Jak na to / Kostým hawaiské tanečnice

23. dubna 2016 v 10:51 | zRzQa |  Návody
Jelikož mě teď čeká maturita, tak s touto událostí čekásnad každého maturanta poslední školní akce - tzv. poslední zvonění. U nás je to tak, že na dopoledne v nějakém kulturním domě naplánovaná akce, kde si každá maturitní třída připraví nějaký program třeba na 40minut - od různých scének na podiu, po tančení a nejčastěji to jsou videa. Dále je s tou akcí spojeno to, že si studenti oblečeo nějaký kostým a pak chodí vybírat na ulici penízky jako nějaký "příspěvek" na maturnaty a na poslední zvonění. Většinou tyto penízky jdou buď do třídy a udělá se nějaká společná akce, nebo se z toho může něco hradit (v maturitní ročníku je nejvíce výdajů za celé čtyři roky na SŠ)...To už záleží vždy na dané třídě a studentech (jak se prostě domluví).

Jelikož já se ve tvoření kostýmů naprosto vyžívám (jo, asi moje pidi úchylka), tak tuto událost jsem si nemohla nechat ujít. Dlouho jsem uvažovala a měla jsem asi milion nápadů, ale nakonec zvítězila hawaijská tanečnice. V obchodech a na netu se sice prodávají různé části kostýmu. Mohla jsem si jít ten kostým klidně i půjčit do půjčovny. Ale já se rozhodla si ho vyrobit sama.

Tento článek bude HODNĚ obsáhlý, jelikož v tomto článku najdete návod na KOMPLETNÍ kostým. Doufám, že se vám tento článek bude líbit a vše bude srozumitelné :) Tak a jdeme na to! :) Na začátku bych vypsala základní věci, které budete potřebovat. Rozdělím to na dvě části - které věci jsem kupovala a které jsem měla doma.

Co budete potřebovat (pravděpodobně) koupit:
 • dvě velké zelené trička (ideální jsou dva odstíny, já je koupila v sekáči za 60Kč)
 • zelenou barvu na textil (ideálně tmavší zelenou než jsou obě trička, cena asi 60Kč)
 • květy (stačí nějaké obyčejné. Vietnamci často prodávají takové umělé kytky, dva druhy za 70Kč)
 • polystyrenové koule (velikost si vyberte dle svého těla :D ...), cena 1ks 26Kč
 • květinový věnec na krk (Nanu nana, 30Kč kus) - pozor! Lze i vyrobit!
Co budete potřebovat (a budete to mít asi i doma):
 • nůžky, pravítko, výkres A3 (na šablonu listu), lepící pistol a náplně, hnědou a černou temperku, štětec na temperky, provázek, nůž nebo skalpel, čelenku, silon, šití (jehlu, zelenou nit)
...tady máte fotku výsledného kostýmu. Bylo to ráno a těsně po příjezdu před budovu.Měla jsem ještě na sobě svetr, takže to s ním vypadá blbě. Bod tím jsem měla takové světlě béžové úplé tričko s dlouhým rukávem. V tom ale fotu nemám. Vlastně z toho mám minimum fotek. Ale tak na úvod a pro vaši představu to stačí ;)

V celém článku najdete podrobný fotonávod pro tento kostým


1.část - Čelenka do vlasů

Co budete potřebovat? Čelenku, silon, lepící pistol a lepidlo, květy, nužky
 1. Já si koupila dvě barvy květů (růžovou a oranžovou). Byly na takovém stonku, takže jsem ustřihla horní část, kterou použiju jako ozdobu na čelenku. Květy se daly sundat, takže jsem si květy sama navolila (tedy střídání barev a vybrala jsem ty menší květy).
 2. Umělý stonek jsem pomocí silonu přidělala na čelenku. Nejdřív jsem udělala pevný uzel, který spojoval čelenku a stonek. Pak už jsem jen stonek a čelenku pevně omotávala. Rada - na omotávání si květy sudnejte, budete se vám lépe pracovat.
 3. Raději jsem tam přidala trošku lepidla z lepící pistole, kdyby se silon náhodou povolil.
 4. Tadá, tady je výsledná čelenka do vlasů.
* Já jsem si nakonec dva květy vyměnila za ty větší květy, ale o už záleží jen na vás, jak si čelenku upravíte a které květy zvolíte :)

2. část - Kokosy na prsa

Co budete potřebovat? 1ks polystyrenové koule, hnědou a černou temperku, nůž nebo skalpel, provázek, štetec, kelímek s vodou

 1. Rozřízněte kouli na dvě stejné poloviny.
 2. Vydlabejte nějakou díru (to proto, ať nemáte přes prsa jen rovnou plochu :D Vypadalo by to blbě)
 3. Nyní "kokos" pomalujte - hnědý podklad a černou stínujte.
 4. Udělejte z obou stran kokosu dvě díry, kterými provlečete šnůrky. Jak na to, to můžete vidět v následující fotce.

Budete potřebovat tři částu provázku. Jeden krátký na spojení dvou kokosů uprostřed. Dále dva dlouhé, které pak spojíte a uděláte z nich dvě ouška, do ktrých provlečete ruce. Z obrízku to snad pochopíte. Jinak tufotku jsem fotila až dneska, takže kokosy jsou trošku poškrábané, jelikož jsem v tom kostýmu byla 10hodin, takže nějaké následky to má.


3. část - Pás květin nebo také věnec na krk

Co budete potřebovat? Velké květy, provázek, lepící postoli, nůžky
 1. Připravte si velké květy.
 2. Pomocí provázu udělejte dva uzlíky u stonku květu. Můžete tam dát i kapku lepidla, ať to lépe drží.
 3. Pak už jen střídejte barvy květů (ale můžete mít i jeden odstín).
 4. Tady je výsledek - buď to můžete přišít do pasu sukně a nebo to jen sávzat dohromady a máte z toho věnec na krk.

4. část - sukně

Toto je asi nejsložitější část kostýmů. Co budete potřebovat? Dvě trička, nůžky, barvu na textil, štětec, šití, květy, gumu do pasu
 1. Tričko rozstřihněte z boků, ať se vám lépe pracuje.
 2. Vyrobte si z papírů šablonu listu. Doporučuji přeložit na půl a pal vystřihnout tvar poloviny listu. Tak budete mít obě strany souměrné.
 3. Takto jsem si připravila listy jednoho odstínu. Listy jsem ještě vyprala, usušila a vyžehlila.
 4. Teď listy pomalujte barvou na textil, ať nejsou jen obyčedjně zelené.
 5. Listy někde rozložte a nechte vyschnout. Já si připravila i více velikostů, jelikož menší a kratší listy budou tvořit horní vrstvu.
 6. Nyní si vyměřte délku gumy, terou budete potřebovat. Rozložte si listy, tak jak je budete chtít mít. A teď je přišijte ke gumě. Mě t sešívala babička, jelikož nemám doma šicí stroj a byla by to velká drbačka v ruce. Navíc jsem už nestíhala, protože jsem kostým dělala dva dny před posledním zvoněním.
 7. Jakmile máte sukni sešitou, přišijte pás květin z 3.části. Je to takové velké oživení. Být to tam ale nemusí.Toto je jen na ukázku - tyto věnce na krk jsem si koupila v Nanu Nana za 30Kč kus. Nakonec jsem použila ten oranžovo žlutý, jelikž kostým byl sladěný hlavně do těchto barev.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rouzí Rouzí | 23. dubna 2016 v 16:14 | Reagovat

ooo líbí se mi ta sukně! :3 já taky kdysi měla něco podobného, ale sukýnku sem si dělala z barevných proužků krepáku :D tvoje vypadá ale líp :3

2 Elly Elly | Web | 24. dubna 2016 v 10:47 | Reagovat

Tý jo, krása! Já jsem na takové věci úplný antitalent:D

3 Standa Standa | Web | 3. května 2016 v 15:56 | Reagovat

Ten kostým je fakt pěkný :)

4 Smithe656 Smithe656 | E-mail | Web | 4. září 2016 v 12:58 | Reagovat

The principle isn't to artificially turn out to be effective, fbedeaegeeffekad

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama