Vyzkoušej logickou hru thinkBin!

8. července 2015 v 20:50 | zRzQa |  Články
Zdravím všechny mé čtenáře! Velmi ráda bych vám představila skvělou mobilní hru, kterou vytvořil můj přítel Honza. Jedná se o logickou hru, ve které hráč řeší různé matematické příklady (prosím POZOR - nezalekněte se hned slova "matematické".Zvládla jsem to i já a to nejsem žádný matematik) které pak následně převádí do binárního zápisu. Může to znít sice složitě, ale princip je velmi jednoduchý a do hry se dostanete velmi rychle.

Navíc nám studentům teď začaly prázdniny a holt všichni rychle vypadneme ze školního rytmu. Proto není špatné si ve volné chvilce trošku potrápit mozek ;-)


A teď k samotné hře. Udělala jsem vám na ukázku tři screeny. Na první je samotný úvod a jakýsi "rozcestník" kde naleznete také možnost "How to play". Zde je velmi přehledný a jednoduchý návod, který určitě všichni pochopíte. Dále zde najdete samozřejmě "Play" (tak vstoupíte do hry) a také "Credits" (různé informace o hře). Dále na úvodní stránce naleznete tři obrázky:

Pohár - zde naleznete žebíček a můžete se podívat, na jakém místě jste a jak jste na tom oproti ostatním
Medaile - tady můžete vidět všechny vaše úspěchy
Delete ADS - zrušení reklamy

Na prostředním screenu můžete vidět vaše "záchytné" levly - tzv. checkpointy. Po každém třetím levlu se vám vaše aktuální skóre uloží a můžete v něm pokračovat později. Poslední screen je již ze samotné hry. Jak můžete vidět, tak příklady na začátku jsou velmi jednoduché (a máte na to dost času) a k těm složitějším se dostanete postupně. Cílem této hry je potrápit mozkové závity každého hráče a nenásilnou formou přiblížit svět nul a jedniček.


A jak se to vlastně hraje? Jelikož návod máte ve hře, tak vám to tady popíšu pouze stručně (a pokud možnost tak i jednoduše). Takže máte čtyři čtverečky (jejich počet se postupně zvyšuje), které znázornuji mocniny dvou (tj. 8, 4, 2, 1). Jako pomoc pro začátky vám slouží otázník, na který když kliknete, tak po dobu držení se vám ukáže "nápověda" - tzn. kde jaké číslo ve čtverečku je. Ale pokračujeme dále. Máte-li v zadání číslo 6, tak to můžete rozložit jako4 + 2, takže zatrhnete dva čtvereky a to 4 a 2. Vy to ale uvidíte jako 0110. Jako další příklad uvedu např. číslo 9 > to lze rozdělit jako 8 + 1 > tedy z toho vznikne 1001.

Náročnost příkladů se postupně zvyšuje. Ze začátku začínáte na jednoduchém sčítání, potom odčítání, dělení, násobění, atd...

Věřim, že tento popis byl lehce vyčerpávající a mnohem lépe jej pochopíte ve fotonávodu, který najdete ve hře. A jaké jsou vlastnosti této hry?

• Svižná hratelnost
• Jednoduché ovládání
• Sebezdokonalování se v základních matematických operacích
• Získávání nových matematických znalostí

V této době je již samozřejmostí, že i thinkBin má svou stránku na facebooku, kterou můžete nalézt ZDE


Pokud tě tato hra zaujala, tak neváhej a stáhni si jí zcela zdarma! Je určena pro mobily a tablety s androidem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mima Mima | 8. července 2015 v 21:12 | Reagovat

Vyzerá to veľmi pekne, idem skúsiť nainštalovať, už len kvôli podpore tvojho priateľa. Ale verím, že to bude super ;).

2 Petr Petr | E-mail | Web | 29. srpna 2015 v 13:49 | Reagovat

Jé díky za tip, to si stáhnu! Na tvoje stránky jsem narazil náhodou (procházel jsem svou mejlovou schránku.. museli jsme si dřív něco napsat) a dovolil jsem si tě přes e-mail pozvat na mou FB stránku. Pokud shlédneš i web budu rád. Jinak hodně štěstí. Některé fotky co jsem tady tak zběžně shlédl jsou moc pěkné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama