Březen 2016

Návod / Jak odstranit reklamy na blogu?

26. března 2016 v 9:50 | zRzQa |  Návody
Reklamy mě na blogu velmi otravují. Zhruba před rokem jsem dostala tip na aplikaci AdBlock (která je zdarma) do Chromu, která blokuje reklamy a vám se tak nezobrazuje. A tak konečně skončil můj boj se zobrazováním reklam. Tato aplikaci mi příjde velmi užitečná a i vám by se mohla hodit k odstranení reklam třeba tady na blog.cz. Není to žádná reklama, je to jen dle mého užitečný tip na aplikaci. Jak na to?

  1. Musíte si najet do internetového obchodu Chrome (stránka je zde) a zadat "AdBlock".
  2. Najděte si přesně tu aplikaci AdBlock, kterou vidíte na screenu (přesměrování na stránku >).
  3. Kliknete na tlačítko "Přidat do Chromu".
  4. Vyskočí tabulka ohledně přidání AdBlocku do Chromu. Klikněte na volbu "Přidat rozříšení".
  5. Když jsem pro Vás dělala tento návod (takže jsem si to odinstalovala znovu), tak při instalaci (tedy až se Adblock nainstaloval) mi naskočila stránka ohledně nějakého placení. Tuto stránku zavřete. V té chvíli už máte aplikaci nastavenou, funguje a nemusíte NIC platit.
  6. Ve screenu u 6.kroku vidíte, kolik reklam aplikaci blokuje na dané stránce. Na mém blogu je třeba blokování pět reklam.

Návod / PhotoFiltre studio - Úvod, horní lišta ikonek

25. března 2016 v 9:36 | zRzQa |  Návody
Když jsem začínala s blogem, tak můj první program bylo malování. Dále jsem přešla na Photofiltre studio, kde jsem se sama učila. Pro nějaké základní tvoření na blog je tento program ideální. A tak mě napadlo, že bych vám některým mohla s těmi začátky pomoct. Tento článek je tedy takový úvodní a týká se ikonek v horní lište. Jednoduše jsem vám všech 53. ikonek popsala a snad vám to do startu pomůže.

Takto vypadá v programu celá horná lišta a já vám je rozebere na menší části.


1. Nový soubor (dále se vám otevře tabulka, kde zadáte požadovanou velikost, př. 193x938 pixelů)
2. Otevřít soubor (přes tuto ikonku můžete vkládat do programu obrázky, které pak dále používáte)
3. Uložit
4. Tisk
5. Skenovat
6. Krok zpět (také ale můžete použít zkratku Ctrl+z)
7. Krok dopředu (také lze použít Ctrl+y

8. Kopírovat (také klávesová zkratka Ctrl+c)
9. Vložit (souvísí to s předchozím krokem kopírovat, pro vložení je také zkratka ctrl+v)
10. Pokud jste něco zkopírovali, nemusíte to pouze vložit do souboru, ale můžete z dané zkopírované části vytvořit uplně nový soubor, který bude zvlášť.
11. RPG barvy
12. Lze můžete zvolit, kolik barev bude použito v daném obrázku, př. 8 barev, 16 barev, atd. Samozřejmě čím více barev, tím lépe.
13. Funkce pro "průhledné" pozadí.
14. Přes tuto ikonku můžete měnit velikost obrázku.
...více v celém článku

Přehled designu blogu od konce r.2013

24. března 2016 v 22:37 | zRzQa |  Články
Jak jste si jistě všimli, dnes večer jsem nastavila nový jarní design (mimochodem - jak se vám líbí?). Ze zvědavosti jsem si projížděla své staré designy až do Vánoc 2013. A tak mě napadlo, že už strašně dlouhou dobu tady nebyl žádný větší přehled designu alespoň za poslední 2 roky. Pokud jste zvědaví, můžete se podívat. Jistě mnoho z vás si bude většinu pamatovat (pokud jste tedy pravidelní návštěvníci). A nebo tento článek můžete brát i jako inspiraci pro vás design.

Určitě mi napište, který design se vám líbil od konce roku 2013 nejvíce. Jako první design je tady ten aktuální.Vyzkoušej si život bezdomovce

22. března 2016 v 19:58 | zRzQa |  Články
Na úvod bych vám ráda napsala, proč vlastně tento článek píši. Honza (můj přítel) se podílí na nové hře Hobo: Tough Life. A dané téma mě tak zaujalo, že jsem z toho opravdu velmi nadšená. Další info se dozvíte níže. Ale ještě pokračuji - dnes v 20:00 startuje greenlight.

* Greenlight: Jednoduše řečeno - lidé budou hlasovat, zda o hru mají nebo nemají zájem. Bude to formou ankety s otázkou, zda by si hru koupili nebo ne. Pokud nápad a hra uspěje, tak tým dodělá hru do konečné verze a bude tak moc oficiálně vyjít.


Musím uznat, že téma hry je velmi originální. Ve hře budete v roli bezdomovce. Četla jsem diskuse a lidé byli často proti, jelikož jim to přišlo jako přehnané a nevhovné téma, apod. Mě osobně se to velmi líbí. Lidé si tak alespoň více uvědomí, že tento život není jednoduchý a lidé by si měli navzájem pomáhat. Třeba když někdy potkáte zase bezdomovce, tak mu můžete dát nějaký drobný příspěvek a nebo mu rovnou dát nějaké jídlo. Každá pomoc se cení.

Je to něco nového, originálního a můžete si vyzkoušet, jak krutý život bezdomovci žijí v městském prostředí. Budete muset bojovat v sociálním prostředí, které bezdomovce nepřijímá. Každodenním problémem bude hlad. Budete nuceni hledat koše a popelnice a doufat, že naleznete jídlo. Abyste přežili mrazivou noc, budete muset zapálit věci, abyste se zahřáli. Nezájem lidí bude na denní pořádku. Tvůrci hry vyprávějí příběh lidí, kteří v životě neměli příliš štěstí.

Hlavním bodem tohoto článku je tento nový trailer, který vás naprosto pohltí do této hry.


Pokud vás tato kontroverzní hra zaujala, podpořte hru Hobo: Touhg Life na greenlightu. Start již dnes 22.3. 2016 od 20:00.

Fotografie / Ruce, lampa a stíny

20. března 2016 v 21:52 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Toto byl jen takový krátký pokus na pár minut s lampou. Hrála jsem si se světlem a chtěla jsem nafotit podobnou sérii jako tuto (foto: série nohy). Není to možná až tak vyvedené, ale i tak se mi to líbí. Hlavně jsem měla zase chvilku, kdy jsem mohla tvořit jen tak sama pro sebe. Zkoušela jsem ještě fotit i něco dalšího, ale to nedopadlo dle mých představ, takže se s vámi o to asi nepodělím. Tak snad se vám tato série bude alespoň trošku líbit.

A na závěr jeden citát: ,,Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte."


...další fotografie najdete v celém článku.

Focení s Dominikou / 5.3. 2016

17. března 2016 v 18:53 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Nemám teď příliš čas na focení, takže když jsem byla navštívit Domču, tak jsem jí udělala pár nových fotek. Bylo to jen takové rychlé focení asi na 30minut. No a dominantní barvou na fotkách jsou bláznivé červené vlasy :D Jinak Domča je blázen do pavouků, tak jsem měla celkem šílený úkol - vyfotit všechny její pavouky. A vzhledem k tomu, že pavouky opravdu nemám ráda, tak jsem se musela pořádně hecnou :D Ale fotky vyšly celkem dobře :)

Jinak příští týden ve středu se jdu fotit na tablo. Přemýšlela jsem, že bych vám ten den možná nějak zdokumentovala. Ostatně až budou fotky hotové, určitě se s vámi o ně podělím. Už se celkem dost těším, jelikož to bude snad poprvé, kdy mě někdo bude fotit. Většinou se fotím jen já sama a je to celkem náročné. Takhle si jen stounu před objektiv, hodím nějak super pózu (haha :D) a snad to dobře dopadne. :)


[3.3. 2016] - Škola, čas, maturita, snapy

3. března 2016 v 20:51 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Ideální úvod tohoto článku:

...můj život je naprosto úžasný. Každý den spím pravidelně 8hodin, už umím všechny maturitní otázky, povinnou četbu čtu znovu už po třetí, venku je krásné slunečné a teplé počasí...

Okej, takhle to OPRAVDU není. Můj spánek se už začíná zkracovat a jsem opět na max. 5-6hodinách. Venku je naprosto škaredé a divné počasí. Jeden den svítí sluníčko a je 12°C, další den prší a ten následující den zase sněží je 0°C. Áá, kde to jsme?!

Vždy na začátku nového roku říkám "...jak to všechno rychle uteklo..". Vzhledem k tomu, že je březen, tak bych řekla, že to utíká až nějak moc rychle! Nejvíc mě dokážou dostat řeči typu "Za deset týdnů maturujeme!, apod. Sakriš, vždyť ještě nedávno bylo 1.ledna! Dobře, mé úchvatné plány ohledně maturity samozřejmě nevyšly, protože se vyskytly novinky a další věci, které bylo nutné dělat.

Tak třeba - měla jsem naprosto perfektní maturitní otázky do zeměpisu. A jelikož jsme neměli a ani letos nemáme s kamarádem seminář, tak jsme až v únoru zjistili, že maturitní otázky (MO) jsou dost přehozené - jsou tam nějaké nové věci a vlastně otázky, které máme, jsou na prd. Takže jsme začali všechno dělat znovu a stále nejsme u konce. Hrůza.

Dále bych opomenula mou úžasnou povinnou četbu. Asi někdy koncem ledna jsem si rezervovala snad deset knih v knihovně. Dnes je začátek března a já stále žádnou nemám. Můj problém je, že nesnáším čtení "knih" přes nějaké čtečky, v PDF, apod. Takže momentálně mám půjčené dvě od kamarádky. Doufám, že příští týden už se ozvou z knihovny, že si můžu jít nějaké vyzvednout. Jinak půjdu do jiné knihovny a až bude nejhůř, tak si je prostě stáhnu na netu a nebo si je koupím.

* Doporučení pro budoucí maturanty - Čtěte dřív :D Ono já nemám strach, že to nestihnu. Já to stihnu přečíst. Ale člověk je zbytečně v lehkém stresu a ono, když si řeknete v lednu "Yes, mám přečteno 20knih", tak opravdu máte o jednu starost méně! :D Navíc může nastat situace, že zrovna v době, kdy OPRAVDU CHCETE ČÍST, tak ty knihy prostě nejsou.

Dále bych zmínila, že jsem poslala přihlášky na VŠ. A ano, bylo to těsně před koncem termínu. Je to těžko si vybírat VŠ, když nevím, co chci v budoucnu dělat. Ale nakonec mám tři obory, tak uvidíme, jak to výjde! ;)

Už se třídou pomalu začínáme řešit tablo, takže jsem velmi zvědavá jak to dopadne. Konečně mě vyfotí někdo jiný :D .

A aby nebyl můj aktuální život jen o stresu, škole, maturitě, povinné četbě, tak mě holky nadchly a založila jsem si snapchat. Ovšem momentálně jsem ve fázi, kdy ty "snapy" (říká se tomu tak? :D ) ani neposílám. Prostě se jen tak fotím sama pro sebe a pro zlepšení nálady. Mám už i povedené fotky s klukama, kteří mají vousy (použila jsem filtr pro dva lidi, kdy se jim vymění obličeje) a to je opravdu mazec! Já a vousy. Haha! :D A musím ještě dodat, že mám i opravdu velmi vtipné fotky s babičkou a dědou! :D

Takže tady je mých devět fotek, které mě nejspíš velmi ztrapní, ale je mi to upřímně jedno ;) :D. Mějte se krásně!