Leden 2013

Nový stativ - CULLMANN Magnesit 522

31. ledna 2013 v 21:57 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Áááááá tak teď bych klidně dokázala štěstím skákat dva metry vysoko! Konečně mi dorazil dneska večer stativ. Byla jsem během dneška šíleně nedočkavá a pořád jsem očekávala tu sms, kdy koenčně napíšou, že už jsou na cestě :D Dorazil těsně po šesté hodině večer, takže jsem si jej rozbalila až když jsem přišla z treninku. No ovšem jsem uplně nadšená a prostě áááá :D

Když jsem jej otvírala, tak mi to přišlo celkem dost těžké. Chvilku mi trvalo než jsem se s tím anučila manipulovat a dala jsem ho do nějaké stavu, ve kterém je funkční :D haha a v maximální výšce i se středovým sloupkem je to samozřejmě vyšší jak já :D Ale tak :D Ostatně tady máte fotku, že fakt nekecám :D A více fotek v celém článku...

Značka: CULLMANN 55221 Magnesit 522
Cena: 2190Kč (+poštovné 119Kč)
Materiál: hořčíková slitina / hliník
Transportní výška: 64 cm
Minimální výška: 24cm
Maximální výška bez středového sloupku: 158cm
Hmotnost: 1,5kg
Nosnost: 5kg


Rakovina děložního čípku a očkování

31. ledna 2013 v 6:00 | zRzQa |  Články
Už jste o tom nejspíš slyšeli. Nejspíš jste měly, stejně jako já a další dívky z prvních ročníku, na SŠ (popř. u jiných na ZŠ) přednášku o dívčích věcech (menstruace, nemoci, problémy, apod..) a nejspíš se také zmínili i o rakovině děložního čípku. Já si o tom chtěla zjistit něco více a být prostě o něco víc informovaná. Chci se proto s vámi to podělit a snad se dozvíte něco nového jak o této rakovině, tak i ohledně očkování.

Co je to rakovina děložního čípku? Je celosvětově druhý nejčastější typ rakoviny u žen po rakovině prsu.

Kolik žen zhruba za rok onemocní? Ročně onemocní 480 000 žen, polovina z nich umírá. V České republice je ročně diagnostikováno více než 1000 nových případů, z nichž přibližně 400 končí smrtí.

Co rakovinu vyvolává? Nemoc vyvolávají papilomaviry (HPV), přenášené při sexu. Existuje více než 100 typů těchto virů.

Co je to papilomavirus? Lidské papilomaviry jsou drobné DNA viry, které se přenáší během sexuálních aktivit - drobnými oděrkami kůže a sliznic. Inkubační doba je průměrně 3 měsíce a akutní infekce je většinou bezpříznaková. U takzvaných nízkorizikových HPV virů se mohou objevit genitální bradavičky (kondylomata), vysocerizikové HPV viry se neprojevují často několik let. Pokud je vlastní imunita z těla nevyloučí, začnou (nejčastěji v oblasti děložního čípku) vytvářet přednádorové změny, které lze pozorovat během gynekologického (kolposkopického) vyšetření a které popisuje cytolog vyšetřením cytologického stěru, který se při gynekologické preventivní prohlídce provádí.

Pro jakou věkovou skupinu (žen) je to vhodné? Doporučuje se očkovat slečny zhruba od 10let a hodně často se uvádí, že ta pomyslná hranice je u těch 26let. Ale dočetla jsem se, že prezident České gynekologické a porodnické společnosti Vladimír Dvořák potvrdil koncem roku 2009 to, že je to vhodné i pro ženy do 45let a jsou na to důkazy.

Je očkování účinné i u žen, které měly již sex? Ano, očkovcání je učinné i u žen, které již sex měly. Ale toto očkování je vhodné především u dívek, které ještě pohlavní styk neměly. Nemají se totiž jak nakazit virem HPV. Ovšem ženy, které žijí sexuální životem je nutné, aby po očkování tak měsíc (nevím přesně dobu) "abstinovaly". Musí totiž počkat, než bude látka 10% učinná. Můžou se totiž jinak při sexu nakazit a očkování je tak zbytečné.

Jak se toto onemocnění projevuje? U většiny žen proběhne infekce zcela bez příznaků a po roce či dvou sama zcela odezní. Pokud infekce přetrvává, vytvoří se na čípku léze, které se buď samy zhojí, nebo zhoršují. Právě z těžkých lézí se může vyvinout nádor.

Jaké jsou nejčastější mýty?
1) "Očkování je jen pro ženy" - Očkováni mohou být i muži.
2) "Nevíme, co všechno vakcína v těle způsobí. Je možné, že člověka i poškodí. " - Tato vakcína je otestován a patří k jedné k nejbezpečnější.
3) "Kdo nemá karcinom děložního hrdla v rodině, nepotřebuje prevenci." - Rakovina děložního hrdla není nádorem s rodinnou dispozicí.

Kolik taková vakcína stojí? Cena jedné dávky se pohybuje kolem 3000 - 3500 Kč a vakcína se aplikuje ve třech dávkách, celková cena očkování se tedy pohybuje kolem 10 000 Kč.

+ Dočetla jsem se také, že pojišťovny budou nově hradit dívkám ve věku od 13 do 14 let očkování proti rakovině děložního čípku. Ale nevím, zda to tedy platí u každé pojištovny.

Jaé vakcínu trh nabízí?
1) Cervarix - očkuje se do horní části paže. První dávka se aplikuje ve zvolený den, druhá dávka se aplikuje za 1 měsíc a třetí dávka se aplikuje za 6 měsíců po první dávce.
2) Silgard - Vakcína se očkuje do horní části paže.

Přispívá na to pojištovna? Zjišťovala jsem si, které pojištovny na to přispívají a popř. jakou částku. Tyto informace jsou aktuální.
- Vojenská zdravotní pojištovna přispívá 2500Kč ve věku v rozmezí 14-19let
- VZP zatím nemá uvedené příspěvky pro rok 2013
- Zaměstnanecká zdravotní pojištovna přispívá 5000kč ve věku v rozmezí 15-18let
- Revírní bratrská pokladna přispívá 4000Kč pro ženy ve věku 14-30let.

Jaké jsou vedlejší učinky? Vedlejší účinky jsou nezávažné, většinou se projevují v místě podání vakcinační látky - bolest a zarudnutí v místě vpichu, z celkových projevů zvýšená teplota apod.

OTÁZKY PRO VÁS: Jsi očkovaná? Je podle tebe ta cena příliš vysoká? Chtěla by jsi jít na toto očkování, popř. jdeš na něj v nejbližší době?

Deník prvačky | 30.1. 2013

30. ledna 2013 v 19:59 | zRzQa
Vzhledem k tomu, že zítra je vysvědčení (a já chodím na tak strašně "užasnou školu"), tak zítra píšeme hezky testík z angličtiny na nějaké fráze a slovíčka. Jako nebude to nějaké exta těžké, ale jde o princip - proč sakra píšeme test v den vysvědčení? Ta známka je stejně do druhého pololetí. No a pak se ještě navíc pět hodin učíme a češtou se rozdává. Ach, jak já se těším, až z tama zítra výjdu a bude mě čekat 18dnů volna! Mám jarní prázdniny a pak hned lyžák, uhá to bude.

A víte co je uplně mega nejlepší a nejúžasnější krutpořísná novinka? Dnes mamce došla SMS, že zítra mi dorazí zásilka domů. Jaká?.... No přece STATIIIIIIIIIIIIIV! Ááááá já se tak šíleně moc moc moc nemůžu dočkat! A jsem strašně happy, že už to bude zítra tak můžu celé jarní prázdniny profotit a experimentovat se stativem. Božíííííííííííííííínku! :D

Jo a jaké bude vůbec vysvědčení? Skutečně to není něco, čím bych se chtěla chlubit a jsem na sebe hrdá, ale tak zase jsem ráda, že to tak nakonec dopadlo. Stáhla jsem čtyři předměty, kde mi vycházelo 3-4 (spíš čtyři :D) hezky na trojku, takže na vysvědčení budu mít devět trojek, jednu dvojku a tři jedničky. A samozřejmě jedničku z chování :D No ale opravdu - jsem ráda, že to tak dopadlo. Nemám čtyřku a chci to už jen zlepšovat.

" Narodil ses a nikdo se tě neptal, jestli chceš, nebo ne, proto žij, dokud můžeš, protože nikdo se tě nebude ptát, jestli chceš zemřít, nebo ne. Prostě se to stane. "

Můj plán na příští pololetí je ten, že krom matiky a fyziky (popř. chemie) vše stáhnu z trojky na dvojku a ZSV dám tentokrát na jedničku a né na dvojku :D Pokazila jsem si to posledním testem totiž, kde jsem dostala za tři :D Matiku a fyziku na dvojku nedám, jsem ráda, že mám vůbec tu trojku. Takže když si to udržím, budu ráda (a kdyby mě něco osvítilo a já měla dvojku, tak asi skočím štěstí z mostu, ale to se nestane ani náhodou - ty dva předměty nenávidím :D ).

A na závěr úžasná písnička, která mě vždy parádně uklidní a zvedne náladu! (popř. odkaz zde)

http://24.media.tumblr.com/tumblr_mc8fvgPJsl1rdlu14o1_500.gif
* Takhle nějak jsem vypadala dnes ve škole. Škola od sedmi do tří, proč ne :D Dvě hodiny výtvarky
jsem prospala, v zsv jsem tak polehávala a v angličtině jsem aspon dvě hodiny pohodlně seděla :D


Foto | Sport - Hokej (27.1. 2013)

28. ledna 2013 v 6:11 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Včera jsem šla historicky poprvé na hokej :D Jo! :D A nakonec mě to bavilo a už jsem tomu i začala lehce rozumět :D Sice jsem to neprožívala tak jako T. ale tak... poprvé na hokeji :D Ale bylo to super. Hrály Vítkovice a Litvínov. Vítky vyhrály 4:3, takže T. to trefil dobře :D Nakonec jsme zašli do Starbucksu na velkou čokoládu, prošli jsme se a šli jsme domů. Bylo to hezké odpoledne. A tady jsou fotky!


...více v celém článku

Bitch please! Party :P

27. ledna 2013 v 12:16 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Teď jsem byla celkem neaktivní posledí dny, ale tak co :D Myslím si, že vy to přežijete. Seskupilo se toho zase trošku a tentokrát mám pro vás pár fotek :D Takže tato první je ze školy. Nevím ani co to bylo za hodinu, ale je to celkem fuck. Ostatně kdo si všimne, co je na té fotce divného? :D Krom plavcovy hlavy a mého nenalíčeného xichtu :D

Jo a co říkáte na nově zvoleného prezidenta Miloše Zemana? Já z toho teda moc nadšená nejsem. Sice Karel mi také nepříjde nějaký úžasný, ale raději bych spíš přivítala jeho. Schwarzenberg nemluví sice nějak extrémně srozumitelně, ale je mi sympatičtější než Zeman. Zeman vyhrál skoro ve všech krajích, krom Prahy, kde zvítězil Karel. No, jsem zklamaná z těch voleb. Politika apod. mě sice moc nezajímá a nudí mě (a vlastně tomu ani nerozumím), ale ty volby jsem trošku sledovala. Jo a už teď nemám ráda tu Zemanovu dceru - pořád se snaží ať je nějaká zajímavá v těch médiích, ale leze mi krkem...


Dnes jsem měla jít ráno na zápas, ale už od pátku jsem nějaká nachlazená, bolí mě v krku, rýma mě taky hezky potrápila a tak jsem se včera dopoledne omluvila, že dnes hrát nebudu. Stejně ještě nemám vyřízenou registračku, takže to zas tak nevadí.

" Proč nejlepší kamarádi zapomínají? Otáčí se zády a nemají zájem? Na to znají odpověď jen oni. Bohůžel. "

Ostatně včera se konala jedna dlouho plánovaná akce - Adámek slavil 19.narozeniny :D Původně jsem tam ani neměla jít, ale nakonec jsem šla s holkama. No a jak jsem psala včera na facebooku, zda mám napsat článek, nebo si udělat vlasy, tak to to dopadlo tak, že jsem si sotva stihla udělat vlasy a hned jsem musela jít :D Takže na článek ani nebyl čas, tudíž fotku přidávám až dnes :D


Ale skvěle jsem si to tam užila, sice mě škrábalo v krku a potom jsem mluvila trošku divným hlasem, ale parádička! :) A na fotce (zleva) se spolužačkou Zuzankou, (kdo nepozná, tak v modré košili jsem já :D), má spolusedící Martinka a oslavenec Adámek.


... fotka s Majklem :P

A na něco takového se tam tancovalo :P Bylo to boží :O :) A co se týká školy, známky mám již uzavřené. Vlastně ještě zeměpis nemám uzavřený a jinak je to myslím vše. Ale v pondělí ještě píšeme test z matiky, ale známky jsou již uzavřené. Ale nechci to pokazit, takže se na to budu dnes učit. Odpoledne jdu s kamarádem na hokej (Jo, na hokej :D Ještě jsem na něm nikdy nebyla, tak jsem zvědavá). Beru i foťák, tak možná ještě dnes čekejte nějaké fotky večer :P Jo a na něco takového se tam tancovalo :P Bylo to boží :O :)

" Lidi ti řeknou,že jsi se změnil/a,když přestaneš dělat to,co oni chtějí . "


Alergie na zvířata

25. ledna 2013 v 15:44 | zRzQa |  Články
Tento článek vznikl na popud mé alergické reakce, která u mě teď momentálně ještě přetrvává, ale je již v konečné fázi. Chci Vás seznámit s alergií na chlupaté zvířata a napsat Vám, co to obnáší, jak vzniká a co dělat, když už příjde. Já mám mnoho alergií a tou nejhorší je právě ta na chlupatá zvířata.

Jak se u mě projevuje? Staší mi (zrovna jako dnes) pohladit třeba psa, pak si nechtěně šáhnout jedno u do očí. V tu ráno začnu mít během pětiminut zarudlé oči, které se mi zmenšují a zmenšují a prostě za 15-20minut je nemůžu skoro otevřít, tudiž moc nevidím. Oči mi slzí. Do toho všeho se hned začne projevovat šílená rýma, všechno Vás svědí, je vám horko, škrábe vás v krku a popř. se vám začne špatně dýchat. Jo, tohle přesně jsem měla asi před hodinou.

Alergie může být získaná (tzn. získáte jí během života) a nebo vrozená (prostě se s tím už narodíte a nejspíš se toho již nezbavíte).

Jaké jsou příčiny? (ZDROJ: anamneza.cz) Vlastní alergickou reakci vůbec nespouštějí zvířecí chlupy. Podstatně více jsou za ni zodpovědné látky, které zvíře produkuje, většinou bílkoviny v kožním mazu, slinách a moči. Když se zvíře myje, nanese sliny a další látky na srst. Mimo to se tyto alergizující látky (alergeny) mohou smísit s prachem na zemi. Alergeny se pak dostávají do vzduchu a mohou vyvolat alergickou reakci po vdechnutí, i bez přímého kontaktu člověka se zvířetem. Chlupy kočky jsou obzvláště nebezpečné: jsou tak měkké a lehké, že všude zůstávájí a těžko se dají odstranit. Obrovským semeništěm chlupů jsou např. čalouněná sedadla v kinech. Proto mají alergici často potíže i v místech, kde se normálně žádná zvířata nevyskytují - chlupy přinese do kina člověk, který doma chová kočku, po něm si na sedadlo sedne alergik a dojde k reakci. U takových pacientů je pak rozpoznání příčiny alergie obzvláště těžké, a velice často je možnost alergie na zvířata zcela opomenuta.

Co je podstatné, jste-li alergik? Tak hlavně se musíte domácího mazlíčka (je-li to třeba ten pes, kočka, králík, apod..) zcela zbavit. Sice někteří jej dokážou snést, ale není to nic příjmného. Pokuď už pohladíte nějaké zvíře, umýjte si ruce a dbejte tak na zvýšenou hygienu.

Co jsou to alergeny? (ZDROJ: alergie.zdrave.cz ) Alergeny jsou bílkoviny, které při kontaktu s kůží nebo při vdechnutí, vyvolají v těle zvýšenou produkci histaminu. Histamin způsobí otoky a podráždění horních cest dýchacích. Tendence k alergickým reakcím je často dědičná.

Jaké léky použít? Tak já například používám ZODAC - je to přípravek proti alergiím. Ale také ZYRTEC, ale to je valstně skoro to stejné jako zodac. A při potížích s dýcháním používám ventolin. Ten je taky pro astmatiky.

OTÁZKY PRO VÁS: Máte alergii? Jak se u Vás projevuje?


Deník prvačky | 22.1. 2013

22. ledna 2013 v 21:10 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Ahoj! Už se toho nahromadilo trošku víc, co bych Vám chtěla sdělit a tak jako dnešní článek volím deníček. A jako fotku přidávám ještě jednu z focení s Radkem. To víte - taková ta fotečka s baby :P

Ve škole se mi teď poměrně daří (klepu). Nechci to zakřiknout. Tedy až na tu čtvrletku z matiky, kterou jsem zmrvila, ale známku mám již uzavřenou a na vysvědčení budu mít trojku. Já jsem za ní hodně ráda. Na matiku a fyziku jsem slabší, takže s trojkou jsem spokojená. V pondělí jsem navíc dopisovala testík z biologie. Měla jsem ho psát minulý týden, ale přesunulo se to. Naučila jsem se to během hodinku, ikdyž toho bylo dost. Ale trošku jsem si něco pamatovala už z toho minulého učení. Nakonec mám dvojku a jsem velmi spokojená. Minulý týden v pátek jsme psali velký test z němčiny na gramatiku. Byla jsem z toho před tím zkoušená a prostě já u zkoušení vždy zmatkuju, ikdyž moc dobře vím, jak je to správně. No co už, ze zkoušení jsem měla čtyřku. Ale z toho velkého testu na celou gramatiku jsem dostala dvojku. Hold, to zkoušení není pro mě to pravé ořechové. Dnes jsem ještě psala test z chemie a to by mohla být ta dvojka (max). Takže super :) A ještě jsme dnes dostali testy z fyziky a to mám za jedna. Tak se mi konečně daří, jo! :)

Dnešní den byl ale celkem fajn. Sice až na to, že jsem šla spát o půl třetí ráno (heh :D ) a vstávala jsem ve čtvrt na osm. Byla jsem trokšu unavená ve škole, ale dalo se to. O volné hodině jsem kecala s kamarádem a učil mě tančit. Takže jsme jak dva blázni tančili v šatně valc, cha-chu, rumbu a blues. Ale šlo mi to :) Jdeme spolu na ples, tak se těšííím :) A na těch mých 12cm podpatcích se asi zabiju, ale tak snad mě zachrání :D

" Dobrá nálada nevyřeší všechny tvoje problémy,ale nasere tolik lidí,že stojí za to si ji pěstovat. "

A tím ten den ještě nekončil. Končila jsem ve tři, šla jsem ještě vrátit knížku do knihovny (to víte, brácha maturant) a pak konečně domů. Dala jsem si hezky klidně obídek a pak jsem si šla na hodku zdřímnout a v šest jsem šla na trenink a domů jsem dorazila o půl deváté. Celkem náročný den. Ale dnešní trenink byl upřímně mega na hovno. Strašná nuda.

Zítra mi odpadá nultá hodina (tj. na sedm - biologie). V pondělí jsme měli totiž tři hodiny bioly za sebou (!) tak nám jí naštěstí zrušili zítra. Tak se aspoň vyspím. Navíc nepíšeme žádný test, takže to bude krásný den. Ve čtvrtek mám test z češtiny a v pátek ze zeměpisu a příští týden ještě akorát zkouší a konečně se uzavřou známky. U nás je klasifikace 29.1. (!).

Chtěla jsem s ezeptat - sledujte mou stránku na facebooku? Jsem tak dost aktivní, tak se přidejte zde.

" Je zvláštní, jak některé lidi dlouho znám a přitom o nich tak málo vím. Každý si kolem stavíme pouzdro, které nás má chránit před okolím. U někoho i nahlédnout bývá mnohdy nemožné. Proto si važte důvěry ostatních a nezneužívejte ji. "


Pózuju v tílku a ještě k tomu ve sněhu

21. ledna 2013 v 16:38 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Včera jsem přidávala fotky s Radkem. Byli jsme společně fotit a jak jsem již řekla, fotili jsme se tak nějak navzájemně. Mě ještě vlastně takhle nikdo venku nefotil, takže to byla premiéra a vžila jsem se tak do role "modelky". Ale Radek byl hodný, že mi nic neříkal, tak jsem si mohla dělat co jsem chtěla. Ale stejně se cítím lépe v roli fotografky a té, která jakoby určuje, jak bude fotka vypadat :D Ale byla to fajn zkušenost a nebudu se bránit zase nějakému focení.

Tuto fotku jsem si vymyslela sama, takže do trička jsem šla dobrovolně. Chtěla jsem přesně takovou fotku. Radek mi to dnes předal ve škole na kartě v originálu a já si to upravila hezky podle svého gusta a jsem spoko. Co vy na to?

A mé motto? " Nikdy to nevzdávej"

* Fotku jsem už nechtěne nahrála rovnou v plném rozlišení, takže se to
tu bude asi lehce sekat, ale popř. to pak zmenším a nahraji znovu :D

Kruhy pod očima

21. ledna 2013 v 6:04 | zRzQa |  Články
Kruhy pod očima mě trápí už x let. Podle mě to mám i trošku v genech, ale to není jediná příčina. Když se nad tím zamyslím, mám poměrně špatný životní styl. Chodím pozdě spát, ráno brzy vstávám a za den naspím (když se zadaří) takových 6hodin, ani ne. Tudiž je jasné, že když se ráno probudím a podívám se do zrcadla, tak ty kruhy josu šílené. Jsem ale slečna, která make-up nepoužívá (neumím jej dobře nanést a za další na to nemám ráno moc čas). A až teď mě napadlo si o tom něco víc zjistit a najít třeba něco, co pomůže. Hledala jsem na internetu a chtěla bych se s Vámi poděli to tom, co jsem našla.

Jak se kruhy pod očima tvoří? (ZDROJ: videni.cz)
Za tmavé kruhy pod očima může zpomalena mikrocirkulace v jemné kůži pod očima. Její tloušťka je pouhých 0,1 milimetru a podkoží řídké, proto snadno přijímá tekutinu. Když se cévy při únavě roztáhnou, aby přivedli k očím více krve, ta se pod tenkou pokožkou jeví jako modrá či modrošedá plocha. Tento tmavomodrý odstín je krev, která prochází cívkami vedoucími hned pod povrchem kůže. To znamená, že změny prokrvení se zde rychle projeví právě v podobě nepěkných otoků. Je to tak při zánětech víček, oka a jeho okolí, při zánětu nosních dutin, slzných ústrojí.

Dívala jsem se, jaké mohou být příčiny toho, že máte kruhy pod očima a jsou to například - nedostatek/nadbytek spánku, kruhy mohou být dědičné, stres, alergie, ekzém, nadměrná námaha očí, působení cigaretového kouře, špatná životospráva, nedostatek vitamínu A a zadržování tekutiny v těle.

A jak se můžete zbavit alespoň částečně kruhů pod očima? Tady je pár rad.
  • Kůže pod očima potřebuje prokrvit a k tomu Vám pomůže chlad. Stačí vyndat třeba kostku ledu a chvilkově místo, kde máte kruhy, promasírovat.
  • Pijte hodně vody, aby byla vaše pleť dostatečně hydratovaná.
  • Důležité je, aby jste měli dostatečně dlouhý spánek a spali jste pravidelně! Minimálně 8hodin.
  • Zkuste používat pleťové krémy, které obsahují AHA kyseliny a vitaminy C a K. Mohou pomoci snížit viditelnost tmavých kruhů, protože pokožku zesvětlí a vyživí.
  • Prý pomohou i plátky okurky.
  • Pokud máte opravdu velmi tmavé kruhy pod očima, můžete navštívit i lékaře.
Čím je zakrýt, když už jsou viditelné a nejde s tím zrovna nic rychle udělat? Pomůže korektor, který je o jeden tón světlejší než je vaše pleť a tím zakryjete kruhy a poté nanesete make-up.


Focení s Radkem | 20.1. 2013

20. ledna 2013 v 18:29 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Ano, čtete dobře (titulek). Ohodlala jsem se a poprvé jsem se domluvila na focení s klukem. Jojo, dělám pokroky. Jelikož kamarád také fotí, tak vzal foťák a fotili jsme se tak nějak vzájemně. Já si navíc vyzkoušela focení s padesátkou (tj. objektiv 50mm). No promrzli jsme jak nevím co, já už ke konci nemohla pořádně chodit, jak jsem necítila nohy, ale přežili jsme :D Počasí bylo celkem na nic - bylo trošku šero, lehce poprchávalo/sněžilo, byla šílená zima a světlo bylo tedy nic moc. Ale tak nakonec jsem vybrala jedny z nejlepších fotek a chci se s Vámi o ně podělit. Co vy na to?

A tak tedy už rozjíždím i focení kluků. Plánovala jsem už fotit s pár klukama, tak už to konečně budu moct uskutečnit.

"Přítel je někdo, před kým můžete myslet nahlas..."

...více fotek v celém článku

News in 19.1. 2013 | Fashion

19. ledna 2013 v 15:52 | zRzQa |  Články
Už dlouho jsem se chystala, že vyrazím obkouknout obchody, jestli nejsou ještě někde nějaké ty povánoční slevy, popř. kdybych narazila na něco pěkného. Dnes jsem dopoledne vyjela s mamkou do nákupního centra. Už jen jak jsem vešla, tak mi ti lidi lezli na nervy. Bylo mi horko a tahat tu vestu bylo taky otravné :D

Chtěla jsem si koupit umělé řasy, černé kotníkové botky s nějakými cvočky, černé stíny, černou kabelku, černé legíny a třeba nějaké to tričko. No nakonec jsem si koupila akorát ty boty, ze kteréch jsem nadšená, stíny na oči a tričko s cvočkama :P Ceny byly super, takže jsem si nekupovala zbytečně něco předraženého. Ale ještě se chystám potom někdy později na ty umělé řasy :D Láká mě to už dlouho :D A v celém článku je více fotek :)

Boty 499kč (Tally Weijl), stíny na oči (H&M 149Kč), tričko (New Yorker 129Kč)


Free design | Miley Cyrus

19. ledna 2013 v 0:37 | zRzQa |  Články
Mnoho z Vás mi často píše, že by chtělo vytvořit design. Ale jak jsem již psala, tak designy na objednávky nedělám a nehodlám to dělat ani teď. A to z časových důvodů. Ale sem tam si pro radost nějaký design vytvořím a dám ho sem na blog jako free design (tzn. volný, kdoli z Vás si jej může stáhnout a nastavit na svůj blog).

S nějakou to celebritkou jsem netvořila už snad dva roky, proto to berte s rezervou. Je hodně takový jednoduchý a obyčejný, příště se už polepším :D Před chvilko jsem jej dodělala. Ale tak třeba se někomu bude líbit. Máš-li zájem, klikni na ikonku pod náhledem designu.

Co soubor obsahuje? Design, záhlaví/stránku, náhled, informace (+návod)

* Nechtěla jsem tam vypisovat nějaké konkrétní informace, protože každý je jiný a chce si to psát určitě vsým stylem. Proto máte možnost doplnit text, odkazy, apod.. do místa pod nápisem "The best person...Miley Cyrus". JInak je zakázáno design upravovat.


Líbí se vám? Stáhnete si jej? Co se Vám na něm nelíbí a proč?

Momentky z ústavu | #1

18. ledna 2013 v 20:06 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Abychom si na začátku ujasnili, co tím slovem "ústav" myslím, tak je to škola :D Dávala jsem si právě před chvilkou nějaké fotky z mobilu ze školy do počítače a chci se s něma s vámi podělit :D Jsou trošku trapné, ale tak :D Často na fotkách je spolusedííc Marťa :D Ve škole to spolu hdoně táhnem :) Tááákže klikněte na celý článek a nelekněte se :D A jako bonus takový delší vtípek, který se mi zalíbil :D

První školní den na americké střední škole představuje učitelka nového žáka, Sakiro Suzuki z Japonska. Hodina začíná a učitelka se ptá: "Uvidíme, kdo ovládá kulturní historii Ameriky? Kdo řekl: ",Dejte mi svobodu nebo mě zabte?´"
Hrobové ticho ve třídě, jen Suzuki zvedne ruku: "Patrick Henry 1775 ve Philadelphii."
"Výborně Suzuki, a kdo řekl: ,Stát je národ a národ nesmí zhynout?´"
Suzuki se postaví: "Abraham Lincoln 1863 ve Washingtonu."
Učitelka se podívá na spolužáky a říká: "Stydím se za vás, Suzuki je Japonec a zná americkou historii lépe než vy!"
Zezadu se ozve tichý hlas: "Polib mi prdel zasraný Japončíku!!"
"Kdo to řekl?"
Suzuki zvedne ruku a bez vyzvání odpoví: "General McArthur 1942 v Guadalcanal a Lee Lacocca 1982 při valné hromadě firmy CHRYSLER."
Třída je zcela ticho jen zezadu se ozve: "Je mi z toho na blití!"
Učitelka křičí: "Kdo to byl!"
Suzuki odpovídá okamžitě: "George Bush st. japonskému premiérovi Tanakovi v průběhu oběda, Tokio 1991."
Jeden ze studentů se postaví a otráveně řekne: "Vyhul mi!"
Učitelka hystericky: "A dost! Kdo to byl teď?"
Suzuki bez mrknutí oka: "Bill Clinton Monice Levinsky 1997 ve Washingtonu, Oválná pracovna Bílého domu."
Další ze studentů se postaví a zařve:
"Suzuki je hromada sraček!"
A Suzuki opět klidně: "Valentino Rossi při velké ceně motocyklů v Brazílii 2002."
Třída zcela propadne hyterii, učitelka upadá do bezvědomí, dveře se otevřou a vejde ředitel: "Kurva, takový bordel jsem ještě neviděl!"
Suzuki: "Vladimír Špidla ministr financí při předložení státního rozpočtu, Praha 2003."


Foto | Lesní cesta z prosince 2012

17. ledna 2013 v 14:50 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Tuhle fotku jsem objevila včera, když jsem projížděla starší fotky. A připadla mi, že nevypadá uplně marně. Tak se chci s vámi o ní podělit. Je z 27.12. 2012. Se sněhem by to možná taky nevypadalo špatně. Ostatně tedy tady je foto.

Mimochodem ve škole to celkem ušlo. Psala jsem test z fyziky. Uh :/ Jak já jí nesnáším. Ale test mám tak na jedna nebo dva, takž eufff :D No a zítra pololetka z matiky, hrozně se bojím a asi to nedám :/ Jdu se učit, čááu :/

Jóóó a ještě jsem si vzpomněla, že jsem se včera nezmínila! :D Včera jak jsem spěchala na trenink, tak jsem na chodbě spadla na schodech. Utíkala jsem a brala jsem to snad po třech, protože jsem nestíhala tramvaj no a na posledních dvou schodem mi to podjelo, nohy jsem měla ve vzduchu a tvrdě jsem dopadla na schody. Třískla jsem se do dupy, spadla jsem hnusně na záda a lehce jsem se klepla do hlavy. Ale ty záda mě bolí ještě dneska, jauví :/


Deník prvačky | Od začátku týdne...

16. ledna 2013 v 15:52 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Ahoj! Začla bych asi už od začátku týdne, tedy od pondělí. Takže..Šla jsem ten den na deset na ortodoncii, protože mi již měla sundávat spodní rovnátka. Nějak jsem se ani nebála. Proběhlo to v klidu, pár věcí bylo trošku nepříjemný, ale dalo se to vydržet. Byla jsem tam přes hodinku a půl. Po sundání jsem si připadala, jako kdybych dole vůbec neměla zuby :D Dostala jsem navíc drátek přes horní patro, takže to je hrozná chuťovka. Mám už rozedřený celý jazyk. Ostatně ten den jsem už nešla od školy.

V úterý jsem do školy také nešla, protože mě prostě ty zuby fakt hodně bolely, navíc mi zase trošku přitáhla horní rovnátka a ten drát přes patro je hrozně otravný. A ještě ke všemu ani nevím, co bych pořádně těch 8hodin ve škole jedla, když jsem mohla jíst jen kašovitou stravu. Takže jsem byla doma. Ten den jsem celkem promeškala, vstávala jsem asi ve čtvrt na jedenáct, pak jsem hrála asi tři hodiny The Sims 3 ( je to strašná hra, nejde se od toho odtrhnout, že? :D ) no a potom jsem se začala učit biologii. Čas nějak rychle utíkal a já šla pak v šest na VOLJEBALOVÝ PRVNÍ TRÉNINK, který začínal o půl sedmé a trval do osmi (uh). Ostatně bylo to super, kolektiv je podle mě báječný, herně to není špatné a zjistila jsem, že moje kondička je totálně v prdeli. Ale snažila jsem se a tak zase začnu po půl roce hrát (jabadabadůůů). Domů jsem přišla deset minut před půl devátou. No snad to budu takhle zvládat i se školou, ale budou to fofry.

A potom jsem ten večer zjístila, že ten test, co jsem měla psát z bioly se nepíše, takže asi dvě hodiny učení ztracených. Ach jo. A tak jsem se nesithla pořádně naučit němčinu a děják..

Den dnešní - měli jsme na sedm, takže to vstávání po čtyřech volných dnech byla celkem komedie, ale pohoda. No a pak přišla úžasná hodina němčina, vyzkoušela jednoho kluka a pak jsem šla hned já. Paráda..sotva jsem ten sešit včera otevřela. Přečetla jsem si jen témata.. Ostatně zkoušela mě na 4lekce a to bylo. Měla jsem okna u slovíček, pak jsem tam plácala blbosti, protože jsem zmatkovala, ať to nezkazím. Pak se mě ptala na mou oblíbenou postavu (dostáváme totiž takové témata a na každé téma máme napsat určitý dlouhý text a ten potom je na písemce). A já si samozřejmě v tu chvíli nemohla za boha vzpomenout na nějakou tu osobnost. Chtěla jsem nakonec říct Pepu Vojtka, ale řekla jsem Vojta Kotek :D Haha, na toho jsem ani téma neměla a vím o něm prd. No a teď řekla, ať o něm vyprávím :D hahaháá. Tak jsem si začala vymýšlet, že je mu 23let, hraje rád squash a počítačové hry, potom že bydlí v Česku a prostě strašné sračky, které ani nebyly pravda. Ale tak vzala to a pohoda :D No nakonec jsem dostala stejnou známku jako kamarád předemnou a nehodlám se tím chlubit :D Jo a ještě vlastně tu hodinu jsme psali přepadovku - test :/ Ale to bude tak 2-3

Hned po hodině němčiny byl dějepis a zkoušela orientaci na mapě. Já včera hledala nějakou mapku na google starověkého Řecka, ale našla jsem jen samé nekvalitní v blbém rozlišení. Tak jsem jsem asi pět minut o přetsávce zírala do mapy a snažila jsem se nacpat do hlavy co nejvíc... Hodina začala, zadala nám nějaké věci a teď, že bude zkoušet. Haha - co se nestalo. "No tak Zuzka, pojď". O bejbééé, to je dneska happy day. Hned jako první. Ale nakonec jsem to zvládla na jedničku a takže na vysvědčení budu mít z dějáku za tři, takže je to cajk.

Dnes nám naštěstí odpadlo odpoledka (měla bych jinak do tří), takže jsem měla pouze do 12:25, přišla jsem domů a spala jsem až teď do skoro čtvrt na čtyři :D Zítra píšu z fyziky, takže se to musím hodně dobře naučit. V pátek mě čeká strašně moc důležitá pololetka z matiky, kterou nesmím za žádnou cenu posrat. Takže náplň na zítřejší odpoledne až do takové půl noci je jasná. Pak ještě píšu z němčiny, měli jsme psát i ze zemáku, ale to naštěstí přesunul na úterý.

Testů je jak nasraný, ale tak nedivím se. Začínají se uzavírat známky, takže klasika. Už se těším, až bude unor! Týden jarních prázdnin a hned po nich jedu na lyžááák! Takže luxus :))

A já se jdu tedy kouknout na tu fyziku, udělat ukol do ajiny a potom jestli zbude čas, tak už asi i kouknu na matiku. No a pokuď jste četly ty mé žvásty až do této části, tak jste dobří :D Tak čus buus :D

...moje milované botky do volejbalu :-*

19.Videoodpověď

14. ledna 2013 v 18:35 | zRzQa |  Má videa
Upřímně řečeno, opravdu jsem s tím již chtěla skončit, proto jsem jí netočila tak dlouhou dobu. Ale dnes jsem měla dlouhou chvíli, bolí mě zuby, tak jsem jí nakonec natočila. A teď je pro mě otázka, zda mám toči tpotom i tu 20.videoodpověď (pokuď budou otázky). A rozhodnu se podle nich.

Otázky můžete psát do komentářů, ale řkám předem, že neoodpovídám na ty, které už byly a prostě takové ty " Jak se máš, proč jsis založila blog, proč máš přezdívku zrzka, kdy áš narozeniny, v čem děláš designy, apod...". Zkuste být originální a vymyslet prostě otázky, které tu ještě nebyly. Pak bude větší pravděpodobnost, že odpovím. No a tady je tedy to video...


Good morning girls! " The beautiful boys! "

14. ledna 2013 v 6:05 | zRzQa
Dobré ráno děvčata! Když už je to otravné pondělí, tak bych Vám chtěla tímto článkem trošku zvednout náladu. Stačí rozkliknout celý článek a vypadnou vám (některým) oči z důlků, věřte mi :D

"Ľudia sa menia z dvoch dôvodov: Buď sa už natoľko poučili, že sami chcú, alebo boli natoľko ranení, že jednoducho musia...."

Takže přežíjte to ve škole a já jdu na deset na ortodoncii. Proč? Budou mi sundávat spodní rovnááátka! Uááá, jsem uplně nadšená. Ale asi mi budou trošku chybět...Ostatně hodím pak na facebook foto :P Dnes nebudu moct jíst, takže asi budu přežívat na nějakém tom jogurtu. A zítřek vidím stejně. Tak aspoň třeba zhubnu :D Ale budu se již dnes učit na test z bioly, který se psal dnes a já jej budu tím pádem dopisovat ve středu, hurá... Mějte se nádherně :)

OTÁZKA PRO VÁS: Máte přítele/přítelkyni? Chcete vztah? Proč (ano-ne)?

" Tie najkrajšie veci, udalosti, momenty a lásky sa nám stanú, keď ich najmenej čakáme, a potom si následne nato uvedomíme, že sa nám vlastne splnilo niečo, čo sme si kedysi priali... "


Deset věcí...kterýma mě kluk zaujme.

13. ledna 2013 v 18:28 | zRzQa |  Články
Jsem tady dnes již s druhým článkem a tentokrát jsem vymyslela téma " Deset věcí, kterýma mě kluk zaujme". Myslíte si, že je to zajímavé? Mimochodem přikldám k tomuto článku fotku z jednoho nedávného večera, kdy jsem se opravdu nudila a popadla mě obrovská chuť něco vyfotit. Ale už se nemůžu dočkat, až dorazí stativ. To už nebudu muset používat poličku, hromadu knížek :D

1) Pokuď je ten dotyčný vtipný, tak určitě není nouze v tom, že by se někdo z nás nudil. Když je tedy vtipný, je to fajn.
2) Zbožnuju, když kluk voní. Nemyslím to tak, že se musí prostě co deset minut vonať parfémem, ale když se o sebe v normálních mezích stará a nafoní se, tak je to ááh :D
3) U mě má kluk plusové body, když se umí sám o sebe postarat. Prostě si dokáže uvařit nějaké lehké jídlo a neskáče mu nikdo kolem zadku.
4) Upřímný smích od srdce.
5) Pokuď ten kluk sportuje, tak je to super. Nemám ráda lenochy :D
6) Když si s tím dotyčným mám stále co říct a prostě povídá se mi s ním fajn.
7) Dokáže přiznat chybu.
8) Když se kluk pěkně obléká. Nejde mi o nějaké značkové oblečení, ale prostě když chodí čistý a slušivě oblečený, tak má +.
9) Nejsem vyjímka a samozřejmě se mi líbí vypracované tělo (ale zase takové ty přehnané šílené mega svaly - to zase už ne) :P Které holce ne :D
10) Upřímnost. Není nic horšího než když Vám ta daná osoba lže (Jedna ze smutných lží je v tom, že chce třeba stoupnout ve vašich očích a raději zalže. Je to hloupost.)


Focení s Klárkou | 12.1. 2013

13. ledna 2013 v 15:52 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Včera jsem byla dopoledne fotit s Luckou a vzala sebou i kamarádku Kláru. Spolupráce s ní se mi líbila. Přežila u nepříjemné koukání do sluníčka a ani jednou se nějak "nezašklebila". To já s tím mám problém. Hned se zašklebím, začnou mi slzet oči - no děs. A tady jsou dve nejvíce povedené fotky s Klárkou.

" Nejbolestnější je vedle někoho sedět, někoho se jen tak letmo dotýkat, plakat pro něj po nocích a vědět, že ho nikdy nemůžeme mít."

...druhá fotka v celém článku

Fotografie | Alone in building + CHAT PRÁVĚ NYNÍ

12. ledna 2013 v 23:45 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Ještě bych Vám chtěla dneska ukázat jednu fotku z budovy, kam jsem chtěla jít fotit jedny noční snímky. Ale to odložím zhruba tak o měsíc a půl. Chtěla bych se domluvit na focení s nějakým synkem, mám skvělý nápad totiž :D Ale to taky až dorazí stativ. Mimochodem tedy na fotce je Lucka (z dnešního focení). Co vy na to? Mě se ta fotka líbí :)


A jako malý večerní bonus tady zahajuji PRÁVĚ TEĎ takový zhruba půl hodinkový chat! Začínáme! :)


Focení s Luckou | 12.1. 2013|

12. ledna 2013 v 15:58 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
S Lucinkou jsem již byla fotit, možná si pamatujete tyto fotky. Dnes vzala i kamarádku Klárku (foto v dalším foto článku). Včera jsem navíc byla poprvé fotit ve sněhu a je to trošku mazec. Díky sněhu jsou ty fotky o dost světlejší a tudiž jsem chvilku bojovala s nastavením. Ale nakonec jsem to zvládla i dnes a tady jsou výsledné fotky. Já jsem spokojena. Která je podle Vás TOP?

Včerejší nápad, že k foto článkům dám pouze jednu fotku se moc neujal, tudiž to nechávám tak, jako vždy. Spokojeni? :D

...více fotografií s Luckou v celém článku

Focení s Cleou | 11.1. 2013

11. ledna 2013 v 16:52 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Dnešní dopoledne nebylo nějak extrémně vydařené. Ráno když jsem šla do školy mě pěkně ostříkl autobus, když vjel do nějaké úžasné a špinavé kaluže. Takže jsem měla totálně mokré rifle na levé straně. Ve škole jsem navíc zkazila test z matiky. Včera jsem tři hodiny počítala všechny příklady v obou učebnicích, šlo mi to skvěle a začalo mě to dokonce bvait. Ale dnes? Strašně jsem se bála a byla jsem nervozni, protože na tomto testu dost závisela část známky (čtvrletku mám až příští týden). No a jak jsem byla nervozni, tak jsem pořád nemohla dojít k výsledku (stejně jako dalších pár lidí). Angličtinu jsem napsala tak na 2-3. Potom se mi rozlilo v batohu pití, takže některé sešity a se nádherně zvlnily. Prostě fakt luxusní den.

" Ber život s humorem, stejnak se ti jednou vysměje. "

Odpoledne jsem se rychle domluvila s kamarádkou ze základky (8.třída), že zajdeme fotit. Hodně lidí bylo ještě ve škole, tak proč ne :D No a tady je nejlepší fotka z dneška. Už to nebudu dělat tak, že tady dám milion fotek, stačí jedna,dvě (tři?). Je strašně fotogenická a je pěkná, ty její oči jsou super :) Co vy na to?

AKTUALIZOVÁNO - Přidala jsem další fotku (11.1. v 21:33)
Deset věcí... které na sobě nemám ráda

10. ledna 2013 v 22:25 | zRzQa
Teď jsem si dávala skoro 3hod rande s matikou. Zítra mě čeká test a v žádném případě jej nesmím pokazit, závisí mi na něm z velké části známka. tudiž držte palce, jestli to zkazím, tak se tímto s vámi asi loučím :D Ale našla jsem si teď čas a přidávám alespoň kratší článek na téma " Deset věcí... které na sobě nemám ráda ".

1) Jsem ničitel sluchátek. Prostě nevím jak, ale vždy je nějak rozbiju, že pak nefungují :D
2) Nevím jestli je to dobré nebo ne, ale jsem dost soutěživý typ. Hold někdy tu hru až moc prožívám a někdy se stalo, že jsem si šla až moc drsně za úspěchem :D Ale jako není to něco, co bych uplně vyloženě fakt neměla na sobě ráda. Jen se můžu možná někdy krotit :D
3) Mám pořád kruhy pod očima. Můžu spát celý den, ale prostě mám je pořád.
4) Jsem hrozně důvěřivá a když holt někdo člověku věří, tak řekne i věci, které by jen tak někomu nevyprávěl. A často na to doletím. Ale už se snažím krotit a opravdu se mi celkem daří.
5) Nikdo není dokonalý, ani já. A co na sobě nemám ráda, ale nemůžu za to, jsou mé poměrně křívé nohy, které jsem podědila po taťkovi :D Tak co se dá dělat, umím s tím žít :D
6) To, co na sobě vážně nemám ráda je to, že jsem sprostá. Ovšem už jsem párkrát zkoušela nemluvit vulgárně, ale prostě když vás někdo naštve, tak to jde těžko. Nebo třeba když jste ve skupině lidí, kteří mluví jako dlaždiči, tak tak potom taky začnete bohužel mluvit. A v dnešní době je sprostý skoro každý. Když jsem ale s někým, kdo přede mnou sprostě nemluví, tak tak také nemluvím. A to jako vážně.
7) Jsem občas náladová a protivná a bohůžel to někdy slíznou lidi, kteří za to nemůžou. Mrzí mě to a i v tomto článku se jim omlouvám.
8) Hodně mě trápí suché rty. Takže je to celkem na nic. A navíc to vypadá hrozně.
9) Snažím se mít některé věci co nejrychleji a jsem často při tom nepozorná - například v matice :D
10) Jsem tvrdohlavá. Bohůžel taková jsem a nezměním se asi. Ale prostě často si jedu po svém, ikdyž mi někdo poradí a já jej prostě neposlechnu.

Tumblr_m61ikn0vge1r7dqd1o1_400_large
ZDROJ: weheartit.com

Prodám | Společenské šaty

8. ledna 2013 v 21:08 | zRzQa |  Články
Dámy, plesy už jsou v plném proudu a možná sháníte nějaké šaty, ale nechcete do toho dávat mnoho peněz. Proto dávám tady na blog jednu nabídku. Chtěla bych prodat společenské šaty. Jsou rok staré, měla jsem je na sobě 2x a jsou opravdu jak nové, neponičené, nikde roztržené, prostě v perfektním stavu. Kupovala jsem je tehdy v New yorkeru za skoro 900Kč. Je to velikost S. Na šatech přes prsa je černá látka a na ná je pěkná krajka, takže to vypadá opravdu hezky. Délka šatů je asi 75cm. Máte zájem?

Velikost: S

Cena: 500Kč + poštovné!

...máte-li nějaký dotaz, pište do komentářů. V případě zájmu mě kontaktujte na mail zzrrzzkkaa11@seznam.cz

Deník prvačky | 7.1. 2013

7. ledna 2013 v 14:55 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Vždy ten den vypadá tak nadějně a pak vás něco nasere. Klasika. Ostatně začnu hezky od začátku. Ráno se mi brutálně nechtělo vstávat. Šla jsem spát výjmečně o půl jedné (jako lehla jsem si do postele, bez noťasu a učení), ale né. Já koza si prostě musím dát před tím energy drink (ikdyž je fakt, že to bylo asi tak před osmou hodinou večer, ale nemám šajna o tom, jak dlouho to působí). Ostatně měla jsem v noci energie na rozdávání, navíc venku jezdilo takové to debilněhnusnéhlučné autíčko, které shrabovalo sníh, takže ikdyž jsem si zavřela okna, tak jsem to prostě pořád slyšela.

Inu, převalovala jsem se skoro do 3/4 na dvě a pak jsem nějakým zázrakem usnula. Pustila jsem si jednu písničku a pak sem se probudila až ráno. Ostatně jako vždy - nevyspaná.

Ve škole jsem to celkem přežila, v němčina nás akorát všechny rozesadila, takže sedím (jako ostatní) sama. Ale šla jsem uplně do zadu, takže mi to vyhovuje. Učitelka mi sice často řekne Anet, protože jsem s ní seděla a ona si nás neustále pletla, ale jinak no stres :D V biologie jsem se nehorázně nudila, člověk se jen podívá z okna a profesor už na vás vrhá pohledy, které jako by říkaly " seď jak deska, piš a drž hubu" :D Přitom jsem byla potichu, psala jsem, ale občas jsem koukala z okna nooo :D A jako poslední hodinu jsme měli otravnou fyziku, kterou z celého srdce miluji nenávidím. Profesorka nás (mě a Marťu - mou spolusedící) zjevně nemá v lásce a vždy si na nás hezky zgustne. Ale my se jen tak nedáme, takže zatím nás nějak nedojebala, že bychom něco neměly hotové apod.. Takže tak.

Odpadla nám poslední hodina (tělocvik), takže jsem štěstím bez sebe. Místo do tří jsem měla pouze do půl druhé. Prostě luxus. A teď ještě k tomu, co mě tak naštvalo. Prostě učila jsem se minulý týden ve čtvrtek asi dvě hodiny, naučila jsem se vše co jsem měla v sešitě (a bylo toho dost) a prostě jsem byla v klidu. Kámoška si to učivo nahrála do mp3, takže byla v klidu. Já nakonec chytla za čtyři a kámoška za tři :D Ách jo :D Jako taky bych šla do té mp3, ale celkem mám strach no. Uvidíme :DD

Strašně chci jít fotit. Venku je zase krásný snížek, svítí sluníčko, ale prostě jsem uplně KO a ještě abych šla fotit. Pfů.. Nechám to na víkend. Jo a s kámoškou jsem se domluvila, že půjdu fotit ji a jejího přítele. Takže první focení páru :)

Mimochodem - asi zase začnu hrát volejbal. Kamarádka Lucka (ta hnědovláska, dávala jsem tady koncem prosince fotky) mi volala, že trenérka shání nahrávačku. Takže to hodlám jít zkusit a do konce ledna se musím rozhodnout. Trenaly by byly v úterý a čtvrtek na hoďku a půl do osmi. Což je pro mě ok. Takže se musím ještě rozhodnout, ale i tak jsem z toho happy :D Prostě volejbal miluji a tečka.

Za zhruba dvě hodinky jdu ke kosmetičce, tak si tam hezky dvě hodiny poležím, odpočinu. Aspoň že tak..

Jo a už mám třetí plechovku Monstra! Super, že? :D

Tumblr_m8wlw6pncw1rb4zujo1_500_large
...takhle jsme se s Marťou dnes tvářily (nejen) ve fyzice :D

Video | Nepovedená jízda na snowboardu

6. ledna 2013 v 0:04 | zRzQa |  Má videa
Říkám hned na začátek, že toto video není nové. Je z jarních prázdnin roku 2012. Ale teď jsem tak vzpomínala, koukala jsem na staré fotky a narazila jsem na tohle video. Úplně jsem na něj zapomněla, ale pamatuju si, jak jsme to točili. Byla jsem s taťkou v Rakousku a tohle bylo jediné video, kde jedu na prkně. Chtěla jsem se uplně předvést, že už mi to celkem jde, ale potom jsem najela na hlupý hrbol a nějak jsem to neudržela a jeb na zem :D Ale na tom bordu mi to už celkem jde, jen prostě na jediném videu jsem si to posrala :D Ale spíš mě na tom fascinuje ten taťkův smích na konci videa :DDDDD

Kamera: taťka
Poznámka: Video jsem vůbec neupravovala, takže tam je i to " Jeď " na začátku :DD


Deset věcí... které nemám ráda.

5. ledna 2013 v 22:42 | zRzQa
Každý z Vás má prostě věci, které opravdu nemá rád. A já nebudu vyjímka a proto tady je deset bodů na toto téma. Třeba se o mě zase něco nového dozvíte :D A jako takový malinký bonus ještě přidávám jednu mou fotku ze začátku záři. To jsme byli zrovna na procházce. Teď před chvilkou jsem tu fotku našla, tak jí sem dávám :D

1) Nesnáším hádky. Je to prostě něco, co uplně nemám ráda a snažím se to vyřešit nějak v klidu. Navíc když potom řeknu, co jsem nechtěla, protože už jsem prostě z toho všeho nanervy, tak mě to pak mrzí.
2) Nemám ráda takové ty zvuky, když si někdo křupe prsty na rukou :D
3) Nucený smích. Co víc k tomu říct. Tohle dělají většinou holky a je to fakt trapné..
4) Když mi někdo neustále skáče do řeči. Dobře když se to stane jednou, dvakrát, třikrát tak to neřeším. Ale když mi někdo pořád mluví do toho, co říkám, tak je to otrava. Takže jej požádám, zda bych to mohla doříct. Sice občas mluvím jak torpédo a chvíli trvá, než to povyprávím, ale vždy nechám potom mluvit toho druhého ať je to jakkoli dlouho.
5) Podlízání. To je fakt na blití.
6) Když má kluk dlouhé nehty, brrr :D
7) Moc nemám ráda čaj. Jako když už mi jej někdo udělá, tak musí být hrozně sladký. Ale jinak bych si sama čaj nikdy neudělala.
8) Nemám ráda to, když mi někdo lže a já o tom vím v tu danou chvíli. Prostě mluvím potom s tím daným člověkem a on stejně mluví lež a dívá se mi do očí. V tu chvíli bych jej nakopala do zadku.
9) Šikanu. To je něco, co nenávidím a nenechám to jen tak být. Už jsem viděla šikanu na vlastní oči a postavila jsem za toho člověka, začalo se to potom řešit trošku a byl klid. A to jsem ráda, že jsem sebrala odvahu a udělala jsem to.
10) Příjde mi takové hnusné, když má člověk velmi mastné vlasy. Ale pozor, chápu, že třeba mnoho lidí s tím má problémy a může si vlasy umývat každý den, ale prostě se mu zamastí, ale myslím tím ty lidi, kteří se o vlasy nestarají a umývají si je jednou za uherský rok. To mi příjde jako mega hnus. Fuj.


Stupid day s velkým S

4. ledna 2013 v 22:37 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Dneska byl takový hloupý den, nevím proč. Včera jsem vstala, smála jsem se celý den. A dneska? Úplná parádička. Včera jsem se učila asi dvě hodinky zemák, naučila jsem se všechno co jsem měla na tu danou látku v sešitě, každé slovíčko. Fakt jsem to uměla. Pak jsem se ještě učila něco do angličtiny.

Ve škole jsme tedy psali test ze Z a já prostě byla v pohodě, protože jsem to fakt uměla. No ovšem na testu jsem jedno zadání pochopila blbě a kreslila jsem to trošku jinak (prostě vznik oceánského příkopu + jak vzniká a já nevím co ještě). Ale tak co už. Jenže pak mě zaskočila poslední otázky - Vysvětli pojem trogy. A to byla konečná. Toto slovíčko jsem v životě neslyšela, v sešitě ho nemám a v prezentaci jsem ho nepostřehla. Nakonec to mělo společného něco s ledovci já nevím. Takže jsem měla hned po ránu slušně po náladě. Takže to bude snad trojka (jestli vůbec). Kur** drát.

V angličtině jsem se hned na začátku přihlásila, jako že chci být vyzkoušena na to dané učivo (slovíčka). Měla jsem to našprtané i pozpátku. A tak tam dojdu, začne na mě něco žvatlat anglicky a teď si říkám - o čem to mluví? Chtěla mě zkoušet na nějaký článek a já že ne, že mám být na něco jiného. A ona jen jako ať si jdu sednout. Tak teda ok. Pak ale hned začala zkoušet vyprávění článku ze včerejška. Samozřejmě žádný dobrovolní. A tak jela podle seznamu. Haha. Šel kámoš, neřekl ani slovo - za pět. Pak jsem byla hned já. Absolutně jsem si nemohla vzpomenout o čem ten článek byl, natož nějaké detaily. Pak mě ale osvítila asi vrána a tak jsem řekla aspon pár vět. Řekla, že to už bylo lepší, ale neřekla mi známku. Haha, tak asi 3-4. Pak šla kámoška a ta to bude mít podobně jako já. Luxus. A až potom mě začala zkoušet. No mám jedničku, ale prostě to zkoušení mě tak sere. Uhááá.

A jinak ten den byl takový..nijaký. Seděla jsem, koukala jsem, poslouchala jsem, psala jsem, bolela mě prdel a chtělo se mi spát. Dneska jsem ani ten debilní džus neměla.

Po škole jsem šla na chviličku ven..nechci zminovat oč šlo...potom jsem šla za babičkou a dědou na pokec a domů.. No a od té doby sedím na compu jak vůl, teď jsem se dívala už podruhé na film "Kamarád taky rád" a mám fakt mega hlupou náladu. A víte co vám ještě řeknu? Že někteří fakt nechápe srandu. V minulém článku jsem si něco psala slovensky, prostě jen tak, že mě to bavilo. A jaká byla reakce některých? Jo prostě měla jsem tam chyby a věřte mi, že mě to vůbec nesere. A nemám spisovný blog, mluvím sprostě a je mi to fakt, ale fakt někde. Zduř.

Ha a stejně si budem hovoriť po slovensky ako chcem! A čo? Baví ma to, takže čau! :D

" Neřeš minulost, stejně ji nezměníš a nevrátíš čas! Neplánuj si budoucnost, nikdy nevíš co se může stát! Žij přítomností! Žij pro tento okamžik protože to, co prožiješ teď, už nikdy prožít nemusíš. "

Tumblr_ma6q1xybng1qjuevro1_500_large

Baví ma hovoriť po slovensky :D

3. ledna 2013 v 14:58 | zRzQa
Tak dnešní den bol naozaj zaujmavý. Původně som chcela včera is't spat drive ako pred pol nocou, ale začala som si pisať s kamaratom. Najdriav sme hovorili po česku a pak po slovensku. Ja som sice taka trochu jebla, že občas neviem ako sa to po slovensky piše či dokonca hovoria, ale to je fuk.

A tak som išla spat asi okolo pol tretiej rano. Spala som ani nie pať hodin. Rano ma mamička budi a hovori ať vstanem a já le " Čo, čo? Prečo ma budiš?!" a mama len že idem do školy . Aha, som zabudla :D Tak som si rano vypila akysi pomerančový džus, ktorý mi velmi zvedol náladu. Rano som sa skoro poriat chlamala. Neviem prečo :D Len tak. Sice som unavená ako hovado, ale čo.

Ve škole to bola celkem nuda. Ale dostala som z testu z chémie za jedna a som takááá nadšenáá :D A potom som dostala trojku z fyziky a to som tieš nadšená, lebo já som koza na tu fyziku. Hej, pravda. :D

Ze školy som valila rychlo na bus a v teniskach si idu ako frajerka. Ale zabudla som, že tie tenisky nie su niekao super, lebo som mala totalne premocene ponožky, to bylo super. Ale neujel mi bus. Aspoň niečo.

No domov jsem došla a behem desati minut som zas išla na chvilku pokecat ven s kamaratov.. Sme oba byli taci chcípli :D (To bol ten kamoš, s ktorým sem si písala). Hej naozaj ale bola prdel :D

A čo budem robiť teraz? No dopijem si svoj energy drink a idem sa učit ten trapný zeměpis. Zajtra píšem písemku a umím totálné hovínko. Takže to mám zábavičku tak zhruba na dvě hodinky. Potm sa naučím nieaké slovíčka do angličtiny, lebo zajtra bude zkoušená. Hej, pecka. No dobre děcka, nebudem vás zdržovat svojou trapnou slovenštinou, lebo stejně nič neumim :D Majte sá a jinak budu na facebooku, tak sa pridajte tu hej? :D

Btw. Viete čo je to "olovrant?" Je to po slovensky :D Hahahháá :D

Tumblr_maxx095vzr1ry5yyko1_500_large
... hej takto nieako som keď som přišla ze školy :D

Prosím, chci ještě tak měsíc volna.

2. ledna 2013 v 13:58 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Víte co je ale opravdu, ale opravdu háji? Že zítra se (skoro) všichni rozejdeme do těch našich "milovaných" ústavů a budeme sedět zase X hodin na prdel. To je tak "vzrušující" myšlenka...

Ovšem abych já nebyla na tak "skvělém" gymplu který rozhodně "nedává" úkoly na prázdniny, tak jsem byla tak pilná a někdy asi v jednu hodinu ráno jsem si udělala úkol do chemie. Ve škole nám o tom profesorka říkala a mé uši zaslechly pouze slova "krystalizace, sůl a voda". Tak jsem to udělala tak, jak jsem to párkrát udělala, když jsem byla menší. Teď jsme na třídní stránce na facebooku řešili tento úkol (který samozřejmě snad nikdo nemá) a já tam napsala " Že ten úkol mám". No, ovšem přece bych JÁ nemohla mít tolik štěstí, aby to vyšlo tak, jak mělo. Kouknu teda po X týdnech na třídní mail, kde nám profesorka zaslala zadání ukoly do chemie... Haha, tam je zadání na celou A4 a všelijaké sračky. No a když se po dočtení podívám na svou ubohou misku s krystalky soli mám chuť jí spláchnout do hajzlu. Foto v celém článku !

Teďka si tu hezky jedu bomby na hudbu z Tomorrowlandu 2012, volume asi nějakých 85%, pohoda.

Pak se podívám na poslední stránku mého kalendáře 2012 (kde je ještě kousek tohoto týdne 2013) a na krásný den 4.1. 2013 mám napsané " Test Z - litosféra". Haha...tak tedy hledám ještě v počítači prezentaci, kterou jsem si asi před 3týdny ukládala a najdu jí ve šložce "bordel". Ehm... :D Otevřu klidně prezentaci...ehm..sjídžím myší asi minutu dolů, než dojedu na konec. haha.. nějakých 73stránek v prezentaci.. v pátek testíček.. Jo, jasně :D

Ale fuj, ještě mám den prázdnin, kašlu na všechny myšlenky ohledně školy :D

Jo ale slavím úspěch, po týdnu jsem konečně našla klíče od bytu. Hledala jsem je teďka asi hodinu a áhodou byly v batohu že... Co tam sakra ale dělaly... :D


A jaké mám plány na dnešek? Za chvíli sním něco na obídek, potom se zkulturním a jdu na chvilku ven. Ale vypadá to, že je tam zima, brr... No, pak se asi kouknu na nějaký ten film a možná někdy večer otevřu batoh, kde mám ještě učení z poslendího školní dne..Ehm, kterého že je dneska? :DDD

" Usmívej se na toho, kdo ti nejvíc ublížil, aby neviděl, jak moc tě to bolí. "

Tumblr_me9p6snqad1rlj63oo1_500_large