Leden 2016

Náhrdelníky / Perličky na lanku

31. ledna 2016 v 21:52 | zRzQa |  Když zRzQa tvoří šperky..
Zhruba před 4lety jsem začala dělat různé šperky z perliček. Tedy, spíš to byly jen náušnice. Teď jsem se tomu více jak 2roky nevěnovala. O Vánocích, kdy jsem sháněla dárky, tak jsem našla určitý styl náhrdelníků. A napadlo mě, že to přece nemůže být tak těžké a můžu to zkusit vyrobit sama.

Zjistila jsem si tedy co je k tomu potřeba. Plno perliček jsem měla doma, ale nějaké pěknější (=dražší) jsem dokoupila. Nejradžší položkou pro tvorbu tohoto náhrdelníků byl to "střírbné" lanko (cca 90Kč), ale je tam toho dost, takže se to vyplatí a ve výsledku to vlastně není ani tak drahé. Dále jsem potřebovala zapínání, které mi doma chybělo. A další důležitou věcí jsou ty "zamačkávací plíšky". Už jsem zapomněla, jak se to přesně jmenuje. Pardon O:) Je-li tady někdo, kdo ví, jak se to jmenuje, tak pište! ;)

Nejdřív jsem si vyměřila lanka (dvě nebo tři). Vždy se musely lišit délkou (tedy třeba vždy o 3cm kratší. Poté jsem začala navlékat perličky a vždy jsem je upevnila tím "plíškem", který jsem zamáčkla pomocí kleští. A tak jsem pokračovala. Jelikož nejsem v tomhle příliš zkušená, tak styl zapínání jsem si vymyslela sama. A funguje (a hlavně - drží! :D ).

Ve výsledku jsem vyrobila dva sety (viz. 1foto, druhý set jsem zapomněla vyfotit) a potom dva samostatné náhrdelníky.

Myslím, že na první pokus to není špatné. Mnohem lepší by to bylo fotit na postavě, ale dárečky jsou již dávno rozdané. Sice jsem točila postup tvorby, ale mám celkem problém s programem na úpravu videí. Takže video bohužel nemám.
Recept / Snídaně - Banánové lívanečky

24. ledna 2016 v 13:12 | zRzQa |  Návody
V pátek jsem šla brzo spát a tak jsem i v sobotu poměrně brzy vstávala. Měla jsem nejaké akční ráno a tak jsem mamce udělala snídani. Poprvé jsem zkusila banánové lívanečky s jahodama. Příliš nevařím, takže i z toho lehkého jídla jsem měla radost. Jednoduché, rychlé a chutné.

Doba přípravy: cca do 15min
Co budete potřebovat? (pro cca 9 lívanečků)
 • 3 vejce, 3 banány, trošku másla, cukr, kakao, ovoce na ozdobu (jahody, banány,...)
Jak na to?
 • Do misky nalámejte banány
 • Přidejte 3 vajíčka
 • Rozmixujte
 • Na pánev dejte trošku másla
 • Nalejte trošku hotové směsi na pánev. Mě se na pánev vejdou tři lívanečky.
 • Jakmile to bude možné, otočte lívanečky. Pozor, ať se vám nespálí. (* Můj první lívaneček letěl do koše. Otočila jsem ho pozdě :D)
 • A je to hotovo. Stačí jen pocukrovat, popř. přidat i trošku kakaa a nakonec ozdobte ovocem.
* Fotonávod najdete v celém článkuMilý 2016, doufám, že ti nakopu zadek

3. ledna 2016 v 18:39 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Upřímně řečeno, tento rok to bude pořádná "sranda". Čeká mě tolik důležitých věcí, že se toho už lehce bojím, ale na druhou stranu doufám, že tomuto roku nakopu zadek a všechno zvládnu. Sama jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. A jaké jsou mé plány?

 1. Tento rok bych si chtěla udělat mé oficiální webové stránky o focení.
 2. Musím se už konečně rozhodnout, kam chci jít na vysokou školu. Ano, jsem DIVNÁ a stále to nevím. Mám pocit, že se mě na výběr VŠ ptá už snad každý a to snad každý den. Ono nejlepší je jít z gymplu snad jen na medicínu a nebo na práva. Ale problém je v tom, že mě k tomu nic netáhne. Takže co teď. V dnešní době je každá druhá VŠ stejně na nic. Pokud nestudujete ty dva zmíněné obory, tak mám pocit, že stejně tak 3/4 lidí pak po škole dělá úplně něco jiného... Takže něco studujete a pak potkám na poště paní (za přepážkou), která má na jmenovce titul Ing. A pak se tak zamyslím, že je to fakt v háji. Nechci jít studovat něco, co mě nebude bavit a nebo něco, co mě bude bavit, ale pak zase budu mít problém sehnat práci. Proto se stále nemůžu rozhodnout a mám pocit, že žádná z vysokých škol (nad kterými uvažuji) není ideální. Hm.
 3. Chtěla bych začít tento rok běhat. Nějak pravidelně. Možná, že až najedu pořádně do učení k maturitě, tak to bude fajn uvolnění a relax. Tak snad to mé "běháníčko" výjde. Ostatně má ortéza na koleno to jistí! :D
 4. Dočíst knihy k maturitě. Já čtu vlastně ráda, jen jsem si na to od prváku (na gymplu) nenašla pořádně čas a tak se mé pravidelné čtení velmi rychle vytratilo... :D
 5. Připravit se na maturitu. Hned první den v tomto roce jsem si udělala supr plán v excelu alá příprava na maturitu. Hodně lidí mi řekne (a řeklo už), že je uplná blbost, abych se učila už od ledna. Ale ono, já kdybych se měla učit týden před tím, tak se raději půjdu zabít, než abych měla unést ten šílený stres. Takže radši pomalu, v klidu a pak si to zopakuju. Lepší takhle, než abych pak nestíhala, umírala únavou a bláznila ze stresu.
 6. Chtěla bych si koupit nový objektiv. Jen ještě nevím jaký, za kolik a kdy ho koupím... :D
 7. Pokud bude čas (!), chtěla bych nafotit alespoň jedno tablo.
 8. Zvládnout maturitu. Prostě to prolézt. Nebudu tady říkat, že to chci dát na jedničky. Momentálně jsem na tom tak, že budu ráda, když to prostě nějak prolezu. Co víc dodat.
 9. Pak snad budu slavit úspěšnou maturitu... :D
 10. No a pokud vše ohledně maturity výjde, tak v září hurá (?) na výšku.
 11. Už pár let mám menší sen - chtěla bych jet do PAŘÍŽE. Takže snad si během příštího roku našetřím peníze a pojedu!
 12. Tento rok budu mít kulatiny (zní to, jako bych je měla mít za chvíli, ale mám je až 12.12. :D Takže až na konci roku = takže je to až za dlouho :D ) a chtěla bych si uspořádat nějakou dost dobrou PÁRTY s lidmi, které mám ráda!
Možná vám teď příjde, že tu maturitu hrotím a nějak to v tomto článku příliš řešíma, mám z toho nervy, atd... Ale podle mě z toho měl nervy snad úplně každý a až potom, byl každý frajer. Plno lidí říká, jak jaká je maturita fraška, jak je to lehké oproti zkouškám na VŠ. Já vám to neberu, ale maturita je prostě taková první zkouška, tak co :) ...

Na závěr bych vám všem chtěla popřát vše nejlepší do tohoto roku - ať se vám splní vaše sny, vše úspěšně zvládnete a budete celý rok zdraví. Zdraví je to nejdůležitější co máte. Já o tom vím své a vážím si chvílí, kdy mě nic netrápí. Takže snad bude pro vás tento rok ještě lepší, než minulý a budete spokojeni a šťastní! Moc vám to všem přeji!

amazing, grunge, and beautiful pictures image
Zdroj: http://weheartit.com/