Září 2014

[25.9. 2014] - Tentokrát bez titulku. Pardon.

25. září 2014 v 12:05 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Tento týden se moc nevyvedl. Od pondělí jsem byla doma a první dva dny jsem vlastně jen prospala. Jiní to vidí jako výhodu být doma a nejít do školy, já spíš už vidím jen horu dopisování učiva, dopisování testů a nárust absence. Má absence je u některých předmětů už 5% a to je tepve září :D

Minulý týden v pátek jsem konečně dostala vyměněný notebook. Musela jsem ten první totiž reklamovat, byla tam nějaká chyba výroby na obrazovce. Takže mi dali nový a už ho mám doma. Možná pak udělám nějakou recenzi. Koupila jsem si ještě i stylus (pro ty co neví, co to je - prostě "prupiska" s gumových koncem, kterou lze používat na tablety, dotykový notas, apod..). Ale jsem trošku zklamaná, protože občas to vynechává a nebo to nefunguje vůbec. Ehm. Ostatně ještě si musím jít vybrat nějaký obal na noťas, ať ho neroztřískám jen co někam výjdu :D Ale stejně mám pořád raději stolní počítač. Je to prostě zvyk. Sice teď jak jsem byla nemocná, tak jsem notas ocenila, protože jsem si lehla do postele a koukala na film.

Poslední dobou mi pořád doma hrajou Eláni. Poslouchám je sice už asi 2roky, ale teďka doma nehraje snad nic jiného. V říjnu mají koncert a s mamkou bychom tam chtěly jít. Mmm, tak uvidíme :3 Máte taky rádi skupinu Elán?

Možná jste si někteří všimli, že jsem na blog nastavila nový podzimní design. Za poslední měsíce jsem si spíš oblíbila jednoduché designy (pouze nějaké zajímavé okraje, fotka a bílá stránka). Takže tentokrát je to něco trošku jiného. Uvidíme, jak dlouho mi to tu vydrží :D...

Sice jsem teď nebyla 4dny venku, ale jen co otevřu okno, tak mi příjde, že je venku snad -8776439°C. Brrr, to je děs. Už abych si šla vybírat nějakou podzimní/zimní bundu. Ostatně na zimu si už budu muset koupit (jako né nějakou na prkno, tu jsem kupovala minulou zimu, ale nějakou ke kozačkám např.). Tu svou budu mít už čtvrtou zimu a jaksi je mi už malá :D Kupovala jsem si ji v New Yorkru a byla jsem s ní maximálně spokojená a ještě teď je ve velmi dobrém stavu. Takže teď to vidím na nějakou černou (?).

Když by se mě někdo zeptal, zda mám raději zimu nebo léto, tak bych až doposud odpověděla "Léto". Teď už ale říkám zimu, protože když srovnám letní/zimní dovolenou, tak mě stejně víc baví jezdit v zimě na hory a jezdit na prkně :3 A jelikož mám prolbémy s kůži, tak další důvod - není mi aspoň horko :D A co vy - máte raději zimu či léto?Focení s Domčou / 20.9. 2014

21. září 2014 v 10:37 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Mou kamarádku Domču jsem již fotila a její fotky jste už někteří viděli. Včera jsme se po roce konečně sešly a zase jsme něco nového nafotily. Původně se mělo jít ven, ale nakonec jsme fotily netradičně u mě doma a vznikly nakonec krásné fotky. Domču jsem nalíčila a učesala. Sice ani jedno mi až tak nejde, ale nakonec to dopadlo dobře.

Chtěla bych si udělat zhruba do roku nějaký kurz líčení. Dost by se mi to hodilo. Ale zpátky k focení - dost jsem pak nadávala na své skvělé "osvětlení". Ještě mi musela asistovat moje mamka, kdy mi držela světlo ve vzduchu, když jsem zrovna fotila z vrchu (Děkuju mamííí, jsi nejlepšíííí ). Tedy konkrétně na mou jedinou lampu, kterou mohu použít k focení = pak vznikají stíny a já s tím nic moc dělat nemůžu, protože jinou lampu nemám. Hned bych sakriš brala nějaký menší ateliér a světla. Och.

,,Jednej tak, abys byl šťastný. Ne aby ses šťastným jen zdál."

...více v celém článku

Outfits inspiration / #16

14. září 2014 v 21:34 | zRzQa |  Články
...ještě než se ochladí natrvalo, tak by se mi líbil i tento outfit laděný do béžové a bílé barvy. Líbí se mi zajímavě střižená halenka. K tomu bych dala uplé béžové kalhoty, jednoduché baleriny a psaníčko. Jako doplněk na krk bych přidala už jen něco jemného, např. tento zlatý lísteček na řetízku. Dále třeba hodinky a náramek.


[7.9. 2014] - Za 296dnů začínají letní prázdniny 2015

7. září 2014 v 22:55 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Počet dnů do začátku letních prázdnin 2015 je celkem děsivý. Už "jen" 296dnů. Ale zpátky k prvnímu týdnu školy. Velmi jsem se divila, že ten rozjezd byl opravdu klidný. Normálně bychom už jeli od středy podle rozvrhu, ale netuším co se stalo, že nám tolik hodin odpadlo a byli na nás tak hodní (ostatně děkuju :D ). Strávila jsem tam naštěstí jen 17. vyuč. hod. Slušné číslo. Uvidíme jaký bude tento školní rok. Doufám, že prolezu fyzikou a zmáknu i deskriptivu. Bude to ještě srandička..Už to vidím - spánek max.5hodin denně, učení zhruba do jedné v noci (učila jsem se vždy zásadně večer/v noci :D), káva o půlnoci, obtisklé sešity na obličeji (to jako když na nich usnu). Ale ne, snad to tento rok změním a pujdu spát nejpozději o půlnoci a snad (!) se k tomu učení dokopu dřív, než bude osm večer. A jaký byl váš prnví školní týden?

Tento rok by jsem se chtěla jít podívat na balet. Jsem asi trošku kulturní barbar, tak snad se třeba s holkama ze třídy domluvíme a zajdem na něco dobrého do divadla. Taky by jsem už mohla do konce roku přečíst aspoň 2-3knížky k maturitě. Hm - mohla bych no... :D

Už se začínám nějak hrozně těšit na zimu. Sice podzim bude taky super. všude to bude krásně barevné, začnu nosit své milované šály a také vynosím pořádně svůj modrý kabátek, který uplně miluju. Ale prostě ta zima je skvělá. Hlavně se už nemůžu dočkat, až si zajezdím na prkně. A už se těším i na tu svoji budničku, kterou jsem si koupila minulou zimu. Letos si koupím ještě nové kalhoty na prkno (chci si koupit bílé - ano, každý mi řekne, že to bude hned špinavé, ale prostě bude to vypadat uplně bombově. Samozřejme si budu dávat pozor, ať si nesednu do nějakého hnusu, že jo..Kdybych je nemohla sehnat, tak ještě mám v záloze takové krásné šedé. Uvidíme). Na prkno jsem už mega natěšená!

Do svých 20let bych se chtěla podívat do Paříže. Pořád slintám nad obrázky z We♥it. Ti co můj blog sledují už déle, to už určitě ví, protože jsem o tom dost psala. Tak snad si příští létoo prázdninách vydělám a třeba na konci prázdnin si tam zajedu. A nebo si to dám od sebe jako odměnu za maturitu? Hmmm. Ta je ale ještě daleko.

A nesmí chybět ani mé selfíčka z instragramu :D Můžete mi zase někdo napsat, že si hraju na dámičku :D Ta osoba co to psala, mě totiž fakt pobavila :D I s Leou, která ten komentář četla, jsme se pořádně nasmály :D A na první fotce v druhém řádku můžete vidět můj pokus nakreslit Woodyho z kresleného filmu "Toy story", který jsem měla jako menší hrozně ráda. A ještě teď jsem to nedokreslila, sakriš.


Fotografie / Výlet na zámek Plumlov

6. září 2014 v 22:59 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Dneska ráno jsme jeli na výlet na zámek Plumlov, který byl postaven v letech 1680 - 1690 Janem Adamem z Lichtenštejna. Šli jsme nejdříve na první trasu, kde jsme si prošli přízemí a další dvě patra. V jedné části byla zrovna i nějaká výstava obrazů, ale ty se mi nelíbily a ani se mi nehodily do daného prostředí. Byly to různé sci-fi postavy, příšery, divné bytosti a obrazy měly poměrně moderní nádech. Takže k zámku mi to absolutně nešlo. Opačná strana zámku byla lehce zchátralá, padala omítka a nebylo to opraveno. Líbily se mi ale ty sloupy i zdobení. Když jsme končili prohlídku, tak jsme stihli i kousek svatby. A pak jak jsme jeli domů, tak se tam konala už další svatba. A nevěsta měla překrásné šaty! :3

Pak jsme se podívali k jezeru, které bylo hned pod zámkem a zašli jsme si na oběd. A v 15hod nás čekala další prohlídka, tentokrát 3.trasa. To jsme se šli podívat do zbývajících pater, které nebyly opraveny. Bylo tam hrozně moc velkých prostorů, které nebyly vůbec využity. V některých prostorech byli i netopýři a ty zvuky byly trošku děsivé :D Podlaha byla pouze zpevněna kachličkama, aby se tam návštěvníci mohli dostat a bylo to bezpečné. Na zdech bylo i hodně nápisů a jmen. Jednu dobu byl totiž zámek pro veřejnost volně dostupný. Ostatně na pár fotek se podívejte níže.
Outfits inspiration / Black and white

2. září 2014 v 0:09 | zRzQa |  Články
...tyto kalhoty jsou velmi netypické, ale u tohoto outfitu si to mohu dovolit takto zkombinovat. Obyčejným černým tílkem nelze nic zkazit, přidala jsem černé sandále, větší kabelku, kulatější brýle a jako drobnost černý lak. Dalším doplňkem jsou bílé hodinky, které mě zaujaly svou jednoduchostí. Nevím sice zda bych měla já sama odvahu vyjít ven s těchto kalhotech, ale jako outfit se mi to líbí. A vám?

...jak říkám - pohodlí je důležité. Zvolila jsem černé legíny, bílé tílko a delší vzorovaný (vyšívaný?) svetr. Snažím se dodržovat pravidlo, že k legínám patří aspoň něco delšího, než je klasické tričko. Dále jsem přidala obyčejnou kabelku, černé balerínky, bílý lak na nehty. Nejvíce mě zaujal tento zajímavý černo-bílý šperk.


Tak teda už do třeťáku.

1. září 2014 v 12:56 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Je to až brutální, jak rychle to na střední letí. V prváku jsem si říkala, že mě čekají dlouhé čtyři rok. Přitom prvák a druhák tak utekl! Mé kamarádky budou letos maturovat a mě to čeká hned rok po nich. Už teď se začínám bát. Ale pojmem "Maturita" nás straší už od prvního ročníku. Co už. Klasika u nás.

Toto ráno mi nepřišlo jako něco extra. Prostě jsem ráno vstala, nachystala jsem se a vyrazila. Hned v sedm mi ještě volal taťka a smál se mi, že už mi to začalo :D To mám ale "hodného" otce :D Než jsem odcházela, tak jsem se zasmála a ptala se mamky "Kdeže mám ten kornout se sladkostmi na první školní den" (viděla jsem to vždy ve filmech. Ale nikdy jsme to tak doma nedělali :D ) . A mamka mi dala jabko do ruky a ať už jdu :D Pche!

Dneska jsem šla do černa (prostě protest, víte co :D) - černé tílko, sukně, krátká šustka, baleríny, kabelka. Kdybych měla ještě vlasy do černa, tak vypadám asi jak emo :D Ostatně cesta do školy mě pobavila. Já si šla do školy hezky s kabelkou 20x12cm (jo, schválně jsem to měřila) a všichni okolo si šli s batohem, jak kdyby tam měla zůstat do tří odpoledne. Je fakt, že jsem sebou neměla ani prupisku :D Ale ani tak bych jí nepotřebovala. V 7:50 oficiálně začala hodina, ovšem třídní dorazil až někdy v osm a o 25minut později jsem si to už pádila domů :D Poslechli jsme si nějaký proslov z rozhlasu, který nikdo nevnímal. Pak nás náš milý třídní upozornil, že zítra budem ve škole tři hodiny - třídnické věci proberem za třicet minutek a pak tam holt musíme být, takže si máme donést film a pustíme si ho na projektoru. A když nedonesem, tak prý budem opakovat názvosloví z chemie. Ojej, to já vezmu klidně tři filmy :D

Včera jsem se odhodlala, že dneska začnu s 3denní detoxikací. Nejsem si jistá, že zda to vydržím tři dny. Mám jíst totiž jen jablka. Ano, JEN jablka. Zatím to od rána zvládám. Sice mě můj bratr naštval, kdy si na snídani donesl dva tvarohové šátečky, ale zatím se držím :D A sakriš, to je teprve 12:45 :D Uvidíme jak to vydržím.

A jaký byl váš první školní den? :-)

☯
Zdroj: weheartit.com