Únor 2016

Ideální ráno

23. února 2016 v 22:23 | zRzQa |  Články
Ještě než jdu večer spát, tak si nastavím budík - 7:00 a raději i na 7:10. Tentokrát to risknu a nastavím si pouze dva časy. Jdu si tedy unaveně lehnout do postele. A tak tedy odcházím do říše snů...

...mám kousek otevřené okno a slyším z venku, jak tam ptáci zpívají. Zaposlouchám se a tyto nádherné zvuky mě pomalu probouzejí. V pokoji mám čerstvý vzduch a přes žaluzie procházejí tenké sluneční paprsky, které mi prozáří pokoj, ale zároveň mi nepříjemně svítí do očí. Ještě si tedy ležím v posteli se zavřenýma očima a poslouchám ptačí zpěv. V tom si říkám, že vlastně ani nemám tušení o čase. Podívám se je 6:58! Takže toto ráno bylo naprosto výjmečné. Nebudily mě hlasité a otravné zvuky z budíku, ale krásný zpěv ptáků. Stihnu si tedy budík vypnout. V posteli je tak báječně a z pod té teplé peřiny se mi nechce pryč. Cítím nějakou únavu a tak si ještě zavřu oči...

...zdá se mi sen, kdy vyhrávám v loterii obrovskou sumu peněz a je kolem mě celá rodina a já jim všem plním sny....

...v tom uslyším přívětivý hlas mé mamky "Vstávej Zuzi, je ráno! :) ". Podívám se na budík a je tam 7:09. Opět jsem se vyhla budíku a usnula jsem pouze na devět minut. ,,To se mi ještě nestalo! Paráda! " A tak svižně, s úsměvem vstávám a vykračuji si pravou nohou!

Ehm, ehm. A teď realitu, prosím.

Je skoro jedna hodina ráno, padám na postel a ihned usínám. Nestihnu si nastavit budík. Najednou slyším "Crrrrrr!". Podívám se na mobil a je 5:30! " Sakriš, to je budík z předchozího dne, kdy jsem potřebovala vstávat brzo a dneska mám na devět!". Dobře, smůla. Vypnu otravný budík a opět okamžitě usínám. Zdají se mi krátké sny - o tom, že utíkám po ulici a za mnou běží smečka hladových psů nebo že jdu někde podchodem a vybafne tam na mě zloděj.

...parádní sny!

Najednou uslyším nervózní a lehce rozhořčený hlas mé mamky: "Ale no tak! Vstávej! Už jsem na tebe volala asi 10x a ty pořád spíš! Je už 8:20 a za 10min máš vyjít z domu! Okamžitě vylez nebo příjdeš pozdě." Tak tedy znaveně vstávám, vykračuji levou novou, zakopnu o kabelku, kterou jsem si večer dala "chytře" před postel a sotva chytám balanc. Utíkám do koupelny, rychle se namaluji a u toho snídám, rychle se obleču, nahážu nějaké věci do kabelky a totálně KO vybíhám z domu.

...ano a autobus mi ujíždí. Aneb "Toto bylo super ráno!".

gif, sleep, and gifs image
Zdroj gifu: http://weheartit.com/

Čtrnáctého února

14. února 2016 v 23:54 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček

Je už sice trošku pozdě, ale přece jen! Doufám, že jste si dnešní Valentýn užili! A ti, kteří nemají své polovičky, tak nemusí vůbec zoufat ;) Na každého čeká ta pravá polovina - vždyť je na světě přes 7miliard lidí! :) A navíc - svou lásku nemusíte slavit pouze jeden den v roce, ale klidně každý den! Takže doufám, že jste si ze záplavy bonboniér, srdíček a medvídků v obchodě nic nedělali! ;)

Já si dnešní večer moc užila :) Byli jsme s Honzíkem na večeři a hned na začátku jsem se pobavila. Restauraci vybíral Honza a jen co jsme přišli, tak jsme dostali tablet a v tom bylo menu. Aneb když ajťák vybírá restauraci :D (y) Ale bylo to tam pěkné. K tomu výborné jídlo a perfektní společnost

Mějte se všichni rádi a užívejte života! ;)Pro Ana blogy - "Jídlo není podstatná věc."

11. února 2016 v 14:14 | zRzQa |  Články
Velice populární blogy jsou tzv. Pro-Ana blogy. Autorky si na blog zveřejnují denně jídelníčky, nahrávají obrázky vychrtlých žen a píši o tom, jak se jim vede/nevede, přidávají popř. motivace atd..

Já osobně tyto blogy nesleduji. Nevidím v tom žádný smysl a mám na to poměrně negativní názor. Ale samozřejmě ať si každý dělá co chce. Každý má právo vyjádřit svůj názor. Takže tedy i já.

Nedávno jsem najela na blog.cz do sekce "Nejoblíbenější blogy" a právě ve velmi úzkém výběru byl i jeden pro-ana blog. Podívala jsem se tedy, jestli tam najdu něco závratného (když už se to tedy v této sekci na blogu nachází). Nenašla jsem tam nic nového a mě neznámého, ale vnuklo mi to myšlenku napsat o tom článek.

Hledala jsem tedy i definici "pro ana" - tedy hlavně jak to definují mladé slečny a jaké jsou jejich názory. Vyjel mi tedy jeden blog, kde autorka (zdroj) popsala tento "styl" takto: Na první místo ve svém životě staví štíhlost. Štíhlost za každou cenu. Nenávidíme špeky, tlusté lidi a většinu jídla, protože jídlo ZPŮSOBUJE TLOUŠŤKU. Shodujeme se na názoru : RADĚJI MRTVÁ NEŽ TLUSTÁ! My jsme PRO-ANA. Nikdo, kdo k nám nepatří, nás nepochopí, TAK NÁS NECHTE BÝT!!! Ana je náš život, náš styl. Jídlo není podstatná věc, jídlo je naobtíž. Kéž by šlo žít jen ze vzduchu a vody., atd

Mě osobně příjdou tyto názory velmi hloupé. Aby byl člověk štíhlý a fit, musí mít pohyb, cvičit, jíst pravidelně a zdravě.

Dále co jsem se dívala na další blogy, tak autorky často píšou své "jídelníčky". Jejich "styl" je tedy v tom (co jsem pochopila z těch bogů), že vlastně lepší je ani nejíst a tak člověk zhubne. Často jejich jídelníčky obsahovaly něco jako "Snídaně: Nic, Svačina: voda, Oběd: suchar, svačina: nic, Večeře: voda" apod. Toto je naprosto špatně. Nejsem sice žádný odborník na stravu, ale držet hladovku je špatný způsob hubnutí.

Pak autorky často píši (tak jsem si to nazvala já) tzv. "depresivní" články, kdy dny před tím hladoví a jsou na sebe pyšné a pak v tom dané "depresivním" článku si nadávají, že měly např. oslavu na "nažraly se jako prasata" a že "jsou nechutně tlusté" a že si dají za trest hladovku na týden apod. Co to jako je? Tito lidé (většinou dívky) by měly vyhledat odbornou pomoc, jelikož toto OPRAVDU NENÍ normální.

Snad na každém takovém blogu najdete většinou v menu váhu původní a pak cílovou. Často to také zapisujou jako " 75kg, 70Kg, 65Kg,..." až třeba do šílených 45Kg, kdy autorka měří třeba 170cm. Já nemám nic proti tomu, když chce slečna zhubnout, když má prostě kila navíc a necítí se dobře. Nevadí mi, když ta slečna tedy hubne správným stylem (cvičení, zdravá strava, apod..), ale tento styl absolutně nechápu.

Našla jsem i minimum blogů, kde autorky skutečně píši jídelníčky, které skutečně obsahují zdravou, bohatou a pravidelnou stravu a také si tam zapisují pohyb. Ale takových blogů je dle mého názoru mnimum.

Co se týká obrázků - autorky většinou ke každému článku přidají fotku nějaké jiné ženy, která je většinou velmi hubená a berou to jako tzv. "thinspiration". Mě osobně příjde, že tyto dívky berou štíhlost jako obezitu (přeháním trošku) a vychrtlost jako dokonalost. A když touží po té dokonalosti (=vychrtlosti), tak to často pak vede k anorexii. A myslím si, že velmi těžké se z této nemoci dostat.

Na závěr tedy bych chtěla říct, že tento styl mi příjde velmi nerozumný. Dívky, které vedou pro-ana blog, by se měly pořádně zamyslet nad tím, jaký styl života vedou. A pokud chce někdo zhubnout, měl by na to jít úplně jinak.


OTÁZKY PRO VÁS: Vedete takový blog? Sledujete pro-ana blogy? Jaký je váš názor na tento styl?


Focení s Veru / 7.2. 2016 + bonus

8. února 2016 v 13:49 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Včera jsem strávila naprosto boží odpoledne s Verunkou. Šly jsme na chvilku fotit, pak jsme se učily matiku (posloupnosti - je to hnus) a ještě jsme si daly vínečko, protože včera měl kdo svátek? No přece Verča! <3

A co se týká focení - celé dopoledne svítilo sluníčko. Šly jsme fotit asi tak okolo 15hod odpoledne. Foukal vítr, bylo tedy celkem chladno a navíc už sluníčko skoro zašlo, takže světlo nic moc. Ve výsledku vyšlo alespoň pár fotek a já mám pro vás malou ukázku. Co vy na to?Outfits / Love, heart, red, pink, ...

7. února 2016 v 10:44 | zRzQa |  Články
Původně měly být tyto outfity jako inspirace na Valentýn, ale jelikož jsem tvořila outfit vlastně do různého počasí (a většinou tedy alespoň tak +20°C :D ), tak jsem tyto oufity spíš inspirovala láskou - tedy takové ty klasické symboly - srdce, červená a růžová barva, atd... Navíc ve výsledku vznikly některé oufity, které bych si já osobně neoblékla, ale bavilo mě tvořit různé styly (tedy od elegantních šatů až po roztrhané džíny).

...pokud byste nepotřehli, kde je v tomto oufitu nějaká ta "láska", tak jsem zde začlenila pouze kabelku ve tvaru srdce. Líbí se mi ta kombnace černé a krásné modré. Navíc právě toto je asi jediný outfit, který se hodí do aktuálního počasí.

...já osobně tento styl kalhot nenosím, ale i tak se mi tento outfit líbí. Působí na mě takovým pohodovým dojmem. A naprosto zbožnuju tu kabelku! Škoda jen, že žádnou takovou nemůžu sehnat.

...elegantní červené krajkované šaty. Nějaké takové jsem sháněla na ples. Našla je pouze ale v jiných barvách a navíc jsem se v tom ani necítila. Ale tento outfit se mi líbí :)


Osm let

4. února 2016 v 19:20 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
8let. 8764 článků. Více jak 900 000lidí. No teda!

Chtěla bych vám všem hrozně poděkovat, že stále navštěvujete můj blog a že se sem stále vracíte. To mi dodává i sílu v blogu pokračovat. Už nepatřím mezi tu novou část blogerů. Je to osm let a nikdy bych neřekla, že u jednoho blogu tak dlouho zůstanů. A vůbec, že mě blogový svět chytne na tolik let.

Je pravda, že čím jsem starší, tak mám na blog méně času (tedy spíš = už blogu tolik času nevěnuji) a upřednostuji jiné věci. Ale i tak se na blog ráda vracím. Ačkoli nepíšu články příliš často, tak i přesto čtu denně vaše nové komentáře. Hrozně mě těší a zároveň překvapuje, že ačkoli na blogu není třeba nic nového, tak stále tady je velké množství lidí. Jste prostě úžasní! :)

Doufám, že ještě nějakou dobu u blogu vydržím. Ikdyž mám naprosto trapnou ( :D ) adresu, tak prostě tenhle blog ke mě patří a jsem ráda, že jsem si ho v 11letech založila! Ještě jednou všem moc děkuji za těchto osm let s Vámi!