Pokračování nezapomenutelné dovolené

2. srpna 2016 v 21:54 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Tak tedy navazuji na první článek o mé dovolené v Bulharsku, kde jsem měla nepříjemnou zkušenost s požárem v hotelu.

Když jsme tedy ráno dorazili zhruba o půl 8 do hotelu A, tak nám bylo řečeno, že pro nás stále nemají pokoj. Hosté oficiálně mohli zůstat na pookoji do 12hod a pak následovaly dvě hodiny určené pro úklid. Takže ve výsledku jsme se měli na pokoj dostat až ve 14hod. Když nám to oznámili, tak už jsme opravdu vypěnili. Převyprávěli jsme jim co se nám stalo a že tedy očekáváme okamžité poskytnutí pokoje. A oni stále říkali, že to prostě není možné.

Tak jsem tedy začala s tím, že chci ihned číslo na manažera hotelu a budu to dále řešit s ním. A víte jaký vtípek mi řekli? Že manažer spí a nebudou ho budit. A prý že až vstane, tak to bude řešit, co by mohlo být třeba nejdřív 10hod. Skutečně jsem nevěřila svým uším. Oni se ho vyloženě báli. Takže jsem ještě více nasr*ně řekla, ať mi to číslo okamžitě dají a že ho probudím. No...už viděli, že jsme nehorázně naštvaní a tak tedy jsme si měli sednout a počkat...Ještě jsme dodali, že "doufáme, že budeme mít ten nejhezčí pokoj" . Zhruba v 9-10hod jsme se dostali na pokoj jsme měli vskutku velmi pěkný.

Byli jsme tak nehorázně unavení, znechucení a vystresovaní z celé té události, že jsme ani neměli sílu jít k moři. V 15hod se konala info schůzka, takže jsme šli spát a pak jsme něco málo vybalili.

Na info schůzce byla příjemná paní, která nám tedy sdělila základní informace a nabídla různé výlety. A pak jsme za ní šli a domlouvali se ohledně stížnosti. V klidu na pokoji jsme stížnost vypsali (a bylo toho dost), předali a následně jsme dostali i vyrozumění od delegátky. A tak jsme tajně doufali, že tedy tímto naše problémy skončily.

Cha, to určitě.


DEN DRUHÝ - Tak hurá! Jdeme konečně poprvé k moři. Hop do vody, plaveme, potápíme se, házíme si balónkem, blbneme ve vlnách a tak Honza povídá "Hele, zajdu kuknout na tašku". Tak teda fajn, tak se tak šplouchám ve vlnách a hledám Honzu. Ten na mě zběsile mává ať jdu za ním...

...Pokračování v celém článkuDobře, tak si tak pomalinku polehounku mířím na kraj pláže. A Honza "Ukradli nám tašku!". Tak se na něho dívám, začnu seještě smát jako že si dělá srandu. No, jeho výraz značil to, že to sranda fakt není. Doběhnu teda k osuškám a fakt - taška nikde. Ptali jsme se lidí okolo, ale NIKDO NIIIIC ZÁÁHADNĚ NEVIDĚL. A víte co? My jsme si do té tašky dali klíče od pokoje. Tím, že jsme šli první den na pláž, tak jsme nějak zapomněli to předat na repepci. Posbírala jsem věci a Honza běžel na hotel (kdyby tedy ten hajzlovský zloděj byl chytrý a podíval se na cedulku u klíče, kde je tedy napsaný název hotelu a číslo pokoje). Já, jakožto chcíplina a astmatik (výmluva) jsem doběhla o chvilku později :D

A teď jsme zase začali řešit to, že potřebuje akutně vyměnit zámek. Prý "Teď tady na to nemáme lidi, bude to možné až zítra." Aha?! Zaprvé jsme nemohli z toho pokoje odejít a taky jsme nevěděli co je to za člověka (ještě tam pak příjde a ubodá vás jen pro peníze a další cenné věci). Na recepci si stále trvali na svém, "že teda jako ne". Tak jsem opět žádala číslo manažera. Zase prd. Asi za hodinku teda přišel nějaký postarší Bulhar s člověk od recepce. Postarší si něco protivně mumlal a druhý chlapík se smál jako kretén (a pak nám přiznal, že něco pil - taky super vědět). Zámek nám tedy vyměnili a stálo nás to "krásných" 50Leva (1leva = 14,50 Kč zhruba).

Samozřejmě toto byla naše kravina, protože ty klíče tam neměly být. Ale co bylo dále v mé plážové tašce? Mé NEJoblíbenější šaty (sbohem), dvoje plavecké brýle (hodnota asi 1500,- ?), peníze (asi 25leva), tričko od Honzy, karty,... Takže přátelé, když někdo řekne, že se na pláži krade, tak tomu fakt věřte.

Následující dny už byly kupodivu poklidné. Užívali jsme si moře a sluníčka, večer jsme chodili na koktejly. Jídlo nebylo až tak super jak jsem čekala, ale vždycky to jistily opečené tousty s marmeládou/medem (ano, dovolená s all incluve :D).

Jeden den jsme vyrazili do aquaparku (prý patří mezi 25.největších aquaparků v Evropě?). Tam to bylo opravdu boží. vyřádili jsme se na tobogánech (a doteď mám trauma z tobogánu, kde byla naprostá tma! A mám z toho i video - je tam sice prd vidět, ale za to je tam "nádherně" slyšet mé řvaná alá "Jááá se bojíííím" :D ). Celý den v aquaparku jsme točili na GoPro kameru, takže máme skutečně mraky videí.

Některý z poslední dnů jsme vyrazili do města Nessebar. Tam jsme si udělali nádhernou procházku a koukli jsme se i do muzea filmů/filmových postav. A šli jsme tam i proto, protože jsem se na dovolená stala fanda Game of Thrones (ano, už i já jsem tomu propadla). Poslední den u moře Honza objednal skůtr, takže to bylo parádní zakončení společné dovolené :)

Odlétali jsme 16.7. 2016. Většinu věcí jsme nabalili už předcházející den. Pokoj jsme uklidi, zkontrolovali (!) a s klidnou duší jsme šli čekat na odvoz na letiště. Měli jsme mít ještě oběd. Když jsme odevzdávali klíčky od pokoje, tak nám bylo řečeno, že nikdo oběd nemá :D Takže jsme to opět řešili s delegátkou a ta nám přes manažera (bacha, on fakt asi existoval) zařídila balíčky. Když jsem šla asi za půl hodinky na recepci pro balíčky, tak mi zase řekli, že balíčky nemáme a dali mi papírek, který nám zajistil vstup do restaurace. Ale byl tam háček a to je nezajímalo. Obědy začínaly ve 12:30. Náš odjezd na letiště byl v 12:40. Takže jsme měli na oběd asi 9minut (což je pro mě šok, já jsem snad ten nejpomalější jedlík). Ale dobře - něco jsme stihli sníst a seděli jsme v buse.

Po pár minutách Honza zjistil, že nemá GoPro kameru. Autobus se již nemohl vrátit. Delegátka v buse volala na hotel ohledně kamery. Prý se jí tedy ozvou, až ji najdou. Takže jsme měli další stresy, jelikož to by byla nehorázná ztráta. Na letišti jsme se dozvěděli, že kameru našli. Uf! Takže v této době je už v ČR.

Přijeli jsme na letište. Opět zpoždění. Ani nás to nepřekvapila. Pak se to zpoždění ale zrušilo a my jsme odlétali přesně na čas (opravdu neuvěřitelné). V Bulharsku bylo snad víc jak 30°C. Po příletu do ČR? :D 15°C Díky moc... :D

A to je asi tak vše z naší úchvatné dovolené. Ale bacha, můžeme o sobě říct, že jsme mladí a už máme zase nějaké nové zkušenosti! :D .... A teď mám pro vás pár fotek... :) Jo a to je poprvé, co jsem neměla na dovolené zrcadlovku. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 behappyem behappyem | Web | 2. srpna 2016 v 22:16 | Reagovat

to máte vydařenou dovolenou :D

2 Kris Kris | E-mail | Web | 3. srpna 2016 v 9:57 | Reagovat

Tak to prostě nevymyslíš :D zasmála jsem se, na druhou stranu mi vás bylo líto skoro celou dobu, co jsem článek četla :D A určitě si z toho odnáším ponaučení :D v Bulharsku jsem byla cca před 10ti lety a nezažila jsem, že by se na plážích kradlo, ale doba se mění.. A jak píšeš na konci, aspoň máte zkušenosti a víte, na co si přítě dát pozor ;)

3 Marie Marie | 3. srpna 2016 v 10:25 | Reagovat

Tak na druhou stranu máte vážně nezapomenutelný zážitek na celý život! To aby se z takové dovolené člověk vzpamatovával celý rok, až do té další :-D  :D

4 Elly Elly | Web | 7. srpna 2016 v 18:35 | Reagovat

Krásné fotky a zážitky!:D Příště už budete chytřejší:) Hlavně, že vy jste se v pořádku a celí vrátili zpět do ČR! :3

5 Daysy Daysy | E-mail | Web | 21. září 2016 v 10:55 | Reagovat

Četla jsem oba články a teda - měli jste fakt smůlu, to je mi líto. Ale jsem ráda, že jinak se ti snad Bulharsko líbilo, já tam byla už 4x a vždycky naprostá spokojenost, vše v pořádku, strašně milí lidi, fajn pláže (přecpané jsou skoro všude no :D) a super jídlo (platíme si jen snídaně, zbytek jíme venku a zkoušíme restaurace).

Ale teda pro příště snad jsi poučená, že na pláž nebrat hodnotné věci. Že jste zapomněli dát klíče na recepci, fajn, ale teda brát si třeba takové drahé brýle nebo 25 leva mi přijde dost. Brýle si třeba nechej na hlavě nebo si na dovču vem levnější a peněz ne moc. My osobně berem vždy na pláž akorát staré mobily, třeba sluchátka, nějakou knihu a pár drobných (třeba do 8 leva) na to, když s ichcem koupit pití si sváču. :) Ono je to bohužel zákon schválnosti, když čšlověk má něco drahého, tím tuplem se mu to ztratí.

Tak přístě snad bude líp! :)

6 Kebule Kebule | 22. března 2017 v 10:27 | Reagovat

Parádní dovča v jeseníkách, spojená s wellness, jakuzi a dalšími procedurami pro vaši pohodu:

http://www.villaregenhart.cz/cz/spa-wellness/o-spa-wellness

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama