Milý 2016, doufám, že ti nakopu zadek

3. ledna 2016 v 18:39 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Upřímně řečeno, tento rok to bude pořádná "sranda". Čeká mě tolik důležitých věcí, že se toho už lehce bojím, ale na druhou stranu doufám, že tomuto roku nakopu zadek a všechno zvládnu. Sama jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. A jaké jsou mé plány?

 1. Tento rok bych si chtěla udělat mé oficiální webové stránky o focení.
 2. Musím se už konečně rozhodnout, kam chci jít na vysokou školu. Ano, jsem DIVNÁ a stále to nevím. Mám pocit, že se mě na výběr VŠ ptá už snad každý a to snad každý den. Ono nejlepší je jít z gymplu snad jen na medicínu a nebo na práva. Ale problém je v tom, že mě k tomu nic netáhne. Takže co teď. V dnešní době je každá druhá VŠ stejně na nic. Pokud nestudujete ty dva zmíněné obory, tak mám pocit, že stejně tak 3/4 lidí pak po škole dělá úplně něco jiného... Takže něco studujete a pak potkám na poště paní (za přepážkou), která má na jmenovce titul Ing. A pak se tak zamyslím, že je to fakt v háji. Nechci jít studovat něco, co mě nebude bavit a nebo něco, co mě bude bavit, ale pak zase budu mít problém sehnat práci. Proto se stále nemůžu rozhodnout a mám pocit, že žádná z vysokých škol (nad kterými uvažuji) není ideální. Hm.
 3. Chtěla bych začít tento rok běhat. Nějak pravidelně. Možná, že až najedu pořádně do učení k maturitě, tak to bude fajn uvolnění a relax. Tak snad to mé "běháníčko" výjde. Ostatně má ortéza na koleno to jistí! :D
 4. Dočíst knihy k maturitě. Já čtu vlastně ráda, jen jsem si na to od prváku (na gymplu) nenašla pořádně čas a tak se mé pravidelné čtení velmi rychle vytratilo... :D
 5. Připravit se na maturitu. Hned první den v tomto roce jsem si udělala supr plán v excelu alá příprava na maturitu. Hodně lidí mi řekne (a řeklo už), že je uplná blbost, abych se učila už od ledna. Ale ono, já kdybych se měla učit týden před tím, tak se raději půjdu zabít, než abych měla unést ten šílený stres. Takže radši pomalu, v klidu a pak si to zopakuju. Lepší takhle, než abych pak nestíhala, umírala únavou a bláznila ze stresu.
 6. Chtěla bych si koupit nový objektiv. Jen ještě nevím jaký, za kolik a kdy ho koupím... :D
 7. Pokud bude čas (!), chtěla bych nafotit alespoň jedno tablo.
 8. Zvládnout maturitu. Prostě to prolézt. Nebudu tady říkat, že to chci dát na jedničky. Momentálně jsem na tom tak, že budu ráda, když to prostě nějak prolezu. Co víc dodat.
 9. Pak snad budu slavit úspěšnou maturitu... :D
 10. No a pokud vše ohledně maturity výjde, tak v září hurá (?) na výšku.
 11. Už pár let mám menší sen - chtěla bych jet do PAŘÍŽE. Takže snad si během příštího roku našetřím peníze a pojedu!
 12. Tento rok budu mít kulatiny (zní to, jako bych je měla mít za chvíli, ale mám je až 12.12. :D Takže až na konci roku = takže je to až za dlouho :D ) a chtěla bych si uspořádat nějakou dost dobrou PÁRTY s lidmi, které mám ráda!
Možná vám teď příjde, že tu maturitu hrotím a nějak to v tomto článku příliš řešíma, mám z toho nervy, atd... Ale podle mě z toho měl nervy snad úplně každý a až potom, byl každý frajer. Plno lidí říká, jak jaká je maturita fraška, jak je to lehké oproti zkouškám na VŠ. Já vám to neberu, ale maturita je prostě taková první zkouška, tak co :) ...

Na závěr bych vám všem chtěla popřát vše nejlepší do tohoto roku - ať se vám splní vaše sny, vše úspěšně zvládnete a budete celý rok zdraví. Zdraví je to nejdůležitější co máte. Já o tom vím své a vážím si chvílí, kdy mě nic netrápí. Takže snad bude pro vás tento rok ještě lepší, než minulý a budete spokojeni a šťastní! Moc vám to všem přeji!

amazing, grunge, and beautiful pictures image
Zdroj: http://weheartit.com/
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Domča Domča | 3. ledna 2016 v 21:45 | Reagovat

Zveřejníš prosím tu tabulku, plán jak sis dělala v Excelu?

2 Forge Forge | E-mail | 3. ledna 2016 v 21:58 | Reagovat

Jen pár slov k tomu výběru školy. V dnešní době se nehraje na to, jakou školu studuješ (byť ano, některých se určitě vyvarovat, ale rozhodně neplatí, že kvalitu najdeš jen v Praze, Brně a Olomouci, to pozor), ale jakému oboru se chceš věnovat a podle toho vybíráš školu. Ani kamenné univerzity, tj. ve městech, které jsem zmínil, nedovedou kvalitně obsáhnout vše, liší se to obor od oboru. Ale o tom by se dalo povídat... Nestuduj něco, co tě nebaví, jen proto, že je za to více peněz (což je otázka, každým dnem se to může změnit, ne, že ne) - budeš pak dělat celý život něco s vědomím, že je to práce. Říká se, že když děláš to, co tě baví, máš to zaplacené dvakrát.
Pokud jde o to, že s tím, co vystuduješ, pak nenajdeš uplatnění... to se totiž váže na několik věcí. Předně na to, jestli chceš být v tom, co děláš/studuješ nejlepší, zkrátka jestli to neděláš jenom proto, abys to měla. Děláš-li to s odhodláním, věnuješ tomu ten čas a energii, pak si toho dříve nebo později někdo všimne a zájem o tě bude.
Dalším faktorem je to, zda je člověk ochotný za prací cestovat, resp. se kvůli ní přestěhovat. Pokud ne, pak se samozřejmě nemůže divit, že okruh nabídek bude užší.
Jak jsem už zmínil, to, které odvětví, obor najde "jistě" uplatnění, se zvláště v dnešní době mění co pár let. Není pravdou, že právník má své jisté, naopak, stejně jako je dnes všude kupa ekonomů...
Zatracují se humanitní obory... ale zejména ty (pochopitelně i mezi nimi je třeba hledat náročné, u kterých, abys je absolvovala, musíš překonat zejména sebe samu) tě naučí rozvíjet kritické myšlení, jazyky, pracovat s informacemi a zpracovávat je - a po tom obecně je dnes mezi firmami největší poptávka. Když to spojíš s dovednostmi, které už ovládáš - vytvářet grafiku, tvůj tvůrčí potenciál, případně další, kterými se zde nechlubíš... pak mi věř, že nemáš špatně našlápnuto.
V každém případě by to ale mělo být něco, co tě baví.
Vzhledem ke tvému focení, nápaditosti, kterou oplýváš, mne hned napadá Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, což je nejlepší místo pro rozvíjení v tomto směru v zemi... jenže tamní obor je pouze kombinovaný, tedy platí se a je určen pro ty, co již mají nějakou zkušenost a třeba se i fotografováním živí, což chápu, že v tuto chvíli asi dělat nehodláš. Nicméně, nepochybuji o tom, že by to byl pro tebe přínos, třebaže v budoucnu...

3 zRzQa zRzQa | Web | 3. ledna 2016 v 22:27 | Reagovat

[2]: Chci studovat co mě baví, ale nevím, jestli bych v tom pak našla uplatnění. Jsem takový spíš kreativní člověk (focení, tvorba, grafika, baví mě i kreslit, atd...) a nevím, jestli zrovna tyto obory jsou ty pravé na studium.
Ono ať už si vyberu jakoukoli školu, chci určitě zkusit už během výšky to focení - tzn. chci si pronajmout místnost a udělat nějaký menší foto ateliér, kde budu mít pro začátek nějaké základní vybavení (tj. hlavně pozadí a světla). To bych určitě chtěla zkusit a buď se mi v tom bude dařit nebo ne. A když ne, tak právě potřebuju mít nějaký obor, kterým bych to vše mohla "zachránit" a najít si pak práci, která by mě živila a vydělala bych si prostě nějaké slušné peníze. Nechci žít zase na pokraji chudoby :D , ale zase netíhnu k tomu, abych byla nějaký milionář.
Ale problém je, že prostě nevím jaký obor si zvolit... S focením to tedy určitě zkusím..a teď vybrat tu školu ;)
O škole v Opavě jsem něco četla, ale focením se ještě neživím a tolik zkušeností ještě nemám.
Moc ti děkuji za tvůj názor! ;)

[1]: Možná později, protože zatím ho mám vyplněný pouze na leden. ;-)

4 Daysy Daysy | E-mail | Web | 4. ledna 2016 v 13:29 | Reagovat

Tak přeju úspěšnou maturu! :) Uvidíš, že po matuře si řekneš, že to vlastně nic nebylo. :) S tím výběrem školy to je dneska opravdu složité. Proto bych asi já sama nikdy nešla na gympl, člověk se samotným gymplem nemá vlastně žádné odborné znalosti. Jsem ráda, že jsem byla na odborné střední a když jsem pak odešla z vysoké, snadno jsem našla práci prakticky v oboru. :) Za to jedna známá, co měla gympl teď ukončila vysokou v druháku a vůbec neví, co by měla dělat jen s gymplem, takže pracuje v call centru. Ale snad si vysokou dobře vybereš, dokončíš a pak tu práci najdeš. ;) Paříž určitě navštiv, já jela hned pár měsíců po matuře i s přítelem, byl to můj největší sen a bylo to úžasné, určitě to chci brzy zopakovat! :)

5 Emma Emma | Web | 16. ledna 2016 v 23:07 | Reagovat

Také letos maturuji a myslím si, že to tak hrozné nebude. Na vysokou nepůjdu, nejsem moc na to učení. Takže si po maturitě udělám prázdniny a od 1. září nastoupím do práce, kterou mám už zajištěnou. :)

Přeji hoodně štěstí!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama