Březen 2015

Nevím a nevím.

28. března 2015 v 23:57 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Dvě otázky, které se mi poslední dobou velmi často motají v hlavě - "Z čeho budu maturovat?" a "Kam půjdu na vysokou školu?". A jaká je odpověď? Přečtěte si, prosím, znovu nadpis tohoto článku.

Hodně lidí říká, že už začínáme plašit s maturitou a tím vším okolo. Jenže to se říká dobře těm, kteří mají už buď maturitu za sebou a nebo těm, které to teprvé čeká a už mají jasno ve všem jasno. Ano, ve třídě máme ty šťastlivce, kterým když položíme TY dvě otázky, tak nám s klidnou duší odpoví (a "nevím" od nich určitě neuslyšíte). Já bohůžel zatím patřím k té druhé části, která odpovídá: viz.nadpis.

To, že budu vlastně za rok maturovat si uvědomuju hlavně kvůli angličtiny, kde probíráme maturitní témata. Nemám problém se to naučit, jen to všechno zabere dost času. Doma to dávám všechno dohromady, ať se to můžu všechno v pohodě a dobře naučit. Každý má prostě svůj systém učení a já v tom potřebuju mít pořádek. Do teď jsem si vše vypisovala ručně na papír a z toho jsem se učila a už jsem to považovala jako "maturitní materiály". Ale sežere to opravdu hodně času. Dneska večer jsem se už dokopala a založila jsem si odstrašující složku v mém notebooku: Maturitní téma > Angličtina > Education, British history, atd.

Musím se hecnout a prostě si to všechno přepsat do počítače a udělat to tak, že až to za rok otevřu, tak si to jen vytisknu a budu se učit. Žádné vypisování a tvorba materiálu k učení. Ne, to už prostě musím mít hotové. A ideální je překonat aktuální lenost a udělat to dokuď je čas. Mám sice plno materiálu a komplet zpracované otázky od mého bratra (a ta složka je fakt pořádně TLUSTÁ), ale prostě já si k tomu všemu udělám ještě vlastní...

A co se týká tedy toho Z ČEHO CHCI MATUROVAT, tak jsem to zatím brala spíš vyřazovací metodou, jako např: to, co mě nebaví - chemie a fyzika nepřichází v úvahu. Jestli se opravdu nedostanu k výsledku, tak si asi ve čtvrťáku hodím kostkou. Haha.

Velmi by mě zajímaly vaše zkušenosti s přípravou - Měli jste materiály od někoho jiného a již jste jiné nedělali? Nebo jste si je dělali komplet všechny sami?

A druhá otázka, která se týká vysoké školy. Už se střední jsem měla problém - vybrat si zaměření, které chci dělat celý život? Já si vybrala variantu, že na rozmyšlení mám další 4roky a šla jsem na všeobecné gymnázium. Bohůžel jsem ve třetím ročníku a stále nevím. Někdy si říkám, zda se k tomu někdy dostanu a konečně všem odpovím, na jakou že to vysokou školu chci jít... Už aby to bylo.

Nejprve chci řešit CO vlastně chci jít studovat. A pak budu řešit to, KDE to chci studovat. Někteří se vyloženě brání myšlence, že by šli na VŠ do jiného města. Já se tomu nebráním, ale zároven mi ani nevadí, když zůstanu tam, kde bydlím. Vše má své pro a proti.

Až najdu odpovědi na své dvě otázky, tak to půjdu asi oslavit.


Outfits inspiration / Mix

28. března 2015 v 18:44 | zRzQa |  Články
Dneska jsem vytvořila pár outfitů. Původně jsem je všechny chtěla dělat na nějaké téma. To se mi tentokrát nějak nedařilo a tak zde máte inspiraci na všechny možné údálosti (plus také i outfity na léto). Který outfit se vám líbí nejvíce a proč?

...na tento outfit není venku ještě počasí, ale i tak se mi tato kombinace hrozně líbí. V tomto outfitu bych šla klidně někam na večeři, na pracovní schůzku nebo i někam na nákupy.

Nail tutorial / Světle modré s puntíkama

25. března 2015 v 10:55 | zRzQa |  Mé nehtíky
Nedávno jsem si koupila nový lak na nehty (NYC, č.325). Zkusila jsem jej jednou na jeden nehet a přišel mi příliš světlý a tak jsem sáhla po jiném. Rozhodla jsem se jej ale vyzkoušet znova, nanést dvě vrstvy a něco k tomu přidat. Nakonec to nedopadlo špatně a já pro vás rovnou připravila menší fotonávod. Mě to zabralo zhruba 10min, takže je to taková rychlovka, kterou zvládne každá slečna.

Laky: Světlě modrý - NYC č.325, tmavě modrý - NYC č.269, bílý - Gabriella Salvete č.148


Focení s Dominikou / 22.3. 2015

22. března 2015 v 11:19 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Tento týden ve škole byl neobvykle relativně v pohodě. Počasí bylo také pěkné. Ve čtrvtek jsem si zašla s kamarádkou na squash - chceme chodit pravidelně alespoň 1-2týdně. A co vy, děláte nějaký sport pravidelně?

Carl W. Buehner: Zapomenou na to, co jste jim řekli, ale nezapomenou, jak se s vámi cítili.

V pátek po škole jsem měla velmi nabitý program. Jen co zazvonilo, tak jsem vylítla ze školy jak šílená, abych stihla autobus. Jela jsem k babičce a dědovi na oběd (mňam, ještě teď cítím tu vůni). Po obědě jsem zase utíkala domů pro foťák a pak hned na sraz. Už dlouho jsem slibovala svému spolužákovi, že ho vyfotím (plus i jeho přítelkyni). A konečně teda bylo ideální počasí a čas. Takže tohle konečně splněno. Fotky bych vám ráda ukázala, ale jsem domluvená, že fotky nechtějí nikde zveřejňovat, takže tohle budu respektovat :) Pak jsem zase šla rychle domů a zase jsem pospíchala (teď už né "utíkala", protože v podpatcích se sice dá běhat, ale když to není nutné, tak proč to dělat že jo :D .. ) za kamarádkou Luckou (znáte z fotek). My jsme děsné baby - od první chvíle kdy se vidíme nás pusa mele až do poslední chvíle než loučíme :D My dvě se nevidíme moc často, takže jsou to vždy parádní a vzácné chvíle. A čím dál víc si obě uvědomujeme, v kolika věcech jsme stejné, až se tomu obě vždy divíme :D

V sobotu jsem viděla zase po delší době svou kamarádku Domču. Fotila jsem jí už několikrát, takže mnoho z Vás jí už také poznává. Tentkrát jsme chtěli zkusit nějaké netypické líčení (prostě v čem jen tak nevýjdete na ulici). Původně jsem chtěla, ať je líčení hlavně do zelených odstínů s troškou oranžové. Ale stále ještě nemám paletku, kde by jsem měla nějaké výrazné odstíny. Takže nakonec spíš převažuje oranžová a ta zelená ani nejde vidět. Ale i tak to nakonec dopadlo dobře a vyšly z toho čtyři hezké fotky :)Fotografie / První sněženky

17. března 2015 v 20:54 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Dneska byla skutečně nádherné počasí. Venku bylo 12°C, svítilo sluníčko a cestou ze školy bylo už příjemně teplo. Hned jak jsem došla domů, tak jsem vzala foťák a šla jsem se projít k babičce a cestou jsem hledala sněženky. Ve městě jsem jich zatím moc neviděla, ale i tak jsem jich nakonec pár našla.

Doufám, že do konce bude týdne se toto počasí udrží a já se snad dostanu k focení častěji. Teď jsem nedávno dofotila 3x filmy na Instax, které jsem dostala od Honzíka přímo k foťáku, takže přemýšlím, že by jsem udělala nějakou recenzi, ukázala nějaké fotky, popsala jak foťák funguje, atd... Chtěla by jsem udělat spíš video, ale když nevýjde video, tak alespoň článek. Jedno z toho výjde určitě ;)[16.3. 2015 ] Znechucená ze školy, nadšená z víkendu

16. března 2015 v 20:23 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Když jdu ze školy, tak si velmi často kladu otázku, zda existuje nějaký den na mé škole, kdy mě někde nenaštval. Přemýšlím nad tím a obvykle dojdu k závěru, že dnů, kdy to bylo fajn, jen opravdu extrémně minimální množství. A dnešek k tomu minimu rozhodně nepatřil. Vypadalo to jako poklidný den bez testu. Omyl. Jak nečekané... Celý dne mi zlepšila hned přepadovka ve fyzice. O to horší je to, že jsem věděla jak na to, ale má kalkulačka se rozhodla prostestovat a po zadání snad 948230 zlomků s různými početními úkony, mi napsala ERROR. Paráda. A pak se dozvím "Za dvě minuty konec!". Hm. Aneb jak vám dovede 15minut ve fyzice zkazit den.

Ale aby toho nebylo málo, tak mě opět někdo vytočil. Já nikomu nic nedělám, jen sedím, poslouchám a dělám si zápisky, ale prostě někteří lidé mají prostě problém a holt jsem asi dobrý terč. Ale já si nic nenechám líbit. Takže z dnešního školního dne jsem byla naprosto znechucená. Už se těším, až vypadnu pryč. Maturita a čáááo na VŠ :*

Ovšem nemůžu tvrdit, že všechny mé poslendí dny byly na nic. Víkend byl pravý opak. V pátek po škole jsme s Honzou vyjeli na víkendový pobyt do wellness. Dostali jsme jej k Vánocům a konečně jsme jeli. Takže to byl víkend relaxu a odpočinku. Bylo tam celkem dost sněhu a jedna naše procházka skončila stavbou našeho prvního společného sněhuláka, který měl skoro 2m. No, ostatně fotky najdete pod tímto textem ;) Jedno ráno jsem se probudila a byl zrovna východ slunce, takže jsem rychle popadla foťák a udělala jsem pár fotek.

A abych nezapomněla. Na poslední chvíli jsem poslala fotku do fotosoutěže ČD. A vybrali mi jí mezi 20nejlepších fotek. Tak kdyby jste měli 30sekund čas a dali mi hlas (email=hlas), tak by jste mi udělali radost. Hlasovat můžete zde > Děkuji

Chtěla by jsem to tady na blogu zase trošku oživit. Jak budu mít čas, tak v nejbližší době asi změním design a přidám nějaké články na zajímavé téma. Pokuď by jste měli nějaké přání na článek, kliďne napište a já o tom popřemýšlím ;)

...ten pohled na východ slunce byl parádní


[8.3. 2015] - Že by už?

8. března 2015 v 11:39 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Další týden utekl jako voda. A staly se (pro mě) dvě důležité věci Ve škole je to pořád stejné. Navíc se mi potvrdily informace o matematice ve 3.ročníku o učivu, které momentálně probíráme - variace, permutace, kombinace jsem už sama zjistila, že je to celkem blbé učivo a následující učivo Pravděpodobnost je prý ještě horší. Mám se na co těšit. Už abych z toho gymplu vypadla.

Ale teď zpátky k tomu podstatnému. Dostala jsem nabídku od mé kamarádky ze čtvrtého ročníku ze školy, jeslti by jsem jejich třídě vyfotila tablo. Tablo chtějí fotit na bazéně. Bude to pro mě nová zkušenost. Hrozně se těším a zároveň jsem malinko nervozní, jelikož se to musí opravdu povést a nemůžu to zkazit. Ale věřím, že se to určitě povede. Chci se na to trošku připravit - zajdu si tedy na bazén a potom zkusím vyfotit pár fotek. Přeci jen na bazéně jsem ještě nefotila, tak chci zjistit jaké tam jsou světelné podmínky atd. Se strejdou jsem dohodnutá, že když bych cokoli potřebovala, můžu si to od něj pujčit (odrazné desky, další stativ, objektiv,..). Máte tady někdo zkušenosti s focením tabla?

Asi o hodinu později, kdy jsem dostala nabídku na focení tablo, tak mi napsal kamarád, jesti by jsem nafotila reprezentační fotky týmu, který trénuje. S radostí jsem kývla. Budu doufat, že tyto dvě nabídky odstartují mé focení a budu dostávat nabídky častěji :)

A teď zase z jiného soudku. V pondělí večer jsem si šla zahrát volejbal. Byla jsem natěšená jak malá. Ve škole jsme volejbal hráli někdy na konci minulého roku. Ale to spíš hraje většina prstama, smečujou možná tak dva lidi, takže je to spíš jen taková pohodička. Ale pořádný volejbal jsem nehrála už hoodně dlouho a pak to taky tak vypadalo. Mé ruce byly asi po půl hodince hraní červené jak u začínající volejbalistky, která poprvé dostala pořádnou bombu :D Ze začátku jsem se tomu smála, ale po hodince už jsem měla malinké modřinky a ruce mě opravdu bolely. Kluci parádně smečovali a i tak jsem si to užila :3 A zároveň mě strašně mrzelo, že už nehraju. Věnovala jsem tomu tolik let... Ach jo.

V pátek jsem šla na párty společně s Honzou a Hankou, které už dobré znáte (jak z fotek, tak i z článků). Po dlouhé době jsem viděla i mou kamarádku Vendy. Poseděli jsme, pokecali a potancovali. Pak jsme měli skoro všichni nějakou krizi a únavu jsme na sebe přenášeli snad pohledem :D Včera jsem byla mrtvá celý den. A pulovina víkendu utekla nějak příliš rychle. Jedině na co jsem se včera těšila, byla postel a spánek :D

A jaký je můj dnešní plán? Němčina, němčina, němčina. Fuj. A přitom venku je tak nádherně a svítí sluníčko :3 Mmm, šla bych nejraději na celý den ven :3 A co budete dělat vy?

...společná fotka z pátku <3

Z hor rovnou na ples

1. března 2015 v 18:10 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Tento týden byl velmi náročný a neměla jsem pořádně čas. Ve škole se fakt zbláznili :D Ale naštěstí mám tento týden plný testu za sebou. Navíc jsem se těšila na víkend, takže to potom rychleji utíkalo.

V pátek jsme s taťkou ráno vyjeli na hory na Slovensko, konkrétně do Ski areálu Kubínská hoľa. Počasí nic moc - bylo zataženo, ale naštěstí nepršelo. Ve vyšších stanicích byla mlha, takže jsem viděla asi na 5m a pak jedno velké NIC. Takže se jezdilo celkem blbě. Sníh byl mokrý a těžký, takže jízda byla o něco namáhavější. V sobotu se ale jezdilo parádně. Počasí se sice nezlepšilo, ale mlha na vrcholku ustoupila, sníh byl parádní a suprově jsem si zajezdila. Pak jsme si už jen zašli na oběd a jeli jsme domů.


Přijela jsem domů a asi za 2hodinky jsem už měla jít na ples. Takže jsem se akorát stihla sprchnout, najíst, umýt vlasy a už na mě zvonila kamarádka Lucka (znáte z videí), která mě měla učesat. Já si prostě na sobě neumím nic učesat. Maximálně culík, drdol a pletený copek. A ítm končím :D Lucka přišla dřív, takže jsem to moc nesíthala :D Účes ale byl za pul hodinky hotový, pak jsem se nalíčila a mezi tím jsme si ještě stihly dát kafe :D Chvilkově na mě padala únava, takže kafe mi celkem bodlo. Pak už najednou zase přišel Honza a měli jsme asi za 10minutek vyjít, ale ten čas tak rychle utíkal, že jsem ještě neměla nachystané věci a nebyla jsem oblečená na ples - a pruhledná ramínka jsou pořádně zlo! :D Nakonec jsme vyšly asi o pul hodiny později. A ještě jsme stihli udělat dvě fotky z Intaxu :P

Měla jsem celkem dost energie, takže jsme si parádně zatancovali, shlédli jsme vystupení mažoretek, trubačů a transvestitů. V tombole jsme vyhráli slevovou poukázku pro kancelářské potřeby a poukázku na komplexní kosmetické poradenství péče o pleť a líčení. Domů jsme šli asi ve 2hod ráno. A byla jsem šťastná, že si konečně po celém dlouhém dni můžu lehnout do své postele :3 A jaký byl váš víkend?

...s mamčou a Honzíkem ;)