Únor 2013

NÁVOD | Jak udělat celý článek?

28. února 2013 v 16:18 | zRzQa |  Návody
Tento článek snad ocení úplní začátečníci, kteří se, co se týká blog, moc neorientují. Návod je zaměřen na to, jak udělat celý článek. Je to velmi jednoduché.

1) Najedeš na blog.cz do sekce "Články" - Nový článek
2) Vyplníš vše potřebné (tj.Nadpis a popř. autor, rubriku a anketu)
3) Klikneš v liště na ikonku s tou čárkou (tj. Vložit vodorovný oddělovač)
4) Článek se rozdělí na dvě části a je hotovo


Focení 21.2. 2013 | Zrz před objektivem

27. února 2013 v 16:50 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Focení nebylo plánované, kamarád napsal asi půl hodiny před srazem, že bere foťák. Jak milé :D Venku nebyo zrovna úžasné počasí. Byla celkem dost zima, sněžilo a bylo poměrně zataženo. Ale musím se přiznat, že stejně je lepší fotit, než pózovat :D A tady je pár fotek. Dostala jsem je v originálu, tak jsem si je (s povolením autora :D ) lehce upravila dle svého gusta.


Jak se naučit periodickou soustavu prvku?

27. února 2013 v 10:04 | zRzQa |  Návody
Možná jste někteří stejně jako já došli do ročníku na střední škole, kde se musíte učit periodickou soustavu prvku nazpamět. Nemají to tak ovšem všichni a ti, co jsou na tom stejně jako já (tzn. že se to musí naučit) tak vám přináším článek, kde najdete nějaké rady, jak se to naučit.

Co je to periodická soustava prvku? Je uspořádání všech chemických prvků v podobě tabulky podle jejich rostoucích protonových čísel, seskupených podle jejich cyklicky se opakujících podobných vlastností

1) Buď se to prostě našprtáte nazpamět a to jen dle značek (nH, Li, Na, K, Rb, Cs, Fr - tj. první sloupec svisle dolů)
2) Vymyslíte si na to nějakou písničku a prostě si to zazpíváte
3) Existují různé pomocné vtipné věty, díky kterým se to dá naučit. Ovšem fantazii se meze nekladou a věty si můžete vymyslet sami. A tady je těch pár nejznámějších vět.


* Tabulku prvku si můžete zobrazit v plném rozlišení (Pravé kliknutí myší - Zobrazit obrázek)

A co vám (podle mě) určitě nepomůže, ale příjde mi to vtipné je tento velmi zajímavý song :DVideo | Drdol s pastelkama

26. února 2013 v 12:03 | zRzQa |  Má videa
Tohle video už mám připravené celkem dost dlouho a nějak jsem si na něj nedávno vzpomněla. Na tento nápad s pastelkama jsem přišla někdy v somé třídě na ZŠ, kdy jsem se v hodině nudila a do drdolu jsem si prostě dala pastelky. A od té doby to tak nějak nosím. Pokud by to někoho zajímalo, jak na tento drdol, shlédněte toto video :)

Hudba: B.o.B - So Good

Ztráta soukromí? Bacha na to.

25. února 2013 v 21:06 | zRzQa |  Články
Jedna věc, která mě na blogu štve je to, že jsem ztratila (a můžu si za to samozřejmě sama) hodně svého soukromí. Někdy si říkám, proč vlastně všechno píšu na internet. Další mou otázkou, která mi běhá v hlavě sem tam je ta, zda to ostatní vlastně zajímavá.

Podívám-li se na internet trošku z jiného úhlu, tak je to vlastně zlo. Ani sama nevím, jak dlouho budou na internetu viset odkazy, které směřují na mě. Jaká je vlastně jejich "životnost"? Sama nevím. Ale pokuď to tam má být tak ještě třeba na 10let, no tak teda potěš koště.

A víte co mě dále štve na blog.cz? Přeci jen už nejsem ta nejmladší a pubertální blogerka a éru, kdy jsem si zakládala potrhlé blogísky s pixelkama jsou pryč, ale stále jsou k nalezení na internetu. A s něma i sem tam nějaké mé osobní informace. Ovšem jak říkám, je to už pár let a člověk si holt nepamatuje všechny maile, které si kdy zakládal a vůbec jaké hesla volil. Proto je vkustku obtížné dostat takoou stránku z internetu pryč. A jás i to tehdy neuvědomila. Asi přes 4měsíci jsem se snažila o zrušení jednoho blog, ovšem blog.cz mi odepsal, že musím nějak dokázat to, že blog je můj. Ano, chápu to. Takhle by mohl kdokoli na požádání zrušit jakýkoli blog a přitom není ani jeho. Jenže je tu základní problém - jak to jen dokázat?

Email neznáte, o heslu radši ani nemluvím a co dál? Jste většinou v háji. Ale stále to chci ještě nějak dořešit a smazat pár blogů, které se u mé osoby bohůžel zobrazují.

A proto bych Vás chtěla upozornit. Nevím, jak moc vážně celkové blogování berete, ale myslete dopředu. Blog Vám vydrží (a to se nestává už tak často - blogeři jsou holt přelétaví ptáci) průměrně 3-4roky (ti, kteří to mají jen na krátkodobou zábavu, tak možná tak 2-3měsíce) a co když tam napíšete hodně osobní údaje, dáte tam fotky a potom blog tak nějak nenápadně opustíte.. Za nějakou dobu zapomenete heslo, mail, apod.. a je to tu. Už to je na internetu a (pro někoho) složitě se to dá odstranit (myslím blog). Takže opravdu, pokuď chcete od blogu odejít, tak to prostě smažte a hotovo. A je-li vám líto vaší tvorby, tak aspon odstrante osobní údaje (pokuď je tam tedy píšete).

Nejlepší by bylo, kdyby jste je tam vůbec nepsali.

Já už celkem lituji toho, že jsem toho tolik o sobě na internet napsala. Ti, kteří mě sledují již od počátku toho o mě ví vskutku dost. Někdy mám kvůli velké ztrátě soukromí blog prostě zrušit a čau pipi. Ale nemám na to srdce a blogování mě baví. Takže budu zase dál blbá a budu pokračovat v psané o mém osobním životě. Pecka.

PS: A za další - někteří si myslí, že v mém věku je to trapné tvořit blog. Ale je mi to u zadnice. Člověk žije jen jednou a měl by dělat to, co ho baví. No ne?

Tumblr_inline_miqqz9ivv41qz4rgp_large

Ples 23.února 2013

24. února 2013 v 12:28 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Na včerejší ples jsem myslela, že asi vážně půjdu alone. Nakonec jsem ale ještě včera během dopoledne sehnala lidi a vyrazili jsme společně :D Když jsme tam dorazili, tak jsme se celkem zalekli :D Byli jsme tam nejmladší, ale tak co :D Hned na začátek jsme to raději zapili, abychom se vůbec odvážili jít tančit na parket mezi starší osazenstvo :D

Ples byl proložen programem a bylo to celkem fajn. Byly tam nějaké malé roztomilé mažoretky a Marťa je uplně žrala :D Pak tam byli transvestity a to se mi šíleně líbilo :D Mám s něma i dokonce fotku, ale dodám ji sem potom později, až se kě dostane :D Dále tam byly nějaké taneční vystoupení apod.. JInak jsem si pořádně zatancovala a nakonec to nebylo tak tragické, jak jsem si myslela a začátku :D O půl noci byla tombola. Měla jsem dvacet lístku a říkala jsem si " To by bylo fajn yvhrát nějakou z hlavních cen :D ". A šup, vyhrála jsem 2.místo a to byla poukázka na dovolenou do Řecka :D Proč ne že :DDD A na začátku (bylo celkem asi šedesát cen a jelo se samozřejmě od posledních cen až k hl. ceně). A zhruba hned na začátku jsem vyhrála erotické pečivo :DD Asi půl metrový penis :D Tak jsem si říkala, že si ho dám asi dneska k snídani se šunkou :DDD A v celém článku najdete fotku (a k přirovnání jak je to velké, je vedle moje ruka :DDD tak se koukněte :D ) A byl to vlastně ples cestovní kanceláře (normálně jako pro lidi) a jak jsem si šla pro to erotické pečivo, tak říkala do mikrofonu "A tuto cenu vyhrává tato mladá slečna a je to mimochodem dcera vedoucí této cestovní kanceláře :D ."

No nakonec jsme došli v pohodě :D Klukům jela blbě tramvaj, takže jsme museli kousek pěšky :D Domů jsem došla skoro ve tři ráno :D

A já jdu přesně za půl hodiny na oslavu. Jsem zvědavá kdy se budu teda učit. Zítra píšu test z dějepisu na 3x A4 (ale pouor, mé písmo je takové, že na jeden klasický řádek napíšu své 3 nebo 4 řádky :D Takže ostatní to mají tak na 7stránek A4 :DDD) a budu se to učit asi tak o půl noci až do dvou do rána :D Ach jo, už se strašně těším. Tak papa

...více fotografií v celém článku

Z deníku prvačky... |22.2. 2013|

22. února 2013 v 16:55 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
To je tak super, že si konečně můžu říct, že je PÁTEK. Tento týden byl celkem šílený a těším se, až se dnes konečně vyspím po tom týdnu. Večer to vidím na nějaký film a dlouhýý spánek.

Včerejšek byl celkem hektický. Odpoledne jsem šla na chvilku ven, abych přišla na jiné myšlenky, protože mě ten den čekalo hodně učení. Nešla jsem ani na trenink, abych to tak nějak všechno stihla a nemusela bych se učit až někdy teprve od devíti (z treninku jsem doma vždy tak o půl deváté a v devět jsem většinou ready k učení). Učila jsem se do matiky (musela jsem pochopit tu teorii a prostě potom jak se různé příklady počítají apod.. na matiku jsem fakt trotl), pak jsem se pár miutek koukla na matiku, otevřela jsem následně němčinu, lehla jsem si do postele a usla jsem. Pak jsem už prostě nebyla schopná se učit. A to mě ještě čekalo hafo učení v němčině a asi tři nebo čtyři A4 do zeměpisu. Ráno jsem tedy "zaspala" (:D) a nešla na zemák a tu hodinku jsem se učila němčinu a prostě všechno možné co jsem stíhala.

Z testu nemám nějaký extra dobrý pocit. Matika nedopadla podle mých představ, ale snad jsem to na tu trojku uhrála (ale to pochybuju, ale uvidíme). Angličtinu jsem dala tak půl na půl a němčina bude za tři nejspíš (horší podle mě ne).

" Prekážky sú na tvojej ceste preto, aby ťa otestovali či skutočne chceš to, pre čo bojuješ. "

Po škole jsem měla trošku "lítačku". Šla jsem vrátit knížky do knihovny a půjčit nové (ti, kteří mají sourozence jako letošního maturanta, tak asi ví :D) a ještě jsem šla vrátit jednu knížku do matiky. Byla jsem pěkně zasněžená a pak mi už byla celkem kosa, ale přežila jsem ve zdraví :D

" Každý by chcel dokonalý vzťah,ale za dokonalým vzťahom sú mesiace , roky a prekážky . Je to vlastne o tom, pochopiť povahu a nálady toho druhého. Vážiť si seba navzájom, neklamať si a byť verný druhému! Nenalomiť dôveru , pretože sa ťažko získava naspať. Dokonalý vzťah to nieje len to dobré.. je to aj veľa zlého, ktoré spolu prežijete, ale všetko vás to posunie ďalej ak vás to ďalej posunúť aj má. Nieje to o tom, vykašľať sa na seba po prvej hádke, ale hľadať riešenie.Veľa ľudí si neváži to čo má, kým to nestratí. Ak chceš dokonalý vzťah, správaj sa k človeku na ktorom ti záleží najlepšie ako vieš , váž si ho pretože úsmev niekoho, koho ľúbite a robíte ho dennodenne šťastným, je to najdôležitejšie ♥ "

Mimochodem, nechtěli by jste nějakou soutěž? (Pište klídně návrhy)

Až mi jedna kámoška zjistí značku barvy, tak si hodlám obarvit vlasy na hnědo. No jako "obarvit". Vlastně to bude jen ten smývatelný šampon, který vydrží jen určitou krátkou dobu. Tak jsem zvedavá, kdy tu šílenost spáchám :D

Zítra večer jdu nejspíš na ples, ale ještě uvidím. Zas "alone" se mi tam nechce že :D

Včera hned po škole jsem šla vlastně na půl hodinky fotit ven. Nic moc zajímavého jsem nenašla a tak na ukázku mé milované a nudné větvičky :D

" Niekedy proste musíš zavret hubu, prekusnúť svoju hrdosť, a priznať si, že sa mýliš. A nenazýva sa to vzdávanie, ale dospievanie.... "

© Fotografie: zRzQa

Harlem Skake

20. února 2013 v 17:02 | zRzQa
Možná jste to postřehli o něco dřív než já, ale poslední dny se to celkem dost rozšířili. Tedy já to tak alespoň vnímám. Chtěla jsem tedy ať nejste pozadu stejně jako já a tak vás chci seznámit s tímto novým stylem. A mám dojem, že Gangam style už je (naštěstí) pryč. Uvidíme jak dlouho vydrží Harlem Shake. A teď tedy o co go..

A jak celé toto 30s video probíhá? Jeden člověk začne tančit na skladbu a okolí ho ignoruje. Po zaznění "Do the Harlem shake" tak se všichni najednou bláznivě roztančí.

A jak vidíte dle grafu, tak sledovanost Harlem Skahe skutečně za poslední dobu extrémně vzrostla....a v celém článku najdete odkaz na jedno z nejšílenějších kompilací na Harlem Shake :D

Foto z plesu (15.2. 2013)

18. února 2013 v 19:23 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Fotky z plesu se ke mě dostaly až dneska, tudiž je přidávám trošku s opožděním, ale myslím si, že Vám to nějak nevadí, že? :D Fotek není moc, ale tak lepší něco než nic. Na fotce vlevo a dole jsem s bráchou a v pravo s kamarádem.

Jinak na plese to bylo super. Zatancovala jsem si na 12cm podpatcích, vydržela jsem na nich skoro 6hodin a ke konci jsem sotva došla do šatny :D Domů jsem přišla asi ve čtvrt na tři ráno a v sedm jsem už vstávala na zápas :D Naštěstí jsme vyhrály 3:0a 3:1 :))

Dnes jsem šla po 18dnech do školy a teda mazec. Sice jsem tam byla výjmečně jen do 12:25, protože nám odpadla šestá hodina a potom osmá hodina tělocviku, takže holky šly domů dřív (nechtěla bych být klukem a dvě hodiny čekat na debilní tělák :D ). Zítra píšu test ze ZSV na motivy, psycologické procesy, představy a podobné hovadiny. Mám ten sešit otevřený už asi 3hodiny a stále nic neumím :D ve středu budu psát nejspíš opravný test z matiky, čtvrtek mám exkurzi a ještě ten den jdu asi na rovnátka (a jestli nejdu, tak si jdu napsat test z fyziky, pfu). V pátek mě čeká test ze zeměpisu a němčiny z celé lekce, plus se musím naučit hafo slovíček (němčiny). Příští týden mám už zase testy (pondělí: dějepis, úterý:fyzika, středa:biologie a dál to radši nechci vědět :D)

" Pokud to nezkusíš, nikdy se nedovíš, jaké by to bylo. "


News in 17.2. 2013 | Fashion

17. února 2013 v 17:35 | zRzQa |  Články
Dopoledne jsem s mamkou vyrazila do obchodního centra, potřebovala si koupit šaty na ples. Neměla jsem v plánu utrácet, šetřím si už na ten objektiv. Ale nakonec jsem přeci jen neodolala. Ale musím se pochlubit, jelikož jsem si koupila pěkné kousky za skvělé ceny. Ty dvě košile jsem objevila v New Yorkeru za 79kč (jedna) a byly slevněné z 419Kč (!). Když byly pověšené na ramínku, tak mě nějak extra nezaujaly, ale oblečené vypadají uplně senzačně. A pak jsem ještě sháněla takovou nějakou obyčejnou sukni, která se bude hodit ke všemu. Vybrala jsem si jednu z C&A a stála mě jen 125Kč a parádně mi sedí. A tím mé nákupy skončily :D Mamka si vybrala krásné dlouhé černé šaty a obě jsme spokojeně odjely domů.

PS: Teď jsem byla na hodku na procházce, tak jsem vyrazila v sukni a poprvé jsem si vzala své zelené punčocháče, které mám doma snad přes rok a ještě jsem je ani jednou neměla :D Ach jo, ale začnu je už nosit, jsou pohodlné a je v nich teplo.


Video | Kanada na Peťu! (noční akce na lyžáku)

17. února 2013 v 4:32 | zRzQa |  Má videa
Video jsem měla zpracované již včera, ale nechávám to na zveřejnění až na dnešní den. U tohoto videa mě mrzí, že při přehrávání videa nám nejde skoro vůbec rozumět. Tudiž aspon to co jsem rozuměla já, tak jsem přidala k videu jakési "titulky" ať víte co říkáme sem tam :D

Peťa na nás pak byla nasraná ještě ráno a měla trošku ulepené vlasy. I přes její hroznou náladu, která jí naštěstí pak během dopoledne přešla, jsme to nakonec přežily všechny ve zdraví. A dozvěděly jsme se, že jak jsme ten večer dělaly kanadu Peťi, tak kluci dělali kanadu dvoum klukům a ti dostali na obličej uplně hodně nějakého mýdla či šamponu (nebo co to bylo :D). Ale tak co :D Byla sranda :D

Účastníci: Zrzanka (kamera a autor videa), Barča (ta dostala nápad na kanadu) a Suz (ta, co spáchala to hlavní :D)


Video | Lyžák (10.2.-15.2. 2013)

16. února 2013 v 19:51 | zRzQa |  Má videa
Tak plním další slíbenou věc a tím je video z lyžařského kurzu, ze kterého jsem se vrátila tento pátek. Teď jsem jej dávala do kupy, zak snad se Vám bude líbit. Jsou to jen takové chvilkové různé záběry z celého týdne. A zítra čekejte ještě jedno video a to na noční kanadu na Peťu! :D

Aktualizace videa: První verze vám nešla pustit, tudiž jsem to znovu nahrála a tohle by Vám všem mělo jet .)


Fotografie z lyžáku 2013

16. února 2013 v 17:55 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Jak jsem včera slíbiila, tak tady jsou ty fotky z lyžáku. Dopoledne jsem měla zápas (výhra 3:1 a 3:0) a teď jsem asi dvě hodinky spala :D Jinak se mám fajn :) Jen jsem celkem dost unavenááá. Včerejší ples jsem si parádně užila. Ještě o tom čekejte nejspíš krátký článek s nějakou tou fotkou. Jo a na lyžáku jsem se naučila to, že se rozjedu, vyskočím a ve vzduchu se otočím o 180°. Pak jsem se ale jednou uplně šílemě vymlela a 10minut jsem musela sedět, protože se mi strašně točila hlava a bolelo mě rameno jak něco :D A teď už konečně ty fotky.

Btw. Všechny fotky (krom jedné) jsou foceny zrcadlovkou od Lee (Canon 550D a objektiv myslím padesátka). Já si brala jen kompakt a točila jsem videa :D

" Hej, on má na mikině napsane -rad kaka- " " A nemá tam být "t"? :D " (to jsme měli zrovna večeři)
" Ty drž se hele, nebo to potom škubne a uplně tě to uthne!" (hláška od Ondry na kotvě, strašně jsem se tomu chlamala :D Řekl to uplně luxusním hlasem :D )

...takové to, když máte večerku a nemáte co dělat :D

A Zrzana je zpátky (Lyžák 2013)

15. února 2013 v 17:04 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Ták děcka pecká, Zrzanka Vám dojela domů. Ale jsem teď mega časově vytížená a nějak vůbec nestíhám :D Za ani ne dvě hodinky jdu na ples a vypadám tak, jak jsem přijela z lyžáku (tzn. jedna velká katastrofa). Zítra ráno navíc vstávám v sedm a jdu na zápas, takže to bude ještě vtipné no.

Na lyžáku to bylo fajn, ale přeci jen se mi líbil o něco víc ten minulý. Ale i tak to bylo super :D Byla sranda, poznala jsem pořádně více lidi z kvinty a našla si nové přátelé. Spokojená. Nemám fakt moc čas se tu rozepisovat, hodím sem více fotek zítra jak dojdu ze zápasu (tzn. někdy odpoledne).Celý týden jsem ale byla na wifině a byla jsem aspon trošku aktivní na facebooku, tak snad jste si toho někteíř všimli aspon :D

Tak já valím se "zkulturnit" a zítra Vám povím více! A teště se na videa! :)

(Na fotografii: Vojta, Zrzanka, Lee, K, Peťa, Magda, Suz, Mar'ta)

Video | Hey Jude - The Beatles cover zRzQa

13. února 2013 v 6:19 | zRzQa |  Má videa
Hooodně jsem váhala, zda to video na blog dát či ne. Radila jsem se dokonce i na facebooku. Uvidíme. Kritiku beru (když je slušná) a jestli se s tím ztrapním, tak co no :D Ale přiznávám, že se v tom zpěvu v tomto videu celkem sekám a není to ještě to pravé ořechové. Ale příští video bude lepší! :)

A poučení pro příště - zazpívám si to aspon tak 10x a né jak u této písničky, kdy jsem si to zkusila 3x a hned na potřetí jsem točila :D heh.


Aplikace pro Android | Hry /1

11. února 2013 v 14:23 | zRzQa |  Články
Já osobně mám ráda, kyž blog má mnoho odvětví a každý si tak příjde na své. Chtěla bych tímto rozjet i něco nového. Sem tam dám na blog různé aplikace pro Android, které si můžete nainstalovat do mobilu (nebo i do tabletu).

Všechny tyto hry jsou zdarma ke stažení, takže nemějte strach, že by jste něco platili :)

Před týdnem a půl jsem této hře také podlehla a tuto hru si stáhla. Strašně mě to baví a je na zabití volného času kdy se nudíte je to ideální. Hra se jmenuje "Rail Rush" a můžu jí jen doporučit. Jde tam o to, že nějaký chlapík jezdí v podzemí na vozíčků a sbíráte mince. Musíte se různě naklápět, přeskakovat z koleje na kolej, uhýbat, vyhýbat se překážkám. Hra se postupně zrychluje a jsou to pak celkem fofry :D Takže to zkuste, bude se Vám to líbit!Tuhle hru hraje hodně kluků co jsem si tak všimla ve škole. Je i více verzí na stejný způsob, ale tak jako ukázku Vám sem dávám tuto hru. Hra se jmenuje " Hill Climb Racing" a vydala jí firma Fingersoft. O co jde? Zvolíte si nějaký ten prostředek pro pohybování a prostě jezdíte po různém terénů a sbíráte body. Občas se můžete třeba převrátit a nebo někam spadnou :D Tuto hru spíš ocení osoby mužského pohlaví, než ženského :DV poslední době je to jedna z nejvíce populárních her. Tuto hru vydala firma Zakeh. Je to hra "Pou". Já jí sice ještě nezkoušela, ale je po tom obrovský ohlas a mnoha lidem se to líbí. O co se tam vůbec jedná? Staráte se tam o vašeho mazlíčka. Umýváte jej, krmíte, hrajete si s ním a sledujete jak roste. Mezi tím ještě hrajete různé hry, kde získáváte mince pro různé věci, které můžete pro mazlíčka zakoupit. Můtete ještě také navrhovat vzhled vašeho mazlíčka.


Zrzanka odjíždí na lyžák, mucQ :D

10. února 2013 v 14:18 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Tento víkend jsem měla opravdu fofry! Včera jsem brzy ráno vstávala, protože jsem jela na zápas. Hned po zápase jsem se šla domů jen "zkulturnit" a šla jsem na oslavu. No a dnes ráno jsem se začala balit a za chviličku už odjíždím na lyžák. Moc jsem vlastně toho ani za tento týden nestihla. Chtěla jsem jít ještě ven a něco pofotit, ale tak co. Na lyžák si foťák beru, takže nějaké ty fotky budou, to se nebojte. A videa asi taky :D ty jsou přeci jen nejlepší :D

Ale říkám si, že na lyžák ze základky to mít asi nebude. Na základce jsme tak nějak všichni jeli na stejné vlně a prostě dělaly jsme blbosti, užívali si to (a to nám chtěla pak zdravotnice nechat poslední večer - vlastně v noci :D, vypumpovat žaludky. Tehdy jsme byly vystrašené jak něco, ale teď se tomu jenom smějeme :D). Uvidíme jak to letos dopadne, ale těším se.

Jedu na snowboard a doufám, že tam bude aspoň nějaký skokánek ať se můžu zase něco učit :D

A jaké byly vůbec mé jarní prázdniny, které jsem měla tento týden? No příjde mi, že jsem doháněla spánek za poslední půl rok (školy) a tudiž jsem pořád spala a spala. Chtěla jsem jít každý den někoho fotit, ale pokazilo se to tak, že jsem nebyla fotit ani jednou, což mě strašně štve. Jinak jsem byla ve fitku, měla jsem trénink a v pondělí (4.2.) měl blog 5let. Jinak se toho moc neudálo...

Mimochodem video z minulého lyžáku najdete na TOMTO odkazu a nebo v celém článku :)

Jinak na příští týden jsem přednadstavila nějaké články. Přijedu v pátek odpoledne, jenže to se hned budu chystat na ples, který mám ještě ten večer, takže na přípravu budu mít tak 2-3hodinky. To zase budou fofry! A hned další den v sobotu mám ráno zápas. Vidím to tak, že dojdu z plesu tak v jednu ráno (:D) a budu spát tak 5-6hodin na zápas, proč neeeee :D

Mějte se krásně a já budu když tak na facebooku přes týden, tak sledujte a přidejte se určitě TADY na fb! Pá :*

...fotografie z lyžáku z roku 2012. No jo, mám tam jeblý výraz, nevím co jsem si dala :DD

20.Videoodpověď

10. února 2013 v 0:31 | zRzQa |  Má videa
Dobře, dobře. Už jsem se k tomu asi před 3hod dokopala a konečně jsem natočila to slíbené video. Upřímně řečeno sama nevím, zda v tom budu pokračovat. Přeci jen dvacet videoodpovědí je dost nechci zase ať je to příliš trapné :D Už tak si říkáte, že v šestnácti točím trapácké videa. Možná jsou trapné, ale pravda je ta, že mě to stále baví.

Ostatně i tak to můžete zkusit a napsat otázky. Třeba si za čas udělám čas a budu mít chuť natočit 21.videoodpověď. Uvidíme. A tady je video. Chtěla jsem ať má tak 7min, ale nějak to holt nevyšlo nooo :D

PS: Co říkáte na nový design? (nastavem 9.2. 2013)


Lenoch píše... Sedmého února

7. února 2013 v 23:10 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
K tomuto článku mě dokopala má milovaná kamarádka Lucinka (ježiškotky, ta je otravná :D Prý se mám stydět no). Takže tak. Původně jsem chtěla jít už spát, ale tak když jsem to slíbila, tak to samozřejmě dodržím žeee.

Včera jsem byla s Luckou poprvé ve fitku. V tramvaji jsme měly krizi a to tu, že se ani jedné nic nechtělo dělat. No jo. Ale nakonec jsme se dokopaly a do fitka přeci jen došly. Byly jsme tam hodinku a půl a daly jsme si pěkně do těla. Měly jsme ze sebe skutečně dobrý pocit. Daly jsme si třeba 2Ominutek na běžícím pásu, kde jsme spálily asi přes 15Okalorií. Pak jsme ještě byly na dalších strojích. A jako ti týpci tam byli dobře namakaníí :D Ale byly jsme spokojené a moc se nám tam líbilo. Chceme někam začít chodit, ale finančně je to poměrně náročné, tudiž ještě hledáme. Po fitku jsme si zašly na fresh koktejl od Uga, takže taková tečka na konec :)

" Nejvíce nám chybí ten, koho jsme měli a už nikdy mít nebudem."

Dnes jsem měla odpoledne trenink. Upřímně řečeno se mi vůbec nechtělo. Jsem nějaká unavená poslední dobou. Heh a to mám prázdniny. Takže jsem byla na treninku nehorázně zdechlá až se za to stydím :D

V sobotu mám zápas, tak snad už budu čilá a bude se mi dařit. Hned po zápase jdu na oslavu. No a v neděli dopoledne se sbalím a hurá na lyžák :) Už se těším.

Ještě chci nastavit nějaké články na příští týden, ať to tady není na suchu. Takže uvidím jak to časově budu stíhat a zda-li budu mít chuť vůbec něco dělat :D

Zítra dopoledne jsem měla fotit, ale asi to nějak padá, tak se aspon pořádně vyspím no.

Jestli se mi zítra bude chtít (haha) tak možná (!) natočím nějaké video. Dnes jsem navíc zkoušela dělat nový design. myšlenku už mám, teď je potřeba to nějak pěkně graficky zpracovat že ano.. :D Uvidíme jestli to dám do neděle do kupy.

Tak se mějte nádherně a užíjte si zítra školu :D Haha.

688164931_large

Čtvrtého února alá "Nudím se"

5. února 2013 v 21:58 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Dnešní den byl tragický teda se přiznám. Vstala jsem (opět) skoro v poledne. Takže polovina dne zabitá. Pak jsem tak nějak chodila bezvýznamně po bytě, byla jsem na počítači a dělala takové to "nic nedělání". Odpoledne jsem si akorát zašla koupit nové tričko (viz foto), které je jen tak po pupík. Sice jsem si takové tričko mohla ustřihnout sama, ale mám to vždy křivé a nejsem s tím nikdy spokojená.

Pak jsem nějakou dobu s kamarádkou nadávala přes facebook, že obě sedíme na prdeli a nudíme se. Ale zároveň se ani jedné nechtělo vylézt z domu a jít ven pokecat třeba :D Ale nejraději bychom šly někam na párty :D

Teď si stahuju už nevím jak dlouho film a zaíčná mě to štvát, protože to trvá nějak dlouho :D Už skoro dvě hodiny :D A zjistila jsem, že když nemám co na práci, tak fotím. Jojo, pod lčánkem máte foto. Ale tohle "focení" (dá-li se to tak vůbec nazvat) bylo děs běs. Vyfotila jsem sice asi 60fotek, ale s žádnou jsem nebyla vlastně ani moc spokojená. Ach jo.

Zítra a v pátek jdu se svou suprčuprmegamocinkydobrounejlepší kamaradkou (Spokojená Luci? :D) do fitka , tak jsme zvědavé, jak moc zničené pak budeme. A ještě ve čtvrtek máme vlastně trenink volejbalu na dvě hoďky. Ale tak co :D Aspoň se nebudeme nudit jak dneska :D

PS: A zdravím Lucinku! :D :)


Autoportrét | Žena v domácnosti?

4. února 2013 v 22:15 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Nevím co k této fotce dodat. Hrála jsem si trošku s delším časem a tak nějak to dopadlo. Huh.


Blog slaví 5let!

4. února 2013 v 17:36 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Ano, přesně tak. Kdo si přečetl titulek, tak už ví hlavní událost tohoto dne. Blog dnes slaví 5let. Je to neuvěřitelné, nikdy bych netušila, že mi tak dlouho vydrží. Byla jsem sice trošku "přelétavá" a blogy jsem často měnila, ale za celou dobu jsem byla vždy aktivní tady. A jsem za to ráda.

Možná se to zdá a mnoho lidí si myslí, že blog vám absolutně nemůže nic dát do života. Ale trošku se mýlíte. Díky blogu se zlepšuji v psaní článků, mám různé nabídky na spolupráce - tudiž si i díky blogu sem tam něco vydělám. Ale zase si dávám pozor na to, ať blog není přehlcen reklamními článkami. Prostě jednou za čas. Dále si také udržuji s váma komunikaci a společně s blogerkou Karin si často píšeme, takže jsem si našla i takovou (zatím) internetovou kamarádku, ale chceme se sejít. Takže je fan, že díky blogu poznám nové lidi. Za těch pět let jsem napsala několik tisíc článků, ikdyž větší polovina (ně-li 3/4) byla o ničem, ale tak každý nějak začínal.

Hodně z vás se mě ptá, jak jsem dosáhla takové návštěvnosti. Ono vy si asi někteří myslíte, že tohle se dá získat ze dne na den. Chce to prostě věnovat do toho volný čas a aktivně být na blogu. A časem to příjde. Taky jsem si na to musela pár let počkat a teď jsem vlemi spokojená, protože mám ty nejúžasnější a nejlepší pravidelné návštěvníky, které jsem si vždy přála!

Pokuď to výjde, tak do konce tohoto týdne bude možná (!) nový design. Ale nic neslibuju.

A ohledně dneška - vstávala jsem skoro v poledne, ale tak aspoň jsem se řádně vyspala. Do jedné hodiny ráno jsem totiž ještě hledala objektiv, na který si chci letos šetřit. Nakonec jsem se rozhodla pro padesátku, jen ještě nevím přesný model, je jich totiž trošku víc (f/1.4 G, f/1.8 G, apod..) ale tu 50mm bych chtěla :) Takže zase začínám šetřit. Odpoledne jsem vyjela s mamkou na nákupy. Potřebovala jsem totiž nějaké šaty na ples. A tak jsme skor 5hodin chodily po obchodech a nakonec jsem si vybrala. Řeknu akorát, že jsem si vybrala dlouhé a modré :D Až bude ples, tak hodím fotku :) Pak jsem si ještě koupila takovou šusťákovou bundičku z Terranovy za 499Kč a ještě legíny za nějaký 269Kč nevím v jakém obchodu :D

Za chvilku valím do kina na film "Mláděži nepřístupno" tak jsem zvědaváá :) Mějte se kráásně :*


Autoportrét po ránu (třetího února někde v kuchyni)

3. února 2013 v 14:49 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Večer jsem byla tak unavená, že když jsem se šla pouze (!) protáhnout, tak jsem zůstala ležet a usla. Probudila jsem se někdy po osmé ráno. Asi hodinu jsem jen tak mlčky ležela a nic nedělala. V tom jsem mě napadlo, že je pravý čas sehnat rychle někoho na dnešní focení. Ovšem modelka by byla, kdyby bohůžel dnes nejela nahory. V tom se mi vybil mobil, přešla jsem na noťas a ten se za 5minut vybil. A tak jsem se na to vyprdla a asi o hodinu později jsem se šla vyfotit sama.

Ano, jsem tak zasraně líná, že když už se jdu vyfotit, tak se ani nenalíčím. A ani mě to vlastně nesere. Dnes jsem navíc zase o něco víc využila stativ a poprvé jsem fotila v kuchyni, heh. Ty kachličky jsou fajn. A jestli chcete držkovat, že přidávám jen jednu fotku, tak takhle fotka je složena ze čtyř, takže pšt. Prostě čtyři v jednom.

PS: Je to prostě bájo když vím, že do školy půjdu až za 15dnů, jo já se máám :)


Nudí tě tvůj pokoj? Vylepši jej samolepkami na stěnu!

2. února 2013 v 14:18 | zRzQa |  Články
Sedíš na židli a rozhlížíš se po pokoji a uvažuješ nad tím, že by tvůj pokoj potřeboval nějak oživit? Už tě nebaví ten stereotyp a toužíš po změně? Tak mám pro tebe jeden skvělý typ. Jsou originální, stylové, barevné a úžasně dodají tvému pokoji šmrnc. O čem mluvím? O samolepkách na zeď.

Objevila jsem zajímavou stránku, kde mají skvělý sortiment samolepek na různá témata - ať už pro teenagery, tak dětské samolepky na zeď a třeba také i do obývacího pokoje či kuchyně. Výběr je veliký, tudiž každý si příjde na své. Ale pozor - nenabízí pouze samolepky na zeď, ale také samolepky na notebook, samolepky do koupelny či
do ložnice.

Rozhodně se ale nemusíš bát toho, že by jsi něco pokazil/a při lepení dekorativních samolepek na zeď. Nalepit to zvládne i malé dítě a o tom se můžeš přesvědčit i v tomto videu, kde máš podrobný návod jak na to :)


Ale zpátky k oživení tvého pokoje. Co takhle samolepící dekorace na stěnu v podobě poličky? Originální že?

Tuto nálepku na zeď můžeš např. zakoupit na této stránce.

Zboží, které tento e-shop nabízí si můžeš prohlídnout na stránce fugu.cz. Doporučuji :)

...více najdeš v celém článku

Fotografie | Smutná únorová příroda

1. února 2013 v 17:38 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Sice mi včera dorazil stativ a já měla dnes v plánu, že budu fotit jak šílená, ale nějak to nevyšlo. Celý den jsem tak nějak zvolna uklízela celý byt, byla jsem na počítači, bráchovi jsem udělala malý oběd (ano jsem ta nejhodnější sestřička :P).

A nakonec jsem vyrazila na čtvrt hodinky fotit věc přírodu - prostě takové ty kravinky, však víte. Ale přeci jen - focení portrétů má něco do sebe. Ta přírodá je taková nudná. A obzvlášť dnes mi přišla taková smutná. Sníh začal tát a venku samé bahno, no. Nakonec jsem ale spokojena s touhle fotkou.

" Takové ty smutné chvíle, když víte, že na vás hodně dobrý kamarád kašle.. "