Listopad 2014

[20.11. 2014] - Jen ležím a píšu

20. listopadu 2014 v 21:34 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Když už ležím a nic moc ani nemůžu dělat, tak bych mohla napsat alespoň nějaký kratší článek. Dneska jsem měla celkem akční den. Byla jsem chvíli ve škole, dopsala jsem si čtvrletku z matiky (že bych byla z výsledků nějak nadšená, to se říct nedá tedy), byla jsem na skok v nemocnici a ještě jsem se byla stříhat. Pro dnešek by to stačilo.

Určitě tento problém někteří také máte. Zarůstá mi nehet na palci, takže co půl roku chodím na takový malinký zákrok, kde mi prostě ten krajíček, který to všechno způsobuje, odstraní. Uběhne půl rok, nehet mi doroste a začne to odznova. Někteří by na to dobrovolně nešli, ale já vím, že tohle mi jedině pomůže. Tu chvilkovou bolest vydržím a mám zase klid... Jenže jak mi dnes už řekl doktor, takhle to asi nejde pořád dělat a řekl mi o nějaké plastice nehtu, kde se upraví to nehtové lůžko a problém se zarůstáním nehtů je navždy vyřešen. Nikdy jsem o tom neslyšela, tak si to promyslí, ale jeví se mi to jako celkem fajn řešení. Slyšeli jste někdy o tom něco? Když tak pište ;) Děkuji :)

Prosím všechny hodné človíčky - dejte mi prosím hlas ve fotosoutěži ČD. Hlasuje se už jen do neděle. Stačí zadat váš email a hlas se započte. Můžete jich dát samozřejmě více O:) Děkuju moooc :* Hlasovat můžete zde: http://www.cdprovas.cz/moda-trochu-jinak. Ještě jednou moc děkuju!! :)

No a konečně jsem se byla stříhat. V hlavě se mi motaly různé scénaře nového účesu - jako např. vlasy nad ramena, nějaká ofina nebo možná i něco kratšího a dokonce mě ještě začalo napadat něco o hnědé barvě vlasů, apod... Vždy když si umývám vlasy a pak fénuji, tak u tohoto otravného procesu hrozně nadávám, že se ostříhám a že už mě to nebaví. A když už ten proces dokončím, tak jsem šťastná jak blecha, protože ty vlasy krásně voní, jsou jemné a prostě se mi ty mé dlouhé vlásky líbí. Takže šílené změny mě rychle přešly a šla jsem si jen ostříhat zničené konečky o 10cm.

Jo a s Honzou jsme šli poprvé v životě na sushi! Já už toto jídlo chtěla hrozně dlouho ochutnat a konečně to vyšlo. Ale asi jsem čekala, že to bude nějaké...jiné? Samotné sushi bylo fajn, ale nějak mi můj celkový názor na toto jídlo zkazila obloha. Strašně divně to chutnalo, pálelo a příliš to ani nevonělo. Takže to dopadlo tak, že po odchodu z restaurace jsme zamířili do McDonald´s :D

Na první sérii dvou fotek jsou ještě dvě fotky z oslavy. Hrozně jsem si oblíbila šaty, takže když si je můžu na nějakou spol. událost vzít, tak mám prostě radost. A strašně se už těším na plesovou sezónu :3 No a to by bylo pro dnešek už vše, mějte se krásně a brzy se zase ozvu ;)...má sexy nožka a selfíčka z postele prostě nesměla chybět :P

Hlasujte pro mou fotografii ve fotosoutěži ČD! :)

16. listopadu 2014 v 10:17 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Opět jsem posílala fotku na poslední chvíli. Mám na to sice vždy mnoho času, ale já se k tomu tak nějak dokopu až v den uzávěrky. Snažila jsem se vymyslet něco, co tam asi každý nepošle. Nakonec to vyšlo a mou fotku vybrali mezi dvacet nejlepších. Hlasování trvá do 23.11. 2014. A jak hlasovat? Je to jednoduché a zabere vám to asi 20sekund. Stačí napsat váš email a hotovo :) Děkuju moc všem za hlasy!! :)

http://www.cdprovas.cz/moda-trochu-jinak


DIY / Mašle do drdolu

15. listopadu 2014 v 23:41 | zRzQa |  Návody
Dneska máme s mamkou nějakou kreativní náladu. Mamka mi plete šálu, já dopoledne dělala něco na fotku, teď večer jsem zase pustila do šití. Upřímně nešiju skoro vůbec. Není spíš co, takže to není žádná krása. Ale však já se to naučím ;) Dneskdyž jsem si vybírala barvu vlny na šálu, tak jsem si koupila i tuhle nádherně modrou stužku, který mi ladí ke kabátu (a momentálně i k nehtům). No tak jsem si vzala metr a dneska večer jsem začala. No strávila jsem nad tím asi půl hodiny a nakonec to nedopadlo až tak hrozně jak jak jsem čekala :D Zároveň jsem pro vás udělala fotonávod, takže pokuď chcete, můžete se pustit do tvoření a snad pochopíte jak na to.

Co budete potřebovat? Stužku - záleží jak velkou jí chcete mít, já použila zruba 25cm na délku a šírka mašle je 5cm. Ty širší jsou podle mě lepší a lépe se s nimi pracuje. Dále budete potřebovat niť stejné barvy jako je stužka, jehlu na šití, sponku do vlasů, lepící pistoli, nůžky.


Foto / Autoportrét - A zase do černa.

7. listopadu 2014 v 14:35 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Už i můj spolusedící říkal, že mám tu svou profilovku nějak příliš dlouho. Já si chtěla udělat nějakou novou fotku, ale prostě nebylo kdy. No nakonec se mi asi z třiceti fotek zalíbila jen jedna. A to tato - líbí se mi tmavé barvy, tak co. Jak se líbí vám?

A konečně je pátek. Tenhle týden byl celkem šílený. Někdy si musím zapisovat, kolik toho za týden naspím. Bude se to pohybovat tak u 30hodin spánku za týden. Ale už žádný stres - přichází vííííkend. Hurá :3 Dnes je ale bohůžel obzvlášť škaredě. Měla jsem po škole jedno krátké focení, ale naštěstí bylo vevnitř. O víkendu mám další focení a jinak mě čeká hora učení. A hlavně se chci pořádně prospat. Můj spánek za poslední tři dny nepřesáhl 15hodin :D A nejvíc mě vždy pobvaí, když někdo ve třídě řekne "Ty brďo, já jsem tak unavený, já spal jen 8hodin." :D Co na to říct prostě :D ...
A na závěr dvě francouzské přísloví:

Kde člověka neznají, berou ho podle toho, jak vypadá.
Mládí žije z nadějí, stáří ze vzpomínek.


Fotografie / Téma: Barvy ve vodě

2. listopadu 2014 v 20:41 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Stále se snažím posílat fotky do různých fotosoutěží. Tenotkrát bylo zadané téma "Barva". Já to pojala jako barvy ve vodě. Konkrétně vodovky. Jeden večer jsem si hodinku hrála a fotila. Bylo to fajn. Každá fotka byla jiná, ale každý byla prostě něčím hezká. Nakonec mě sice do soutěžního finále nevybrali, jelikož někdo měl stejný nápad, ale fotil to jako makro. Ale tak co už. Pro mě to byla zábava a s fotkama jsem spokojená. Jak se líbí vám?

Nevím proč, ale fotky jsou po vložení na blog nějaké nekvalitní a né příliš ostré :/ Normálně vypadají mnohem lépe. A mají stejné rozlišení jako vždy. Chmf.

" Važte si toho co máte, protože je pozdě vážit si toho, co jste měli. "

...více najdete v celém článku

[1.11. 2014] - Takhle na večer...

1. listopadu 2014 v 23:57 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Krásný sobotní večer všem! Dneska jsem měla nějaký líný den. Je fakt, že jsem po páteční párty spala dneska o něco déle, ale jinak jsem tak nějak dnešek proležela a viděla jsem snad pět filmů. Ztracený den. No což. Doufám, že se zítra bude hezké počasí a dostanu se ven. Nechci být celý víkend doma.

Tento týden jsme měli podzimní prázdniny, takže jsem šla do školy jen na chvilku a byl zase víkend. Takhle by to mohlo být častěji :P Jinak minulý víkend jsme si s Honzou udělali menší výšlap. A teda na to, že mi bude za chvilku osmnáct, tak má kolena jsou jak od 80leté babičky. Kolena mě bolely v jednom kuse a aby toho nebylo málo, tak nakonec jsme ještě běželi na zastávku. Šílené :D Doma jsem večer nemohla pomalu ani chodit, jak mě ty kolena bolely. Ale já si šla jak frajerka bez ortézy nebo jakéhokoli zpevnění kolena. To, že jsem si mohla vzít třeba tyčky, mě napadlo až v polovině výšlapu :D Co se dá dělat :D ...

V posledních dnech je venku šílená kosa! Když zima, tak ať už je konečně i sníh. Už jsem nehorázně nedočkavá na prkno :3 Hezky si si něčím zpevním kolena a pojede see :3 Mmm :3 A co jinak nového? Nějak vlastně nic. Sem tam mě chytne chvilka, že něco dám na blog, rozpíšu článek a pak to zavřu a jdu dělat něco jiného. Navíc chtěla bych jít fotit, ale když byl zrovna čas, tak nebylo příliš ideální počasí (spíš počasí, které bych zrovna pro danou fotku potřebovala).

To je asi vše. Toto byl spíš jen takový kratší článek o tom, jak si zrovna žiju. No a jak se máte vy? Co jste měli/máte v plánu o víkendu? Snad zítra tady najdete článek s fotkama. Bonne nuit et doux rêves! :*