Upřímnost. Chtějí ji lidé opravdu slyšet?

1. dubna 2015 v 23:24 | zRzQa |  Články
Poslední 3roky zjištuji, že každý chce upřímnost a pravdu. A když jí někdo dostane, tak tu upřímnost jiného člověka neumí příjmout. Každý takový není, ale většina ano...

Na základní škole jsem do 8.třídy odpovídala vždy všem kladně - "Pomůžeš mi s tím?" a "Pošle mi to?" nebo "Můžu si to opsat?", apod. Jo, byla jsem v tomhle blbá. Pak jsem se už skutečně naštvala a začala jsem se už konečně učit říkat NE. A proč o tom píšu v článku, kde jsem se chtěla zaměřit na upřímnost? Jelikož je to šlo u mě jedno s druhým. Nejdříve jsem se začala učit v 9.třídě říkat NE a pak jsem se už začala učit říkat vše narovinu.

A povím vám, že se vám pěkně uleví. Štve vás něco na někom? Řekněte mu to. Chová se někdo jako naprostý debil? Tak mu to pořádně vpalte. Proč dělat, jako že ten člověk je svatý a to co dělá, vám absolutně nevadí? K čemu to je? Já vám to povím. K NIČEMU. Jednou stejně vybouchnete. Proto se snažím říct všechno hned.

Někdy to ale opravdu nedělá dobrotu. Ale bohůžel. Já už jsem se celkem naučila to v sobě opravdu nedržet. Někteří si možná myslí, že řeším hlouposti a maličkosti, ale není to pravda. Já si prostě nenechám líbit něco, co se mi nelíbí. A vy by jste to také měli dělat. Proč bychom měli dovolit, aby se k nám lidi hnusně chovali? Nemusíme si to nechat líbit. Dnešní doba je hnusná - každý druhý je falešný. Často si říkám, že jsem ráda, že se někdy více bavím s klukama. Ti aspoň vždy všechno řeknou tzv. "na plnou hubu". Většina holek se furt jen mezi sebou pomlouvá, nejdřív hrají na jednu stranu a pak zase na druhou. A když jim někdo něco řekne, tak jstee pak za toho, kdo se uráží apod. A mě už tohle fakt nebaví. Ztrácet čas a nervy řešením naprosto nepodstatných věcí. Bohůžel i přesto holt ticho nebudu.

Netvrdím, že jsem nikdy nikoho v minulosti nepomluvila. Ale kdo tohle nikdy neudělal? Ale od té doby, co jsem přišla na střední školu, se snažím říkat všechno narovinu a upřímně. Proč to nedělají i všichni ostatní? Však co se může stát? Někdo mi řekne, že ho na mě štve to a to a já mu zase řeknu svoje. Vyříkáme si to a v okej, ne? Proč to takhle nemůže fungovat...PROČ?!

Teď jsem řešila spíš mou reakci na chování lidí. A teď zase z jiné strany. Podle mě je fajn, když máte někoho a víte, že je k vám 100% upřímný. Příklad - jdete s kamarádkou do obchodu na nákupy - zkoušíte si třeba rifle a čekáte odezvu - řekne vám ta kamarádka "pravdu" (ať vás nenaštve či neurazí), že "vám to sluší, perfektně vám ty gatě padnou,atd.. " a nebo vám řeknou - "jsou hezké, ale příjde mi, že tě rozšiřujou, zkus si ještě jiné ;)". Já bych brala rozhodně druhou verzi. První verze sice asi potěší víc, ale není snad pravda důležitější než vlastní pocit z (falešné) pochvaly?

❤
ZDROJ: weheartit.com
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 leona leona | 2. dubna 2015 v 8:11 | Reagovat

Ano, i já jsem se učila říkat ne. A když někomu řeknu ne, tak jsou naštvaný, prostě oni kolikrát sami chtějí slyšet pravdu co si myslim, ale když jim tu pravdu řeknu tak mě nechápou a hned jsem za tu nejhorší ale když říkám pravdu tak je mi líp než když bych to v sobě držela. :-) Nechápu jejich logiku ale tak ať si žijou ve lži

2 Lea Lea | Web | 2. dubna 2015 v 9:30 | Reagovat

Na základce jsem byla taky za tu "hodnou" co pořád všem všechno půjčovala, pomáhala, ale nikdy se mi to nevrátilo a tak jsem taková přestala být.
Já se snažím v poslední době nepomlouvat, protože jsem někde četla, že pokud nechceš, aby ti druzí dělali to samé, nemáš to dělat ty jim. Jasně, že někdy něco řeknu, ale pak mě to mrzí.
Na názory na nákupech mám taťku. Ten mi vždycky řekne, že jsem si vybrala špatný kousek a naopak když se mu něco líbí vím, že je to vážně upřímný názor :)

3 Victoria Cool Victoria Cool | Web | 2. dubna 2015 v 21:06 | Reagovat

Já bych upřímnost celkem teď ocenila od kluků. Nevyznám se v nich. Jinak pěkný design :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama