Červen 2014

30.června 2014 / Summer time!

30. června 2014 v 13:24 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Konečně mám opravený počítač, tak alespoň mohu napsat po dlouhé době článek. Ovšem vybírání notebooku stále pokračuje :) S jídelníčkem jsme už s mamkou skončily. Dodržovaly jsme jej zhruba 16dní. Obě jsme trošku zhubly. Ale stále se snažíme stravovat zdravě. Na snídani si teď skoro vždy dávám nějaké ovoce či tu mrkev + další suroviny. Ostatně na salát z červené řepy nebudu vzpomínat s usměvem :D Haha :D

Pro mě oficiálně začínají prázdniny až dneska. O víkendu jsem měla ještě brigádu, takže jsem moc volna neměla. Včera bylo nádherné počasí a dokonce jsem se i trošku spálila, když jsem se byla podívat na zápas svého muže <3 Ovšem večer bylo zase škaredě a pršelo :( Stejně jako dneska. Od rána prší a moc mi to počasí léto nepřipomíná. Snad bude brzy hezky!

V pátek bylo vysvědčení, takže jsem si skočila ani né na hoďku do školy. Vzala jsem si ty nové tyrkysové šaty. S vysvědčením jsem spokojená. Zlepšila jsem se ve čtyřech předmětech. A cíl do druháku, že se zlepším v matice, mi vyšel. Navíc jsem měla nádherné odpoledne. Honzík mu donesl nádhernou voňavou růži :3 Ach, já je tak zbožnuju :3 Potom jsme si zašli spolu na badminton a nakonec na oběd - na krevetový salát. Mňam :P No prostě šťastnější už být nemůžu :3

Ostatně užíjte si prázdniny jak to jen jde, snažte se využít všechen volný čas a neztrácejte ani minutku! :) Brzy se ozvu!

28denní program/ 6-10.den

23. června 2014 v 12:18 | zRzQa |  Zdravá strava + program na léto 2014
Zdravím všechny zájemce o 28denní program. Hned na začátku se chci omluvit za menší neaktivitu. Bohůžel se mi pokazil počítač, o víkendu jsem měla ještě brigádu a teď píši na extrémně zasekaném notebooku a je to lehce o nervy. Ale chci doplnit jídelníček za posledních pět dnů.

Víkend se mi (i mamce :D) vymkl z rukou. Jelikož jsem měla brigádu, tak obědy jsem bohůžel neměla šanci dodržet. I přesto jsem se ovšem snažla dodržet zdravou stravu. Navíc brigáda je celkem vyčerpávající, když stojíte 8hodin na jednom místě. A moje kolena jdou už do háje.

Jídelníček pro šestý den:
Snídaně: Mrkev, jablko, ořechy, hrozinky, med
Oběd: Fazolové lusky se zázvorem
Večeře: Brokolice s česnekem a vařené vajíčko

Jídelníček pro sedmý den:
Snídaně: Mrkev, jablko, ořechy, hrozinky, med
Oběd: Salát z červené řepy
Večeře: Mrkvový perkelt se strouhaným sýrem

Jídelníček pro osmý den:
Snídaně: BIO jogurt, vlašské ořechy, med, skořice
Oběd: Široké bezvaječné těstoviny s kedlubnem
- Těstoviny uvařte v osolené vodě, na oleji osmažte cibuli (kostičky). Osolíte a přidáte nahrubo nastrouhaný kedluben. Orestujte, opepřete a zalijte asi 1dl vody. Necháte přejít varem, a až se voda odpaří, smicháte s uvařenými těstovinami.
* Fotografii doplním později
Večeře: Boršč
- Recept: Mrkev, celer, petržel, kedluben, zelenou papriku, červenou řepu nakrájíme na kostičky. Na oleji osmáhněte všechnu zeleninu, kterou okořente soli, pepřem, mletým kmínem, mletou červenou paprikou, přidejte tři bobkové listy, 5zrnek nového koření, rajský protlak, dva stroužky česneku, jedna středně velká cibule. Zeleninu za stálého míchání 15min restujte. Přidejte mletou papriku a půl litru vody. Vařte do změnknutí. Pak přidejte uvařenou řepu. Mezi tím si připravte osmaženou cibuli na pánvi. Přidejte plátky nakrájeného česneku a přidejte rajský protlak. Nechte ho převařit, přilijte vodu a přidejte do uvařené zeleniny. Pokud by byla polévka příliš hustá, přidejte vodu.
- Pozn. zRzQy: Boršč jsem měla poprvé v životě a moc mi to teda nechutnalo.
* Fotografii doplním později

Jídelníček pro devátý den:
Snídaně: Kiwi, banán, ořechy, med, skořice
Oběd: Brokolice na česneku se zázvorem a nízkotučným sýrem
Večeře: Rychlá hrachová polévka
- Do 1l osolené vody nasypte 400g mraženého hrášku, přidejte dvě polévskové lžičky bazalkového pesta, mletý pepř. Vařte 20min. Na závěr přidejte máslo. Až trošku vychladne, tak ji rozmixujte.
- Pozn.zRzQy: Tuto polévku mohu jen doporučit, je výborna! Ještě jsem si pak i přidala.
* Fotografii doplním později

Jídelníček pro desátý den:
Snídaně: Mrkev, jablka, ořechy, hrozinky, med
Dopoledne: Hroznové víno, banán
Oběd: Mrkvový perkelt a nízkotučný sýr
Večeře: Salát z červené řepy s vajíčkem


28denní program / Den pátý

18. června 2014 v 22:12 | zRzQa |  Zdravá strava + program na léto 2014
Opravdu se již těším na příští týden, kde už bude i maso. Cuketu chceme s mamkou příště dělat jinak, více jí opéct, téměř vlastně jí grilovat. Tak snad bude příště lepší. A kdo už také začal s tímto jídelníčkem? Jen pište, jsem zvědavá!
Dnes nepřidávám žádné fotky, jelikož nové jídlo pro tento den nebylo určené. Pokuď hledáte recepty, tak se podívejte do předchozích článku. Tam je určitě najdete :)

A co jsem se vážila v pondělí, tak má váha byla 55kg. Tudiž jsem zhubla již 1,5kg. V pátek se chci zase zvážit, tak jsem velmi zvědavá. Ovšem jestli ta váha bude tak rychle klesat, tak u 50kg už s touto dietou budu muset přestat. Sice pochybuji, že opravdu zhubnu na těch 50-51kg, ale kdyby náhodou, tak méně než 50kg vážit nechci. Tudiž kdybych s tím skončila, tak vám určitš dám dobrý důvod, ale jídelníčky budu přidávat dále ;)

○ Snídaně: Mrkev + jablko + ořechy + hrozinky + med
Svačina ve škole: BIO jogurt + hrozinky, banán
○ Oběd: Prokládaná cuketa
* Cuketa byla určena dle knížky, ovšem včera jsme udělaly s mamkou cukety víc ei na dnešek, ale pířliš se nám ta cuketa nepovedla a nebyla moc dobrá. Takže na oběd jsme si dali vařenou brokolici s tvrdým nízkotučným sýrem.
Odpoledne: Sušené švestky 100g
○ Večeře: Fazolové lusky se sýrem
○ Pití během dne: minerálka, káva

* Pozn. To, co je v jídelníčku tučne je jídlo dané knížkou. Takže svačina a jídlo odpoledne jsem si určila sama.

28denní program / Den čtvrtý

17. června 2014 v 22:15 | zRzQa |  Zdravá strava + program na léto 2014
Už nám to s mamkou přestává chutnat ty jídla. Je to vždy kopa zelenininy jednoho druhu se sýrem. Sice ten první týdenmá být pro tělo prostě pročištění, ale když na to člověk není zvyklý a jí prostě normálně i maso, tak se z vás prostě stane na týden vegetarián :D Navíc teď jak začala škola, tak si obědy dávám až když příjdu ze školy, tudiž se dostanu k jídlu až zhruba 16hod. Takže hotl si musím vzít i nějaké jídlo do školy, protože bych asi umřela hlady :D

Když bych měla zhodnotit dnešní den, tak snídaně byla jako obvykle super (ale je pravda, že už bych si dala i něco jiného na snídani. Toto jídlo už jím totiž šestý den). Oběd byl taky v pohodě. Na tu cuketu jsem byla velmi zvědavá. A bohůžel jsem byla zklamaná. Ze začátku mi to chutnalo celkem, ale pak prostě už to prvnotní "nadšení" zmizelo. S mamkou jsme to ani nedojedly. Takže za večeři palec dolů. Už se těším na jídla z druhého týdne. Snad to už bude něco normálního -_-

○ Snídaně: Mrkev + jablko + ořechy + hrozinky + med
Svačina ve škole: BIO jogurt + hrozinky, banán
○ Oběd: Mrkvový perkelt se strouhaným sýrem
Odpoledne: Pribináček, fit tyčinka
○ Večeře: Prokládaná cuketa
- Dvě středně velké cukety, olivový olej, koření, tvrdý sýr, česnek, sojovou omáčku. Cuketu nakrájejte na kolečka (0,5-1cm). Do 0,5dl oleje přidejte sůl, mletý pepř, sušenou bazalku a lžíci sojové omáčky. Přidáme také česnek nakrájený na plátky. Tuto směs vylijeme na plech, poklademe na něj cuketu a necháme péct. Při 200 stupních pečeme 15min. Nakonec posypeme sýrem.
Pití během dne: čistá voda, minerálka


28denní program / Den třetí

16. června 2014 v 22:14 | zRzQa |  Zdravá strava + program na léto 2014
Oběd jsem měla až zhruva v 16hod. Se školou bude to stravování trošku složitější. Takže jsem měla pak už celkem hlad, když jsem měla školu do 3 a domů jsem přišla až opravdu těsně před 4. Nachystala jsem si řepový salát a dala jsem si o trošku víc sýru než včera, tak se ta chuť trošku zlepšila. Na večeři jsem se těšila. Čekala jsem sice, že to bude nějaká omáčka, ale nakonec to byly nakrájené mrkve. Mě osobně to nakonec chutnalo, ale mamce to příliš nejelo a hlavně jí vadila vůně sojové omáčky. Ale já se z toho najedla dostatečně a ještě stále nemám hlad.

○ Snídaně: Mrkev + jablko + ořechy + hrozinky + med + skořice
Svačina ve škole: BIO jogurt + hrozinky
○ Oběd: Salát z červené řepy + strouhaný sýr
Odpoledne: 1x banán
○ Večeře: Mrkvový perkelt se strouhaným sýrem
- Mrkve nakrájím na kolečka, osmažím cibuli na olivovém oleji, přidám mrkev, 2-3x lžišky sojové omáčky, přidám mletý pepř, mletý rozmarýn a drcený kmín. Chvilku za stálého máchíní smažím a přiliji 2 gl vody. Pod pokličkou vařte asi 15min, dokud se voda neodpaří a na mrkvi nezůstane jen takový jemný lak. Pak posypte při podávání tvrdým nízkotučným sýrem.
Pití během dne: čistá voda, minerálka (Mattoni, malina)


Autoportrét / 16.června 2014

16. června 2014 v 20:09 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Už dlouho jsem nepřidala nějakou kvalitnější fotku (autoportrét). Dnes jsem měla relativně volnější odpoledne a vzniklo asi 70fotek, ze kterých jsem vybrala jednu jedinou :D Klasika u mě. Každou fotku jsem si zkritizovala a tato se mi vlastně nakonec líbila. Asi si někdy udělám do školy hodně vysoko posazený objemný copek. Některé pramínky jsem nakrepovala, takže to vypadalo celkem pěkně.

Ve škole je to bláznovství. Uzavírají se známky, blíží se konec školního roku. Do toho brigáda. Teď jsem si jí zrovna musela zrušit o víkendu, protože dneska jsem psala důležité testy. Hlavně mi šlo o fyziku a ta by nakonec měla dopadnout dobře. Uf. Už se těším až dostanu ten pitomý papír příští týden v pátek a budou mě čekat 2měsíce prázdniny. Och. A na závěr hezký citát od Shakespeara..

"Až teprve naše společná láska mi ukázala co je v životě důležité. Teď vím, že štěstí je jen poloviční, když se o něj nemáš s kým dělit, a že smutek je dvojnásobný, když Ti z něj nemá kdo pomoci. S Tebou jsem poznal, co to znamená opravdu milovat a jaké to je, když je moje láska opětována..." William Shakespeare


28denní program / Den druhý

15. června 2014 v 20:15 | zRzQa |  Zdravá strava + program na léto 2014
Na snídani jsem se těšila, ta je sladká a prostě výborně chutná. Do oběda jsem nic nejedla, snídaně mě dostatečně nasytila. Na oběd jsem ovšem neměla vůbec chuť. Fazolové lusky byly fakt jak za trest a vůbec mě ani mamce to nejelo. Sice jsem to snědla, ale nejvíc mi na to chutnal jedině ten sýr. Doporučuji - komu to moc nejede, rozdělejte si sýr tak, ať vám výjde aspoň trošku ke každému soustu :D Krize je, když vám dojde sýr a musíte jíst ty fazolky samotné. Potom jsem odpoledne měla chutě, tak jsem si dala opět BIO jogurt + další suroviny. A večer opět ten odstrašující salát z červené řepy, tentokrát se sýrem..Raději no koment. Nechutná mi. A to ho budu mít ještě několikrát v 1.týdnu. Pomoc.

Mé myšlenky z druhého dne: Dopoledne jsem byla asi 8x na záchodě. Už se na to sakra můžu vykašlat. Bolí mě břicho. Fuj, ten salát je mega moc odporný. A brácho, dáš mi taky to kinderbueno? Jé brácho, ty máš hranolky. To je hajzl. Sakra, dala bych si pikao. Doprčic, já mám chuť na čoko lupínky s mlíkem. Mamíííííí, ser** na to!!! Né mami, my to zvládnem! Mami, on zase něco žere! Pane bože, on má řízek? Já umřu.

Daný jídelníček pro 1.den:
○ Snídaně: Mrkev + jablko + ořechy + hrozinky + med + skořice
○ Oběd: Fazolové lusky + strouhaný sýr
- 400g fazolových lusků uvařte v osolené vodě. Na olivovém oleji osmažte česnekové plátky (ze 3stroužků). Pak smíchejte dohromady, přidejte trochu skořice a posypte nizkotučným sýrem.
Odpoledne: BIO jogurt + med + ořechy + skořice + hrozinky, 6x jahod
○ Večeře: Salát z červené řepy + strouhaný sýr
- Místo vajíčka (večeře z 1.dne) přidáte nastrouhaný sýr
Pití během dne: čistá voda


* Jídla, které se budou již opakovat, tak fotit spíš nebudu (záleží na času). A když nenajdete u jídelníčku u daného jídla recept, tak to znamená, že jídlo už někteér den bylo, tak si pohledejte prosím recept. Články na toto téma najdete v rubrice "Zdravá strava + program na léto 2014".

28denní program / Den první

14. června 2014 v 22:05 | zRzQa |  Zdravá strava + program na léto 2014
Jak jsem napsala, tak se také stalo. Dneska jsme s mamkou odstartovaly 28denní program dle knížky "Zhubněte jednou pro vždy". Nakoupily jsme dané potraviny a byly jsme obě zvědavé, jaké ty jídla budou. Ovšem ještě jsme se zvážily, ať víme potom jakého výsledku jsme se dopracovaly.

Váha 14.6. 2014: 56,5kg

Daný jídelníček pro 1.den:
○ Snídaně: Mrkev + jablko + ořechy + hrozinky + med + skořice
- Nastrouhejte mrkev, jablko. Přidejte lžičku medu a hrst hrozinek. A posypte skořicí
Dopoledne: 4x jahody
○ Oběd: Brokolice s česnekem + strouhaný nízkotučný sýr
- Brokolici uvařte, do hrnce nalijte olivový olej, osolte. Omažte 3 plátky nakrájeného česneku do zlatova. Poprašte mletým rozmarýnem . A pak přidejte k brokolici. POsypte nízkotučným tvrdým sýrem.
Odpoledne: BIO jogurt + med + ořechy
○ Večeře: Salát z červené řepy + vařené vajíčko
- Tři červené řepy, 3dl sklenici směsi mrkev/hrášek, 5 středně kyselé okurky, olivový olej, sůl, mletý pepř. Důležité je, abyste uvařenou - ne zavařenou! - červenou řepu měli stále v ledničce. Vařte je dokud nezměknou. Nastrouhejte je, přidejte 3dl směsi, přidejte nakrájené okurky, polijte olejem, osolte, opepřete a promíchejte. A posypte natvrdo uvařeným vajíčkem.
Pití během dne: čistá voda

Kdybych měla zhodnotit jídla, tak snídaně je super, ta mi chutná a jím ji už třetí den. Obědu jsem se trošku bála, ale nakonec mi velmi chutnal a jídlo mě nasytilo. Večeře byla ovšem horší. Ze začátku nám to chutnalo s mamkou, ale pak jsme to jedly obě jak za trest :D Takže večeře má palec dolů :D V jídelníčku nebylo dané jídlo na od/dopoledne. Ovšem měla jsem pak chutě, tak jsem si vzala aspon ty čtyři jahody a odpoledne ten jogurt + další suroviny. Prostě to nejde hned ze dne na dne si zvyknout na uplně jinou stravu. Ale jinak jsme to s mamkou zvládly. Zítra nás na oběd čekají fazolové lusky s česnekem a strouhaným sýrem. A na večeři opět to co dneska, ale se strouhaným sýrem. No jejda :D Tak nám držte palce, ať to přežijem ;) Dle fotek můžete vidět, že strava byla krásně barevná.


Nail tutorial / Žluto-červená kombinace

13. června 2014 v 18:58 | zRzQa |  Mé nehtíky
Po delší době jsem si připravila pár jednoduchých návodů na nehty. A nebo prostě jen tak k inspiraci. Tato žluto červená kombinace je celkem nepřehlédnutelná. Doplnila jsem čárami, které tyto dvě barvy "spojily" dohromady. Není to vůbec náročné. Zabere vám to tak 15-20minut ;) Celý návod najdete v celém článku.


Zdravá strava + 28denní program

11. června 2014 v 19:00 | zRzQa |  Zdravá strava + program na léto 2014
Létní prázdniny jsou tady ani ne za 3týdny a ještě je tedy čas si nějak vylepšit postavu do léta. Ale hlavně i malý důvod k začátku změně stylu stravování. Mám pro vás novou rubriku a "projekt" na 28dní. Dosala se ke mě knížka od Antonie Mačingové "Zhubněte jednou provždy". Autorka sestavila 28denní stravovací program a výsledky se skutečně dostaví. Ke knížce se dostal můj strejda, který dostal naní doporučení. Vyzkoušel tento program pouze na 14dní a zhubl 5kg. Jo-jo efekt není. Pohybu neměl prý nějak hodně. Prost ěhlavně se vše odvíjelo od jídelníčku.

Takže už jen to, že to někdo z mých známých vyzkoušel a opravdu to funguje (+ i na dalších lidech), tak tomu opravdu věřím a rozhodla jsem se, že jdu do toho a přidala se i má mamka. Ve dvou se to bude lépe táhnout.

Chceme začít od soboty 14.6. 2014. Mám ještě zaplacené obědy ve škole, takže už ty dva obědy rušit nebudu a zruším je až od příštího týdne. Budu se snažit každý den přidávat článek s daným jídelníčkem a pokuď se podaří, budu jej i fotit. Plus přidám i recept.

Pár informací k této dietě:
- Postupná ztráta chuti na sladké, ztráta častého hladu s pocitem slabosti či potřeba dojíst se po hlavním jídlem se také vytratí.
- Po dobu prvího týdne zvýšíte příjem vody, můžete mít průjem, ale upraví se to.
- Červená řepa zbarvuje stolici a moč do červena. Upraví se to.
- Nedochází k obavám z hladu a jeho následkům (bolest hlavy, nervozita, podrážděnost, pokles cukru, atd.)
- Čím více z uvedené stravy sníte, tím rychleji a účinněji tratíte tukovou hmotu
- Účinky se projeví i při sedavém zaměstnání
- Dochází k odstranění jo-jo efektu a kolísáním váhy.
- Potlačuje chuť na sladké a pomáhá lidem s cukrovkou 2.typu
- Jezte do maximálního pocitu nasycení !!!
- Budete-li mít hlad mezi jednotlivými jídly, dejte si dopoledne vlašské ořechy s hrozinkama.
- Pijte hodně vody!!!
- Budete-li mít hlad mezi obědem a večeří, dejte si např. bílý bio jogurt s ořechy a medem.
- Zbavíte se dvou až tří konfekčních velikostí.

Zlepšení zdravotního stavu v: upravení hladiny cholesterolu, hladina cukru v krvi, krevní tlak, zlepšuje se funkce štítné žlázy, zlepšuje se stav pleti i vlasů a také nehtů, pokles hmotnosti, zmírnuje projevy pankreatitidy (* Pozn.zRzQy: = tj. zánět slinivky břišní ), zmírnují klimakterické problémy , snižuje otok a bolestivost dolních končetin, výrazně ustupují projevy kožních onemocnění, snižují se projevy PMS, mizí bolestivost prvního dne menstruace, atd.

(*Informace jsem čerpala z knihy. Přepsáno někdy stručněji).

Tak co, jdete do toho?

Jelkož v jídelníčku je první týden každý den na snídani jeden typ jídla, tak jsem jej musela vyzkoušet, zda to vůbec bude dobré ta kombinace a zda se z toho najím. Připravila jsem si tedy dnes snídani (kterou jsem jedla někdy v 17hod odpoledne :D). Skládá se z: mrkve, jablka, hrsti hrozinek, lžičky medu a oříšků. Oříšky jsem ještě nekoupila, jinak zbylé potraviny mám. Přichystala jsem si dvě velké mrkve, ale po nastrouhání první jsem si řekla, že ta jedna skutečně postačí. A bylo to opravdu dobré. Kdo potřebuje mít sladké jídlo k snídani, tak toto je pro ás ideální a je to zdravé (!). Hrozinky a med dodají jídlu sladkou chuť a opravdu mě to zasytilo. A navíc toto můžete (měli by jste) jíst do maximálního pocitu zasycení. Takže snídaně pro první týden je mnou schválena! :)


Focení s Luckou, Lukym a Gabčou / 31.5. 2014

4. června 2014 v 11:22 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Focení bylo domluveno vyloženě ze dne na den. Trvalo pouze hodinku, ale stačilo to a fotky se líbily. Fotky Lucky jste už na blogu mohli vidět víckrát, stejně tak i párové focení. Poprvé jsem fotila také Lucčinu sestru Gabču. No koukněte na fotky a okomentujte :)

"Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte."


3.června 2014 / Je to fajn

3. června 2014 v 11:31 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Je to neuvěřitelné, že už opravdu zbývá pouze měsíc (!) školy. A konečně příjdou letní prázdniny. Jak já se sakriš těším. Už mi ta škola začíná lézt na mozek. Ale dneska (a zítra?) mám odpočinkový den. Byla jsem dneska (vit.první foto) v nemocnici. Také máte problémy se zarůstáním nehtu? :( Ale vím, že mám pak zase na pul roku klid.

Včera byl krásný den. S Honzíkem jsme měli výročí - 1.rok spolu :* Pozval mě na večeři a prostě, uáá! Byl to nádherný večer! :3 (2.foto spolu :3 a 3.foto - tak mooc jsem byla natěšená :P ). Minulý týden jsme v pátek slavili narozeniny Lucky (již brzy uvidíte nové fotky). Takže to byl fajn večer.

A jinak co se týká školy. Teď se daří spíš jak co. Tak jsem velmi zvědavá, jak to dotáhnu do konce vysvědčení. Snad si to ještě nezkazím :D A jak se vede vám ve škole?

V neděli jsem měla první den brigádu, kterou budu mít na celý červen. Teda povím vám, stát 8hodin na jednom místě je celkem fuška. Chůze je pořád lepší, než prostě pouhé stání. Takže moje nožky po 4hodinách začínaly bolet, stejně tak koleno :D A dětí u atrakce bylo stále víc a víc. Ale zvládla jsem to :) A tento týden zase a rovnou na celý víkend, uf. Ale už bylo na čase si začít vydělávat :)

Mám teď v plánu pár článků, takže zase to tady trošku ožije O:) Tak se mějte zatím krásně a velmi brzy čekejte nový článek! :)