžeme! No tak, lidi! Třiďte odpad!

Mara Rose http://tvorime-zde.blog.cz/
Já osobně odpad třídím. Doma třídíme snad odjakživa, takže je to pro mě samozřejmé. Třídíme plast, sklo a papír, jeden čas jsme třídili i vybité baterie. Na zahradě máme kompostér, takže i v tomhle směru pomáháme přírodě. Lidé by se nad sebou měli zamyslet a také třídit, je to přece pro dobrou věc a nezabere to ani moc námahy!


Tipy pro začátečníky v blogovém světe - 1.ČÁST

22. března 2012 v 6:12 | zRzQa |  Články
V úplně první části této speciálně série napíšu rady a tipy ohledně článků.

STYL PSANÍ: Každý bloger by si měl najít svůj vlastní styl psaní.Ovšem teď vám asi v hlavě vrtá otázka " Ale jak? Kdy to příjde?Jak na to? ".Hezky pomalu a popořadě.Já svůj styl psaní našla zhruba od začátku roku 2011.Našla jsem si styl psaní,oddělování textu,apod..Prostě tak,jak to vyhovovalo mě tak vy jste se museli hold připůsobit.Už jsem se zminovala,že blog mám 4roky a jak jsem psala před chvilkou,našla jsem svůj styl v psaní zhruba před rokem.Ano,tak dlouho mi to trvalo.(Bylo to ale podle mě i tím,že v 11letech jsem ani pořádně nevěděla jak a o čem psát a nějak jsem v blogování nehledala smysl).Proto vyčkejte,získejte zkušenosti a jakmile zjístíte o čem chce vaše dušička psát,tak na ten styl sami příjdete.Na to návod neexistuje.A pokuď ano,já ho neznám.

RADA : Určitě nepište (!) tím trapným a dětinským stylem "pSaníČQa".Je to vážně hloupé a v této době už to opravdu nikdo neocení a budete jen pro smích.Proto NEkombinujte písmenka,ani nepoužívejte během psaní slovíček shift :P

TÉMA BLOGU : Ano,toto je asi nejvíce podstatná věc celého blogování.Najít si téma.Téma blogu.Já ho našla na začátku minulého roku a jsem spokojena do teď a stále mě baví pokračovat.Můj blog je na cca 90% autorský. (Těch 5% jsou už v této době pouze písničky u článku a popř.obrázky ale to jen výjmečně).Ale teď zpátky k tomu podstatnému.Jste-li kreativní,tvořivý člověk tak by vás mohlo bavt něco jako "Jak vyrobit to a to" ( NÁVODY) či prostě obecně vaše tvoření věcí.Ale také se nabízí i psaní POVÍDEK, BÁSNÍ, KOMIXŮ,... Máte-li hodně volného času a baví ás třba fotit,co takhle blog o FOCENÍ? ( RADA: Ovšem pokuď vaše fotografie budou velmi nekvalitní,rozmazané,tmavé,apod.. tak ani mě by to moc neupoutalo). Dále třeba téma bloguby mohly být vaše KRESBY...Toto není konec. Dále se můžete věnovat třeba KOSMETICE, MÓDĚ.Ano,je to velmi dívčí oblast. Ovšem abych tady nenavazovala pouze na témata pro dívky,můžete se věnovat i GRAFICE.Tvořit designy (Tzn.Design = vzhled na blog/webovou stránku) nebo volně stažitelné grafické prvky (Avatary,ikonky,dodatky do článků,..).Další co mě tak napadá je věnovat blog nějakým CELEBRITÁM, SERIÁLU,FILMU (TIP: Přidávejte třeba online odkazy na všechny části Simpsnů ) .Ještě se můžete věnovat ZVÍŘATŮM (TIP: Oblíbené téma jsou koníci ) nebo i tomu,že JSTE PROTI TÝRÁNÍ ZVÍŘAT.A pro kluky tomohou být třeba něco okolo POČÍTAČŮ, AUT, LETADEL,...Takhle bych mohla pokračovat do nekonečna...

RADA: Podle mě ale není dobré střídat téma na články často.Zaobírá-li se váš blog zvířaty,za měsíc přejdete k motorkám a za dva měsíce k celebritám tak to mě osobně se nelíbí.Téma blogu o vás něco napoví.A když to tak budete střídat,tak mě jako návštěvníka by napadlo něco jako " Co ta osoba vlastně chce?! "

DÁVEJTE SI POZOR: Toto je velmi podstatná věc ( já si jí uvědomuji,ale také jí skoro pořád dělám).O čem mluvím? O pravopise,chybách,překlepech,..Já sama vím,že není dobré číst článek,kde je milion chyb a potom to dvě hodiny luštit.Proto kdo má s tím velmi velké problémy - kontrolujte si články a přečtěte si to třeba i 3x

KOMUNIKACE PŘI PSANÍ: Také není od věci občas ke článku přidat nějakou otázku pro návštěvníky.Ti budou alespoň aktivní a budou odpovídat na otázku,která vás zajímá.A hned je možnost vytvořit zajímavou diskusi.

STYLIZACE ČLÁNKŮ: Dle mého názoru by měl článek i "nějak" vypadat.Je milé,když k článku přidáte nějakou tu fotku,zvýrazníte sem tam něco tučně,něco jinou barvou,tam to uděláte zase kurzivě,tam zvětšíte písmo,apod..Ale pozor,nic se nemá přehánět!

RADA: Ohledně té změny barvy textu.Pokuď je článek přímo "duhový " tak to není dobré nejlepší.Je to na můj vkus už přeplácané a občas se třeba takové žluté písmo na bílém pozadí špatně čte a čtenáře to tak odradí...

ZDROJE : Je dobré uvádět zdroje.Například když vložíte na blog fotky celebrit od nějakých novinářů,je dobré uvést stránku,odkuď ty fotografie máte.Porušujete tak autorské právo...

A na závěr DŮLEŽITÁ RADA "Nekopírujte cizí práci,nedej bože celý článek.Jak by se vám líbilo,kdyby nějaký malý hajzlík během pár sekund zkopríoval pomoí ctrl + c vaši hodinovou práci? Hm? "

Máte-li na nějaké otázky,pište.Teď máte tu možnost....
Jak se vám líbí tento článek? Využijete nějakou radu?

1.kolo soutěže "Nejzajímavější blog"

21. března 2012 v 7:00 | zRzQa
Možnost přihlášek byla do 19.3. ti co to nestihli, mají bohůžel už smůlu.První kolo začíná dnešním dnem. Ještě zopakuji,jak to bude probíhat. Bude se hlasovat formou ankety a to do 28.3. 2012 do 14hod.Hlasujte tedy pro blog,který je podle vás z tohoto výběru nejzajímavější :P

Nepište mi o to,ať vám dám hlas.Já dám pouze svým dvoum favoritům,o kterých si myslím,že mají nejzajímavější blog. (mám možnost hlasování z PC a mobilu ).

V tomto kole vypadne 10soutěžících,kteří budou mít nejmenší počet hlasů.

Tak přeji mnoho štěstí a hlasujte!

SEZNAM SOUTĚŽÍCÍCH NAJDETE V CELÉM ČLÁNKU

Tipy pro začátečníky v blogovém světe - ÚVOD

20. března 2012 v 6:00 | zRzQa |  Články
Neustále dostávám od vás zprávy,kde mě žádáte o rady jako např. " Jak mám udělat design? Co mám psát na blog? Jak mám dosáhnout návštěvnosti jako máš ty? " apod.. Rozhodla jsem se tedy,že v několika částí shrnu blogový svět a všechny tipy,triky a rady co jsem se naučila a poznala za celé 4roky blogování..Ale ještě k úvodu...

Fascinuje mě (spíš mě to tedy mrzí ) že vlastníci blogu se s ničm sami nepoperou,nepříjdou na to sami a ještě hůř - ani se o to nepokusí.Já vám to řeknu narovinu.Každý začínal ( i já! ) a začíná tak,že prostě nic neumí,nezná a neorientuje se.Já na všechno co (doposud) umím přišla z většiny sama ( občas mi to k některým věcem pomohl návod,který jsem si na dané téma vyhledala) a skoro nikdo mi neradil.

NIKDO MI NEŘEKL JAK UDĚLAT DESIGN,CO TO JE DESIGN,JAK JEJ NASTAVOVAT,JAK ZAUJMOUT ČTENÁŘE NA BLOGU,JAK SE ZVIDITELNIT,JAK VŮBEC OBECNĚ VÉST BLOG...

Postupem času jsem na to přicházela sama a byl to opravdu boj.Blog jsem si zložila v 11.letech a to jsem ani pořádně neuměla s PC.Zhruba 3měsíce (!) mi trvalo,než jsem zjistila,že pomocí Ctrl + C mohu kopírovat obrázky (pouze příklad,je toho hoodně).Zhruba rok jsem měla na blogu tu směšnou šablonu (design) z blogu (ještě si pamatuji,že to byl ten obyčejný růžový typ s květinou :D Až pak jsem si (jeden jedný za celou historii design na blogu) objednala s Avril Lavigne.Ovšem měla jsem chuť na to přijít sama a tak jsem to zkoušela.Začátky byly drastické :D (na konci článku budou ukázky :D )

Ale přišla jsem na to,jak co tvořit.Přišla jsem postupem času na to,co znamená layout,blend,avatar,textury,brushe a další.

Nemyslete si ovšem,že jsem si neprošla érou "pixelek" a " poŠaHaNéhO PSaníQa :-* ".Ano,prošla ( články najdete v archívu :D Stačí hledat )

A ano,také jsem si prošla dlouhou érou "sbének,affs,affíků,.." :D Ale to je už DÍKY BOHU za mnou :D

Dále jsem měla mnoho témat na blog jako třeba: High school musical,celebrity,pixelky,obrázky,twilight sága.Ovšem u tohoto zaměření zůstanu navždy! FOREVER autorský blog! :P

Bojovala jsem tedy sama se sebou a s blogem.S blogovým světem a to,jak to vlastně funguje.Ale jsem na sebe pyšná,přišla jsem na to a dost jsem se toho naučila.Ovšem neříkám,že umím vše.tuším,že je toho ještě dost zvlášť ohledně grafiky.Tam mám safra co dohánět :D

A co vás čeká v éto speciální sérii? LNapíšu vám své zkušenosti a zaměřím se například na články,originalitu,design,pojmy,apod..Doporučuji tuto sérii sledovat,zvlášť ti,co začínají a "neví si rady" :

Budu se snažit vám pomoci,ale prosím vás jen.. NEBUĎTE LÍNÍ !


Doufám,že jsem vám tímto úvodem otřevřela trošku oči a někteří z vás se vzapamatovali a dostali chuť "zjistit si a naučit se vše sám".Pokuď ano,gratuluji k prvnímu kroku :P

* V celém článu máte úkazky mých začátků,alespoň se zasmějete :DDD

Poprvé bez titulku

19. března 2012 v 1:37 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Zase mě chytla ta nálada,kdy mám chuť se ze všeho vypsat,ikdyž v tom bude zmatek a bude tady ze všeho něco.Proto vás předem upozornuji, (ne)přestávejte číst.

Týden jarních prázdnin utekl rychle.Vlastně teď už utíká všechno rychle.Čím jsem starší,tím ty dny,těch 24hod,ten týden,ty měsíce utíkají bleskovou rychlostí.

Teď bych si přála (ano,teď v tomto momentě) aby tento blog NIKDO neznal,nikdo neznal mě a já si tu mohla vylít srdíčko.Ovšem ne...

Deň, keď som sa nezasmial, pokladám za stratený


Zjišťuji,že můj blog,u kterého se denně zyšuje návštěvnost a já skáču radostí tak to vše má i nějaké záporné stránky.Když si vzpomenu,jak jsem začínala - denní návštěvnost byla okolo desíti lidí a já si mohla psát co jsem chtěla a žádné omezování.Zní to vážně hrozně,když JÁ VLASTNÍM tuto stránku a přeci jen si zde nemůžu psát co se mi zlíbí,jelikož o něm ví lidi,přátelé,apod.. které znám osobně.a nějak nemám chuť o ničem nikomu říkat.

"Potrebuješ tisícky komplimentov na to, aby si bol sebavedomý. A stačí jediná urážka na to, aby si o sebe začal pochybovať.. "

Ale přeci budu pokračovat.

Občas mě totálně všechno sere.

Ha teď jsem si vzpomněla na jednu hlášku z facebooku :D "Nejraději bych se na všechno vysral..No počkat,vždyť já už tak na všechno seru" :D

No a teď zpátky.Také máte někdy chuť přijít k nějakému boxovacímu pytli a začít ho platít jako o život? Já bych to někdy chtěla zkusit.Ale až mi bude nejhůř,asi použiju polštář.Ale nemyslím tím jen to,že bych si vylívala jen zlost.Ale třeba nějaké vzpomínky,zklamání..Prostě to občas na mě dojde a já z toho potřebuju bd vypsat,vyřvat nebo ve výše uvedeném případě vyboxovat :P

Ovšem musím uznat,že zrovna teď jsem naprosto klidná tak ani nevím,proč to všechno píšu.Mám chuť sjet myší,označit vše modře a zmáčknout "delete".

Delete.

Už se vám někdy v životě stalo,že by jste nejraději udělali "delete" osoby,kterou nemůže snést? :D Já ai nevím,možná jsem takovou myšlenku nědy v životě měla.

" Osamelý milionár sa cíti ako chudák. Zaľúbený chudák sa cíti ako milionár. ♥ "

A víte co teď dělám? Sedím,čumím na monitor,osmi prsty píšu tento článek a jak datel tluču do klávesnice.Poslouchám Green day,občas s rozhlédnu po pokoji a míhne mi myšlenka,že bych si tu měla udělat pořádek.Ále,na to je čas.

ČAS

Čas.Čas..A znovu čas.U některých věcech bych ho potřebovala jako sůl.Například.Každý den mi někdo/něco (rodiče,škola,noviny a já nevím co ještě) připomene to,že 23. a 24.dubna mám přijímačky.Proboha! Nejsem malé dítě,abych si to zasrané datum nezapamatovala.A to,že mi někdo neustáele bude říkat "Uč se,uč se,uč se" mi fááákt nepomůže.Já vím,že se mám učit a od pondělka začínám být na sebe přísná.Už jsem pár testů dělala,ale prostě jsem na to líná vytáhnout tu žlutou složku kde je milion testu SCIO,OSP,matky,češtiny a všechno možnééé.Ale slibuji,já se k tomu od pondělka dokopu.Proč?

- CHCI SE DOSTAT NA ŠKOLU,KAM MĚ TO TÁHNE ZE VŠECHO NEJVÍC!
- Mám jedno dlouhodobé přání a pokuď se vše povede,mělo by se splnit.

No občas stojí život za hovno,občas si postěžuji (v duchu i na hlas ) jak všechno stojí na dvě věci,ovšem pak si uvědomím,že jsem na tom světě vlastně ráda.

A ti co se mnou nebudou souhlasit,by se měli zamyslet: Kdyby život byl dokonalý,bezchybný a bez stresů,byl by sice poklidný ale nemyslíte,že by byl nudný? Já myslím,že ano!

A když už jsme u toho "poklidného života" tak jsem nedělní večer strávila ve vaně,relaxovala jsem,poslouchala hudbu,přemýšlela,jedna kyselé žížalky (Jojo :DDD ) a nakonec jsem pouštěla ve vaně mističku po vodě s lupínkama :D A nepotopila se! :D A jak jste stávili vy nedělní večer?

Jo jen tak pro zajímavost -dostal se někdo až sem? Jako jeslti to někdo četl :D

A jaký je můj plán na tento den? Škola,učení na příjimačky,PC,trenink,učení,spát :/ To je ale vzrůšo co? :D

V tuto dobu tento článek stejně nikdo nečte,takže je možné,že ho ráno smažu..Ikdyž.Ne,nesmažu.Třeba si ho budu za rok číst a aspoň se budu mít nad čím pousmát...

A nakonec něco pro pobavení :D " Ten pohľad keď prídeš zo školy, pozrieš sa do zrkadla a povieš si: "To som akože takto vyzerala celý deň? "

No nic koblížci,jdu už opravdu spát (23:25).Dnes sem možná jště přibyde článek s fotkou.Uvdíme jak to bude s časem.Ach jo.Zas eten zasraný čas...Už radši dobrou noc...

BTW: Jó a aby se neřeklo,že jsem tento článek nechala "nahatý" tak tady je to co poslouchám už asi po 10000000... :D

Fotografie | Do nekonečna a ještě dál

18. března 2012 v 18:59 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Včera když jsem byla na kole,jela jsem (pro mě již známou) cestou na určité místo.Naštěstí jsem sebou měla foťák a tak jsem to mohla vyfotit.Fotky jsem udělala pouze dvě,jelikož jsem měla velmi málo času na focení,protože pořád tam jezdili další a další cyklisti.

" Ne přírodě poroučet, přírodu poslouchat!"

Video - Mé denní líčení

18. března 2012 v 11:58 | zRzQa |  Má videa
Občas jsem sama překvapena,jak rychle se stíhám ráno nalíčit.Je pravda,že mé líčení není nějak složité.Ještě asi před měsíce jsem si zvýraznovala oči černými stíny,ovšem už jsem se na to vykašlala s vsadila na přirozenost...Tady je krátké video,jak jsem se ráno líčila. (Zvládám to mnohem rychleji,ale dávala jsem si záležet :P )

Jelikož mám pleť skvělou (bez pupínků,apod..občas se sice nějaký objeví,ale to jen občas) nepoužívám make-up ani pudr.Vystačím si s korektorem,u kterého mi sedí barva a jsem spokojená.Spojením krému a korektoru si vystačím na zakrytí nedostatků ( pro mě: kruhy pod očima,případný pupínek :D )


* PS: Včera dne 17.3. 2012 byl na blogu nový rekord!Bylo zde 603návštěvníků! Děkuju!

Autorka | Wííí :P Svítí,svítí slunce nad hlavou.. :D

17. března 2012 v 17:50 | zRzQa |  Autorka blogu
Ještě než jsem šla s Luckou ven na brusle (dopoledne) jsem měla asi půl hodiny čas,tak jsem udělala pár fotek.Takov jednoduché a obyčejné fotky.Nevím proč,ale poslední dobou se mi strašně zalíbily černobílé fotky... Co vy na to? :P

Fotografie | Lidé - Lucinka (16.3.)

17. března 2012 v 14:27 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Vážně mě baví fotit lidi.Je to uplně o něčem jiném,jelikož pokaždé můžete vyfotit uplně jiný originální výraz.Samozřejme mě baví fotit jak věci,tak i příroda.Ovšem fotit člověka..To má sakra něco do sebe :-) Včera jsem strávila odpoledne s Luckou ( Více o ní se dozvíte v tomto článku: Rozhovor: Lucinka ) a vydaly jsme se i fotit.Tato fotka je ze všech nejpovodenější,proto jí sem dávám jako vydařený portrét :-)

N O V I N K A | " Zu&Lu show " (Upoutávka - video )


N O V I N K A | " Zu&Lu show " (Upoutávka - video )

17. března 2012 v 4:00 | zRzQa |  Má videa
Ano a je to venku! Mám pro vás úplnou N O V I N K U na tomto blogu.Oč se jedná? Pusťe si upoutávku na show ve formě videa a dozvíte se více!

+ Více o Lucce ( která bude se mnou v show) se dozvíte v tomto článku: Rozhovor: Lucinka

Po dlouhé době nádherné počasí.

16. března 2012 v 21:10 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Konečně jsem se dočkala nádherného a teplého dne.Venku bylo skvělé počasí,sluníčko svítilo,nebe bylo bez mráčku a bylo i teplo,že jsem si na bruslích vyrazila jen v mikině :D A ještě mi bylo chvilkově horko :D

Domluvila jsem se na dnešek s Luckou,že zhruba na hoďku zajdeme na menší projížďku na inline bruslích a potom půjdeme ven fotit a někam se projít.Vše jsme splnily do puntíku! :-) Bylo tak nádherně,že jak jsme byly na těch bruslích tak jsme se vyvalily na lavičku a hřály se na sluníčku :) Prostě paráda,tohle mi chybělo.

Za poslední dny mám tolik nápadů na články,že to pomalu nestíhám přidávat.Videa točím jako blázněná,takže se máte nač těšit.Ovšem na jaké téma jsem určitá videa točila vám neprozradím :P

" Máš to šťastie byť odlišný, tak sa nikdy nemeň... "

Dnes jsem nějak pozapomněla udělat něco na přijímačky.Včera jsem asi hodinu dělala nějakých 86 otázke do OSP (Obecné studijní předpoklady - budu to mít na přijímačkách na jeden gympl,kam strašně chci).Divila jsem se,že mi plno otázek šlo opravdu velmi lehce.Neříkám,že u všech ale :D Narazila jsem i na jednu,u které jsem se začala smát :D Bože. Takže zítra se budu učit i za dnešek,takže zhruba vidím učení na víc jak 2hod.Hodím si zdřejmě matiku a češtinu.OSP nechám na jindy :D

Přemýšlím,že se nechám v pondělí vyzkoušet z němčiny..Bože! Proč přemýšlím o škole,když mám ještě dva dny prázdnin! Uhá

" Zabúdame, čo si máme pamätať a pamätáme si to, na čo máme zabudnúť.. "

No tak tohle byl takový kratší článek.Zítra čekejte buď dva nebo tři články! :-)Loučím se..
Bye šílenci :P
* A jedna společná fotografie z dneška.. :-P (+ více v článku ! )


12.Videoodpověď

16. března 2012 v 12:46 | zRzQa |  Má videa
Tentokrát o něco dříve je tady 12.videoodpověď.Vše najdete ve videu,proto není potřeba tady nic víc psát. Ovšem své další otázky pište do tohoto čánku do komentářů.Až bude těch komentářů zhruba 40,uzavřu je a bude se točit :-)


Bodypainting | U mě doma žije Avatar :D

16. března 2012 v 0:01 | zRzQa |  Když zRzQa kreslí
Zhruba před 2hod jsem se tak nějak nudila.Nejdřív jsem si ruku natřela modrou temperkou,že udělám pokus na papíře,kde je optisk ruky a kapky vody pak budou stékat po papíre.No nějak se to zvrhlo,,že se to absolutně nepovedlo a co já teď s tím že ano.

Takjsem začala dělat různé kolečka a tečky a nakonec z toho vzniklo něco na způsob postav z filmu Avatar :D Má to sice do originálu extrémně daleko,ale co :D Takže tady máte bodypainting temperkama v mé verzi :DD

Ovšem určitě v tom budu pokračovat.Nevím,zda-li si hned budu kupovat nějaké speciální barvy,ale prozatím to budu zkoušet temperkama :P Takže toto není poslední pokus! :D


VIDEO - Jak si nasadit kontaktní čočky

15. března 2012 v 11:13 | zRzQa |  Má videa
Přpravila jsem pro vás dnes ráno kratší videonávod na téma " Jak si nasadit kontaktní čočky".Já osobně jsem s tím ze začátku velmi bojovala.Nasazování mi trvalo klidně i 15minut i více.Takže vám chci pomoc a nějak poradit v tomto videu.

Máte-li na mě nějaké otázky co se nasazování týká, tak napište.

" Miluj svoje dievča tak, aby nikdy nemala ani dôvod na to, aby
prišla na tú myšlienku - že by ju iný muž mohol Milovať viac. "

Napadlo mě pak ještě natočit i jak čočky vyndat,ale to mě napadlo,až když jsem video měla upravené.


Doporučuji internetový obchod Vašečočky.cz. V e-shopu nabízí
kontaktní čočky a individuální přístup ke každému zákazníku :-).

Rozhovor: Lucinka

14. března 2012 v 20:55 | zRzQa
Společnou s mou nejmilejší kamarádkou Luckou pro vás připravujeme jednu společnou "věc".Oč se jedná,to vám prozatím neprozradíme,ale brzy se vše dozvíte.A aby jste si o mé společnici (Ach ty dvojsmysly :D ) udělali vlastní obrázek,přečtěte si rozhovor,který jsem s ní udělala...

A jak vidím Lucku svýma očima? Je to vysoká,krásná,temperamentí slečna,která si jde vždy tvrdě za svým.Nestydí se dát svůj názor na jevo a vždy jej prosazuje.Je nadaná,ulítlá a občas pošahaná :D Ovšem my dvě si občas vyměňujeme názory a občas spolu nesouhlasíme,ale jsem za to ráda.Proč mít za kamarádku,která na vše jen kývne.Má občas změny nálad,ovšem zjistila jsem proč.Prý "když se špatně vyspí :D ".Ale ikdyž spolu občas nesouhlasíme a štveme se navzájem ( :-*) tak jí mám moooc ráda! :-*

Zdravím tě,představ se nám na začátek a řekni nám o sobě pár (prozatím) kladných vět.
- Ahoj, jsem Lucinka.. Hmm, myslím, že jsem zábavná, občas tak správně hloupá a milá :D

Napiš ještě,proč by si měli návštěvníci blogu http://zrzka11.blog.cz/ přečíst tento rozhovor :-)
- Byla bych ráda kdyby mě poznali, trávíme spolu dost času tak by měli vědět o koho se jedná.. Tedy, pokud je to zajímá :D:)

Co na sobě opravdu nesnášíš,ale nedáváš to najevo?
- Nesnáším, že se občas přetvařuju.. (* vložená otázka: A snažíš se to nějak změnit? ) Jo.. Ale když to věci prospěje tak to neřeším.

Jaký je tvůj životní cíl?
- Být št'astně vdaná a mít krásný život za sebou

Jaké vlastnosti na lidech opravdu nesnášíš?
- Když mi lžou do očí

Jsi spokojená se svým životem?
- Momentálně.. Tak půl na půl (* vložená otázka: Jakto,že "půl na půl" ? Co za tím stojí? ) Tak, na jednu stranu mám přátele, konečně vlastní pokoj.. To je to fajn. Ale zase nadruhou stranu něco postrádám..

Jsi velká malířka,chtěla by jses tomu věnovat i v budoucnu?
-Nemyslím že velká ale.. Ani ne, spokojím se s tím když budu učit kreslit moje děti, jestli teda budu nějaké mít

(zRzQa: A když jsem řekla,že je opravdu velká malířka,tak to jsem nelhala.Tady je pár prací,které se vám budou 100% líbit! No uznejte,krása že? :P )

Co tě baví? :-)
- Tak určitě mě baví kreslit, aranzovat si svůj pokoj, chodit ven s přáteli, a rozhodně mě baví válení se v posteli :D

A co tě rozhodně NEbaví?
- Nebaví mě matika!!! A nerada dělám věci co mi někdo určí..

Máš nějaké motto?
- Jo.. Vždy je nějaká cesta kterou se vždy vše vyřeší.

Myslíš si o sobě,že jsi krásná?
-No jsou dny kdy si řeknu: Dneska by to šlo.. Ale pak jsou ty druhé dny kdy si říkám, že bych neměla vylézt z baráku :D

Když je ti nejhůř co/kdo ti pomůže a jak?
- Vždy mi pomůže Vojta.. Kamarád který ví kdy a co správného říct aby mi spravil náladu.. A vždy to k tomu jistí čokoláda

Děkuji ti za rozhovor a ještě vzkaz nějakou maličkost návštěvníkům :)
- Nemáš zaco:) A vzkazuji: Užívejte života, každou minutu, s někým koho máte rádi:3

- Máte nějakou otázku na Lucku nebo zajímá vás ještě něco? -

Autorka | Polštářová bitka?! Nééé :/

14. března 2012 v 19:55 | zRzQa |  Autorka blogu
Dnes jsem se po dlouhatánské době řádně vyspala.Z pelíšku jsem vylezla v 11hod dopoledne :P Pak jsem si dala čerstvě upečení mufiny.Mňam!Zrovna dnes nějak nemám nápad na žádný článek,proto přidávám poze fotku starou ani ne 2týdny...

Jo a do konce tohoto týdne čekejte na blogu 12.videoodpověď :-) A když už jsme u toho "koce týdne" tak nezapomeňte se přihlásit do: Soutěž - Nejzajímavější blog

" Spravedlnost hledí, aby každému bylo dáno, co mu patří. "


DIY - How to make new t-shirt "Boss the jeans"

13. března 2012 v 20:27 | zRzQa |  Má videa
Dnes jsem si koupila tričko za 55Kč a rozhodla jsem se,že ho využiju k "pokusu".Už dlouho mě lákalo tvoření s tričkem a proto jsem si projela pár videí a internetu a nakonec jsem si vytvořila takový vlastní návod,co se mě líbilo.Sice ta zadní strana trička neopadla uplně podle mých představ,ale co se dá dělat.Doufám,že se vám první DIY bude líbit.Kdyby jste něčemu nerozuměli (při postupu - co a jak),napište :-)

A jsem velmi zvědavá na vaše reakce :-)