Únor 2014

<28.února> Tento týden..

28. února 2014 v 21:55 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Tento týden jsem se nějak nedostala vůbec pořádně k blogu. A když už jsem měla volnou chvíli, tak jsem jí chtěla trávit jinak, než u počítače. Za posledních pár dnů se staly zase nějaké ty novinky, takže koho zajímá více, čtete dále :-)

V sobotu jsem byla s Honzou na plese :3 Bylo to fajn, akorát takové ty typické plesové písnčiky tam nezazněly, takže tance typu valčík, polka, apod. neměly šanci. To bylo pořád jen samé tuc, tuc, tuc.. Ale i tak to bylo fajn :3 (Jedinou společnou fotku máte potom níže).

V neděli jsem se trochu prospala a odpoledne jsem se učila skoro 6hodin na pondělní test z němčiny z celé lekce. Teď jsem se to vůbec průběžně neučila, takže jsem toho měla najednou hrozně moc. Ovčem večer jsem dostala na něco chuť, tak jsem si vzala mrkev. No, jenže byla samozřejmě tvrdá a já si v té chvíli neuvědomila, že mám dávat na tvrdší věci pozor, protože by se mi mohl zlomit drátek na spodních zubech. A ejhle, zlomil se. Takže pondělní dopoledne jsem strávila tím, že jsem se snažila objednat na ortodoncii, protože jsem to potřebovala nutně dolepit. Odpoledne jsem tam potom zajela, takže do školy jsem už ten den nešla.

V úterý to bylo ve škole celkem v pohodě, pouze jeden test z češtiny. Ve středu jsme opět psali z češtiny a potom jsem si jela pro opravené rovnátka (ty jsem si zároven nechala spravit v to pondělí). Ve čtvrtek to byla pohodička. Žádný test, ale měla jsem školu od 7:00 do 15:00, takže celkem zabijárna.

Dneska jsem měla školu až na devět a šla jsem tam navíc pouze na dvě hodiny, pak jsem měla doktora. V němčině jsem si dopisovala (původně pondělní) test z lekce. Profesorka mi jej zapomněla donést, takže jsem pak měla ještě zkrácený čas o 15minut, ale stihla jsem to a budu doufat, že to bude tak 2-3. Z téma bych mohla mít snad 1-2. V dějepise jsem se nechala dobrovolně vyzkoušet (7x A4 - mé písmo: na jeden klasický řádek napíšu své čtyři řádky :D). Byla jsem nehorázně nervozní, ale nakonec jsem to zvládla na dvojku. Chtěla jsem sice jedničku, ale řekla jsem tam pár blbostí. Ale jinak jsem to uměla velmi dobře :) Odpoledne jsem potom vyrazila s kamarádkou Luckou po obchodech. Neviděly jsme se snad sto let, takže jsme pořád jen mluvily, mluvily a mluvily. Jezdily z jednoho nákupního centra do druhého. Obě jsme si koupily botky (akorát naprosto opačný styl :D ). No krásné pětihodinové strávené odpoledne s kamarádkou :3

No a už jsem skončila s volejbalem. Zabíralo mi to dost času a bez volejbalu jsem poslední dva měsíce zvládala všechno trošku lépe. Tákže po šesti letech hraní najednou konec..

A už se těším, až si pujdu lehnout, vezmu si knížku a budu si číst :3 Už se těším na víkend! :) A co vy?

...vlevo: plesová fotka s Honzíčkem. Vpravo - unavená, někdy večer, při učení.

...nové boty, značka Nike, obchod A3 Sport, cena: 740,-

...nové brýle, cena 60Kč


Kresba / Elsa z pohádky Frozen

23. února 2014 v 17:18 | zRzQa |  Když zRzQa kreslí
Již v pátek jsem se pustila do této kresby. Vůbec nemám čas na kreslení a to mě to tak baví. Kreslím si jen tak pro zábavu. Tohle jsem dělala spíš jen tak po chvilkách, kdy jsem měla pár miutek čas. Je to kreslená postavička Elsa z pohádky Ledové království. Bylo to někdy o Vánocích (?) nově v kině. Já si akorát stáhla nějaký obrázek z intnetu, jinak jsem to neviděla. Nejvíc mě bavil kreslit její obličej :P

cca 1hod, tužka 1; 8B; 3B, formát A4


< 20.února 2014 > Unavená a natěšená na víkend

20. února 2014 v 21:59 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Hezký večer všem :) Tento týden toho bylo celkem dost. Ve škole jsme psali zase pár testů. Klasika. Už se nemůžu dočkaz až bude zítřek po škole a přede mnou bude ještě páteček a celý víkend. Také jste tak nedočkaví?

V sobotu dopoledne jdu fotit s holkama. Už je to pěkně douho, co jsem byla někoho fotit. Takže se velmi těším. Navíc bych se zase chtěla začít zapojovat do nějakých fotoustěží. Šance na výhru je vždy, tak proč to nezkusit. Už mám jednu vyhlýdnutou a nápad na fotku už se pomalu a zdárně klube.

Příští týden už si budeme vybírat semináře. Budu si zřejme dávat obecný zeměpis a pak uvažuju ještě nad tím druhým. Buď informatiku - tvorbu webu a nebo uvažuji trošku i o deskriptivní geometrii, ale je to poměrně náročné, takže ještě mám pár dnů na rozmyšlenou. A další věc je - zda se vůbec ty mé semináře, které chci, otevřou.

" Nic není samo o sobě ani dobré ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme." William Shakespeare

A v tomto článků dnešní fotky s Honzíkem + chupa chups a kefírové meruňkové mléko :D A já jsem už pěkně unavená, takže ještě něco dodělám a těším se, až konečně ulehnu do postele a budu spááát. Takže krásné sny všem!


Fotografie z Zell am See (Rakousko 2014)

19. února 2014 v 16:53 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Ve středu 12.února jsme po druhé hodině odpoledne vyjeli směr Rakousko k Zell am See. Před námi bylo zhruba 660km (?). Cesta byla v pohodě, mamka nám nabalila snad tunu jídla, takže hlady jsme nebyli. Spíš naopak. Dojeli jsme o půl deváté večer. Ubytováni jsme byli v takovém menším hotýlku. Jedna místnost + samozřejmě se sprchou a wc. Ale co jsme to tak srovnali, tak lepší jsou ty penziony. Jeden rok jsme měli parádní ubytování. Byla tam kuchyn, obyvací pokoj a ložnice a sociální zařízení. Takže hodně prostoru a bylo to fajn. Tady jsme ovšem měli zaplacneé snídaně a večeře.

Co se týká jídla, tak snídaně nás trošku ošulili teda :D Moc toho nebylo a každé ráno to bylo stejné. Večer byly ovšem velmi dobré. Nejdířv nějaký salát, pak polévka, hlavní chod a nakonec nějaký moučník. Takže spíš to byl takový "pozdní" oběd. Wifi tam byla, takže jsem byla akorát chvilku na FB, psala jsem si, ale jinak jsem žádné články ani nic jiného dělat nechtěla.

Ve čtvrtek jsme si celkem pospali. Vyjeli jsme až po desáté dopoledne. Jeli jsme do Kaprunu, počasí vypadalo velmi hezky. Taťka měl své typické horské brýle, které mají snad 30let. A stala se nešťastná náhoda. Když jsme nastupovali, držela jsem taťkovi tyčky, protože měl ještě batoh. Akdyž jsem mu je podávala, bouchla jsem ho nechtěně do jednoho sklíčka a sklíčko upadlo a brýle se zlomili u toho ohybu. A to si je chtěl taťka vzít do hrobu :D Ach jo. Takže jezdil s brýlema a jedním sklíčkem a když foukalo, tak zavřel oko a říkal "Vydržžžž očičkoooo! " :D ten den jsme vyjeli lanovkou na nejvyšší vrchol Kitzsteinhorn. Ovšem začlo silně foukat a nakonec se rozjela taková vichřice, že zastavili provoz té hlavní lanovky na ten vrchol, takže jsme tam byli zhruba dvě hodiny. Až se to trochu uklidnilo, tak byl provoz zase v provozu. Ovšem tam semi sjedovky až tak nelíbily. Bylo to hrozně takové "naňahňané" na jednom velké místě. Skoro žádné nějaké odlehlé sjedovky apod.

Další den jsme jeli do jiného střediska, dek byl sice nejvyšší bod v cca 2000m n m., ale sjedovky byly super. Ten den jsem si zajezdila nejvíc a bylo to nejlepší. Počasí bylo parádní, svítilo sluníčko, takže jsme i chvilku vegetili na lehátku :P

V sobotu jsme jeli na stejné místo jako v pátek, ale ten den bylo zase o dost tepleji, sníh trošku tál a byl těžký a mokrý, takže se v tom blbě jezdilo. Bylo to únavné už. Takže jsme se po obědě udělali lehárko a usli jsme na lehátcích. Ale co, je to dovolená, tak proč sepořád někde honit. Ten den jsem si trošku opálila obličej :P

Jinak se mi tam moc líbilo, jeli jsme již v sobotu po večeři. Původně jsme měli ještě zaplacenou noc a snídani, ale jeli jsme už večer. Vyjeli jsme asi o půl sedmé večer a dojela jsem domů asi v 23:45. Posledních 150km před domovem jsem usla jak špalek :D Ale bylo to parádní :)


...na nejvyšším vrcholu Kitzsteinhorn v Kaprunu. Pořádně tam foukal vítr!

...nádherný výlet na Kitzsteinhorn.


Outfits inspiration / Do zaměstnání či na schůzku

18. února 2014 v 17:34 | zRzQa |  Články
..zářivý a velmi živý oufit. Strašně se mi líbí ta barva saka. K tomu jsem zvolila krémovou kratší sukni s překládanou látkou na přední části. Prostorná žlutá kabelka, jednoduché krémové lodičky. Zvolila jsem zlaté doplnky. Postačí i jemné líčení. A nehty by jsem si nalakovala do žluta.

Zell am See, Rakousko, 2014 / Video -Jízda na prkně a srážka :D

16. února 2014 v 19:52 | zRzQa |  Má videa
Hezký večer, tak paměťová karta byla nalezena a konečně jsem se dostala k fotkám a videím. Původně jsem měla dorazit již dneska v cca 18hod, ovšem nakonec jsme vyjeli včera jen co jsme dojezdili a dojela jsem včera těsně před půlnocí. Cesta byla v pohodě. na horách jsme si to užili, ale více se rozpíši až zítra a zveřejním hned i pár fotek :)

Články o horách bych začla tím vtipnějším - video. Každý rok se s taťkou natáčíme (aspoň jedno video jak každý jezdíme), ať se můžem popř. další roky smát či posuzovat zda jsme se zlepšili, apod. No tento rok tomu nebylo jinak. Taťka mě natáčel a měla jsem v plánu, že těsně před tím zabrzdím a pořádně o ostříknu tím sněhem. Jenže! :D Těsně před taťkou to bylo zmrzlé a to jsem si všimla až když jsem sejmula taťku :D Prostě jsem do něj trošku narazila :D Ups, stane se O:) Takže tady máte video, snad se pobavíte :D

A ano, to co mi taťka řekl, tak slyšíte správně :D "Ty jsi šulin!" :D


Outfits inspiration / School

15. února 2014 v 10:17 | zRzQa |  Články
...ve velmi zářivé košili se určitě v davu lidí na chodbách neztratíš. Kotníkové boty ve stylu conevrs s vysokou podrážkovou, děravé černé kalhoty, batůžek. Nalakuj si nehty v barvě košile. S líčením to není třeba přehánět. Stačí linky a řasenka. A zajímavý šátek celý outfit oživí.


Krásný Valentýn! <3

14. února 2014 v 18:19 | zRzQa |  Články
Hned na úvod by jsem Vám chtěla popřát krásného Valentýna :) Jste-li šťastně zamilovaní, tak Vám přeji hlavně to, ať vám to i nadále vydrží a vaše láska jen kvete :) A ti, kteří ještě nenašli svou spřízněnou duši, tak nezoufejte :) Není možné, aby na celém světe, kde žije více než 7miliard lidí se nikdo takový nenašel ;) ...

Jaká je legenda a kdo byl vlastně sv.Valentýn? Valentýn byl knězem v době císaře Klaudia II. Klaudius byl velmi krutý císař a chtěl být nejmocnějším panovníkem, proto si budoval velmi silnou armádu. Vojákem se mohl stát každý svobodný muž. Moc svobodných mužů se ale do jeho armády nehlásilo. Klaudius si to vysvětloval po svém. Myslel si, že dávají přednost lásce a proto do armády nechtějí nastoupit. A tak dal zakázat všechny sňatky. Valentýn byl v té době knězem v kostele a jeho velká víra mimo to, že věřil v Boha byla, že věřil v lásku. Rozhodl se nedodržovat nesmyslný Klaudiův zákon a dál oddával mladé zamilované páry. Jenže jednu noc císařovi vojáci vtrhli do kostela a Valentýna zajali. Mladý pár, který Valentýn oddával naštěstí stihl utéci. Klaudius uvrhl Valentýna do vězení. A potom se stalo něco velmi zvláštního. U jeho oken a dveří se začali shromažďovat dopisy a drobné dárečky od těch, kterým pomohl nebo se chystal pomoci tím, že je oddá. Dávali mu tím najevo, že věří stejně jako on v lásku. Dcera jeho žalářníka se také rozhodla, že jej navštíví a vymohla si dovolení na otci. Valentýn se do ní zamiloval. V den jeho popravy, tedy 14.února 269 př.n.l., ji zanechal dopis, ve kterém se jí vyznává ze své lásky a podepsal jej: "Od Tvého Valentýna". (Zde bychom mohli hledat původ "Valentýnských přáníček")

Jiná legenda ze starého Říma vypodobňuje Valentýna jako velmi ctnostného, počestného a moudrého člověka. O jeho moudrosti se doslechl dokonce i císař a povolal si Valentýna k sobě. Nešetřil chválou a neskrýval obdiv k Valentýnovi, posteskl si také nad okolnostmi, proč se Valentýn nemůže stát přítelem císařovým. Protože Valentýn, ač tak moudrý a vzdělaný, věří těm pověrám nazývaným křesťanství. Valentýn namítl, že císař je tím, kdo věří pověrám. Císař nakázal městskému prefektu Astoriovi, aby na sebevědomého Valentýna dohlížel. A aby byl Valentýn pod důslednou kontrolou, vzal si Astorius Valentýna do domu. Tam se setkal s velmi krásnou, ale nevidomou dcerou prefekta. Astorius požádal Valentýna, aby se modlil za dceřin zrak. Valentýn tak rád učinil, protože v sílu modliteb věřil a dívku si zamiloval.
Zázrak se opravdu stal a dívka opět spatřila světlo světa. O zázračném uzdravení si povídal celý Řím. Pohané odmítli věřit v ten zázrak a vtrhli do domu prefekta, Valentýna odvedli a za městem mu oddělili mečem hlavu od těla. Navzdory trpkému osudu se stal sv.Valentýn symbolem věrných a neutuchající lásky.

Dále existují i různé tradice a pověry. Slyšeli jste už o nich?

Pokud chtějí v tento den svobodné dívky poznat jakého ženicha, kterého jim svatý Valentýn přivede, stačí pouze sledovat oblohu, respektive ptactvo na ni poletující, a dozvíte se co to znamená.
• sýkorka - Tvá láska připluje po moři, čekej námořníka
• stehlík - strávíš život plný bohatství v náručí boháče
• holubice - čeká tě láska po boku dobrého partnera
• modřinka - tento ptáček Ti dopřeje velmi šťastného člověka
• kos - pokud uvidíš kosa, budeš sdílet život s farářem

Na sv. Valentýna by měli všichni zamilovaní dodržovat následující:
posnídat valentýnovský toust s máslem a sypaný skořicovým cukrem
předat svému miláčkovi potají bláznivý dárek, jehož účelem je překvapit i rozesmát
poslat / předat své lásce tajný zamilovaný dárek / vzkaz
v tento den se myslí také na rodiče - sladkosti, kytičky
svým domácím mazlíčkům uvažte červenou mašli

OTÁZKY PRO VÁS: Oslavujete nějak Valentýn? Nebo je to pro Vás den jako každý jiný? Jaký máte názor na tento den?

Zahraj si s roztomilými Eggies o tablet, nebo taneční podložku

14. února 2014 v 8:03 | zRzQa |  Články
Na herním portálu HryProDívky.cz probíhá soutěž o výborné ceny v čele s tabletem, nebo elektronickým deníkem na heslo.

Na Zemi totiž přistáli Eggies, tajuplní tvorové podobní pozemským zvířátkům, ovšem líhnoucí se bez výjimky z různobarevných vajíček. Stačí se zaregistrovat na stránkách HPD.cz, ujmout se jednoho vajíčka a od 14. do 24. února 2014 ho vypěstovat do podoby zvířete. Pak budeš mít šanci na jednu z těchto super cen:

1) Tablet - ASUS MeMO Pad ME173X 16GB
2) Taneční podložka - X-PAD Extreme Dance Pad, Full Service
3) Elektronický deník s heslem

Navíc 10 starostlivých hráček získá maskota portálu HPD, takže na nic nečekejte a pusťte se do soutěžení.

Eggies tě neopustí ani po soutěži

Konec soutěže neznamená konec Eggies. Naopak, i po ní budeš mít spoustu času pečovat o své Eggies, kterých je opravdu hodně. Buď první, kdo sesbírá všechny!


Fashion / TOP18 - Turquoise color

13. února 2014 v 16:37 | zRzQa |  Články
Připravila jsem pro vás takový můj TOP výběr věcí z polyvore v tyrkysové barvě. Tenhle typ článků mě velmi baví, takže zřejmě nezustanu pouze u této barvy. Jakou barvu chcete příště, dámy? A teď už čtěte níže ↓

1) Ten podpatek je sice neskutečně vysoký, ale prostě ty boty jsou boží :3
2) Sice hodinky nenosím, ale tyhle se mi velmi líbí. Tyhle bych i nosila, jen nevím,jak by to vypadalo na mém extremně hubeném zápěstí :D
3) Co mi začaly taneční, tak jsem do šatu blázen a nejraději bych si pořád nějaké kupovala. Obzvlášť teď, kdy je plesová sezona, tak bych si je klidně pořídila :P
4) Elegantní šátek - s tou bílou to vypadá moc hezky.
5) Botky na klínku. Už se vidím, jak v nich v létě jdu :3 Božínku :P
6) Tyrkysový lak jsem si pořídila asi před půl rokem a za ty peníze je naštěstí kvalitní, takže ho mám ještě teď.
7) Jednoduchá, ale velmi pěkná podprsenka.
8) S tou černou to vypadá božsky ty boty. Vzala bych si k nim černé uplé šaty a nějaký tyrkysový výrazný náhrdelník :3
9) No tak přece k podprsence by měl ladit i spodek, ne holky? :P
10) Vypadá to, že je ta košile možná průhledná, ale mě se hrozně líbí. Prostě tyrkysová je dobrá!
11) K riflím prostě boží. Asi pohledám v obchodě a na jaře si takové pořídím.
12) Velké výrazné náušnice - pro léto jak stvořené.
13) Nesmí chybět ani kabelka. Vypadá prostorně,takže by se mi hodila O:)
14) Už neskutečně dlouho si chci pořídit nějako sáčko. Sice bych spíš možná volila nějaké neutrální (černé), ale v té tyrkysové vypadá úžasně :)
15) S tou kabelkou se vidím někde na pláži u može :3 Chichi :P
16) V létě nosím snad jen žabky, popř. boty na podpatku. Takže žabky beru ve všech barvách ;)
17) Překrásný náhrdelník. Třeba přesně ten bych si vzala k těch černým šatům a botům č.8
18) A já jako správný maniak nesmím vynechat sluneční brýle :P


Tak co se Vám líbí nejvíce? Pište čísla holky ;)

< 12.2 2014 > Sbaleno! Mějte se! :*

12. února 2014 v 13:27 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Zdravím všechny! Jsem tady napár minutek, není už příliš čas. Jsem sbalená, věcí mám jak na rok :D Odjíždím do Rakouska na hory, pár článků jsem pro Vás připravila a za pár dnů jsem zpátky a těšte se na na plno fotek! Doufám, že tam NEBUDE wifina, protože mám v plánu být celou dobu mimo internet, ať si od toho všeho trošku odpočinu. Tak papa :*


< 10.února 2014 > Krásný začátek týdne

10. února 2014 v 20:47 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Pěkný večer, na to, že je pondělí, tak tento týden začal vskutku nádherně :) Sice jsem šla spát v jednu ráno a vstávala o půl 7, ikdyž jsem nemusela, udělala jsem malou lež, ale to vše bylo pro dobrou věc :P No prostě dnes byl opravdu hezký den :)

Stále nemám kalhoty na prkno a to ve středu odjíždím na hory. Zítra dopoledne ještě musím obejít obchody a snad nějaké najdu co se mi budou líbit a budou mi sedět. Mám už všechno nové na prkno, jen prostě ty kalhoty nemám a dost mě to štve. Na těch starých mám vydřený zadek a mám je trošku uzké. Dá se v nich jezdit, ale už by se po 3letech (?) hodily nové.

"Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo." Voltaire

Dneska jsem hodně chodila i po venku a někdy jsem nestačila zírat. Tolik děcek (tak 12-13let) prostě cígo v puse a jdou si jak páni. Co to sakra je?! Měla jsem jim chuť plesknout. Jak říká moje kámoška - "V jejich letech jsem ještě za sebou tahala kačera na šnůrce twle".

V sobotu jsem byla na školním plese a s holkama jsme měly dámskou jízdu. Ze začátku to vypadalo trošku bídně, ale nakonec jsme se pořádně nasmály :D No fotky níže... :D


Vlevo fotka z páteční párty. Celkem jsem se těšila a nakonec bohůžel nic moc. To se nestává často, že bych z párty byla doma dřív než před půlnocí :D Uprostřed - nejlepší bonbonky od miláčka :* A vpravo - to jsem si trošku hrála. Valentýn je za chvilku tady, tak jsem si navodila atmosféru aspoň na ploše mého PC :POutfits inspiration / Plesové šaty nad kolena - Pastelové barvy

9. února 2014 v 20:16 | zRzQa |  Články
...jemně broskovové šaty se zdobením a bez ramínek vypadají velmi hezky. Sukně do áčka zakryje popř. trošku šiřší boky a zadeček. Výrazné nášnice vyniknou u vysoke vyčesaného drdolů. Bílé psaníčko a boty jsou jednoduché, takže k šatům mohou být. I stříbrné boty by možná nevypadaly špatně. Jak se Vám líbí tento outfit na ples?

< 5.února 2014 > Učení a fotka z pátku <3

5. února 2014 v 19:15 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Pěkný večer přeji :) Včera jsem psala o dnešním zkoušení z angličtiny na maturitní téma. Měla jsem z toho obavy, ale pak jsem se už prostě uklidnovala tím, že prostě nějak to holt dopadne a snažila jsem se zachovat klid. Zkoušení totiž nemám ráda. Něco nevíte a profesor na vás kouká stylem "Ty to jako nevíš? No to si ze mě děláš prdel" a čeká, jaká sračka z vás vyleze. Ovšem zase u zkoušení se to dá nějak obkecat. U testu zase můžu v klidu přemýšlet, ale obkecat to nemůžu. Je to takové 50:50. Ostatně dneska jsem si vytáhla část z té maturitní otázky na "Acid rain" (kyselé deště). Tohle téma jsem si nechtěla vybrat..ale tak nakonec jsem to nějak obkecala, navázala jsem na ecosystem, klíčové slovíčka jsem tam všechny měla, takže spokojenost - dvojka :3

Dnes mi navíc odpadla poslední hodina, takže jsem si užívala tu chvilku když jsem šla ze školy po venku. Dnes bylo vskutku nádherné počasí. Ovšem pak jsem to hned po škole zakotvila u dějepisu, ze kterého jsem zítra zkoušená. Pak už mě to nějak nebavilo a tak...

...jsem si šla zaběhat. Fakt. Prostě jsem zvedla tu svou línou dupu a šla jsem. Hecovala jsem i kamarádku, ale ta se zrovna začala učit, tak se jí to příliš nehodilo. Zima nezima, jde se běhat. Zatejpovala jsem si koleno a nakonec to bylo fajn. Netrénovala jsem skoro měsíc, není na to čas :( ... Takže má fyzička opět klesla těžce dolů, dýchala jsem ze začátku jak 80letá babička, která výjde pár schodů. Ale nakonec to bylo super a tento týden mám v plánu sek tomu dokopat aspoň ještě 2x :3 No a po běhání jsem opět usedla k dějepisu... Jsem už děsně unavená a lehce mě začíná pobolívat koleno :/ A je mi nějak šoufl...

A na závěr tady mám pro Vás společnou fotku s Honzíkem z páteční párty :P Po dlouhé době jsem měla natočené vlásky :3 A jaký jste dnes měli den? :)


Dnes 4.února 2014 má blog přesně 6let

4. února 2014 v 18:26 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Přesně před šesti lety jsem si založila tento blog. Původně jsem ani nedoufala, že by mi blog mohl vydržet sotva rok a už se z toho vyklubalo rovnou šest let. Měla jsem si už krizi, kdy mě to zrovna nebavilo, ale vždy jsem to nějak v pohodě přešla a blogování beru prostě jako zábavu. Nikdo mě do ničeho nenutí, takže je to jen na mě, jak si tuto stránku vedu, jak často přidávám články. Zrovna teď mám období díky škole, kdy prostě mám skutečně velmi málo času, takže holt blog vždy pár dnů lehce chátrá. Ale já to zvládnu ;)

Za těch 6let jsem napsala přesně 8603článků. V období prvních tří let jsem na blogu zvládla trávit i pár hodin denně. Od roku 2011 šel ovšem počet článků rapidne dolů, ovšem úroveň se pomalu zvedala. A tak to stejně ten počet klesal i v roce 2012 a 2013. Ale nezáleží na kvantitě, ale na kvalitě. A tím se snažím poslední tři roky řídit.

Nedokážu Vám říci, jak dlouho bude blog existovat - ještě třeba další půl rok, rok, ne-li víc. Skutečně nevím.

A teď pár řádků ohledně novinek - včera jsem psala test z fyziky a matiky. No z matiky mám torjku, takže ještě jsem se vlezla do té mé určené hranice (řekla jsem si, že nebudu mít už horší známky než 3). Fyziku prozatím nevím. A dneska jsem psala další tři testy. V zeměpisu jsme měli pouze tři otázky a u jedné mě trošku profesor dostal - "Popište situaci v Sýrii." Hm. Vzhledem k tomu, že tyto věci vůbec nesleduji, nebaví mě a ve školeje nevnímám, tak to bohůžel pro mě byla trošku fuška tam něco vypotit. Napsala jsem pár keců, že je tam občanská válka atd.. To nakonec byla správná odpověd, ovšem příliš jsem to nerozvedla, takže to budu mít asi za půl bodu. Zbylé otázky bych měla mít dobře. Angličtinu jsem celkem pohnojila (Nesnáším maturitní témata :D ). A čeština bude asi 2-3. Takže to celkem ušlo, ale ta angličtina mě řádně štve. Ve čtvrtek se nechávám zkoušet z dějepisu, takže mě čeká hezkých pár A4 učení, ale tak to nějak zvládnu. Zítra ještě zkouší v angličtině to maturitní téma, tak si to musím ještě jednou projít. ...

A taková menší rada na závěr - snažte se spíš udržet na jednom blogu a né každý týden zakládat nový. Nemá to moc smysl. Lepší je se věnovat naplno jednomu blogu, než jen částečně dalších deseti. A hlavně neztrácejte naději a pokračujte v blogování dál! :)

Uff, jsem už celkem unavená. Spala jsem ani né 5hod (ale taková normálka), ve škole jsem byla do tří, pak jsem měla ještě maitku odpoledne a byl to dnes celkem náročný den. Takže jdu mrknout na to učení a těším se, až si lehnu! -_-

PS: V celém článku najdete fotku ze včerejška, jak jsem "trpěla" u maturitních témat Byla jsem šíleně unavená, takže ani mi (ono toho není zas tak moc) to nelezlo do hlavy :D


< 1.února > Krevetky a hodně spánku, och :3

1. února 2014 v 22:52 | zRzQa
Zdravím vás, dneska jsem si díky celo-dopolednímu spaní řádně zkrátila celou sobotu. Ale za to může včerejší párty, ze které jsem přišla něco po půl 2 ráno. Takže jsem probudila za deset dvanáct a půlka dne byla v háji. takže místo oběda jsem si dala snídani a pak jsem jela asi až v pět hodin v restauraci. Dala jsem si výborný salát s grilovanými krevatami a nějakou omáčkou. No bylo to vynikající :3

Co se týká cvičebních plánů - ten z ledna jsem bohůžel nedodržela tak, jak jsem chtěla, takže žádné běžecké boty si kupovat nebudu. Leden byl, co se týká školy, velice náročný a já pořádně neměla čas a pak už ani sílu cvičit. A jaký plán bude na únor? Ve škole bude sice zase jako vždy plno testu, ale už to snad nebude tak hektické jako v lednu. Ostatně tento měsíc jsem se rozhodla, že budu pouze dělat sklapovačky. Plán si budu dělat zřejmě až zítra, ale dneska si dám ještě 60x sklapovačel pro začátek.

"Muž chce být první láskou ženy, žena poslední láskou muže."

A jaký je můj plán na zítřejší den? Dopoledne se budu učit matiku a fyziku. Pak budu s Honzíkem a večer opět učení. V pondělí mě čeká test z fyziky a matiky. Matika mi teďka celkem šla, takže té se budu věnovat minimálně tak hodinu. A a pokuď to půjde, tak to bude jen a jen dobře :3 U fyziku strávím toho času asi více no. .Ale tak to je naštěstí tak vše,co se budu učit. Ještě se naučím pár slovíček do angličtiny na maturitní téma. V pondělí jdu na dvě přednášky o architektuře, design, architektura 21.století a pak něco ohledně přijímacích zkoušek apod. Chtěla bych se o tom více dozěvdět, tak jsem velmi zvědavá :)

No a já se už s Vámi loučím, za chvilku už půjdu asi spát. Zítra bude dlouhý den. Ikdyž teďka jsem vytuhla asi na hodinu a půl :D Takže dobrou noc! :) A tady je pár fotek z instagramu (zleva: foceno dnes, prostřední ze včerejška a vpravo někdy ze školy).