Říjen 2014

DIY / Podzimní věnec

31. října 2014 v 16:01 | zRzQa |  Návody
S mamkou děláme každý rok věnce na Vánoce. Tentokrát jsme udělaly takové podzimní věnce, které jsme vyzdobily tím, co jsme našly v přírodě. Není to nic složitého.

Co budete potřebovat? Základní kruh (nejlépe ze slámy nebo něčeho přírodního), šišky různých velikostí, šípky, červené kuličky (jak se jmenují to nevím, rostou prostě na nějakém křoví :D ), bukvice, žaludy a další různé věci z přírody, které využijete ke zdobení. Dále budete hlavně potřebovat lepící pistoli a lepidla.

Jak na to? Na kruh nejdříve přilepte největší šišky (!). Ty tvoří jakýsi základ, kolem kterého budete dál lepit a zdobit věnec. Záleží na vás, jak si vše rozvrhnete a jak si jej vyzdobíte. My jsme na bok nalepily čepičky od žaludů, zevnitř pak buď menší šišky plus žaludy a nebo další variantou byly pouze žaludy se šípkama, což pak vytvořilo krásný kontrast. Hlavně vše pořádně přilepte, ať nic neupadne! Nakonec můžete nalepit malé čevrené kuličky, které vypadají skvěle a věnec hezky rozzáří. Jeden věnec jsme každá dělala zhruba půl hodiny.

Fotografie našich výsledných věnců najdete v celém článku. Jak se vám líbí? :)


Focení s Luckou, Lukym, Gabčou a Sárou / 19.10. 2014

19. října 2014 v 14:46 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Dneska ráno jsem si přivstala a od devíti hodin jsme šli fotit. Spíš to bylo jen takové rychlo focení, jelikož mám hodně učení a chtěla jsem se učit. No nakonec to dopadlo tak, že jsem přišla domů, chvilku si odpočinula a vrhla se na fotky. Takže prozatím se žádné učení nekonala. A mám toho teda pěkně hodně. Noc bude dlouháá :D

Fotila jsem tři krásné mladé dámy a chudák Luky - byla převaha čtyř bab a jednoho chlapa :D Nakonec se nějaké fotky celkem povedly. Někdy mě dost zlobily stíny a nebo až příliš ostré slunce. Ale fotky jsou a je to dobrý. Více najdete v celém článku! ;) A já se snad už KONEČNĚ dokopu k tomu učení..

...ten most byl pěkně zrádný. Všude byly stíny a jinak to u tého fotky holt nešlo..

Shopping in September 2014

13. října 2014 v 14:19 | zRzQa |  Články
Šetřím si teď na blesk, tak se snažím moc nenakupovat. Někdy je to těžké když jdu po obchodě a najdu něco fakt skvělého a za super cenu. Ale musím se krotit :D Blesk za to stojí. Ovšem i tak jsem udělala aspon menší článek.

Lak (zn. essence) a sprchovou emulzi s exotickou vůní granátového jablka, magnolie a mošusu jsem dostala od kamarádka. Strašně krásně voní! Pak jsem si koupila řasenku se skvěle zahnutým kartáčkem. Jsem s ní velmi spokojena. Možná na ní udělám recenzi. Dále linky, ty ale příliš často nepoužívám. Pak božský lak na nehty od značky NYC. Ta barva je naprosto úchvatná. No a peckové náušnice a umělé řasy, které použiji na focení. Normálně je nenosím.

K mému podzimnímu kabátu jsem nosila jedině baleríny. Ovšem už se nedají příliš nosit v dešti, tak jsem si vybrala úžasné boty na podpatku z obchodu Deichmann. Stály 599,- což není nějaká hrozná částka za boty. Chodí se v nich skvěle.


No a konečně mi v září přišel dotykový notebook Sony VAIO Fit 14". Bylo to trošku složitější, jelikož jsem ho musela reklamovat. Na obrazovce byla nějaká chyba v pixelech, tak mi poslali nový. Jsem s ním spokojená. Snad během října ho nějak zrecenzuji. Má nějaké menší mínusy, ale jinak jsem spokojená.


Focení s Dominikou / 11.10. 2014

12. října 2014 v 18:52 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
V sobotu jsme se opět všichni sešli a společně s Dominikou a jejím bráchou jsme něco málo nafotili. Vyšly jsme poměrně pozdě, takže už nebylo tolik světla a focení tím pádem trvalo kratší dobu. Nakonec se pár fotek povedlo. Už se těším až příjde ten pořádný podzim, kdy budou všechny stromy nádherně barevné. To bude teprvé focení :3 Taky se už těšíte na podzim?

"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré De Balzac

...více v celém článku

My sweaters & New sweather tag !!

11. října 2014 v 11:18 | zRzQa |  Články
Moje kamarádka Lea má skvělý styl oblékání a zároven je závislák na svetrech. Zveřejnila na svém blogu (http://moimelea.blogspot.cz/) článek, kde je všechny své svetry vyfotila. V tom mě napadlo, že sama nevím kolik jich mám. No samozřejmě v počtu svetrů nakonec nešehám Lei ani po kotníky :D

Nejraději nosím ty první tři pruhované a pak ten béžový (č.4) a tmavě hnědý na knoflíčky (č.6).

A teď mě napadlo - co takhle z toho udělat rovnou nějaký tag? Já osobně neznám nikoho, kdo má tolik skvělých svetrů jako Lea. Tak schválně, kdo překoná blogerku Leu v počtu svetrů (24)? Udělejte na svůj blog článek, vyfoťte své svetry a hoďte odkaz pod tento článek do komentářů ;)

Outfits inspiration / Šaty nad kolena - Taneční

10. října 2014 v 0:18 | zRzQa |  Články
Již na začátku tohoto roku jsem zveřejnila dva články, které se týkaly inspirace ohledně outfitu na ples či do tanečních. Už pomalu začíná období půlkolon, závěrečných z taneční, apod. Připravila jsem si pro vás pět outfitu a doufám, že se vám budou líbit. A mám v plánu další články na toto téma.


OTÁZKA: Který outfit se vám líbí neevíce/nejméně a proč?

...líbí se mi zdobení na vršku šatů. Zvolila jsem spíš velmi výrazné náušnice. Pak by mohla být pěkná i nějaká ozdoba do vlasů. Boty vypadají krásně, ale uznávám, že podpatek je poměrně vražedný (do tanenčích). Ale samozřejmě berte to jen jako inspiraci. Dále bych si vzala už jen nějaké jednoduché psaníčko bez jakéhokoli vzoru či ozdoby.


TIP pro noční tvory - Jak se učit a neusnout

7. října 2014 v 19:30 | zRzQa |  Články
Před začátkem školy jsem si říkala, jak se nebudu učit v noci, že se naučím hezky dřív a skončím třeba v 20hod. Samozřejmě mi to nevyšlo (haha :D). Napadlo mě sepsat pár tipů pro podobné případy jako jsem já. Tedy pro noční tvory, které se nedokopou k učení dřív než v devět večer a nebo i pro ty, kterým to tentokrát výjimečně (!) nevyšlo a učí se až do noci. Tak tedy - jak se učit a neusnout?

1) Teplo je zlo - Když si lehnete do postele s myšlenkou, že se chvilku natáhnate, že bolí vás záda či že se vám už nechce stále sedět na židli, tak je z 90% konečná. Další krok je ten, že se zakryjete peřinou a jste-li unavení, tak na 100% usnete. Takže otevřít okno, topení na nulu, žádná peřina a žádné teplo. Mě osobně teplo při učení šíleně uspává.

2) Postel - Vždy když se v noci učím, tak si prostě lehnu. A ikdyž se přemáhám a říkám si "Né, já neusnu ani náhodou! Musím se učit!" apod., tak stejně pak usnu. Tudiž se snažím si nejlépe nelehat. Ale přiznejme si všichni - jste unavení, je něco po půlnoci, čeká vás hora učení a najednou zahlédnete krásnou volnou ustlanou postel. A teď pozor- před pár dny jsem vymyslela novinku! :D Dejte si na postel plno věcí. Jo, prostě tam dejte cokoli co máte zrovna po ruce. Tak se vaše postel zaplní = nemáte si kam lehnou. A vyřešeno :D Samozřejmě uklidnit ty věci zpátky a lehnout si zvládnete během chvilky, ale aspoň trošku vám to zabrání k tomu, aby jste si lehli. Doporučuju! :D

3) Pryč s elektronikou, pokuď není potřeba - Jo, já pořád všechno odkládám a dělám milion jiných věcí. Píšu si na facebooku, pak zas něco hraju na mobilu a prostě POŘÁD něco! Takže pokuď není potřeba pracovat s počítačem, tak všechno vypnout, vypnout zvonění a dát to z očí. Když ten mobil pořád vidím a ještě ke všemu vidím jak mi bliká (=nová zpráva), tak se okamžitě přestávám soutředit. Zbytečné klikání, hraní, apod. zabírá hodně času a toho už pak moc nemáte, když zjístíte, že je 1hod ráno a chce se vám fakt spát.

4) Kávička - Tento bod není pro nikoho z vás žádná novinka, ale samozřejmě jej tady zmíním. Nikdy jsem kávu nepila. Tedy až do doby, než jsem začala chodit na gympl :D Snažím se si dávat nejpozději kávu cca 1,5hod před tím, než pujdu zhruba spát. Aspoň na chvíli mě to probere.

5) Cvičení (pokuď máš sílu) - Když jsem toho ještě schopna, tak si udělám třeba pár dřepů, kliků, apod. Prostě cokoli, co mě trošku probere.

OTÁZKY: Jak dlouho se denně učíte? V kolik hodin chodíte spát? Od kolika do kolika se učíte?

Já osobně si na tento špatný systém holt zvykla. Nechce se mi prostě učit hned po škole. Příjde mi, že pak člověk z toho života nic nemá, když by měl přijít ze školy a za půl hodiny se jít učit. Je třeba si aspon kousíček toho dne užít a nesedět jen nad knížkama. Ale každý má na to samozřejmě jiný názor :)

Máte ještě nějaké tipy jak se učit a neusnout? Moc jich asi nebude, jelikož když se vám chce prostě fakt spát, tak už stím nic moc neuděláte :D A samozřejmě nejlepší tip je - učte se dřív a nebudete muset tento problém s únavou vůbec řešit :D

(100+) Tumblr
ZDROJ GIFU: weheartit.com