Londýn 2018

28. října 2018 v 22:20 | zRzQa
Do Londýna jsme vyjeli ke konci září na pár dní . Jela jsem společně s mým Honzou a kamarádkou. Vše to začalo tím, že jsme našli super akční letenky. Pak už následovalo "jen" extra-dlouhé-únavné hledání ubytování, tvorby programu a dalšího zařizování. Ubytování jsme měli zařízené přes booking - cenově to bylo super, ale dojížděli jsme do centra cca 30min metrem. Tudíž ikdyž bylo ubytování levné, platili jsme dost za dopravu. Je tedy ve výsledku jedno, jestli si připlatíte za ubytko přímo v centru a nebo mimo.

Program jsme měli poměrně nabitý. Přiletěli jsme v sobotu těsně před půlnoci. Jelikož jsme byli od hlavního ubytování skoro 3hodiny cesty, na první noc jsme spali cca 15min od letiště v jednom náádherném ubytování. S paní jsme byli dopředu domluveni, že pro nás přijede na letiště, jelikož v tu dobu už žádná městská hromadná doprava nejezdila. Hned další den ráno jsme se vraceli zpět na letiště, kde jsme měli objednané jízdenky na bus, který mířil přímo do centra Londýna. Cesta busem trvala cca skoro dvě hodiny. V centru jsme si pak vyřizovaly Oyster card (máte zde nabité peníze a vždy při vstupu do metra či do jiného dopravního prostředku si kartu pípnete. Na daný den je určený limit, který když přesáhnete, cena se již nezvyšuje). V neděli jsme tedy dojeli konečně na naše ubytování.

Neděli jsme pojali poměrně volně, kdy jsme již nikam nespěchali a byli jsme příjemně unaveni z celého cestování. Obkoukli jsme pár památek, Hide park a byl zase konec dne. Pondělí jsme měli VELMI nabité. Ušli jsme snad 25km a sithli jsme hlavní pamatky Londýna, muzea a vlastně...toho bylo tolik, že už si to ani nepamatuju :D Velmi mě ale zaujala vyhlídková věž Sky Garden, která nahradila předražené London eye. Ono většina pamatek se pohybovala v přepočtu okolo 600Kč/ osobu. Sky Garden byla zadarmo a ten výýýhled byl naprosto luxusní (měli jsme ovšem dopředu rezervovaný vstup na daný čas).

V úterý jsme se vydali na výlet do města Brighton, který je jižně u pobřeží. Opět jsme měli dopředu koupené jízdenky na vlak. Dále jsme mířili na naprosto DOKONALÉ útesy (Seven sister´s cliffs). Bylo to snad to nejkrásnější, co jsem kdy viděla. Doporočuji! Ve středu jsme se snažili navštívit místa, která jsme doposud nestihly (většinu muzeí máte zdarma a opravu stojí za to!). Objevili jsme kouzlo marketů a samozřejmě koukli i do Primarku (škoda, že jsme měli omezená kila na zavazadla a rozměry. Odjížděla bych asi jinak s další mega taškou). A ve čtvrtek jsme vstávali snad něco po čtvrté hodině ranní a mířili jsme na letiště...

Pokud jste v Londýně ještě nebyli, tak takové ty hlavní věci obkouknete během tří dnů. Samozřejmě více si vše užijete, když vyrazíte do Anglie alespoň na dva týdny a můžete si udělat i výlety do vzdálenějších míst. Ale já si to velmi užila a už se těším, až tam zase někdy zamířím......velmi ráda bych Vám sem nahrála více fotek, ale má galerie na blogu je už skoro PŘECPANÁ a mám problém nahrávat fotky. Špatně se mi upravují rozměry, tudíž nahrát fotky na blog je pro mě časově veeelmi náročné. Snad Vám bude stačit alespoň malá ukázka fotek :) ...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Venca Venca | 28. listopadu 2018 v 0:54 | Reagovat

no tak narvy si to do čůráku kde si byla no

2 Cherry Berry Cherry Berry | Web | 2. prosince 2018 v 9:56 | Reagovat

To jsem ráda, že tu vidím nový článek. Jen tak dál👍

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama