Červenec 2013

Fotografie / Růžové kopretiny?

31. července 2013 v 19:23 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Né že bych byla znalev květin, ale podle mě to jsou kopretiny. Sice jsou růžové, ale vypadají jako kopretiny. A strašně se mi líbí tyto dvě fotky. Mají takový letní, svěží nádech :3 Chtěla bych jít fotit s nějakou slečnou, co má dlouhé blond vlasy někam na louku, která je plna voňavých květin. Ovšem takovou louku jsem tady poblíž zatím nenašla..

"Člověk není poražen, je-li sražen k zemi. Poražený bude jen když na té zemi zůstane."Zig ZiglarAloe vera - hojivá rostlina

31. července 2013 v 14:18 | zRzQa |  Články
Aloe jsme doma nikdy neměli, ale jen do té doby, než nám jej dala mamčina kamarádka. Používá to často a na mnoho věcí jí to už pomohlo a jelikož asi snad před dvěma lety jsem měla na patě několik bradavic a nechtěla jsem s tím hned jít k doktorce, ať mi to nějak vyřeže (nebo co se s tím dělá -_-), tak jsme ze zvědavosti zkusili právě šťávu z listů aloe vera. Po dobu dvou týdnu (cca) jsem si každou noc dávala na patu právě kousek lístku a přelepila jsem to náplastí. A wuala - za ty dva týdny už nebyla ani jedna bradavice. A opravdu to fuguje.

Je to tedy všeobecně hojící roslina. Děda měl nějaký delší dobu oteklý palec, jelikož mu zarůstal nehet a opravdu to bolelo. Pár dnů přikládal na palec kousek listu aloe a za chvilku už otok slehl a celkově jej ho to pak už nebolelo.Něco z historie aloe vera....Světový odborník na aloe vera je doktor, specialista na gastroenterologii Dr. Ivan Danhof z Dalasu. Dr. Danhof pracoval 30 let jako profesor na Texaské univerzitě, na lékařské fakultě v Dalasu a s aloe vera se seznámil v roce 1978, kdy ho navštívili v jeho laboratoři dva muži. Muži mu dali láhev se zlatavou tekutinou z Mexika. Na etiketě bylo uvedeno savila - španělský název pro aloe vera. Požádali profesora, aby vyzkoušel , jak je aloe dobrá na žaludeční a střevní potíže. Dr. Danhof se nezajímal o lidovou medicínu a tak nabídku odmítl. Muži se po dvou týdnech vrátili mnohem odhodlanější a slíbili zaplatit profesorovi cokoliv za testování aloe. Dr. Danhof ohromený jejich nadšením a přesvědčením nakonec souhlasil. Byl užaslý, když zjistil, že tato přírodní šťáva má lepší výsledky na žaludeční a střevní onemocnění než nejvíce účinné léky ortodoxní medicíny. Dr. Danhof začal s detailním výzkumem aloe vera. Od té doby rozsáhle publikoval o vnitřním i zevním využití této rostliny. (Zdroj: bylinky.doktorka.cz)

Ovšem u této rostliny se nedoporučuje, aby se ta šťáva dostala do pusy - budete mít potom průjem. Ale těch roslin aloe vera je více druhu a některé jsou i na vnitřní použití (tzn. že tu šťávu pijete, apod..)

Jelikož mám od malička atopický exém a teď když je horko, tak mě to velmi svědí a mám to velmi podráženou tu kůži, tak jsem si jamky pod koleny a u loktů potřela aloe a cítím malinko zlepšení. Budu to tedy ještě pár dnů akto dělat a snad se to zlepší aspoň na chvíli :-) Navíc to i příjemné chladí, neštípe to.

A podivejte se na tento krátký fotonávod jak lístky zpracovat před použitím. Více v celém článku...

Outfits inspiration for summer / 1

30. července 2013 v 19:14 | zRzQa |  Články
Dneska odpoledne jsem byla s kamarádkou po obchodem. Zaujaly mě některé kousky oblečení a tak jsem s podobnými vytvořila různé outfity na léto. Předem říkám, že nevím z jakých obchodů jsou tyto kousky a ani jejich cenu. Ale jako ispirace by to šlo, nebo ne? :)

...hnědá, béžová..Tyhle barvy jsou prostě skvělé a elegantní - na léto parádní. Dlouhá, jemná sukně a slamáček - proč ne?
..další outfity najdeš v cleém článku! Který je top?

Z letního deníku... / 38°C? Shit.

29. července 2013 v 19:17 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Půlka prázdnin je už skoro pryč. Některým to utíká prý pomalu, ale mě to teda šíleně letí a když si jen vzpomenu na to, že za měsíc budu zase sedět v lavici a... Ne, nebudu o tom mluvit :D Jsou prázdniny! :D

Sice jsem ráda, že neprší, není škaredě a zima, ale prostě tyhle vedra jsou už mazec...Doma v bytě máme nějakých 32°C, v pokoji uplně umírám, takže záchrana přes den je samozřejmě jít někam k vodě. Včera jsme dopoledne s Honzíkem jeli na řeku. Přišlo mi, že když jsem pádlovala sama, tak prostě se to skoro nehábalo ta loďka :D Ale Honzík říkal, že mi to prý šlo. Hih, tak když to říká ON, tak tomu budu věřit :*

Dneska jsme dopoledne vyrazili na koupaliště (viz.první fotka). Už pomalinku chytám bavru, ale jsem smířená s tím, že do konce prázdnin už nebudu nějak o dost opálená. Ale tak aspon něco - nejsem jako stěna -_-

Potřebuju si už NUTNĚ koupit hard disk, protože můj počítač praská ve švech, jelikož prostě všude jsou fotky, fotky a znovu fotky. Takže ten 1TB by se mi velmi hodil. Takže jak to jen půjde, jdu si ho hned koupit :D Na céčku už nemám skoro vůbe cmísto, přežívám na nějakých 180MB. Už mi pořádně ani nejede Photoshop, jelikož "Odkládací disky jsou plné" :D Tuhle větu už nenávidím.

"Všechno má svou krásu,ale ne každý ji vidí. "

Na srpen mám náplánovaných 5focení, z toho ze čtyř si něco málo vydělám. Takže jsem ráda :3 A jak si užíváte prázdniny?Video / Hair tutorial - Rybí cop

27. července 2013 v 21:02 | zRzQa |  Má videa
Přináším Vám další video návod - rybí cop. Tenhle cop jsem se teďka začala učit, tak uvidííme kdy se to i mě povede tak, jako mi jej upletla Lucka. Líbí se Vám toto video? Umíte rybí cop?


Video / Hair tutorial - Zapletený cop na temeni hlavy

26. července 2013 v 7:15 | zRzQa |  Má videa
Kamarádka Lucka je co se týká pletení copků velmi zručná (já zvládnu zapletený copek na stranu a jsem ráda :D). Takže jsme pro Vás společně natočily takový menší návod jak zaplést copek na temeni hlavy. Ti, kteří nejsou moc velké nemehla na pletení copků, tak by tohle pro Vás neměl být problém ;)


Focení s Luckou / 25.7. 2013

25. července 2013 v 19:44 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Na odpoledne jsem se domluvila s Luckou, že se ke mě staví a něco nafotíme. Mám tak fajn kamarádku, že se objetovala a nechala se ode mě učesat i nalíčit, hih :) Focení bylo fajn, při líčení (zvlášť když jsem jí lepila umělé řasy) tak jsme se dost nasmály :D Hah a tady jsou fotky, co na ně říkáte? ;)

"Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život."


Video / TAG - 15 Weird Facts

24. července 2013 v 16:04 | zRzQa |  Má videa
Tak jsem se pustila do mého prvního tagu. Vybrala jsem si téma "15 Weird Facts".Otázky byly sice divné, ale docela zajímavé. Pokuď by jste chtěli, můžu natočit tedy ještě další tagy. Klidně mi pište vaše návrhy a já si nějaký vyberu. No, co víc k tomu říct - prostě si pusťe video a je to.


Teen mamky

23. července 2013 v 23:53 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Dnes se mi na koupališti stala taková malá nevinná vtipná situace. Seděla jsem se špuntem (2roky - syn od sestřenky, Samík) na písku a sypali jsme si jej na nohy. Kolem šla nějaká mamča s malým chlapečkem a ten povídá "Mami, on ten písek může sypat!" a ona na to "No jo, ale ta maminka s ním nesedí někde blízko deky a nesypou to na jiné lidi". V tom jsem se na ní podívala, jako jestli to myslí vážně. To "maminka" bylo na mě, haha. A v tom jsem se zamyslela že vlastně - proč by to tak nemohlo i být. V dnešní době by to totiž nebylo ani nic překvapujícího.

A to je to, o čem chci v tomto článku psát. Kdysi sice bylo normální, že mladá holka okolo těch 17let už měla dítě a dejme tomu, že byla už i vdaná. Dobře, dobře. Existovala sice ochrana, ale prostě i tak si třeba (?) tu ochranu každý nemohl vždy dovolit. A to samozřejmě se dalo očekávat, že to nebude dlouho trvat a bude za chvíli v tom. Fajn, to bylo kdysi.

Když jdu jen tak po ulici, tak už to není až tak divné, že prostě mladá kočka okolo těch 17let je už těhotná a nebo si už v kočáru veze prcka. Ono udělat si to dítě není nic těžkého, horší je to potom. Je dobré si uvědomit, zda se ta slečna o to dítě dovede postarat. Je jasné, že pokud je (bavme se tedy o těch 17let) velmi mladá, tak zřejmě ještě nemá ani dodělanou střední, tudiž vlastně žádné vzdělání. Další věc, a to zřejmě jedna z nejvíce podstatných věcí, jsou finance. Jasně, pokuď rodiče budou přispívat a půjde to utáhnout a bude to zvládat, tak dobře. Ale pokuď ta holka moc dobře ví, že prostě by to ona (nebo její přítel) prostě neutáhli, rodiče by to taky finančně zvládat nemohli, tak prostě už zbývají jen dvě možnosti - potrat nebo donosit dítě a po porodu jej odložit. Ani jedna z možností není jistě příjemná. Ale prostě co jiného jí zbývá?

[Vsuvka] - Sex bez ochrany: a takové ty řeči, že "Já si dám pozor, neboj nic se nestane, však je to poprvé, apod.." to je fakt pecka. Holky, to jste vážně tak blbé, že prostě si naivně myslíte, že nemůžete otěhotnět, když váš přítel vám řekne, že si dá pozor? Vážně?! Kondomy nejdou tak drahé -_- A pamatujte hoši - "Staší kapka a je z tebe taťka"...

Znám jednu slečnu, které je 17let a narodili se jí dvojčata - dva krásní zdraví kluci. Z jedné strany má u mě teda poklonu, že opravdu měla tu odvahu a šla do toho. Ikdyž já nevím - nevím zda bych v její situaci dokázala jít na potrat, když už prostě člověk ví, že má v sobě něco, co bude jednou člověk a potratem to něco zabije.. Je to složitá situace, to je pravda. Ale když už jí i rodina třeba pak podpořila, tak je to fajn. Ale když se na to podívám zase z druhé strany, ta slečna nejlepší roky mládí stráví u plínek a vození kočáru, zatím co lidi v jejím věku budou chodit s přáteli na akce, budou se bavit, užívat si volna..

Nejčastěji potkávám teen mamky mezi romy. Někteří to prostě dělají tak, že si udělají horu děcek, pak berou sociální přídavky, nechodí tudiž do práce a ostatní normální lidi (musí) chodit do práce a vydělávat, zatím co oni si akorát pak stěžují, že nemají peníze. Však jejich chlapi se můžou kliďánko zvednout a jít někam makat a né si válet šunky a dělat děcka. To už možná lehce odbočuji od tématu, ale prostě tohle mě vážně ser*. Vás ne?

* Ano, jsou i slušní romové. To nepopírám, ale bohůžel takových je mezi romy málo.

Já osobně bych chtěla jít po střední škole na vysokou školu a až dostuduji, tak chvilku pracovat, popř. i cestovat. A první dítě bych chtěla mít nejdřív až tak v 28letech. Protože co z toho života člověk má, když má dítě v 16-17letech. Pak už si nic moc neužije. Sice jo - až budou děcka starší, tak budou mít mladou krásnou sexy mamču, ale prostě.. :D Prostě fakt - dřív než dostuduji určitě dítě nechci. Ta představa, že některé holky už mají v mém věku díte, je děs. To jako bych už měla nějaké novorozoně..Ojej. Párkrát jsem se dívala v telce na "16 a těhotná" a je to zajímavé pozorovat celý ten příběh mladých dívěk. Každá měla na začátku přítele a na konci příběhu většinou ten kluk vzal raději roha a našel si jinou . Ale to bylo tak u 70% případů... A jaký je Vás názor na teen mamky?

...to si zrovna u nás Samík hrál s legem. Měl takový soustředěný výraz, hih :)

Návod | Jak pracovat v programu Videopad?

22. července 2013 v 10:38 | zRzQa |  Návody

Tento článek bude zaměřen na to, jak pracovat v programu Videopad. Tento program je zaměřen na úpravu a zpracování (stříhání) videí. Pracuji v něm zhruba rok a půl. Není to nějak hrozně složité, jen je dobré, když se v něm vyznáte a víte co a jak funguje.


Výlet na Babí horu (Polsko) 20.7. 2013

20. července 2013 v 20:08 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Na dnešní den jsme vyrazili do Polska na menší výšlap na Babí horu. Vstávala jsem těsně před šestou a po půl sedmé ráno se už vyjíždělo. Počasí nevypadalo vůbec dobře. Heh a to mi ještě Honza říkal, ať si vezmu i kraťasy do batohu :D Okéj, nakonec jsem byla ráda, že jsem si vzala vůbe cty legíny a mohla jsem si je stáhnout až ke kotníkům. Poučení pro příště - raději se obléct víc, ať je mi horko, než méně a je mi zima :D Jojo, Zuzanko Zuzanko..

Celou dobu co jsme šli nahoru (a dolu) byla všude šílená mlha. Žádný výhled jsme tedy ani očekávat nemohli, ale i tak to bylo fajn :) Až jak jsme jeli domů, tak už bylo hezké počasí. Škoda no. A tady je pár fotek ;)

" V sobotu dopoledne byla v lese na Babí hoře nalezena mladá dívka. Byla zavražděna tmavě zelenou sponkou mužem se sponkou ve vlasech. Turisti, buďte opatrní" :D

UPOZORNĚNÍ PRO TY, KTEŘÍ BY TAM CHTĚLI VYRAZIT - Neberte si sebou psa ani kola. Je to národní park -_- Je to tam zakázané a nepustí Vás tam. Na začátku se vybírá vstupné.

...společně až nahoru :* Bonjour, tschüs, hi, ahoj, dobr daň, aloha,...

..já nejsem malá. Honza je moc velký. No dobře, jsem malá a Honza je normální :D

Fotografie / Beskydy 16.-18.7. 2013

19. července 2013 v 17:03 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Konečně jsem zase vypadla někam pryč z města. S taťkou jsme jeli do Beskyd. Je tam nádherná příroda. Takže jsem pořád někde pobíhala s foťákem - jak jinak. Před chatou byla krásná louka, takže i přesto, že jsem alergická na pyl, tak jsem šla do tohoto "vražedného" místa a fotila jsem ve dřepu rostlinky. Sice jsem pak další dvě hodiny brutálne smrkala (a kýchala), ale z výsledných fotek jsem nadšená. Dýchá z nich už takové to krásné tpelé svěží léto :3 Takže určitě neváhejte a rozklikněte celý článek kde je něco přes třicet fotografií. Co na ně říkáte? :)

" Čas - to je prostě způsob, jakým příroda zajišťuje, aby se všechno neodehrálo najednou." - J. A. Wheeler


Rekonstrukce pokoje je hotová

18. července 2013 v 23:43 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Ti kteří mě sledují na blogovém facebooku, tak mohli zaregistrovat mé návrhy na menší rekonstrukci mého pokoje. Malování byla celkem dřina, ale s mým milým jsme to zvládli (a s pomocí taťky). Pak už přišla ta (pro mě) nejzajímavější část a to kupování nového nábytku a drobností. Snažila jsem se si vybírat levně a myslím si, že se mi to i dařilo. V pokoji ještě nemám moc věcí, tak se nedivte že jsou ještě poličky prázdné. Dálě ještě není pověšeno světlo, ale jinak už je to hotové. Možná časem bych si tam koupila pod okno nějaký pidi gauč či pytel na sezení a malý stolek. A tady je výsledek.


Barvy na zdi: tmavě zelená - odstín rýžové pole, světle zelená - odstín čerstvé výhonky, bílá.

Tady je menší přehled pro ty, které něco zaujalo a chtěli by si chtěli třeba něco dokoupit do pokoje. Nábytek a většina těch doplnku je z ikeii. Některé drobnosti jsem zakoupila v obchodech tady poblíž. Ještě si chci ale dokoupit nějaké polštáře, mám je už vyhlídnuté v ikei, ale to zase nespěchá :)

Židle (500Kč), stůl s menší knihovnou (1500Kč), police (asi 800Kč), povlečení (300Kč), zelená deka (400Kč), polštář (100Kč), frote prostěradla zelené 2ks (400Kč), zrcadlo stolní (100Kč), závěsy (345Kč) - 1m stál myslím 69Kč, umělá kytka (100Kč), plechové krabičky (80Kč), krabice zelené do police 2ks (1ks - 85Kč ikea), stolní lampa (250Kč asi).


Z deníku lenocha / 15.7. 2013

15. července 2013 v 17:22 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Pěkné odpoledne všem :) Tak jsem si našla dneska chvilku na nějaký ten článek. Pro dnešek mám pouze takový kecací článek, ale tak snad Vám to nevadí. A koho to nudí, ať to prostě nečte :D

Takže minulý týden ve středu jsem se už konečně dokopala k tomu, že jsem šla dobrovolně k doktorovi. Už podruhé mi zarustal kraj nehtu a bolelo to jako čert. Poprvé když jsem šla na odstranění malé části nehtu, tak to nějak hrozně nebolelo a hlavně (!) mě to potom už půl roku nebolelo. Tak jsem si řekla, že se nebudu přes prázdniny trápit a šla jsem na to znovu a už je to fajn. Dva dny jsem trošku pajdala, ale v pátek jsem už byla na akci.. o tom si přečtěte dále.

Ve čtvrtek jsem vyrazila s taťkou do ikei dokoupit ještě nějaký nábytek do pokoje. A celkem jsme se "pobavili" když jsme to nemohli narvat do auta a museli jsme tak vyložit celý kufr, složit zadní sedadla a až pak se to tam vlezlo. Ono člověk si myslí, že se to do tuaregu vleze, ale když to tam rve, tak zjistí, že se šeredně mýlil :D Takže odpoledne jsem potom jen šroubovala a šroubovala. A zjistila jsem, že není vůbec těžké sešroubovat stul, šuplíky, skřínky, poličky apod.. :D Je to hračka :D

V pátek jsem s mým milým vyrazila večer na takové tančení (společenské tance, žádné tuc tuc :D Takže konečně změna :3) :* Prst už mě nebolel a tak jsem dva dny po tom pidi zákroku se narvala do bot s 12cm podpatkem a šla :D A bylo to super :) Zase jsem se naučila o něco víc pár tanců, takže nice :3 Už mám vybrané botky do tanečních, takže už si je půjdu jen zkusit a sna dmi padnou :3 Ale teda skoro dva litry za boty je pěkná pálka -_-

Včera večer mě popadla chuť si jít zaběhat. A jelikož se to nestává moc často, tak jsem prostě musela, než mě to zase přejde :D Kámošce se nechtělo, tak jsem šla sama. Bylo už celkem pozdě, ale tak co :D Já se nebojím - vyšla jsem po půl desáté a domů jsem přiběhla těsně po desáté. Takový krátký večenrí běh :) A asi zase začnu běhat, je to supr čupr.

Dneska jsem odpoledne vyrazila ještě dokoupit nějaké věci do pokoje a vzala jsem sebou i babičku. Když už jsme jely domů, tak nás celkem bolely nohy, heh :D Ale jsem spokojená a těším se, až to bude uplně hotové ten pokoj :3 A koupila jsem si uplně boží chlupaťoučkou měkoučkou reflexně zelenou deku. Awrr :3

"Před svoje srdce jsem napsala: "Zákaz vstupu mužům!" Přišel on, zasmál se a vytáhl kartičku -> V.I.P "

Zítra jedu s taťkou na chatu, takže budu aspon mimo město a mimo počítač a veškeré techniky. Beru si ale foťák, takže aspoň pofotím něco z přírody :) No takže se tu mějte pěkně, ale články tento týden normálně čekejte ;) Buď v pátek a nebo o víkendu chci natočit tag. Mám už vybrané tři téma, tak se ještě rozhodnu, které bude první. Tak jsem zvědvaá jak to dopadne, heh. A teď pár fotek z Instagramu ;) Bááj šmoulové :*


Vyhodnocení projektu na týden 8.-14.7. + finálové hlasování

14. července 2013 v 17:51 | zRzQa |  Články
Projekt byl právě dnes přesně v 17:00 ukončen a je tady již vyhodnocení za celý týden. Fotek se nastřádalo opravdu dost. Nejaktivnější jste byli u prvního téma: Přátelství. Naopak nejméně Vás zaujalo téma: Chudoba - tam přišla pouze jedna fotka a ta tedy automaticky postupuje do finále.

Celkem bylo sedm témat: Přátelství, Štěstí, Chudoba, Hra, Čas, Rychlost a Matka příroda.

Ze všech fotek a z každého tématu jsem vybrala vždy jednu fotku, která postoupí do finále o celkového vítěze projektu, o kterém ovšem již rozhodnete vy pomocí hlasování v anketě. Všechny fotky jsem ale zhodnotila pomocí hvězdiček. Čím více hvězdiček (max.5), tím lépe. Hodnotila jsem nápad (originalita je jedna z nejdůležitějších v tomto projektu), kvalitu fotky a celkový dojem na fotku (v tom bylo i zahrnuto to, že pokuď jste to upravili třeba do jednoho odstínu - třeba do hněda, nebo jste tam přidali hrubý rám, nevhodně umístěný text, apod.. Za to vše jsem ubírala na hodnocení).

Některé fotky nemohly být zařazeny do projektu, takže pokuď jí tady nevidíte, tak tady není buď z důvodu, že přišla po termínu (v tom jsem byla oprvadu přísná - byl daný čas a kdo to poslal prostě i půl hodinky po zadaném času, měl smůlu), nebo jste nesplnovali podmínky ve vyplnění informací a nebo se fotka neshodovala s tématem.

V anketě tedy hlasujte pro svého favorita. Hlasování končí 19.7. 2013. Konečné výsledky najdete v článku o víkendu (20.7. nebo 21.7.). Vítězné fotky témat a absolutní vítěz projektu budou vystaveni na tomto blogu v menu po dobu jednoho týdne a víc.

A jaké fotky tedy do projektu dorazily? Podívejte se na ně v celém článku a pište reakce! :-)

Správný tvar obočí - jak na to?

13. července 2013 v 21:24 | zRzQa |  Články
Obočí je velmi důležitá a výrazná část na obličeji. Díky obočí se vám ve tváři kreslí výraz. Kvůli špatnému tvaru můžete vypadat, jako by jste se stále mračily, nebo dokonce můžete vypadat vystrašeně. Jak tedy docílit správného tvaru a na co si dát pozor?

Než se pustíte do nějakých šílených a výrazných úprav obočí, tak u toho nespěchejte a raději obočí upravujte lehce. Vytrhat jej můžete rychle a stejně rychle si to i zkazíte.Někomu chloupky můžou šptaně dorůstat a co potom? Takže jak si "vyměřit" tvar obočí, který sedne k vašemu obličeji? Vemte si třeba obyčejnou tužku a dle fotku níže si jej připravte. Můžete si udělat nějaké "značky" třeba pomocí tužky na oči (nebo rovnou na obočí) a pak pomocí pinzety jej vytrhat.


Zdá se Vám to bolestivé? Ze začátku to tak bohůžel je, ale časem si zvyknete a už Vás to bolet nebude. Takže pokuď s upravou obočí teprve začínáte, mě vždy pomohlo něco z mražáku :D

Určitě také nepřivýrejte při trhání oči. Je to bolestivé a špatně se Vám bude pracovat.

Snažte se mít obě obočí stejné. Vím, né vždy se to povede, ale netrhete si obočí jen u "makra" zrcátka, ale sem tam kouknětě i do klasického zrcadla a porovnejte, zda jsou obě obočí symetrická. A také si dávejte pozor, ať vám obočí uprostřed nesrustá. Takže obočí je potřeba udržovat ;)

Upravit obočí Vám může třeba i kosmetička, pokuď si na to netroufáte a nebo stále nemůžete dorazit k tomu správnému tvaru. A pokuď už to zkazíte, můžete si to lehce domalovat tužkou na obočí, ale pracujte s ní opatrně, ať potom obočí nepůsobí příliš tvrdě.


Základy francouzského jazyka I.

11. července 2013 v 7:36 | zRzQa |  Články
Francouzština se mi vždy sama o sobě líbila. Na základní škole jsme při výběru druhého jazyka francouzštinu neměli a jelikož jsem se už tři roky učila na ZŠ němčinu, tak jsem v ní už z principu chtěla na gymplu pokračovat. Sice upřímně řečeno, ten jazyk se mi nějak moc nelíbí. Není špatný, ale nadšená z něj uplně nejsem. Vždy mě prostě lákala francouzština. Je to sice těžký jazyk, ale prostě.. Je krásný. Včera v noci jsem se dívala jaký je vůbec správná výslovnost. A tak nějak jsem se začala dávat víc a víc na nějaké ty základy. A vznikl z toho nakonec článek. Přemýšlím, že bych se o prázdniných zkusila aspon něco málo z té francouzštiny naučit :3
* Kdo by si chtěl ohledně výslovnosti přečíst něco víc, zkuste to na této stránce →


Focení s Lee a Barčou / 4.7. 2013

10. července 2013 v 14:12 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Ve čtvrtek jsme s holkama vyrazily fotit. Lee si vzala svého Joshe (její foťák, Canon), takže potom jsme si je i vyměnily a já si nafotila i něco s canonem. U jejího foťáku se mi strašně líbilo nastavení barev. Má možnost si tam vytvořit nějaké své vlastní režimy, což u mé bejby nejde. Ale jinak jsem prostě zvyklá na nikon a víc mi vyhovuje. Nikdy mě to obecně netáhlo ke konkurenční značce.

Velkým problémem bylo najít nějaké zajímavé místo. V okolí už (já osobně) to mám skoro celé profocené a nenapadalo mě nic moc zajímavého, tak jsme nakonec vyrazily do garáže jednoho obchoďáku. Chtěla jsem tam původně jít fotit něco podobného, ale s nějakou slečnou, která má červené vlasy a celkově její styl oblékání je takový víc barevnější. Ovšem takového člověka jsem zatím nenašla a tak jsme tak šly. Fotila jsem s canonem. Bylo tam vlemi špatné osvětlení, tudiž se to i projevilo na fotkách (šum). Ale jsem celkem spokojená :-)

"Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš."


...další fotografie najdete v celém článku

Takové to žužonicnedělání.

9. července 2013 v 22:31 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Je to prostě bomba. Chodím si spát kdy se mi chce. Takže si i třikrát za den lehnu jen tak a na 20minut si dám voraz. Můžu si vstávat kdy se mi chce. Nemusím mít žádný budík, který mi řve před sedmou u ucha a na displeji bliká "Vstávej ty lenochu". Prostě jen tak si hovím a nemusím nic dělat a užívám si to :3

Ale abych pravdu řekla, neskutečně mě se**, že nemám brigádu. Já jí už začala shánět někdy v listopadu minulého roku. Od té doby mi chodí každý den maily. A zatím jsem narazila pouze na tři vhodné brigády. Jedna byla ale rozdávání nějakých pohlednic na pomoc na dětské domovy. Né že bych to nechtěla dělat, ale prostě vím, jaká ta práce je. Stojíte na ulici, vnucujete se lidem, kteří na vás stejně nemají čas a někam spěchají a tudiž se Vám raději vyhábají obloukem. Takže to fakt ne-e. Další byla příliš daleko a náročná na dopravu. A zrovna včera, nebo předevčírem jsem našla brigádku v jednom zábavném parku. Ovšem zase ta doprava. Než bych tam dojela, to je tak 2hodiny cesty a to se mi vážně nechce. Placené by to bylo dobře, ale bohůžel.

Ono je to vážně těžké najít brigádu, když vám ještě nebylo 18let. Skoro každá brigáda má podmínku dospělosti. Málo která firma si dáchne to, aby zaměstnali nějakou šestnáctiletou či sedmnáctiletou slečnu, ikdyby byla sebe víc šikovná. Mají prostě ještě tu zodpovědnost a ještě do 18let je určená nějaká maximální pracovní doma + ještě prý nesmí být noční či co. Ale štve mě to, chtěla jsem nějakou brigádu na léto, ale prdlajs. Leda přes známé. Ale to mi nevyšlo letos.


Ale snažím se - už mám na léto domluvené prozatím tři focení za nějaké ty penízky, tak si aspon něco malinko vydělám, ikdyž to nebude moc. Ale hlavní je to, že budu dělat to, co mě nejvíc baví - fotit :3

Jinak v minulý týden v úterý jsem byla v kině na filmu "Pařba na třetí". Bylo to super :) A v neděli večer jsem byla na filmu "Podfkuáři". A to bylo něco! Bylo to sice celkem na kebuli, ale ten film byl vážně bomba, doporučuju ;)

A pozor! Včera jsem si KONEČNĚ koupila plavky. Konečně nějaké, které mi sedí. Nečekaně jsem je našla v Decatlonu. Tam bych moc po plavkách ani nešla, ale ze zoufalství jsem tam zašla, jestli nějaké nanajdu. A ejhle. Vršek mě stál 509,-. Má sice kostice, ale jinak nejsou vůbec nijak vyztužené (nebo jak to říkají jiné holky "vycpané"). Je to pouze látka. Ale mě to vyhovuje. Spodek stojí 189,-. Ještě jsem si koupila kraťasky v Reservedu, takže spokojenost.

Dneska jsem strávila společně s broukem, kámoškou a jejím přítelem celý den u vody. Takže si nemůžu stěžovat. Ale ikdyž jsem se mazala, tak jsem si stejně něco spálila - komplet celé nohy zezadu. Takže mám "hezky" opálené plavky. A ten kontrast - bílý zadek a rudé nohy, je vážně luxusní vám povím -_-

..dva běloši na koupáku. Aha, prý jsme se hrozně moc opálili no :D

Nail tutorial / Summer color nails

7. července 2013 v 18:23 | zRzQa |  Mé nehtíky
Po delším době jsem pro Vás připravila zase nějaký návod na nehty. Jelikož je léto, tak určitě čekáte něco hodně barevného a taky že jste to dobře trefily dámy! V tomto návodu budu pracovat se zelenou, tyrkysovou, oranžovou a černou barvou. Možná trošku bláznivá kombinace, ale výsledek vypadá dobře :-) Není to nějak hrozně náročné, takže to určitě všechny zvládnete. Celkově mi to trvalo zhruba 30minut.


Tipy na filmy #3

7. července 2013 v 11:00 | zRzQa |  Články
Přináším Vám třetí článek tohoto typu. V tomto článku najdete i starší filmy, ale já je mám ráda a líbí se mi. Takže pokuď nemáte co po večerech dělat a nevíte na jaký film se podívat, tak zkuste něco z těchto tipů.


Projekt na týden 8.-14.7. 2013

6. července 2013 v 13:50 | zRzQa |  Články
Napadlo mě uspořádat na příští týden takový malý projekt. Můžete to chápat i jako takovou malou soutěž. BUde se to týkat focení. Takže ti co radí fotí, tak by se určitě měli zapojit :-)

Oč půjde? Na každý den vyberu nějaké téma. Může to být cokoli. Téma vždy najdete napsané na banneru nad články. Budete tam mít i napsaný čas, do kdy to odeslat. Banner budu tvořit každý den a když jej budu dávat na blog s novým tématem v určitý čas, tak přesně za 24hod bude uzáverka tohoto téma. Snažte se tedy prosím dodržovat to, kdy nejpozději můžete zaslat svou fotku.

Fotka musí být vaše. Může být upravená, ale jen lehce. A věřte, že nějaké šílené kýče s rámečky moc velkou šanci nemají. Proto buďte při upravě rozumní. Také se snažte být originální. Například když bude téma (třeba!) "Strom", tak pokuď vyfotíte za bílého dne strom, který máte před barákem jen tak, tak to zrovna moc originální není ;)

Svou fotku mi zasílejte na e-mail zzrrzzkkaa11@seznam.cz. Do předmětu napište "Projekt - Téma: ..... ". Do textu napište svou přezdívku, web (pokuď nemáte, nevadí) a pár slov ke své fotce. ZASÍLEJTE POUZE JEDNU FOTOGRAFII!!!

V tomto projektu se nemusíte nikam přihlašovat! Prostě zašlete fotku třeba jen ve středu a v pátek. Nebo klidně každý den - tím se zvýší vaše šanci na nějakou výhru, popř. absolutního vítěze tohoto projektu. Až fotku odešlete, vždy Vám napíši zda jí přijímám či ne (ne v případě, že zašlete po termínu, do určité doby, porušíte pravidla,..).

Co je na tomto projektu lehce neobvyklé? Na focení máte pouze 24hodin. Takže taky jde o rychlost. Nikdo nebude čekat, až fotku zašlete za 14dní.

A jaké jsou výhry? Není to uplně vyloženě klasická soutěž, ale může se to tak brát. V neděli bude vyhodnocení cleého týdne. Z každého dne vyberu z daného tématu jednu výherní fotografii. Takže bude 6 výherních fotek. A z těch šesti fotek se bude hlasovat na facebooku na mé fan stránce tohoto blogu kdo bude absolutní vítěz. Všechny vítězné fotografie budou asi na týden vystaveny v menu s autorem a odkazem na jeho web. Takže taková menší propagace i vašeho webu, ale hlavně vaší fotografie.

Všechny fotografie budou ale samozřejmě zveřejněny v nedělním článku, kde bude vyhodnocení projektu. Takže když budete aktivní a pošlete fotku na všech šest témat, tak to bude + jenom pro Vás :-)

Ještě jednou upozornuji - NEMUSÍTE SE NIKDE PŘIHLASOVAT A MŮŽETE POSLAT FOTKY NA DEN, KTERÝ CHCETE. KLIDNĚ I NA VŠECHNY DNY. To bude jen a jen dobře :-)

* Jelikož tento projekt začíná, tak na první téma budete mít o něco déle času. Takže fotku mi zašlete až v pondělí 8.7. 2013 do 14hodin! Další dny už to ale bude pouze na 24hodin!

Téma na 8.7. 2013 - Přátelství
Téma na 9.7. 2013 -
Téma na 10.7. 2013 -
Téma na 11.7. 2013 -
Téma na 12.7. 2013 -
Téma na 13.7. 2013 -

Autoportrét / Mildness

5. července 2013 v 13:52 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Původně jsem chtěla vymyslet nějaké líčení do podoby víly, ale jelikož jsem k tomu neměla ještě další doplňky, které se teprve budu snažit sehnat, tak jsem se prostě nějak jemně nalíčila a tady je výsledek. Tu látku jsem dostala od babičky. K ničemu jí neměla, tak jsem si jí vzala. Sice původně jsem s ní měla jiné plány k focení, ale což. Líčila jsem se zhruba půl hodiny. Druhou fotku najdete v celém článku. Jaký je Váš názor na tyto fotky? Popř. která je lepší?

"Neohlížejte se smutně za minulostí, už se nevrátí. Raději moudře využijte přítomnosti. To je správná cesta."

...další fotografii najdete v celém článku

Dva umělci malovali pokoj... :3

3. července 2013 v 19:38 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
V pondělí jsem byla kupovat barvy (odstíny s názvem "Rýžové pole" a " Česrtvé výhonky" - jo zní to blbě, ale to růžové pole je boží, viz. pozadí na fotkách). Takže silně uvažuji, že si tu tmavší zelenou dám domů do pokoje :3

No a dneska jsme se vrhli na malování. Malování stropu byl celkem hnus, pořád mi to cákalo nějak blbě do očí :D Musela jsem mít uplně natáhnuté ruce, pak mě pořád taťka buzeroval, že to dělám blbě, takže jsem chytala lehce nervy, ale stejně jsem si to dělala po svém :D A myslím si, že to nedopadlo nějak hrozně :D Takže nakonec mám bílý strop, jednu tmavší zeď (u ní bude postel) do zelena, a zbylé dvě stěny světle zelené. Přes cleou jednu stěnu jsou mega skříně. A vypadá to skvělě! :3 Sice závěrečné drhnutí plovouček houbičkama bylo lehce bolestivé na kolena, ale zvládni jsme to :) Awrrr, zbožnuju zelenoou.

A s Honzíkem jsme trošku blbli, tady máte pár fotek na ukázku :3


Oblíbené kousky na léto / Video

1. července 2013 v 21:29 | zRzQa |  Má videa
Mám pocit, že všechny mé videa jsou naprostá trapárna a tak se nedivte, kdyby toto video bylo za chvilku fuč :D Dopoledne jsem neměla moc co dělat, tak jsem chvilku točila. Nejdřív jsem nevěděla na jaké téma točit, pak jsem měla zas milion nápadů, ale nakonec se mi ani jedno téma vlastně moc nelíbilo. Takže nakonec téma "Oblíbené kousky na léto " mi přišlo jak štakš vhodné.

Co jsem se tak dívala na mé staré videa, tak je to teda hruza. Pořád dělám to své ehm, pak přemýšlím co mám vlastně říct nebo se pořád vrtím jak fretka. A ještě moc rychle mluvím, ale to se už u mě asi nezmění. Ach jo.

Odpoledne jsem byla vyklízet pokoj a nakoupit barvy. Původně jsem chtěla mít pokoj do fialova, ale v obchodě jsem si to rozmyslela a vzala jsem si krásnou zelenou (tmavší na jednu stěnu u postele) a pak světle zelenou na okolní stěny. Strop bude bílý. Jsem zvědavá jak to bude vypadat.

PS: A když mi napíšete nárvhy témat na nová videa, tak se nebudu zlobit :D třeba mě nějaké zaujme ;)

A ten náhled je vážně "bomba". (http://youtu.be/rsSwkfELE_Y)