Březen 2013

Jak vylepšit tvorbu designu? - Úvod

31. března 2013 v 22:23 | zRzQa |  Články
K tomuto nápadu jsem dospěla dnes, kdy jsem velmi dlouho (a ráda) radila jedné začínající blogerce a to ohledně grafiky - ještě konkrétněji - designu. Za těch pět let jsem získala nějaké zkušenosti, na které jsem přišla sama a chtěla bych Vám poradit. Sice z jedné strany to dělám i lehce nerada, jelikož musím uznat, že když jsem na skoro všechno přišla postupem času úplně sama, tak mám ze sebe dobrý pocit. A tak Vám to tady hezky naservíruji. Ovšem i přes to to udělám ráda a snad začátečníci tyto články s názvem "Jak vylepšit tvorbu designu?" ocení.

Oč tady půjde? Budu sem tam přidávat články, které se budou týkat částí designů, v každém článku najdete nějakou radu, budou určitě fotonávody a možná někdy tady dám něco jako jak vytvořit kompletní design blogu.

Chci Vám ale připomenout, že každý z Vás by měl mít svůj styl a neměl by kopírovat druhé (třeba mě) a proto nemusíte brát každou radu a tip dopodrobna. Prostě si to udělejte po svém :-)

Zároveň u tohoto úvodního článku otvírám také něco jako "Poradnu" ohledně designů a já se Vám budu snažit v komentářích poradit jak to jen půjde. A také se nebojte napsat to, že Vám to prostě nejde :-) Pokusím se to tedy když tak znovu podrobněji vysvětli ale nezapomeňte, že já jsem také jenom člověk.

* Designy tvořím v programu Photofiltre Studio X a začínám také ve Photoshopu CS5 (také CS6)
** Fotonávody budou především v Photofiltre Studio X. Kdo se chce něco z těchto článků naučit, doporučuji tento program stáhnout, ať v něm můžete dále pracovat :-)

Z deníku lenocha | 31.března 2013

31. března 2013 v 20:28 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
To, že po celé České republice napadla hora sněhu, toho si snad všichni všimli (A kdo ne, tak ten by se měl na sebou velmi zamyslet :D). Než jsem do odpoledne dokopala k tomu, abych se navlíkla jak méďa béďa, trvalo v celku dlouho. Při pohledu z okna se mi nechtělo ještě víc. Sněhu plno, foukal šíleně vítr, hustě sněžilo. Nakonec jsem teda vylezla z baráku a šla alou do nemocnice za taťkou. Dostala jsem pěkně antibioktika a čau pipi. Takže teďka můžu říct tak na 10dnů tréninkům hezké "čau".

Volno uteklo vskutku bleskovou rychlostí a já vlastně nic moc zajímavé nedělala. Tedy až na včerejší narozeninovou oslavu, ale to jsem stejně celý den proseděla v bytě. Z focení sešlo, což mě mrzí. Ovšem nebudu ztrácet naděje - pokuď zítra nebude tak hustě sněžit jako dnes, tak jdu fotit určitě, dokuď ten sníh je bílý a není z něj hnusná břečka.

" Kamaráti sú niekedy najlepší psychológovia na svete "

Dnes jsem si navíc z nemocnice zajistila jednu věcičku k focení, tak jsem zvědavá, kdy jí využiji (a budu dělat asi model sama :D).

V noci se mi zdál bláznivý sen - bojovala jsem někde v Trojské válce, běhala jsem někde po poli jak blázen s mečem v ruce, pak jsem najednou byla někde v místnosti, kde bylo šíleně moc chlapů, kteří se tím mečem mlátili jak diví, já pak zabila Achillea a najednou jsem se octila na nějakém stadionu, kde jsem se vozila s nějakým týpkem v nákupním vozíku. Mě jednou z těch snů jebne.

V úterý mě čeká zkoušení ze zeměpisu, které úspěšně odkládám snad už tři týdny. Vůbec se mi do toho nechce, protože on dá vždy nějakou otázku, kterou jsem v materiálech neměla a tudiž jí nebudu vědět. A tak snad max. na tu trojku to dám.

" Radšej budem sama, ako keby som mala byť s niekým s kým si nerozumiem, s kým nemám spoločnú tému, s kým by som bola len preto, aby som nebola sama "

Už se nehorázně těším na léto, kdy konečně vytáhnu kraťasy, žabky, tílka! Jak se musím pořád navlíkat, tak mi to už leze krkem :D Jinak možná budu točit v nejbližší době nějaké video. Nevím sice ještě téma, ale chystám se k tomu :D A to, že začnu opět hubnout - tak zatím se mi to vůbec, ale vůbec nedaří :D

Ti, kteří jsou bystří, tak si určitě všimli nového designu, který jsem nastavila dneska. Patlala jsem se s ním od včerejší půl noci a průběžně jsem jej až do dnešního dopoledne dodělávala. Jsem s ním spokojená tak na 70%. Neříkám, že tady ale vydrží na celý duben. Poslední dobou mám hodně nápadů na designy, ovšem málo kdy jsem tak akční, že je dodělám tak, abych si je nastavila na blog :D A na závěr jsem se chtěla zeptat, zda se Vám design dobře zobrazuje?

A všem přeji šťastné a veselé Vánoce :D

...se Samíkem ze včerejšího narozeninové oslavy :-)

Foto | Samík slaví 2.narozeniny

30. března 2013 v 21:38 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
ti, kteří sledují delší dobu můj blog, tak si určitě pamatují na pár fotek Samíka, které jsem tady přidávala. A zrovna včera oslavil 2.narozeniny. :3 Dneska tedy byla velká rodinná kalba (:D). Den jsem si užila parádně a taky...

..jsem skoro celý den profotila s externím bleskem. Jelikož v bytě bylo celkem na nic světlo a strejda (který taky fotí) mi půjčil blesk, tak jsem byla nadšená, protože jsem s ním fotila poprvé. Ze začátku mi to trošku blblo, protože blesk mi problikával, ovšem to bylo zdřejmě kvůli tomu, že z jeho foťáku jsme to zaplé přendali na můj foťák. Ale po vypnutí a zapnutí už to šlo perfektně.

Takže měním plán a to ten, že místo šetření na objektiv si budu kupovat extrerní blesk. Se strejdou jsem se radila do pěti tisíc seženu slušný blesk :3 Awwww :)

...zamyšlený?

...a bublifuk měl vskutku obrovský úspěch :-)

...Více fotografiíí najdete v celém článku!

Odpadl mi monitor, ale nahradil ho Acer :D

29. března 2013 v 21:17 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Musím uznat, že prostě mám opravdu raději počítač, než notebok. Jsem už na něj zvyká a prostě je to pro mě lepší. A teď již konečně spokojeně sedím, píšu na mé milované klávesnici a koukám do suprčupr nového monitoru, který je velký jak kráva :D Před pár dny mi totiž odešel monitor, měla jsem ho osm let (ale nebyla to taková ta tlustá krabice :D ) a už prostě dosloužil. Takže jsem teď ty dny byla na netboku, který mám do školy a to bylo teda vzrušo. Upravování fotek byla mňamka, protože ten netbok je fakt pidi :D

Dnes se to nějak ryhcle seběhlo a hodinku před zavíráním daného obchodu jsem si ho jela koupit. Pro zvědavce je to Acer G246HQLAbd 24" černý. Je to nezvyk, má to uhlopříčku 24" (tj. 61cm). Ale jsem spokojenáááá :-)

* A ano, na tapetě mám toho úžasného nejvíc sexy chlapa - Channing Tatum :3

Jinak se mám v celku dobře. Je volno, takže si užívám volných večerů, kdy nemusím sedět až do noci u učení. Zítra máme rodinnou oslavu, tak se moc těším. Čekejte fotky! :-)

A jak se těšíte na velikonoce? -_- Upřímně řečeno, já je fakt nemám ráda. Prostě když na mě synci lijou litry vody, všechno v bytě je pak mokré, bolí mě prdel a prostě mě to nebaví. Možná tak mě baví malovat vajíčka a nebo dělat takové piškotové kuřátka, kterých se pak pořádně nabažím :3Autoportrét / 28.3. 2013 - Volejbalistka

28. března 2013 v 19:36 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Teď večer mě popadl nápad, že vyfotím něco na téma volejbal. Fotku v tomto dresu ještě nemám, tak proč ne :) Ovšem měla jsem na focení chvilku, protože mi blikala baterka :D Tudiž jsem se dopustila hloupé chyby a to té, že jsem si špatně nastavila stativ a mám řízlou hlavu :/ Ale to přežiju :D

" Nezáleží na tom, kolik golů jsi dal, počet bodů, které sis připsal, rekordy, které jsi překonal, trofeje, které jsi získal nebo soupeři, které jsi porazil. Jelikož velké sportovce dělá velké srdce. A jen ti s největším srdcem, zápalem, plným nasazením a především láskou ke sportu se stávájí legendami."


Autoportrét / 27.3. 2013

27. března 2013 v 19:54 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Zdravíčko, musím teda uznat, že dnes byl o 100% lepší den než včera. Sice jsem rád zaspala na sedm a tím pádem jsem nešla ani na test (což mi nevadí :D), tak to bylo ok. Ve výtvarce jsem si dodělala tričko a příští týden se pouštím do dalšího, tak pak hodím foto.

Jinak dopisovala jsem dnes test z matiky a ještě dnes mi učitelka dala opravený test.Musím se pochválit :D Bez chyby a mám jedničku :D Druhá jednička v druhém pololetí a v matice je to teprve první od září :D Takže to musím oslavit :DD A ze včerejšího testu z fyziky, který jsem psala o volné, mám nakonec 3 (což nechápu, ale asi mi něco nakonec vyšlo :DDD). Takže celkem haluz ten dnešek.

Odpoledne jsem se chvilku šla projít a odpoledne jsem nafotila pár blbostí. Chtěla jsem nafott něco barevného, ať si zlepším náladu a tady je výsledek. Není to sice nějaké originální, ale jen takové pidi odpolední krátké focení :D Která je podle Vás TOP?


...více fotografií v celém článku

Jé to byl dneska zas "happy" day

26. března 2013 v 17:22 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Už to začalo ránem, kdy jsem se probudila v 7:20, o dvě minuty později jsem vylezla z postele a "lítala jsem"(v rámci možností) po bytě, protože v 7:30 jsem musela vyjít z domu, abych stihla bus. Fajn, stihla jsem to. Ano, jsem asi chlap, když si stihnu za 8min umýt zuby (prostě ranní hygiena), učesat, tak lehce nalíčit, obléct, dochystat věci do batohu, rychle nasnídat a vyrazit.

Dnes jsem měla psát ze zeměpisu, ale jelikož jsem včera u toho nakonec usla, tak jsem uměla takové větší hovínko. Tudž jsem se učila průběžně v hodinách a celkově jsem to už jak štakš uměla. Fajn. Pak jsem měla psát o sedmé volné hodině test z fyziky na dopsání. Jenže ještě zvlášť v hodině fyziky jsme dostali milé překvapení od profesorky a to testík na poslední probíranou látkou a její slova zněly (krom toho, že si máme vzít papíry a píšem) "Máte se učit do všech předmětů z hodiny na hodinu" čímž pobavila celou třídu. Tak tedy - učivo jsem neměla pořádně dopsané, učila jsem se na test, který jsem měla psát o volné a na jiné učivo jsem nekoukla, tudiž jsem uměla jen vzorce a to mi bylo i tak k hovínku, tudiž krásná pětečka (stejně jako mnoho lidí).

Během dne se mi navíc vybil netbok, ze kterého jsem se učila zemák, takže mňam.

O volné jsme tedy psali ve třech ten test. Původně jsme měli mít nějakých 2Opříkladů (byl to test na celou hodinu), ale my jsme dostali jen pět příkladů a ještě ke všemu pěkně těžkých, takže báječné :) Takže to vidím tak na čtyři až pět. A ještě mě zjebala jedna učitelka, že si radíme :D A tak jsem si musela odsednout asi o 1Om.

"Jednej tak, abys byl šťastný, ne aby ses šťastným jen zdál."

Jak jsem dopsala test, tak najednou už byla zase hodina zeměpisu a já stihla dojít akorát do třídy. Všechno jse díky fyziky zapomněla. Dostala jsem test, skupina B...Kouknu k Martině (má spolusedící, známe se už od první třídy ZŠ :D), vím všechny její otázky...kouknu k sobě...nevím ani hovno...parádička...nakonec jsem tam něco napsala, ale jako vidím to velice, ale velice bledě.

Takže jsem se dnes učila osm hodin vkuse, mám toho už plnou prdel.

Prostě život je fajn ;)

Po škole nám málem ujel bus, pak mi v buse spadl mobil displejem na podlahu...

Teď mi navíc odešel monitor od compu, tak jsem jen na netboku. Takže nový monitor sežere tak trojku že. Teď se nám podlaha v kuchyni nějak posrala. Ooo když se daaří, tak se daří :)

"V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu."

Tumblr_mk12p6pfdq1s8dvv4o1_500_large
...toto mé období bych vyjádřila pouze tímto gifem.. -_-

Z deníku středoškolačky... |23.3. 2013|

23. března 2013 v 19:00 | zRzQa
Celý týden jsem se těšila, až bude konečně víkend. Přes týden si moc neodpočinu, na nic moc nemám čas, do toho ještě trenaly. Ale z druhé strany jsem ráda,že se alespoň nenudím. Doufám, že mi na zítra výjde nějaké focení. Musím se ještě ale s někým domluvit. Má být prý pěkně, tak by byla škoda ten den prosedět doma u compu.

Ale plán na nedělní večer je jasný - učení. V pondělí píšu test z dějáku a jelikož tam mám hodně blbý začátek a za pololetí máme asi tak pět známek, tak mám co dělat teda. Pak ještě test z němčiny, ale to už umím ze čtvrtka. V úterý mám test ze zeměpisu (a na to učivo jsem celkem dost chyběla, tak jsem zvědavá kdy si to jako dopíšu -_-) a ještě mám být zkoušená v zeměpise na obsáhlé učivo atmosféry (Chybí mi totiž známka z té látky a to učivo je staré skoro tři měsíce, takže luxus -_- ) no a ve středu mám test z bioly, nejspíš si ještě i dopíšu test z matiky.

A pak bude konečně volno (velikonoční prázdniny). Chci si naplánovat alespoň tak tři focení, tak jsem zvědavá, jak to zase dopadne :D

" Život je jako hodina matematiky, počítáš, počítáš až zjistíš, že jsi udělal chybu, chceš začít znova a v tom zazvoní.."

Dnes jak jsem se probudila (což bylo těsně před osmou hodinou - překvapivě), tak jsem přemýšlela, co budu dopoledne dělat. Napadlo mě, že pojedu na kole. Ještě nikdy jsem nejela na kole ve sněhu (no dobře, už toho sněhu není moc, ale je a to se taky počítá :D ). Když jsem tedy po pětiminutovém plánování (co si obleču, ať mi není zima) vyskočila nadšeně z postele, tak mě "zchladila" mamka tím, že jestli jsem normální, že jsem nachlazená a že na žádné kolo nejdu :D A bylo po plánech. Ale hned jak budu ready, tak na kole pojedu co nejdřív! :-)

Ale možná i měla pravdu. Jsem opravdu nachlazená a nevím, zda by to kolo nakonec byl dobrý nápad. Jsem ráda, když výjdu schody a dýchám :D Rozjelo se mi šíleně astma, takže to není teď žádná pohádka. A tak jsem místo ranního sportování šla nafotit pár blbostí v pyžamu :D Na tričku je napsané "Looking for trouble" (foto z 23.3. 2013)


Ach jo, dneska jsem měla jít na koncert skupiny Helloween... :( Uáá mě to tak štve :(

Volejbalistka možná nemá čas chodit každý den ven. Nechodí se přes víkend bavit, protože má zápas. Netráví svoje volna s cigaretou a flaškou v ruce. Nemá ve škole ukázkové známky. Její kamarádi si možná myslí, že na ně zapomněla, nebo že na ně kašle, jenže oni nevědí že se právě snaží něčeho dosáhnout. Čas, který oni tráví venku, ona tráví na tréninku a tvrdě maká. Kapky, které ostatní vypijí ona ze sebe vypotí. Ale když ostatní budou někde na dně, tak právě ona bude ta která bude vyhrávat ve sportu, který miluje, a pro který obětovala roky svého života.

Rozhodla jsem se, že musím zase začít zdravě jíst a omezit sladké. Vrátila se mi má původní váha, takže jsem na sebe naštvaná. Za poslední dobu jsem se zase pěkně cpala sladkým a to mám za to. Takže ode dneška zase začínám. Na snídani jsem si dala jen nějaké fitness lupínky s bílým jogurtem a na oběd jsem si udělala kuskus se zeleninou (červená a zelená paprika, cibulka, porek) a k tomu ještě dva plátky šunky a kousek tvrdého sýru. A bylo to výborné! Asi to to budu dělat na svačiny do školy. Jen to krájení je nudné :D


Příští týden o víkendu jdu na velkou kalbu! :D Od sestřenky syn, Samík, slaví dva roky :** Nevím zda si ho pamatujete, ale na blog jsem dávala pár fotek. Budu si brát i foťák, tak vám sem potom hodím nějaké aktuální fotoo :) Je to ale uplně nejkrásnější slaďouš :)

A to je asi tak vše z mého "záchvatu"vám napsat každou blbost, která mi prolétla hlavou. Čáuky :)

" Na životě nejvíc miluju tu rozmanitost... Každej den mě nasere někdo jinej... "

News in 23.3. 2013 | Fashion

23. března 2013 v 14:35 | zRzQa |  Články
Dnes jsem vůbec neměla v plánu jít do obchodu, ale nakonec změna. Mamka s babičkou jely něco koupit, tak jsem jela s něma. Do Takka moc nechodím, ale měly jsme nějaký slevový kupon, tak jsem se koukla, jestli nenajdu něco pěkného.

Jelikož jsem blázen do tílek a nosím je prostě celoročně (i v zimě, to pro mě není problem :D ), tak jsem si vybrala tyrkysové tílko (99Kč), pak jsem náhodou objevila takové látové černé mini šaty se zdobením okolo krku (99Kč zlevněné z 299kč). Dále jsem si ještě vzala boží náramek (149Kč) a ještě zlevněné sluneční brýle (129Kč), které mají tmavě zelené "nožky" - jojo, brýle je moje další úchylka :D A na to všechno jsem měla slevu asi 25%. Takže pohoda.


...v celém článku detail (foto)

Nails / Béžové, modro-bílé detaily

22. března 2013 v 16:17 | zRzQa |  Mé nehtíky
Ty růžové, co jsem dávala naposledy do této rubriky, tak mě dnes již omrzely. Nebyly ve špatném stavu, ale už jsem chtěla něco méně výrazného. Zvolila jsem tuto poměrně jemnou kombinaci béžové s tyrkysovou, tmavě modrou a bílou. Není to špatné, ale tento vzor mi vydrží max. do neděle... :D

JInak za chvilku vyrážím do čajky, tak aspon mám nějaký program na pátek. Co budete dělat vy? :-)

Spokojenost: 60%
Doba tvorby: cca 15min


Focení s Ondrou / 20.3. 2013

20. března 2013 v 18:47 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Ráno, když jsem šla do školy, to nevypadalo příliš nadějně, že by mohlo být dneska pěkné počasí. Ovšem naštěstí jsem se zmýlila. Když jsem šla o půl třetí ze školy, svítilo parádně sluníčko a bylo jak štakš teplo. Hned mi proběhla myšlenka, že bych šla fotit. Jenže problém byl v tom, že takhle narychlo se domluvit je celkem složité. A tak mě napadlo můj kamarád Ondra, kterého znám už od dětství, kdy jsme si několik let vždy hráli na dvorku. Bydlí hned vedle v baráku. Byly to celkem fofry. Ve čtvrt na čtyři jsme se domluvili a o půl čtvrté jsme už byli oba venku. Pokecali jsme, prošli jsme se a vzniklo i pár super fotek. Co na ně říkáte??

...více fotografií v celém článku!

Tipy / Boty (Converse)

20. března 2013 v 14:01 | zRzQa |  Články
Chci si teď někdy kupovat nové boty. Prostě nějaké tenisky a tentokrát bych chtěla nějaké od značky Coverse. Hledala jsem na internetu a tady je nějaký výběr bot, které by se i Vám mohly líbit. Máte u nich i cenu, která by měla být taková i v obchodech. Které se Vám líbí? Preferujete raději kotníkové nebo ten nižšší typ bot?


Z deníku maroda? |19.3. 2013|

19. března 2013 v 18:26 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Zdravím Vás! Dnes mám chuť se pustit do deníčku. Někteří z vás navíc psali, že tento typ článků máte nejraději. Tak proč ne.

Poslední dobou to stojí všechno celkem za velké kulové abych řekla pravdu. Ve škole je to spíš takové že - příjdu,zazvoní, několikahodinové prázdno, zazvoní, odcházím domů. Tento týden navíc hodně dopisuju testy z doby, kdy jsem byla v alpách. Takže zábava to moc není.

Jsem už navíc skoro čtvrtý týden nějaká nemocná. Rozjelo se mi astma, takže to je "běh na delší trať" než se to zase vrátí do normálu. Mezi tím jsem byla ještě nachlazená, slabá, pak to zase bylo okej a teď je to zase nic moc. Dneska ráno mě mamka dokopla (né doslova :D ) k doktorce. Nebyla jsem z toho moc nadšená, ale tak upřímně řečeno - mě už ten kašel štval pořádne a léky nějak nezabírají. Doktorka mi ovšem neřekla nic zajímavého, akorát, že tento týden bych neměla do školy, ale nepříjde mi, že bych zase musela zameškávat (a ta hora učení se mi fakt pak nechce dohánět. Už to není jak na ZŠ, kde jsem si dopsala minimum učiva a čau pipi). Ale jsem taková slabá, bolí mě celý člověk. Tak snad na mě neleze ta svině chřipka.

" Ve skutečnosti často nejsme tak silní, jak se tváříme. "

Toť bylo o mém zdravotním stavu. Jinak jsem chtěla tento týden jet do Zlína na Helloweeny, ale mamka nepovolila :(. Teď bych zase chtěla jet na začátku července na RfP, ovšem to nevidím nadějně, že bych mohla. Sere mě to. Mám čím dál ti větší potřebu být prostě ve společnosti mnoha lidí, bvait se,.. Nepotřebuju chodit na akce, abych tam pila. Fakt to není nutné, jen prostě se chci jít bavit a JDE to i bez alkoholu. Hm..

Dneska jsem si v lékarně (krom hory léků) koupila i balzám na rty. Zatím vypadá slibně. Má melounovou příchuť a je dobrý :P :D Když taknad tím přemýšlím, tak asi udělám článek ohledně tipů na balzámy na rty. Mám s němi hodně problémy a vyzkoušela jsem jich už horu a vím, které mi třeba hodně pomohly, a které naopak byly uplně zbytečné. Ale zase - každý je jiný že.

A ohledně počasí - už mě to začíná celkem dost štvát. Jeden týden svítí nádherně sluníčko, že bych šla i v kratasech a tílku a teď pro změnu zase sněží a příjde mi, že je čím dál tím větší zima. Už chci léto!

Co se týká focení, tak se mě dnes jedna kamarádka ptala, zda bych jí nevyfotila, že se jí líbí můj styl focení. Takže jsem s radostí kývla. Už mám celkem hodně zájemců, teď už jen čekám, kdy bude vhodné počasí a budou mít čas ;) Ale strašně se těším! :)

No a jinak..mě všechno jebe.

Tumblr_mjrasovivg1rmhhnno1_500_large

Nails / Růžové s tyrkysovými flíčky

18. března 2013 v 6:11 | zRzQa |  Mé nehtíky
Upřímně řečeno, už si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy přispívala do této rubriky. Navíc už jsem si snad půl roku pořádně nevyhrála s nehty a včera jsem na to nějak měla náladu. Udělala jsem si hned i pořádek mezi laky a zhruba takových deset jsem vyhodila.

Tentokrát jsem šáhla po křiklavě růžové barvě (já vím, u mě je to nezvyklé) od značky NYC (č.131). Na fotce ten odstín vůbec takový není, je to opravdu křiklavě růžová. Lak velmi rychle uschl, což mě mile překvapilo. Lak jsem si totiž kupovala k Vánocům v prosinci a ještě jsem jej ani nevužila, až včera. Na to jsem nějak bezmyšlenkovitě udělala tyrkysové flíčky (značka. Rimmel london, č.26). Nakonec jsem udělala jakési černé čáry podel flíčků a zakončila jsem vše průhledným lakem.S výsledkem jsem spokojena a kontrast barev se mi velmi líbí.

Doba tvorby: Cca 20min se vším všudy

Chcete ať do této rubriky přispívám častěji? :-)

Video / Volejbalový zápas (16.3. 2013)

17. března 2013 v 10:18 | zRzQa |  Má videa
Včera dopoledne jsem měla poslední volejbalový zápas v sezóně. Hráli jsme proti nejlepšímu týmu v soutěži (první v tabůlce). Přišlo mi, že některé holky z týmu měly obavy, ale podle mě to bylo zbytečné ;) Jako sice hrajou ty holky dobře, ale tak neposeru se z toho že :D Jinak jsme čtvrté v tabulce.

Jinak na po zápase jsme se fotili a tak mám s něma první týmovou fotku, tak jí sem potom hodím až se ke mě dostane :D

Nakonec jsme vyhrály v první zápase aspoň jeden set (jinak prohra) a v druhém zápase jsme také vyhrály jeden set. Mohly jsme to sice dorovnat na 2:2, akorát ten set jsme blbě projely :/ Přišlo ale hodně lidí na podporu a atmosféra byla úžasná. Na mě se přišla kouknout mamka s bráchou. Brácha točil i nějaké videa (ale zrovna ten set, kdy se nám nějak extra nedařilo :D Ach jo), tak vám je sem dám. Ale jak říkám, nebyl to zrovna ten z úspěšných setů :D

Jinak za zápas na mě šla akorát jedna náhra na smeč, ale musím říct, že ten smeč stál za to. Dala jsem do toho pěknou bombu a byl to přímý bod pro nás. Chtěla jsem ale smečovat ještě, jen na mě nešla ta náhra, což mě štve.

* Na drese mám číslo 4. Jsem prostě ta, která začíná podávat na začátku videa :D


Autoportrét | #Utopenec ve vaně podruhé

16. března 2013 v 14:39 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Nečekal jsem takovou smršť a tak tedy na vaše přání přidávám i zbylé dvě fotky. Tady jsem už (obzvlášť na té pravé) vychytala ten výraz o něcé lépe. Snad Vám ty fotky nepříjdou nějak mormidní :D

" Narodil ses a nikdo se tě neptal, jestli chceš, nebo ne, proto žij, dokud můžeš, protože nikdo se tě nebude ptát, jestli chceš zemřít, nebo ne. Prostě se to stane. "

Jinak dneska jsem měla zápas, mám první týmovou fotku a ještě i nějaké videa, co točil brácha. Takže buď to zveřejním ještě dnes a nebo zítra. Uvidím jak se mi bude chtít, jsem celkem KO. Takže teď budu ráda, když si lehnu a budu ráda, že jsem ráda :D Čáo blázni :*

* První fotku z této série najdete v tomto článku


A jaký je Váš názor na tyto fotky?

Autoportrét | #Utopenec ve vaně

15. března 2013 v 22:01 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
K focení ve vaně jsem se chystala už pár měsíců, jenže problém číslo jedna byl ten, že jsem neměla stativ. Když už jsem jej měla, tak problém číslo dvě byl, že se mi nechtělo a dneska jsem tak nějak měla náladu vyfotit něco odlišného než jindy.

A tak jsem teda vlezla do vany, do naší malé koupelny jsem si vtěsnala stativ, nad to lampu, se kterou fotím, zhasla jsem světlo v koupelně, dálkové ovládání jsem pro jistotu dala do sáčku a šlo se na to. Fotila jsem asi snad 40minut a za tu dobu jsem měla jen 22fotek a byly to dvě různé série. Ta druhá serie se mi nakonec nelíbí ani trošku a z té první jsem vybrala pouze tři fotky. A tady je jedna z nich.

Mám ještě další dvě, budu uvažovat zda je tady zveřejním. Zatím ohlasy z rodiny byly, že: [mamka] ,, Ty ale to je jako odporné, vypadáš tam jak mrtvá. Opovaž se to někam dávat, ještě mě zavřou :D" a [brácha] ,, Fuj ty vole, ty jsi fakt jak mrtvá hej :D ". Takže tak mě rodina podporuje... :D

" Sněte o tom, o čem chcete snít, jděte tam, kam chcete jít, buďte tím, kým chcete být, protože život je jen jeden a jen jedna šance dělat všechny věci, které chcete dělat. "

Co vy na to?

Tipy #2 | Filmy (Zamilované/ drama / komedie)

14. března 2013 v 6:22 | zRzQa |  Články
Přináším Vám další tipy na filmy, které se mě osobně poměrně líbí. Příští už budu dávat tipy na filmy asi z trošku jiného filmu. Toto jsou převážně zamilované filmy, ale také komedie, drama a jeden i psychologický film :) Snad bude pro Vás nějaký "nový" a bude se vám líbit :)


Fotografie / Rakousko (II.část)

13. března 2013 v 13:06 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Na druhou (a poslední) část fotek jsem se vrhla až dneska dopoledne. Včera nějak nebyl čas na článek. Ráno jsme se balili a pak jsme hned jeli na sjezdovku. A zhruba o půl třetí jsme hned po ježdění nasedli do auta ajelijsme domů. Cesta byla v pohodě, taťka to ujel za pět a půl hodiny, což je cajk těch cca 600km.

Juchu a příští rok budu mít nové prkno :D Uháááá

Můj dnešní plán je ten, že budu dopisovat všechno učivo, které mi včera večer zaslal spolužák. A budu se učit, učit a učit. TeĎ to bude v té škole celkem sado maso (:D) protože musím dopisovat asi tak šest testu + ještě testy, které se budou psát normálně. Ach jo. Ale tak parádně jsem si teď od pátku odpočinula, tak si nebudu stěžovat. Všechno dobré má vždy nějaké mínus :)

...ten den tam hrozně svítilo sluníčko, proto se všude tak divně křením :D A ano, mám každé oko jiné :DD

Fotografie / Rakousko 2013 (I.část)

11. března 2013 v 19:37 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Musím uznat, že dnes to bylo zatím nejlepší. Počasí bylo prostě na jedničku, svítilo celý den sluníčko, sice na nebi byly mraky, ale i tak bylo krásně. Dnes jsme s taťkou asi hodinku proseděli jen tak a koukali jsme na hory. Prostě boží výhled. Pak jsme trošku pojezdili.

Jeli jsme dnes zase do jiného střediska. Bylo to asi 13km od toho našeho. Dojedeme, já už jako připravená, sundala jsem lyže a prkno z rakety (tak jsem nechtěně včera přejmenovala rakev na střeše auta :D) a teď slyším taťku " Já nemám lyžáky! :D ". A já jen " Děláš si prdel? :D " a on " Ne, zapomněl jsem je". No takže jsme zase vše naházeli zpátky do auta a jeli jsme pro ně zpátky. Takže dalších 13km zpátky a zase 13km tam :D Trošku jsme se projeli no :D

Už nám to tu ale pomalu končí, zítra po lyžování jedeme už domů. Čeká nás cca 6hod cesty, což je v pohodě. Ale nechce se mi. Musím toho hodně navíc dohnat do školy a celkově - je tu prostě parádně. Česrtvý vzduch, krásná krajina - boží :)

A konečně můžu říct, že jsem využila něco z něminy :D Ve škole nás drtila, ať se učíme pokrmy apod.. A teďka dělám před taťkou frajerku, protože rozumím snad celému jídelníčku a on vůbec neví oč jde :D Tak mu vždy něco objednám a je to pro něj celkem překvápko, proto že těm názvům nerozumí ani za prd :D A anglicky to tam nemají :D

A teď konečně pár těch fotek (další část bude příště).


PS: A taťka mě dnes pěkně nasral :D Jak jsme jeli už s těma lyžákama zpět do střediska, tak jsem na chvilku usnula.. Spinkám si ( :3) a teď najednou tata schválně zařval "Uááá" aby mě probudil. Odporný budíček :D Tak jsem byla pak naštvaná :DRecenze | Hydratační krém (Ryor)

10. března 2013 v 8:23 | zRzQa |  Články
Přípravky od firmy Ryor jsem si velmi oblíbila. Nejdřív jsem dostala jeden přípravek po doporučení od mé kosmetičky (a ní se mi i pleť úžasně zlepšila) a tak jsem na její rady svůj první přípravek zakoupila (bylo to k odlišování, na blog jsem dávala recenzi) a tentokrát jsem si již vybrala sama, ale od téže značky. Tentokrát bych Vám chtěla doporučit hydratační krém.

Tento krém s obsahem aloe vera je vhodný pro suchou a citlivou pleť (tudiž ideální pro mě). Pleť je po nanesení pružnější a na dotek příjemnější. Je lehký, snadno vstřebatelný krém s obsahem UV filtrů, které chrání pleť před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí a navíc vitamin E, omezující tvorbu vrásek. Krém je vhodný pro denní péči, já jej používám sem tam i na noc a nepocituji, že by mi to nějak škodilo. Tento krém není věkově omezen. Je dermatologicky testován.

Cena: asi 100kč
Obsah: 50ml


VIDEO - První den v Rakousku (9.3. 2013)

9. března 2013 v 18:03 | zRzQa |  Má videa
Dnes to vezmu formou krátkého videa z dnešního lyžavování/snowboardování :D Taťka asi trošku hráblo, ale tak vám to sem dávám :D

Jinak jezdilo se fajn. Sjezdovky jsou takový normál, počasí je na nic, pršelo, sníh byl hrozně takový těžký a mokrý. A jak jsme sjížděli k ubytování, tak jsem se totálně zabořila v hlubokém sněhu a asi 1Omin jsem se z toho nemohla dostat :D Myslela jsem, že tam zomrieem :D Ale ne, žiji. za chvilku se jdeme projít po "městě" a zkusím něco nafotit. Mám tady i stativ, tak uvidíme :)


Zrzanka jede směr Rakousko

8. března 2013 v 6:44 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Dobré rááno, já za nějaké dvě hodinky už odjíždím směr Rakousko do alp. Už se hrozně těším. Jedu na prkno, tak si pořádně zajezdím, užiju si hor a sněhu. Do školy jsem dnes již nešla, protože bych tam šla max. na první hodinu a navíc bych musela psát test ze zeměpisu na dopsání a včera večer, kdy jsem přišla z treninku asi o půl deváté domů, se mi již učit nechtělo. Navíc jsem se balila, takže si dopíši příští týden. Do školy půjdu ve čtvrtek. To bude taky celkem mazec dohánět ty čtyři dny, co ve škole promeškám. Co už. Chci si hlavně užít ty hory.

A taky se těším, že si trošku "zašprechtím" německy. Nejsem sice v té němčině nějak dobrá, ale tak přeci jen něco už zvládnu :) Teď jsme se navíc ve škole učili asi milion jídel (různé pokrmy, ovoce, zeleninu, masa a další), takže to si myslím, že tam využiji. Minulý rok, kdy jsem byla s taťkou také v Rakousku, jsem akorát věděla, jak se řekne německy řízek :D A pak jsem byla v restauracích naprosto ztracená, když jsem si četla ty německé názvy :D Teď už to bude doufám lepší.

Co se týká blogu, tak jsem nějaký ten článek přednadstavila. Možná že tam, kde budeme ubytováni, bude wifi a třeba se ozvu i z Rakouska. A snad jste si všichni všimli, že jsem předevčírem změnila design. Jak se Vám líbí? Ten minulý mě už nebavil a chtěla jsem blog zase trošku oživit, jelikož s mou neaktivitou tento týden to celkem upadalo.

Beru si sebou i foťák (a možná i stativ, ještě se rozhoduju :D ) takže se těším. Snad vzniknout nějaké pěkné fotky. Ale na svah si budu brát jen kompakt. Možná, ale to fakt jen možná bych si ho vzala třeba na den, kdy by bylo nádherné počasí a fotky by fakt stály za to. Ale zase se bojím, že ho budu mít v batohu a spadnu na prkně, tak ať se s tím nic nestane. Ostatně budu točit i videa, takže čekejte ve středu (příští týden) fotky a nějaké ty záběry.

Tak si užíjte víkend a v úterý v noci mě tu máte! :* Auf wiedersehen!


Tipy #1 | Zamilované filmy

7. března 2013 v 15:57 | zRzQa |  Články
Přiznám se, že i já občas ujíždím na těch zamilovaných filmech. A pokuď jste na tom stejně jako já, tak je tento článek přesně pro Vás. A nemějte strach, tím mé tipy nekončí. Toto je pozdě první část. Chcete další? :)


NÁVOD | Jak vložit do článku video?

4. března 2013 v 20:20 | zRzQa |  Návody
O tomto návodu mi psalo poměrně dost lidí a proto jsem se ho rozhodla vytvořit. Opět to není nic těžkého, zvládne to každý z Vás.Takže jaký je postup při vkládání videa do článku?

1) Najeď si na danou stránku, kde je video (v tomto případě Youtube.com)
2) Zkopíruj (Ctrl C) adresu (URL adresu) videa
3) Najeď na blog.cz do sekce Nový článek a v liště klikni na takové to kolečko a v něm je "efko"
4) Vlož zkopírovaný odkaz (Ctrl V). Můžeš určit také polohu videa (v tomto případě je to zarovnání na střed)
5) Zakonči to kliknutím na "Vložit" a je to hotovo :)


Z deníku prvačky... |2.3. 2013|

2. března 2013 v 18:46 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Poslední dobou mě moc blog nechytá, nevím proč. Ale jinak je vše v pohodě. Týden školy jsem přežila, testy se také daly zvládnout. Už tak nějak začínám myslet na letní prázdniny. Ajej, to bude zase období, kdy už to začnu ty dny odpočítávat :D Ale do léta je ještě daleko, tak zůstanu myšlenkama zase zpátky na zemi.

Včera jsem šla s přáteli na bruslák. Vždy mi to ze začátku trvá,než se rozjezdím. Bolí mě po chvilce nohy. Ale bylo to fajn. Pak jsme se všichni přesunuli do čajky (bylo nás myslím jedenáct? :D). Kecali jsme a bylo to celkem fajn. Někteří sice byli hluční (což se v čajce nehodí), ale tak já je dupat nebudu :D Pak jedna osoba nešikovně zakopla o šlauch vodní dýmky a uhlíky spadly samozřejmě hlavně na mě že :D Tak má ruka poprvé " okusila" jak hodně pálí uhlíky :D Mám trošku spálenou ruku (a mám i na části vypálené chloupky na ruce :DD) ale v pohodě.

Dneska ráno jsem vstávala zhruba o půl osmé. To je děs, ani o víkendu se pořádně nevyspím. Ale co. Dnes jsem měla zápas a hrály jsme proti týmu, který je v tabulce nad náma (my jsme na 4.místě v tabulce), takže zápasy byly vyrovnané. Proti tomu týmu jsem ještě nikdy nevyhrála (ani když jsem byla v mém bývalém týmu) a teď se nám to povedlo. Sice první zápas jsme prohrály 0:3, ale v druhém zápase jsme jim daly pěkně na prdel a to s výhrou 3:0, jo! První zápas jsme ale také mohly vyhrát, jen jsme dělaly hodně chyb. Např. jeden jsme (první zápas) jsme vedly 20:9 (!!) a my trdla jsme to prohrály. Nějak se nám nedařil příjem, ach jo. Ale tak hlavně že jsme pak už vyhrály :)

A dnes mě trenérka zvolila jako kapitánku týmu. Nečekala jsem to vůbec. A to i proto, protože jsem tam asi měsíc a půl. Je mi to celkem blbé vůči holkám, které tam hrají delší dobu... A věřím, že jsou (některé?) naštvané. Ale tak nebudu to odmítat a jsem ráda :)

No a v dnešním zápase mi to šlo tak nějak normálně, nic extra. Ale měla jsem dnes celkem štěstí a pár haluzových balonu :D Například jsem vybrala balon uplně těsně pod síti (byl to poměrně složitý balon a špatně se vybíral) a vložila jsem do toho malou sílu, takže to sotva vyletělo nad síť (a vypadalo to, že to ani přes tu sít nepůjde), ale ono to uplně těsně přeletělo přes síť a spadlo na zem. Máme bodíka! :D

Dnes večer jdu možná někam na akci, tak se i těším. Šla bych si zatancovat pořádně :D

A myšlenka o tom, že bych si nabarvila vlasy na hnědo nějak asi upadá. Hodně lidí říká, že se jim ten šampon pak nevymije a to já nechci. Takže buď zkusím teda nějaké pramínky co mám ze spodu vlasů a pokuď to půjde umýt, tak do toho jdu. No a pokuď by to nešlo, tak silně uvažuji nad blond melírem. Vlasy si zesvětlím a bude to ok.

Zítra to vidím tak, že budu spát zhruba do 10-11hod. Nejspíš půjdu ven a nebo se poprvé v roce půjdu projet na inlin brusle. Na mnoha chodnících už není štěrk a tak bych si chtěla udělat aspon malé kolečko po okolí :) A pak mě čeká hromada učení. V pondělí mám test z bioly, asi zkoušení z němčiny, test z matiky a ještě se musím kouknout na učivo z dějepisu. Takže plán na večer tak do půl noci je jasný :D Mějte se!

" V živote máme na výber. Buď sa budeme trápiť nad nepodstatnými vecami alebo si začneme užívať to, čo nám každý deň život ponúka. "


Focení | Vojta 12.2. 2013

2. března 2013 v 15:12 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Jsem děsná, už od poloviny února slibuju kamarádovi, že tu jeho fotku konečně dodělám. Bohůžel na to nějak nebyl čas a tak jsem se k tomu dostala až dnes. Tentokrát to bylo celkem složitější. Foťák jsem měla položený na nějakém stolu a stejně každá fotka byla jiná, tak jsem si dala pěknou práci s ořezáváním. No, mohlo to dopadnou líp, ale tak snažila jsem se samozřejmě je. Nemohla jsem se nakonec rozhodnout, zda zvolit BW nebo color verzi. Nakonec se mi víc zalíbila BW verze. Co vy na to?

Dnes ještě nejspíš čekejte ještě jeden článek :)