Duben 2013

Z deníku... |29.4. 2013| + VIDEO!

30. dubna 2013 v 16:21 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Dnešní den ve škole vypadal nadějně, žádný test, prostě pohodička. Navíc jsme měli na devět, takže paráda. Ovšem to by nebyla škola, kam chodím já, aby se něco nestalo že..

Hned na začátku hodiny chemie po tom co řekla, že bude zkoušet, jsem měla divný pocit, že asi půjdu k tabuli. Ha, co se samozřejmě nestalo. Zrzana musela k tabuli společně se spolužákem (jo máme takové bomba zkoušení po dvou -_-). Jelikož jsem se spíš tak trochu učila jen to co vymezila ke zkoušení a né uplně to nové učivo tak mě zkoušela na to novější učivo (y). Jako bonus jsem tam měla užasné rovnice. No co už, neřekla jsem jí nic moc, z čehož by byla spokojená a mohla by mi dát dobrou známku, tudiž jsem to pak už vzdala (jelikož vím, že poměrně přísně známkuje, prostě nic jiného než bomba to nebude :D ). Takže co už.

Takže nálada mi klesla někde hluboko pod nulu. Pak jsem akorát dostala ze ZSV z testu za jedna. No a samozřejmě aby mi ta zlepšení nálada nemohla vydržet nějak moc dlouho, tak jsem dostala nic moc známku z testu z fyziky. Uchvatný den -_-

"Nejlepší je nic neřešit, ono už se to posere samo. "

Zítra je naštěstí (díky Bohu) svátek práce, tudiž se nejde logicky do školy. Odpadá mi tím pádem nejdelší den z týdne (mám od 7hod do 15hod..Sakra, to je už jak nějaká šichta -_- ). A co budu dělat! Uplně nejvíc bombově se vyspím!!

Mimochodem co se týká mé challenge, tak dnes cvičím poslední den. Cvičila jsem podctivě každý den a to pro mě znamená, že dokážu dodržet nějaký ten plán a můžu si tedy udělatat nějaký pořádný cvičebný program na květen :) Nejspíš to hodím hned zítra 1.5. na blog, ať můžou třeba dobrovolníci cvičit taky (pokuď by je tedy můj plán zaujal).

Joo a na závěr jedno dnešní šklní video :D Učím se jeden CUP SONG, takže až to dáme s holkama dohromady, čekejte video na blogu! :D A tady první přestávky kdy jsem se to učila. Jo je to primitivní, ale jako pak se to začne plést a sem tam člověk něco vynechá a pak to zní blbě :D Takže se to během dneška naučím, pak dáme dohromady zpěv a uháá, těším se :DD A nesmějte se mi, ještě mi to nejde :DDChci už léto, ale nutně prosím / Foto

28. dubna 2013 v 22:29 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Pěkný večer všem, kteří ještě nešli na kutě. Já teď tady sedím na sešitem dějepisu, nic se mi nechce a tak si mezi tím projíždím staré fotky z minulého roku z léta. Nevím, zda jsem jí na blog dávala tu fotku, ale radši jí sem hodím, protože jsem z ní uplně uchvácená. Fotka je z Chorvatska kdy jsme jeli do nějaké městečka a byl tam božský (a to doslova) západ Slunce. Takže jsem fotila jak blázen a bez stativu a tohle je snad nejlepší fotka (co se tak dívám zpětně). Prostě ta první ♥! Takže už chci okamžitě léto a to fakt nutně :D

" Niekedy ma netrápi čo si o mne ľudia myslia.. Niekedy je jednoduchšie a lepšie byť tým kým si.. Život je krátky na to aby si zistil ktorá maska ti sadne najlepšie.. Nevieš kedy sa skončí.. A pod akou maskou ostaneš ľuďom v pamäti.. Buď tým kým si a snívaj ako by si mal žiť večne a ži tak ako keby si mal zajtra umrieť.. A nikdy neľutuj chvíle ktoré ťa vtedy, napĺňali šťastím... Nikdy, lebo vtedy si to tak chcel... "


Kresba | Lebka s květinou

26. dubna 2013 v 21:05 | zRzQa |  Když zRzQa kreslí
Pátek večer a já mám strašnou chuť vyrazit někam mezi lidi. Ale nějak není kam, s kým, nevím o žádné akci na tento pátek, takže zase doma. Tak jsem využila čas a vytáhla jsem mou asi rok starou uplně novou a nepoužitou sadu giocond (48x) a pustila jsem se do kreslení na formát A3. Mám nějakou divnou náladu, tak jsem nejdřív kreslila lebku, ale chtěla jsem to trošku oživit něčím barevným, tak jsem kreslila květ. No tím jsem to totálně pokazila, ale tak gumovat už by to nešlo. Takže díky květu je to děs -_- A jinak prácička mě vyšla tak na 15-20minut. Jen takové chvilkové kreslení po delší době.. A asi zase začnu, vždycky mě to bavilo. Hlavně prostě kreslit černobílé kresby.

"Nenávidíš mě jenom proto , že řeknu svůj názor a nedržím hubu jako ostatní . "


Fotografie / Jarní - Třešeň, zlatý déšť

26. dubna 2013 v 18:57 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Sice jsem se těšila na odpoledne celou dobu co jsem byla ve škole, ale vlastně ani nevím na co. Nějaký plán jsem neměla a nakonec to dopadlo tak, že jsem se dokoukala na film, šla jsem sama na chvilku fotit ven, pak jsem zašla za babičkou, ještě jsem vyzkoušela bráchu z maturitní otázky a to bylo všechno. Nuda celkem.. Chtěla bych večer něco podniknout, jít mezi lidi. Ale zas vůbec nevím kam a s kým -_-

Jinak dnešní test ze zeměpisu nedopadl špatně, mám tři otázky dobře ze čtyř, takže by to měla být 2. Škoda, mohla jsem to dát i na tu jedničku, ale i tak jsem si ten slabý prospěch velmi dobře opravila.

Ve škole jsme hráli takový třídní florbalový turnaj mezi sebou, nejdřív jsme to chtěly s holkama klukům pořádně natřít, ale profesor nám to pokazil, že takhle by to určitě nešlo a že se zmixujeme (holky kluci dohromady). Bylo to super, byla sranda a hráli jsme venku, což z druhé strany tak super nebylo, jelikož bylo vedro, my běhali jak blázni. Takže jsem pak další hodinu byla rudá jak rak, protože mi bylo šílené vedro a po tělocviku v nemčině se profesorka zhrozila se slovy "Zuzko! Je ti dobře? Jsi uplně červená! Ty máš infarkt! :D ". A já " ežííš, né mě je jen horko, hrála jsem florbal" a ona "Tak se běž na chvilku na chodbu ochladit " (a jelikož měla zkoušet nazpamět nějaký text tak...) a já "Joo, půjdu :D " vzala jsem si ten text a šla jsem :D Na chodbě byl kámoš, který za trest zalíval kytky na chodbě, tak jsme pokecali. Pohoda.

"Když se dva lidi rozejdou, nechají u sebe kousek duše. A ta bolest kterou cítí, to je jak jim ta duše chybí... "


Z deníku středoškolačky... |25.4. 2013|

25. dubna 2013 v 18:57 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Zdravím, dnes byl skutečně nádherný den :) Počasí je za poslední dny úchvatné. Dneska jsem skoro celé odpoledne strávila venku s kamarádem, takže paráda ;) Jelikož jsem alergická na plno věcí a mezi ně patří hlavně pyl, tak se dnes alergie pořád "hlásila". Kýchla jsem asi co 15kroků, takže děs. A s kámošem jsme ty otřesné třešňové stromy nazvaly " bílé sv**ě" :D Když někam jdu, musím být vybavena minimálně dvěma balíčky kapesníků, jinak bych asi zomrela -_- Nejraději bych všechny ty kvetoucí stromy, kytky a já nevím co ještě vysekala mačetou! Je to sice pěkné, ale mě to čím dám tím víc ničí.

Co se týká školy, tak to je jak na houpačce. Někdy se daří, někdy ne. Teď v pondělí a úterý byly u nás přijímačky. Uf, jak já jsem ráda, že už je mám za sebou. A už ve středu jsem si celý den četla radostné statusy na facebooku jako např. "Přijatá! Jsem tam! Yeees!...". Ale tak co, já měla před tím taky radost jak jsem se dostala na školu ;)

Ale musím se pochlubit teda :D Včera jsme dostali známky z testu z matiky a jako pozor! Zrzana dostala jedničku! :D Ojéj, to byla zas radost. Ale aby toho štěstí nebylo příliš, tak dneska jsme psali test z chemie, kde v tom celkem plavu. No u skupiny A byla rovnice a prostě byla fakt lehká, že i já bych jí upravila a měli jí fakt všichni. Ale prostě u naše skupina B měla rovnici, kterou zvládl upravit jen jeden kluk a jinak to nikdo neměl. A to profesorka okomentovala "Ale však to béčko nebylo těžší než á". Jo, jasně..

" Život je jako láhev s kečupem..Nejdřív nejde nic a potom najednou všechno."

Dneska jsem nešla na trenink, mám zítra důležitý test ze zeměpisu, který musím napsat nanejhůř na dvojku, jelikož v zemáku mám jen dvě známky, asi 16% zameškanosti a prostě ten prospěch je slabý. Byla jsem před tím nemocná a prostě jsem to moc nezvládla dohnat, takže se to na zítřek pořádně našprtám až se ze mě bude kouřit a zvládnu to. Musím. Nic jiného mi nezbývá :D

Dále na zítra mám ještě nějaké blbosti (naučit se zas nějaký lol text do němčiny a ještě zkouší zas na všechny lekce, trolol), pak si ještě máme připravit popis a porovnávání obrázků do AJ, ale na to se vyprdnu, přestávka stačí :D A to by bylo tak všechno, takže to nebude zítra taková hrůza, doufám :D

A jak pokračuji v mé challange? Sklapovačky dělám pravidelně každý den a přesně počet, který mám zadaný. Jen jsem umustila už ty dřepy, jelikož mám problém s kolenem, takže jsem se na to musela vykašlat, protože to fakt nešlo. Takže místo toho si dám sem tam kliky nebo prostě nějaká cvičení ;) A dneska mě čeká 110x sklapovaček, což říkám upřímně - pohoda :D První dny jsem po 30x cítila hodně břicho a teďka dovedu dát najednou 100x sklapovaček a pohoda :D A asi v tom budu pokračovat i v květnu, chci mít zase vánočku na břiše. Svaly tam mám, jen nedou vidět, protože prostě.. však víte :D Aspoň malý špíček má skoro každý :D

"Láska je najlepšia ak príde nečakane. Veď nečakané veci sú zvyčajne najkrajšie. "


Focení s Lee / 23.4. 2013

23. dubna 2013 v 17:41 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Jelikož jsem měla dneska velmi krátkou školu a venku bylo nádherně, tak jsem se domluvila se spolužačkou ze třídy, že půjdeme dneska na chvilku fotit. Lee taky fotí a nemá jí pořádně kdo vyfotit. Tak jsem se s ní moc ráda domluvila a po škole jsme šly fotit.

Pak když jsme fotily u vchodových dvěří od paneláku (viz. první fotka) tak otřevřel nějaký chlápek a prý jestli nechceme jít fotit do zajímavého prostředí, že se ty prostory přestavují. No nejdřív jsme jít nechtěly, jelikož přeci jen neznámý chlap, víte no. Nakonec jsme ale šly. Z ukecaného pána se nakonec vyklubalo, že sám kdysi fotil. Byl celkem akční, pořád nám dával různé věci k focení (křeslo, štvafle, apod..) takže to byla celkem sranda :D Lee se trošku styděla a já trošku taky, navíc mi do focení pořád kecal, ale tak já si fotila po svém :D Pak jsme si zašly na zmrzku a s výslednýma fotkama jsem moc spokojená :)

" Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

...více fotografií najdete v celém článku ;)

Fotodokumentace Zuz 1996-2013

22. dubna 2013 v 21:07 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Jednou jsem už něco takového na blog dávala, ale jak jsem si teď projížděla staré fotky, tak jsem to udělala znovu a trošku kvalitněji. Už to není formou animace, ale fotky jsou seřazeny podle roků. No celkem jsem se u těch fotek pobavila, vypadala jsem otřesně :D Ale stejně nejvíc ťuťu je ta první fotka jak jsem se narodila :P A ten dudlíííček, jeváá :D Všechny fotky jsou prostě ze života, na žádné jsem se nefotila sama, takže hodně z nich jsou prostě takové momentky (třeba z narozenin, z výletů apod.. :)

" Život je jako hodina matematiky,počítáš,počítáš až zjistíš,že jsi udělal chybu,chceš začít znova a v tom zazvoní.. "


News in 21.4. 2013 | Fashion

21. dubna 2013 v 20:03 | zRzQa |  Články
Jelikož skutečně poslední chvíle jsou celkem hodně napjaté, tak jsem si udělala hezký den a vyjela jsem do obchodního centra. Hned na začátku na mě vybafl obchod Gate, kde to není nějak šílené drahé a tak jsem koukla, jestli tam nenajdu nějaké rozumné a pěkné kousky. Nechtěla jsem zase šíleně utrácet, protože stále šetřím na extrerní blesk. Nakonec mě tento malý nákup (viz foto) vyšel pouze na 268kč což je uplně bomba :D Sice teď přemýšlím, proč jsem si koupila zrovna zelenou sukni, ale tak na nějaké párty se to hodí :D Byla ještě v růžové barvě, ale růžovou moc nežeru :D

" Rozhodla jsem se, že budu žít věčně a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo. "

Zítra mě čeká test z matiky, který musím napsat nejhůř na dvojku, takže program na dnešní večer je jasný. Naštěstí mám zítra na devět. U nás na škole jsou přijímačky a všechny normální školy mají volno, jen prostě my jdeme do školy. Ach jo, ale nic s tím nenadělám. Tak si užijte nedělní večer a zítra se zase ozvu, čáu :-*

Btw. Jako křoví na fotce je přehled středoškolské matematiky :D Jojooo, uplně "miluju" matiku


Od počátku do současnosti...volejbal <3

21. dubna 2013 v 0:06 | zRzQa
Včera jsem si projížděla staré fotky a dívala jsem se na mé začátky ve volejbale. No celkem jsem se pobavila, zvlášť u té první fotky kdy zrovna podávám, levou ruku mám v křeči, o postoji raději ani nemluvím a ještě podávám asi 1,5m před zadní čárou :D Ale já se za to nestydím, každý nějak začínal :-)

V tomo článku najdete fotky od začátku, kdy jem oficiálně začala hrát nejdřív za okres, potom za kraj, zkusily jsme i Český pohár no a teď kraju krajskou soutěž. Chtěla jsem se dostat výš, ale zatím to nevyšlo. Ovšem to, co jsem díky volejbalu zažila, tak to byly jedny z nejkrasnějších let v mém životě doposud. Ve starém týmu jsme byli jedna velká rodina, trenéra jsem brala jako takového druhého "taťku" a prostě bylo to super. Pak se to bohůžel rozpadlo před letníma prázdninama v roce 2012, to jsem měla asi půl roční pauzu a od 1.února jsem zase začala oficálně hrát s novou registračkou u jiného týmu. Jsem spokojená a holky jsou fajn, ale přeci jen na starý milovaný tým to nemá. Ovšem ten se už nikdy nedá dohromady.

Za dobu co jsem hrála, jsem měla hodně zranění. Milionkrát naražené prsty, zlomená kost v prsteníčku na pravé ruce, natržené vazy v prstě, pak jsem měla nějak skříplý obratel či co :D Takže prsty celkově pěkně v hajzlu, takže na každý trénink jsem si musela všechny prsty (krom palce a malíčků) tripovat, abych je měla zpevněné. Ale díky půl roční pauze v minulém roku jsem se dala zdravotně dokupy a je to už skoro ok. Ale do teď mám problémy s koleny. Ale můžu říct, že to za to stojí. Sice někteří si řeknou, že je to spíš "sportem k invaliditě" ale žijeme jen jednou a všechno má svá pro a proti ;-) Volejbal prostě už ke mě patří a ikdyž jsem špunt a mám 158cm, tak si myslím, že hraju dobře :)

PS: Už od začátku jsem měla milované číslo 3. Vystřídala jsem doposud čtyři dresy, ovšem u toho posledního mám bohůžel č.4. Teď jsem sice měla možnost mít dres č.3 od jedné holky, ale tak nejsem svině že :-) Takže kdyby jste mě nemohli na fotkách poznat, hledej č.3 a pak č.4 ;-)


Autoportrét | #Oh, you are a princess? But...

20. dubna 2013 v 19:34 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Sorráč lidi, nemám teď moc myšlenky na blog a celkově mi všechno leze krkem. Tak tady mám jeden "smile" s krásným popiskem u fotky. Prostě jsem si to nemohla odpustit. Růžovou nemám ráda, ale tak celkem se to i hodí k tématu fotky. No asi to nikdo nepochopí, ale to je mi v tuto chvíli celkem jedno.. Odpoledne jsem byla venku, tak jsem aspoň přišla na jiné myšlenky a kámoš mi aspoň na chvilku zlepšil náladu, btw. díky :) Jinak je teďka všechno na dvě věci. Až se mi bude chtít, tak brzy napíšu nějaký smysluplný článek, peace..

" Při výběru lásky opatrný buď,né podle krásy,ale podle srdce suď. "


Z deníku středoškolačky... |17.4. 2013|

17. dubna 2013 v 16:03 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Ahoj všichni, zase Vás trošku budu informovat ohledně posledních uplynulých dnů. První pozitovní zpráva je ta, že je konečně krásné počasí. A díky tomu mám i poměrně dobrou náladu ;)

Navíc v pondělí jsem se pustila do takové mnou vytvořené "challenge". Jde o to, že od 15.4. do konce dubna mám na každý den určitý počet dřepů a sklapovaček. Každým dnem se to stupňuje. Nejde ani tak o to, že to vlastně není nějak extrémně náročné, ale spíš si chci dokázat to, že dokážu udržet plán na určitou dobu. Pokuď tohle nezvládnu, tak pak nezvládnu ani ty další složitější cvičební plány :D Vytvořila jsem si to podle sebe a rovnou jsem si to dala jako tapetu plochy :D Ty fotky jsou navíc skvělá motivace, takže klidně stahujte a můžete v tom jet se mnou :) Jen začnete prostě dneškem a skončíte o dva dny později než já :D

" Nezáleží na tom, kolik golů jsi dal, počet bodů, které sis připsal, rekordy, které jsi překonal, trofeje, které jsi získal nebo soupeři, které jsi porazil. Jelikož velké sportovce dělá velké srdce. A jen ti s největším srdcem, zápalem, plným nasazením a především láskou ke sportu se stávájí legendami. "


Chci se prostě zase začát pořádně hýbat, mít zase skvělou fyzičku, zpevnit tělo a trošičku zhubnout. Nehodlám to přehánět, ale nějaké ty 3 kila chci dát dolů. Včera jsem byla po skoro třech týdnech na treninku a bylo to bájo, chybělo mi to už :)

" Když už nemůžeš, přidej! "

Navíc další pozitivum, včera jsem jela do školy na bruslích. Prostě jsem se v pondělí večer hecla, že pojedu na bruslích. Ráno se mi sice vůbec nechtělo a chtěla jsem na to tzv. "hodit bobek", ale prostě jsem si řekle "Ne, jdu do toho" a prostě to vyšlo. Navíc jsem byla šíleně rychle ve škole (já obvykle chvoím na poslední chvíly do školy :D) a taky jsem se cítila po ránu líp, už taková probuzená ;) A dneska jsem měla školu na sedm a zase jsem jela na bruslích. Tentokrát mě to ráno spíš zničilo než aby mě to probudilo ta jízda :D

A co se teda týká školy - no. Tento týden se mi moc nedaří, ale nějak mě to neničí. Díky počasí mám úsměv na tváři :) V pátek je poslední zvonění maturantů, tak se naštěstí celá škola neučí :D Brácha se má, ten jde zítra naposled do školy, maturita a směr výška :D Ach jooo :D A já teprve v prváku -_-


Jaký je můj dnešní plán? Ještě ani nevím. Chtěla bych jít fotit, ale nevím s kým bych se teď rychle domluvila aby se šlo tak do půl hodiny fotit dokuď je dobré světlo :D JInak večer učení, možná film :) A nebo půjdu prostě na brusle, či si zaběhat.. :D A co vy?

Focení s Majdou / 13.4. 2013

16. dubna 2013 v 17:27 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
A poslední "sólo fotky" ze sobotního focení. Na závěr tady mám pár fotek Majdy. Ikdyž se hodně styděla a moc se fotit ani nechtěla, tak mám alespoň pár fotek. Práce byla trošku obtížná, ale zvládla jsem to. Magda je strašně pěkná a šíleně fotogenická holka, jen je vážně škoda, že je před objektivem tolik styděla :) Ovšem uznejte, že jí to sekne? Co říkáte na fotky?

" Raději budu litovat toho, co jsem udělala, než toho, co ne. "


Zrzana maluje / Kůň a víla

15. dubna 2013 v 13:49 | zRzQa |  Když zRzQa kreslí
Musím uznat, že jsem už hodně dlouho nemalovala. Na víkend jsem ale měla práci, kterou jsem musela (ať to dopadne jakkoli) dodělat. No, seděla jsem nad tím 6hodin. Možná, že se Vám to zdá hodně, ale je to formát A3 a navíc tady byla jedna "drobnost" a a to ta, že jsem koně nikdy nekreslila, takže už jen ten tvar mi dal zabrat jako prase :D A další "drobnost" byla ta, že jsem to dělala aquarelovýma pastelkama. A já nejraději kreslím tužkou. Nějak nerada kreslím barevné obrázky. Ale vzala jsem si to jaok výzvu a snažila jsem se. A komu se to nelíbí, tak smůla ;)

"Dobrá nálada nevyřeší všechny tvoje problémy,ale nasere tolik lidí,že stojí za to si ji pěstovat. "

Nakonec reakce nebyla příliš pozitivní ale co, já se vnucovat nebudu a znovu to kreslit taky nebudu. Chtěla jsem to vyhodit, ale mamča mě zarazila a řekla, že jí se to líbí a že si to nechá :-) Mám Tě ráda mami! :*


Focení s Barčou neboli K / 13.4. 2013

14. dubna 2013 v 12:48 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Další povedené fotografie ze včerejšího focení. Z Barči jsem nadšená, vůbec se nestyděla, sice občas zmatkovala, že nevěděla co má dělat, ale jinak to bylo fajn. Barča prostřídala oblečení, což bylo super, protože tak má hodně fotek v jiném oblečení :) Spolupracovalo se mi s ní dobře, snažila se. Ale musela jsem na ní vymyslet fintu, protože občas se trošku křečovitě smála (byla zřejmě trošku nervozni :P), tak jsem vždycky řekla " A výýýdech a úsměěv :D ". Barča se vždycky rozchcehtala, takže to bylo parádní :) A prvmí fotak je podle mě jedna z TOP :) Pište názory, jsem zvědavá! :)

" Jen to je ztraceno, čeho se sami vzdáme. "

...a mnoho dalších fotografií najdete v cleém článku!

Focení s Peťou / 13.4. 2013

13. dubna 2013 v 21:44 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Dnešní odpoledne jsem měla báječně nabité. Fotila jsem mé tři spolužačky ze třídy. Moc mě to bavilo a jelikož jsem dojížděla za nimi, tak jsem byla i v novém a pro mě "nefoceném" prostředí, za což jsem byla ráda. Navíc jsme hned na začátku focen narazily na super místo, kde byla hlavní modelkou Peťa. S Peťou se mi pracovalo moc dobře, nestyděla se pózovat a prostě byla uvolněná u toho focení, takže super :) A tady jsou její fotky z dnešního focení. Co na ně říkáte?

" Žádný člověk neni tak chudý, aby nemohl darovat úsměv. "


Autoportrét | #This is my strawberry!

12. dubna 2013 v 19:49 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Když dneska přišla mamka z práce, donesla takový menší košík jahod. Jsou šíleně mega moc dobré a tak jsem s ní udělala i takovou trošku jeblou fotku :D Nevím jak mě to napadlo, prostě jsem to nějak vyfotila, dala jsem to dohromady a tady je výsledek :D

"Svůj život žij tak, aby až se kdykoliv ohlédneš, jsi věděl že nebyl prožit zbytečně. "


Fotografie / Květiny - Hyacint

12. dubna 2013 v 14:56 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Hyacint nám doma nádherně rozkvetl a tak jsem si to nemohla ujít a musela jsem to samozřejmě nafotit. Fotky mají už takový jarní barevný nádech, takže to i pozvedne náladu (oproti tomu, když se podíváte ven z okna je tohle pohádka :D ).

" Život je jako louka plná fialek... jen se pro jednu ohneš a hned tě někdo kopne do prdele... "

Mimochodem, musím se vám prostě pochlubit. Dneska jsem měla zase po sto letech velmi úspěšný den ve škole. Jelikož jsem měla slabý prospěch v češtině a ještě mi chyběl na dopsání jeden test, tak jsem se dnes chtě nechtě musela nechat vyzkoušet (a já jsem strašná nervák u zkoušení -_-). Učila jsem se to všechno asi hodinku (a jak jinak, Zrzana se začla pořádně učit až tak o půl noci a šla jsem spát o půl druhé ráno :D ). No a ještě jsme dnes měli psát další test z té češtiny, takže jsem se to fakt musela našprtat, abych si to vylepšila. Nooo a jak to dopadlo? Pozooor, chvilka napětí...Zuzanka dostala dneska dvě jedničky! :D Juchuuu, božínku já mám takovou radost, že bych Vám všem dala pusu :D

...více fotografií najdete v celém článku! :)

DIY - Tričko s potiskem

11. dubna 2013 v 18:41 | zRzQa |  Návody
Poslední ani né měsíc se zabýváme ve výtvarné výchově ve škole zdobením trička různou technikou. První technika byla pomocí černé barvy a prostě takové tisku, batikování, pak pomocí sava a nakonec budeme dělat ještě něco pomocí vosku. Bohůžel nemám k tomuto tričku fotonávod, protože fotit ve škole mě nenapadlo, tudiž vám to alespoň popíšu jak jsem při tvoření postupovala.

Budete potřebovat: Tričko, lino, rydlo, speciální barvu na textil (název dodám později).

1) Do lina vyryjete rydlem daný vzor, který chcete mít na tričku. Snažte se, aby jste měli pěkné linie a nebylo to nějak "ohryzané". Dá to práci (zvlášť, když máte tupé rydlo), ale výsledek stojí za to.
2) Speciální černou barvou (název barvy dodám později, nepamatuji si to) nanesete válečkem na lino barvu.
3) Přiložte šablonu na tričko a raději si do tričko dejte papír, aby se to nějak nepropilo.
4) Dávejte pozor, ať se Vám to nějak neposune.
5) Tričko vložíte pod takový válec, přetočíte ať se barva pořádně otiskne do textílie.
6) Tričko nechte tak dva dny schnout.

* Vyrýváte-li text do lina, myslete na to, že jej musíte rýt naopak.
** Jelikož předpokládám, že doma asi jen tak nějaký válec nemáte, nechte tričko (třeba na pár hodin) zatížené např. hromadou knih.
*** Pokuď se touto barvou zašpiníte, tak ruce si očistíte třeba acetonem.

Co říkáte na výsledek?

Z deníku středoškolačky... |10.4. 2013|

10. dubna 2013 v 20:31 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Zdravím vás, našla jsem si teď chvilku času, abych sepsala nějaký ten článek. Nemám teď celkově moc času a pořád prostě něco.

Včera jsem myslela, že to všechno asi nedám. A tak začala zřejmě má "závislost" na kávě v krizových chvílích. Byla jsem celkem unavená a na dnešek jsem se musela učit hodně učiva do biologie na test, 9x A4 do dějepisu na test a popř. zkoušení (píšu velmi malým písmem, ostatní to mají tak na 16-20x A4), ještě učení na test z angličtiny, na test z němčiny (slovíčka a gramatika) a ještě nějaký text nazpamět do němčiny. Takže jsem tak přemýšlela zoufale čím začít. Dala jsem si před tím silnou kávu, která mě velmi rychle a dobře probrala. Nakonec jsem začala biolou a výjmečně mi to šlo poměrně rychle do hlavy. Pak jsem se učila ten otravný dějepis, koukla jsem ještě na němčinu a jak jsem koukla na hodiny tak bylo za deset minut dvě hodiny ráno. Tak jsem se na to všechno vykašlala, naposledy jsem si zopakovala učivo a zhruba ve čtvrt na tři jsem usnula. Ale během učení se mi díky kávy fakt nechtělo spát, spíš mě to nebavilo a bolel mě už zadek z toho sezení/ležení/chození :D

" Daj každému dňu príležitosť, aby sa mohol stať tým najkrajším dňom v tvojom živote! "

Ráno jsem měla na sedm a budíček jsem si dala na 5:50, takže jsem spala asi tak 4,5hodiny. Žádná sláva na to, že jsem dnes měla do 15hod :D Ale zvládla jsem to nějak. Test z bioly jsem napsala na 2, test z dějepisu mám 8/10 dobře, takže to mám 3 (jedna chyba, stupeň dolů) takže to je v pohodě. V němčině jsme byli spojení a tak se mi to přesunulo na pátek no a angličtinu o té raději no coment. Chyběla jsem totiž ve škole minulý týden od středy do pátku a to jsem zameškala všechny anglištiny toho týdne. Sice mi vzkázali, že se to mám doučit, ale řekli jen na překlad vět na danou látku. Ale to, že píšeme i na přídavná jména, mi už mí zlatí spolužáci neřekli -_- Takže angličtinu bych raději nekomentovala.

Odpoledne jsem se byla na chvilku projít, ale byla jsem totálně vyřízená, tak jsem byla ráda, jak jsem došla domů, lehla jsem si a spala jsem až do půl osmé :D

Na zítřek mám snad jen test z IVT jnak nic (oproti dnešku pohádka :D), mám navíc jen do půl jedné, takže zítřek vidím jako moc pěkný den (pokuď nebudu zkoušená v chemii :D).

Do neděle musím navíc nakreslit jeden obrázek na objednávku, tak si s tím musím pohnout ať to stihnu. Bude to práce tak na 6-7hodin. Jsem sama zvědavá jak to dopadne. Pak sem hodím foto později ;) A doufám, že mi tedy zbyde čas a budu moc jít aspoň jednou fotit na chvilku. Teď jak se změnil čas, tak je dlouho světlo, což je super.

" Ľudia možno zabudnú, čo si povedal. Môže sa stať, že zabudnú, čo si urobil, ale nikdy nezabudnú, ako sa vedľa Teba cítili. "

Co se týký blogu - jsem ráda, když sem stihnu přidat nějaký článek. Něco převratné teď v nejbližší době nepřipadám, škola mě celkem dost odrovnává. Tak vydržet a já taky vydržím a jakmile se to nějak uklidní v té škole, tak to pořádně zase rozjedu ;) Mějte se krásně a ať se vám daří ve škole :*

http://25.media.tumblr.com/d96c1583108866f774169184ca7d13f0/tumblr_mjz88qA6yv1s4qkvvo1_500.gif
...tak nějak jsem vypadala dneska ve škole. Kývání hlavou když na mě někdo
mluví = byla jsem tak unavená, že nevím ani o co šlo :D

Gif [love, hug, sex, boys, kiss]? #2

9. dubna 2013 v 16:09 | zRzQa |  Články
Všimla jsem si, že tento článek byl a je stále oblíbený (dle statistik návštěvnosti) a proto jsem pro Vás připravila druhou várku gifů. Někteří měli názor ten, že je to zbytečný článek a je to jen zkopírování gifů - s tím druhým souhlasím. Ale když se tyto články jiným líbí, tak proč je nepřidávat. Nikdy se nezavděčím všem. A otázka na závěr - chcete potom článek i na třetí část na toto téma?

" Nerobte to, čo od vás chcú ostatý! Robte to čo chete vy! "

http://24.media.tumblr.com/76a233eb3c795ca356049cc466464117/tumblr_mku6lg3kdt1r9ws8do1_500.gif
...více gifů najdete v celém článku.

Víkend? Tak samozřejmě, že (y)!

7. dubna 2013 v 11:08 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Dobré rááno :D Tak jsem byla teďka pět dnů doma a když se podívám na plány na zítřek, tak mi je z toho tak lehce špatně :D Dva testy z bioly (jeden ukecám, nebudu se učit dvě látky najednou :D), test z dějepisu, dopsání testu z němčiny a test z matiky :D Ojééé. A to jdu ještě na kožní, tak tam aspoň nemusím trčet až do tří :D

Ale měla bych na úvod začít jinak, než školou, že ano. Tákže, v pátek večer jsem šla na jednu studentskou párty. Brala jsem ještě ty antibiotika, tak to byla moje nejlevnější párty, protože jsem si koupila jen jeden sprite a ty svině mi ho ještě rozlili, takže jsem měla sotva polovinu :D Pak se nějaký hňup pozvracel u našeho stolu, takže (y). Takže jsme seděli trošku dál od toho :D Ale lidi se vůbec nedívali pod nohy a normálně do toho šlapali, takže chuťovka. Potkala jsem tam hafo lidí, hlavně spolužačky ze základky, takže jsme pořádně potancovaly. Ta hudba byla mazec, bylo to šíleně nahlas, takže mi uplně "skákala" hruď :D Ale pak jsem si zvykla. Ještě jsem si si vyřvala hlasivky, takže jak jsem došla domů o půl jedné, tak mi písklao v uších a hlas mi lehce chrapěl :D

...spolužáčky ze třídy a kamarád. To jsme se ještě nasmáli, protože jak jsme čekali na bus, taktam byli nějací mladí a mluvili španělky. A kámoška hned " ááá ešpaňol!" a začla se s něma uplně vybavovat :D Jsem čuměla :D A to ještě pak "Ha a to mám ze španělštiny čtyřku!" :D A jako fakt jim rozumněla a odpovědi taky nějak dala dohromady :D

...s Lucinkou jsme měly společně 100% střízlivý večer :D

Noo a včera večer jsme šla na oslavu kamaráda, slavil 20.narozeniny :) Já tam šla taky za "fotografku" :D No nakonec to dopadlo tak, že fotili mým foťákem vlastně skoro všichni, ale tak co :D Posmáli jsme se a bylo to fajn :)

...jedna normální společná fotka, lezli nám tam totiž furt nějací blbci :D A jinak ještě chybí na fotce tři lidi, ale ti šli dřív.
...a s oslavencem jedna fotečkááá :D

→ Více fotek najdete v celém článku

TOP 5 (Mé odběry na Youtube)

6. dubna 2013 v 9:17 | zRzQa |  Články
Napadlo mě, že bych Vám mohla představit pro mě top pět lidí, kteří točí různá videa a nahrávají je na internetový server youtube. Je to z různých odvětví a strašně mě baví je sledovat. Také se přiučím něco do angličtiny, takže to má i nějaké to malé plus. A info pro Vás - když kliknete na náhled daného mého obíbence, přesměruje Vás to na její/jeho kanál. Umožní Vám to tak práci je hledat na YT :P

Jako první bych uvedla Ledu. Je jí 18let, pořád mění barvu vlasů a i tak jí to sekne. Je vtipná a zábavná. Její kanál odebírá víc jak 400tisíc uživatelů a její videa zhlédlo víc jak 37milionů lidí. Na YT si tvoří vlastně svůj vlog (tj. "blog" kdy prostě pouze točí různá videa, ale nepíše žádný web). Mám projeté všechny videa a když se podíváte na její začátky, uvidíte mladou poměrně stydlivou slečnu s fialovýma vlasama. Ovšem teď už se pořádně rozjela a její videa prostě mají uroveň :D No, posuďte sami ;)

Nejspíš mnoho z Vás zná tuto skupinu dívek - Cimorelli. Jejich rodina je skutečně velmi rozrostla, je jich snad jedenáct sourozenců :D Těchto šest sester si vytvořily hudební skupinu a musím uznat, že jim to jde. Nádherně zpívají, ladí jim to a také vždy přidají nějaký bonus k videu, který určitě všechny vždy pobaví. Obdivuji jejich hlasy. Jejich YT kanál odebírá víc jak 1,5 milionu lidí a jejich videa vidělo již skoro 440milionů lidí. A jejich úroveň stoupá šílenou ryhclostí. Jejich videoklipy jsou kvalitnější. Určitě si poslechněte jejich písničky :)

Nejspíš se k Vám před nějakou dobou dostalo video, kde tato blondýnka natočila video o tom, jak se "zkrášlit" z ošklivky na krásku. O kom mluvím? O Jenne Marbles. Upozornuji předem, že Jenne je šíleně sprostá :D Má pejska, kterého šíleně miluji a najdete ho snad v každém videu :D Líbí se mi u Jenne, že je originální a prostě vždy příjde s něčím novým. Je vtipná a některé věci, která ve videu dělá, jsou fakt mazec :D Je to až neuvěřitelné, ale její kanál odebírá víc jak 8milionu lidí a její videa vidělo víc jak 1miliarda (!) lidí. Koukněte na její videa ;)
...další mé oblíbence najdete v celém článku!

Video | Mé oblíbené šperky

5. dubna 2013 v 0:03 | zRzQa |  Má videa
O tohle video mi psalo obrovské množství lidí. Jako nevím, zda vám to příjde zajímavé, ale tak když jste to chtěli, tak jsem to video tedy včera odpoledne natočila :D Tak snad to těch víc jak 9minut přežijete. Video je na téma mé oblíbené šperky. Jsem zvědavá na vaše reakce :)

PS: Jaké video mám točit příště? Něco vyberu :-)
PS2: Ten náhled je vtipný :D Ale nic lepšího nebylo :-D


TOP fotografové / Coigny, Cornish, Ascough

4. dubna 2013 v 6:02 | zRzQa |  Fotografování (tipy, rady,...)
To, že mě baví fotit a focen je můj velký koníček, už jste zdřejmě postřehli. Tentokrát bych chtěla zapátrat do jiné časti - oblíbení fotografové. Obdivuji je, přemýšlím u jejich fotografií, které v sobě mají neskutečné kouzlo a nejsou to jen bezmyšlenkovitě vyfocení símky. V první části bych vám představily tyto tři fotografy. Ti, kteří se o tohle moc nezajímají, tak jim tyto jména zdřejmě nic moc neřeknout. A proto čtěte dále..

Jako prvního bych uvedla Christian Coignyho. Tomuto muži je 66let. Z jeho tvorby si můžeme všimnou, že fotí pouze černobílé fotografie. Fotí klasickým fotoaparátem, používá pouze přirozené světlo. Pokuď je dobré světlo, fotka výjde dobře technicky, tak je to skutečně dokonalý snímek. V Christianově tvorbě najdeme hodně fotek aktů. Já akty obdivuji. Někteří na to mají negativní názor, vidí v tom něco sprostého a nevkusného pro veřejnost. Ovšem pro mě je to umění a ocenuji jej.

Webová stránka: http://www.christiancoigny.com

Další je známý krajinář Joe Cornish. Narodil se v roce 1958 a studoval umění na Reading University. Od roku 1986 začal cestovat. V roce 1991 odjel na Aljašku na expedici. Napsal mnoh knih a jeho fotografie jsou uvedeny jako ilustrace ve velké množství knih. Ikdyž se přiznám, že focení krajin mě nijak neuhvátilo, jeho fotky mi doslova vyrazily dech.

Webová stránka: http://www.joecornishgallery.co.uk/

A jako posledního v tomto článku bych chtěla uvést svatebního fotografa Jeffa Ascougha. Přes více než dvacet let Jeff cestoval křížem krážem ve Velké Británii, fotografoval svatby pro lidi ze všech oblastí světa. Je všeobecně uznáván jako průkopník svatební fotožurnalistiky ve Velké Británii a jedním z nejvlivnějších fotografů.

Webová stránka: http://www.jeffascough.com/

Video | Co nosím v kabelce?

3. dubna 2013 v 16:45 | zRzQa |  Má videa
Včera jsem sice článek chtěla přidat, ale byla a jsem nějak vyřízená. Beru teď antibiotika a včera večer jsem měla teplotu a ve škole mi nebylo vůbec dobře celý den. Navíc jsem si pořádně posrala zkoušení ze zeměpisu, tak jsem zvědavá, jak to teď budu opravovat ten zemák... No ostatně dneska jsem se nějak přemohla a natočila jsem krátké video. Na konci je to takové už urychlené, vybíjela se mi baterka, tak jsem to tak v rychlosti zkrátila :P

PS: Jaké téma videa by jste chtěli příště? :-)


1.dubna 2013 / Velikonoční den

1. dubna 2013 v 20:43 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Ráno jsem si dala raději budíček v 7:45. O patnáct minut později už u nás byl Ondra. Naštěstí bez vody. Uzavřeli jsme malou dohodu, že když se nechám (kdysi jsem lítala po bytě jak splašená koza :D ), tak mi dá na zadek jen lehce :D Nakonec mě šlehal kdy to jen šlo :D I když jsme šli fotit :D Pche. No snědli jsme pár piškotových kuřátek, které mamky klasicky dělá a neumím si bez nich Velikonoce představit :D Ondrovi moc chutnali :D

" Dobrá nálada nevyřeší všechny tvoje problémy,ale nasere tolik lidí,že stojí za to si ji pěstovat. "

Pak až se milostivě brácha vyspal, mě teda slil pěkně vodou, měla jsem utopený počítač, židli a koberec. Ale byla jsem akční a hodila jsem na see osušku, kterou jsem měla na židli, takže zas tak mokrá jsem nakonec nebyla :D Spíš věci okolo mě. Mamka taky byla celkem slitá :D Pak přišel děda a to jsem šla na chivlku spát, takže až jsem se probudila, tak mi děda dal na zadek a místo vody měl voňavku :D takže to bylo v klidu :D A tady pár fotek z dnešního dne :)

PS: Šíleně moc děkuju za úžasnou návštěvnost! Jsem mile překvapena :-)


Focení s Ondrou / 1.4. 2013 (Vánoční Velikonoce)

1. dubna 2013 v 9:28 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Ikdyž jsem si řekla, že dnes skutečně otvírat nebudu a to taky plním, tak jsem udělala vyjímku akorát pro Ondru :D Bydlí hned vedle v baráku a známe se snad už od mimina :D Byla jsem s ním už jednou fotit (Odkaz na článek). Už v osm hodin ráno mě i mamce dal karabáčem párkrát na zadek :D Ale měl zakázáno brát vodu :D No a pak jak jsme tak kecali, tak Ondra dostal myšlenku, že by chtěl fotku venku ve sněhu s karabáčem :D Tak jsem mu na to hned kývla a šlo se :D Focení trvalo snad 3minuty :D Udělala jsem jen pět fotek a alou domů :D

Ovšem vypadá to komicky ta kombinace - sníh, karabáč, Ondra v tričku a jsou Velikonoce :D Not bad :D

...více fotografií najdeš v celém článku ;)