Leden 2015

NÁVOD / Grafika - Jak vytvořit odrážky do menu?

31. ledna 2015 v 14:18 | zRzQa |  Návody
To, že mi ještě před chvíli nešel asi 2hodiny internet, tak jsem toho využila a připravila jsem pro vás návod na tvorbu odrážky v menu v programu Photofiltre studio. Dala jsem si s tím práci a každý krok okomentovala a udělala screeny. Měli by jste tedy vše snadno pochopit, ale kdyby náhodou něco nešlo, tak mi napište do komentářů pod tento článek a pokusím se vám poradit. Takže tedy, jak na to? NÁVOD NAJDETE V CELÉM ČLÁNKU!
OTÁZKY: Jak se vám líbí tento návod? Využijete jej? Rozumíte všemu?


Fotografie / Hlava & sedátko

28. ledna 2015 v 22:55 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Konečně jsem dneska měla jeden z volných večerů bez účení a myšlenek na školu. Mohla jsem si dělat co se mi jen zlíbilo. Parádička. Konečně jsem si trošku pohrála s mým novým bleskem. No nejdřív jsem se snažila o "divnou" fotku níže a nakonec jsem si udělala po dlouhé době nějaké normální fotky. Ty ale třeba příště.

Jsem každý den našvaná. Štve mě celá škola. Štve mě, že mě mi utekla dvojka na vysvědčení z matiky - JEDEN ZASRAN* BOD V POLOLETCE A MĚLA BYCH TO. Grr! Štve mě, že mi uplně stejně utekla fyzika -_- Štvou mě lidi. Štve mě přístup profesorů. Dokážu se naštvat už i kvůli maličkostem. A štve mě, že když se někomu něco nelíbí, tak je akorát potichu. Ale to není můj případ. Proč držet pusu, když s něčím nesouhlasím. Už se tak nehorázně těším na to, až té školy vypadnu. Fakt že jo. Za rok maturita a čau. Pak už to snad nebude tak hektické - teda až na zkouškové období na VŠ.

Tak proč dělat veselou fotku, když mě všechno...

...štve.


Má každodenní kosmetika (Leden 2015)

25. ledna 2015 v 18:35 | zRzQa |  Články

Připravila jsem pro vás menší článek co je v mé kosmetické taštičce. Zatím nemám žádné stálé přípravky (krom korektoru :D), takže se obsah taštičky mění snad co 3měsíce. Navíc některé možná zarazí, že v mé taštičce není make-up či pudr.. Mám problémovou pleť, takže si jej můžu dovolit jen když mám hezkou a jemnou pleť na obličeji. A když už tomu tak je, tak mi to příjde škoda si hned patlat make-up, když vím, že se mi to může díky tomu opět zhoršit. Navíc ani make-up či pudr nemám asi v ideálním odstínu, takže jej vůbec nepoužívám. Naposledy jsem jej měla snad 1x před rokem :D

1. - Revlon, Colorstay Eye shadow palette - Nejvíce používám šedý odstín z paletky, protože se stíny nesypou. Jsem s touto značkou velmi spokojená.
2. - Eye Shadow palette, NYC, odstín 968 - Velmi jsem si oblíbila světlé tóny paletky. Dostala jsem je k narozeninám a používám je téměř denně. Obzvlášť tu světlě růžovou a stříbrnou. Stíny se nesypou, takže opět spokojenost.
3. - NYC Cheek glow 650 - Dříve jsem používala tvářenku růžového odstínů. Teď jsem si nově pořídila tuto od značky NYC a odstín jsem se snažila vybírat spíš do červena, než do růžova. Takže konečně jsem našla a prozatím bych neměnila.
4. - Baby lips, Maybelline, Cherry me - Balzám této značky zná snad každá druhá. Já si vybrala odstín Cherry me. Jelikož jsem vždy měla problém se rty (suché, popraskané,..), tak mě koupě rtěnky či barevného balzámu ani nemohla napadnout. Rty už mám (klepu) asi 2měsíce v pořádku. A jak bych hodnotila tento balzám? Krásně voní, dodává rtům lesk ovšem nepříjde mi, že by balzám rty příliš hydratoval. Používám jej jen proto, že mám rty trošku výraznější a i tak to stále vypadá hezky a přirozeně.
5. - Kleštičky na řasy - Koupila jsem si je myslím v Rossmannu a používám je už pár let.
6. - Pinzeta na obočí - Podle mě je úprava obočí důležitá. Zvlášť pokuď někomu obočí srůstá, tak by jí měl mít.
7. - Řasenka NYC, City Curls - Najít vhodnout řasenku je pro mě celkem oříšek. Vyzkoušela jsem jich už celkem dost a zatím mi vyhovovaly snad tři. Tahle patří mezi ně. Častoj sem si myslela, že čím dražší řasenka, tím lepší. Ale né vždy je tomu tak. Tahle stojí snad jen do 100Kč a vyhovuje mi. Řasy zahustí už po jednom nanesení a mám je po druhé vrstvě i celkem hezky dlouhé (vzhledem k mé přirozené délce řas :D).
8. - Korektor, Gabriella Salvete, odstín 01- Jediný korektor, který jsem kdy vyzkoušela, je právě od značky Gabriella Salvete. Barva mi sedí perfektně a jsem spokojená. Tak nač měnit?
9. - Řasenka Maybelline, The Falsies volum´express - Tato je u mě nová a použila jsem jí zatím jen 2x, zatím u mě tedy dominuje řasenka NYC (7.), ale jakmile mi dojde, tak u mě bude asi jedničkou řasenka od značky Maybelline.
10. - Tužka na obočí, essence - Obočí si trošku dokresluji a nejvíce mi sedl odstín od značky essence. Stojí asi 80Kč, takže cena je dobrá.
11. - Štětec, For your Beauty - Tento používám hlavně na nanášení tmavých stínů (z 1. paletky - šedý odstín). Jsem s ním celkem spokojená. Ale mám v plánu si v brzé době nakoupit nějakou sadu kvalitnější štětečků... Je to celkem bída mít jeden na všechno :D

A co používáte vy? :-)

Outfits inspiration / Začíná plesová sezóna!

21. ledna 2015 v 19:51 | zRzQa |  Články
Po delší době jsem pro vás připravila pár inspirací na outfitu. Jelikož začíná plesová sezóna, tak jaké jiné téma si vybrat, než právě outfit na ples. Snažila jsem se je dělat ve více barvách. Outfity tvořím na stránce Polyvore. Tak doufám, že vás alespoň jeden z nich zaujme :3 A pro odpůrkyně šatů - raději se na tento článek ani nedívejte, měly by jste zřejmě šok :D
...vínově červená a černá kombinace. Líbí se mi hezky střižené šaty. Ale jinak jsem s tímto outfitem naprosto spokojená. Outift možná působí, že se hodí spíš na ženy tak +30-40, ale i slečna ve dvaceti by v něm vypadala hezky a elegantně (u ní bych možná zvolila trošku kratší střih šatů).

NÁVOD / Jak nastavit avatar u komentářů pro autora blogu a návštěvníky

20. ledna 2015 v 16:09 | zRzQa |  Návody
Chtěla jsem již dlouho pro vás připravit nějaký návod, jen jsem nevěděla na co. Mě osobně příjde už na blogu vše jednoduché, protože vím kde co je a jak co nastavit. Zkusila jsem se vžít do role začátečníky a napadl mě návod na to, jak nastavit výchozí avatar u komentářů pro autora blogu a pro nepřihlášené návštěvníky. Možná někteří neví kde se to nastavuje, tak snad to alespoň těm začínajícím blogerm pomůže.

První návod je na výchozí avatar pro pro nepřihlášené uživatele (ti, co nemají blog, popř. jej mají, ale nejsou zrovna přihlášení). Nejdříve je důležité si vytvořit avatar o rozměrech 32x32 pixelů. A jak postupovat dále, vám již poradím.

1) Najeďte na blog do sekce NASTAVENÍ
2) V levém sloupečku v oddělení BLOG vyberte OBECNÉ
3) Sjeďte na konec stránky a tam najdete oddělené "Nastavení komentářů (na blogu). Tam zatrhněte políčko pro ZOBRAZOVAT AVATARY U KOMENTÁŘŮ
4) Teď nahrajte do galerie svůj vytvořený avatar o rozměrech 32x32px
5) A stačí už jen uložit! Jak jednoduché, že? :)


Druhý návod je na to, jak nastavit avatar pro vás - pro autora daného blogu. Avatar se bude zobrazovat vždy, když napíšete komentář ať už na svém blogu, nebo na cizím blogu. Opět si musíte vytvořit avatar o rozměrech 32x32px. Já vždy použiji nějakou svou fotku, vyříznu si čtverec kde je můj obličej a fotografii zmenším do daných rozměrů. Jak dále, vám poradím níže.

1) Najeďe na blog do sekce PROFIL
2) Sjeďte zhruba do poloviny stránky a najdete tam nápis AVATAR - klikněte na VYBRAT OBRÁZEK a nahrajte tak do galerie svůj avatar.
3) Teď stačí jen ULOŽIT a je to hotovo!

[19.1. 2015] Blondýnka, ples a Nikon SB-700

19. ledna 2015 v 18:39 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Tak jsem si našla chvilku na krátký článek. Bohůžel není čas na pořádný článek, tak aspoň jen žvásty a drby z mého života :D Minulý týden byl nějaký dlouhý a víkend utekl naopak až moc rychle. Ve středu jsem byla zkoušená z dějepisu na celé pololetí. Známky pro mě byla dost překvapující, protože bych nikdy nevěřila, že zvládnu to šílené zkoušení na jedničku :D Takže z této známky mám největší radost. A ještě jsem ani nebyla potom u tabule už moc nervozní, což mě taky udivuje, protože jindy jsem vyklepaná jak magor :D No a jinak pořád dokola. Samé testy a nudné hodiny ve škole :D

Ovšem celý týden jsem se těšila na pátek. Měl přijet konečně Honza a ještě jsem měla jít ke kadeřnici. Můj odrostlý melír byl totiž otřesný. Po škole jsem teda téměř utíkala na melírek, protože jsem tam měla být co nejdřív to šlo. A navíc už jsem se i těšila. Je to u ní vždy parádní relax a když od ní výjdu, tak se cítím aspoň dobře :D Vyšla jsem ale téměř jako uplná blondýnka :D Melír mi dělala téměř celý znova. Neměla totiž šanci se trefit do starých melírovaných pramínků a tak mi musela dobarvit i ty pramínky, na kterých melír nebyl. Takže nejdřív jsem si nebyla jistá, jestli se mi to líbí, že jsem takhle blond..Ale nakonec jsem nadšená :D

Sobota byla celkem narvaná. Dopoledne jsem byla v obchodě, odpoledne na oslavě a z oslavy jsem se šla rychle nachystat a šli jsme s Honzou na ples. Byl lepší než loni, ale hudba se mi stále nelíbí. Prostě na plese bych čekala nějaké tradiční songy, na které si může člověk zatančit polku, valc, atd..A né se tam jen kroutit a tančit pořád stejný styl. Chtěla bych využít to, co jsem se naučila v tanečních, ale příjde mi, že v dnešní době to už snad pomalu je těžké najít ples, kde si může člověk zatančit.

OTÁZKA: Měli by jste zájem o kratší video o fotoaparátu Fujifilm Instax 25 mini?

A mám velkou novinku. Včera k večeru jsem si KONEČNĚ objednala blesk. Vybrala jsem si Nikon SB-700. Vyšší řada už byla pro mě dosti finančně náročná a SB-700 je podle mě skvělý výběr. Zítra bych ho už snad měla mít doma, tak se dost těším. Navíc se mi otevřou další možnosti a to focení akcí (večerní párty,..), apod.."Není tolik času jako kdysi" píše Jogínka

11. ledna 2015 v 22:18 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Je teď toho všeho nějak moc a bohužel na blog již není tolik času jako kdysi. První týden po vánočních pprázdninách byl celkem mazec, ikdyž vlastně nevím v čem. Byl to normální náročný školní týden, ale mě to nějak zmohlo. Do školy jsem navíc dělala svůj první rys do deskriptivní geometrie. Tak opatrná jsem už dlouho nebyla :D Když bych to totiž zkazila, jen bych tam udělala někde o 3mm více, tak by to už bylo celé v háji. Nakonec jsem to teda dodělala a budu doufat v jedničku. Jinak ve škole mám teď zase období, kdy mě to absolutně nebaví. Jo jako dobře, nebaví mě to téměř nikdy, ale před tím jsem měla pár předmětů, když mě to aspoň trošku bavilo. Teď mám asi krizi (čerstvého dospěláka :D). A vůbec! Stejně mi nepříjde, že je mi už tolik. Nějak to všechno příliš rychle utíká.

Tak moc bych teď zase chtěla rozjet focení ale ten čas..prostě není. Ale příští týden končí jedna fotoutěž, tak snad se k něčemu dokopu a najdu si chvilku.

A to vám musím říct! Dneska jsme šly se spolužačkou poprvé na jógu. Vždy jsem tvrdila, že to není namáhavé a přišlo mi to takové trošku ujeté. Ale jak můžu říkat svůj názor, když jsem to nikdy nezkusila? Dobře, po dnešku už můžu vyjádřit svůj názor. Takže tedy - v legínách, tílku a boso jsme vešly do místnosti, byly jsme tam jako jedny z prvních. Bylo tam celkem chladno, což mě překvapilo. Dokonce jsem měla myšlenky, že jsem si měla vzít mikinu, protože to, že bych se mohla u jógy zapotit, mě ani nenapadlo. Během pár minut se tam nahrnulo snad dalších třicet lidí. V 18hod se zhaslo a já jen čekala co se bude dít. Dělali jsme různá cvičení ve stoje. Některí pozice byly jednoduché, ale na někeré jsem celkem nadávala :D Např. na přechod do kobry, kdy jsem se musela snad 1cm nad zemí prohnout z pozice kočky na kobru. Jo, to jsem většinou sebou plácla na zem :D Další pozice co mě štvala, byla střecha. Prostě jste byli zapření do Áčka a většina váhy šla do dlaní. Paty jste museli tlačit na zem. Ze začátku mi to nevadilo, ale když jsme tu pozici opakovali snad po sté, tak mě už bolely dlaně :D Další šílenost byla deska (kterou jsem normálně často cvičila), ale jakási těžší verze desky, kdy máte lokty blízko u těla a jste nad zemí snad 3cm. Tohle jsem absolutně nedávala :D Vydržela jsem to asi 5sekund a pláác na zem. Fajn. V polovině cvičení už mi začínalo být celkem horko a v hlavě jsem si říkala - ooh kéž by tu byl takový chládek jako předtím. Ale pokračuju. U jedné pozice mě vzal dokonce balanc, tak jsem musela na chvilku přestat, protože bych se asi svalila na svou spolužačku. Jedna velice vtipná póza byla z pozice svíčky, kdy jste pak měli dát nohy za hlavu. Ono to nebylo pro mě nijak těžké, ale prostě pohled na ty lidi... :D Opět jsem musela přestat, protože bych asi vybuchla smíchy...A ještě když jsme se na sebe podívaly se spolužačkou Míšou, tak jsme se smály obě :D

Ale závěrečných 10minut to všechno zabilo. Měli jsme si jen lehnout na podložku a relaxovat. Do toho hrála příjemná hudba (jakoby z lesa ?) a ještě d toho mluvila lektorka "Uvolněte své nohy.." (ruce, břicho, ramena a já nevím co ještě). A pozor teď to příjde :D "Uvolněte své uši...uvolněte své oční víčka...uvolněte svou pokožku hlavy...uvolněte kořínky vlasů...". A to jsem si v hlavě říkala "Kde to sakra jsem? :D " a kdyby tam nikdo jiný nebyl, asi bych vybuchla smíchy. Takže tak :D Jako nebylo to špatné (až na ten vtipný závěr), ale asi ze mě nebude žádná "Jogínka" :D (jak mě nazval můj přítel Honza :D).


Krásný nový rok 2015! :)

2. ledna 2015 v 22:15 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Hned na začátek by jsem vám všem chtěla popřát vše nejlepší do nového roku 2015. Ať je tento rok ještě lepší než ten minulý a ať se vám splní všechna přání. Hlavně ať jste celý rok zdraví. To je nejdůležutější.

Vždy jsem si dávala nějaké ta předsevzetí do nové roku. Ale teď to už asi dělat nebudu. Budu se jen dál snažit v tom, oč usiluji už delší dobu. Nebudu si dávat ani nějaké předsevzetí, že najednou přesně od 1.1. začnu hubnout a že je to "nový začátek" atd. Když se člověk prostě hecne, tak může začít kterýkoli den v roce. A né jen na nový rok.

A jak jsem si užila Silvetr? Poslední dva dny dny byly celkem náročné. Víc bych to asi nerozebírala. Jen asi to, že jsem měla letos nádherný výhled na ohňostroj. A jako vážně NÁDHERNÝ.

Prázdniny hrozně rychle utekly. Je pátek a už za tři dny se jde do školy. Začne zase ten únavný kolotoč stresu a zastaví se to zase někdy na jarní prázdniny a potom až jak bude léto. Prostě my studenti to musíme přežít a užít si aspon těch pár volných dnů. A jaký je můj plán do neděle? Aspoň se každý den na dvě hodinky učit. Bude toho dost a tak když už využiji vlný čas, tak se v neděli v noci aspoň vyspím a nebudu se muset učit někdy do dvou do rána. Takže to zní jako velice inteligentní plán :D

A mám úžasnou zprávu! Díky tomu, že jsem na narozeniny a Vánoce dostala od rodiny peníze, tak už si můžu konečně koupit blesk! Jsem uplně nadšená, protože jsem se celý rok (možná už i ten předminulý) snažila našetřit a nikdy jsem se nedostala na vyšší částku než 4tisíce. Takže teď už jen budu vyčkávat na povánoční slevy a věřím, že se do nějaké té akce na e-shopech trefím a koupím blesk za nějakou super cenu. A když to nevýjde, tak i tak raději počítám s tou částkou, která je celoročně.

A na závěr pár statistik z minulého roku: za rok 2014 navštívilo můj blog 154281 lidí. Z toho nejvíce přišlo v lednu a to 21133lidí. Maximum lidí přišlo hned první novoroční den 1.1. -a to 1000lidí. Za minulý rok jsem napsala 121článků. Nejvíce článků jsem napsala v únoru a srpnu- 16článků. Počet článků se poté odrazil i v mnohem nižší návštěvnosti. Ale mě to nevadí, stále sem chodí mnoho lidí a jsem velmi ráda, že stále píšete komentáře a sledujete můj blog.

...a alespoň dvě fotky ze Silvestra :)