Červenec 2015

Blog, věk, stereotyp, odvaha?

29. července 2015 v 21:59 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Krásný večer všem! Sice jsem měla v plánu udělat (foto) článek ohledně mé dovolené u moře (ze které jsem se vrátila teď v neděli), ale nějak jsem teď večer dostala náladu na úplně normální "kecací" článek o všem co mě zrovna napadne.

Začala bych tím, jak teď beru blog a vše okolo něj. Když se podívám do archívů a vidím tam roky 2008, 2009, 2010...až do tohoto roku, tak si říkám a uvědomuji si, jak můj zájem a nadšení klesá. A tak i přemýšlím, jestli je to věkem nebo něčím jiným (ale čím?). Když jsem si založila blog, tak první půl rok jsem moc nevěděla jak to všehno v blogovém světe funguje a holt jsem v 11letech s počítačem ještě moc neuměla. Nejaktivnější jsem pak byla do roku 2010 - to ovšem byly naprosto nesmyslné články a stále jsem vlastně nevěděla co od blogu chci. Následující rok 2011 byl trošku zlomový, kdy jsem zmírnila tempo a snažila jsem se zaměřit na to, ať mají články hlavu a patu. A to začala doba, kdy mě blogování naprosto dostalo. Od 2011 do 2013 (ještě i 2014) jsem byla naprosto nadšená a unešená blogerka. Minulý rok jsem sem tam udělala raději něco jiného,n ež abych sedla k počítači a vymyslela nový článek.

Ale povím vám, že tento rok je skutečně krizový. Nevím čím to je - jestli už mě to blogování omrzelo po těch 7letech nebo snad jestli už prostě mám jen jiné záliby než blog. Nechci ovšem s blogem skončit. Když už se k němu dostanu a mám chuť napsat článek, tak mě to skutečně baví. Ovšem je hloupost se do toho nutit. Přemýšlím, že tento rok jsou ty články pořád dokola a možná mě to už samotnu nudí (tímpádem vás už to musí nudit ultra-mega-moc). Proto bych měla asi popřemýšlet nad nějakým novým zaměřením blogu a zkusit něco jiného.

Také jsem vám chtěla ještě napsat o tom, jak jsem naprosto změnila názor na blogerku Petru (http://www.petralovelyhair.com/). Ještě do začátku tohoto roku mi byla naprosto nesympatická, možná mě lehce děsil její veliký úsměv ve videích (pardon) a možná mě ani nezajímal obsah jejího blogu. Teď se vše úplně otočilo a naprosto mě její stránka nadchla. Je to velmi krásná a sympatická kočka (s pěkným úsměvem. Jo a má krásné bílé zuby), která svému věku naprosto neodpovídá a má i můj obdiv. Navíc hlavně co mě nadchlo jsou vlogy. Líbí se mi jak vše dokumentuje a prostě blogování společně s jejím manželem naprosto žijou. V jejich videích je tolik pozitivní energie, že teď se už těším co dalšího natočí.

Pprávě její blog mě tak nějak "trkl" k tomu, abych zapřemýšlela nad tím mým upadajícím blogem. Možná uvnitř sebe bych strašně ráda chtěla točit vlogy a vím, že by mě to bavilo. Možná by to i tento blog zase vrátilo zpět na nohy. Videa jsem sice točila (asi do r.2013?), ale už asi na to nemám odvahu znova začít. I má spolužačka Lea (http://moimelea.blogspot.cz/) točí vlogy a uvnitř sebe jí to závidím, že prostě do toho šla.

Ale ať už to s mým blogováním dopadne jakkoli, blog prostě do mého života už patří tak či tak. Je to část mě a jsem ráda, že jsem v jedenácti letech najela na blog.cz a klikla na "Založit blog"! :) Nechci ať vám teď příjde, že se s vámi nějak loučím. To určitě ne!

A víte co? Strašně mě štve moje přezdívka na blogu! :D Ale ono je to těžké měnit po tolika letech, když mě pod tím zná už tolik lidí...

V pondělí večer jsme se konečně dokopala k něčemu, co už plánuji snad půl roku. Zapla jsem starý notebook, přetáhla jsem si všechny fotky na externí disk (snad 120GB fotek, uf), z disku do notebooku, kde jsem vše roztřídila do složek a správně jsem vše pojmenovala. A tak už mám ve svém notebooku všechny fotky a je vše hotové. Měla jsem v tom chaos, jelikož některé fotky byly v počítači, jiné ve starém notebooku a ty nejnovější byly v mém notebooku. A tato činnost mi zabrala snad 5hodin. A přiznám se, že jsem se pak další dvě hodiny prohlížela všechny staré fotky a vzpomínala jsem. No, šla jsem spát ve tři hodiny ráno...Ale stálo to za to!

...tuto fotku jsem našla při třídění fotek - foto z r. 2009 z Chorvatska. To jsem byla začínající malá blogerka! :D

Fotografie / Po plazmě

15. července 2015 v 18:37 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Zřejmě mě ve spánku políbila múza. Tak jsem vstala a proběhlo zhruba dvou minutové focení. A nová divná fotka je na světě. A víte co? Focení divných fotek mě baví. Ovšem úprava je někdy náročná - točila se mi z té fotky hlava.

Dnes jsem si udělala opět "výlet" do nemocnice na plazmu. Jakmile jsem vlezla do odběrové místnosti, tak jsem se musela začít smát. Sestřičky mají někdy opravdu zajímavé témata! :D Pro dnešek zakončovaly téma mužské ochlupení, minule jsme probíraly umělé řasy, jindy zase prsa, práci a většinou skončíme u chlapů. A víte co? Je to vlastně super. Většinou spíš jen poslouchám a bavím se! :D Ono alespoň nemyslím na tu jehlu, kterou mám zapíchlou v žíle. Ble.


Fotografie / Velké Karlovice, skanzen Rožnov

15. července 2015 v 0:32 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Dalo mi to velkou práci se dokopat k nějaké menší úpravě fotek a následné nahrání na blog. Ale nakonec jsem dala nějaký menší foto článek dohromady. Nějaké konkrétní téma to nemá, jelikož jsem byla s taťkou ve Velkých Karlovích, kde jsme jezdili na kole po přírodě, zajeli jsme se podívali do skanzenu v Rožnově a také do muzea v Karlovicích. Dále jsme udělali nečekanou návštěvu na chatě, tudiž fotky jsou skutečně z různých míst.

Kupodivu nám počasí vyšlo naprosto parádně. Už jsem si skoro zvykla - když má taťka volno, tak z 99% vždy prší.
Vyzkoušej logickou hru thinkBin!

8. července 2015 v 20:50 | zRzQa |  Články
Zdravím všechny mé čtenáře! Velmi ráda bych vám představila skvělou mobilní hru, kterou vytvořil můj přítel Honza. Jedná se o logickou hru, ve které hráč řeší různé matematické příklady (prosím POZOR - nezalekněte se hned slova "matematické".Zvládla jsem to i já a to nejsem žádný matematik) které pak následně převádí do binárního zápisu. Může to znít sice složitě, ale princip je velmi jednoduchý a do hry se dostanete velmi rychle.

Navíc nám studentům teď začaly prázdniny a holt všichni rychle vypadneme ze školního rytmu. Proto není špatné si ve volné chvilce trošku potrápit mozek ;-)


A teď k samotné hře. Udělala jsem vám na ukázku tři screeny. Na první je samotný úvod a jakýsi "rozcestník" kde naleznete také možnost "How to play". Zde je velmi přehledný a jednoduchý návod, který určitě všichni pochopíte. Dále zde najdete samozřejmě "Play" (tak vstoupíte do hry) a také "Credits" (různé informace o hře). Dále na úvodní stránce naleznete tři obrázky:

Pohár - zde naleznete žebíček a můžete se podívat, na jakém místě jste a jak jste na tom oproti ostatním
Medaile - tady můžete vidět všechny vaše úspěchy
Delete ADS - zrušení reklamy

Na prostředním screenu můžete vidět vaše "záchytné" levly - tzv. checkpointy. Po každém třetím levlu se vám vaše aktuální skóre uloží a můžete v něm pokračovat později. Poslední screen je již ze samotné hry. Jak můžete vidět, tak příklady na začátku jsou velmi jednoduché (a máte na to dost času) a k těm složitějším se dostanete postupně. Cílem této hry je potrápit mozkové závity každého hráče a nenásilnou formou přiblížit svět nul a jedniček.


A jak se to vlastně hraje? Jelikož návod máte ve hře, tak vám to tady popíšu pouze stručně (a pokud možnost tak i jednoduše). Takže máte čtyři čtverečky (jejich počet se postupně zvyšuje), které znázornuji mocniny dvou (tj. 8, 4, 2, 1). Jako pomoc pro začátky vám slouží otázník, na který když kliknete, tak po dobu držení se vám ukáže "nápověda" - tzn. kde jaké číslo ve čtverečku je. Ale pokračujeme dále. Máte-li v zadání číslo 6, tak to můžete rozložit jako4 + 2, takže zatrhnete dva čtvereky a to 4 a 2. Vy to ale uvidíte jako 0110. Jako další příklad uvedu např. číslo 9 > to lze rozdělit jako 8 + 1 > tedy z toho vznikne 1001.

Náročnost příkladů se postupně zvyšuje. Ze začátku začínáte na jednoduchém sčítání, potom odčítání, dělení, násobění, atd...

Věřim, že tento popis byl lehce vyčerpávající a mnohem lépe jej pochopíte ve fotonávodu, který najdete ve hře. A jaké jsou vlastnosti této hry?

• Svižná hratelnost
• Jednoduché ovládání
• Sebezdokonalování se v základních matematických operacích
• Získávání nových matematických znalostí

V této době je již samozřejmostí, že i thinkBin má svou stránku na facebooku, kterou můžete nalézt ZDE


Pokud tě tato hra zaujala, tak neváhej a stáhni si jí zcela zdarma! Je určena pro mobily a tablety s androidem.