Fotonávod / 1.část - Jak vložit film do fotoaparátu Instax?

26. dubna 2015 v 17:22 | zRzQa |  Fotografování (tipy, rady,...)
Původní plán byl, natočit video a vše o mém fotoaparátu Instax 25 mini shrnout dohromady. Ovšem stále jsem se k videu nedostala a tak zatím udělám návody ve formě článku. V tomto článku najdete menší návod na to, jak správně vložit film do foťáku.

1) Prvním bodem je zakoupení filmu do Instaxu. Cena se většinou pohybuje okolo 250Kč za 10ks. Lepší je si filmy objednat na internetu. Balení se také prodává třeba i po 20kuse a cena je potém samozřejmě výhodnější. Já první tři filmy dostala jako dárek a tento film jsem si koupila zatím v kamenním obchodě. Ale našla jsem celkem dobrou cenu za balení 20ks na této stránce >. Na fotografii vidíte šipku na žlutý proužek. Ten je důležitý pro správně vložení filmu do fotoaparátu.
2) Otevřete foťák a tam, kde vidíte šipku je další žlutý proužek.
3) Vložte film tak, ať jsou proužky u sebe.
4) Po zavření foťáku stále uvidíte pro další kontrolu to, že máte film správně vložený.
5) Zapněte fotoaparát.
6) Po zmáčknutí spouště vám vyjede první "fotka" - je to pouze zkušební "snímek", který poté můžete s klidným srdcem vyhodit.
7) V daném okýnku vidíte, kolik fotografií vám ještě zbývá.

Jak vidíte, je to velmi jednoduché. Stačí si dávat pozor na žluté proužky a nic nemůžete zkazit. Navíc menší návod máte i v samotném foťáku. Článek jsem dělala také z toho důvodu, ať ti, co fotoaparát nemají a třeba mají v plánu si jej koupit, vidí jak foťák vypadáte i zvenitř. V 2.části by jsem se chtěla věnovat samotnému fotoaparátu a popisu (kde co je, k čemu to je, atd..).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karolína Karolína | 28. dubna 2015 v 20:26 | Reagovat

Ahoj vím,že to k tématu nepatří, ale stejně. Jak to máte na gymplu se sešitama, zvažuju jestlipoužívat šanony. Jakou máš zkušenost ty?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama