Červenec 2014

30.července / Cyklistka!

30. července 2014 v 15:41 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Zdravím všechny lenivce, co si užívají prázdnin! Dneska dopoledne jsem se dozvěděla, že zítra ráno jedu na 4dny na kolo po horách. Jen na kole - tzn.že ani na dané místo nedojeme autem. No což. Bude to ještě sranda aspoň! :D Hlavně i to balení - mám se sbalit do malé brašny, kterou si dám na kolo. Joo, tak to bude zábavné. Já a mých milion věcí. Takže teď u balení přemýšlím stylem - co je lehké a zabere to málo místa :D Takže dopoledne jsme s taťkou udělali akci blesk (a není moc zábavné kupovat nějaké nosiče na kolo). No ostatně konečně jsem se odhodlala a koupila si konečně u cyklistické gatě. Nikdy jsem je nechtěla, divně to tlačí a vypadá to zvláště :D Rovnou jsem si vzala i šustku, rukavice a boty.

Těším se, ale z druhé strany se děsím těch kopců. A další fakt je, že jsem zhruba víc jak 2měsíce nebyla na kole. Možná déle. No jestli umřu, tak umřu aspoň stylově někde v kopci s kolem :D Loučím se s vámi a snad se v pondělí ozvu.

Vaše už-teď-zničená Zrzanka :*


Autoportrét / 28.7. 2014

29. července 2014 v 7:30 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
V poslední době jsem si zase velmi oblíbila černobílé autoportréty. Z jední strany je to takové témné, ale přitom obličej je hezky nasvícený. No prostě jedno takové rychlo focení, kdy asi z dvaceti fotek uspěla jen tak tak sotva jedna a tu můžete vidět níže :)

" Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme. "


Foto / Dovolená v Chorvatsku

28. července 2014 v 10:00 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Včera jsem přijela z dovolené z Chorvatska. Byla jsem konkrétně v Gradaci. Takže omluvte mou menší neaktivitu, ale válela jsem si špíčky u moře na pláži. Bylo tam krásně, pořádně jsem si odpočinula. Asi dva nebo tři dny jsme ale měly hrozně proměnlivé počasí, že sem tam pršelo. Moc jsem se neopálila, ale zase ani nespálila, což je u mě úspěch :D Ale je fakt, že první dva dny jsme se mazaly padesátkou, pak jsme snížily na dvacítku a nakonec skoro vůbec :D

Poslední tři dny jsem už byla naštvaná. To množství lidí mi už začínalo lézt na nervy. Hlavně na pláži, kde to byla hlava na hlavě. A pak ještě ti chorvati, který furt čuměli. No a cesta zpátky byla velmi dlouhá. Jeli jsme 19,5hod. To by mi až tak nevadilo, ale cestu mi naprosto zhnusili ti lidi v buse. Teda jen pár určitých lidí. Prostě kolem mě byli samí starší lidi a byla to taková skupinka a prostě byli strašně hluční a pořád probírali samé hovadiny. Grr! Takže jsem pak většinu cesty měla sluchátka a poslouchala jsem hudbu. Za celou cestu jsem spala tak 2hodiny. S mamkou jsme koukly na film Varieté, který jsme obě viděly už několikrát :D

No víc už se rozepisovat nebudu. U fotek máte vždy krátké popisky. Tak se kuknětě ;) Více najdete pak v celém článku.

...západ slunce. To jsme zrovna jely na večerní lodní výlet. Ta fotka se mi děsně líbí :3 Vlevo dole byli nějací lidé, a vypadá to pomalu jako nějaký pár, kde muž klečí a žádá jí o ruku. Ale to je jen už moje fantazie :D

...chodily jsme s mamkou až na zadní pláž. Byly tam menší kamínky a první den i málo lidí. Ale potom tam už bylo šíleně moc lidí -_- Ale byl tam nádherný výhled na otevřené moře :3


...nádherné květiny, které byly snad všude :3 Bylo to krásné oživení :)

Summer outfits inspiration / Na dovolenou u moře

19. července 2014 v 8:49 | zRzQa |  Články
...já osobně preferuji pohodlný (sportovní) styl na delší cesti. Například cesta busem do Chorvatska trvá cca 18hodin a mačkat se v něčem nepohodlném, tak to ani náhodou. Takže já osobně bych si vzala tento outfit na cestu a mikinu kdyby bylo večer chladno (v buse, v autě - např.můj taťka v noci nerad topí, protože se mu chce pak v tom teple více spát, do letadla,..).
...outfit třeba do města, či na večeři a nebo jen tak na procházku kolem pláži. Šaty se mi moc líbí už jen díky materiálu a úzkých ramínek. A i barva vypadá moc pěkně. K tomu jsem sladila zbytek do béžové barvy.


Recenze/ Film - 22 Jump Street

18. července 2014 v 13:39 | zRzQa |  Články
V pondělí jsme šli s Honzou do kina. Vybrali jsme pro nás dva neutrál - komedii. Již na začátku říkám, že kdo je fanouškem herce Channing Tatum, tak si na ten film zajděte :D No ale zpět k filmu - opravdu jsem se zasmála a film se mi moc líbil. Většina scén byla skutečně velmi vtipná :D Navíc v některých chvílích hrála skvělá hudba. Líbila se mi rozdílnost mezi namakným týpkem Jenkem a nevýrazným Schmidtem. Sice jsem viděla už lepší komedie, ale tato rozhodně nebyla špatná ;)

O čem film je? Poté, co si prošli nástrahami střední školy (dvakrát po sobě), čekají na policejní důstojníky Schmidta (Jonah Hill) a Jenka (Channing Tatum) velké změny - jsou pověřeni prací v utajení na místní vysoké škole. Ale zatímco Jenko potká spřízněnou duši ve sportovním týmu a Schmidt pronikne do řad studentů umění, začínají o svém vzájemném vztahu zvolna pochybovat. Jejich úkolem už není pouze vyřešit případ, ale jsou nuceni zjistit, zda mezi nimi může existovat společný vztah na úrovni. Pokud se těmto dvěma přerostlým puberťákům podaří vypracovat se z univerzitních nováčků ve skutečné muže, pak by vysoká škola mohla být tím nejlepším, co je kdy potkalo. (zdroj: csfd.cz)

A nesmí samozřejmě chybět ani trailer na film "22Jump street". Jo a vtipná chvilka byla, když jsme zhruba o půl11 potkali kámoše a ve výtahu jsme řešili daný film a on se nás ptal - A tak co myslíte, že je lepší? 21 nebo 22?" a my jsme mohli pouze odpovědět, že jsme 21 neviděli.. :D A vlastně já osobně ani nevěděla, že je film "21 Jump Street" ... Wtf? :D

Zdroj: youtube.com

Diskuse na téma: Tvar ženského těla

16. července 2014 v 17:29 | zRzQa |  Články
V dnešní době je vzhled důležitý a neříkejte, že ne. Je to jedna z nejdůležitějších věcí, jelikož mnoho lidí dává na první dojem, ikdyž by to dělat neměli. Holt taková je doba. Tento článek bych chtěla udělat formou diskuse, kdy každý vyjádří svůj názor na toto téma - Tvar ženského těla.

Snad každá dívka (žena), chce být hubená. Některé z nás mají to štěstí (?), že ikdyž sní obsah ledničky co má doma a snad i obsah ledničky co má soused a nepřibere ani gram, tak některé holky by za toto snad zabíjely. Ovšem i toto má své pro a proti. Ovšem to jsou malinko odbočila.

Když se podíváte na obrázek níže, který tvar těla se vám zamlouvá nejvíce a nejměně - a proč?

1) Začneme-li u "Average" - podle mě jedna z typických postav žen v dnešní době. Ani obézní, ale ani příliš hubená. Nepříjde mi to ještě nic hrozného.
2) "Fat" - ženy, které jsou obézní svou postavu nemusí mít pouze proto, že se příliš stravují, necvičí a prostě si válí šunky. Příčinou mohou být jak geny, tak třeba také porucha štítné žláty. Ale samozřejmě i s touto postavou se dají dělat zázraky, ovšem je to o něco náročnější, než třeba u jiného typu postavy.
3) " Athletic" - tento typ postavy podle mě není vůbec špatný. Žena je ve skvělé kondici, ovšem né každý muž má rád, když jeho přítelkyně má např. více namakané břišní svaly než on sám... :D Ale chlapi si stejně myslí, že jsou to ti nejvíc sexy tvorové, ikdyž mají pivní břuch a svaly zrovna "nevedou".
4) Postava typu "Buff" se mi upřímně vůbec nelíbí. Buď jí akorát chemické vymoženosti, které "dopomůžou" k té vysněné postavě a nebo poctivě makají. Ale stejně se mi to nelíbí. Podle mě taková žena naprosto ztrácí svou ženskost a je to spíš takový muž. Na namakaná těla plná svalů jsou tady snad pánové, nebo ne?
5) "Boteroesque" - Dobře, dobře. Toto jsou podle mě už opravdu extrémy a tito lidé hlavně potřebují zhubnout kvůli svému zdraví. A hlavně u žen - pokuď třeba chtějí mít jednou dítě, tak podle mě je to velmi riskantní, pokuď obezita je opravdu už šílená...
6) "Kate Moss" - sen některých velmi ujetých holek. Okej, vezmeme to popořádku. Co se vám na této postavě líbí? Mě skutečně nic. Podle mě se taková žena ani nemůže žádnému muži líbit (Pokuď tedy ten chlap není opravdu pošahaný magor). Kde jsou nějaké ženské křivky? Nějaký zadek? Prsa? Boky? Holky, které hladoví a drží šílené diety, kdy za den si dají dvě sklenice vody a možná tak jablko a to je jejich strava, tak ty by se měly jít léčit. A rovnou i na psychiatrii, protože toto vážně není normální. Ovšem je mi líto žen, které holt mají takové geny a prostě přibrat je pro ně nadlidský ukol :(
7) "Petite" - Tuto postavu mají většinou drobné, křehké ženy. Bohůžel se špatně ovlivnuje, ať nám narostou větší prsa či se nám zvětší zadek...A když už chce mít žena nějaké křivky, tak většinou přibere zrovna tam, kde nechce. To je nespravedlivé, že? :D
8) "Pear shaped" - Menší poprsí, větší boky a zadek. Řekněme si upřímně, že pro dolňáky je tato postavu asi ideální. A když už by byla dolní část těla širší, tak stejně se hubne nejhůř a to ví asi každá, co? Pff.
9) "How Glass" - Postava typu přesýpacích hodin. Kamarádka mi řekla, že tohle je prý ideál pro muže. Ostatně i podle mě je toto ideální postava. Větší prsa, uzký pas, širší boky a větší zadeček.
10) "Sex toy" - větší prsa, uzký pas a uzké boky. Není to špatné, ale pokuď jsou prsa skutečná velká, tak je to v některých věcech mínus. Bolí vás záda, je občas obtížné najít podprsenku např v rozměrech 70D, 75F, při běhání nadáváte na celý svět :D Apod... Ostatně pro horňáky ideál :D (Myslím samozřejmě pouze postavově. Ikdyby měla ta dotyčná postavu jako ze sna daného muže a v mozku uplné prd, tak teda pochybuji, že by s ní rozumný mužský zůstal).
11) A na závěr "Pudgy". Něco jako verze "Howglass", ovšem s větším bříškem...

A taky názor chlapa na ženskou postavu se liší věkem. Čtrnáctiletí puberťáci by chtěli pomalu anorektičku, kluci např. z mého ročníku čumí po samých holkách typu "sex toy" a "Petite". A kluci 20+ už mi příjdou rozumější. Sice se otočí za velmi štíhlou slečnou, ale podle mě už né každý mladý chlap chce být s holkou typu "Kate Moss". Ale samozřejmě každý je jiný a někdy i sedmnáctiletý kluk má víc rozumu než ten, co má +20. Ostatně to je můj názor a taky to soudím dle vlastních zkušeností ;)

A teď by mě velmi zajímaly vaše názory na toto téma, vaše názory na postavy na obrázku, apod.. Moc ráda budu reagovat na vaše komentáře! Takže diskuse může začít! :)

ZDROJ OBRÁZKU: weheartit.com

New in / Béžová je dobrá

15. července 2014 v 22:35 | zRzQa |  Články
Víte co je krize? Když vám dojdou peníze z brigády na účet a chvilkově vlastně přemýšlíte, co si koupit :D Měla jsem nápad, že si začnu šetřit na nový objektiv, pak že si koupím trojkulmu, pak mě napadla vtipná myšlenka, že to utratím někde v klubu (Ne, to bych neudělala :D No ikdyž...). Ale nakonec jsem uznala, že část utratím prostě za blbosti pro sebe a zbytek si schovám..na horší časy :D Takže další menší nakupování :P

Kabelka, značka: Reserved, cena: 499,-Kč

*Ta kabelka je opravdu boží. Sice se mi původně za ní nechtělo dávat 500,- , ale je vážně skvělá. Navíc ucho se dá odepnout a mohu kabelku mít jako psaníčko do ruky. Takže také výhoda a s botama níže ladí perfektně. Takže velká spokojenost!

Boty, značka: Graceland (z Deichmannu), cena: 399,-Kč

* Boty jsem si brutálně zamilovala. Jsou jednoduché a hodí se snad opravdu ke všemu. Sice pochybuju, že mi tyto boty vydrží dlouho, protože životnost těch tenkých pásečků či tenké podrážky nebude asi velká, ale když tak to pujdu reklamovat samozřejmě. Ostatně mě se líbí moc!

Laky na nehty, značka: Dermacol, cena za kus: 39Kč

* Už dlooouho jsem si chtěla koupit nějaký lak, který má neonovou barvu a prostě na nehtech to vypadá užasně. Až dneska jsem konečně v D&M narazila na celou kolekci těchto laků. Takže jsem si vzala NEON Pink a NEON Kiwi.

Summer outfits inspiration / Pohodlně bez podpatků a v šortkách!

12. července 2014 v 0:00 | zRzQa |  Články
...strašně se mi líbí tyrkysová barva. Zvlášť v tom světlejším odstínu a s kombinací s béžovou to vypadá uchvatně. Tento velmi jednoduchý outfit se mi neskutečně líbí. Kratasy mají vysoký pas a tričko je svázano na bocích a je nad pupík. Letní obrázek na tričku outfit oživí. K tomu jednoduché otevřené boty bez podpatku, slunečný brýle, taška přes rameno, krásný náramek a béžový lak na nehty. Jak se vám tento outfit líbí?

→ více najdete v CELÉM ČLÁNKU

Fotonávod / Nehty - Elegantní proužky

11. července 2014 v 14:00 | zRzQa |  Mé nehtíky
Zalíbila se mi kombinace tmavě hnědé, béžové a bílé. Navíc s kombinací proužků to vypadá hrozně pěkně. Není to příliš náročné, ale je důležité, ať záklandí vrstva dobře zaschne. Můžete zkombinovat i jiné barvy, určitě hezky může vypadat i kombinace např. tmavě modrého základu, bílé a třeba světlounce modré. Ale takových kombinací lze vytvořit nespočet. Tak kdo vyzkouší tento fotonávod? :)

Použité laky: bílý - Gabriella Salvete č.148, tmavě hnědý - Essence č.20, béžový - Golden Rose č. 05, průhlědný - č.11


Prázdninový den v ZOO / 10.července

10. července 2014 v 23:25 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Původně jsme měli jít s Honzou do fitka, ale jelikož bylo pěkně, tak jsme nechtěli strávit dopoledne někde zavření a ráno jsme změnili plán. Ještě jsme spolu nebyli v zoo a tak jsme si udělali krásný den mezi zvířaty. Počasí nám naštěstí báječně vyšlo. Nakrmili jsme kozičky, já jsem zase něco málo pofotila, viděli jsme jak lev čůral po lidech (a mám i foto! :D více v CČ), také jsme viděli jak kozel trkl malého kloučka, který následně propukl v lehce histerický pláč a tulil se ke své mamince.

A jak bych zhodnitla tento den v jedné větě? "Prostě nádherný den s mým mužem " No a teď už se konečně podívejte na pár fotek! :)

...tahle naše společná fotka se mi líbí nejvíc z celého dne :3

...plameňáci jsou sice hned na začátku, ale my jsme to vzali nějak z opačné strany a došli jsme k nim až nakonci. Jsou to stejně zajímavá a krásně barevná zvířata :)

...ta kozička byla úchvatná :D Chytla jsem jí jemně a ocásek a asi jí to lechtalo, tak s ním tam legračně zamávala a mě to prostě hrozně rozesmálo a hlavně jsem to její "zalechátní" cítila v ruce :D

...chytla mě mlsná a zašli jsme si na pár Daniel´s donuts s karamelovou polevou. A Honzu zaujalo nějaké sladké oko, tak jsem mu jedno zelené vzala :D A jak mu chutnalo! :D
→ více najdete v celém článku!

New in / Sukně, šperky, kosmetika

9. července 2014 v 19:07 | zRzQa |  Články
Konečně jsou prázdniny a venku je hnusně. Počasí je jako na houpačce, což mě dost štve. Takže když bylo zrovna škaredě, tak jsem si zašla sem tam do obchodu. Navíc teď ještě sháním žabky a mám velmi omezený výběr - černé sportovní žabky značky Nike. Ale zatím je nacházím pouze v jiných barvách a dost mě to štve. Takže snad je už konečně najdu! Mám po brigádě a za chvilku už mi dojdou peníze, ale nechci je hned všechny utratit za oblečení apod. Takže nakupuju za rozumné ceny :P

Nikdy jsem sukně moc ráda nenosila a důvod byl, protože jsem prostě nechtěla příliš ukazovat své nohy, se kterýma jsem nebyla příliš spokojená. Ale teď už to neřeším a od té doby, co jsem měla taneční, tak si raději vezmu sukni, než kratasy. A obzvlášť v létě je chci pořádně ponosit. Tu černou vlevo jsem si koupila zrovna včera, kdy jsem na ní v H&M náhodou narazila. Tu vpravo jsem si koupila v F&F. Vůbec tam nenakupuji, ale tahle se mi zrovna zalíbila a za tu cenu mi přišla super. Je volná, není v ní horko a prostě je pohodlná. Byla tam i v bílé, ale na ní by šlo vidět každé smítko :D Takže jsem dala přednost modré.

Vlevo: Sukně, H&M, cena: 129,-Kč .........................Vpravo: Sukně, F&F, cena: 379,-Kč
...více v CELÉM ČLÁNKU

Handwriting challenge

3. července 2014 v 10:52 | zRzQa |  Články
Na tuto challenge jsem narazila náhodu na blogu Ludmility (http://ludmilita.blog.cz/) a přišla mi taková zajímavá a originální, že jsem si prostě tuto challenge nemohla nechat ujít. Je to opravu fascinující sledovat písmo jiných lidí. Je tak odlišné, každý má jiný sklon písma, někdo píše psacím a jiným tiskacím. Prostě je to skvělé a vy by jste to měli určitě také zkusit! A kdo do toho pujde, kliďte mi hoďte odkaz na váš článek do komentářu a moc ráda se podívám! A tak teda sjeďte dolu myší a koukněte na mou "Handwriting challenge".

* Schválně, kdo pozná z jaké knihy to je?

* Je to z knihy Fifty Shades of Grey od E.L. James...pokračování v celém článku

Blog upadá? Ne, jen mám jiné priority.

1. července 2014 v 0:59 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Určitě jste si toho všimli, že má aktivita na blogu se velmi změnila od začátku tohoto roku. Ono holt když jsem začala blogovat v roce 2008, tak jsem pomalu zabíjela, abych mohla být na PC a napsat alespoň deset debilních článku na blog :D Ale tak byla jsem jedenáctiletá puberťačka a prostě mě to bavilo, ikdyž vlastně obsahově byly ty články opravdu o velkém prdu. Následující 2-3 roky mě to stále drželo - ta má blogová mánie. Roku 2011 jsem dostala asi trošku rozum a snažila jsem se být originální a mít už prostě nějakou uroven. To jsem se snažila až do roku 2013. Ale řeknu vám, prostě teď už mě to blogování nějak přestalo bavit.

Dost času mi zabrala škola a když už jsem měla chvilku volného času, raději jsem jí strávila s přítelem nebo s přáteli. Prostě už jsem ani tak nepřemýšlela, co zase nového na blog vymyslím. Ze začátku mě sem tam hryzalo svědomí, že ten blog tři dny chátrá a na blogu není žádný nový článek. Ale teďka mi to srdce netrhá. Prostě až se mi chce, nebo mám o čem psát, či prostě se fakt nudím a opravdu nějak není nic na programu, tak otevřu tu administraci blogu a něco sepíši. Neřeknu, že sem tam mě nepopadne ta blogová nálada, že skutečně strávím nad článkem třeba hodinku/dvě (focení, uprava, popř. nějaký návod, atd..). Ale abych pravdu řekla, už ani nevím, kdy naposled se mi to stalo.

Ještě rok zpátky bych si říkala "No sakriš, ta návštěvnost celkem dost klesla.. Normálně jsem mega takovou tisícovku za den a teď je to tak tři sta". A teď mi to nevadí. Vím, že mám ještě stálé a milé pravidelné návštěvníky (a tímto jim i po těch letech děkuji!) a to mi stačí. Ono holt už mám jiné priority a blog rozhodně není ani v první pětce.

Naivně jsem jednou přemýšlela, do kdy mi asi blog vydrží. Padaly dokonce čisla jako třeba 30let :D Ale řeknu vám, že fakt nevím. Ale i kdybych přidala jeden článek za 14dnů, tak stejně asi ten blog nezruším. Sice tu mám tolik blbostí, až to není ani možné, ale prostě co. Jak jsem rostla já, tak se vyvíjel i můj blog. Nečekejte, že bych v jedenácti letech přidávala články ohledně recenzí superdrahé kosmetiky, či rady pro holky. To fakt ne :D Ostatně ráda sem tam zabloudím do archívu svého blogu.

A kdo si ještě pamatuje na Maru Rose, tak ta má už také podle mě uplně jiné priority. A já ji to přeju. Sleduju jí aspoň na facebooku a prostě si užívá života a tak to má být! A tímto jí zdravím! :) A teď si zrovna vzpomínám na všechny ty mé "blogové kámošky". Nebo jak jim říkat. Vzpomínáte si třeba na Marušku? Na tu si asi vzpomínají jen opravdu už několikaletí pravidelní návštěvníci mého blogu.

"Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život." John Lennon

Mám nějaký vzpomínací večer. Teď jsem si vzpomněla na ty bleskovky, které jsem tady přidávala. A nebo na nějaký ten "soutěžící den", kdy jsem skutečně přidala myslím 72článků plný soutěží. Ale stejně to bylo šílenství :D Ach jo, to byly bláznivé časy. Ale musím uznat, že jsem měla stejně fajn děctví. Na počítači jsem začala trávit trošku víc času spíš až tak od těch 12cti. Jinak jsem neustále lítala venku a prostě bylo to všehcno fajn. Nechtěla bych být teď dítě v téhle době. Samé vymoženosti, děcka v první třídě mají lepší mobil jak jejich starší sourozenci, tahají všude akorát tablety a sedí u compu. Ale to je už dnešní doba a bude to už jen horší a "horší".

Páni, to je hodin. Za chvilku bude jedna ráno a jak se tak dívám, tak jsem se slušně rozepsala po dlouhé době. Ach jo, ty mé žvásty :D Já už se raději pro dnešek klidím ze scény a vidím to tak, že do půl hodinky zalehnu a nehcám si zdát nějaké krásné sny :3 Dobrou noc!

PS: Jak jsem již psala na facebooku blogu, udělala jsem nový design. Co na něj říkáte cukroušci?

True Love
ZDROJ GIFU: weheartit.com