Duben 2016

Jak na to / Kostým hawaiské tanečnice

23. dubna 2016 v 10:51 | zRzQa |  Návody
Jelikož mě teď čeká maturita, tak s touto událostí čekásnad každého maturanta poslední školní akce - tzv. poslední zvonění. U nás je to tak, že na dopoledne v nějakém kulturním domě naplánovaná akce, kde si každá maturitní třída připraví nějaký program třeba na 40minut - od různých scének na podiu, po tančení a nejčastěji to jsou videa. Dále je s tou akcí spojeno to, že si studenti oblečeo nějaký kostým a pak chodí vybírat na ulici penízky jako nějaký "příspěvek" na maturnaty a na poslední zvonění. Většinou tyto penízky jdou buď do třídy a udělá se nějaká společná akce, nebo se z toho může něco hradit (v maturitní ročníku je nejvíce výdajů za celé čtyři roky na SŠ)...To už záleží vždy na dané třídě a studentech (jak se prostě domluví).

Jelikož já se ve tvoření kostýmů naprosto vyžívám (jo, asi moje pidi úchylka), tak tuto událost jsem si nemohla nechat ujít. Dlouho jsem uvažovala a měla jsem asi milion nápadů, ale nakonec zvítězila hawaijská tanečnice. V obchodech a na netu se sice prodávají různé části kostýmu. Mohla jsem si jít ten kostým klidně i půjčit do půjčovny. Ale já se rozhodla si ho vyrobit sama.

Tento článek bude HODNĚ obsáhlý, jelikož v tomto článku najdete návod na KOMPLETNÍ kostým. Doufám, že se vám tento článek bude líbit a vše bude srozumitelné :) Tak a jdeme na to! :) Na začátku bych vypsala základní věci, které budete potřebovat. Rozdělím to na dvě části - které věci jsem kupovala a které jsem měla doma.

Co budete potřebovat (pravděpodobně) koupit:
  • dvě velké zelené trička (ideální jsou dva odstíny, já je koupila v sekáči za 60Kč)
  • zelenou barvu na textil (ideálně tmavší zelenou než jsou obě trička, cena asi 60Kč)
  • květy (stačí nějaké obyčejné. Vietnamci často prodávají takové umělé kytky, dva druhy za 70Kč)
  • polystyrenové koule (velikost si vyberte dle svého těla :D ...), cena 1ks 26Kč
  • květinový věnec na krk (Nanu nana, 30Kč kus) - pozor! Lze i vyrobit!
Co budete potřebovat (a budete to mít asi i doma):
  • nůžky, pravítko, výkres A3 (na šablonu listu), lepící pistol a náplně, hnědou a černou temperku, štětec na temperky, provázek, nůž nebo skalpel, čelenku, silon, šití (jehlu, zelenou nit)
...tady máte fotku výsledného kostýmu. Bylo to ráno a těsně po příjezdu před budovu.Měla jsem ještě na sobě svetr, takže to s ním vypadá blbě. Bod tím jsem měla takové světlě béžové úplé tričko s dlouhým rukávem. V tom ale fotu nemám. Vlastně z toho mám minimum fotek. Ale tak na úvod a pro vaši představu to stačí ;)

V celém článku najdete podrobný fotonávod pro tento kostým

Fotografie / Extrémně voní a jsou extrémně krásné - lilie

14. dubna 2016 v 18:44 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Minulý týden jsme slavili mamčiné narozeniny. S bráchou jsme tentokrát kupovali větší společný dárek a k tomu ještě tuto krásnou kytku lilií v květináči. A zrovna dneska to tak pěkně vykvetlo, že jsem musela udělat pár fotek. Tak se chci s vámi o ně podělit :-) Tak, co vy na to?Březnová pohoda. A teď budu mít plechový zadek.

1. dubna 2016 v 21:26 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Chtěla jsem si z vás vystřelit (když už je dneska ten apríl), ale nakonec tento článek bude jen takové poklidné shrnutí měsíce března. Začala bych tedy dámskou jízdou. Původní plán byl ten, že se budeme učit matiku. No, nakonec to dopadlo tak, že jsme si udělaly jídlo. Pak jsme hrály hru, kecaly a vínko nám dělalo společnost. Takže to byl takový pohodový večer s holkama. No a na ukázku tady mám fotku - sedíme tam jak tři školačky a možná i proto je to tak super! :D

Atmosféra v čajovně je opravdu celkem dost uklidnující. Sice tam často nechodím, ale jednou za čas je to fajn. Je tam takový klid a pohoda. A jako bonus si ještě dávám většinou výborné pitíčko - jahodový sahlep. Nom! :)


Minulý středeční den byl VELMI hektický. Byla jsem ve škole na seminář. Potom měl česala kamarádka Lucka, jelikož ten den jsme se fotili na tablo. Potom jsem hned utíkala do ateliéru a za hodinku jsem zase odjížděla autem do nemocnice na plazmaferézu. Na to, že jsme tam měli být ani ne za 50min, tak jsem to valila po dálnici víc jak 140 a dojela jsem ještě o 10min dřív! Parádička. Rodiče jeli se mnou, takže jsem potom měla pořádně vysoký tlak. To víte, je to pro mě adrenalin a fakt mě to řízení chytlo! :) Asi jsem vám o té plazmaferéze nikdy nepsala. Možná spíš jsem si to šetřila na dobu, kdy uvidím výsledky. A ejhle, opravdu to funguje. Plazmaferéza mi pomáhá bojovat proti atopickému exému a velmi (!) mi to pomohlo. Sice začátky byly krušné, ale o tom někdy příště... :)

Hody, hody do provody...Ano, Velikonoce jsem přežila ve zdraví. V sedm ráno jsem měla budíček od bráchy a pořádně mě polil vodou. Brr! Potom přišli ještě dva kamarádi a děda (bez vody! Hodní kluci! :D). No a pak přišel Honza a jeho bratranci. Byli tak "hodní", že mě dotáhli na chodbu (ať nemáme mokro v bytě - jak šlechetné!) a tam mě totálně polili vodou. Parádička. Tak snad budu alespoň letos zdravá a konečně budou mít ty Velikonoce nějaký smysl. No a tady jsou moje super "homemade" vajíčka. Dobře...Tak jen ten košíček vlevo je homemade. Prostřední košíček je uplně top - Star wars vajíčka :D A nesmí chybět ani čokoládové vajíčka, že jo ;)


Prý jsem šílená, že na to chodím dobrovolně. O čem mluvím? Neustále mi zarůstá krajíček nehtu na palci a bolí to jak čert. Takže co půl roku chodím na takový malinký chirurgický zákrok, kde mi odstraní na kraji asi 4mm proužek nehtu. Pak to zase půl roku dorůstá a můžu jít znovu. Vím, že mi prostě nic jiného nepomáhá, takže už tam chodím dobrovolně, protože to trápení mi za to nestojí. Takže dneska jsem šla statečně do ordinace i s úsměvem! :) A žiju! :D

* Máte s tím také někdo problém? Nemáte nějaký tip na řešení? Co jsem tak zjišťovala, tak existuje i nějaké rovnátko na nehet a nebo to vyřeší malá plastika. To víte, když už jsem na tom zákroku snad po šesté, tak je to celkem otravnéto pořád řešit.

No a na závěr fotky, které jsou ještě z víkendu před Velikonocemi. S Honzíkem jsme si udělali takovou menší procházku. Tyto fotky vypadají velice inteligentně... Seznamte se - Honzík a Zuzanka :D


A co se týká toho titulku - "A teď budu mít plechový zadek".Tak za měsíc mě čeká státní maturita. Březen byl ještě celkem pohodový, jelikož jsem se spíš snažila jen číst povinnou četbu a učila jsem se jen angličtinu. Teď už v dubnu musím začít makat. A tyto dva měsíce jen prosedím u knížek. Olalá. Už ať je po všem! -_-