Květen 2013

Plán ke cvičení na červen 2013 !!!

30. května 2013 v 16:15 | zRzQa |  Články
Po dvou plánech (na duben a květen 2013) byl poměrně velký ohlas o to, abych udělala další i na červen. Jelikož je dneska 30.5. a v sobotu již začíná červen, tak je pravý čas ke zveřejnění tohoto plánu ke cvičení.

Tentokrát jsem ale udělala dvě verze. První verze je složena s různých cvičení a jako novinku jsem tam přidala treninky, které budete sledovat a cvičit podle nich přes videa na youtube. Vytvořila jsem tedy pro snadné hledání seznam, který najdete na TOMTO ODKAZE a vždy si pro daný den, kdy je určený trenink, najdete video s uvedeným názvem v plánku.

Druhá verze je lehčí, jsou to pouze sklapovačky. Začíná se u 30x a končí se u 320x. Každý den je + 10x sklapovaček. Ano, teď se na mě oboří někteří, že k čemu to je. Když jsem si udělala plán na duben a poctivě jsem ty sklapovačky dělala, po 14dnech šly vidět změny. Navíc pokuď na nováčka vybafnete s 100x sklapovaček hned první den, tak z toho nebude asi nikdo nadšený. Takže raději začít u menšího počtu a navyšovat.

Oba plánky si můžete tedy volně stahovat. Jak se Vám líbí??? Začínáme 1.6. 2013 !

V květnu jsem sice také dělala plán, ale vydržela jsem u něj týden a jelkož mi pak dva dny nebylo dobře a bolelo mě šíleně břicho, tak jsem ty dva dny skuetčně nemohla cvičit. Jenže pak jsem se už k tomu nedokopala. Ano, měla jsem slabou vuli. Ale tento měsíc tento plán skutečně dodržím a když už se naskytne vážný důvod proč necvičit, tak to doženu další dny, nebo si plán prodloužím o dny, které jsem necvičila. Takže tohle chci zvládnout. Tak co, jdete do toho se mnou?


Hlasujte prosím pro mou fotku ve fotosoutěži Českých drah a. s.

29. května 2013 v 21:30 | zRzQa
Zdravím Vás všechny! Dneska mi došel email o tom, že má fotka byla vybrána mezi 20.nejlepších fotografií ve fotosoutěži Českých drah. Dnes bylo tedy zahájeno hlasování, které končí 13.června.

Mám tedy na vás takovou malou prosbu, která vám zabere skutečně ani ne 30sekund. Stačí kliknout na odkaz (níže), napsat email a kliknout na "Hlasuj" a Váš hlas je započítán. Uděláte mi tak velkou radost. Když už jsem byla vybrána do užšího výběr, mám šanci na výhru a k té mi můžete pomoct právě vy.

Fotku jsem pojmenovala "Pohoda ve vlaku". Děkuji všem za podporu! Jste zlatíííí a mám Vás megamoc ráda! :*

A jsou dole! Awr! :D

28. května 2013 v 13:03 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Je to takhle na rychlo, ale prostě mám uplně megabrutálněobrovskou radost, takže prostě sem Vám musela hned hodit foto :D Dneska jsem byla dopoledne na ortodoncii a konečně jsem se dočkala - sundala mi rovnátka. Wiuh, už bylo na čase. Když mi sundala zámečky na stoličkách, tak jsem se ptala, jestli mi tam zůstal zub, protože jak to "ruplo" tak jsem se až lekla :D A ona že mám, že se nemám bát :D Překvapivě to sundala celé najednou, v kuse. Ten pocit byl hodně divný. Připadla jsem si jak 90letá důchodkyně, která nemá zuby :D Radši jsem si na ně šáhla prstem, protože se mi to nezdálo :DD

Sundávání tedy nebylo nějaké otřesné. Bylo mi celkem nepříjemné to sundávání lepidla ze zubu. To jsem měla pocit, že mi někdo do těch zubu tříská zbíječkou a navíc to dělalo hrozný hluk, tak mě z toho bolela hlava :D Ale jinak pohodička, nemáte se čeho bát :)

Otisky jsem taky přežila, sice mě při otisku spodního patra natáhlo, ale cajk :D Musíte se uklidnit, zhluboka a klidně dýchat a je to vážně uplně v pohodě. Vždy jsem měla z těch otisků hruzu, protože jsem myslela, že u toho umřu a ještě se pozvracím, ale ok :D

Rentgen dopadl taky na výbornou, sestřička ířkala, že při další nášvtěvě mi to klidně dá na flešku :D I fotky jak mě fotila na začátku. Takže paráda :D No pak jsem čekala skor dvě hodiny na výrobu sundávacích rovnátek. Nevím proč, ale dneska mám nějaký jeblý růžový den -_- Byla jsem sice oblečená celá do černé, ale (když jsme ty dvě hodiny čekaly, tak jsme šly s mamkou do obchodu) jsem si koupila růžové tílko. A rovnátka jsem si vybrala růžové a krabičku taky růžovou. Přitom růžovou nějak nežeru. Nevím, asi mi jebe dneska :D

Sundávací rovnátka budu nosít teďka měsíc 24hod denně (jen né při jídle). No, mluvím jak nějaký matlák. Ale sestřička mi říkala, že šišlání je na začátku normální :D Ty první dny :D Uf.


Fotky Zrzanky / 27.května 2013

27. května 2013 v 21:23 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Ouky douky, ukecali jste mě. Tady jsou fotky ještě co mě dneska fotil Ondra když jsem mu půjčila foták. Já si fotky akorát upravila. Jsem s nimi spokojena. A uplně teď zbožnuju tmavé oblečení, boty a pyramidky. Která fotka se Vám líbí nejvíce???

Dneska jsem psala ve škole test z matiky. Nebylo to nějak uplně ukrutně těžké učivo, celkem jsem tomu rozumněla, ale prostě bála jsem se, že to zkazím. A zrovna teď už není čas na to, abych dostávala blbé známky. Teď se právě musím snažit jak to jen jde. No nakonec mám 2 a jsem z toho uplně uá :D Dále jsme měli psát test z dějepisu. V hodině řekla, že jej ale přeloží na středu a místo toho bude zkoušet. Věděla jsem, že hodinu po testu budu zkoušená, ale netušila jsem, že to bude již dnes -_- No zkoušela mě na poměrně staré učivo. Ani jsem sena to nekoukla, ale vzpomněla jsem si a fakt mi to šlo. Jen konec jsem si pěkně pohnojila, mohla jsem mít uplně s přehledem dvojku (a kdybych se třeba na to aspon koukla, tak v pohodě jedničku), ale jak říkám, pokazila jsem si konec a nakonec mám za tři. Ale jsem celkem spokojená, protože jsem se na to učivo ani nekoukla, takže cajk.

"..nechci se jednou ráno probudit a zjistit, že už mě nic nečeká, protože jsem celý život strávila čekáním na něco, co nepřišlo..."

...více fotografií v celém článku :P

Focení s Ondrou / 27.5. 2013

27. května 2013 v 20:20 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Opět jsem vytáhla kamaráda něco málo nafotit. Hlavní důvod byl i ten, že mu dneska sundali rovnátka, tak na mě pořád cenil zuby :D Ach jo. S fotkama jsem spokojená, trošku jsem si víc pohrála s upravou, ale líbí se mi to. Ondru taky baví hodně fotit, foťák bude mít nejspíš do zaáčktu prázdnin, tak mu ho občas půjčuji, když jdem ven. Takže mi taky pár fotek udělal (s mou buzerací - vyfoť mě tak, takhle, ještě takhle, trošku jinak, noo takhle :D ). Co říkáte na Ondrovy fotky? A mám ještě dnes zveřejnit i mé fotky? :)

" Život nieje hnusný, ale musíš počítať s tím že neprináša iba šťastie . "

...více fotografií najdete v celém článku

Autoportrét / 25.5. 2013 "Ikdyž prší, člověk musí být optimista a hrát dál."

25. května 2013 v 21:28 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Pěkný večer všem :-) Dnešní turnaj byl super. Sice nám nonstop pršelo, jeden set byl celkem fakt dost drsný liják, že jsem si až říkala, zda nebudou padat i kroupy. Hrály jsme ale dál. Byly jsme všechny jak zmoklé slípky :D Vlasy vlnité, mokré trika :D Já měla uplně mokrou mikinu, která mě tak akorát studěla, tudiž neívm, proč jsem si jí pak na sebe v zápase nechala :D Mohly jsme být na 3.místě, ale nakonec jsme byly čtvrté. Ale i to je pěkné. Ráno jsem vyjela v sedm a domů jsem se vrátila ve čtyři hodiny odpoledne. Not bad :D

Cestou zpět mi Mája ve vlaku upletla francouzský cop. Měla jsem vlasy ještě malinko mokré z deště, ale nic šíleného :D Když jsem si doma copek sundala, tak uplně boží vlásky, že jsem se prostě musela vyfotit :3 :D


Hruška s tatarkou chutná skvěle

24. května 2013 v 21:21 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Ten titulek nemá ani v nejmenším nic společného s tímto článkem. Prostě mi to prolítlo hlavou. A vůbec, teď mám v hlavě plno myšlenek.

1) Mám obálku, do které si každý měsíc dávám vždy nějakou částku. Snažím se šetřit na blesk (nebo objektiv?). Ovšem když tam někdy dám větší částku a pak se po týdnu kouknu zoufale do peněženky, tak jdu zpátky k obálce a něco si z ní vezmu. Jsem zvědavá, kdy už konečně našetřím aspon ty čtyři litry.

2) A teď si říkám, jak jsem k sakru mohla vydržet rok a 3/4 neutrácet a poctivě šetřit na zrcadlovku.

3) Zjistila jsem, že neumím nakupovat oblečení. Kupuju co se mi líbí, ale ve výsledku se k sobě skoro nic nehodí. Líbí se mi ty kousky pouze jednotlivě.

4) Chci se hecnou a někdy někde vyfotit nějakého neznámého staříka. Portrét. Strašně mě fascinují černobílé fotky a detaily vrásčitých tvářích starých lidí.

5) Vám snad už taky k sakru příjde, že když se někdo objímá s někým (opačné pohlaví), že hned musí být do něj zamilovaný? No tak, lidi..

6) Poslední dobou ve škole to je na houby: já a prázdná židle vedle mě. Great.

7) Chci někam jít. Teď. Hned. Prostě se jít bavit do společnosti mladých. Poznat nějaké nové fajn lidi.

8) Do konce června je v Praze výstava Tutanchamona. Ježíšku na křížku já bych tam chtěla jet.

9) Nesnáším tu falešnou osobu. Když něco chce, na to jsem té osobě dobrá. Hov** hov** zlatá rybko. Už na tebe se** stejně tak, jako ty ser** na mě. Kiss my ass.

10) Je mi pořád zima. Ve škole je kosa, doma se furt větrá, venku je zima, počasí je na nic. A pak že je prý květen. Jo jasně. To vám nežeru.

11) Jsem nezadaná a je mi fajn.

12) Chci si obarvit vlasy. Říkám si to snad rok a prd. Neznate někdo bavru v šamponě, která se třeba po třech týdnech vymyje? Thanks.

13) Včera jak jsem jela večer z trenalu, tak jsem nastoupila od prázdné tramvaje. Na další zastávce natoupil asi týpek okolo 28let. Sedl si ke mě. Prolítlo mi hlavou - to tu má jako sakra málo místa?. Po asi deseti sekundách se mě zeptal anglicky, zda teda taky mluvím anglicky. No. Kecali jsme, rozumněla jsem mu, odpovědi jsem dala do kupy celkem obstojně. Nakonec z nej vypadlo, že je doktůrek a jestli nechic jít na kafe a nedám mu číslo, že pokecáme. Ahah. Naštěstí tramvaj dojela na místo, kde vystupuji. Mile jsem se usmála, rozloučila jsem a šla jsem. Ale byl to milý chlapík. Žádný prasák. Byl hezky oblečený :3

14) Dneska jsem byla přijata do fotografického klubu. Upřímně - zapomněla jsem už, že jsem tam podruhé tu přihlášku dávala a ani jsem neodufala, že by mě přijala. Ale těší mě to samozřejmě :)

15) Je pátek. Jo. Po škole jsem nadšeně šla domů. U domu jsem zjistila, že jsem zapomněla klíče. Spoléhám na to, že je brácha doma. Zvoním. Volám na mobil. Aha, není doma. Jdu pěšky k babičce, jestli mi půjčí klíče. Ta je dala bráchovi. Děda dal klíče strejdovi. Hm. Jdu pěšky k mamce do práce. Dá mi klíče. A konečně jdu pešky domů. Byla sem pěkně naštvaná a bolela mě hlava. Not bad.

16) Čo takhle hovoriť po slovensky? :D

A ne, nezkoušela jsem hrušku s tatarkou...
No, ikdyž.
Zkusit se má všechno.

Zrovna dneska jsem viděla videa na fuckbooku, kde blázen vypil vodku s čokoládovým Müllerem mix. To musela být mňamka.

...nedávno u nás byla sestřenka se Samíkem. Já toho prcka prostě žeru :3

Video / The Cup song tutorial

24. května 2013 v 17:03 | zRzQa |  Má videa
Určitě jste to již někteří postřehli - v poslední době se hodně rozšířil cup song. Je to z filmu Pitch Perfect. A přináším Vám návod jak na to. Potřebujete pouze kelímek. Nějaké hrnky nedoporučuji, protože to by Vám moc dlouho nevydržely :D Jinak ano, začátek videa je trošku rychlejší :D Vím vím :D

A pokuď si k tomu chcete i zazpívat, tady máte text ;)

I got my ticket for the long way run,
two bottle of whiskey for the way.
And I sure would like some sweet company
And I'm leaving tomorrow, what'dya say.

When I'm gone (2x)
You're gonna miss me when I'm gone

You're gonna miss me by my hair,
You're gonna miss me everywhere, oh
You're gonna miss me when I'm gone.

I got my ticket for the long way run.
The one with the prettiest of views
It's got mountains
It's got river's
It's got sights to give you shivers
But it sure would be prettier with you

When I'm gone (2x)
You're gonna miss me when I'm gone

You're gonna miss me by my walk
You're gonna miss me by my talk, oh
You're gonna miss me when I'm gone


Zrz kreslí / Šmoulové

23. května 2013 v 14:57 | zRzQa |  Když zRzQa kreslí
Tak jsem podruhé v životě kreslila Šmouly. Jsou to moc pěkné postavičky a né vždy se mi povedl uplně jejich tvar :D Ale což. Vybarvování pastelkama mě nikdy nijak neuchvátilo, ale tohle kreslení bylo takové odreagování po škole :D Formát A3.

Ve škole to bylo výjmečně v pohodě. Měla jsem jen do půl jedné. Zítra mě čekají dva testy, tak to nějak musím zvládnout. Mám naštěstí na devět, tak si trošku pospím. Ale dneska to byl hnus vstávat po pěti dnech do školy. Navíc jsem zaspala trošku. Měla jsem budík na sedm hodin, probudila jsem se (znáte to), vypla jsem budík a spala dál :D Zdál se mi sen, že jedu někam na hory do Alp s holkama. Řídil nějaký týpek, pořád jsme někde zastavovali, holky pak vždycky odběhly do hotelu na noťas a já byla naštvaná, protože se ta cesta pak strašně táhla. A v tom slyším - Zuzkooo vstaveeej, je 7:20! :D Shittt nestíhám :D A v 7:32 už jsem vyletěla jak torpedo z domu :D Pak mě málem zajelo auto, ale jinak bomba ráno :D


Deník prvačky | 22.5. 2013

22. května 2013 v 18:52 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Čau prdi, tak volno mi skončilo, uteklo to mega rychle a říkám si, že jakoukoli minutku, kterou jsem strávila nic neděláním, tak bych jí vratila a udělala něco jiného :D Ale zase můžu říct, že jsem si volno parádně užila.

Dneska dopoledne jsem vstávala asi o půl 11, pak jsem dělala prezentaci do angličtiny, protože jsem si myslela, že jí budu mít v pátek. Ovšem překvapením pro mě bylo to, když jsem zjistila, že v pátek nám hodina odpadá, takže smuliš a prezentace bude nejdřív až příští týden ve středu. Chvilka nadšení tedy proběhla. Mimochodem prezentaci jsem dělala na skupinu The Beatles a jsem v polovině no. Máme během ní pět minut v kuse žvatlat, tak jsem zvědavá, co tam všechno budu kecat za blbosti. V reálu mluvím celkem rychle, ale v angličtině mi bohůžel ta pusa tak nejede :D No a po angličtině jsem se učila asi tak hodinu a půl do matiky, protože mě čeká pak test a nechci ho pokazit. Nesmím.

Odpoledne jsem jela s kámošem na velkou projíždku na inlinech a došla jsem před chvilkou, takže mě lehce bolí nohy. Teď si chvilku odpočinu a půjdu se učit něco na pátek. Zítra už valím po dlouhé době na trenink a je mi jasně, že jak příjdu večer domů, tak se mi nic nebude chtít.

Can we go back, this is the moment
Tonight is the night, we'll fight till it's over
So we put our hands up like the ceiling can't hold us

Pořád, pořád a pořád mi to zní v uších a prostě pořááád si to zpívám.

A byl to fakt divný pocit dneska, když jsem se podívala na hodiny, bylo 11:45 a já měla nachystané věci na zítřek do školy. To se mi doposud ještě nikdy nestalo. Hm.

Strašně mě "fascinují" týpci, kteří jdou, každému hraje nahlas (různá) hudba z mobilu a připadají si, jako že jsou strašní týpci. Je mi jich spíš líto. No což.

Jo a ještě jsem si teď vzpomněla na ten můj květnový plán. Dovolte, abych se zasmála. Cvičila jsem prvních pár dnů a pak mi bylo dva dny mega blbě, že jsem sotva nějak přežívala, takže jsem na cvičení ani neměla myšlenky. A to byla zásadní chyba. Dva dny jsem ten můj cvičební "cyklus" (:D) přerušila a od té doby nic. Ale zase jsem se hecla a už třetí den dělám opět aspoň ty sklapovačky. Se za sebe teda stydím, že jsem v tom plánu pak nepokračovala.

Včera jsem pozdě večer totálně vytuhla u telky. Lehla jsem si na gauč, koukala jsem na nějaký nevím jaký film, zabalená v peřině a...nic...otevřu oči a je půl jedné :D Shit, vždyť naposled bylo snad půl desáté :D

A jinak jeden menší stres už je zase za námi, brácha úspěšně odmaturoval. Hajzlík. Ten si bude teďka skoro pět měsíců válet šunky a já budu chodit ještě do konce června do školy. Ojéj. Směje se mi. A já se mu budu smát v lednu, až bude mít zkouškové období. Haha.

"Na na na na na na na na
and all my people say"

V compu jsem dneska našla tuhle fotku, tak jsem jí trošku přidala grády (myslím barevně). Je to druhý foťák, dé šedesátka. Takže tak. Zítra budík na sedm a povalím do školy. Ještě že máme jen do 12:25 a v pátek nám odpadná první hodina. Oujé. Bitch.


20.5. 2013 / "Začíná noc"- "Drž hubu"

20. května 2013 v 18:25 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Zdravííím, tak dneska byl vážně super den :D S kamarádem, říkejme mu X. (:D) jsme vyrazili na lezeckou stěnu :D Jako už jsem lezla po horách atd. ale vyloženě na umělé stěně jsem ještě nebyla. Vždycky jsem si říkala, že je to brnkačka a prostě pohoda. No prdlajs beruško :D

Šla jsem teda první, ale ještě jsem si zkusila z toho záměrně spadnout, ať vím co mě čeká :D X. jistil samozřejmě dobře. Trošku jsem se tam pohoupala a lezla jsem. Fakt mě to bavilo, ale po nějaké půlhodince lezení, mi už docházely síly. Když lezl X. tak jsem ho jistila, ale protože je o něco těžší než já, tak když se třeba pustil, tak mě to nadzvedlo a houpali jsme se na těch lanech spolu :D Ale já byla vždy tak půl metru nad zemí, což nebylo ještě tak hrozné. Ale pak se nám nechtěně povedl vážně super kousek :D X. lezl, já soustředěně jistila, no byl skoro nahoře, ovšem nějak mu tam chyběl chyt a tak se prostě pustil, já ho sice udržela, ale on popojel dolů a já vyletěla nahoru tak, že jsem byla výš jak on :DDD No samozřejmě jsme oba měli záchvat smíchu, chlap vedle se smál, já nás spouštěla teda dolů, X. už byl skoro u země, tak mě chytl do náruče a vypadalo to fakt komicky :D No po dvouhodinách jsme byli celkem vyřízení :D Ale byl to po dlouhatánské době uplně mega nádherný den :)))

Jo a dnes jsem ve škole nebyla, takže nemějte obavy, nebudu Vás dnes, zítra ani ve středu zatěžovat tím, jak mě ta škola sere :D Teď jí mám ráda, protože máme volno :3 Awrr.

Haha a pokuď se chcete podívat na uplně trolol film, který je o ničem, ale má luxusní hlášky, tak koukněte na "RRRrrrr!" :D

"Zajímavé, to co říkáš není vůbec zajímavé."
"Hele jaké se ti vlastně libí ženské? No... Živé.... "
Kámen: "Ano, vy jste ta dívka z mých snů!" Guy: "Chceš vidět můj zadek?"

Recenze / Face mineral powder (Gabriella Salvete)

19. května 2013 v 16:14 | zRzQa
Pudr jsem si koupila poprvé asi před dvěma lety, netrefila jsem se do odstínu, protože jsem si ho koupila o odstín tmavší, takže je vlastně skoro nepoužitý a zřejmě poletí do koše. Navíc make-up a ani pudr jsem nikdy (ani teď) nějak pravidelně nepoužívala, opravdu jen výjmečně. Ovšem před pár dny jsem si tedy koupila pudr, odstíny jsem pořádně prozkoušela a vybrala jsem jej dobře. Prozatím jsem s ním spokojená.

Je to velmi jemný pudr, který obsahuje třeba vitamín E. Ovšem nečekejte, že vydrží celý den. Velké plus je cena. Já osobně nepotřebuji dávat za pudr třeba tři stovky, ale stačí mi tento. Pudr ovšem trošku zvýraznuje šupinky na obličeji a může lehce vysušovat pleť. K dostání je ve čtyřech odstínech, já si koupila odstín č.1 a vyhovuje mi. Stojí 79Kč.


Video / Zpívání s Haničkou

18. května 2013 v 22:19 | zRzQa |  Má videa
Ahoj všichni! Dneska byl vážně super den :-) Vstala jsem těsně před 12hod, pak jsem jela s kamarádem na pouť, kde jsme zašli na extreme, kde se těsně před tím pozvracela nějaká holka (fuj). Ale jinak paráda. Od cukrové vaty jsme nebyli nějak šíleně zapatlaní :D No a pak jsem šla k Haničce, trošku jsme pozpívaly, pokecaly a uplně bomba :D A tady je výsledné video :D

PS: Občas nám to ujelo, nebo to bylo falešné, ale prostě nás to baví, tak co :D My se u toho bavily a to je HLAVNÍ! ;) Reakce??? :)

PS2: Každá písnička, která zazní ve videu jsme zpívaly opravdu pouze jednou. Žádné přípravy, prostě jsme to pustily a jelo to :D Proto jsme se někdy netrefily apod.. Tak chápejte prostě :DD


Z deníku středoškolačky... |17.5. 2013|

17. května 2013 v 16:47 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Krásný pátek všem! Awwwwr, tak jsem těšila - já totiž teďka budu mít 5dnů volna! Yeah! Tenhle týden byl chvilkově mazec a chvilkově totálně nuda. Navíc teď jsem nebyla už druhým týdnem na treninku, protože jsem potřebovala trošku máknout ve škole atd.. A já se prostě nedokážu učit odpoledne :D Učím se večer :D V pondělí jsme psali test z bioly (to by mohla být 2), pak z dějepisu - to jsem si jen přečetla, takže to vidím bledě :D Chtěla bych 3, ale vidím to spíš o stupeň hůř :D Uvidíme, její známkování je vadné :D

V úterý jsem jela ráno na ortodoncii. Při minulé návštěvě mi tvrdila, že příště mi to sundá. Takže jsem se jak blbá těšila a prd že. Dolepila mi akoárt kousek spodního drátku na zubech, ale slibila, že příště už je FAKT JDU SUNDÁVAT a to bude za 14dnů. Asdkfjkfdjsldfjsldf!!! Uplně mega radost. Bude to ale prý na celé dopoledne, protože sudnání, otisky a hned mi vyrobí i sundávácí rovnátka, takže školu kašlu ten den :D Ale zpět k tomů úterý - šla jsem ještě do školy, test z IVT na grafy (nesnáším je) bude asi 2-3, protože nám toho zadal celkem hodně a málo kdo to stíhal :D Pak jsem v zeměpise dostala opravný test a mám DVOJKU! Aaaaaaaaa! :D Takže uplně nadšená jsem byla. Ovšem před tím jsem zažila menší infarkt, jelikož kdžy jsem hledala svůj test, vzala jsem hned první, protože prostě nevím - asi mi přišlo podobné písmo a tam čtyřka... a já uplně wtf, jaktooo.. a teď se dívám a bylo tam uplně jiné příjmení a já uuuuuuuuuuuf! :D

"Existují některé typy lidí, které vám v jednom okamžiku změní celý život. Život, který
beztak do té doby nestál za nic. Můžeme jim být vděčni, a dokonce
je i nenávidět, ale nic nezměníme na tom, že se podepsali do našeho srdce."

Ve středu jsme měli na univerzitě dvě přednášky ohledně němčiny. Nikdy nám neřeknout téma, takže na nás vybafnou až tam, heh. První hodinu a půl nám mluvila nějaká starší paní a to téma mě absolutně nebavilo a nezajímalo. Takže to jsem tam chvilkově usínala. Druhá přednáška byla lepší. Ovšem problém byl ten, že tam na nás přišli tři lidi, kteří pochází z Německa (ale ten jeden chlápek byl teda kus :3 A celou dobu jak mluvil se usmíval, měl příjemný hlas a strašně pěkný zadek, ale pšt!) a prostě skoro dvě hodiny neřekli ani jedno české slovíčko. Takže jsem celkem valila bomby, abych jim stíhala rozumět, protože ta pusa jim mlela teda pěkně :D ze začátku jsem z toho byla zoufalá, protože jsem rozuměla asi co 10-15slovíčko :D Po chvilce když jsem se zaposlouchala jsem už rozuměla zhruba tak, že jsem pochopila o čem vlastně mluví. Ostatní na tom byli asi stejně :D Mimochodem, tématem byla hudba -_- Jo a mimochodem podruhé - nelíbí se mi takové ty typické německé písničky. No a ten den jsme již do školy nešli, takže fajn. Odpoledne jsem šla s kamarádem ven, maturant, takže trošku odreagování a podpora, to musí být ;)

Btw. A ohledně článků na téma fotografování si dáme zase pár dnů oddych. Chci přidávat články na různé téma, přeci jen každého zajímá něco jiného ;) Sto lidí, sto chutí.

Včera jsme psali akorát přepadkovku v angličtině a fyzice. Ten den celkem nuda. Ale nejlepší zpráva dne - kamarád odmaturoval a velmi dobře! ;) Takže jsem měla obrovskou radost, když jsem se to dozvědělaaa :3 Odpoledne jsem si šla něco nakoupit dokoupit nějakou kosmetiku, protože už mi nějak docházela. A koupila jsem si po dvou letech pudr. No jelikož si líčím jen oči a make-up a pudr ani nic takového nepoužívám, tak trošku změna. Ale musím se pochválit, trefila jsem tentokrát odstín. Ale o tom v jiném článku.

A co se týká dneška (když už tedy rozebírám každý den tohoto týdne) - tak jsme dopoledne jeli na jednu akci, kde si prostě povídáte, hrajou se hry apod.. Je to fajn uvolnění, kolektiv se zase o něco víc stmelí a moc se mi to líbilo. Do školy jsme jeli jen na poslední tři hodiny -_- V těláku jsme hrály beach volejbal, takže awrr :) Uspěch hodiny byl, že se holky opravdu zlepšily v podání, protože jsem je jemněji donutila, ať podávají vrchem :D Haha, jsem zlá :D Ale nakonec byly rády a šlo jim to :) A test z němčiny byl přeložen na příští hodinu, uf měla jsem mega štětsí, protože jsem se na to moc nedívala :D No a po škole jsem do teď nic nedělala, spala jsem :D Možná večer někam vyrazím, uvidííííme ;)

PS: A nakonec fotečka s K. z hodiny angličtiny :3 Po x dlouhé době mám fotku, kde se xichtím, no jéj :DFotografie | Citlivost (ISO)

16. května 2013 v 13:55 | zRzQa |  Fotografování (tipy, rady,...)
V této části se budeme bavit zkráceně o citlivosti. Na internetu toho najdete hodně, někde je to velmi složitě vysvětlené a já vám to chci sepsat prostě tak, ať to ihned pochopíte. V minulém článku jsem se zabývala clonou - pokuď v tom tedy stále nemáte jasno, přečtěte si můj článek zde.

A co to je? ISO nebo citlivost vyjadřuje citlivost snímače fotoaparátu na světlo. Když je málo světla, použijete vyšší ISO (třeba 600,800), ale při detailním přiblížené potom uvidíte drobné nedostatky a neostrosti (šum). Ovšem pokuď je dostatek světla, je dobré volit tedy co nejnižší ISO (100,150,..).

Čím je ISO vyšší, tím se na fotografii projevuje více šum. Proto není dobré, když máš citlivost na automat. Je lepší totiž citlivost držet v nižších hodnotách, protože jak jsem již řekla, stupá hladina šumu.

A kdy nastavit jaké ISO? Nízká citlivost (ISO 100, 150, 200) je třeba u fotek portrétů, makra, krajiny, street fotky, sportovních. A vyšší ISO použijeme třeba u focení noční oblohy (třeba 600, 800). Ideální by byla samozřejmě co nejnižší, ovšem fotografie by byla příliš tmavá a nešlo by nic vidět.

Na závěr jsem přichystala pět snímků kde jsem začala u ISO 100 a zvyšovala jsem jej. Jak vidíte, se stoupající citlivostí stoupá i intenzita světla na fotce. Vznikají pak nepěkné přeplaly a o šumu raději ani nemluvím.. :D


Fotografie | Clona

14. května 2013 v 20:35 | zRzQa |  Fotografování (tipy, rady,...)
Když jsem začínala se zrcadlovkou neměla jsem vlastně ani ponětí o tom, co to vlastně clona, čas a citlivost ve foto odvětví znamená. Bojovala jsem s tím celkem dlouho, ale už můžu říct, že už tomu rozumím. Chtěla bych Vám pomoct a objasnit Vám postupně co tyto tři pojmy znamenají a jak s nimi pracovat. V tomto článku se zaměříme na clonu. Pokusím se to napsat co nejsnadněji pochopitelným způsobem. Máte-li otázky, ptejte se v komentářích.

Clona
Je to vlastně zařízení, přes které prochází světlo ke snímači. Pamatujte si (!), že čím je číslo nižší (např. f/4.8), tím je více clona otevřená a naopak - vysoké číslo (třeba f/18), menší průnik světla.

Také ovlivnuje hloubku ostrosti - čím je otvor větší, tím menší je hloubka ostrosti a platí to samozřejmě i naopak, že čím menší je otvor clony, tím větší je hloubka ostrosti.

A teď si ukážeme, jak funguje clona v praxi. Připravila jsem pro vás šest snímků s měnící se clonou. Zašneme s nejmenším clonovým číslem (f/5.6) - clona je nejvíce otevřená a proniká nejvíce světla. Tudiž z těchto snímků je nejsvětlejší. Čím clonové číslo zvyšuje (tzn.clona je méně a méně otevřená), tím jsou snímky tmavší, jelikož na snímač dopadů méně světla.


Fotografie | První večerní focení 8.5. 2013

12. května 2013 v 14:53 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Jsem celkem ostuda. Koupila jsem si nový stativ a pořádně jsem s ním venku ještě ani nebyla fotit. Ale ve středu večer jsem vyrazila fotit k cestě jízdu aut na dlouhý čas. Nejdřív jsem se obávala trošku nastavení, zda nebudu mít třeba přepal a nebo naopak příliš tmavé fotky. Ale nakonec jsem na poprvé spokojená. Jen byla smůla, že když jsem si to všechno rozložila, tak zrovna dalších 15minut nejelo skoro žádné auto :D Ale pak jsem šla dál ke křižovatce a tam byl již provoz trošičku větší.

Ohledně focení na dlouhý čas bych chtěla napsat zvlášť článek do nové rubriky Fotografování (tipy, rady,...). Tak snad jej někteří potom využijí :)


Friday night 10.5. 2013 :P

11. května 2013 v 13:23 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Pekné odpoledne :D Já budu mít dnešek trošku časově přehozený, jelikož jsem přišla domů v o půl druhé ráno a vstávala jsem těsně před polednem :D Ale tak co, venku je stejně hnusně a stejně bych seděla doma. Tak jsem se aspon pořádně vyspala :D

Včerejší večer byla bombaaa :D Vzala jsem si boty na 12cm podpatku - vždycky jsem chtěla jít na párty s botama na šíleném podpatku a včera mi to vyšlo :D Awwwwwr. No cesta tam byla celkem vtipná :D Tam jsme se pořádně pobavili, potancovali, pokecala jsem s Lucinkooou a s kámošem :P S holkama jsme tančily celkem divoce, ale tak co :D Po dlouhé době jsme se zase skvěle bavily, tak jsme si to užívaly jak to jen šlo :D A tady pár fotek ze včerejška/dneška :D


Deník prvačky | 10.5. 2013

10. května 2013 v 19:47 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Jou jou, jsem tady jen na skok. Dneska je celkem mazec den, mám ho narvaný :D Dneska jsem psala opravný test ze zeměpisu, no měla bych to mít dobře, ale nechic nic zakřiknout. Pak jsme psali z češtiny diktát, tak to mám za jedna. V těláku jsme hrály beach volleyball, takže jsme se s holkama nasmály :D Jinak se nic zajímavého ve škole nedělo.

"V lásce seš jak na tenkém ledu, jednou šlápneš vedle a deš ke dnu, se sny i všemi nadějemi na usmíření. Tak se dívej pod nohy..."

Odpoledne jsem byla venku a objevila jsem krásné místo v lese, ale byla tam celkem tma, takže na prd k focení. Ale aspoň jedna fotka (pod textem). Za ani ne hodinku jdu na jednu párty, ale trošku mě bolí hlava, takže jsem zvědavá :D Haha :D Beru si asi boty na tom mém šíleném podpatku, tak jsem zvědavá, jak v tom budu tancovat :D Uvidíme :D Dneska bylo ale šíleně moc nádherné počasí :3 Tak já se valím chystat a zítra čekejte články, páá :*


Fotografování | Odrazné desky

9. května 2013 v 11:47 | zRzQa |  Fotografování (tipy, rady,...)
Nedávno jsem tak hledala jak zhruba cenově vycházejí různé velikosti odrazných desek k fotografování, které vám pomůžou když není třeba dostatek světla a pomocí odrazu tak nasvítí daný předmět/obličej/... a neměla jsem vážně ani tušení, na kolik to vychází. Chci si totiž pořídit stříbrnou odraznou desku. Často se to prodává v sadě. Chtěla bych si vyzkoušet v praxi samozřejmě všechny, ale zase nechce se mi do toho valit tolik peněz. Proto se poohlédnu spíš tak na nějaké desky do těch cca 400Kč.

Ovšem každá barva má trošku jiný účinek díky odrazné fólii, pojďme to trošku rozebrat...

Černá barva - všechno světlo pohltí, používá se často pro tmavé pozadí třeba u portrétů.
Bílá barva - odráží měkké difuzní světlo a může se umístit před blesk
Stříbrná barva - silně odráží světlo a využívá se nejčastěji
Zlatá barva - silně odráží světlo jako stříbná deska, avšak dodává světlu takové teplejší zbarvení a je to přirozenější. Používá se často u portrétů, kde rozzáří celý obličej a hlavně oči.

Desky jsou k dostání v různých velikostí. Ovšem při focení je většinou potřeba mít nějakého pomocníka, protože držet odraznou desku a fotit je příliš obtížné. Existují ale i stojany na desky. Nejpoužívanější jsou ale podle mě desky v rozmězí 60-150cm a ty najdeme již od těch cca 300Kč.

Ovšem jen tak ze zvědavosti jsem si chtěla jen na rychlo vyzkoušet, zda to fakt tak dobře funguje a udělala jsem si dvě fotky - bez odrazné po domácku vyrobené desky a poté s.

A pokuď nemáte tu možnost a nebo se vám prostě do toho peníze nechtěji valit, stačí si vystřihnout z nějakého pevného kartonu vetší kruh a nalepit na něj obyčejný stříbrný alobal, ale nový. Nepoužívejte nějaký starý pomačkaný. Pak by to mohlo hůř odrážet světlo.

Více čtěte v celém článku...

Fotografování | Vysvětlivky (tlačítka, funkce na displeji)

8. května 2013 v 16:58 | zRzQa |  Fotografování (tipy, rady,...)
Napadlo mě založit novou rubriku s názvem "Fotografování (tipy, rady,...)" tak doufám, že aspoň některým bude trošku užitečná. Začla bych tedy od těch uplně primitivních věcí a to vysvětlivek tlačítkem a funkcí na displeji. Spíš prostě popsat co je co. V dalších článcích podrobněji rozeberu například clonu, čas a citlivost, apod..

* Režimy jako M,A, S a P rozebreme v jiném článku.

Deník prvačky | 7.5. 2013

7. května 2013 v 21:07 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Zdravím..dnešek byl shrnula do jedné věty o čtyřech slovech "Dnes je den blbec".

Školu jsem dnes měla jak na houpačce. Navíc jak jsem se začla učit (jo začla jsem sice až o půl noci, ale nakonec jsem se to naučila) tak jsem byla trochu unavená, takže jsem se učila asi do půl jedné v noci, usla jsem, probudila jsem se asi o půl druhé ráno, tak jsem si to zopakovala a učila jsem se dalších asi patnáct minut..Zase jsem usnula a probudila jsem se o půl páté ráno, lampa svítila, sešit vedle hlavy. No tak jsem se učila asi nějakých dalších 15minut, přičemž jsem se již teorii do chemie doučila, zhlasla jsem lampu a konečně jsem za tu noc spala jedinou hodinu a půl ve tmě. No takže spánek skutečně nic moc..

A asi na tom něco bude. Když spím a prostě něco vedle mě svítí, tak mám hrozně přerušovaný spánek. Což je blbý samozřejmě.

Ovšem nakonec z testu z chemie by měla být asi dvojka, test z češtiny mám celý dobře naštěstí. Takže to se mi povedlo. Pak jsem se dozvěděla známku z testu z bioly, tj.1 (aspoň něco). Ale to by nešlo, aby se MĚ takhle dařilo a hned mě zchladily dvě známky. V matice jsem to čekala, ale zeměpis mě teda pěkně dojebal..

Takže moje dnešní nálada je někde na bodu mrazu, po škole jsem byla unavená tak, že bych asi usla i ve stoje, tak jsem šla spát..No, spala sem tři hodiny, zaspala jsem trenink..Joo, to je dneska den (y).

" Kašleš na mě? Fajn, tak až po mě něco budeš chtít, budu stejná svině jaká ty jsi byla ke mě. "

Zítra je volno.. Dopoledne příjde malý bratránek, tak mi aspoň ten špunt zvedne náladu. Pak asi pojedem na kole a jinak učen, učení a učení. Co máte v plánu vy?

A nejvíc se těším na pátek, konečně se od toho všeho odreaguju...

PS: A lidi, pokuď to berete, že si tu nějak stěžuju - berte si to jak chcete. Tohle je můj blog a já se tu můžu vypsat z čeho jen budu chtít a pokuď třeba někoho mé žvásty o tom, co se mě štve, nebaví, tak to nečtěte. Je to jednoduché.

http://24.media.tumblr.com/tumblr_mc8fvgPJsl1rdlu14o1_500.gif

Design ke stažení - "Beautiful"

6. května 2013 v 16:56 | zRzQa |  Články
Jelikož po novém designu byl skutečně nečekaný ohlas, tak jsem zapátrala trošku do mého "archivu" v počítači a z designu, které jsem vytvořila nedávno, ale nenastavila jsem je na blog jsem vybrala tento. Podle mě to není špatný design a mohl by se Vám líbit. Rovnou jsem Vám ho rozřezala, takže nastavenž jej budete mít minutku. Navíc jako bonus jsem vám tam dala i krátký návod v textovém souboru jak design nastavit.

Když napíšete třeba svůj názor na design, popř. že jste si jej stáhli a úspěšně nastavili (klidně hoďte odkaz na blog), tak budu ráda :)

Stáhovat můžete kliknutím na obrázek níže. HESLO KE STAHOVÁNÍ JE: 123


Autoportrét / 5.5. 2013

5. května 2013 v 18:43 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Zdravím vás všechny, tyto fotky vznikly na základě tvorby nového designu. Nevím proč, ale většinu designu vytvářím až tehdy, když nafotím nějaké nové fotky, které by se hodily k tématu designu. Základ designu jsem toitž měla poměrně hotovou, ale nemohla jsem se pohnout dál bez nějaké nové fotky. Starou jsem tam dávat nechtěla a tak jsem šla na 5minut udělat pár fotek a bylo hotovo. Nakonec jsem s nimi velmi spokojená. Příjdou mi už takové jarní a to i díky toho nového šátku.

" Život je jako běh v rozvázanejch botách - dřív nebo později si stejně dáš na hubu. "

A ze všeho nejvíc by mě zajímal názor na nový design - co na něj říkáte? Klidně kritizujte, nebojte se :D S designem jsem se piplala asi dvě hodiny, mezi tím jsem pojídala pořád nějaké sladkosti a nakonec konečně hotovo a hurá do učení -_-News in 4.5. 2013 | Fashion

4. května 2013 v 13:04 | zRzQa |  Články
Dneska dopoledne jsme vyjeli do Polska. Původně jsem si chtěla koupit jen mé milované lentilky, ale krom 0,5kg balení úžasných lentilek jsem objevila ještě boží kabátek.

Chtěla jsem si nějaký kabátek koupit už dlouho, protože se hodí třeba nejen k šatům, ale prostě k sukni avypadá to lépe než bunda. A zas se mi do toho nechtěly valit třeba dva litry, takže jsem zatím spíš jen tak oblíhlížela střihy kabátků, barvy a cenu. No dneska jsem našla uplně boží kabátek, do té modré barvy jsem se hned zamilovala a střih se mi také líbíl. A cena se mi líbila ještě víc :D za 800Kč no uplně bomba cena. Chtěla jsem 38, protože né vždy mi sedí 36 - mám to uzké přes hrudník a volné v pase. Ale tenhle kabátek ve velikosti 36 mi sedí a prostě jsem uplně nejvíc spokojená :D Tak jsem si ještě vzala dva šátky - černý a takový růžový s květinovým vzorem za taky bomba cenu - 50kč :D V tom Polsku je to skutečně levné a nepotřebuju zase dávat za blbé šátky tři kila že :D

V CČ máte ještě dvě tílka, které jsem si koupila v Takku ve slevě. Nechci si teď kupovat zase kopu oblečení a valit do toho peníze, když si šetřím na blesk :D tak co říkáte na kabátek? Líbí - nelíbí? ;)


...více najdete v celém článku

Autoportrét | ... ? (Asi pohled do prázdna )

3. května 2013 v 15:30 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Pěkné odpoledne všem, chci Vám ukázat novou fotku, kterou jsem vyfotila když jsem přišla ze školy. V poslední době mám nejraději černobílé fotografie. Prostě mají takovou svou tajemnou atmosféru, která se mi líbí... A když teď přemýšlím ohledně focení, kdy jsem trošku změnila u této fotky prostředí, jednou bych chtěla mít svůj fotoateliér. Příjde Vám to možná hloupé, když ani nefotím na nějaké profi úrovni, ale tak třeba jednou v budoucnu to výjde... :)

" Štěstí je jako ze skla. Jak se leskne, tak se i láme. " [Syrus Publilius ]


Káva (historie, vznik a zajímavosti)

2. května 2013 v 18:15 | zRzQa |  Články
Ještě do nedávna jsem kávu příšliš neměla v lásce. Maximálně jsem si pochutnala na nějakém ice coffee, ale že bych si vyloženě udělala kávu jen tak, to ne. Ovšem s přibývajícím učením a únavou jsem si prostě jednoho večera tu kávu dala, abych vydržela u učení. A tak to začalo. Nejsem na tom nějak závislá, spíš se díky ní vzpamatuju a jsem schopna se učit o něco déle (když je to potřeba). Jinak kávu nepiji. Zajímalo mě tedy, jak se třeba káva vyrábí a co přesně obsahuje a zda je vůbec člověku prospěšná...

A zjistila jsem, že ikdyž má kofein mírný diuretický účinek, neznamená to, že občasné pití nápojů obsahujících kofein bude mít za následek dehydrataci. Káva, spolu s dalšími teplými a studenými nápoji, je přijímána jako důležitý zdroj tekutin v potravě, ale musí být konzumována s mírou. Je také velmi důležité, že káva bez mléka a cukru neobsahuje téměř žádné kalorie, stejně jako voda a čaj. Proto se káva skvěle hodí ke zdravému životnímu stylu a zdravé výživě.

Káva a dehydratace
Na každého jedince působí káva odlišným způsobem. Je podstatné, jakou má člověk hmotnost, pohlaví a zda je z mladší nebo starší generace. Dalším důležitým aspektem je kvalita kávy, její obsah a jaké množství kávy vypijeme.

Káva pochází z Etiopie a až v roce 1616 se podařilo holanďanům získat první kávovník. A za poškození kávovníku byl ve Francii v 17. století trest smrti. Káva byla v 17. století označena za "Satanův nápoj".

Mezi nejznámější složku, která ovlivňuje zdraví člověka, patří kofein, který může ovlivňovat i naše chování. Čím více kofeinu, tím hůře pro náš organismus. Proto bychom si měli při výběru kávy dát záležet. Kvalitnější káva zpravidla obsahuje méně kofeinu a je jemnější.

Káva se připravuje jako směs plodů různých druhů kávovníku. Nejčastěji se setkáváme s plody Coffea robusta a Coffea arabica. Arabika (cca 70 % světové produkce) je káva s menším obsahem kofeinu. Pěstuje se ve větších nadmořských výškách (900-2800 m. n. m.), často na sopečné půdě, či jako lesní forma. Zrna jsou větší než u robusty a během pražení i samotné přípravy jsou velice citlivá na teplotu. Robusta je méně náročná odrůda kávovníku. Její podíl na světové produkci je asi 25 %. K největším producentům patří Brazílie, Vietnam, Kolumbie a Indonésie. Zrnka jsou menší, chuťově je tato káva více zemitá a silná. Obsahuje přibližně dvakrát více kofeinu než arabika.

Na více než 25 milionech rodinných farem a asi v 80 zemích dnes roste odhadem 15 miliard kávovníků. Díky úrodě, která se z nich sklidí, se každý den na světě vypije 2,25 miliardy šálků kávy.

Jedním z největších konzumentů kávy byl Honoré de Balzac (1799-1850). Ve dnech intensivní literární činnosti údajně vypil až 60 šálků denně

Vypitím pěti a více šálků kávy během dvou hodin se v moči objeví 12 mikrogramů kofeinu na jeden mililitr, což je impulz pro Mezinárodní olympijský výbor k diskvalifikaci sportovce.

1. října - Den kávy - slaví se v Japonsku, 19. a 20.října - Svátek kávy - slaví se ve Francii

Našla jsem také zajímavost, že káva pomáhá u suché kůže, stačí smíchat směs kávové sedliny s olivovým olejem. V misce si smíchejte kávovou sedlinu s olivovým olejem a s trochou medu. Směs rozetřete na váš obličej, jemně vmasírujte a opláchněte. Tímto si pročistíte póry ve vaší pokožce. A nebo také můžete kávu pouřít i k tělové péči a to takto - Smíchejte kávovou sedlinu se stejným množstvím tekutého tělového mýdla. Mýdlo s kávou vmasírujte do pokožky. Tímto zredukujete skvrny a povzbudíte kůži.

A jak jste na tom vy? Pijete kávu? A slyšeli jste již někdy o zajímavostech, které jste se mohli dočíst v tom článku?

A na závěr video jak se káva vyrábí...

Plán na květen 2013 - Pojď do toho i ty!

1. května 2013 v 12:57 | zRzQa |  Články
Hned na úvod chci popřát všem pěkný Máj a doufám holky, že neuschnete! ;) V tomto článku bych vám (jak sem psala včera) ukázat můj takový menší cvičební plán na květen. Piplala jsem se s tím včera snad hodinu a s výsledkem jsem spokojena. Teď jsem totiž dělala od 15.4. do 30.4. jednu challenge ohledně sklapovaček a vydržela jsem u toho a dělala jsem je pravidelně. Tudiž se pouštím do plánu na celý měsíc. Není to nějak uplně ohromně náročné a nejsou to cvičení, které vám zaberou ze dne dvě hodiny, ale prostě uděláte zase něco dobrého pro své tělo a zlepšíte si aspoň trošku svou postavičku.

Na každý den jsem si vybrala nějaké cviky a jejich počet se vždy liší a snažila jsem se je střídat. A jaké cviky v tomto plánu najdete a jak na ně?

1) Sklapovačky - (video) Posilování na břicho
2) Dřepy - (video) Cvik na zadek a stehna
3) Zanožování (video) Cvik na zadek a zadní stranu stehen
4) Výpady (video)Cvik na zadek a stehna
5) Kliky (video) - Posílení rukou, nohy, zadek
6) Nůžky - Lehnete si na záda a kmitáte nohama cca 20cm na zemí. Cvičení na břicho a na nohy
7) Šlapání na "kole" - Lehnete si na záda a ve vzduchu prostě jako šlapete "na kole"
8) Sezení - Opřete se zády o zeď, sednete si "ve vzduchu" nohy máte do pravého uhlu. Cvičení na stehna a zadek.
9) Špičky - Rukama se můžete přidržovat třeba o stůl ať máte rovnováku a zvedáte se na nohách na špičky, ale nedotýkejte se patama země, mějte je těsně nad zemí. Cvičení na stehna a lýtka.
10) Angličáky - (video)
11) Unožení - Lehntete si na bok a zvedáte pomalu nohu a pak zase druhou. Cvičení na stehna.
12) Zvedání pánve (video) Lehnte si na záda, ruce položíte podél těla a zvedáte pánev.

V plánku jsem si i vyznačila kdy mám treninky, to jsou ty růžové trojúhelníčky. Jen jako ať víte co to je :D Jsem teda zvědavá, zda to celý měsíc vydržím, ale chci se hecnout a prostě zvládnout to :D Jdete do toho se mnou? :) Začínáme dneska! ;)

(Rozměry: 1920x1080pix, klikni na plné zobrazení)

Pokuď ucítíte další dny bolesti apod.. tak nejeďte přes bolest. Tělo potřebuje pauzu a dělat cviky v bolestech není ok. Ztrácí to pak stejně efektivitu ;)

PS: Plánek si klidně stáhněte a dejte si ho jako pozadí na plochu. Já to tedy tak mám. Je to stále na očích a tak na to aspoň nezapomenu :D