Březen 2017

Krátší vlasy, brýle a čočka, nový mobil, cvíčo a Horní Lomná

21. března 2017 v 0:17 | zRzQa |  Když zRzQa píše deníček
Asi se v poslední době naskytlo pár věcí, se kterými bych se s Vámi chtěla podělit. A přidám vám k tomu rovnou i pár fotek. Začala bych asi tím, že jsem se byla ke konci února stříhat. Měla jsem své vlasy už celkem dost zničené a slabé, takže to chtělo nějakou výživu a trošku "uzdravit" (= ostříhat). Okolí to možná tak nevnímá, ale cítím se, že mám tak půlku vlasů pryč. Prostě že jsou hrozně kraťoučké! No koukněte se sami...


Další věc - brýle a čočka? Jako jenom jedna? Ano, přesně tak. Konečně jsem se rozhoupala a objednala jsem se na oční (snad po 3letech). Brýle jsem sice měla, ale moc jsem je nenosila a navíc mi už asi ani neseděly. Navíc pro řízení mi příjdou lepší čočky a obecně...je to praktičtější. Naštěstí dioptrie vyšší nemám (na to, že jsem tedy brýle skoro vůbec nenosila... pouze na řízení). Ale sranda je ta, že na levé oko mám dioptrie nulu nula nic a na pravém oku mám 2,5 dioptrie. Pecka. Takže mám pouze jednu čočku. Dále jsem se vybrala v optice nové brýle. Je to naprosto jiný styl než jsem měla, ale prostě hrozně se mi to líbí. Mají fialové obroučky a zevnitř jsou černé. Plus tedy mezi fialovou a červenou je tenký bílý poružek. Je to na mě celkem dost nezvyk, ale nemám je na každodenní nošení (ikdyž tedy paradox je, že teď ty brýle nosím raději než čočku...protože se mi ty brýle prostě děsně líbí!).

...nevím proč, ale neumím se fotit s brýlemi...připadám si hrozně...divná?

Třetím bodem tohoto článku je "cvíčo". Kámoš se věnuje cvičení (+ stravě, atd...) a díky němu jsem našla i fajn fitko (né nějak hrozně drahé a dobře vybavené). Takže abych se zase nějak nevymlouvala, tak jsem si hned první den koupila pernamentku na měsíc. Začala jsem 12.3. a zatím jsem tam tedy byla 4x a posilovala jsem 2x nožky, ruce a bříško. Celý minulý týden mě tedy bolely svaly a chodila jsem jak..no...ehm :D Důvodem cvičení je hlavně to, že chci prostě zpevnit tělo a zhubnout třeba 2-3kilča a to mi naprosto stačí. A teď přicházejí na řadu mé SUPRČUPRTRAPNÉ fotky (abych eventuálně viděla nějakou změnu po tom měsíci).

...více v celém článku

Foto snídaně s avokádem

3. března 2017 v 10:45 | zRzQa |  Když zRzQa fotí
Krásné dobré ráno!

Už jste někdy zkoušeli avokádo? Já teda ne. Tak jsem si ráno najela na internet aneb "jak se krájí avokádo" (ano, přesně tak :D ) a dalším bodem byly recepty s avokádem.

A jak se to tedy krájí? Avokádo rozpůlíte nožem a oddělíte od sebe. Je tam velká pecka, takže tu vyndejte. Dále vnitřek avokáda nakrájejte na proužky a lžičkou jej vyndejte ze slupky.

Já začala ze začátku zlehla a tak jsem si opekla toustíky a avokádo jsem si na to lehce rozetřela. Prvotně mi to přišlo tedy dosti...nijaké? Na netu psali, že se má přidat sůl a pepř (to doporučuju, pak to chutná výborně!). Dále ještě i třeba olivový olej (ten já moc nemusím) a pak i pistácie (a ty jsem nedávno sněla, ups). I tak mi ale obyčejná kombinace avokáda na toustu chutnala. Na internetu je plno receptů - od koktejlů až po jídla i na oběd. Však si sami vyberete... :)

PS: Máte rádi avokádo? Jak ho nejraději jíte?

PS2: Právě před chvíli nahrál Ed Sheeran na youtube snad celé album písniček. Už jste slyšeli? Bibia Ye Ye je parádní pro ráno. A je tam mnoho dalším!