Srpen 2015

Letní prázdniny 2015

29. srpna 2015 v 16:48 | zRzQa |  Články
Můj plán "Jo! Celé prázdniny budu psát články o tom, kde jsem byla a přidám na blog plno fotek!" nevyšel. Tak jsem se na konci těchto prázdnin rozhodla udělat takový malý souhrn toho, co jsem vlastně celé prázdniny dělala. Vzala jsem to velmi stručně. A jak jste si užili letošní prázdniny?


...toto je závěr z celodenního výletu - nádherný výhled ze Svatého kopečku (výška 363m) v Mikulově. Na ten kopec vyšel i můj 78letý dědeček! Cesta zpátky byla trošku problémová - byla už opravdu tma a kdybych neměla mobil, tak bych někde na 100% zakopla. Závěr cesty byl kamenitý a já měla žabky... Pro příště vím, že nahoru musím jedině v teniskách! :D

Více najdete v celém článku!

Fotografie / Orosené pavučiny

19. srpna 2015 v 23:11 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Dnes jsem byla celý den na výletu (společně s mamkou a bráchou). Cestou nahoru mě ovšem naprosto zaujaly malé orosené pavučinky. A tak jsem si jich pár zkusila nafotit. Pak jsem uznala, že kdybych měla nějaký makro objektiv, tak by to byla naprostá paráda. Ale nakonec jsem i tak s fotkama spokojená a napadlo mě, že vám je ukážu.


...více najdete v celém článku.

Fotonávod / Šperky - Řetízkový set

10. srpna 2015 v 18:05 | zRzQa |  Když zRzQa tvoří šperky..
V galanterii jsem objevila (mezi věcmi pro tvorbu šperků) slevněné barevné řezítky. Vzala jsem si tedy tyto tři odstíny s tím, že jsem už měla v hlavě přesný nápad. Finančně mě věci na tento set vyšly velmi levně. Jeden řezítek (1m) stál pouhých 14 Kč a kolečka za 15 Kč. Zapínání jsem měla již doma, takže to jsem již nekupovala. Tvorba tohoto setu mi zabrala asi půl hodiny. A jak jsem jej vytvořila a co jsem k tomu potřebovala? Čtěte dále.


Co budete tedy potřebovat k tvorbě řetízkové setu? Menší kleště a dále nějaké kleště, se kterými je možno něco oddělit. Dále samozřejmě řetízky různých barev (TIP - efektně může vypadat i varianta stříbrného a černého řezítku). A nakonec kolečka a zapínání (není na fotce).


V prvním kroku spojte všechny řezítky dohromady - k tomu vám vystačí jedno větší kolečko (já použila kolečko o průměru 8mm). Nejdřív si udělejte ZÁKLADNÍ - řezítek, který bude nejkratší - tak ať vás to neškrtí! Aby jste vytvořilo ten efekt, že každý další řezítek bude kratší, tak si určete nějakou délku (já si určila 3cm). Druhý řezítek bude o 3cm delší než ten ZÁKLADNÍ. A pak zase dále - třetí řezítek bude o 3cm delší než ten druhý řezítek. A tak je to stále dokola.

Samozřejmě si můžete určit jinou míru než 3cm. Čím kratší míra bude, tím budou řezítky blíž u sebe a naopak.Až budete mít řetízky připravené, spojte všechny konce řezítků do dalšího kolečka (já použila opět 8mm). Já přidala ke každému kolečku ještě jedno další kolečko. Teď už jen připevněte zapínání.

K náhrdelníku jsem si vytvořila i náramek. Tentokrát jsem řetízky zkrátila na stejnou velikost. Na oba konce jsem připevnila kolečka a nakonec zapínání. A je hotovo!