Leden 2014

Autoportrét / 30.1. 2014 - Příšera nebo něžná slečna?

30. ledna 2014 v 21:30 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Zdravím vás, od neděle zde nepřibylo nic nového, nějak nebyl čas a vlastně se mi ani nechtělo. Dneska jsem měla školu zhruba do 12:15, takže jsem byla i brzy doma. Byla u mě na chvilku kamarádka a pak jsem jela do obchodu něco koupit. K večeru mě chytla nálada na focení a navíc jsem i dostala zajímavý nápad. A když už mě to něco "trkne" a mám čas, tak se do toho hned pustím. Fotek vzniklo opravud velmi malé množství, ale ani mi to nevadí. U focení na nějaké téma stačí jedna fotka. K čemu jich mít více, když u jiných bude akorát jiná poza, ale to hlavní - tedy obličej, bude stejně stále stejný. Takže přináším pro dnešek pouze jednu. Co na to říkáte?

Mimochodem jaké bylo vysvědčení? Já příliš spokojená nejsem, ale do druhého pololetí se chci zlepšit a já to prostě zvládnu :) Jsem stále trošku nachalzená a rozjelo se mi zase trošku astma, takže jen co výjdu schody, tak dýchám jak kůň - paráda. Takže teď bohůžel jde sportování chvilku stranou..

"V životě nevěř tomu, kdo tě klame, ale nezklam toho, kdo ti věří."


Autoportrét / 26.1. 2014

26. ledna 2014 v 20:30 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Pěkný večer přeji O:) Včera jsem vyrazila na menší nákupy. Chtěla jsem si objednat přes jeden obchod ty kalhoty na prkno, ale tam mi bylo řečeno, že je v obchodě nemají a objednat to nejde. Takže musím ještě dál hledat na internetu. Navíc se mi teď i ulomila jedna přeska u vázání na prkně, takže jsem celkem nadávala. Vázání za trojku a po chvilce už se mi něco urve, pecka. Takže si tu přesku musím co nejdřív objednat. No a abych se vrátila k těm nákupům - hledala jsem zároven i helmu. Dívala jsem se pouze na bílé, ale chtěla jsem nějakou max. do 2tisíc. Nakonec mi donesl brácha černou helmu značky Uvex zlevněnou z 3999,- na 1999,-. Takže cenově se vlezla, seděla skvěle a má i nějaký ten novější systém na to utahování (není tam to kolečko, ale nějak si to nafoukáté. No je to prostě hustý :D). K tomu jsem si musela koupit i brýle, protože ty co mám doma mám malé a ani by mi k tomu velikostně neseděly. Pak jsem si vzala ještě jednu hustou zebrovanou čepku a tři tácy udělala frrr :D Ale zase ta investice do té helmy se vyplatí, je to zase na několik let, nebo prostě dokuď se nezničí. Takže pokuď někdo hledá helmu, tak zkuste pohledat ve sportu někde tu Uvex-ku ;)

Dneska jsem udělala pár fotek během půl hodinky. Původně jsem si myslela, že to bude uplně na prd, ale nakonec aspoň pár jak štakš vyšlo. Tak co vy na to?


[25.1. 2014] - #Instragram, víkend a další týden školy za mnou

25. ledna 2014 v 14:19 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Zdravím všechny, další týden školy jsem přežila a až na dva testy se mi známky vyvedly parádně. Zkoušení ze ZSV jsem zvládla levou zadní na jedničku (ale stejně, věci ohledně státu, státního občanství, národu, ústavě apod. mě nikdy nebraly). V IVT jsme teď začali brát grafiku, takže to je pro no-problem, ba naopak - na toto téma jsem se velmi těšila (grafika, tvorba webu,apod..), ale zatím je to takové volnější. Tvořili jsme záhlaví - v GIMPU! :O No, málem mě kleplo, protože ten "program" naprosto nenávidím, je uplně stupidní.. A ty zasekané počítače jsou taky jedna radost. No ostatně něco jsem tam spatlala. S designem webu bych neměla mít žádný problém.. :D

Test z biologie na prvoky a praprvoky jsem nějak ukuchtila na dvojku. Test z angličtiny na kondicionály jsem dala s překvapením na 1-. A to jsem na angličtinu celkem blbec. Matiku na vysvědčení mám uzavřenou na trojku, takže jsem spokojená. No a to je asi tak vše co se týká školy a tohoto týdne.

Včera byl páteček, na který jsem se nehorázně těšila. Známky jsou uzavřené a tak to chtělonějaké odreagování. S holkama jsme tedy večer vyrazily do klubu X1. Přišly jsme tam a bylo tam uplně plno a to bylo asi půl osmé teprve. Fajn, tak jsme šly o pár metrů dál do klubu X2. Zase plno. Kamarádka už byla celkem nervní :D Tak jsme vyrazily do klubu X3, takže jsme se zase prošly na emhádéčko (MHD - městská hromadná doprava kdyby někdo nevěděl.. :D ). Pak jsem v tramvaji udělala dobrý skutek. Nějaký stará malá scvrklá babička měla ještě ten vozík s ákupem a nemohla vylézt ty schody. Tak jsem vyskočila, do jedné ruky jsem vzala vozík a do druhé tu babičku. Svezla se jen jednu zasávku, tak jsem tento rpoces opakovala znovu :D Taková milá babička, byla menší než já :D No a abych se vrátila k těm klubům. Došly jsme do klubu X3. Mezi tím jsme hezky promrzly a já si to pádím ve sněhu v kozačkách na 13cm podpatku. Proč ne. Tam nás pak naštvala jedna rašple za barem, tak jsme se přesunuly do klubu X4 a tam jsme to zakotvily až do půl 1. No bylo to super. Měly jsme zároven i pořádnou procházku, ze které jsem se hezky nachladla. Paráda.. Ale s holkama jsme si to moc užily a pak přišel i můj milý. Bylo to prostě super! :3

Venku nádherně sněží, jsem z toho počasí uplně mimo :3 Akorát jsme doma všichni nachlazení, takže kapesníky jsou u nás vítány s otevřenou náručí :D

A k fotkám z instragramuVlevo nahoře: ta je ze včerejška ze školy. No, není to příliš můj styl se fotit v zrcadle na toaletách :D Proto i takové fotky mám asi jen dvě..A doufám, že už u tohoto počtu zůstanu :D Fotka vpravo nahoře: Nějaký zevlácký večer v županu a turbanem :3 Vlevo dole: S miláčkem a naše škleby :D Vpravo dole - cestou ze zápasu :)


...s děvuchama :D


Wishlist / Leden 2014

24. ledna 2014 v 16:41 | zRzQa |  Články
Teď mám pár věcí, které bych si chtěla v nejbližší době koupit. O jarních prázdninách jedu s taťkou do alp na prkno. Snažila jsem se sehnat kalhoty Rehall, ovšem nebyla zrovna má velikost a M mám prostě velké (dle tabulky velikostí). Takže si chci teď o víkendu zajít do obchodu a objednat si přes jeden obchod tyto kalhoty. V šedé barvě je totiž v tom obchodě od odavatele nedostali. Dále chci novou helmu. Bez helmy bych už nejela. Ta stará je sice ještě použitelná, ale nemá ty "volné" uši a trošku mě tlačí (porostla mi hlava?). Chci určitě bílou a teď jsem našla v e-shopu Zezula skvělou slevu, takže to je skoro zadarmo.

Dále jsem si slíbila, že pokuď dodržím lednovou cvičební výzvu, koupím si běžecké boty. Sice jsem už pár dní vynechala, ale dala jsem si podmínku, že pokuď to vše doženu v prvním unorovém týdnu, tak si je koupím. A pokuď ne, tak prostě budu muset čekat do té doby, než tu měsíšní výzvu zvládnu. No jo, budu na sebe hnusná.

Na netu jsem v obchodě Baťa našla krásné čermé lodičky s kamínky za 499,- z tisícovky. Vypadají hrozně hezky, takže nad nimi dost uvažuju :3 Dále jsem chtěla i nějaké šaty, když už budou ty plesy, ale i nějaké, které budu moct nosit i třeba na jiné společenské události. Takže jsem nechtěla přímo nějaké plesové, ale prostě takové..neutrální? A za tu cenu, no neberte to :D .. Líbí se Vám něco z mého Wishlistu?


Focení s mamkou / 7.12. 2013

19. ledna 2014 v 9:24 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Sice jsou tyto fotky měsíc staré, ale nějak jsem je zapomněla zveřejnit :P Jednoho večera jsme s mamkou koukaly na filmy a napadlo mo, že bych jí mohla učesat, nalíčit a vyfotit. To je hned zábava na dvě hodinky :) Neměly jsme jiný program a po chvilkovém ukecávání mamky jsme začaly. Mamka má krásné modré oči, takže jsem zvolila modré líčení a poprvé mamka zjistila, jaké to je mít umělé řasy. No ze začátku nadávala, že je to hrozné a že nevidí apod. :D No holt to musela chvilku vydržet. Vlasy jsem jí dole natočila a vrchní část vlasů jsem sepla dozadu.

Akorát jsem měla u focení naprosto špatné světlo. V obývacím pokoji není příliš dobré osvětlení k focení a obzvlášť večer, tak jsem si vzala ještě další lampu, ale stejně to bylo nic moc. Ale nějak jsme to zvládly a mě se fotky líbí :)

" Je tisíce hvězd na nočním nebi, tisíce mušlí na březích moře, tisíce ptáků v oblacích, tisíce motýlů na loukách, tisíce kapek rosy po ránu, ale jen jedna matka na celém světě. " G. Cooper


Malba / Polomrtvá víla

18. ledna 2014 v 15:28 | zRzQa |  Když zRzQa kreslí
Po dlouhé době jsem měla chvilku čas (a chtělo se mi) něco kreslit. Původně jsem chtěla pouze tužkou, protože nejsem nějaký šílenec do barev co se týká kreslení. Ale vytáhla jsem aquarelové pastelky a vrhla jsem se do práce. Do toho mi hrála hudba z Tomorrowland 2013, pak jsem zase odbíhala k obědu, pak jsem se nervovala, ale zabralo mi to zhruba tak hodinku a půl. Prostě odpolední nic nedělání. A s těma pastelkama musím potrénovat, moc mi to nejde :D Formát A4. Jo já vím, je to křivé a celé je to divné :D Čo vy na to hovoríte?


Fotografie / 12.1. 2014 - S Honzíkem

17. ledna 2014 v 18:50 | zRzQa
Zdravím Vás po deseti dnech. Ano, konečně jsem se Vám ozvala. Měla jsem teď toho hodně. Musela jsem dostatečně zabrat ve škole (a zatím se vede skvěle! -klepu na dřevo-). Zlepšila jsem se v matice (poslední známky jsou 1- a 2-), z chemie jsem dostala za 1, z fyziky za 2, slohovka 2, ukrutné závěrečné zkoušení z němčiny za tři (mučila mě skoro půl hodiny, uf). Takže jsem s posledníma známkama velmi spokojená, doufám, že to tak půjde dále. Navíc teď se mi trošku pokazil počítač, takže jsem ho teď cca 3dny měla mimo provoz a trápila jsem se na noťasu, který se mi pořád sekal. Nutně potřebuju externí disk (!). Ale už vše naštěstí funguje a já mám čas konečně sepsat článek.

V neděli jsme si udělali s Honzíkem malý dopolední výlet. Něco jsme nafotili a tady je pár fotek na ukázku. Kdo sleduje facebook (→), tak už mohl nějakou fotku vidět :P Tak teď už jen rozklikněte celý článek a pištee :)

"Ak máš po svojom boku milovanú osobu, s ktorou môžeš prežívať všetky chvíle a to nie len tie šťastné, vždy stojí pri tebe a vieš, že jej záleží, nikdy ju nenechaj odísť a váž si ju."#škola#pá#prázdniny#a#zase#blázinec

6. ledna 2014 v 18:00 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Zdravím všechny, kteří přežili první školní den v tomto roce. Já měla hned dneska "parádně" školu do tří a doma jsem byla někdy po půl 4. Ráno jsem měla hned druhou hodinu psát z matiky. Tak jsem si sedla do první lavice (o víkendu jsem počítala atd.. a jako šlo mi to), ale stejně mi bylo nějak šoufl. Nechtěla jsem to zkazit ten test, tak jsem z toho měla trošku nervy. Do třídy přišla s úsměvem profesorka a bla bla bla..A já teda "Paní profesorka, mám si dneska dopisovat ten test :).." a ona "Co? Jaký test? Já vás tady nemám nikde zapsanou...hm a zadání tady tzaké nemám..tak můžu Vám nějaké příklady vymyslet" a já "néé, to je dobrý :D To by bylo něco až moc záludného, radši si to napíšu až zítra". A tak můj stres zase odpadl, ale z druhé strany mě to štvalo, protože jsem už chtěla mít další test z krku. Tak co už.

"Když někdo neví, kam chce, nemůže se divit, že tam nedojde."

Ve fyzice jsem byla také velky "potěšena". Šla jsem za ní a jako jestli se mám nechat pak i vyzkoušet ať mám tu / známku. No a fyzikářka na mě "No, tak když ten test co budete dopisovat, napíšete na jedna a ten další taky a necháte se ještě vyzkoušet a dopadne to dobře to zkoušení (*pozn. čili asi na jedna :D), tak budu o té vaší známce uvažovat". Hm, Zuzance došla řec. Haha, prý tři jedničky z fyziky. DOBRÝ FÓREK :DDD

Takže zase to šílenství dneškem začíná, tak se mám na co těšit v lednu. Bůh mi pomáhej... :D

V tomto týdnu už bude na 100% nový design. Ten vánoční už je celkem blbý, takže se budu snažit jej změnit co nejdřív.

A po delší době mám pro vás nejnovější fotky z mého instragramu :) Tákže vezmu to tak nějak VELMI RYCHLE A ZKRÁCENĚ zleva nahoře - takhle jsem jedno ráno blba. Je to jen taková blbůstka :D Vedle - to jsme hráli stolní fotbálek a všichni čtyři jsme prohráli proti jednomu člověku a tak jsme skončili pod stolem. Why not :D A třetí fotka - zabalené dárečky ještě před Vánoci :) Dále - hodinu jsem se piplala s tou pitomou mapu do zeměpisu. Moje nervy! Dále - Zuzankááá. Dále- Jo to jsem koukala na Stmívání v telce na primě. Už jsem ten film viděla sice asi 100x a vím přesně kde kdo co řekne, ale stejně se mi ten film líbí :3 Dále moje nová raketa na squash. Vedle jedna vánoční s mamčou :) Ještě jedna společná fotka z laser game. Dááále fotka ještě jak jsme byli s Honzou na prkně, pak perníčky (mňam :3) a společná fotka s Honzíkem :*


Cvičební plán na leden 2014

1. ledna 2014 v 23:15 | zRzQa |  Články
Minulý rok jsem si dělala pár cvičebních plánů. Našli se samozřejmě ti, kteří k tomu měli své kritické poznámky, ale bylo dost slečen, kterým se to líbilo a cvičily také. A když už tady máme ten nový rok, který snad každý třetí začal i tím, že si dal nějaká ta předsevzetí do roku 2014. Mým předsevzetím je to, že chci zase začít cvičit. Pokuď vydržím první měsíc, budu dělat plán i na únor a snad se třeba postupně dopracuju až na červen a do léta budu mít to, co chci.

A co chci? Chtěla bych přestat jíst hlavně tolik sladkostí. U mě není možné, abych najednou přestala jíst to sladké uplně, musím postupně na tom pracovat. Dále bych chtěla, ať si udržuju pravidelný pitný režim a za den vypiju aspoň (!) 1,5l. Dále chci každý den cvičit, zpevnit tělo a do léta by jsem chtěl ať mi jdou vidět trošku svaly na břiše. Nemyslete si hned, že chci být nějaká kulturistka, to opravdu ne :-D Hodě jsem o Vánocích jedla sladké, den jsem začínala vanilkovými rohlíčky :D Takže se nedivím ničemu :DD Má akutální váha po Vánocích je 56-55,5kg. Za měsíc leden by jsem chtěla zhubnout 2kg.

CÍL PRO LEDEN: jíst mnohem méně sladkostí, dolů -2kg, pravidelný pitný režim, každý den cvičit

Určete si také nějaký cíl a zkuste si za ním jít. Musíte mít pevnou vůli, aby jste opravdu celý měsíc cvičily dámy. A pokuď se stane, že nějaký den vynecháte, tak si napište třeba do poznámek důvod. A hned další den pokračujte ve cvičení. Popřípadě další den můžete dohnat polovinu cviků z minulého dne.

Mě ještě napadlo, že bych si v lednu zapisovala i jídlo, které za den sním. Ovšem nevím, zda bych to dodržovala opravdu psát celý měsíc. Možná to zkusím, ještě nevím :)

Mám celkem tři plány nachystané - jeden pro Vás, jeden pro mě a jeden čistý, kde si můžete cviky určit sami. Takže stahujte dle toho, co chcete vy ;)


* Do těch poznámek si můžete v počítači vepisovat co chcete. Já si tam třeba zapsala treninky a zápasy. Ještě si tam chci zapsat třeba nějaké další aktivity, které budu plánovat. Chtěla bych si zajít v lednu určitě na zumbu či do posilovny. Ale také do poznámek můžete psát i důvod, proč jste necvičily, apod..

Jak se Vám líbí tento plán? Budete cvičit?
...v CČ najdete rozbor cviků, můj a čistý cvičební plán a další info

Úspěšný i neúspěšný rok 2013

1. ledna 2014 v 17:43 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Zdravím všechny střízlivé lidi po silvestrovské noci, přežili jste? Já ano a bylo to perfektní :3 Šli jsme spát snad až ve čtyři hodiny ráno, takže jsme toho moc nenaspali. Takže jen co jsem došla domů, což bylo zhruba tak po té desáté dopoledne,tak jsem se nasnídala a hned jsem šla spát. No vstala jsem skoro v 16hod odpoledne. Lehce zabitý den spánkem :D... Ale to nevadí. No, mám tady pro vás nějaké menší shrnutí roku 2013 a proložila jsem to fotkama. Většinu jste už možná viděli, ale některé možná ne. Ale ještě než se do toho pustím, ještě malé shrnutí ohledně blogu :)

Za rok 2013 navštívilo můj blog ohromných 298 395návštěvníků! Nejnavštěvovanějším měsíce byl duben (29162lidí). Nejvíce článků jsem napsala v lednu (32) a nejméně v listopadu (14). Nejvíce lidí přišlo 1.4. a to 1473lidí. A tady statistika za celý rok :) Hrozně moc Vám děkuji, že stále navštěvujete můj blog, dělá mi to velkou radost!

(Pro lepší zobrazí klikněte pravým tlačítkem na "Zobrazit obrázek")

Celý rok jsem se tak nějak snažila stále sportovat, ikdyž mi to loni velmi zkomplikovalo mé zdraví. Přišly problémy s kolenem, takže poslední dva měsíce roku šel sport bohůžel stranou, což mě mrzí, ale nic jiného se nedalo dělat. Kolena mám jen jedny a budu je potřebovat celý život, tak proč si je doničit už v šesnácti. Chodila jsem skoro dva měsíce na rehabilitace (a necítím zlepšení :D) a dále přišly další zdravotní problémy. Fotka vlevo je ještě z letního volejbalového soustředění. Bylo v pohodě, možná jsem spíš čekala větší zátěž (na jakou jsem byla z minulých soustředění z bývalého týmu zvyklá). Uprostřed je fotka s Honzíkem z výletu. Dále foto jak jsme byli před Vánoci na prkně. A to bylo suprrrr :P No a dále tento rok jsem dělala ty výzvy a s mou váhou to bylo tak nějakna houpačce. Vydržela jsem 3týdny pravidelně cvičit, zviditelnili se mi svaly na břiše a zhubla jsem na 51,5kg. No a pak jsem cvičit přestala a řádně jsem se zase rozežrala na 54kg a to se mi tak nějak drželo pak celý rok. No teď na vánoce jsem to kilčo přibrala, ale už začínám zase cvičit.


Takový hlavní bod tohoto roku byly taneční (!). Neskutečně jsem se na ně těšila a bylo to boží :3 Měli jsme celkem deset lekcí a další dvě byly jako šluskolona a závěrečná.


Půlkolonu a šluskolonu jsem si pořádně užila. Měla jsem božské dlouhé bílé svatební šaty :3 A nádherně učesané vlásky od mé trenérky. Cleý večer byl nádherný, byla tam se mnou má rodina a přítel a prostě bylo to nezapomenutelné :3


A pak už jsem začala využívat své "taneční dovednosti". Vlevo a uprostřed foto s Honzíkem na takové taneční akci. A vpravo fotka z párty, kde se taky tancovalo, ale trošku jinak :D


O prázdninách jsem byla v Praze (foto vlevo). Když jsem tam byla poprvé, tak mě nejvíce uchvátil Karlův most a celkově celá Praha. Letos to už takové (nadšení?) nebylo. Štvali mě ty davy lidí a pořádně jsem si tu Prahu nevychutnala. Všude samé tlačeice, no hnus. Uprostřed foto z NATO days, kde jsem byla s přítelem. A vpravo foto z Vánoc :)


Letos jsem měla i nějaké ty focení. Chtěla bych si koupit nový objektiv, tak snad to tento rok výjde. Měla jsem i první velký fotoúspěch (pro mě je to teda velký). Vyhrála jsem 2.mítso ve fotosoutěži Českých drah a vyhrála jsem 3000,-. Dále vpravo foto z jednoho focení s Luckou a Lukym :)


Jo mám i bláznivé přátele :D Vlevo fotka s Ondrou, z nějaké podvečerní procházky. Dost nás probral energy drink, který jsme vypili běhe chvilky a pak nám z něj bylo blbě :D Teda aspoň mě. Dále foto s Domčou :D ... A vpravo s mým milovaným Honzíkem :3


Co se týká školy, tak minulý rok to byla opravdu fuška. Ale vím, že bude hůř (hmm!). Teď v lednu musíš ještě pořádně zamakat, ať to ještě vylepším jak to jen jde. Snad to výjde tak, jak to mám v plánu. A dále doufám, že pořekadlo "Jak na nový rok, tak po celý rok" opravdu platí. Protože kdyby ano, tak rok 2014 bude luxusní :3

Přeji Vám všem jen to nejlepší do roku 2014, ať máte plno úspěchu, jste šťastní a zdraví a příjde-li chvíle, kdy budete mít pocit, že je všechno na nic, nic se Vám nedaří a prostě budete naštvaní na celý svět, tak si vzpomeňte, že vlastně život je krásný, ikdyž jsou občas chvíle, kdy to tak nevypadá. Žijete jen jednou, tak se snažte ať tento rok je ještě lepší, než ten loňský! :)

...fotografie z Vánoc s bráchou :)