Srpen 2012

Západní Tatry - Roháče (27.8.-31.8. 2012)

31. srpna 2012 v 21:12 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Jako poslední prázdninová dovolená byla v Západních Tatrách společně s taťkou. V Roháčích jsem byla již jako asi sedmiletá malá holka a po letech jsem tam jela znova. Ze začátku se mi moc nechtělo, jelikož vlastně ještě v době odjezdu jsem byla před dvěma dny u moře a válela si " šunky". Ovšem když jsme dojeli na místo, tak už mě ta protivná nálada přešla.

V úterý jsme vyrazili do Roháčů na takový okruh přes vrcholy Rákoň ( 1876m.n.m.), Volovec (2063m.n.m.), Ostrý Roháč ( 2087m.n.m.) a Plačlivo (2124m.n.m.). Bylo to celkem únavné ze začátku, ovšem potom jsem se asi po půl hodince vzpamatovala a šlo se mi skvěle. Až na tu zhruba hodinovou ( a půl) pakárnu po asfaltce to byla paráda. Výhled boží. Fotila jsem jako blázen. Ovšem zjistila jsem velkou nevýhodu zrcadlovek. Tedy bylo mi to jasné již od začátku, ovšem až teď jsem si to otestovala. Když jdete někam dál, tak je zrcadlovka celkem zátěž a zabírá šíleně moc místa. Já si táhla batoh, zrcadlovku s brašnou, šustku, mikinu, jídlo a pití se mi tam už nevlezlo, protože batoh byl nacpaný k prasknutí, proto mi pití musel vzít taťka. A počasí nám vyšlo bombově - nebe bez práčku a teplíčko :)

Ve středu se mi vůbec nechtělo vstávat. Né, že by mě něco bolelo, ale prostě tím, že taťka chrápe ( Promin tati, ale je to tak :D ) tak se člověk vyspí tak na půl :D Ovšem nakonec mě naštěstí dokopal k nějaké aktivitě a vyjeli jsme na kole. Jeli jsme nějakým lesíkem a kolem skanzenu ( muzeum takových chaloupek) a ještě jsme to táhli nahoru do kopce směr Zverovka. A pak nás čekal za odměnu nádherný dlouhý kopec doků. Uhá, to byla paráda! A ta rychlost! :P

Ve čtvrtek taťka vymyslel túru trošku jiného charakteru a to jsme vyrazili na vápencové skály na Sivý vrch ( 1805m.n.m.).Tam ta chůze nebyla tak náročná ( jen ze začátku, kdy byl poměrně velmi prudký a náročný kopec lesem), ale za to výhled byl k nezaplacení. Prostě boží :)

A dneska jsme chtěli jet do jeskyně, ovšem tím, že jsme měli už vše nabaleno a kola byli už přidělané na střeše auta a nechtěli jsme riskovat ukradení kol na parkovišti, tak jsme jeli domů. Stavili jsme se ještě na jídlo a pak už zbýval jen kousek domů.

Ale nejvíce mě naštvalo to, že celou dovolenou moře v Chorvatsku jsem se mazala opalovacím krémem jako blázen ať se nespálím a na hory si jej nevezmu. Takže jsme s taťkou oba totálně spálení a já mám obličej jako rajče. A to jdu v pondělí do školy, paráda.. :D

Takže já byla spokojena a dovča na horách se mi líbila :) Hrozně se mi i líbila povaha lidí na horách. Všichni byli velice přátelští a komunikativní. Celkem mám asi přes 500fotek. A tady je něco málo na ukázku.

VÍCE FOTEK V CELÉM ČLÁNKU

Recenze | Kniha " Spáči" (Lorenzo Carcaterra)

31. srpna 2012 v 10:20 | zRzQa |  Články
Na dovolenou jsem si žádnou knížku nebrala, protože většinu když si nějakou vezmu, tak na ní stejně nemám čas a chuť číst. Ovšem mamka si vzala knížku " Spáči". A já až poslední dva dny jí začala číst. Mamku to nějak nechytlo, ale mě ano. Zase jsem objevila ( konečně!) tu chuť ke čtení, kterou jsem měla ještě zhruba přes rokem. Četla jsem pořád a pak se to nějak vytratila. Ale chci zase začít.

Knížka má 462stránek a já jí přečetla během dvou dnů ( vlastně během pár hodin stálého čtení).

O čem knížka lastně je - příběh je o čtyř chlapcíh, kteří jsou nejlepší přátelé na život a na smrt. Autor knihy píše svůj životní příběh, který on a jeho kamarádi zažili. Píše tam o nezbedných kouscích, o Pekelné kuchyni, což je jejich jediné bezpečné místo. Ovšem pak se stane něco, co něchtěli udělat a vše se jim vymkne z rukou. Jedna lumpárna a dopadne to katastrofálně. Jsou odsouzeni a ve putují do Wilkinsnova chlapeckého domova a stráví tam všichni v rozmezí 11-18měsíců. Chlapci jsou velmi mladí (8-12let) a prostředí je velmi kruté. Prožívají nejhorší chvilky života. Jsou tam zesměšnováni dozorci, kterí je šikanují, brutálně mučí, sexuálně zneužívají,... Chlapci mají doživotní následky a navždy tyto hrůzní zážitky zůstají v jejich srdci. Vytratí se jejich radost ze života, skoro vešekerý cit,... Na konci knihy autor napsal, jak kdo dopadl. Kdo zemřel a jak, v kolika letech, jak si někteří vedou, apod..


Tato kniha mě strašně zaujala a už jen tím, že CELÝ PŘÍBĚH JE NAPSÁN DLE SKUTEČNOSTI. Jsou zaměněna pouze jména, místa, data. Někteří chtěli zůstat v anonymitě.

Autor psal knihu a zpracovával všechny udáje zhruba dva roky. Přečtěte si tuto knihu a chytí Vás za srdce stejně jako mě.

Co se mi na ní nelíbilo? Celkový úvod knihy je napsán až moc rozsáhle. Všechny ty popisované lumpárny a nekonečné přátelství hochů je přes 160stránek a pro některé by to mohla být nuda. Ovšem když se prokousáte ( stejně jako já) a dojdete zhruba k té 170sránce, tak tam začne celá ta pointa knížky a to nejdůležitější a to nejpoutavější.

* Když jsem byla začtená a pořád mě někdo otravoval a ptal se mě, tak tomu mamka dala ještě třešničku na dortu a začala mě otravně fotit. Ach jo, ami! Já nemám ráda, když mě někdo ruší při čtení! :D


Čínská gymnastika

30. srpna 2012 v 12:18 | zRzQa |  Články
Možná jste už někteří postřehli videa a obrázky z čínské gymnastiky a také to, jak se trénují děti. Chtěla bych Vám v tomto článku ukázat, jaká dřina, bolest, utrpení probíhá na treninku čínských dětí. Tréninky jsou velmi tvrdé a podle mě až moc nepřiměřené k věku dětí. Ovšem touha po úspěchu je zdřejmě větší, než se zdá.

Tato dřina čeká děti už ve školce, u kterých se rodiče rozhodli, že jejich díte bude jednou úspěšné a věří, že to dokáží. To je sice hezké, ovšem asi si neuvědomují, co ty děti zažívají. Ano, určitě to většinu baví, ale prostě některé cviky (A to už podle fotek a výrazů) asi nebudou zrovna " okej". Ano, chápu - to je gymnastika, jenže prostě takový nátlak na tak malé děti mi přijde strašný.


Mě se gymnastika líbí a obdivuji ty lidi, kteří prostě skáčou a dělají všelijaké cviky bez zábran a chápu, že se prostě musí začít už v taknízkém věku, aby ten dotyčný něčeho dosáhl. Jenže prostě proč je to tak náročné u takový prcků? Četla jsem, že tyto děti trénují například 6hodin každý den, sedm dní v týdnu...

Podívejte ku příkladu na toto video, které pochází z různých tréninku. Jaký je vás názor?


Mylsím si, že čtení Vás v tomto článku moc zajímat nebudu, proto přidávám fotografie....Fotografie | Lidé - mix 29.8.2012

29. srpna 2012 v 11:10 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Tentokrát Vám sem dávám další mix fotografií lidí :) Doufám, že se vám to bude líbit :P

" Ked sme sa už naučili lietať vo vzduchu ako vtáci a plávať pod vodou ako ryby, ešte nám ostáva jedno. Aby sme sa naučili žiť na zemi ako Ludia.. "VÍCE FOTOGRAFIÍ POD PEREXEM

Fotografie | Lidé ( Batole) - Ela

28. srpna 2012 v 18:46 | zRzQa
Strašně mě baví fotit lidi. A fotit děti je obzvlášť zábava. Jsou strašně rychlé a zachytit ten správný výraz, který vyjadřuje jejich aktuální pocity a myšlenky je velmi těžký úkol. Ovšem zkouším a učím se co to jen jde a tady je jeden z prvních výsledků. Nejvíce se mi líbí první fotka. Ten výraz se mi líbí a podle mě ta černo-bílá forma lehké úpravy je dobrá.

Tohoto malého drobka jsem fotila v Chorvatsku. Byla to dcerka majitelky apartmánu a neměla problém s tím, abych jí fotila. Byla naopak velmi ráda. Pořád jí říkala " Ty jsas zalúbila", jelikož všichni co šli, tak na ní koukali jak na andělíčka. Ona vlastně takový malý andělíček byla. Jmenovala se Ela.

"Nemôžeme si vybrať, koľko rokov sa dožijeme, ale môžeme si sami zvoliť, koľko života našim rokom dokážeme dať. Nemôžeme ovplyvniť krásu našej tváre, ale môžeme ovplyvniť jej výraz. Nemáme kontrolu nad ťažkými okamihmi života, ale môžeme si ich uľahčiť. Nemôžeme ovplyvniť negatívnu atmosféru celého sveta, ale môžeme ovplyvniť atmosféru, ktorá panuje v našej mysli. Často sa snažíme ovplyvňovať veci, s ktorými nemôžeme nič robiť. Príliš málo sa snažíme ovplyvňovať to, čo je v našich silách .... naše postoje. "


Pro pobavení | VIDEO - Call me Maybe

28. srpna 2012 v 10:40 | zRzQa
Myslím si, že občasné " odlehčení" na blogu má být. Proto přidávám toto velmi vtipné video :D Nevím jak vy, ale já se u toho malém počůrala smíchy :D PTen chlap vypadá odporně, ale zároveň je totálně vtipný. Ale nejvíce mě rozesměji ty výrazy a reakce od těch lidí.

Jinak volali si přes stránku chatroulette.com. Ale pokuď jí chcete navštívit, bežte tam tak 14+ (věk) :D


Tak Vám zase odjíždím.

27. srpna 2012 v 9:50 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček

Jojo, prázdniny už sice pomalu končí a přesně za týden budu v tuhle dobu sedět ve školní lavici, ale školu nechme alespoň ten týden ještě stranou, co vy na to? :)

Dneska asi za 2hodinky odjíždím s taťkou na hory. Jedem na Slovensko a budeme tam chodit prostě na tury, jezdit na kole, apod.. Takže celkem kruťárny když si vezmu, že ještě před dvěma dny jsem se válela u moře a zítra budu chodit někde po horách :D Parádička. Nejraději bych si šla teď lehnou do postele a čáááu :D

Ovšem ještě musíme jet do obchodu koupit pohorky, jelikož žádné nemám a ty mé debilní tenisky - v těch bych se asi zabila :D Pak ještě nakoupit jídlo a jede se :D

Jo a abych nezastínila tímto článkem článek, který jsem zveřejnila brzy ráno, tak tady je na něj odkaz: Fotografie | Chorvatsko (Brela 2012) II.část. Určitě se koukněte. Je to další část fotografií z dovolené :)

Abych se o tom zmínila, tak včera byl na blogu nový rekord v návštěvnosti - úžasných 930lidí. Děkuji! :) Pokuď by to šlo takhle dál, těším se ( pokuď to výjde) jednou na tu krásnou tisícovku. Ale co já vím, třeba k tomu nikdy nedojde :)

A jaké jsou mé nejbližší plány?

○ Chci si jít koupit něco nového na oblečení.
○ S kamarádkou Renčou jsem se domluvila, že půjdu nafotit jí ( možná i ty její kamarádky) na koních ( a samotné koně si samozřejmě také vyfotím) a za odměnu mě povozí :P uhá. Buď to bude o víkendu a nebo a ten další týden. Záleží kdy bude čas no.
○ Možná si zajedu o víkendu nebo ten další týden pro stativ. Chci do něj dát tak 1500-2000Kč.
○ A o víkendu tohoto týdne čekejte nový design! :)

Tumblr_lo24r9dfrn1qd8s4g_large

Fotografie | Chorvatsko (Brela 2012) II.část

27. srpna 2012 v 6:00 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Mám tady pro Vás další část mix fotek z celé dovolené. Nějak se mi začíná líbit ty fotky v jednom článku takto mixovat, jelikož každá má jiný příběh a prostě se lyší od té, co je nad ní, či pod ní. Co říkáte na tento styl? :)

"Užívajte si každý deň. Nikdy neviete, kedy príde ten posledný. Naplno žijeme iba vtedy, keď pochopíme, že zomrieť môžeme hocikedy. A preto, nemrhajte čas na hádky, na nenávisť, na smútok alebo sebaľútosť. Ukážte každý deň svoje najlepšie JA. A vtedy začnete skutočne žiť:)."

...dostatek tekutin byla nutnost. Prý jsem měla správně vypít za den alespoň 3l. Pche...To určitě.

...tam byla taková pohodička.Ách jo.

...jakési nohy.Nemám zdání od koho. Fotografie je z lodi.


Plavání, bitka v moři...S kým? S mámou

26. srpna 2012 v 18:10 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Jak jsem již psala článek před "chvílí" o tom, že jsem byla na dovolené v Chorvatsku (Brela). Využila jsem toho, abych mohla přidat další fotografie a zabila jsem tak dvě mouchy jednou ranou.

Vytvořila jsem článek s fotkami, předělala na krátký komix a zároven je celý článek na téma týdne " Máma". Co vy na to? :D Byla to jen taková malá prácička z nudy... :D

Kdo neví, tak moje mamka neuměla plavat a právě na letošní dovolené se to naučila :)

* Vše co je napsáno v komixu je vymšlené. Bavily jsme se uplně o něčem jiném, ale ty fotografie mi přišly vhodné k tomuto zmatenému komixu :D


Chorvatsko 2012 ( Brela)

26. srpna 2012 v 16:33 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Konečně jsem se k tomu dostala. Ano, po týdnu jsem opět aktivní na blogu. Články zde sice byly, ale byly přednadstavené. Napsala jsem pouze důvod a to ten, že nemám přístup k internetu. To byla pravda, ovšem né uplná. Byla jsem totiž na dovolené v Chorvatsku s celou rodinou. Uvědomte si, že jsem prostě nechtěla napsat ať to vyzní tak že " Hele, poj%dte nám během týdne vykrást byt! Je volný :D ". Ne, děkuji pěkně.

Tak tedy dovolená utekla jako voda a já jsem zase doma, v zimě :D Odjela jsem v pátek dopoledne. Jela jsem s mamkou autobusem. Cesta byla pohodová a vůbec mi nevadilo. Jeli jsme asi 16hodin. V noci jsem skoro nespala a pak jsem šla kecat s řidičem. Jeli jsme s cestovkou, kde pracuje mamka. Tudiž to, že jsem seděla vedle řidiče vepředu, kde bych správně neměla co dělat, tak v otm nebyl problém. Řidiči byli skvělí a byla s nimi sranda.

Dojeli jsme na místo, odtáhly bágly ( kterých jsme měli zatraceně hodně a polovinu oblečeníjsme stejně nevynosili) a šly jsme se s mamkou grilovat na pláž. Plavala jsem jen lehce, letos se mi nechtělo ani potápět. Dva dny utekly jako voda a my jely pro bráchu na letiště, který nemohl s námi v pátek odjet, jelikož měl jiný program.

Během týdne jsme se smažili na pláži, plavali, chodili občas na drinky, na večerní procházky, kecali jsme na balkoně,...

V moři jsem si o kámen, který jsem nepostřehla, rozbila koleno. Krev tekla teda nádherně no...Den jsem nebyla proto v moři. A budu mít skvělou vzpomínku na Brelu vpodobně asi 3cm jizvy.

Jeden den jsme jeli na výlet lodí. Byli jsme v městě Supetar atd... Pak zase jiný den jsme byli na večerní Makarské ( Baška voda), kde je velmi živo. Všude hluk, plno lidí, stánků, pfůůů. Koupila jsem si takovou tašku přes rameno a korálky na krk :)

Já se poměrně opálila a konečně jsem se nespálila. Nos jsem si řádně non stop krémovala opalovacím krémem a tudiž měl stejnou barvu po celou dovolenou ( né jaok vždy - červenou jak rak).

Včera v 18hod jsme jeli zase domů a dojeli jsme dnes asi v 11hod dopoledne. Cesta uběla dobře, jen bus byl tentokrát na nic. A řidiči taky.

A největší úspěch celé dovolené? Naučila jsem mamku plavat! Je to pro mě vážně úspěch, protože už jen jí do toho dokopat, aby vůbec vlezla do vody a ponořila se po krk, je nadlidský výkon. Ovšem stálo to za to a moje mamča uplavala skvělých 5m. Možná vám to příjde málo, ale pro ní je to velký úspěch a jsem na ní pyšná, že se po tolika letech a obrovském strachu odvážila to jít zkusit a naučit se to.

Na dovolené jsem přečetla (četla jsem asi po půl roce! A zase mě to chytlo, konečně... :P ) knížku" Spáči" ani ne během dvou dnů ( asi nějakých 500stránek - později bude recenze!). A celkem jsem vyfotila asi přes 1500fotek, takže se máte nač těšit! :) A teď už pár fotek! Více v celém článku :) A to je teprve PRVNÍ ČÁST FOTEK!

..Co chceš? Nic :D Tak odplav.

... tento nádherný zápas slunce jsem fotila cestou do Chorvatska, z autobusu. Byla jsem z toho uplně paf :D

...letos se mi ale moc potápět nechtělo.

Nehty | Nouzovka? Puntíky

24. srpna 2012 v 11:23 | zRzQa |  Mé nehtíky
Před pár dny jsem měla takovou menší nouzovku. Měla jsem asi 3-4dny pouze černé nehty. A prostě se mi nechtěly dělat nové. Tak jsem to na další den vyřešila jednoduše a to tak, že jsem na odřená místa černého lak udělala bílé puntíky a všelijaké skvrny. Výsledek byl uspokojivý a nevypadalo to tak špatně :) Tak jsem si nehty lehce obnovila a měla jsem zase něco nového :)

Líbí se mi hlavně to, že puntíky a skvrny nejsou pravidelné. Prostě je to různorodé a to vypadá celkem dobře. Co vy na to? Už jste taky někdy měly podobnou " nouzovku" ? Jak jste to vyřešily vy? :)


Fotografie | Lidé ( Děti ) mix 22.8.2012

22. srpna 2012 v 6:48 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
A víte co mě na focení snad nejvíce baví? To, že každá fotka je jiná a zvlášť u focení u lidí ( dětí). Člověk umí udělat tolik výrazů a na fotkách to vypadá báječně. Například tento malý špunt, na první fotce, který seděl vedle mě ve vlaku, byl uplně rozkošný a ty jeho kukadla byla až neskutečná. U focení zažívám i malé vzrušo, zda-li si toho rodiče nevšimnou a nebudou mít nějaké poznámky, že si fotím jejich díte ( Ano vím, že bych cizí lidi fotit neměla a už vůbec je zveřejnovat bez jejich souhlasu, ale prostě o tohle se musím podělit - uznejte, že jsou ty děcka rozkošné). Budu zde často zveřejnovat takový souhrn fotek, které náhodně sem tam vyfotím a pak to sem dám jako malý set :)

Takže co mě nejvíce baví fotit? Určitě to jsou lidé. A momentky jsou obzvlášť často úchvatné a ty já prostě miluju! :P

Tak co vy na to? Více fotografií pod perexemStojí za to si to přečíst.. #6

20. srpna 2012 v 7:47 | zRzQa |  Články
Tumblr_m8uwkgvhwr1rccuylo1_500_large

Po dlouhé době mě zase chytla nálada na krásné citáty, motta, texty,.. Proto tady máte jednu velkou várku.. Přeji vám krasné čtení! A jak se si užíváte prázdniny? :) Doufám, že pořádně. Ovšem škola se bohůžel už pomalu blíží, tak si užívejte každou volnou chvilku! Nebuďte u počítače, běžte si užívat ven s přáteli :P

Sú chvíle, keď život oddelí na čas dvoch ľudí, len aby pochopili, akí sú jeden pre druhého dôležití...
Skutoční muži nemilujú najkrajšie dievča na svete...Oni milujú dievča, ktoré dokáže urobiť ich svet najkrajším :)
Sú priatelia, ktorí sa stratia, nie sú však časy, ktoré sa vrátia
Aj keď láska opustí ťa a srdce bude prázdne, nepovedz nikdy v bolesti, že ľúbiť nie je krásne...
Sme túlaví blázni s plnou hlavou snov, s prázdnymi vreckami a vždy dobrou náladou. Čaká nás krásny let, pri nohách leží celý svet, stačí len krídla rozprestrieť a odletieť.
Ked ťa niekto opustí nesnaž sa ho nenávidieť,dokáž mu,že urobil chybu.
Najprv si stanov cieľ, potom si k nemu hľadaj cestu
Môj život nie sú iba zábava a chlast ,mám problémy a starosti jak každý jeden z vás.
Priatelia sú ako boxerky, stále s tebou. Priatelia sú ako kondómy, vždy ťa ochrania. Priatelia su ako viagra, vždy ťa povzdvihnú ked si dole.
Krásu ľudských oči nesmieme hľadať v ich farbe, ale v tom, čie sú.
Niekedy nie je všetko tak ako chceme ale ani mi nie sme taký akých nas chcú :)
To najlepšie­ v živote nie je zadarmo,­ bolo by to príliš jednoduché­ a ľudia by si to nevážili­.
Psychiatri hovoria, že každá štvrtá osoba má nejakú mentálnu poruchu, takže pokiaľ ste s troma priateľmi a nepozorujete nič zvláštneho, potom ten blbec ste vy
Zle je oblečený ten, čo nenosí úsmev na perách
Ten pocit keď v noci premýšlate a zrazu vám začnu tiecť slzy po tvári. ....Tak sku*vene to boli ... (SPOMIENKY)
Mám priateľa, ktorý ma dokáže vždy rozosmiať
Som typické dievča. Často plačem od smiechu. A často sa smejem, keď mi je do plaču! :)

Foto | Lidé - Lucinka (14.8.2012)

18. srpna 2012 v 9:41 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Po dlouhé době jsem konečně s Luckou vyrazila zase ven. Skvěle jsme si popovídaly a já vzala i foták. Ze začátku moc nálada na focení nebyla, ale jakmile jsme došly na místo, kde to bylo na focení tak akorát, tak to šlo už rychle. Celkem bylo asi sto fotek a já vybrala podle mě nejlepší tři. Lucka je velmi fotogenická a má úžasné nové vlásky. Ta červená je prostě brutálně krásná. A tady je výsledek, co vy na to? :)

"Chovejte se tak, jak se chcete cítit a brzy se budete cítit tak, jak se chováte. "


Za týden budu již aktivní :)

17. srpna 2012 v 11:15 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Zdravíčko! Tak musela jsem Vám to oznámit, jelikož teď nebudu mít týden přístup na internet. Ovšem nemějte strach, že by tady bylo " sucho". Přednadstavila jsem články, takže se máte nač těšit :)

"Dobře vybudovaný tým, může dosáhnout takového úspěchu, o kterém jste nikdy ani nesnili. "

E-maily a všechny komentáře si přečtu, jakmile budu na PC. Proto se prosím nezlobte, že Vám na maily neodpovím jako vždy tak do druhého dne. Ovšem každý získá potom odpověď, to nemějte obavy. Já se s vámi tedy prozatím již loučím a za týden se již ozvu. Ovšem blog navštěvujte dále, já si potom komentáře přečtu :)


Aktualizace 12:51: Jo, tak aby jste neřekli, že Vás dneska extrémně zanedbávám, tak tady jedno pošahané fotoo :D

S láskou zRzQa

Fotografie | Příroda - Pustevny (15.8.)

16. srpna 2012 v 20:05 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Jak jsem psala článek již včera večer (15.8.), kde jsem spíš přidala nějaké informace ohlědně toho, jak celý výlet probíhal a přidala jsem i nějaké fotky, tak teď jsem vám chtěla ještě ukázat i fotografie přírody. Ta tam byla vskutku nádherná a ten výhled - och :P Takže tady to je....

" Je snadné člověka odsoudit za jeho činy. Mnohem těžší je mu porozumět. "Pustevny 15.8.2012

15. srpna 2012 v 21:08 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Ráno jsem vstala zhruba o půl sedmé, nachystala jsem si věci a v sedm jsem vyrazila z domu na sraz s kamarádem. Společně jsme jeli na hromadný sraz, kde jsme odjeli autobusem směr Trojanovice.Jelo nás celkem devět, takže dobrý počet. Ovšem špatně jsme si koupili lístky a tak jsme museli vystoupit o zastávku dřív, než jsme měli. Pak jsme se ptali nějakého pána na cestu a celkem jsme si, jen tak jako bonus, zašli nějakých zhruba 4-5km. Potom jsme navíc zřejmě i blbě odbočili a tak jsme šli nahoru možná tak 3hodiny a naděje ( u mě), že dojdeme na místo určení, byla mizivá. Ovšem nakonec jsme dorazili a já cestou chytla druhý dech, který mi vydržel až domů.

Tam to bylo fajn- poseděli jsme u jídla, pokecali a jak jsme se vydali cestou zpátky, tak jsme to " šmikli" přes sváh a to vám byla zábava! Strašně to tam klouzalo, tudiž skoro všichni neustále padali, potom jsme i už jezdili beznadějně po dupě, protože to místama fakt nešlo :D Já taky hodila občas držku, ale já jsem pro každou srandu :D

Když jsme došli dolů na zastávku, tak jsme zjistili, že nás bus ujel cca před 10min. Tak jsme šli až na nádraží, což byl další bonus zhruba 5km. Ale tak bylo to ok :)

Cestou vlakem jsme udělali snad víc fotek, než během celkového výšlapu :D

No a tady je jedna hromadná fotka a pak nějaké další...


Zapomínám na nadpisy

14. srpna 2012 v 20:55 | zRzQa
Vždy mám tolik věci na práci a optimisticky si říkám, jak to všechno krásně stihnu, kdy co uděláma vše bude " okej". Ovšem jak je to s mou leností - samozřejmě skoro nic z toho, co jsem měla v plánu, jsem neudělala. Ale co se za poslední dny stalo....

○ Poslední dny jsem přednadstavovala nějaké články, jelikož do konce prázdnin nebudu moc aktivní na počítači, tudiž ať se mi tu kuřátka nenudíte. Nápadů mám plno, proto jsem alespoň některé zrealizovala a je to.
Dnes jsem byla s kamarádkou fotit. Zase další fůra fotek. Ovšem celkem jsem si pohla a nějakých 10fotek jsem jí upravila. Fotky uvidíte v sobotu :)
○ Jelikož mám zase nějakou částku peněz, tak přemýšlím co s tím. Velmi mě láká si koupit stativ ( chci do něj dát tak cca 1500Kč), ale na druhou stranu bych si chtěla pořídit novou komodu do pokoje. A jako poslední možnost se mi nabízí si prostě nakoupit nějaké nové oblečení do školy.
○ Zítra mě čeká výlet na Radhošť, takže se těším ( tudiž článek čekejte spíš k večeru). Ovšem tentokrát nechávám baby doma ( a do "kapsy" si beru kompakt), jelikož všichni pyskovali, že pořád fotím a zdržuji, tak je teďka prdím. Vyfotím možná nějakou tu krajinu a to bude tak vše.
○ To, že udělám babičce a dědovi album s fotkama z jejich Zlaté svatby se nějak potentovalo. Nějak jsem nehla s tiskem, tudiž album bude tak na začátku září. Ach jo.
○ Další věc, která mě pomalu a jistě začíná sr*t je, že mám strašný bordel ve fotkách. Skoro každý den něco fotím, pořád to házím do počítače ( a místo na disku pomalu ajistě dochází :D Zbývá nějakých 30GB ) mám tam složky, kde jsou tak max. data a někde jsou dokonce i rychlé názvy složek jako " kdsfksd ". Takže se to hromadí a já to nestíhám třídit. Pfů :/
○ Já vážně nezvládám nějaké dlouhodobé udržení pořádku v pokoji... Je to děs, pořád jen uklízím a za dva dny mám ve všem " chaos " ( nebo-li bordel). Taky to tak máte?

A ještě když si uvědomím, že za necelé tři týdny valím na střední, tak se mi z toho začíná točit hlava. Ano, první týden bude pohodový, jelikož to mě čeká adapťák a takové to trapné seznamování se školou. Jenže co pak? Pak?! Pak to milá Zuzanko začne. Všechno tu učení, stres, málo času... Budou asi hodně velké změny na blogu, protože především se budu hodně učit a když bude čas, půjdu určitě ven.

Nechci totiž prosedět celé čtyři roky na SŠ doma s nosem v knížkách. Takový typ já zase nejsem :D

Já za chvilku povalím už od počítače, protože si potřebuji jít dřív lehnout. Zítra vstávám v 6:20 ( jak se znám, tak vylezu o půl..) a potřebuji vše stíhat a být ready.


Musím ale uznat, že se moje " hniloba" zlepšuje. Už nejsem tak velký lenoch, jaký jsem skoro celé prázdniny byla. Každý den si trošku zaposiluji a na váze to jde již poznat. Trošku jsem totiž přibrala ( cca od té doby co jsem s Jirkou, on zase zhubl :D ) a má váha stoupla na 54kg :D A s tím já rozhodně spokojená nejsem. A když jsem ( asi) předvčerejšek stoupla asi po týdnu na váhu, tak jsem viděla alespoň to nadějné číslo 52,9kg :D Já vím, beru to, jako že je to 53kg, ale co :D Takže se budu snažit a snad do konce prázdnin dám těch 50-51kg :)

"Život je jako žebřík do kurníku. Krátkej a posranej."

Teď zrovna poslouchám uklidnující písničku od Norah Jones, uh.. Ty letošní prázdniny mi příjdou takové.. Divné. Nevím proč, ale prostě je to tak. Každý vždy 1.července říká " Joo, tyhle prázdniny budou legendární a prostě nezapomenutelné! ". Ovšem ty mé prázdniny zas tak legendární nejsou. A co ty vaše?


Recenze | Lak na nehty ( Tyrkysový)

14. srpna 2012 v 8:33 | zRzQa |  Mé nehtíky
Jelikož už snad celé léto toužím po tyrkysovém laku na nehty, tak konečně jsem si ho byla koupit. Chtěla jsem nějaký, který bude dobře krýt a nebud nějak ošlivě vybledlý. Naštěstí jsem si vybrala dobře.

Koupila jsem si ho v drogerie DM a rozhodla jsem se pro značku Rimmel London. Sice lak na nehty stál 99Kč ( obvykle si kupuji tak do 60kč) ale tak chtěla jsem ho tak šíleně, jsem tu blbou sovku objetovala a jsem ráda :D Je to uplně božská barva :D A odstín je to č. 26.

Nejlepší je si nejdřív nehty nalakovat slabou vrstvou laku a potom ještě jednou a tak docílíte krásné barvy jaká je na fotografii. Vydrží bez poškození alespoň 4dny což je super. Dobře se nanáší a uvnitř je i taková ta kulička pro promíchání laku. Spokojenost? 100% DOPORUČUJI


DIY | Šperky - Náhrdelník s perličkama

13. srpna 2012 v 11:42 | zRzQa |  Když zRzQa tvoří...
Včera mě chytla malá DIY náladička a vytvořila jsem si náhrdelník, který jsem již delší dobu plánovala. Venku bylo škaredě a lilo a já si v pohodičce vyráběla :P Průběžně jsem dělala i fotografie, abych mohla udělat fotonávod, ovšem přišlo mi to zbytečné a bude stačit, když to popíši v pár bodech.

Co budeš potřebovat? Perličky, lepící pistoli, drátek, špendlík, kleštičky, základ celého šperku ( nevím, jak se to jmenuje - třeba nějaké placky :D )

Doba tvoření: cca 40minut

POSTUP

1) Nejdříve u každé placičky udělej špendlíkem dvě malé dírky. A ať jsou zhruba naproti sobě.
2) Potom si připrav asi 2cm kousky drátku. Ten ohni do kolečka a poté provleč jednotlivé placky dírkama a spoj.
3) Jakmile to budeš mít, tak pomocí delšího drátku ( ten si poměr dle svého krku) upevni z každé strany šperk. Z jedné strany se to vždy jen tak zaháčí, druhá strana bude napevno.
4) Teď začni zdobit. Pomocí lepící pistole a perliček ozdob celý základ náhrdelníku. záleží na tobě, jaké ornamenty uděláš.
5) Odstraň ze šperku takové ty " vlásky" z lepidla.


A je hotovo :) Pokuď máte nějaké dotazy, pište.

Foto | Zlatá svatba ( Oslava) 11.8.2012

12. srpna 2012 v 12:19 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Včera byla oslava aneb " Dva v jednom". Babička s dědou totiž slavili 50.výročí svatby ( Zlatá svatba). Nechtěli jít někam na úřad a tak jsme to oslavili doma. Já udělala takový velký " transparent" o tom, že mají dnes svatbu, jejich jména,atd.. No pak jsem ještě nafoukla balonky ve tvaru srdíčka ( z pěti mi tři praskly u pusy a to jsem se teda hnusně lekla :D ) a potom jsem ještě doladila detailně. No, babička s dědou to vůbec nečekali, tak měli radost. A když měli oni radost, tak jsem měla pochopitelně radost i já :)) Udělaly jsme jim s mamkou takový " domácí" obřad. No prostě to bylo fajn. A u toho jsme slavili i můj včerejší svátek.

Fotek bylo hodně a já hned včera večer začala upravovat fotografie. Upravovala jsem do půl druhé ráno. Zítra to nechám vytisknout a budu jim tvořit album :) tak jsem zvědavá, jak to dopadne. A tady je pár fotek na ukázku :)

Btw. Jinak děkuji všem za blahopřání! :* Jste hodní :)


Fotografie | Cesta vlakem 10.8. (Momentky života)

11. srpna 2012 v 17:42 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Jak jsem již včera vydala článek o výletě na Lysou horu, tak jsem zapomněla přidat fotky z vlaku. Mě osobně se líbí, příjde mi, že mají takový tajuplný nádech... Asi to tak ale působí jen na mě :D Nuže, tady jsou dvě fotky. Druhá je kde? Musíte rozkliknout celý článek, jak jinak, že ano? :P

A co dnes děláte? My doma slavíme 50.výročí svatby ( Zlatá svatba) od babičky a dědy a k tomu ještě můj svátek :D Takže je doma veselo :D Dnes na počítači moc nejsem, tyto články jsou ( Ano, přiznám se) přednadstavené. To víte, rodina je mi přednější než blog :D Promiňte, ale je to tak. Mám trošku jinak stavěné priority, než by si třeba někteří mysleli :D

" Svoboda znamená zodpovědnost. To je důvod, proč se jí většina z nás obává. "


Foto 10.8. 2012 | Výlet na Lysou horu ( Příroda, lidé )

10. srpna 2012 v 22:18 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
V úterý mě napadlo, že by se mohlo zasě nějak z města vypadnout. S kamarádkou Sabčou jsme na pátek naplánovaly výlet na Lysou horu a to pouze pro holky z volejbalu. Zájem byl, ale do večera všechny napsaly, že nakonec nemůžou. Zbyly jsme dvě. A tak jsme včera večer ještě sháněly lidi, kteří by šli. Nakonec jsme se nějak seskládali a dnes jsme vyrazili v počtu sedmi lidí.

Vstávala jsem v 7hod a o půl 9 nám jel vlak. Byla to paráda. Poznala jsem dnes dvě nové holky ( Lucku, Vendy) a Michala ( neboli Mika). Výlet dopadl skvěle, plno fotek a celkově - bylo to super. Prostě jen si tak v pohodičce vyrazit na výlet s přáteli a užívat si :) No a ten výhled co tam byl.. uáá, tady jsou fotky! :)

Btw. Ano vím, jsem zase nejmenší a tentokrát i nejmladší. Ale kamarádka Sabča ( v růžové mikině) je starší o rok :D takže to takový děs nebyl.Atopický ekzém

10. srpna 2012 v 8:16 | zRzQaMnoho lidí se atopického ekzému štití nebo mají obavy, že se to na ně nějak přenese. Uznávám, že na to často není nejhezčí pohled, ale nijak vás to nepokouše ani se to nepřenese. Takže nemějte obavy a určitě se těmto lidem pospívejte, není to totiž moc příjemné. Člověk za to nemůže, nezapomeňte - je to dědičné!

!!! - Vzniku ekzému bohužel nelze moc předcházet, je to dědičné.

" Nečekejte na to, až vám lékaři pomohou. Možná někdy lék najdou, ale teď
ho nemají. Jediná rozumná cesta je hledat další možnosti na vlastní pěst. "

KORTIKOIDY jsou synteticky vyrobené hormony, které mají za úkol simulovat činnost kortizolu. Jsou vyráběny v mnoha podobách pro užití - mastičky, inhalátory, pilulky, čípky, injekce apod. Jejich použití může být lokální (nanesení přímo na ekzém), nebo globální (celé tělo je ovlivněno zároveň).

MÉ RADY A TIPY

- MAST: Doma mám speciálně umíchanou mastičku z lékarny ( bez názvu, proto uvádím pouze " Mast" ). Je to pro mě momentálně poslední rok nejúčinější mastička. Používám k promazávání a také mi to ekzém velmi hojí. Správně bych jej měla aplikovat 2x denně, ale většinou jí používám spíš k večeru. Cena je 200Kč a mám jí uschovanou v ledničce. Některé krémy prostě v chladu být musí.
- Mast BELODERM: Tato mastiča mi vždy velmi pomohla, ovšem na kožní mi lékařka řekla, že jej nemám moc často používat. Je totiž trošku agresivní vůči citlivé kůži. Je to ovšem velmi účinná mastička. Po nanesení to lehce štípe ( pokuď je kůže velmi poškozená).
- Mast INDULONA: Tato mastička je především pro extrémně suchou kůži. Velmi rychle se vstřebává. (100ml - cena od 40Kč)
- Mastný krém EXCIPIAL: Je to mastný krém k ošetření suché a citlivé pokožky. Je vodou nesmývatelný. Mě osobně lehce zapácáhá. Ovšem u mastiček a krémů je to obvyklé. Nanášejte excipial tak 3x denně. ( 200ml od cca 130Kč)
- Krém ECOLOM: Ten jsem používala před pár lety, teď jej nepoužívám. Ale někomu by mohl možná pomoci. Slouží k především promazávání kůže.
- Prášky ZODAC: Je to především pro alergiky, ale mě to pomáhá, jelikož potom mě kůže tak moc nesvědí.
- Krém LIPOBASE: Slouží především k promazávání kůže.
- Sprchový krémový gel Altermed Leciderm ( nekortikoidní): Pokuď trpíte atopickým ekzémem tak by jste se neměli sprchovat a používat nějaké mýdla a sprchové gely s vůní. Kůži to vysušuje a moc jí neprospívá. Já dostala od kožní lékařy doporučení na sprchový gel Leciderm a je pro velmi až extrémně suchou pokožku. POužívá se taky při kožních projevech diabetes a lupénky ( + samozřejme atopického ekzému). Obsahuje lehké oleje, bambucké máslo, vitamín E a D-panthenol ( zvyšuje hydrataci pleti,urychluje hojení). Já mám 230ml a zrovna te%d posledníměsíce to moc nepoužívám. Nevýhoda je, že nemá žádnou vůni a ze začátku vám to může velmi zapáchat.

- V noci vás bude ekzém šíleně svědit. Někdo používá třeba různé šátky nebo obvazy. To vám ale v noci sjede a nebo to nějak servete a navíc pokožka přes noc moc nedýchá přes nějakou látku.. U kojenců se často nasazují takové rukavičky. Malé děti mají hroznou potřebu si ekzém škrábat, já taková také byla. Je to hrozné, potom jsem si to často roškrábala do krve.

- Mě osobně se vždy ekzém zhoršil když jsem se zpotila. Když jsem ještě trénovala volejbal, tak jsem často měla v loketních jamkách šílené červené kruhy. Po sprše a jakmile jsem se trošku " zchladila" tak se to zlepšilo. Takže při pocení se ekzém na chvilku šíleně zhorší.

- U mě se nejčastěji ekzém objevuje v kolenních a loketních jamkách, na zápastí, okolo krku.

- Pobyt u moře vám prospěje. Jde potom vidět zlepšení, jelikož u moře je vlhko a také mořská voda vám pokožku zlepší. Ovšme po příjezdu se vám to za pár týdnů vrátí k původnímu stavu - většinou.

A nakonec obrázek ( ZDROJ: google.com), kde jsou nejčastější problémové části, kde se atopický ekzém objevuje.


ZDROJ NĚKTERÝCH INFORMACÍ: wikipedia.com, google.com, farmaceutika.info

Můj názor na AK ( Autorský klub)

9. srpna 2012 v 19:59 | zRzQa |  Články
Na tento článek se již chystám dlouho a konečně přišla ta chuť napsat tento článek. Oč půjde? Chci napsat SVŮJ názor na autorský klub na blog.cz. Proč zrovna toto téma? Jelikož často brouzdám po stránkách a mnoho blogů je právě členem AK. Často ale narážím na věci, které se mi v AK nelíbí.

Mnoho lidé se mě již ptalo, proč se nezkusím přihlásit do AK, že by mě podle nich vzali apod... Teď to nevím jistě, ale mám pocit, že jsem to kdysi už jednou zkoušela, ale to jsem ještě měla takový ten blog " Ctrl C " a právě to byl ten důvod, proč mě nevzali. A nelituji toho.

Je to ale pěkné být v nějakém klubu. Příjde mi, že mnoho lidí bere členy v AK jako něco víc, než jsou ostatní blogeři. Což mě třeba příjde uhozené. Jelikož všichni blogeři jsou si rovni. Možná sice většinou členové AK mají smysluplnější články, než třeba nějaký začátečník, co má blog plný pixelek. Ale co vy víte? Třeba právě ten dotyčný bloger začínal stejně. Nějak se začít musí a já to chápu.

Ale dle mého názory je největší nevýhodu obrovská buzerace od ostatních členů. Zrovna dnes jsem si projížděla články a narazila jsem na článek, kde členka napsala článek, který se týkal toho, že její článek byl zveřejněn na krasne.cz. A jakmile jsem sjela a četla komentáře, tak mě to lehce nadzvedlo ze židle. Někeří se tam do ní začali navážet ( další členové AK), že jak co to zveřejnuje za články, které nejsou nijak zajímavé a přínosné a mají nulovou hodnotu apod...Všichni se chtěji občas něčím pochlubit svým úspěchem, na který jsou hrdí, tak proč by nemohla i ta dotyčná?

Taky mě teď zarazila jedna událost, kdy Standa přijal do klubu jednu blogerku Lotty. Ovšem již je vyloučena a je to již uzavřená událost. Ale zaujala mě reakce ostatních blogerů, kdy proběhla akce ( nevím přesný název) něco jako " Kozy ven" aneb prostě ať blogeři a blogerky vyfotí prsa, zadek, apod.. Tomu jsem se zasmála, proto to byl opravdu skvělý nápad. Ale oč přesně jde už psát nebudu, to by jste museli vědět, oč jde od začátku :D

Já osobně jsem si založila blog na doméně blog.cz za účelem toho, že můžu volně psát co se mi zlíbí a NIKDO mi do toho nebude kecat. Ovšem takto to v AK nefunguje. Když se to tak vezme, nemůžete si přidat třeba 20x článků za den, protože by se do vás hned ostatní pustili, že proč zabíráte místo na hlavní strance příspěvků od členů AK, a že ty články jsou o ničem a takové kecy. Sakra, vždyť nemají právo vám mluvit do toho, kolik článků můžete přidat. Je to vaše věc, VY jste autoři VAŠEHO blogu.

Ale zase nebudu házet jenom špínu na AK. Znám mnoho členů, kteří mají opravdu úctihodné články a prostě patří jim velký palec nahoru. Nebuzerují ostaní členy - ovšem pozor, nemyslím to zase tak, že si nechají něco líbit a drží jazyk za zuby. Vlastní názor může vyjádřit každý, ale buzerovat jiné blogery mi příjde ubohé.

Chtěla bych do AK patřit? Teď zrovna mám období, kdy mě AK naprosto neláká. Nelíbí se mi to, že nemám volnost v psaní a tvoření jakýkoliv článků. Můj blog je tak na 85% autorský, ovšem ty zbylé procenta tvoří třeba články typu: fotky kluků (ale tytto články se vám líbí, soudím dle vašich reakcí tedy...) a to, kdybych přidala jakožto členka AK a viděli by to všichni ostatní, tak by mě nejspíš ukamenovaly. A to já bych je spíš poslala do háje :D

OTÁZKY PRO VÁS: Jaký máte názor na autorský klub (AK) ? Jste členi AK? Chtěli by jste být členy a proč?

Fotografie z 9.8.2012 | Foceno: Nikon D5100+18-105VR

30.zajímavostí o mé osobě

9. srpna 2012 v 2:06 | zRzQa |  Články
Ano, to je tak, když člověk jako já je stále na počítači, pročítá si totální kraviny na internetu a sepisuje si článek na papír (!). A teď jsem právě dostala geniální nápad - napíšu jej už konečně na počítači. A pro vaši informaci, vážně se mi nechce spát.

Určitě si vaše bystré hlavičky mohly všimnout, že v blogovém poblázněném světe se rozšířil takový " řeTězáQ", který je na 30dnů. Ovšem já si to ( jak jinak) hodlám udělat po svém. Vyberu si vždy ze všech témat takové téma, na které budu mít náladu.

Tentokrát je to na téma... "30. zajímavosté o mé osobě"

1) Někdy rychleji mluvím, než myslím.
2) Jsem často velmi tvrdohlavý člověk.
3) Chtěla bych jet do svých 20let do Paříže.
4) Když jsem byla prcek, tak jsem často chodila po bytě pouze s jednou ponožkou. Prostě ta druhá nebyla doma má kamarádka.
5) Měla jsem suchozemskou želvu a jmenovala se Terezka.
6) Nenávidím olivy. Fuj, prostě s něma se možná spřátelím až jak budu stará baba.
7) Už jako malá jsem děsně ráda psala, ikdyž jsem to ještě neuměla. Bavilo mě opisovat různé nápisy. Co už. Sešitů jsem ale popsala hodně.
8) Jsem čerstvá Nikon Lady a svou baby zbožňuji! :*
9) V asi 4letech (Přiznávám se, nevím kolik mi bylo) jsem si zlomila klíční kost. S bráchou jsme blbli - on skákal po stole a ja na židli (!), spadla jsem a zlomila si klíční kost. Já vím, byla jsem šikovná už od malička.
10) Mám od mala atopický exém. Kdysy jsem se za něj styděla, ale teď již dávno ne. Nemůžu za to a kdo se tomu směje, tak je totální debil :) MucQ
11) Jako malá jsem dělala závody se šneky. Ovšem, je to asi nebavilo tolik, jako mě...
12) Sbírám ubrousky. A jak menší jsem sbírala nálepky, bejblejdy ( nemám zdání, jak se to píše) a pak těch mánií bylo ještě více, ovšem paměť tak dobře neslouží - to víte, stáří..
13) Nesnáším hádky.
14) Jsem astmatik a mám mnoho alergií.
15) Baví mě potápění v moři.
16) Jsem závislák na sladkostích. Mou spřízněnou dobrůtkou je oreo.
17) Líbí se mi chlupaté nohy u mužů/ kluků. Hnusí se mi, když si nějaký týpek holí nohy.
18) Poslední dobou jsem náladová a protivná. Vím to.
19) Nepiji kávu. Nemám potřebu jí pít. pouze jednou za uherský rok si dámna chuť třeba eis-coffe.
20) Nemám nejlepší kamarádku.
21) Nelíbí se mi má přezdívka zRzQa. Je trapná :D
22) Za poslední rok jsem si velmi oblíbila tanga - jsou fajn a nevadí mi.
23) Miluji chvíle, kdy si zapálím svíčku, zapnu nějakou fakt starou hitovku a v hlavě mám milion myšlenek a vzpomínek. U vzpomínání se dívám na plápolající plamínek voňavé svíčky.. Ach to je boží!
24) Nenávidím šikanu a lidi, kteří ji dělají. Nejraději bych chtěla pomoct těm kteří jsou oběti.
25) Mám dlouhé, zdravé a přírodní vlasy a jsem na ně pyšná!
26) Nelíbí se mi oholené hlavy u kluků. A vůbec, nesnáším to.
27) Stává se mi, že jen tak zaujatě čumím pár minut někam, přitom o tom ani nevím. Pak jen slyším třeba lusknutí a " Zuzko?" :D
28) Bývám náměsičná. Mluvím ze spánku, ale to už jen zřítka kdy.
29) Jsem jedlík, sním opravdu vše a nejvíce mi chutná u babičky a dědečka. Ovšem již ve školce mi zhnusili špenát a nejím ho do teď. Škoda, jako menší jsem ho jedla.
30) Ještě nikdy jsem si nedokázala upravit obočí tak, abych jej měla stejné a souměrné.

Fashion | Mé návrhy - Outfity ( #2)

8. srpna 2012 v 12:44 | zRzQa |  Články
Už jsem na té stránce jednou byla, ovšem nemohla jsem si vzpomenout, jaá je adresa. Až teď před pár dny jsem na ní konečně narazila - polyvore.com. Hned jsem se pustila do návrhů outfitu a nějak mě to chytlo.Proto tady pár ukázek :) Který se vám líbí nejvíce a nebo naopak nejméně? Či žádný? :PFoto | ( Fauna, flóra, autorka, krajina ) 5.8.2012

7. srpna 2012 v 7:11 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Shrnula jsem to do jednoho článku. Toto jsou fotografie z neděle ( 5.8.2012). Vyšli jsme si s mamkou a bráchou na menší procházku. A já mezi tím alespoň fotila :) Bylo tam toho tolik :P Všude plno broušků, motýlů, květin,.. Uáá :D Prostě uplně bájo. Povedlo se mi i pár fotek motýlů, když jsem je zastihla zachytit :D Vždy mi hned uletěli :D Hajlzlíci :D A co říkáte na fotky?


A jako přídavek máte na konci článku i nějaké mé fotky ( z pole :D )...


Autorka | V parku z 2.8. 2012

6. srpna 2012 v 23:25 | zRzQa |  Autorka blogu
Pár nových fotek z přírody. Fotograf byl výjmečně Jirka, takže se celkem snažil, protože fotky jsou podle mě kvalitní. Upravu jsem si už udělala sama :) A jsem s nimi poměrně spokojená.

OTÁZKA: Jaké fotky máte nejraději? Někde v přírodě nebo třeba u bílé stěny, v ateliéru,apod..?

"Keď ju miluješ, je pre teba tá najkrajšia zo všetkých dievčat, aj keď okolo seba môžeš mať desiatky dokonalejších a lepších dievčat a je ti jedno, že je niektorá z nich lepšia, ako tá tvoja. Pretože stačí ten jej rozkošný úsmev, aj keď za t en úsmev nedostala prvé miesto v súťaži krásy, ten pohľad do jej prekrásnych očí, aj keď nie sú tak čisté ako nebo. Vieš, že je to najkrajšie stvorenie s najkrajšími očami, s najsladším úsmevom a s najkrajším telom, aké poznáš, aj keď sa za ňou neotočí každý chalan, ktorý prejde okolo nej. Pretože len ty vieš, že jej srdce je ten najdrahší poklad pod slnkom. Pretože sa má milovať srdcom a nie očami. ♥ "


VÍCE FOTEK V CELÉM ČLÁNKU

Foto | Lidé - Hanička 6.8.2012

6. srpna 2012 v 13:07 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Včera večer jsem se domluvila s kamarádkou Hankou, že dopoledne půjdeme na chvilku pokecat. Budík jsem měla hezky na půl 10, ovšem ten mě neprobudil a já vstala 20minut před odchodem ( 9:40). Přitom mě hned napadlo, že bych mohla vzít foťák a Hanku lehce " využít" jako pokusného kárlička na focení. Volala jsem jí s tímto návrhem a naštěstí (!) souhlasila. Takže jsem se rychle nasnídala, oblékla a vyrazila. Nakonec z toho vznikly velmi pěkné fotky, parádně jsme se u toho zabavily a tady je výsledek... Co vy na to? :)

A co budete dnes odpoledne podnikat? Já jdu s Jirkou na bazéén :P Venku je šílené vedro :D


VÍCE FOTEK V CELÉM ČLÁNKU