Říjen 2015

Fotografie / První podzimní...

30. října 2015 v 20:32 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Dneska jsem jsem volné dopoledne a tak jsem vyrazila sama na menší procházku s foťákem, nůžkama a igelitkou. Proč? Šla jsem sbírat nějaké věci na vánoční věnce (šišky, bukvice, šípky, atd..) a zároveň jsem chtěla něco málo vyfotit... Podzim je jedno z nejkrásnějších období v roce a tak by byla škoda to promeškat. Ovšem nejraději bych vyrazila někam dál, do lesa a to by byl teprve pořádný podzim! :-)

Navíc jsem měla menší tvořivou hodinku. Jestli to půjde, tak vše uvidíte v dalším článku :) A teď už konečně ty fotky! :)
Halloween / Můj kostým na párty

28. října 2015 v 21:13 | zRzQa |  Články
Zdravím všechny nadšence halloweenu! Včera jsem byla na párty s mou kamarádkou Luckou. Téma bylo naprosto jasné - halloween. A jelikož já i Lucka jsme takoví tvořiví blázni, tak jsme samozřejmě musely mít #homemade kostým. Jako první s nápadem přišla Lucka - že teda půjde za lišku. Já měla pár nápadů, ale pořád jsem váhala a nakonec jsem si řekla, že půjdu teda teda také za zvíře a vybrala jsem si zajíčka.

S Luckou jsme obešly asi čtyři second handy a dvě papírnictví. A co jsem si koupila já ke svému kostýmu? 1x růžový "gumový" papír A4 (20kč), 5x chlupatých bílých drátků (1ks/4Kč), růžovou stužku (10Kč), růžový závěs (látka podobná tylu) za 32Kč, bílé šaty (60kč), bílá barva na obličej (20kč), růžovou vlnu (22Kč).


POSTUP:
  • Uši - vystřihla jsem si dva totožné tvary (podobné uším :D), kolem dokola jsem nalepila ty bílé drátky pomocí lepící pistole. Vybrala jsem si je proto, protože jsem chtěla uši tvarovat a také se mi líbil nápad "chlupatého" vzhledu - tedy alespoň toho okraje uší. Vyloženě bílou chlupatou látku jsem nenašla. Uši jsem poté bílou temperkou pomalovala. Dále jsem obětovala růžovou čelenku, na kterou jsem uši lepící pistolí přilepila.
  • Sukně - koupila jsem si bílé šaty a nakonec jsem je celé rozstříhala a použila jsem pouze bílou spodničku. Bílou sukni doma nemám a nikde jsem jí nemohla sehnat, proto jsem musela koupit rovnou celé šaty. Se šitím mi pomohla moje hodná babička. Jelikož toho na šití bylo hodně a v ruce by to trvalo 100let, tak vše bylo hotovo velmi rychle na šicím stroji (který já doma nemám a šila jsem se na něm pouze jednou za život...). Na bílou spodničku jsme přišily růžový závěs. Udělaly jsme na vršku pravidelné sklady, aby se sukně nebyla pouze "rovná". Nakonec jsem přišila růžovou stužku. A vyšla z toho tato nádherná roztomilá sukně :3 Jsem z ní naprosto nadšená.
  • Líčení - začala jsem bílou barvou na obličej - udělala jsem základ pro zuby. Dále jsem bílou plochu obtáhla černou linkou a udělala jsem čáry a tak jsem vytvořila dojem zubů. Oči jsem nalíčila černým kouřovým líčením. Obličej jsem vystínovala pomocí hnědé, růžové a bílé barvy (k líčení jsem použila věci k normálnímu líčení. Nejsou to žádní speciální barvy na obličej). Špičku nosu jsem nabarvila růžovým stínem na oči a domalovala jsem vousky. Nakonec jsem si zvýraznila obočí.
  • Bambulka - vystřihla jsem si z tvrdého papíru kruh. Do něj jsem si kružítkem udělala menší kruh a ten jsem vystřihla. A pak jsem začala vlnu motat kolem papíru. Je potřeba udělat dostatečnou vrtvu, ať je bambulka pořádně hustá. Nakonec jsem vlnu po okraji kruhu ustřihla a stáhla dalším kusem vlny.
S výsledkem jsem maximálně spokojená. Dle slovních reakcí na párty se nám to povedlo a my jsme si náši dámskou jízdu parádně užily! A tady máte společnou fotku s Luckou. A jak vidíte, její kostým a líčení je naprosto parádní! :)

...více fotek najdete v celém článku!

Fotografie / Ořechy

9. října 2015 v 14:53 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Ve středu večer proběhla rychlo akce alá domluva, že ve čtvrtek ráno půjdu opět na menší chirurgický zákrok. Můžete hádat - byla jsem na tom snad už 6x (!!!) a stále se to vrací. Zarůstá mi nehet a pak to prostě děsně bolí. A momentálně nebylo jiné řešení, než dát opět kousek nehtu pryč. Ono to zase za půl roku doroste a tento zamotaný kolotoč začne znova. Ovšem tentokrát jsem dostala tip na zákrok s laserem. Takže do toho půjdu a snad už bude po problému (snad).

Takže teda včera jsem naklusala (dojela :D ) do nemocnice, za 15min hotovo a jela jsem domů. Takže jsem si dala do dneška klidový režim na nohu, protože se mi holt vždy špatně chodí.

Dnes jsem teda měla volný den. Zakotvila jsem v kuchyni, dala nohu nahoru a louskala jsem dopoledne 3hodiny ořechy. A pak mi z toho vyšlo pár fotek. Prosím, nechci vidět ořechy minimálně rok. Děkuji. Loučím se.
Focení s mým báječným chlapem / 4.10. 2015

4. října 2015 v 17:20 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Plánovali jsme společné focení už dlouho, ale buď nebyl čas a nebo nám zrovna nevyšlo počasí. Dnešní slunečné dopoledne bylo naprosto ideální pro focení. Sice nakonec jsme fotili v takové staré venkovní chodbě, takže příroda tam nešla vůbec vidět, ale to nevadí. Je to zase něco jiného než naše obyvklé fotky.

Už mě to trošku štvalo - pořád jsem fotila ostatní a já sama s Honzou žádné nové fotky neměla. Mám vždy představu o výsledných fotkách a né každý to tak umí vyfotit. Takže ačkoli je práce se stativem zdlouhavá, tak jsem s výsledkem spokojená. Ale i tak bych se nechala ráda nafotit s Honzou od někoho jiného :) No a tady jsou dnešní fotky... Co na ně říkáte?