Říjen 2012

Deník bažanta | Šílené učení na B

31. října 2012 v 16:09 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Jak já jsem šťastná, že jsem už konečně po dlouhém dnešku doma. Mám vám teda co vyprávět teď.

Dnes jsme měli psát test z biologie. Hned první nultou hodinu (obvykle bývají nulté hodiny tělocviky, ale my máme to štěstí, že mám B). Chystala jsem se na učení večer v devět. Ovšem ještě jsem se piplala z úkolem do němčiny, který jsme měli přes 3x A4 a ještě jsem byla i na počítači, tak se to oddálilo. Nakonec jsem se začla učit snad až někdy přes jednáctou (ještě jsem si projížděla prezentaci do dějáku). Už jsem z toho byla pěkně nervozni, protože mě čekaly 3x A5 (píšu pidi písmem, "normální" člověk to má tak na 5x A5 :D). Učila jsem se i s notasem, dělala si výpisky ať mit o leze lépe do hlavy. Byla jsem unavená jak něco. Usla jsem (jak jinak)... Otevřela jsem oči, kouknu na mobil (kolik je hodin) a tam tři hodiny ráno. Vedle hlavy jsem měla otevřený notas, z druhé strany sešity. Parádička. Tak jsem se učila asi 10minut biolu (kterou jsem stále skoro vůbec neuměla) a zase jsem usla. To jsem se už probudila v 6:20 a v o dvacet minut později jsem již vyrážela z domu do školy se sešitem v ruce. zrovna biolu jsem si zkazit nechtěla, protože tam se mi zrovna ve známkách vedlo. Do školy jsem vešla s tím, že dostanu na tuty pětku...

Joo a to mi ještě málem ujel autobus ráno :D Naštěstí sem se modlila a bus se zastavil na červené jako první, tudiž jsem to naštěstí stihla. Díky Bože. (Utíkat zničená po ránu by nebylo ok :D ).

Začli jsme psát test a já si zázrakem vzpomněla na všechny buněčné teorie, rozdíly mezi DNA a RNA a potom jsem ještě dobře natipovala část dvou otázek. A potom jsem si nenápadně pomohla u jedné otázky sešitem :P Ovšem asi 3x otázky jsou uplně blbě nebo mi dokonce i chybí celé :D Takže budu aspon ráda, když to bude minimálně za tři :D Ale pětka to určitě nebude, ufff :D

Včera jsem navíc byla zkoušená ze zeměpisu na mapu. byl ajsem nervozni jak nikdy a třásla jsem se jako osika. Ovšem ze zadanách pěti pojmů jsem věděla vše, tudiž za jednááá. A z testu ze zemáku mám taky za jedna (vše dobře). A teď jsem se zrovna dívala, tak ze včerejšího testu ze ZSV mám jedna.

Že by už přícházely lepší časy (co se týká školy)? :)

No, všeho všudy jsem naspala asi min. 5hodin. Ve škole to pak už bylo v klidu, měli jsme halloweenský den (tak jsem si alespon udělala takové šíleně černé kruhy pod očima a mělo to výhodu - zakryla jsem tak ty své, které mám z nedostatku spánku :D Ano, zabila jsem dvě mouchy jednou ranou :D). A domů jsem došla před půl 4.

Jsem uplně mega vyřízená.


A říjen nám již končí, počasí stojí za houby, protože jednou svítí sluníčko, pak je sníh, vítr, zima. To už bych raději brala jen ten sníh a né ten humus co je venku :D

Co se týká blogu - tak fotosoutěž je v plném produ a jak jsem psala již na facebookovou stránku, tak jsem změnila datum odeslání fotografí na 11.11. 2012.

No a na závěr - co chystám na listopad? Chtěla bych konečně dokončit to překvapení, ale vůbec nevím, jestli to nakonec výjde. Ale ještě jsem to nezavrhla! A dále to budou minimálně 2x videa a dále chci udělat více návodů :)

"Když se k tobě štěstí otočí zády... kopni ho do prdele! "

A co jdu dělat teď? Spát! Zítra máme naštěstí akci, takže žááádné učení. Huráááá. Tak dobrou noc bobani :)


Móda | From collection - Winter 2012 (Tally weijl)

30. října 2012 v 19:10 | zRzQa |  Články
Dívala jsem se teď stránky tally weijl. Byl ajsem zvědavá, jestli tam je tenotkrát něco, se mě alespon trošku zaujme. Jelikož je teďka hodně období tanečních apod.. tak jsem se dívala jaké šaty tam mají. Nejsou to takové, které by se přímo hodili na taneční (spíš tak na nějakou párty :D) ale tyhle mě zrovna zaujaly. Navíc nejsou tak drahé. Pak jsem se ještě dívala a líbila se mi košile, tričko, náhrdelník a kabátek :)

Líbí se vám něco z toho?

ZDROJ OBRÁZKŮ: http://www.tally-weijl.com/


Borová voda nejen na akné

29. října 2012 v 12:49 | zRzQa |  Články
Když jsem byla nedávno poprvé u kosmetičky, tak mi doporučila pletové mléko od značky RYOR (recenze později) a také borovou vodu. Nikdy jsem o tom neslyšela a tak to mamka šla koupit do lékárny.

Lahvička vyšla na 48Kč což je opravdu směšná cena. Na rady kosmetičky jsem jí použila vždy po očištění pleti pleťovým mlékem. Borovou vodu jsem nanesla na tamponky (viz foto) a pleť jemnými krouživými pohyby ošetřila. Ovšem jedinou věc si nepamatuji co říkala - zda mám vodu umýt a nebo nechat. Týden jsem jí nesmývala, ale teď jí vždy po 3minutkách umyji.

Borovou vodu používám každý večer již přesně dva týdny a výsledky jsou viditelné. Opravdu pomáhá a vřele jí doporučuji.

Nevýhoda je ta, že plet poměrně vysušuje, tudiž mohou občas vzniknout šupinky. Ale stačí trošičku krému a vše je v pořádku.

Ovšem borovou vodu lze využít i jinak. Například když máte unavené oči, stačí namočit tamponky a přiložit na oči na zhruba 10minut, ovšem zase někde psali, že je to speciální borová voda do očí - Collyrium . Dále jsem se dočetla, že se to používá i na výplach uší proti zánětu středního ucha, či třeba na vlasy.

Dívala jsem se i na internet a našla jsem pár reakcí na tento lék. Tady jich pár je:

" Borová voda zabírá mýmu pětiměsíčnímu Matyáškovi na potničky, tak si myslím, že by mohla bejt úspěšná i v boji s akné..."


Fotografie | Rychlost: 0km/h

28. října 2012 v 19:34 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Chytám už pomalu nervy. Měla jsem čtyři dny volna a naučila jsem se převeliké nic. A teď se mám najednou naučit do dějepisu čtyři A4. Aspoň, že tu němčinu celkem umím. A ještě to počasí. Áááá, kdybych měla boxovací pytel, tak si alespoň vybiju zlost. Venku je zima, hnusně, sníh už taje a s tím listím to vypadá fakt chutně. A zítra ještě do školy a sedět tam do tři, parádička.

"Někdy stačí člověku hledět jen do očí... dozvíš se víc i beze slov."


Ice dream? Mňam! :P

27. října 2012 v 13:56 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Čauky, včera jsem moc nevěděla jaký článek napsat.Tak jsem to nechala až na dnešek. Ach jo, to je taková paráda, že jsou čtyři dny volna. Musím uznat, že je to fajn nemyslet pořád jen na školu a horu učení. Dnes jsem se navíc skvěle vyspala. Šla jsem spát asi o půl jedné a usnula jsem u písniček a v 6hod jsem vstávala, taťka mě zavezl domů a jel do rpáce a já zase od 7hod chrupkala doma v pelechu. A probudila jsem se něco po 11hod. Božííínku, tak krásně jsem se dlouho nevyspala.

Včera večer jsem se navíc cpala u filmu Černá labuť na HBO skvělou zmrzlinou Manhattan (mimochodem - doporučuji, sice ten kýbl stojí asi kolem 130kč, ale vyplatí se to :P ).

"Jediný spôsob ako nájsť hranice svojich možností je pokúšať sa ísť za nemožným."

Ovšem je škoda, že to počasí přes volno stojí za dvě věci. Včera večer pršelo a dokonce lehce sněžilo. U nás jsou asi 3°C a já se tu klepu zimou :D Ale už mi jede topení na sedmičku, jsem navlečená jak na Sibiři a je mi již dobře.

Chtěla bych si jít konečně koupit nějakou bundu nebo kabát. Tu svou šedou bundu mám už asi třetí rok a mám ji dost natěsno přes hrudník. Tudiž nová by se hodila. Ale když já tu svou bundu mám tááák ráda :P

Příští týden bude celkem mazec. Na každý den mám naplánované minimálně dva testy, takže to bude fakt vzrůšo. Naštěstí v pátek máme akci, tak aspoň tak..

Mám teď pár nápadů na články a videa, jen nevím, kdy to všechno dám do kupy. Jestli to všechno výjde alespoň do polovny listopadu, tak budu ráda. Tento nový aktuální design bych tu chtěla nechat do začátku prosince. Potom příjde už nějaký zimní. Jééva, teď jak jsem se zmínila o zimě, tak se šíleně těším až budu fotit tu nádhernou bílou krajinu :P Mmm :) A co teprve až budu jezdit na boardu :P Už se nemůžu dočkat :)


FOTOSOUTĚŽ (Téma: Podzim) - Nečekej a přihlaš se!

25. října 2012 v 16:09 | zRzQa |  Články
Jak jsem slibovala, že zhruba v polovině října udělám soutěž tak je to tady! Ano, je už skoro konec října a listopad je tady, ale tak hlavně že je :) Já doufám, že účast bude velikááá a bude se vám to líbit. Oč jde?

A jak to bude probíhat? Do konečného finále se bude hlasovat a ve finále vyberu výherce já (tj.1.místo) a o 2. a 3.místo se budete muset poprat sami :) Chci totiž ať je to ve finále spravedlivé a nevyhraje pouze ten, který bud eneustále otravovat jiné, ať jim "hLáSnE". Tudiž ještě jednou - výherce vybírám já.

Ale pozor! Ten kdo bude mít po celou dobu soutěže nejvíce hlasů, dostává jako bonus reklamu na 5dnů! A to i tehdy, pokuď vyhraje třeba 2.místo.

Hodnotit fotogragie budu sama. Vždy vám připíši pár slov, ale bodovat nebudu.

A kolik bude kol? Záleží na počtu přihlášených, ale víc jak 3.kola nebudou. A POZOR! Set fotografií, které zašlete, s vámi půjdou až do konce soutěže :) Tudiž co zašlete teď, už za týden nezměníte :) Pokuď bude tedy dost soutěžících, tak do finále půjde nejspíš 5 soutěžících.

* Jestli chcete upozornit ostatní na tuto soutěž, vložte banner na svůj blog! :) Děkuji vám :)

Pokuď máte nějaké otázky, piště do komentářů, nebo na email zzrrzzkkaa11@seznam.c. Tak co, přihlásíte se?

ODESÍLEJTE NEJPOZDĚJI DO 7.LISTIPADU 2012 !


Foto | Příroda - Kapky (21.10.)

22. října 2012 v 17:57 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Tento týden bude celkově super. Tedy až na ty dva testy, které to tento týden kazí. Dnes jsme psali test z němčiny, ale jeikož jsem se večer na to učila, tak mám za jedna a v pondělí na to píšeme znovu :D Takže pokuď se to na to ještě kouknu na zopakování, tak další jednička bude snad na kontě :P

Jinak dnes jsme měli labiny a to se nám s Marťou dařilo. Vše nám skvěle vyšlo, nic jsem nerozlila a vše jsme krásně stihly a ještě jsme měly čas. No prostě paráda :P A dále jsem dostala z testu z matiky za 2, ovšem ten test, co jsem psala dodatečně ( protože jsem přčd tím chyběla) se moc nevyvedl. A dále pak mám 2 z testu z fyziky :P takže bombáááá :)

Zítra mě čeká akorát test z chemie, ze kterého mám poměrně strach, jelikož to vůbec neumím. Já a chemie - to prostě nejde dohromady. za chvilku musím ještě dodělat ukol do IVT a jdu se drtit chemii, pfůů.

Ve středu naštěstí jdeme do kina na nějaký německý film, ve středu jdu večer do čajky a čtvrtek, pátek jsou prázdniny, joooo! :P A jaký byl váš dnešní den? Můj byl úžasný! :) Celý den skvělá nááálada, oh! :)


Fotografie | Z lesa (21.10.2012)

21. října 2012 v 18:35 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Včera jsme se domluvili, že uděláme malý výlet na hřiby. Ovšem to jsem netušila, že pojeme tak brzy. Vstávala jsem dneska v 5:15 a v 6hod jsem už jela busem a potom vlakem. Jela jsem přes místo, kde jsem jezdila na soustředění :) No, fotek bylo víc než dost, les byl nádherný a ten čistý vzduch a klid! Jéééva :) Bylo to úžasné. Byla jsem vlastně takhle poprvé sbírat hřiby. Sice jsem slepá a skoro žádné jsem neviděla, ale půlku tašky jsem nabsírala :P Košík měla mamka, takže jsem k ní vždy přiběhla (přišla :D), vysypala hřiby a šla zas hledat. No nakonec jsme měli plný koš a plnou tašku. Jak jsme jeli domů, tak na nás a mamčinou kamarádku s maželem koukali, jako kdybychom nesli košík zlata :P Plno lidí říkalo " Jéva, to je krása, jsou pravé?, kde jste na ně byli?,..." Takže zajímavé :D A tady je tedy "pár" fotek z dneška :D

Jo a musím se pochlubit. Dneska (když už byl ten čas) jsem fotila už komplet na manuál. Ze začátku to byla pělná fuška, ale zhruba za 20minutek jsem přišla jak a kdy mám co nastavit (při jakém světle, apod..) takže to byla celkem sranda :D Někdy jsem nad jednou fotkou strávila i 5minut, než to vyšlo tak, jak jsem chtěla :D Ale přiznávám, že je asi 5-10 fotek (né zrovna tyhle) kd ejsem fotila na automat, protože to rpostě nastvait nešlo :D

...fotografie asi tak v sedm hodin ráno, cestou motoráčkem..


VÍCE FOTOGRAFIÍ V CELÉM ČLÁNKU

10x věcí, které zaručeně zničí tvou fotku!

20. října 2012 v 13:59 | zRzQa |  Fotografování (tipy, rady,...)
Na tomto článku jsem dnes pracovala skoro 3hodiny, tak doufám, že tady nebude jen kritika :D

POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Deník bažanta | 19.10. 2012

19. října 2012 v 19:49 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Zdravím pozemšťani, dopředu hlásím, že toto není žádná výmluva, pouze oznámení, proč jsem byla teď chviličku neaktivní. Prostě kvůli školy nemám přes týden moc čas na články, proto než abych sem vkládala nějaké trapárny o ničem, tak to raději nechám být. Vždyť přeci víte, že se řídím pravidlem " Když nemáš o čem psát, tak nepiš" a tentokrát bych k tomu přidala dodatek "a obzvlášť když nemáš čas" :D

Ale aby jste si nemysleli, že na vás kašlu, tak teď se to zase o víkendu rozjede, protože nějaký ten volní čas konečně (!) mám. Mimochodem, před chvilkou jsem se pokoušela o design na blog, ovšem vytvořila jsem jich asi pět a ani jeden se mi nelíbí, tudiž to prozatím nechám být když dovolíte.

"What you think is the summit is only a step up. (To, co považuješ za vrchol, je pouze další krok.)"

Dnešní den ve škole považuji za poměrně úspěšný. Během tří hodin jsem si napsala čtyři testíky (proč né že) a co známky? Z testu ze zeměpisu bych měla mít jedničku. Tentokrát to krásně vyšlo, že skupina B měla velmi lehké otázky, tudiž jsem vše věděla a snad by to už (sakra) mohla být jednička. Dále z němčiny z testů mám 1 a 3, z testu z AJ taktéž 3 a 1. Pak jsem dnes psala dva testy v matice. Vůbec nevím jak to dopadne, ale snad to bude nanejůř trojka, uvidíme. Jinak snad se již konečně obrací a lepší časy ve škole a doufám, že ty známky už budou lepší a lepší.

A co krom školy dělám? Buď randím s Jirkou, jsem na počítači a nebo fotím. Včera jsem si půjčila po půl roce knížky, takže konečně zase začínám číst. Strašně mě zajímá psychologie a tak jsem si prostě něco musela vypůjčit. Bylo tam mnoho zajímavých knih, ale já si vybrala nakonec knihu od Tammie Ronenové " Psychologická pomoc dětem v nesnázích". Už jsem asi na 30stránce a vážně mě to chytlo :) A pak jsem si před nějakou dobou rezervovala povinnou četbu Sofokles - Král Oidipus (pfůůů to bude nuda).


Včera jsem vyrazila do obchodáků, ale nešla jsem vyloženě s tím, že si něco koupím. Brácha potřeboval rifle, tak jsem šla taky :D A nakonec jsem si v obchodě vybrala toto božské tričko za 249Kč, no není úžasné? :DPrvní návštěva u kosmetičky

15. října 2012 v 20:41 | zRzQa
Hned na začátek bych vám chtěla popsat, jak jsem to představovala - příjdu ke kosmetičce, pohodlně si lehnu, dostanu dvě krásně zelené okurky na oči, něco mi po'tapká na obličej, já si odpočinu a za půl hodinky půjdu domů. Tohle byla představa ju? A jaká byla realita? Čtěte dále!

Byla jsem objednaná na dnešek na 17:30. Dorazila jsem tam s mamkou na čas. Seznámili jsme se a hned na úvod mi zkritizovala obočí a to tak, že je to částečně špatně a ani bych si obočí moc trhat neměla. Chloupky po čase přestanou růst a ve čtyřiceti si to obočí můžu nechat tetovat. S těmito slovy mě lehce odradila, ale jako nebrala jsem si to moc osobně - každé se líbí něoc jiného. A myslím si,že s obočím jsem na tom poměrně dobře oproti někerých slečnám, které ho mají vyškubané do milimetrové čárky, která má tak tři centimetry.

Šla jsem si lehnout na lůžku a nechala jsem si mikinu, kdyby mi náhodou bylo chladno. Ale překvapila mě tím, že přeze mě dala takovou tenkou plachtu a na to teplou chlupatou (příjemnou!) deku. Tak jsem se zděsila, že se asi upeču. Ovšem po chvilce ležení mi bylo příjemně teplo a dobře se mi leželo. Nejdřív mi prozkoumala pleť a ještě jednou mě upozornila na obočí. Poté mi pleť očistila (líčení - a to jsem měla jen řasenku :D). Poté už toho moc nevím. Měla jsem zavřené oči, odpočívala jsem a nechávala se opečovávat :P Ale vím, že jsem měla na sobě plno přípravků. Některé ze začátku trošku štípaly, jiné hřály, studěly, voněly (ale žádný nesmrděl). Bylo to příjemné. Potom mi mechanicky čistila pöry.

Řekla mi, že mám opravdu velmi citlivou pleť a mám strašně malinké pöry, které nejdou ani prsty vytlačit.

Během celé procedury se mnou komunikovala, říkala různé rady, apod.. Na konci jsem měla masku asi na 20minut. V průběhu mě i mamce vysvěltovala, jak se tvoří póry a jak je čistit a jak to vlastně pod kůží probíhá. Vysvětlila to hezky a srozumitelně, takže všemu konečně rozumím a můžu říct, že své pleti již rozumím.

A pozor - když budete u kosmetičky, tak jí vždy řekněte o všem co vás štípe nebo je to k nevydržení. Přestane s tím! :)

Je zbytečné krémovat obličej. Pokožka má svůj maz, který produkuju a má to přizpůsobené tak, že je to vlastně správně, Tudiž další maštění kůže je zbytečné. Každá kůže je jiná a každé vyhovuje něco jiného. Tudiž si nemyslete, že když máte pleť např. více mastnou, že je to špatně. Je to dobře, ikdyž na pohled se zdá, že není něco v pořádku. Krémovat obličej je vhodné až tak po těch 30letech.

Máte-li nějaký více zahnisaný pupínek, tak je dobré jej po vyčištění vydesinfikovat a to pomocí vatové tyčinky. Nenanášejte na jiné místo. Desinfekce pleti škodí a vysušuje jí. Má pouze za ukol desinfikovat.

Jo a holky, používejte ple'tová mléka :) Kosmetička mi doporučila pleťové mléko čistíci pro normální a smíšenou pleť od značky RYOR. Má s touto kosmetikou velmi dobré zkušenosti, mnohokrát to doporučovala a zatím nebyly záporné reakce. Stojí to 85Kč. Takže až to otestuju tak třeba za 14dnů napíší recenzi! :)

A jaké jsou mé pocity? Jsem spokojená, s dobrou náladou a také jsem si velmi dobře odpočinula. Byl to úžasný relax po dlouhé době! DOPORUČUJI!

* Nemějte strach navštívit komestičku ikdyž nemáte nějaké extrémní problémy. Poradím vám co a jak a plet vám vyčistí. Nemusíte mi obličej posetý pupínky, někdy si tam prostě zajděte - stojí to za to! :) A na závěr - kolik jsem platila? 270Kč za 2hodiny práce. Skvělá cena! :)

** A za měsíc jsem objednaná znovu! :D

Tumblr_ln0vuazwvl1qcsnsxo1_500_large

Fotografie | Příroda - Procházka 13.10. 2012

14. října 2012 v 7:48 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Včera odpoledne jsem vyrazila s mamkou po delší době na procházku do lesa. Nabila jsem si před tím foták, abych udělala nějaké nové fotky. Moc zajímavých věcí tam nebylo, protože ten les už znám skoro nazpamět. Ovšem nakonec jsme hledaly houby a já je fotila :P Z asi 200fotek se jich povedlo asi 15 a tady je malá ukázka.Co vy na to? :)

" Člověk nesmí dopustit, aby se jeho život zastavil, a to ani tehdy, když jeho životní sen ztroskotal. "


VÍCE FOTOGRAFIÍ V CELÉM ČLÁNKU


Deník bažanta | 11.10. 2012

11. října 2012 v 16:49 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Teď jsem si dala na pár dnů voraz od blogu, neměla jsem náladu vůbec něco psát a ani jsem neměla o čem.Řídím se totiž pravidlem..

"Nevíš o čem psát? Tak nepiš!". A funguje to.


Škola ubíhá nějak pomalu, není ještě ani polovina října. Je to nějaké nekonečné. Známky jsou teď tak střídavě - dobré, špatné. Dnes jsme ovšem psali z fyziky, kterou jsem stejně nepochopila, tudiž ani nečekám dobrou známku. Něoc jsem tam napsala, ale to bych musela mít sakra štěstí, aby to bylo dobře. A toho já teď moc ve škole nemám.

Teď ještě se nemůžu rozhodnout, zda mám pokračovat v jednom volejbalovém týmu nebo ne.. Ty trenaly jsou totiž otřesné. Cleé je to otřesné... :/

Na zítřejší hodinu zeměpisu se musím naučit orientaci na mapě světa (státy, řeky, zálivy, ostrovy, poloostrovy, jezera,apod..), dále musím udělat úkol, který se tváří jednoduše, ale obsahově to je mazec. Pak ještě aktualita, ale tu mám už z části hotovou a nakonec se ještě doučit učivo. Ale mám úspěch, z opravného testu jsem dostala za dvě, což mi na ten den zlepšilo náladu o 100%.

V matice teď poměrně plavu, snažím se to vždy doučit doma. Dále mě stále štve ta fyzika a v ZSV se to taky taky pěkně hromadí.

Včera jsem vytvořila design, ale není ještě hotový a ani nevím, jestli ho sem vůbec dám, uvidíme...

Už mám někdy krizi, že nevím jaké písničky poslouchat. Už mě to nudí, je to pořád dokola..

V pondělí jsem byla na ortodoncii (dělali mi otisky) a příští týden v úterý jdu zase na rentgen, dotáhnutí a možná přidělání dalšího drátku na patro). Takže paráda.

Mimochodem mám troje nové brýle :P Červené,. zelené a žluté :D To víte, u mě začíná už léto :D

To počasí mi už leze na nervy. Jeden den je krásně, že by člověk mohl pomalu chodit v plavkách a další den je to tu jak na Sibiři. Na bruslích se už taky nedá moc bruslich, o to listí se nikdo hold nestará. Také mám chuť jít fotit, ale není pořádně čas. A když už mám tu divnou podzimní náladu, tak krátký vtip :P

"Jean, pohár vody, prosím."
"Zde, pane."
"Děkuji, Jean. Jean, další pohár vody, prosím."
"Zde, pane."
"Děkuji, Jean. Jean, ještě jeden pohár vody, prosím."
"Zde, pane."
"Děkuji, Jean. Jean?" "Ano, pane."
"Zavolej hasiče. Tohle sami neuhasíme."

No nic, já se s vámi pro dnešek už zdřejmě loučím. Ozvu se zase brzy :) Já se jdu teď vzdělávat, abych nebyla blbá :D Jo jinak doporučuji vám se přidat na stránku na facebook. Tam jsem o dost aktivnější než na blogu :P Tady máte odkaz... Tak tedy užívejte si podzimu, bááj brouci :P

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m7u7unMRjB1ras2x9o1_500.gif

VIDEO | Denní líčení očí

8. října 2012 v 6:13 | zRzQa |  Má videa
Už jsem tady měla pár dotazů, zda bych natočila video o tom, jak si líčím oči. Každému jsem vysvětlila, že v tom žádná věda ani kouzlo není a je to uplně primitivní (také jsem i vysvětlila postup). Ale byli jste poměrně neodbytní, proto tady je kratší video jak na to. Budu se snažit vám vždy vyhovět, proto pokuď máte nějaké přání na video a bude vás více, tak se jej pokusím natočit :)

Mimochodem, videoopověď jsem již natočila, ale nejsem s ní vůbec spokojena :D Proto budu asi točit ještě jednou, ale to až asi příští víkend.


NÁVOD | Nápis s použitím textury (a průhledné pozadí)

7. října 2012 v 12:38 | zRzQa |  Návody
Hlavou mi prolétlo, že bych vám mohla vytvořit nějaký jednoduchý návod na "něco". To něco bude tentokrát nápis s použitím textury a na také vysvěltím to, jak udělat, aby za nápisem bylo "průhledné pozadí". Snažila jsem se to napsat co nejjednodušší formě a proto kdyby jste i přesto něčemu nerozuměli, pište! :)

Jak vytvořit tento nápis? Klikni na celý článek, kde najdeš podrobný obrázkový návod! :)


Fotografie | Mix (5.10. 2012)

5. října 2012 v 21:09 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Musím se přiznat, že jsem neskutečný bordelář, co se fotek týče. Už se mi ty složky brutálně pletou, některé ztracím, nemůužu je najít, zabírá to všechno tunu místa a můj počítač je již přehlcen a šíleně zpomalen. Tudiž vám sem chci hodit takový malý mix fotek, která tady ještě nebyly a jsou foceny z různých míst a v různé dny. Tudiž již nedokáži moc určitě popsat, kdy a kde to bylo. Snad se vám tyto " zbytky" (:D) budou líbit :P


" Lidé se honí za vzory, snaží se je napodobovat a zdá se jim to těžké... a přitom si neuvědomují, že nejtěžší je být sám sebou a zároveň někým... "


ZBYTEK FOTOGRAFIÍ V CELÉM ČLÁNKU

Kresba | Ostravská radnice

3. října 2012 v 18:06 | zRzQa |  Když zRzQa kreslí
Ve škole jsem dnes dokončila kresbu radnice v Ostravě. Jsem s ní poměrně spokojená, ale měla jsem pouze tužku 6B takže ty detaily s tím moc nešly. Myslím si, že to ale nedopadlo nejhůř. Ale to pozadí (nebe) se mi teda vůbec nepovedlo :D A taky jsem tu radnici a ostatní budovy nakreslila ve špatném úhlu. Co už, příště si na to dám větší pozor. Celkově jsem to kreslila jsem to zhruba hodinku.

"Nikdo není dokonalý! I hovno má své mouchy."

Dnešní školní den: test z D za 2 (juhuuuu), test z M za 3 (ehm.. :D) a to je asi vše. Pak jsme měli tři hodiny matematiky (za sebou!), takže mi z toho báječně hrabalo a vůbec jsem nevěděla oč jde. Takže to bylo jen opisování z tabule :D


Bažant píše | 2.10. 2012

2. října 2012 v 20:47 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Zdravím vás! Jaký byl důvod, jsem se včera neozvala? Prostě jsem vůbec neměla čas a už vůbec chuť něco psát. Měla jsem nějaké učení a psát článek někdy v 22hod? To už nepřichází v úvahu. Ovšem šla jsem spát asi o půl noci, vstávala jsem v 7:20 a v 7:31 jsem již vycházela z domu.

Ve škole jsem psala test z češtiny (větší polovinu mám dobře...pecka :/), dále test z matiky (to bude snad trojka) a pak již naštěstí nic.

Hned jak mi skončila v 15hod škola, tak jsem šla k mamce do práce pro věci na trenink a šla jsem na zastávku. Pak jsem hned jela na volejbalový trenink kadetek. No... Musím to komentovat? Ano, aspoň něco naznačím. Trenér působil celkem v klidu, řekl nám ať mu tykáme (tykat mu nechci, ikdyž je asi o tak 7let starší jak já). Na treninku nás bylo osm, náplň nic moc. Pak jsme o půl šesté přešly s L. na trenink žen (většina tak 17-20let). Začaly jsme podáním. Ženy nás pomalu ani nepustily podat a naznačily nám, že je asi nehorázně sereme a nemáme tam co dělat. Ovšem co, bojujeme dále! :) Poté jsme přijímaly a to obzvlášť na mě a na L. podávaly skoro všechny (krásné pecky). A pak při hře jsme se dozvěděly, že mají nějaké chlapské točení (podobné jak točení u žen, jen je tam pár změn, o kterých jsme nevěděly) ale asi po 10-15min jsme si na to zvykly. Mimochodem - trener mě dal na účko :D

" Nenechám se ovlivňovat minulostí, budoucnost je blíže, tak ovlivním ji. "

Ze svého výkonu na treninku žen mám velmi dobrý pocit. Z podání jsem byla nadšená, příjmy byly poměrně dobré, smečování (na to, že se tomu nevěnuji, tak mi to i šlo - až a pár míčů :D) a blok (s mou výškou 158cm :D) to nebylo tak strašné. Ovšem zablokovala jsem jednu hráčku, která mě vyloženě nenávidí (první dojem, její chování, pohledy, brr :D Nemám jí ráda). A na to, že jsme tam byly s L. nejmladší (já byla nejmladší :D ) tak ten výkon nebyl tak otřesný jak jsem čekala :D

Zítra mě naštěstí ve škole žádný test nečeká. Jen si musím teď zopakovat němčinu, udělat ukol do angličtiny a konečně (!) můžu jít spát! Huráááá....

A co chystám na blogu? Nový design, videoodpověď, další video a možná už v říjnu jednu soutěž (nebo v listipadu? :D Muhehé).

A dnešní den ve škole moc úspěšný nebyl - v IVT (kde je nás 16 - jsme rozděleni na dvě skupiny) tak dvanáct lidí mělo pětku :D Pak byly asi 2čtyřky, trojka a jedna dvojka) :D Jééjda :D Ale tak já to raději neprožívám :D


A co budete dělat zítra? Já jdu na chviličku ven a pak učení do ZSV a F na testíííček :/

Tumblr_matu2qj9dm1r76rxdo1_500_large
ZDROJ: weheartit.com