Srpen 2013

Outfits inspiration / Back to school

31. srpna 2013 v 20:12 | zRzQa |  Články
Patříš mezi ty, kteří outfit do školy plánuji snad měsíc dopředu? A nebo patříš mezi ty, kteří prostě ráno vstanou a něco si oblečenou? Ať jsi jakákoli, tak v tomto článku najdeš outfity, které se hodí k prvnímu dni do školy a můžeš se jimi inspirovat.

Já osobně kdybych měla například všechno tohle oblečení v prvním outfitu, tak bych byla spokojená. V tom bych třeba já vyrazila do školy. Nemá být totiž nějaké šílené teplo, tudiž tenký svetřík a džínová bundička mi příjde vhod. Nesmí chybět ani prostorná taška - ty se mi poslední dobou velmi zalíbily. Ale kdyby náhodou vysvitlilo sluníčko, tak vždy musím mít u sebe sluneční brýle. A další věc, která se mi poslední dobou poměrně líbí jsou hodinky tohoto typu (viz v outfitu).

Tak který outfit se ti líbí nejvíce? A v čem vyrážíš do školy ty?


Prázdniny 2013 / Volejbalové soustředění

31. srpna 2013 v 14:30 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Včera jsem přijela z týdenního volejbalového soustředění. A jen co jsem přijela, tak jsem během hodinky šla zase pryč, na oslavu. Takže včera jsem absolutně neměla čas psát nějaký článek. A vlastně se mi ani nechtělo.

Celý týden jsme vstávaly v 7:00. O patnáct minut později se šlo hned běhat. To vstávání ze začátku bylo otřesné. Ono to samotné běhání vlastně bylo i v pohodě, ovšem prostě nejhorší je vstát a jít. Sama doma bych se k tomu asi nedokopala, takže jsem ráda, že jsme ráno běhaly, protože tam jsem prostě "musela" :D

Co se týká tréninků, tak z některých jsem byla opravdu nadšená, že byly opravdu velmi zajímavé a s holkama jsme si i mákly, ale naopak některé zas tak hodně namáhavé nebyly. Učily jsme se i nové postavení (jen menší změna kvůli liberu). Ze začátku jsem s tím nebyla spokojená, ale nakonec je to vlastně v pohodě. V úterý jsme měly takový odpočinkový den. Ráno se sice bylo běhat a dopoledne byl trenink, ale odpoledne jsme šly na bazén a večer na pizzu a na bowling. Takže to bylo fajn. V tom podniku bylo navíc moc příjemné, takže to byo supr.

Zda jsem zhubla nebo ne, to ještě nevím. Ale myslím si, že jsem zhubla možná tak půl kila, víc asi ne.. :D

Poslední večer, tedy ve čtvrtek, jsme měly jakousi "Black and white party" :D Takže jsem si udělala takový jednoduchý make-up. A nakoplo mě o i na myšlenku na jedno zajíamvé líčení na focení, takže jak bude čas, tak se do toho vrhnu. A ještě jsem se tam naučila volejbalový tanec, hih :D

Navíc mám ještě i koleno celkem v háji. Asi před rokem a půl jsem s ním byla u lékaře, jen už nevím co jsem s ním měla. A teďka při vyšší námaze (zvlášť když se skákalo apod..) mě to koleno dost bolelo, takže si budu muset pořídit na pravé koleno nějakou ortézu na zpevnění, nebo prostě něco.

V říjnu už navíc začíná sezona, takže každou neděli (krom období Vánoc a státních svátků) máme zápasy až do konce března. Ale na tuto sezénu se těším, takže jsem moc zvědavá, jak se umístíme :) A tady zatím alespoň pár fotek ze soustředění.

PS: Dnes čekejte nejspíš ještě jeden článek. Spíš takový deníček a ještě jakési hodnocení letočních prázdnin + něco co se už týká školy.


Nový začátek - střední škola. Pomoc!

29. srpna 2013 v 15:12 | zRzQa |  Články
Pondělí znamená pro některé nový začátek na nové škole. Bude v kolektivu s novými a neznámými lidmi. Úplně nové prostředí a profesoři, náročnější škola a další. Jsi-li nervozni nebo máš obavy, tak je pro tebe tento článek jako ulitý!

Nastupuji do druhého ročníku na gympl, takže první rok mám již úspěšně (prošla jsem :D) za sebou, takže se pokusím z mých první dnů na nové škole vytěžit co nejvíce rad a něco, čím bych Vás i povzbudila ;)

1) Pokuď jsi typ člověka, který nemá příliš rád změny a do nových věcí se tedy příliš nehrne a tím pádem ani nejsi nadšená, že jdeš na jinou školu, tak jsi pravděpodobně velmi nervozni. Ráno si raději trošku přivstaň, v klidu se nasnídej (když máš plný žaludek, hned je líp), nachystej si věci a vem si klidně sebou nějaký talisman nebo něco, co ti nosí štěstí (pokuď na tyto věci věříš). Budeš třeba klidnější ;) S experimentování (co se týká oblečení, účesu a líčení) to zase nějak moc nepřehánej. Jdi v něčem, co je prostě slušné a cítíš se v tom dobře.

2) Jdeš-li do nové školy sama (tzn. nemáš ve třídě žádné staré psolužáky), tak jdi opravdu raději dřív. Než se zorientuješ v novém prostředí, tak ti to může pár minutek trvat a proč dojít do třídy jako poslední? Ale většinou jsou nové třídy dobře označeny a plánek školy někde na stěně určitě bude viset. A kdyby bylo nejhůř, zeptáš se.

3) Snaž se vejít do třídy s přirozeným úsměvem. Takhle na spolužáky i lépe zapusobíš. Sice by se neměla dávat na první dojem, ale někteří to tak holt dělají.

4) Najdi si nějaký dobré místečko. Pokuď už máš poblíž lavice nějakého nového spolužáka, tak se s ním v pohodě seznam (prostě pozdrav, představ se a pokuď si s ním sedneš hne dna začátek, tak ta konverzace půjde sama. Ale do ničeho se nenuť ).

5) Věř, že alespoň 1/4 lidí je stejně nervozní jako ty, takže v tom nejsi sama ;)

Tumblr
...více rad najdeš v celém článku

Prázdniny 2013 / Praha - Tutanchamonova výstava (den třetí - 22.8.)

27. srpna 2013 v 18:12 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
A poslední den, ve čtvrtek, jsme konečně jely s mamkou na Tutanchamonovu výstavu, na kterou chci snad už tři měsíce. Hrozně jsem se na ní těšila. Když jsme dojeli, tak tam stál velký "stan" a před tím byli dva lidé. Takže mi proběhla hlavou myšlenka jako "Co to má být? :D ". Ovšem nakonec jsem nebyla zklamaná, právě naopak. Výstava byla perfektně udělaná, byly tam různé panely s fotkama, různé zajimavosti ke čtení, zajímavé exponáty, krátké filmy a celou dobu jsme měli všichni a uších sluchátka a vždy jsme si u každé části pouštěli mluvený projev, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace.

V první místnosti jsem byla taková nejistá, protože všude bylo akorát plno textu ke čtení, pár fotek a jinak nic. A i mamka se obávala a doufala, že snad nebudeme celou výstavu jen číst :D No byly jsme tam něco před dvě hodiny. Bylo to úžasné, skvělé a prostě tolik novinek jsem se tam dozvěděla, které se budu snažit nezapomenout :3 A teď samozřejmě fotky! Kdo můžet, určitě si na tu výstavu zajděte!

No a po výstavě jsme se chvilku prošly po centru. Pak jsme se jely k tetě sbalit a jely jsme směr nádraží :)


Prázdniny 2013 / Praha - Den druhý (21.8. )

25. srpna 2013 v 13:04 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Hlavním plánem na druhý den byla návštěva Karlštejnu. Mamka tam byla jako malá a jinak nikdo z nás tam ještě nebyl. Vlakem jsme jeli něco přes 40minut, takže to byla příjemná cesta. Krajina byla nádherná a počasí nám kupodivu také velmi hezky vyšlo. Když jsme šli nahoru k hradu, tak jsem poprvé ochutnala preclík :D Málem jsem si na něm zlomila drátek na spodních zubech :D Ale byl dobrý (y).

Karlštejn byl vkustku nádherný. Zaplatili jsme si jeden okruh prohlídky hradu. Prostory byly krásně zdobené, některé kusy nábytku z té doby se mi moc líbily. No prostě to bylo moc pěkný výlet :) Pak jsme si zašli na oběd a pořád nás tam otravovala včela :D A ten čísnik byl dost divný a ještě pak říkal " Nechcete půjčit takovejhle aparátek?" (Tím myslel plácačku :D). No s bráhcou se nám pak povedla super "akce" :D Pleskl tu včelu, spadla na stul, ale ještě se hýbala aj á jí ještě dobila svým "aparátkem". A byl klid. Byla fakt otravná, pořád nám lezla do jídla -_-

Večer jsme ještě vyrazili na Karlův most a celkově jsme si kousek prošli Prahu. V noci jsem jí ještě totiž neviděla a bylo to úžasné, možná ještě lepší než ve dne :D A když jsem fotila na Václaváku u koně, tak to bylo celkem vtipné :D Mamka mě fotila a pak jako se s ní domlouvám, že se spolu vyfotíme. No přišel asi 25letý týpek a že nás vyfotí - tak fajn, ala jsem mu foták, udělal asi pět fotek a teď ke mě přišel a začal "Hele můžu si tě vyfotit? Ty se mi hrozně moc líbíš!" A já " Co? Ne! :D ". No a pokračoval - "Hele a ty si z Prahy?" a já "Nene, jsem z ---" a on " No tak to já bydím kousek od toho. Hele a nechceš si teďka pokecat?" a já "Nene, fakt promiň ale já vůbe cnemám čas, spěchám :D" a on zase " Ale fakt se mi hrozně líbíš" a já jen "Hm, fakt musím jít" a smála jsem se (mamka přitom stála 2m od nás :D) a on to zakončil tím že "No, ale nevíš o co přicházíš" a usmál se :D A já jen " Aha" a šla jsem :D Bože bože :D


Prázdniny 2013 / Praha - Nákupy

24. srpna 2013 v 11:18 | zRzQa |  Články
K svátku jsem dostala nějaké peníze (původně na hard disk :D), ale problém s nedostatkem místa v PC jsem vyřešila tak, že jsem to všechna natahala prozatím to mého notebooku a mám tak prázdný počítač, tudiž to nějakou dobu bez hard disku ještě vydržím. Vzala jsem si tedy ty peníze + ještě co jsem měla do Prahy a něco málo jsem si koupila.

Hledala jsem nejdřív zápisník, původně jsem chtěla nějaký, který má 200stránek ať mi to vydrží, ale ten jsem nenašla, tak jsem si koupila s menším počtem stránek, ale jsem spokojená :) Pak jsem ještě hledala nějakou větší kabelku, do které by se mi vlezly učenice a mohla bych jí nosit do školy místo batohu. Někdy is na té škole příjdu jak buran. Všechny holky chodí vyoblíkané, kabelky a já tam jdu s batohem :D Tak jsem si koupila uplně boží kabelku a je skvělá :3 Dále jsem si chtěla koupit nějaké černé brýle, protože ty mé mají už poškrábané skla. Nakonec jsem si koupila dvoje, hih :D A pak jsem už jen náhodně narazila na sukni za super cenu a krásné náušnice :3 Fotky v celém článku. Co se Vám líbí nejvíce?

Kabelka, 699,-Kč, Cameieu

Prázdniny 2013 / Praha - Den první (20.8. )

23. srpna 2013 v 10:07 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
V úterý brzo ráno jsme nasedli do vlaku a jeli směr Praha. Při našem štěstí seděla v našem kupé paní, která byla velmi obézní (to by mi nevadilo), ale vadilo mi to, že neskutečně páchla. Chudák mamka vedle ní celou cestu seděla, takže to začlo "skvěle". Nakonec jsme se pak už tomu smáli, protože ten zápach byla děsný. No, byli jsme šťastní, když jsme vystoupili na hlavním nádraží, věci jsme si dali do úschovny a šli jsme co centra. Byla celkem zima. Myslela jsem, že bude teplo, takže jsem měla tílko, ale sebou jsem měla i mikinu. V té mi ale moc teplo stejně nebylo, takže jsem celý den tak nějak lehce mrzla :D

Prošli jsme se po Václaváku, koukli jsme na Orloj, šli jsme k hradu a ještě samozřejmě na Karlův most a prostě nějak jsme to tam celé prošli. Když jsem byla poprvé v Praze před 3lety, tak mě Karlův most hrozně uchvátil. Ale tento rok nějak nic. Bylo tam lidí jak smetí, všichni se mačkali, šla jsem jak robot davem, takže jsem z toho moc neměla. Ale i tentokrát jsem s úžasem sledovala malíře a tajně je fotila, hih :D

No celý den jsme pořádně prochodili, takže když jsme pak vzali věci z úschovny a jeli k tetě, tak jsem šla uplně zničeně, táhla jsem kabelku, foťák a kufr. Před domem jsem už nějak neměla sílu, tak jsem šla jak šnek a to se mi ještě vyzula bota, takže jsem dostala malý záchvat smíchu - ale to už hlavně i z únavy :D A jen co jsem lehla, tak jsem tvrdě spala až do rána...

...zbytek fotek z tohoto dne najdeš v celém článku

Nail tutorial / Summer and palms

22. srpna 2013 v 10:23 | zRzQa |  Mé nehtíky
Letní prázdniny už sice pomalu končí, ale co si udělat krásné letní barevné nehty? Budeš potřebovat žlutý lak (Miss selen - č.10), broskvový odstín (astor, č.237) a černý lak (Rimmel London, č.31). Nehty jsou trošku náročnější, ale při troše snaze to určitě všechny zvládnete!

Nejdřív nehty nalakuj žlutým lakem. Poté houbičkou nanes broskvový lak a tím docílíš efektu západu slunce. Podle návodu udělej na konci nehtu černý "břeh", od toho kmen od palmy a nakonec listy. Budeš na to potřebovat velmi tenký štěteček (ten jsem neměla, tudiž jsem pracovala se špejlí, která má ostrou špičku). Nakonec vše zakonči průhledným lakem aby jsi dodala nehtům lesk. A je hotovo!


My mobile / Jaké aplikace mám v mobilu?

20. srpna 2013 v 11:42 | zRzQa |  Články
Už jsem vyzkoušela pár aplikací a některé mám už opravu dost dlouho a jsem s nimi velmi spokojená. Chtěla bych Vám je v tomto článku ukázat a doporučit. Třeba se Vám budou některé hodit. Ohodnotila jsem aplikace hvězdičkama ale hlavně podle toho, jak moc je využívám. Jinak jsou všechny tyto aplikace skvělé. Máte některou z nich?


Nail tutorial / Monsters s.r.o.

18. srpna 2013 v 16:21 | zRzQa |  Mé nehtíky
Hrozně se mi líbí postavička z kresleného filmu Příšerky s.r.o. - Mike Wazowski neboli Kuliočko. Inspirovala jsem se tím a udělala si podle toho takové veselé nehty. Je to velmi jednoduché a je to za chvilku. Výsledek se mi hrozně líbí. Budete potřebovat zelený lak (essence, č.39, bílý lak (Gabriella Salvete, č.148) a černý lak (Rimmel London, č.31).

Nehty nalakuj zeleným lakem. Počkej, až dobře zaschne. Poté udělej bílé plné kolečko. Do něj udělej černý malý kroužek tak, ať uprostřed je bilá tečka. Pokuď se ti to nepovede, tak udělej prostě černý flíček a do něj udělej bílou tečku a docíílíš stejného efektu jako předtím. Pak pomocí tenkého štětečku udělej různé pusinky jaké se ti líbí ;) Nakonec nehty nalakuj průhledným lakem aby měly nehty lesk. A je to!


Prázdninový deník / 18.8. 2013

18. srpna 2013 v 13:21 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
více lidí mi říkalo, že tyto prázdniny jsou divné/nudné/na nic a jen opravdu menšina (z těch, se ketrýma jsem prázdniny řešila) řekli, že jsou tyhle prázdniny super. A já se přidávám k většině. Tyhle prázdniny jsou ve srovnání s minulými blbé. Sice byly super chvíle, ale bylo jich celkem málo na to, že prázdniny (červenec, srpen) mají 62dnů.

Ovšem ještě dávám naději do příštítch dvou týdnů, že nakonec ty prázdniny budou ještě fajn. Jedu do Prahy a nehorázně se tam těším a jak přijedu, tak další den jedu hned na volejbalové soustřědění.

Zítra se navíc uvidím po (pro mě) děsně dlouhé době s Honzíkem, takže se ho už nemůžu dočkat <3

Včera jsem měla volejbalový turnaj. Ti, kteří jsou fanoušci na mé fan stránce blogu na FB (→), tak už o tom ví. Vstávala jsem v 5:40. V sezóně 2013/2014 budu hrát už za juniroky, tak se těším. ten turnaj byl navíc smíšený - juniorky a ženy. No dostaly jsme celkem na prdel, ale náš poslední zápas (ač byl s nejtěžším soupeřem - ženy, jsou pro mě o dvě kategorie výš. Já bych měla teď ještě správně hrát za kadetky) byl nejlepší. Sice jsem si tam hezky podřela nohy od antuky, ale bylo to nakonec fajn. Domů jsem přijela těsně před sedmou, takže to byl dlouhý den. Koupila jsem si tam navíc nové tričko na treninky a 2x podkolenky, takže jsem si udělala takovou menší radost :3


Wishlist / 2

17. srpna 2013 v 8:37 | zRzQa |  Články
Obyvkle dělám wishlist vždy jen na Vánoce či třeba k narozeninám, ale to jsou takové aktuální věic, které bych si přála (a přeji si je již delší dobu).

1) Objektiv - šetřila jsem si, ale bohůžel mě chytl noční život a zábava, tak jsou peníze fuč. Ovšem od září jsem se hecla a prostě budu už šetřit a nebudu tolik utrácet. Chci si kupovat padesátku, nevím ještě jaký model, to se zatím rozhoduji (f/1.4 nebo f/1.8). Ale ta padesátka je taková další "nutnost" pro člověka, který rád fotí lidi.

2) Potřebuji si koupit nějaký zápisník s tvrdými deskami a potřebuji, ať má 200listů a je čistý. Zatím jsem vždy takový našla, ale neměl dostatek listů. Takže příští týden jak budu v Praze, tak si určitě už konečně nějaký koupím :3 A nemusí být zrovna růžový, to fakt ne :D

3) Hard disk - můj počítač byl přehlcen, teď jsem celý jeho obsah přesunula do mého notebooku, aby mohl počétač vůbec fungovat :D Takže 1TB už fakt potřebuju :D

4) To je spíš takový výmysl a možná i zbytečnost, ale kdybych měla peníze navíc, tak bych si jí koupila - trojkulmu. Vlasky jsou pak uplně úchvatné a je to mnohem rychlejší. Ale není to věc, kterou bych nutně potřebovala :D

5) Nad tím už uvažuji delší dobu, chtěla bych jít na workshop. Nejdřív jsem chtěla nějaký, který se týká focení, ale ještě mě napadl i workshop líčení. To bych potřebovala, protože už bych chtěla fotit pomalu za peníze (tedy vlastně - už jsem začala) a chtěla bych časem i lidi líčit. Neříkám, že to neumím vůbec, ale líčím prost ěpodle sebe, patlám to prstem, sem tam štětečkem a je to děs. Sice ve výsledku to nevypadá uplně marně, ale chtěla bych se naučit i nějaké techniky, více se o kosmetice dozvědět (protože na to jsem fakt pako) a zdokonalit se v tom. Ovšem workshopy jsou celkem drahé, takže to je spíš jen takový jeden z mnoha menších snů :)

6) Extrerní blesk - och, tak to jsem se hodně rozhodovala na co budu šetřít dřív. Zda na blesk nebo na objektiv. Né že bych blesk nehctěla, chci ho moc. Ovšem objektiv využiji určitě častěji, takže blesk spíš vidím až na příští rok po prázdninách - to už chci mít i brigádu a na blesk si vydělat sama :)

A co vy, toužíte taky po nějaké věci stejně jako já? :)


Tutorial / Smokey eye

16. srpna 2013 v 17:02 | zRzQa |  Návody
Nikdy jsem v líčení nebyla profík, ale tak líčím se jak to prostě umím. Pár lidí se mě ptalo jak si zvýraznuji oči, tak jsem udělala takový menší fotonávod. Tohle líčení nosím spíš večer na akce a nebo když na něj mám náladu a chce se mi. Na den používám už spíš jen řasenku a nebo si si už nezvýraznuji víčka. No podívejte se sami, více v celém článku ;)


Focení s Domčou / 14.8. 2013

15. srpna 2013 v 0:44 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Včera jsme se konečně domluvily a po víc jak 4letech jsme se navštávily. S mamkou jsme za něma zajely vlakem (mimochodem, zbožnju jezdit vlakem :3). Pokecaly jsme, probraly jsme snad uplně všechny a stejně jsme si ani nestihly všechno říct. S Domčou jsme šly i na chvilku fotit a tady je výsledek. Vlásky jsem jí dělala já a také jsem jí i nalíčila lehce. Oblečení jsem jí také vybrala a myslím si, že Domča je kočka :) Co říkáte na fotky? Více najdete v celém článku.

Mimochodem Domča také bloguje, její aktuální blog najdete na této stránce →

PS: Na konci článku najdete i malý bonus :D Jen se kouknětě ;)


Focení s Haničkou / 12.8. 2013

14. srpna 2013 v 10:03 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Ten její úsměv mi vždycky zvedne náladu. A vůbec - Hanička je skvělý člověk s dobrým srdíčkem a je tu pro mě když mám sem tam "bad days" a já jsem tu pro ni. Za ni bych strčila ruku do ohně. Šly jsme se na chvilku projít, pokecat a něco málo jsme i nafotily, protože už chtěla nějakou novější profilovku na facebook. S fotkama jsme obě spokojené :)

A navíc včera jsem měla dost blbou náladu..Prostě "bad evening". Sešly jsme se za deset deset, prošly jsme se po okolí a udělaly jsme si takovou noční hodinovou vycházku. A když jsem šla domů, měla jsem už fajn náladu a usměv na rtech. Děkuji Haničkooo :)

"Pravý přítel je ten, který příjde tehdy, když všichni odcházejí."Autoportréty - "Pojď ke mě" / 13.8. 2013

13. srpna 2013 v 16:29 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Dnes jsem neměla nic na programu přes den, tak jsem se vrhla do líčení a focení. To líčení je původně zbarveno do zelené a černé, ale samozřejmě na černobílé fotce to nepoznáte moc tu zelenou. Fotek mám více, ale už tak stačí, že tady veřejnuji takové šílenosti :D Haha :D Co na to říkáte?


Fotografie PŘED/PO úpravě #2

13. srpna 2013 v 10:36 | zRzQa |  Fotografování (tipy, rady,...)
Né vždy si nechávám z každého focení fotky i v originále. Už teď jsem musela řešit problém, že jsem v počítači neměla vůbec žádné místo, protože byl přervaný fotkama. Počítač mi Honzík přeinstaloval a já si fotky dala prozatím do notebooku, který mám téměř prázdný. Teď už je ale naopak narvaný, ale počítač už mám zase volný na nové fotky :3

"Ani všechna technika na světě neodčiní neschopnost všímat si." Elliott Erwitt

Mám tady pár fotek z posledních dnů. Teďka jsem měla a ještě budu mít plno focení, takže si to maximálně užívám, awrrr :3 A tak pro dnešek přináším článek s fotkama před a po úpravě. Jsou to i takové tipy, jak jdou fotky třeba jednoduše upravit. Nejsou to nijak náročné upravy, zvládli by jste je určitě taky ;)

Fotografie upravuji v programu Photoshop CS5.


Fotografie / Ondra 11.8. 2013

12. srpna 2013 v 8:45 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Ondra chtěl včera vyfotit - přesněji tedy chtěl nějakou novou profilovku na facebook, tak jsme šli ven pokecat a projít se, vzala jsem foťák a nakonec hned první fotka vyšla velmi dobře,takže byl spokojený. Už se stmívalo, takže nebylo moc světla, tudiž šum se na fotce projevil, ale co se dá dělat.

Dále v celém článku máte i fotku, co mě Ondra fotil a pak pár společných kdy jsme dělali takové blbosti... :D Je to skoro jako můj brácha, známe se už od malička, tak co :D


Focení s Lucinkou / 11.8. 2013

11. srpna 2013 v 15:23 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Dnes jsem sice měla jít fotit s dvěma holkama, ale jelikož na dnešek bylo předpovídáno špatné počasí, zataženo a prostě zataženo, tak jsem to raději přesunula na příští týden. Ale chtěla jsem jít fotit a tak jsem se narychlo večer domluvila s Luckou, že nafotíme nějaké temné mega fotky. Původně jsem chtěla jít na jeden rozpadlý barák, ve kterém jsem plánovala focení už půl roku. Ovšem když jsme došly na místo, barák nikde. Zbourali ho -_- Takže jsme musely rychle změnit plán a šly jsme prostě po okolí v přírodě, k řece a celkově jsme ušly pěkný kus cesty. A to jsme ještě každá měla na zádech batoh s oblečením a dalšími potřebnými věcmi, já ještě tahala stativ, foťák, lucka velké pití, takže kdžy jsme to pár hodin tahaly, tak se to celkem všechno proneslo.

S fotkama jsem nakonec velmi spokojená. Počasí nakonec taky překvapilo, takže kdy jsme ráno přes devátou vyjížděly a bylo chladno, tak zpátky jsme se táhly zpocené a umíraly jsme horkem :D A to jsme si obě vzaly černé kalhoty, super :D A teď už konečně fotky! :)

PS: Přeji všem Zuzankám všechno nejlepší k svátku! :))

...více fotek v celém článku ;)

Video / Zábava s webkou

10. srpna 2013 v 20:20 | zRzQa |  Má videa
Teď video trošku z jiného soudku než jste zvyklí.. :D Ukořistnila jsem Honzíkovi notebook a on mezi tím cosi dělal s mým počítačem. Ukázal mi jeden prográmek, takže jsem ho hned využila a jen tak jsem se sama pobavila s nasmála až až :D A Honzík to zakončil tím, že "Jak málo stačí k dětské radosti" :D Ale prostě mě to přišlo tak vtipné.. :D

Zítra dopoledne jsem měla jít fotit, ale nakonec to kvůli počasí padá. Je zataženo, poměrně chladno - a v plánu byly nějaké parádní letní fotky, což za takového počasí půjde těžko :D Včera jsem byla s Honzíkem na takové taneční akci a bylo to super :3 Naučila jsem se tango, zlepšila jsem se v cha-chi a také jsem se naučila jive :3


Video / Nákupy za červenec 2013

9. srpna 2013 v 16:04 | zRzQa |  Má videa
Toto video zveřejnuji sice trošku opožděně, ale lepší teď než vůbec. Měla jsem trošku problémy s programem. Špatně jsem to navíc sestříhala, takže to bylo uplně k ničemu. Natočila jsem to dneska znovu, ale nastal zase jiný prolébm. Jelikož mám přeinstalovaný počítač, tak mi nejede vůbec zvuk. Takže stříhání tohoto videa bylo vtipné.Původně jsem to schválně chtěla natočit v kuse, ale začlo to tím, že mi během natáčení zavolal taťka na mobil :D

A ještě jsem v tom videu zapomněla zmínit, že jsem si koupila i tu kvěitnu co mám ve vlasech. Je uplně úžasná. Stála mě 99,- Kč a je z H&M, Celkově tam mají krásné kytky od vlasů, vypadjaí skoro jako živé.


PRODÁM / Sportovní koloběžka K-line

6. srpna 2013 v 13:28 | zRzQa |  Články
Prodám sportovní koloběžku značky K-line. Původně mě stála 1699,- Kč. Byla jsem na ní párkrát, takže není skoro použitá. Má silniční pneumatiky ve skvělém stavu, mechanické brzdy na přední i zadní kolo, stojánek. Koloběžku pořádně umyji a bude samozřejmě čistá. K osobnímu odběru a platbou hotově. Pište na e-mail zzrrzzkkaa11@seznam.cz v případě zájmu nebo dotazu. Své dotazy ale můžete psát i sem do komentářů.

Cena: 700Kč

V případě zájmu pište na e-mail: zzrrzzkkaa11@seznam.cz

...další foto v celém článku

Kresba / Mike Wazowski (+deník)

5. srpna 2013 v 22:02 | zRzQa |  Když zRzQa kreslí
Minulá kresba měla celkem úspěch, což mě potěšilo.. :) A tak jsem nakreslila opět tužkou kreslenou postavičku z filmu "Příšerky s.r.o." a to Mika Wazowskeho. Je to taková ta roztomilá zelená příšerka s jedním okem. Ten film mám ráda (ikdyž jsem už starší, ale co).

A ještě bych chtěla do tohoto článku připsat něco málo co se událo za poslední dny. V sobotu dopoledne jsem byla po obchodech a jinak jsem vlastně nic moc o víkendu nedělala. V tom horku se mi přes den ani nikam nechce, leda na bazén. Spíš jsem "akční" večer, kdy je už venku příjemněji. Dneska ráno mi nebylo moc dobře, tak jsem zůstala do jedenácti v posteli a četla jsem si knížku. Mám už doma asi tři roky (?) sadu knih "Twilight saga" a rozečetla jsem kousek prvního dílu. Poslední rok nebylo na čtení vůbec čas. Tak se to snažím aspoň teď o prázdninách trošku dohnat. Už jsem za polovinou - čtu Zatmění a hrozně se mi to líbí. Je to detailnější než ve filmu a prostě vůbec..vždy jsem hrozně ráda četla. Takže jsem ráno asi tak dvě hodinky četla, což bylo fajn.

Lezlo mi to sezení doma už krkem, tak jsem se nakonec dokopala a jela jsem se ani ne na hodinku projet na kole... Navíc jsem potřebovala být sama. Když jsem s někým na kole a je horko a ještě jedu do nějakých šílených kopců, tak jsem děsně protivná a špatně se mi dýchá. Proto jsem si jela hezky sama a mohla jsem si maximálně postěžovat ve své hlavě. Určila jsem si trasu, která mi vyhovovala (chvilkově jsem se potrápila na nějakém to kopečku malém) a trošku jsem si provětrala hlavu.. Ovšem to horko bylo příšerné.. Navíc se mi během té hodinky stala "super" věc. Čekám na přechodu, že přejedu cestu že. Na druhé straně je policajt, tak samozřejěm čekám na zelenou. Po dlouhých pěti minutách konečně blikla zelená a já se rozjela. Policajt si na mě hezky počkal a mávl na mě, ať u něj zastavím. "Paráda, co jsem jako udělala" řekla jsem si v hlavě. Pan policajt mě upozornil, že jsem sice jela na zelenou, ale na zelenou pro chodce a měla jsem si počkat na zelenou pro kola. Takže jsem hezky vytasila občanku, zapsal si mě, ale byla to jen jako domluva, takže to nic nebude.. Ale prostě byla to hrozná smůla - schválně čekám tak dlouho na zelenou a když už na ní jedu, je to špatně... Ale byla jsem celou dobu uplně klidná. Jediné co mě štvalo, bylo to úděsné horko. Pod přilbou na hlavě jsem měla snad 50°C.

Když jsem dojela domů, vynesla jsem si kolo, tak jsem myslela, že z toho vedra asi pojdu. Už u dveří mi zabylo špatně, takže jen co jsem otevřela dveře, šly na mě mdloby. Přestávala jsem slyšet (to jsou u mě příznaky, že omdlím - už to znám -_-), otřesně se mi motala hlava, bylo mi špatně, tak jsem si oláchla v rychlosti ledovou vodou obličej a krk a šla si lehnout na zem, natáhla jsem nohy nahoru na gauč a ležela jsem asi 10minut než jsem se pořádně vzpamatovala. Z toho polovinu času jsem vůbec neslyšela a nějak jsem byla mimo..

Takže poučení pro příště - v takovém vedru radši na kole ani nejet (a už vůbec né se trápit do kopečků - pokuď na to nejste zvyklí) a hlavně během jízdy pořád pít chlazenou vodu, jinak dopadnu stejně jako po příchodu domů.

Ach jo, to je dneska den...A ještě mi šíleně chybí můj drahouš... A teď už konečně ta kresba, hih.Kresba / Já, padouch - Mimoň

4. srpna 2013 v 12:53 | zRzQa |  Když zRzQa kreslí
Hrozně se mi líbí ty postavičky z filmu "Já, padouch". Tenhle mimoň se mi líbil nejvíce, protože nevypadá zrovna šťastně - tak jako já v momentální chvíli... Kreslila jsem to asi tak 15minut. Včera v noci jsem dělala nový design. Je takový velmi jednoduchý, ale já jsem s ním spokojená. Co na něj říkáte? Asi začnu zase více kreslit a ot hlavně tužkou. Nekresila jsem už ani nepamatuju... Chtěli by jste, abych na blog dávala více kreseb?

"Takový je život." Řekl klaun a namaloval si úsměv.


Taneční kurzy! Je čas vybírat šaty a boty

2. srpna 2013 v 9:03 | zRzQa |  Články
Slečny, které jdou do tanečních (stejně jako já) už v září začnou taneční kurzy. A do nich samozřejmě potřebujete společenské šaty (nebo sukni a halenku). Sice je začátek srpna a vybírání šatů a bot ještě neřešíte, ale už by bylo na čase nad nimi alespoň uvažovat. Já osobně moc společenských šatů doma nemám, proto budu muset vyrazit na nákupy a pár si jich pořídit. Nechci mít do každého kurzu stejné. Dívala jsem se už i po obchodech a i na internet a našla jsem pár šatů, které se mi zalíbily.

Zjistila jsem, že (mě osobně) se špatně tančí v uplých šatech. Lepší je, když je spodek šatů volnější a proto i z tohoto typu šatu budu vybírat.

Do tanečních by měla mít slečna samozřejmě boty na podpatku. Já bych chtěla podpatek tak 8cm. Jsem celkem prcek, ale zase na podpatcích chodit umím a už jsem v nich i tančila. Nechci ale zase příliš vysoký podpatek, protože z toho mě hned budou bolet nohy :D A navíc - já mám poměrně problém kupovat boty na podpatku, jelikož mám úzký nárta a z mnoha bot mi noha vyjíždí (boty mám vel.č. 37)

Takže v celém článku najdete i nějaký menší výběr tanečních bot. Ceny jsou poměrně vysoké, ale tak když tak se můžete prostě jen kouknout ;)

Určitě ještě na téma tanečních čekejte později nějaký článek a to hlavně co se týká účesů a dále šatů třeba na závěrečné tančení (každý tomu říká jinak - šluzka, věneček, půlkolona, závěrečná, apod..)

OTÁZKY PRO VÁS: Jdete letos do tanečních? Už máte boty a šaty?

Autoportrét / 1.srpna 2013

1. srpna 2013 v 19:25 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Vítě co mě dokáže opravdu, ale opravu pořádně nasrat? Když se mi zaseký celý komp, mám ho přervaný fotkama k prasknutí, přežívám na nějakých 54MB, nemůžu ani upravovat fotky, protože mi nejede program, jeikož není místo na ukládání. To je hrozné, jak taková kravina Vás pěkně nadzvedne ze židle..Ale prostě - sere mě to a potřebuju už nutně nový hard disk. Už abych ho šla konečně kupovat, ale už to bude brzoooo, tak ještě musím vydržet.

No, to bych nebyla já, abych se prostě dneska nevyfotila. Kdo neví, přečtěte si minulá článek. Fotek nebylo moc a přišly mi ucházející asi jen tři fotky. Takže aspoň jednu zveřejnuji ;) Líbí?

" For every minute you are angry, you lose sixty seconds of happiness. "


Konečně nové vlásky :3

1. srpna 2013 v 13:51 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Už jsem potřebovala nutně ostříhat. U kadeřnice jsem byla naposled před dvěma lety a mezi tím jsem si to sama ostříhala postupně tak co 15-20cm. Kdybych to nestříhala, tak už to mám pod zadek ty vlasy. Ostatně konečky jsem měla příšerně zničené. Navíc když to pořád žehlím, fénuju a všechno možné, tak se není ani čemu divit. Ale už jsem spokojená. Mám to sice o dost kratší, ale tak co. Vlasy mi rostou hrozně rychle, takže tak do konce roku to mám zase tak o 5-10cm delší.

Nechala jsem si udělat blond melír. Chtěla jsem si tmavé vlasy, ale nakonec jsem si to rozmyslela. Je léto, takže svělté vlasy jsou fajn a atřeba na podzim půjdu znovu na melír, ale zmixuju si to s nějakou tmavě hnědou. Jsem s ní už trošku domluvená a bude to vypadat dobře :3

Strávila jsem tak přes tři hodiny a jsem spokojenáááá :)

...další fotku jak jsem to měla před a po najdete v celém článku! :)