Prosinec 2012

2012, už jdi někam.

31. prosince 2012 v 20:56 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Nevím, asi to vidím moc černě, ale tento rok mi nepřišel nějak úchvatný. Doufám, že příští bude lepší. tento Silvestr je celkem "paráda", ale tak co už no. Nemám moc náladu se letos na ten slavný poslední den v roce rozepisovat, proto to vemu rychlostí blesku. Co se v tomto roce stalo? Nevím, jeslti to bude uplně popořadě, ale budu se snažit.

- Vybírala jsem si střední a dělala jsem přijímací zkoušky.
- Zakončila jsem základní vzdělání, s vyznamenáním.
- O prázdninách jsem jela už asi naposledy na tábor.
- Mám jizvu na koleni z Chorvatska (Brela), které se už nikdy nezbavím. Pecka
- Koupila jsem si zrcadlovku, na kterou jsem šetřila rok a půl a splnila jsem si svůj sen.
- Oslavila jsem své šestnáctiny.
- Trošku jsem se připila na první pařbě na bytě. Ale to jsem byla spíš veselá než opilá.
- Měla jsem skoro sedmiměsíční vztah.
- Přišla jsem na gympl a poznala jsem plno lidí.
- Za tu dobu co jsem na gymplu, tak tolik pětek jsem ještě nikdy neměla :D
- Jela jsem do Vídně, kde jsem se ztratila.
- Měla jsem svou první kávu ve Starbucku (nějaká perníková se skořicí :D )
- Přibrala jsem 4kila.
- Teď jsem úspěšně zhubla 3kila za měsíc!
- Šla jsem na první kalbu v životě.
- Zamilovala jsem se do energy drinků Monster. A sbírám ty plechovky! :D
- Už chápu jak funguje řadící páka :D Hezky jednička, piřtom šlápnout na spojku..No už to prostě umím :D

No už toho asi nechám, možná ještě něco připíšu. Tak Vám přeji krásný Silvestr, klidně chlastejte jak dogy, ale dojděte dobře domů ráno. Čágo bélo v příštím roce cukrouši.

Btw. Mám nový design, všimli jste si? :D Co na něj říkáte?
Btw2. Zítra čekejte článek s předsevzetím na rok 2013.


Článek v heslech (30.12. 2012)

30. prosince 2012 v 23:58 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Chtěla bych to tentokrát udělat zase trošku jinak. Dneska jsem měla poměrně fajn den. Nechce se mi to ovšem klasicky vypisovat ve větcáh a tak to budu psát tak postupně po slovech. Co vy na to? Já mám změny ráda.

Budíček před 12hod, bez snídaně, lenošení v posteli, obídek, nemam rada kosti v rybě, tvorba designu, na hovno, tvorba druhého designu, děs a hrůza, tvorba dalšího designu, ještě větší hovno, původně jsem měla jít ven, přesunuto, čekání, nakonec domluva, pokec s kamarádem, původně na půl hoďky, nakonec pokec na pět hodin, procházka, KFC, twister, kýbl hranolek, metal hudba, hodiny kecání, sms "dojdu do deseti", těžké se rozloučit, příchod byl v čas, kousek filmu "PS: Miluji tě", šílená žízeň, počítač, chatování, pak mě někdo neskutečně nasral, už mě neser sakra, nálada v prdeli, jsem nasraná, psaní, spolužačka objevila můj blog, nakonec je bývala blogerka :D, nálada se zlepšila, po čtyřech dnech nabíjím foták, píšu tenhle článek, za tři minuty je půl noc, nevím co psát, mám zase po náladě, sere mě to, jdu se osprchovat a spát..

Dobrou noc, zítra už sepíšu nějaký normální článek.
Image_large

Focení s Luckou |29.12. 2012|

29. prosince 2012 v 18:22 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Dnes nám krásně s Luckou svítilo sluníčko, sice byl mráz a my měly poměrně červené tváře, ale myslím si, že s fotkama jsme spokojená obě dvě :) Ale musím Vám na Lucku něco bondznout, co mě na ní fakt "štve". Jakkoli se zatváří, postaví a usměju, tak výdy vypadá úchvatně. Myslíte si, že si teď tady vymýšlím? Nevěříte? Tak se koukněte na ty fotky! Bylo jich opravdu poměrně dost a nevěděla jsem, které vybrat. Tak aspoň pár jich zveřejním...Co na ně říkáte? Která je podle vás top?

"Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si pamatuji. Co si vyzkouším, tomu rozumím."


Focení se Sabčou |28.12. 2012|

28. prosince 2012 v 16:54 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Se Sabčou jsme prochodily celé centrum, mrzly jsme ale nakonec jsme to zakotvily v KFC. No pár fotek jsme udělali a nakonec z toho vyšly pěkné fotky. Já osobně jsem spokojená a jsem uchvácena první fotkou :D Je taková jiná a strašně pěkně na ní Sabča vypadá. Zbytek fotek v celém článku. No a já valím na kávu s kámošem. Co vy na to? (na fotky :D)

"Jeden starý přítel je lepší než dva noví."


Focení s Luckou |26.12. 2012|

26. prosince 2012 v 15:12 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Včera večer jsem se domluvila s Luckou, že zajdem ven a něco nafotíme. Strašně mě potěšilo, že souhlasila. Ptala jsem se totiž už mnoha lidí, jestli nechtějí jít fotit a nikdo nešel. Každý buď neměl čas, měl něco jiného na práci, nebo chtěl dopoledne spát atd.. Co už. Ale tak Lucinka ani tentokrát nezklamala. Já vím, záviďte mi jak mám nádhernou kamarááádku :P A nejvíc jsem nadšená z té první fotky :))

"Přítel je, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád. Je to osoba, s kterou se odvažujete být sám sebou."

...více fotek v celém článku

Deset...věcí, které mě dokážou nasrat

26. prosince 2012 v 0:14 | zRzQa
Někde na internetu jsem našla takové ty MEME a podobné věci, které jsou na pár dní. Převzala jsem hlavní myšlenku, ale trošku jsem si to pozměnila tak, aby mi to vyhovovalo. Budu přidávát sem tam (jak budu mít náladu) články, které začnou titulkem " Deset..." a něco doplním. Vždy Vám tady tedy napíši nějakých deset případů, věcí, apod..

Jako první téma volím "Deset věcí, které mě dokáží nasrat". Jo nezapomeňte si rýpnout, jak jsem šíleně sprostá, těším se na to :D

1) Dokáže mě vytočit, když někdo rype do mých kamarádů, uráží je, nadává jim či pomlouvá. To si potom nevidím do pusy.

2) Jsem v tomto ohledu celkem neschopná, proto mám z toho pěkné nervy, když něco z elektroniky nefunguje. Ať už je to to, že mi nefunguje myš u klávesnice nebo prostě cokoli z té debilní techniky. Ovšem svět je krutý a často zrovna v tak depresivních chvilkách s počítačem bývám doma sama a proto si nějak musím poradit. Buď u toho řvu, nadávám (kopu? to ne :D zatím..ehm) a v zoufalých chvílích píšu těm schopnějším. Ano, technická stránka počítače je promě silné kafe. Ale když to opravím tak si řeknu, že jsem fakt šikovná, že k opravě nepotřebuju ani chlapa :D

3) Něco, co dokáže vytočit néjednu holku je to, když se ráno líčíte, nestíháte, nejraději by jste měly dalších osm ruk a potom se stane ta věc. Ujede vám ruka, řasenku máte přes celý obličej, jste od toho jak prase a když se podíváte na hodiny a vidíte, že za minutu Vám jede autobus a vy máte na obličej černé fleky, jak kdyby Vás někdo počmáral centrákem tak chytnete vážně nervy a máte chuť někoho uškrit :D

4) Dovede mě naštvat, když mi někdo kecá do toho, co a jak kreslím. Jo, když už musím, tak si třeba tu dotyčnou učitelku vyslechnu (ale víte jak to je - jedním uchem tam, druhým ven) ale ať mi v žádném případě nic nenačrtává, negumuje ani nic takového. To mám chuť pak po ní tu tužku hodit.

5) Fakt mi moc nezvedne náladu to, když mi někdo říká, co si mám a nemám oblékat.

6) Co mě ale opravdu zvedne ze židle je to, když se s něčím piplám, snažím se a bohůžel holt výsledky tomu neodpovídají a pak mi někdo řekne, že se vůbec nesnažím, nic proto neděláma prostě že je všechno na hovno. Pochopte, že né vždy se daří.

7) Naštve mě to, když si výjdu ven na procházku, trošku si chci dát oddych a co deset metrů potkám malé děcka, které drží v ruce cígo, dělají, jak kdyby spasily svět a jak mají swag. Děcka, proberte se prosím.

8) Co mě nejen naštve ale i zamrzí je to, když mi někdo záměrně a dlouhodobě lže.

9) Naštve mě to, když jdu někam na wc a není tam toaleťák a já zrovna u sebe (třeba v kabelce) nemám kabelku, ve které jsou papírové kapesníčky. Ještě že se to nestává často.. :D Ale už chodím vždy vybavená, tak v poho...

10) Kritika mi nevadí, ale když ten člověk dokázal hovno a umí jen buzerovat a krizovat, tak mám chuť takovému člověku vytlouct zuby.

Napište třeba, jaké téma by mělo být další. Možná se rozhodnu podle vás, možná ne. Chcetevůbec články tohoto typu? :)

Tumblr_m95g650hbn1radlowo1_500_large

Co jsem našla pod stromečkem?| Video

25. prosince 2012 v 15:10 | zRzQa |  Má videa
Jak jsem včera slíbila, tak letošní ukázku toho, co jsem našla pod stromečkem, udělám formou videa. vše už mám natočeno a celkově mi to se vším všudy zabralo asi hodinku, což se dá. Tak doufám, že se Vám video bude líbit :P A ten můj zpěv na pár sekund raději přeskočte :DDD Nevím proč jsem to tam dávala :D

Ale nakonec včerejšek dopadl skvěle, bylo to fajn. A při štědrovečenrí večeři nám začal hořet svícen, takže jsme se nenudili noooo :DDDDD A já pak jen prohodila "Nezapálíme ještě něco? Chci si to natočit :D "

Btw. Příště to musím trošku vylepšit ohledně zvuku a hlasitosti :D


Hudba: Jingle bells rock, Cartoons - Santa claus is coming to town

Páté Vánoce na blogu

24. prosince 2012 v 17:33 | zRzQa
Slíbila jsem vám, že ještě dnes sepíši článek. A tak to tedy plním. Vlastně upřímně zrovna v tuto chvíli nevím čím začít, je to každý rok stejné. Já už na blogu slavím páté (ano, mám blog 5let) Vánoce a věřte nebo ne, je to fakt pořád stejné. Sice minulý rok jsem vám popřála formou videa tak letos se mi nechce.

Spíš bych se chtěla rozepsat v něčem jiném. Víte co mě mrzí? Že co tak čtu i u jiných (a to nejen na facebooku), tak se hodně rodin v tento den hádá, mamky mají chuť zrušit Vánoce (:D), chlapi si válejí šunky, holky uklízí a pomáhají. Ano, nechci zase křivdit všem, je i mnoho rodin, které si tento den užijí pohodově a jsou to Vánoce "no stres".

Dovolím si opomenout na nejnovější článek od Mary Rose, která bude mít snad klidné Vánoce (tedy co jsem to tak pochopila z jejího článku). Také psala a to cituji z jejího článku "...kdy každý s každým má nějaké rozbroje, různé svátky a oslavy byly naprosto stresující, místo veselých.". Je to vážně smutné a je to škoda, že prostě svátky neprobíhají u VŠECH v pohodě a v klidu. Já se snažím obzvlášť v tento den o naprostou pohodu, ale někdy je to hold složitější.

Ale abych to zase trošku obveselila ták - celý den nejím maso a pořád vyhlížím to zlaté prasátko. Hm a pořád nikde nic :D Snad ještě nikdy jsem to nedodržela, že bych opravdu v tento den maso nejela :D Až letos :D Sakriš, mohlo by to konečně vyjít!

" Šťastný je ten, kdo může strávit život mezi sobě rovnými a klidně žít ve svém domově, beze strachu, bez závisti, bez předstírání, bez ambicí. "

Už ale začínám být natěšená na štědrovečerní večeři, těším se i na reakce druhých, až rozbalí dárek, který jsem jim vybrala (snad se budou líbit) a taky se těším, až si všichni sedneme a pokecáme. Sice mi v tento den chybí pár lidí, které bych chtěla mít u sebe, ale tak co už..

A když jsem před asi 2hod dokončila svatební fotoalbum a dávala jsem ho mamce na shodnocení, tak jí i ukápla slzička. Jé, to mě potěšilo že se jí to líbí. Ale jsem strašně zvědavá na reakci těch, kterým tento dárek chci dát.

Na závěr bych Vám, mým věrným návštěvníkům a těm, bez kterých by to nemělo smysl, chtěla popřát krásné Vánoce, klidnou atmosféru doma a štědrého Ježíška. Ale stále nezapomínejte, že Vánoce nejsou o dárcích. Jo a pozor na kosti! :D Mám Vás ráda!

Btw. Vždycky jsem uplně milovala ty obrázky, které kolovaly na internetu a byly to takové ty rozostřené světýlka s nějakým nápise. A letos jsem si jeden takový "obrázek" (fotku) udělala sama. Fotila jsem náš stromeček a přidala jsem tam i krátký text. Jsem z toho nadšenááá :P


Fotografie | Když už jsou ty Vánoce

24. prosince 2012 v 12:54 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Jsem neuvěřitelný lenoch, mám nohy na stole, poslouchám trapné vánoční koledy, upravuju fotky a sleduji, jak je můj počítač víc a víc narvaný a jak přežívám na nějakém 1GB, lol. Ovšem aby jste si nemysleli, že jsem fakt tak líná jak píšu, tak jsem aespoň chodila po bytě a fotily takové ty vánoční blbůstky. S baby slavíme první Vánoce tak musím fotit, však víte no :D

Před pár dny jsem si objednala stativ. Ovšem jsem celkem naštvaná, protože od dodavatele jej dostanou až koncem ledna 2013, takže ho budu mít někdy na začátku únoru, super.. Koupila jsem si TENTO stativ. A kdyby měl někdo chuť rypat či kazit Vánoce a ptal se, kde beru peníze atd. tak to napíšu rovnou. Nechtěla jsem dárky k narozeninám, ale příspěvek na stativ. Takže toto je můj narozeninový dárek k šestnáctinám. Tečka.

"Ježíšek má dobré myšlení, navštěvovat lidi jen jednou za rok"


Foto | Perníčky a svatební album

23. prosince 2012 v 22:54 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Dárky jsou už skoro všechny zabalené, cukroví napečené, stromečky svítí a baňky vracejí odlesky světýlek. Jak krásná atmosféra. Ale i přesto všechno mi nepříjde, že už zítra jsou Vánoce. Můžu si ty vánoční koledy pouštět dvacetkrát za sebou a stejně nic. No, snad se zítra probudím a řeknu "Jo, jsou Vánoce". Hm, uvidíme.

A když jsem psala, že jsou už skoro všechny dárky zabalené tak mi zbývá poslední. S tím se budu patlat ještě zítra dopoledne. A co? Dělám pro babičku a dědu svatební album. Možná si pamatujete fotky ze zlaté svatby (dávala jsem je tady na blog). A jako společný dárek jsem se jim rozhodla udělat album s fotkama z té zlaté svatby a potom jsem ještě přes strejdu vyloudila fotky, kdy se braly. A to bylo přesně přes 50lety. Bylo zajímavé to tak skládat a sledovat, jak se změnili. Ješě k tomu chci dopsat pár citátů, nějaký text a konečně zabalit..

Před chvíli jsem se ale dívala na film, takže jsem svou práci s albem stopla zhruba skoro na dvě hodiny. Co to bylo za film? Viděla jsem ho už 100x ale mohla bych se na něj dívat znovu a znovu - The last song. A zase jsem u něj brečela, ach jo.

Co plánuji na zítřek? Dopoledne musím dodělat album a potom budu sledovat pohádky, které znám už i pozpátku, možná půjdu na chvilku ven s jednou osobou (:P) a pak už bude nejspíš štědrovečerní večeře, dárky a krásná atmosféra s rodinou.. :) Těším se.

" Jednoho dne zapomeneš na to, že jsi byl zraněný/á, na důvody proč jsi brečel/a a na toho, kdo způsobil bolest. "Gif [christmas, present, snow] ?

23. prosince 2012 v 11:30 | zRzQa
Na vaše přání jsem tedy vybrala nějaké vánoční gify. velkou část zabírají i gify, kde padá sníh. Do těch jsem se upřímně řečeno zamilovala. No uznejte sami, stačí rozkliknout celý článek... :) A přeji vám krásnou 4.adventní neděli!

"Nauč se slzami v očích smát, nauč se pohladit se zavřenou dlaní, nauč se rozdat
všechno a nemít nic, pak poznáš, že stojí za to žít."

Tumblr_medappnih11qgvmmyo1_500_large
...více najdete v celém článku

DIY - Origami (ptáček)

22. prosince 2012 v 13:57 | zRzQa |  Má videa
Možná i taková maličkost potěší k Vánocům kamarádku/kamaráda. Zkus si vyrobit jednoduchou origamu (ptáčka). Nejdřív jsem chtěla udělat foto návod, ale video je lepší. Z toho by jste to měli lépe pochopit. Měl by někdo otázky, pište do komentářů. Líbí se vám video? :)

Co budete potřebovat? Papír A4, nůžky a tužku.


Fotografie | Vánoční kamion Coca cola 2012

21. prosince 2012 v 19:47 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Možná jste na té akci byli, možná jste o tom něco slyšeli a nebo vůbec nevíte o co go. Tento kamion objíždí celou ČR a vždy od 16hod do 18hod je vymyšlen program. Já se tam přišla jen na chivlku podívat, udělala jsem pár fotek a valila jsem domů. Už mi mrzly prsty :D Ale stejně je uplně mega úžasná ta reklama jak jedou ty kamiony :D oooooooh :D

"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít."


Co bych si přála letos k Vánocům?

21. prosince 2012 v 12:41 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Milý Ježíšku.. :D
Abych to ani letoš nezmeškala a zveřejnila, co bych si přála k Vánocům, tak to udělám i letos. Přeji si jen to, co bych opravdu využila a nejsou to podle mě žádné zbytečnosti. Možná až tak na tu dvojku, ale to spíš jen tak pro radost. A co že to vlastně chci?
1) Díky tomuto se tvoří nádherné drdoly a když už mám ty dlouhé vlasy, se kterými by se dalo kouzlit, tak bych si přála to pěnové kolečko či jak se to jmenuje :D Je to třeba v Clair´s nebo v H&M a cena je tak do 100Kč.
2) Muhehé, tohle jsem hledala již dlouho a až teď jsem to našla na TÉTO stránce. Jen mě štve ta cena, která je dost vysoká. Tento hrnek v podobně objektivu stojí skoro 650Kč. No, ale tak udělalo by mi to radost žeee :D
3) Paměťová karta (16GB nebo 32GB). Cena je okolo těch 500Kč.
4) Béžový lak na nehty.
5) Líbí se mi velmi toto sportovní tričko, takže bych si přála toto (obchod: A3 sport nebo třeba adidas)
6) Dálkové ovládání k focení, cena 490Kč
7) Chtěla bych nějaké takové ty obyčejné peckové sluchátka, které by mi fungovaly k mobilu. Zatím jsem měla tu smůlu, že když jsem dostala na minulé narozeniny nové sluchátika, tak mi nejely k mobilu. Takže ty by se šikly.. :)
8) Noo a tu řasenku bych taky chtěla :P Nejlépe z Loreal Paris - Lash architect (*ta na obrázku to není :D )

Deník prvačky | 20.12. 2012

20. prosince 2012 v 16:46 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
No dnešek byl celkem hektický den :D Prochodila jsem v těch obchodech snad x kilometrů :D Obešla jsem s holkama dvě velké obchodní centra a už mám skoro všechny dárky. Dopoledne jsme totiž byli se školou v kině na filmu Hobitt. Nebylo to špatné a líbilo se mi to, ale že bych z toho byla nadšneá jak z Rozbřesku, to ne :D

Jelikož mám na Vánoce omezené finance, tak jsem si musela vybírat jen maličkosti. No udělala jsem si aspoň trošku radost :D A čím? Tričko The Beatles (H&M, 150kč), kalhotky (49Kč, New yorker), podprsenka (Lindex, 179Kč) a náušnice (38kč a 68Kč z Gatu).


Jsem spokojená a teď valím ven :D Uhá moje nožkýý :DFoto | Vánoční koncert na ZŠ (18.12. 2012)

18. prosince 2012 v 21:10 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Již dnes v noci jsem psala co vše mám v plánu. Bylo toho opravdu dost a nakonec mi odpadlo focení s Š., ale tak aspoň jsem stihla jiné věci. Šla jsem se i kouknout na vánoční koncert na základce a vzala jsem samozřejmě i foťák. Je to šílené, pořád stejné písničky, pořád je to dokola ale všem se to i letos líbilo. Kamarádčina písnička byla úchvatná :)) No a tady je tedy pár fotek.. :)
"Pravá láska je stav, ve kterém člověk cítí osudovou potřebu být neustále s milovanou bytostí."

Málo času, moc věcí.

18. prosince 2012 v 0:26 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Drazí spoluobčané :D Na dnešek se mi toho nahromadilo nějak moc. Mám v tom už bordel, co chci tento týden stihnout, hm.. Asi bych si to tu mohla napsat :D Aspoň tak na nic nezapomenu.

Mimochodem, teď jsem nedávno dělala malý pokus. Naměřila jsem si průměr obektivu, vystřihla kolečko z papíru,do něj jsem vystřihla srdíčko a fotila jsem. Je to celkem drsné, ale chci to ještě více vymakat :D Mohly by z toho být o Vánocích pěkné fotky (světýlka u stromečku) :D Pokuď se to povede a bude se Vám to líbit, udělát DIY :D První foto pod tímto textem :D

Co musím udělat dnes...
- Po škole focení s Š.
- Nechat vytisknout školní vánoční fotku (A4 či A3)
- Koupit rám
- Hned poté vánoční koncert na základce (+fotit)
- Jít na jednu akci (později se dozvíte více) (+fotit)
- Večer udělat asi 7x vánočních věnců
- Nachystat věci do školy (test AJ!) a jít snad spát :D

Co musím stihnout tento týden..
- Objednat stativ !!!
- Napsat Ježíškovi :DDDDDDDD
- ČTVRTEK: Dopoledne - kino Hobbit, odpoledne - jde se ven :P
- Nechat vytisknout foto ze zlaté svatby, koupit album, slepit a komplet dodělat !!
- Ve STŘEDU (popř.čtvrtek): nakupování dárků !!!
- Zabalit dárky ! (uh)
- Natočit video
- Velký úklid
- Prodloužit knížky z knihovny
- Poslat reklamaci na sluchátka
- A konečně PÁTEK - první párty.. :P
- Nastrojit stromeček, výzdoba pokoje
- Namalovat perníčky (STŘEDA?)


Společné vánoční foto se třídou (2012)

17. prosince 2012 v 19:07 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Měla jsem takový návrh, že se se třídou všichni vyfotíme a uděláme si takovou pěknou vánoční fotografií. Po chvilce domlouvání jsme se dohodli. Původně jsme měli mít všichni čepky a bílé, či červené trička, ale jak vidíte, nevyšlo to tak, jak jsem uplně chtěla :D Ostatně fotka nedopadla špatně :D Poznáte mě? :D

"Povinností přítele je uhádnout starost druhého a vyjít mu vstříc dříve,než byl o to požádán."


Fotografie | Vánoční jablka a pomeranče

17. prosince 2012 v 14:22 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Každý rok tvoříme věnce. Začaly jsme je s mamkou vyrábět asi tak před 5-6lety. Ze začátku jsem spíš pomáhala tak lehce a tvořila je mamka, ovšem již minulý rok se to obrátilo, že jsem věnce zdobila kompletně jen já. Důležitou součástí na věncích a dalších vánočních ozdob jsou sušená jablíčka a pomeranče. Dodají výrobku tu voňavou vánoční atmosféru a vypadá to pěkně. A samozřejmě ani letos tomu není jinak a proto se už suší na topení.. :D

Dnes ve škole to celkem šlo.Psali jsme sice z matiky, ale mám z toho dobrý pocit. Jen nevím, jestli to tak dobře dopadlo. Ovšem večer jsem šla spát v jednu, protože jsem ještě počítala milion příkladů, takže jsem "lehce" vyčerpána. Test z dějepisu bude tak za 2/3. Což je ok celkem. Pak jsme měli akorát laborky a tam jsme dělali pokusy, což bylo zajímavé. Já zapalovala plechovku, která potom vyletěla do vzduchu :D To bylo fájn :D A po laborkách jsem šla domů, protože potom byla volná hodina a nakonec tělocvik. Ale cvičit ještě nemůžu, proto jsem byla doma už před jednou hodinou :D Lol.

Ovšem na zítřek mám dost učení - chemie, fyzika a IVT. Do chemie se musím naučit tak, ať test mám max. za dvojku. IVT nějak zmáknu a fyzika. Haha.. :D A koenčně ty fotky! :D

"Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní."


Sportovní oblečení a obuv (Adidas, Puma, Rebook, Nike) 2012

16. prosince 2012 v 12:02 | zRzQa |  Články
Blíží se Vánoce a s ním i nakupování dárků. Ale také se vás zdřejmě rodiče ptají, co by jste si přály. A proto jsem tady pro holky připravila takový malý přehled sportovního oblečení a obuvi od značek: Adidas, Puma, Nike a Rebook. Ovšem každému se líbí něco jiného a tak se nezavděčím všem. Vybírala jsem, co mě osobně zaujalo a tady to je.. :)

Ale když se to tak vezme, tak některé ceny jsou vysoké. Ano, je to celkem kvalitní, ovšem tady si hlavně platíte za značku že ano.. Ale tak, oblečení je to pěkné žeee :D


...více v celém článku

Zrzana se pustila poprvé do vaření obědu

15. prosince 2012 v 15:06 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
No tenhle den by se měl zapsat do historie :D Dnes jsem se rozhodla, že udělám "něco" na oběd. Nevěděla jsem moc co, tak jsem improvizovala. Krom toho, že mi do toho párkrát mamka kecala a já jí po té už vyhnala z kuchyně, jsem kuchtila sama :D Asi se bála, že něco spálím :D Ale ne, všechno se povedlo :D

A co to vlastně je? No prostě jsem kuřecí maso nakrájela na kousky, naklepala, osmažila na pánvi s troškou soli a paprikou, průběžně jsem do toho házela nějakou zeleninu co se mi líbila. Mezi tím jsem se nudila a zkoušela jsem udělat z mrkve hvězdičky :D Trošku křivé noo :D A nakonec jsem to naložila na talíř, zapojila jsem své kreativní myšlení a nějak jsem to na sebe naskládala :D Mamce to chutnalo a pochválila mi to (ehm, ještě aby krizitovala můjprvní pokus :D ). Ale jo, jsem spoko.


Foto | Oslava mých narozenin :)

14. prosince 2012 v 23:54 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Sice jsem měla narozeniny ve středu, ale nebylo moc času. Takže jsem měla dnes k večeru takovou malou oslavu s nejbližšími z rodiny. Bylo to fajn :)) A co jsem dostala? Nechtěla jsem žádné dárky, akorát jestli by mi přispěli na stativ, na který si šetřím :) Takže to vypadá, že v nejbližších dnech jej budu objednávat, juchuuu :) A ještě jsem dostala kytičku a pár sladkostí :)

Mimochodem, dnes večer jsem si sundala obvaz ze čtvrtka jak jsem byla v nemocnici. No jako.. Uh, nešlo to dolů. Tekla mi hodně krev, takže na obvazu bylo šíleně moc zaschlé krve, která se mi přilepila na ránu, paráda. Trošku jsem si zanadávala, když jsem to dávala dolů. A nakonec jsem zjistila, že jsem přišla skoro o polovinu nehtu na palci na noze, super. Ale hlavně ať se mi to už nikdy nevrátí...

více fotografií v celém článku...

Fotografie | Prskavky (12.12.)

13. prosince 2012 v 18:27 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Ještě jsem se včera zapomněla zmínit o prskavkách. Taktéž jako balonky k mým narozeninám patří a ani letos tomu nebylo jinak. S mamkou jsme zapálily dvě prskavky a já udělala navíc i pár fotek. Prskavky jsem ještě nefotila, tudiž se mi strašně líbí výsledek, jak je to pěkně zachycené.

"Lidský život se točí pouze kolem sexuality. Na tom se nic nezměnilo a nezmění."


Deník prvačky | 13.12. 2012

13. prosince 2012 v 13:08 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Ráno jsem si o trošku déle pospala, protože jsem nešla do školy. Sice i tak dnes odpadla první hodina, ale co. Šla jsem totiž na půl 10 na ortodoncii na kontrolu. Nečekala jsem ani nějak dobrou informaci (a ani špatnou). Ovšem velmi mě potěšily. Řekla mi, že již v lednu (14.1. 2013) mi sundají spodní rovnátka a zhruba za tři měsíce i horní. Páááni, jsem uplně z toho happy. Ale zase musím uznat, že mi to bude asi chybět, přeci jen nějak ke mě patří a mám je ráda :)

"Díky nemoci známe hodnotu zdraví, díky zlu hodnotu dobra, díky hladu sytost, díky únavě odpočinek."

No a aby toho v ten den nebylo málo a navíc - když už meškám školu, tak toho chci stihnout co nejvíce a zašla jsem rovnou za taťkou do nemocnice, aby se mi koukl na ten palec (už přes dva měsíce mi hnisá a zarůstá nehet. Stříhala jsem ti totiž nehty a nějak jsem tam do toho píchla blbě a poslední dny jsem moc nemohla chodit). Ovšem on, jakožto pohotový člověk, dostal "skvělý" nápad, že hned zajdeme za jedním doktorem a on mi s tím něco udělá. Haha, naivně jsem si myslela, že mě teprve objedná a potom se bude něco dít.Ovšem jak sestřička tak i doktor z mého palce nebyli nadšení a tak se šlo hned na to, paráda. Nevím vlastně pořádně co mi s tím dělali, ležela jsem a koukala jsem z okna, v duchu jsem si zpívala písničku War is over a doktor mi umrtvoval palec :D (vždy je mi u všeho blbě, proto jsem jak blázen koukala z okna). No skoro nic jsem necítila a bylo to. Uřízli mi kousek nehtového kořenu, takže už by mi to hnisat nemělo. Jen teď chodím jako pako, protože nemůžu nazout pořádně botu. Lol.

* Koho by zajímal můj obvázaný palec, foto v celém článku :DDDDDD

Takže pro dnešek a zítřek říkám škole krásné "pápá" a mám prodloužený víkend, apsoň něco :D


Sladkých šestnáct? 12.12. 2012

12. prosince 2012 v 21:25 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Ještě včera jsem měla totálně den na dvě věci, měla jsem ze všeho nervy a prostě nálada na rovnou tři věci. No, ještě že mám mamču, ta dokáže vždy uklidnit :) Díky! :) Myslela jsem, že dnešní den bude jeden z mých nejhorších narozeninových dnů a prostě jsem se na tento den ani nijak netěšila. Ale nakonec to dopadlo skvěle.. čti dále.

Sice jsem vstávala už v šest hodin ráno (důvod: škola na sedm), ale když jsem šla kuchyní, tak mamča mi foukala balonky! Jéva, to bylo parádní. Už jsem si říkala, že tento rok nebudou (a to by mě mrzelo). Takže jsem byla nadšená :) Prostě mě k narozeninám balonky patří už od malička, bez nich to není ono. Jo, jsem už na ně stará, ale co :) Je to MŮJ DEN.

Vyrazila jsem tedy ráno do školy, tam mi holky popřáli a K. (tak si říkáme) mi dala lízátko chupa chups (Miluji je!) tak mi udělala radooost :P Brouk jeden můj milovaný :) No potom jsem si ve škole poseděla do tří hodin a šla KONEČNĚ DOMŮ. Babička s dědou mi popřáli, já jim potom vyžírala čerstvě upečené cukroví a letěla jsem po obědě (nemyslím už linecké, fakt jako oběd :D) zpátky domů V tom mi napsala jedna osoba ( :P ) jestli se můžeme na chvilku sejít, atd.. No dostala jsem krásný náramek na ruku, jéva to mě potěšilo! :)) Potom jsem hned vyrazila s mamkou do kina na Rozbřesk 2.část (ááááá). Uplně mega mooc jsem se tam těšila. Koupili jsme největší sladký popkorn co tam měli a šly jsme. No jako nemám slov, bylo to prostě božíííí! :D Jsem nadšená a uplně mi to mega zvedlo náladu. Jo a ještě mi mamka dala před začátkem kina jakýsi "pomyslný" dortík :D (viz poslendí foto v CČ). Potom jsem si zašla do UGA na ovocný nápoj (mimochodem - 8.) a pan prodavač se na mě tak nádherně usmál :D Jo a pak jsme jely domů. Ovšem i tak to bylo parádní odpoledne! :)

* Jo a když už mi mamča vyzdobila tak pěkně pokoj, tak mi letos zase popsala zrcadlo. Ach jo, kdo to bude umývat :D Néé, líbí se mi to :D

Člověk nepotřebuje dostávat dárky, stačí chvilky, kdy je opravdu šťastný :) A to myslím smrtelně vážně.

Takže jsem tak předběžně oslavila své šestnáctiny a o víkendu bude oslava a tááák. Takže se těším :) A koho by zajímaly nějaké fotky z dneška, máte to v celém článku! :))

Snad bych měla popsat trošku nějaké důležité "zlomy" v mém patnáctém roku.. Jaké to byly?
Nevím vlastně ani kde začít. Možná tím, že jsem se zamilovala, měla jsem (skoro) sedmi měsíční vztah, ale to je již pasé. Ale už jsem spokojená a je mi fajn, ikdyž jsem singl. Dále daší mega změnou byl přechod na střední školu (gympl), poznání nových lidí a jiného prostředí. Zažila jsem jako každý jiný člověk pár zklamání, mnoho chvílí, kdy jsem byla mega šťastná a samozřejmě mám i mnoho zážitků. Pro mě byly patnáctiny fajn :))

Co bych chtěla v šesnácti zažít? Jestli příjde nějaká láska, bránit se tomu nebudu. Ale nespěchám na nic, proč taky. Chtěla bych se polepšit ve škole a trošku víc se vyzdvihnout. Dále bych si konečně chtěla najít brigádu a vydělat si své vlastní peníze (a pak je utratit a mít u toho pocit, že jsem si je JÁ odpracovala). To je asi vše.. :P

Jo a zbožnuji své datum narozeníí! :D Prostě 12.12. (a letos ještě k tomu 12.12. 2012). :D

A teď ty fotky! KLIK NA CELÝ ČLÁNEK MILÁČCI! :)

PS: Ano uvěodmuji si, že jsem v tom článku použila asi milionkrát "Jo a pak, potom, apod.." :D Snad mi to pro dnešek odpustíte :D

Tumblr_m7nvfzu7ia1r7qsdw_large

VIDEO (komedie)| Když se prváci ztratí ve Vídni.. 2.12. 2012

10. prosince 2012 v 17:29 | zRzQa |  Má videa
A tady Vám přináším první video z Vídně. To bylo zrovna když jsme se ztratili a přemýšleli kde jsme a kam máme jít :D Nakonec jsem zeptala jednoho sexouše a nějak anglicko-německy jsme se domluvili :D Lol


Vídeň 7.12. 2012

8. prosince 2012 v 15:08 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Konečně jsem se k tomu dostala. Včera jsem si Vídeň perfektně užila. Sice jsem vstávala ve tři hodiny ráno, ale i tak. V buse jsem pak spala asi hodinku. Jinak nachodili jsme toho hodně :D Byla celkem dost zima, ale zase počasí nám vyšlo nádherně, protože svítilo sluníčko a nebe bylo krásně modré. Nesněžilo, takže paráda. Jediné co mě naštvalo bylo to, že když se začalo stmívat a začaly svítit ty ndáherné světýlka, tak mě zradil foťák a vybil se. uh! Byla jsem naštvaná, ale tak co nadělám. Kamarádovi jsem "ukradla" kameru a pořád jsem se je točila. Takže ještě čekejte videa z Vídně :D

Navštvívili jsme Schonbrunn, pak jsme byli ještě Hundertwasserhaus a také v hrobce. A
A přesně na té ulici u hrobky jsme se pak já, Honza a Míša ztratili. Nakonec nám učitelka napsala, že je už rozchod a v 18hod je sraz :D Takže super :D Já se odvážně pak ptala takové sexouše na cestu a nějak jsem to komolila německy a anglicky :D Ale rozuměl :D Pak jsme mu poděkovali a to tak, že " Danke schon, thank you so much a děkuji" :D Bomba jako. No a jak jsme měli rozchod, tak jsme prošli velkou část Vídně, já fotila jak šílená.

Pak jsme se ještě zastavili do Starbucku a já si dala své první kafíčko (ještě jsem ho tam neměla) :D Vyšlo mě to sice na 5,10 euro, ale tak nromální cena :D Kelímky jsme si pak jak blázni odvezli domů jako suvenýr :D A nic jiného jsem si nekupovala, takže útrata byla minimální :D

No a na bus jsme potom čekali přes hodinu, měl zpoždění a přijel až skoro v 18:40. Takže jsem tam prozmrzla na kost, ale co :D S holkama jsme si tam pozpívali a hned nám bylo tepleji.

Jinak tady jsou fotky. tentokrát jsem to zmenšovala hromadně a dala jsem to všechno na rozměr 545x361pix, takže vím, že kvalita je na nic, ale hold jsem líná to všechno zmenšovat na blogu.cz. Kdyby byl jiný systém, tak klidně :D Hold - stěžujte si na blog.cz :Dvíce fotografií v celém článku...

Podzimní soutěž | VYHODNOCENÍ

7. prosince 2012 v 6:30 | zRzQa
Opravdu to uteklo a už tady mám výsledky finálového kola a také konečného vítěze, kterého jsem vybírala já. 2. a 3.místo jsem určila dle vašich hlasů. To je fér ne? :) A teď již ty výsledky! :) Tak šup a klikni na celý článek, kde se dozvíš více! :)


Deník prvačky | 6.12. 2012

6. prosince 2012 v 19:22 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Sice ještě není pátek, ale mě ve chvíli, kdy jsem vyšla ze školy, začal víkend. Jakto? Zítra jedu do Vídně (a šíleně se tam těšíííím!), takže řeknu škole pěkné drsné "čau" :D Sice na oplátku budu muset vstávat zhruba v 3:10, ale co.

Dnes ve škole to bylo fajn. Sice jsem se bála, že budu zkoušená z chemie, ale zapomněla jsem na to, že kamarád má mít prezentaci (šílenec do chemie, ví to, co se budeme učit třeba až za pul roku :D), takže bylo jasné, že to bude mít na hodinu. A taky že měl. Ale bylo to zajímavé a nakonec si od nás zasloužil pořádný potlesk. Uf, nebyla jsem zkoušená.

Pak jsme měli supl, další hodinu v dějepise jsme se dívali na film o Egyptu, pak IVT (viz status na facebooku :D), angličtina a nakonec otravná a meganudnáodporná fyzika. Už mě neskutečně bolel zadek, nemohla jsem to tam vydržet a šíleně jsem se těšila domů :D

"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte."

Odpoledne jsem šla na školní jarmark. Pozdravit staré tváře a učitele, pokecat, užít si předváčnoční atmosféru, kouknout kdo co prodává a vůbec - zavzpomínat na časy ze zlaté základky. Prošla jsem si s kamarádem celou školu, dívala jsem se na zdi, které jsem pomalovala... Bylo to fajn. Pak jsem ještě kecala s učitelkama a to bylo super. Jo a koupila jsem si výborný perníček u bývalé třídní, mňam!

A když už jsem začala ohledně toho jídla, mám úžasnou zprávu! :P nedávno jsem plánovala, to jak budu hubnout apod.. No nakonec jsemto odložila až na první prosincový den a polehoučku jsem začala. Jenže jsem žrout obecný a bez slakdého prostě nevydržím. Ale dávala jsem si minimum slakdého, zmenšila tak o větší polovinu své porce jídla a začla jsem sem tam doma posilovat (jo a jím z menších talířku). Dnes jsem se šla zvážit a co nevidím :D 53,9Kg :D Yeah :D Už delší dobu jsem totiž vážila tak 55,5-56kg a s tím jsem fakt spokojená nebyla. A konečně jde váha dolů. Tak jsem z toho měla velkou radost, co měla.. Mám! :D A taky jsem poslední dva (?) týdny chodila pravidelně na delší procházky, takže i to mělo podle mě nějakou tu zásluhu na ubytku váhy.. No takže to jsem vám chtěla říct :)

A před chvíli jsem ukočnila hlasování ve fotosoutěži a zítra najdete na blogu vyhodnocení! :)

Ha a za týden budu zase o rok starší, uh! :D Ale těším se jako žeeeee :D

Pokuď máte dobrý zrak, tak jste si mohli všimnou, že jsem včera večer změnila design. Políbila mě múza a tak jsem rychle začala tvořit dokuď se mi dařilo a šlo vše jako po másle. S výsledkem jsem spokojená a je to zase něco jiného než obvykle. Strašně moc mě zajímá Váš názor, co vy na to???? :)