Články

Aloe vera - hojivá rostlina

31. července 2013 v 14:18 | zRzQa
Aloe jsme doma nikdy neměli, ale jen do té doby, než nám jej dala mamčina kamarádka. Používá to často a na mnoho věcí jí to už pomohlo a jelikož asi snad před dvěma lety jsem měla na patě několik bradavic a nechtěla jsem s tím hned jít k doktorce, ať mi to nějak vyřeže (nebo co se s tím dělá -_-), tak jsme ze zvědavosti zkusili právě šťávu z listů aloe vera. Po dobu dvou týdnu (cca) jsem si každou noc dávala na patu právě kousek lístku a přelepila jsem to náplastí. A wuala - za ty dva týdny už nebyla ani jedna bradavice. A opravdu to fuguje.

Je to tedy všeobecně hojící roslina. Děda měl nějaký delší dobu oteklý palec, jelikož mu zarůstal nehet a opravdu to bolelo. Pár dnů přikládal na palec kousek listu aloe a za chvilku už otok slehl a celkově jej ho to pak už nebolelo.Něco z historie aloe vera....Světový odborník na aloe vera je doktor, specialista na gastroenterologii Dr. Ivan Danhof z Dalasu. Dr. Danhof pracoval 30 let jako profesor na Texaské univerzitě, na lékařské fakultě v Dalasu a s aloe vera se seznámil v roce 1978, kdy ho navštívili v jeho laboratoři dva muži. Muži mu dali láhev se zlatavou tekutinou z Mexika. Na etiketě bylo uvedeno savila - španělský název pro aloe vera. Požádali profesora, aby vyzkoušel , jak je aloe dobrá na žaludeční a střevní potíže. Dr. Danhof se nezajímal o lidovou medicínu a tak nabídku odmítl. Muži se po dvou týdnech vrátili mnohem odhodlanější a slíbili zaplatit profesorovi cokoliv za testování aloe. Dr. Danhof ohromený jejich nadšením a přesvědčením nakonec souhlasil. Byl užaslý, když zjistil, že tato přírodní šťáva má lepší výsledky na žaludeční a střevní onemocnění než nejvíce účinné léky ortodoxní medicíny. Dr. Danhof začal s detailním výzkumem aloe vera. Od té doby rozsáhle publikoval o vnitřním i zevním využití této rostliny. (Zdroj: bylinky.doktorka.cz)

Ovšem u této rostliny se nedoporučuje, aby se ta šťáva dostala do pusy - budete mít potom průjem. Ale těch roslin aloe vera je více druhu a některé jsou i na vnitřní použití (tzn. že tu šťávu pijete, apod..)

Jelikož mám od malička atopický exém a teď když je horko, tak mě to velmi svědí a mám to velmi podráženou tu kůži, tak jsem si jamky pod koleny a u loktů potřela aloe a cítím malinko zlepšení. Budu to tedy ještě pár dnů akto dělat a snad se to zlepší aspoň na chvíli :-) Navíc to i příjemné chladí, neštípe to.

A podivejte se na tento krátký fotonávod jak lístky zpracovat před použitím. Více v celém článku...

Outfits inspiration for summer / 1

30. července 2013 v 19:14 | zRzQa
Dneska odpoledne jsem byla s kamarádkou po obchodem. Zaujaly mě některé kousky oblečení a tak jsem s podobnými vytvořila různé outfity na léto. Předem říkám, že nevím z jakých obchodů jsou tyto kousky a ani jejich cenu. Ale jako ispirace by to šlo, nebo ne? :)

...hnědá, béžová..Tyhle barvy jsou prostě skvělé a elegantní - na léto parádní. Dlouhá, jemná sukně a slamáček - proč ne?
..další outfity najdeš v cleém článku! Který je top?

Vyhodnocení projektu na týden 8.-14.7. + finálové hlasování

14. července 2013 v 17:51 | zRzQa
Projekt byl právě dnes přesně v 17:00 ukončen a je tady již vyhodnocení za celý týden. Fotek se nastřádalo opravdu dost. Nejaktivnější jste byli u prvního téma: Přátelství. Naopak nejméně Vás zaujalo téma: Chudoba - tam přišla pouze jedna fotka a ta tedy automaticky postupuje do finále.

Celkem bylo sedm témat: Přátelství, Štěstí, Chudoba, Hra, Čas, Rychlost a Matka příroda.

Ze všech fotek a z každého tématu jsem vybrala vždy jednu fotku, která postoupí do finále o celkového vítěze projektu, o kterém ovšem již rozhodnete vy pomocí hlasování v anketě. Všechny fotky jsem ale zhodnotila pomocí hvězdiček. Čím více hvězdiček (max.5), tím lépe. Hodnotila jsem nápad (originalita je jedna z nejdůležitějších v tomto projektu), kvalitu fotky a celkový dojem na fotku (v tom bylo i zahrnuto to, že pokuď jste to upravili třeba do jednoho odstínu - třeba do hněda, nebo jste tam přidali hrubý rám, nevhodně umístěný text, apod.. Za to vše jsem ubírala na hodnocení).

Některé fotky nemohly být zařazeny do projektu, takže pokuď jí tady nevidíte, tak tady není buď z důvodu, že přišla po termínu (v tom jsem byla oprvadu přísná - byl daný čas a kdo to poslal prostě i půl hodinky po zadaném času, měl smůlu), nebo jste nesplnovali podmínky ve vyplnění informací a nebo se fotka neshodovala s tématem.

V anketě tedy hlasujte pro svého favorita. Hlasování končí 19.7. 2013. Konečné výsledky najdete v článku o víkendu (20.7. nebo 21.7.). Vítězné fotky témat a absolutní vítěz projektu budou vystaveni na tomto blogu v menu po dobu jednoho týdne a víc.

A jaké fotky tedy do projektu dorazily? Podívejte se na ně v celém článku a pište reakce! :-)

Správný tvar obočí - jak na to?

13. července 2013 v 21:24 | zRzQa
Obočí je velmi důležitá a výrazná část na obličeji. Díky obočí se vám ve tváři kreslí výraz. Kvůli špatnému tvaru můžete vypadat, jako by jste se stále mračily, nebo dokonce můžete vypadat vystrašeně. Jak tedy docílit správného tvaru a na co si dát pozor?

Než se pustíte do nějakých šílených a výrazných úprav obočí, tak u toho nespěchejte a raději obočí upravujte lehce. Vytrhat jej můžete rychle a stejně rychle si to i zkazíte.Někomu chloupky můžou šptaně dorůstat a co potom? Takže jak si "vyměřit" tvar obočí, který sedne k vašemu obličeji? Vemte si třeba obyčejnou tužku a dle fotku níže si jej připravte. Můžete si udělat nějaké "značky" třeba pomocí tužky na oči (nebo rovnou na obočí) a pak pomocí pinzety jej vytrhat.


Zdá se Vám to bolestivé? Ze začátku to tak bohůžel je, ale časem si zvyknete a už Vás to bolet nebude. Takže pokuď s upravou obočí teprve začínáte, mě vždy pomohlo něco z mražáku :D

Určitě také nepřivýrejte při trhání oči. Je to bolestivé a špatně se Vám bude pracovat.

Snažte se mít obě obočí stejné. Vím, né vždy se to povede, ale netrhete si obočí jen u "makra" zrcátka, ale sem tam kouknětě i do klasického zrcadla a porovnejte, zda jsou obě obočí symetrická. A také si dávejte pozor, ať vám obočí uprostřed nesrustá. Takže obočí je potřeba udržovat ;)

Upravit obočí Vám může třeba i kosmetička, pokuď si na to netroufáte a nebo stále nemůžete dorazit k tomu správnému tvaru. A pokuď už to zkazíte, můžete si to lehce domalovat tužkou na obočí, ale pracujte s ní opatrně, ať potom obočí nepůsobí příliš tvrdě.

Základy francouzského jazyka I.

11. července 2013 v 7:36 | zRzQa
Francouzština se mi vždy sama o sobě líbila. Na základní škole jsme při výběru druhého jazyka francouzštinu neměli a jelikož jsem se už tři roky učila na ZŠ němčinu, tak jsem v ní už z principu chtěla na gymplu pokračovat. Sice upřímně řečeno, ten jazyk se mi nějak moc nelíbí. Není špatný, ale nadšená z něj uplně nejsem. Vždy mě prostě lákala francouzština. Je to sice těžký jazyk, ale prostě.. Je krásný. Včera v noci jsem se dívala jaký je vůbec správná výslovnost. A tak nějak jsem se začala dávat víc a víc na nějaké ty základy. A vznikl z toho nakonec článek. Přemýšlím, že bych se o prázdniných zkusila aspon něco málo z té francouzštiny naučit :3
* Kdo by si chtěl ohledně výslovnosti přečíst něco víc, zkuste to na této stránce →

Tipy na filmy #3

7. července 2013 v 11:00 | zRzQa
Přináším Vám třetí článek tohoto typu. V tomto článku najdete i starší filmy, ale já je mám ráda a líbí se mi. Takže pokuď nemáte co po večerech dělat a nevíte na jaký film se podívat, tak zkuste něco z těchto tipů.

Projekt na týden 8.-14.7. 2013

6. července 2013 v 13:50 | zRzQa
Napadlo mě uspořádat na příští týden takový malý projekt. Můžete to chápat i jako takovou malou soutěž. BUde se to týkat focení. Takže ti co radí fotí, tak by se určitě měli zapojit :-)

Oč půjde? Na každý den vyberu nějaké téma. Může to být cokoli. Téma vždy najdete napsané na banneru nad články. Budete tam mít i napsaný čas, do kdy to odeslat. Banner budu tvořit každý den a když jej budu dávat na blog s novým tématem v určitý čas, tak přesně za 24hod bude uzáverka tohoto téma. Snažte se tedy prosím dodržovat to, kdy nejpozději můžete zaslat svou fotku.

Fotka musí být vaše. Může být upravená, ale jen lehce. A věřte, že nějaké šílené kýče s rámečky moc velkou šanci nemají. Proto buďte při upravě rozumní. Také se snažte být originální. Například když bude téma (třeba!) "Strom", tak pokuď vyfotíte za bílého dne strom, který máte před barákem jen tak, tak to zrovna moc originální není ;)

Svou fotku mi zasílejte na e-mail zzrrzzkkaa11@seznam.cz. Do předmětu napište "Projekt - Téma: ..... ". Do textu napište svou přezdívku, web (pokuď nemáte, nevadí) a pár slov ke své fotce. ZASÍLEJTE POUZE JEDNU FOTOGRAFII!!!

V tomto projektu se nemusíte nikam přihlašovat! Prostě zašlete fotku třeba jen ve středu a v pátek. Nebo klidně každý den - tím se zvýší vaše šanci na nějakou výhru, popř. absolutního vítěze tohoto projektu. Až fotku odešlete, vždy Vám napíši zda jí přijímám či ne (ne v případě, že zašlete po termínu, do určité doby, porušíte pravidla,..).

Co je na tomto projektu lehce neobvyklé? Na focení máte pouze 24hodin. Takže taky jde o rychlost. Nikdo nebude čekat, až fotku zašlete za 14dní.

A jaké jsou výhry? Není to uplně vyloženě klasická soutěž, ale může se to tak brát. V neděli bude vyhodnocení cleého týdne. Z každého dne vyberu z daného tématu jednu výherní fotografii. Takže bude 6 výherních fotek. A z těch šesti fotek se bude hlasovat na facebooku na mé fan stránce tohoto blogu kdo bude absolutní vítěz. Všechny vítězné fotografie budou asi na týden vystaveny v menu s autorem a odkazem na jeho web. Takže taková menší propagace i vašeho webu, ale hlavně vaší fotografie.

Všechny fotografie budou ale samozřejmě zveřejněny v nedělním článku, kde bude vyhodnocení projektu. Takže když budete aktivní a pošlete fotku na všech šest témat, tak to bude + jenom pro Vás :-)

Ještě jednou upozornuji - NEMUSÍTE SE NIKDE PŘIHLASOVAT A MŮŽETE POSLAT FOTKY NA DEN, KTERÝ CHCETE. KLIDNĚ I NA VŠECHNY DNY. To bude jen a jen dobře :-)

* Jelikož tento projekt začíná, tak na první téma budete mít o něco déle času. Takže fotku mi zašlete až v pondělí 8.7. 2013 do 14hodin! Další dny už to ale bude pouze na 24hodin!

Téma na 8.7. 2013 - Přátelství
Téma na 9.7. 2013 -
Téma na 10.7. 2013 -
Téma na 11.7. 2013 -
Téma na 12.7. 2013 -
Téma na 13.7. 2013 -

News / k 1.6. 2013 / Šaty, šminky, mikina

1. června 2013 v 14:09 | zRzQa
Zdravíím, mám pár nových kousků, tak Vám to sem hodím. Navíc mám dilema, nevím které šaty si vzít večer na ples. Takže které? Poraďte :D Dlouhé jsem si brát moc nechtěla, tak jsem si koupila dvoje nové (lososové a černé) a nevím které si vzít :D Líbí se mi oboje, brácha hlasuje pro černé, kámoška taky, ale mě se stejně líbí hodně i ty druhé :D Tak poraďte.

Jinak včera jsem si vyzvedla už mikinu co mi přišla z Anglie a je super. Chtěla jsem nějakou přes hlavu, šedou a takovou volnější, takže ideální. No a pak jsem si ještě koupila novou řasenku, moje první umělé řasy (:D), stíny a lak (k šatům - protože žádnou takovou barvu doma nemám). Co vy na to?

Plán ke cvičení na červen 2013 !!!

30. května 2013 v 16:15 | zRzQa
Po dvou plánech (na duben a květen 2013) byl poměrně velký ohlas o to, abych udělala další i na červen. Jelikož je dneska 30.5. a v sobotu již začíná červen, tak je pravý čas ke zveřejnění tohoto plánu ke cvičení.

Tentokrát jsem ale udělala dvě verze. První verze je složena s různých cvičení a jako novinku jsem tam přidala treninky, které budete sledovat a cvičit podle nich přes videa na youtube. Vytvořila jsem tedy pro snadné hledání seznam, který najdete na TOMTO ODKAZE a vždy si pro daný den, kdy je určený trenink, najdete video s uvedeným názvem v plánku.

Druhá verze je lehčí, jsou to pouze sklapovačky. Začíná se u 30x a končí se u 320x. Každý den je + 10x sklapovaček. Ano, teď se na mě oboří někteří, že k čemu to je. Když jsem si udělala plán na duben a poctivě jsem ty sklapovačky dělala, po 14dnech šly vidět změny. Navíc pokuď na nováčka vybafnete s 100x sklapovaček hned první den, tak z toho nebude asi nikdo nadšený. Takže raději začít u menšího počtu a navyšovat.

Oba plánky si můžete tedy volně stahovat. Jak se Vám líbí??? Začínáme 1.6. 2013 !

V květnu jsem sice také dělala plán, ale vydržela jsem u něj týden a jelkož mi pak dva dny nebylo dobře a bolelo mě šíleně břicho, tak jsem ty dva dny skuetčně nemohla cvičit. Jenže pak jsem se už k tomu nedokopala. Ano, měla jsem slabou vuli. Ale tento měsíc tento plán skutečně dodržím a když už se naskytne vážný důvod proč necvičit, tak to doženu další dny, nebo si plán prodloužím o dny, které jsem necvičila. Takže tohle chci zvládnout. Tak co, jdete do toho se mnou?

Design ke stažení - "Beautiful"

6. května 2013 v 16:56 | zRzQa
Jelikož po novém designu byl skutečně nečekaný ohlas, tak jsem zapátrala trošku do mého "archivu" v počítači a z designu, které jsem vytvořila nedávno, ale nenastavila jsem je na blog jsem vybrala tento. Podle mě to není špatný design a mohl by se Vám líbit. Rovnou jsem Vám ho rozřezala, takže nastavenž jej budete mít minutku. Navíc jako bonus jsem vám tam dala i krátký návod v textovém souboru jak design nastavit.

Když napíšete třeba svůj názor na design, popř. že jste si jej stáhli a úspěšně nastavili (klidně hoďte odkaz na blog), tak budu ráda :)

Stáhovat můžete kliknutím na obrázek níže. HESLO KE STAHOVÁNÍ JE: 123

News in 4.5. 2013 | Fashion

4. května 2013 v 13:04 | zRzQa
Dneska dopoledne jsme vyjeli do Polska. Původně jsem si chtěla koupit jen mé milované lentilky, ale krom 0,5kg balení úžasných lentilek jsem objevila ještě boží kabátek.

Chtěla jsem si nějaký kabátek koupit už dlouho, protože se hodí třeba nejen k šatům, ale prostě k sukni avypadá to lépe než bunda. A zas se mi do toho nechtěly valit třeba dva litry, takže jsem zatím spíš jen tak oblíhlížela střihy kabátků, barvy a cenu. No dneska jsem našla uplně boží kabátek, do té modré barvy jsem se hned zamilovala a střih se mi také líbíl. A cena se mi líbila ještě víc :D za 800Kč no uplně bomba cena. Chtěla jsem 38, protože né vždy mi sedí 36 - mám to uzké přes hrudník a volné v pase. Ale tenhle kabátek ve velikosti 36 mi sedí a prostě jsem uplně nejvíc spokojená :D Tak jsem si ještě vzala dva šátky - černý a takový růžový s květinovým vzorem za taky bomba cenu - 50kč :D V tom Polsku je to skutečně levné a nepotřebuju zase dávat za blbé šátky tři kila že :D

V CČ máte ještě dvě tílka, které jsem si koupila v Takku ve slevě. Nechci si teď kupovat zase kopu oblečení a valit do toho peníze, když si šetřím na blesk :D tak co říkáte na kabátek? Líbí - nelíbí? ;)


...více najdete v celém článku

Káva (historie, vznik a zajímavosti)

2. května 2013 v 18:15 | zRzQa
Ještě do nedávna jsem kávu příšliš neměla v lásce. Maximálně jsem si pochutnala na nějakém ice coffee, ale že bych si vyloženě udělala kávu jen tak, to ne. Ovšem s přibývajícím učením a únavou jsem si prostě jednoho večera tu kávu dala, abych vydržela u učení. A tak to začalo. Nejsem na tom nějak závislá, spíš se díky ní vzpamatuju a jsem schopna se učit o něco déle (když je to potřeba). Jinak kávu nepiji. Zajímalo mě tedy, jak se třeba káva vyrábí a co přesně obsahuje a zda je vůbec člověku prospěšná...

A zjistila jsem, že ikdyž má kofein mírný diuretický účinek, neznamená to, že občasné pití nápojů obsahujících kofein bude mít za následek dehydrataci. Káva, spolu s dalšími teplými a studenými nápoji, je přijímána jako důležitý zdroj tekutin v potravě, ale musí být konzumována s mírou. Je také velmi důležité, že káva bez mléka a cukru neobsahuje téměř žádné kalorie, stejně jako voda a čaj. Proto se káva skvěle hodí ke zdravému životnímu stylu a zdravé výživě.

Káva a dehydratace
Na každého jedince působí káva odlišným způsobem. Je podstatné, jakou má člověk hmotnost, pohlaví a zda je z mladší nebo starší generace. Dalším důležitým aspektem je kvalita kávy, její obsah a jaké množství kávy vypijeme.

Káva pochází z Etiopie a až v roce 1616 se podařilo holanďanům získat první kávovník. A za poškození kávovníku byl ve Francii v 17. století trest smrti. Káva byla v 17. století označena za "Satanův nápoj".

Mezi nejznámější složku, která ovlivňuje zdraví člověka, patří kofein, který může ovlivňovat i naše chování. Čím více kofeinu, tím hůře pro náš organismus. Proto bychom si měli při výběru kávy dát záležet. Kvalitnější káva zpravidla obsahuje méně kofeinu a je jemnější.

Káva se připravuje jako směs plodů různých druhů kávovníku. Nejčastěji se setkáváme s plody Coffea robusta a Coffea arabica. Arabika (cca 70 % světové produkce) je káva s menším obsahem kofeinu. Pěstuje se ve větších nadmořských výškách (900-2800 m. n. m.), často na sopečné půdě, či jako lesní forma. Zrna jsou větší než u robusty a během pražení i samotné přípravy jsou velice citlivá na teplotu. Robusta je méně náročná odrůda kávovníku. Její podíl na světové produkci je asi 25 %. K největším producentům patří Brazílie, Vietnam, Kolumbie a Indonésie. Zrnka jsou menší, chuťově je tato káva více zemitá a silná. Obsahuje přibližně dvakrát více kofeinu než arabika.

Na více než 25 milionech rodinných farem a asi v 80 zemích dnes roste odhadem 15 miliard kávovníků. Díky úrodě, která se z nich sklidí, se každý den na světě vypije 2,25 miliardy šálků kávy.

Jedním z největších konzumentů kávy byl Honoré de Balzac (1799-1850). Ve dnech intensivní literární činnosti údajně vypil až 60 šálků denně

Vypitím pěti a více šálků kávy během dvou hodin se v moči objeví 12 mikrogramů kofeinu na jeden mililitr, což je impulz pro Mezinárodní olympijský výbor k diskvalifikaci sportovce.

1. října - Den kávy - slaví se v Japonsku, 19. a 20.října - Svátek kávy - slaví se ve Francii

Našla jsem také zajímavost, že káva pomáhá u suché kůže, stačí smíchat směs kávové sedliny s olivovým olejem. V misce si smíchejte kávovou sedlinu s olivovým olejem a s trochou medu. Směs rozetřete na váš obličej, jemně vmasírujte a opláchněte. Tímto si pročistíte póry ve vaší pokožce. A nebo také můžete kávu pouřít i k tělové péči a to takto - Smíchejte kávovou sedlinu se stejným množstvím tekutého tělového mýdla. Mýdlo s kávou vmasírujte do pokožky. Tímto zredukujete skvrny a povzbudíte kůži.

A jak jste na tom vy? Pijete kávu? A slyšeli jste již někdy o zajímavostech, které jste se mohli dočíst v tom článku?

A na závěr video jak se káva vyrábí...

Plán na květen 2013 - Pojď do toho i ty!

1. května 2013 v 12:57 | zRzQa
Hned na úvod chci popřát všem pěkný Máj a doufám holky, že neuschnete! ;) V tomto článku bych vám (jak sem psala včera) ukázat můj takový menší cvičební plán na květen. Piplala jsem se s tím včera snad hodinu a s výsledkem jsem spokojena. Teď jsem totiž dělala od 15.4. do 30.4. jednu challenge ohledně sklapovaček a vydržela jsem u toho a dělala jsem je pravidelně. Tudiž se pouštím do plánu na celý měsíc. Není to nějak uplně ohromně náročné a nejsou to cvičení, které vám zaberou ze dne dvě hodiny, ale prostě uděláte zase něco dobrého pro své tělo a zlepšíte si aspoň trošku svou postavičku.

Na každý den jsem si vybrala nějaké cviky a jejich počet se vždy liší a snažila jsem se je střídat. A jaké cviky v tomto plánu najdete a jak na ně?

1) Sklapovačky - (video) Posilování na břicho
2) Dřepy - (video) Cvik na zadek a stehna
3) Zanožování (video) Cvik na zadek a zadní stranu stehen
4) Výpady (video)Cvik na zadek a stehna
5) Kliky (video) - Posílení rukou, nohy, zadek
6) Nůžky - Lehnete si na záda a kmitáte nohama cca 20cm na zemí. Cvičení na břicho a na nohy
7) Šlapání na "kole" - Lehnete si na záda a ve vzduchu prostě jako šlapete "na kole"
8) Sezení - Opřete se zády o zeď, sednete si "ve vzduchu" nohy máte do pravého uhlu. Cvičení na stehna a zadek.
9) Špičky - Rukama se můžete přidržovat třeba o stůl ať máte rovnováku a zvedáte se na nohách na špičky, ale nedotýkejte se patama země, mějte je těsně nad zemí. Cvičení na stehna a lýtka.
10) Angličáky - (video)
11) Unožení - Lehntete si na bok a zvedáte pomalu nohu a pak zase druhou. Cvičení na stehna.
12) Zvedání pánve (video) Lehnte si na záda, ruce položíte podél těla a zvedáte pánev.

V plánku jsem si i vyznačila kdy mám treninky, to jsou ty růžové trojúhelníčky. Jen jako ať víte co to je :D Jsem teda zvědavá, zda to celý měsíc vydržím, ale chci se hecnout a prostě zvládnout to :D Jdete do toho se mnou? :) Začínáme dneska! ;)

(Rozměry: 1920x1080pix, klikni na plné zobrazení)

Pokuď ucítíte další dny bolesti apod.. tak nejeďte přes bolest. Tělo potřebuje pauzu a dělat cviky v bolestech není ok. Ztrácí to pak stejně efektivitu ;)

PS: Plánek si klidně stáhněte a dejte si ho jako pozadí na plochu. Já to tedy tak mám. Je to stále na očích a tak na to aspoň nezapomenu :D

News in 21.4. 2013 | Fashion

21. dubna 2013 v 20:03 | zRzQa
Jelikož skutečně poslední chvíle jsou celkem hodně napjaté, tak jsem si udělala hezký den a vyjela jsem do obchodního centra. Hned na začátku na mě vybafl obchod Gate, kde to není nějak šílené drahé a tak jsem koukla, jestli tam nenajdu nějaké rozumné a pěkné kousky. Nechtěla jsem zase šíleně utrácet, protože stále šetřím na extrerní blesk. Nakonec mě tento malý nákup (viz foto) vyšel pouze na 268kč což je uplně bomba :D Sice teď přemýšlím, proč jsem si koupila zrovna zelenou sukni, ale tak na nějaké párty se to hodí :D Byla ještě v růžové barvě, ale růžovou moc nežeru :D

" Rozhodla jsem se, že budu žít věčně a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo. "

Zítra mě čeká test z matiky, který musím napsat nejhůř na dvojku, takže program na dnešní večer je jasný. Naštěstí mám zítra na devět. U nás na škole jsou přijímačky a všechny normální školy mají volno, jen prostě my jdeme do školy. Ach jo, ale nic s tím nenadělám. Tak si užijte nedělní večer a zítra se zase ozvu, čáu :-*

Btw. Jako křoví na fotce je přehled středoškolské matematiky :D Jojooo, uplně "miluju" matiku

Gif [love, hug, sex, boys, kiss]? #2

9. dubna 2013 v 16:09 | zRzQa
Všimla jsem si, že tento článek byl a je stále oblíbený (dle statistik návštěvnosti) a proto jsem pro Vás připravila druhou várku gifů. Někteří měli názor ten, že je to zbytečný článek a je to jen zkopírování gifů - s tím druhým souhlasím. Ale když se tyto články jiným líbí, tak proč je nepřidávat. Nikdy se nezavděčím všem. A otázka na závěr - chcete potom článek i na třetí část na toto téma?

" Nerobte to, čo od vás chcú ostatý! Robte to čo chete vy! "

http://24.media.tumblr.com/76a233eb3c795ca356049cc466464117/tumblr_mku6lg3kdt1r9ws8do1_500.gif
...více gifů najdete v celém článku.

TOP 5 (Mé odběry na Youtube)

6. dubna 2013 v 9:17 | zRzQa
Napadlo mě, že bych Vám mohla představit pro mě top pět lidí, kteří točí různá videa a nahrávají je na internetový server youtube. Je to z různých odvětví a strašně mě baví je sledovat. Také se přiučím něco do angličtiny, takže to má i nějaké to malé plus. A info pro Vás - když kliknete na náhled daného mého obíbence, přesměruje Vás to na její/jeho kanál. Umožní Vám to tak práci je hledat na YT :P

Jako první bych uvedla Ledu. Je jí 18let, pořád mění barvu vlasů a i tak jí to sekne. Je vtipná a zábavná. Její kanál odebírá víc jak 400tisíc uživatelů a její videa zhlédlo víc jak 37milionů lidí. Na YT si tvoří vlastně svůj vlog (tj. "blog" kdy prostě pouze točí různá videa, ale nepíše žádný web). Mám projeté všechny videa a když se podíváte na její začátky, uvidíte mladou poměrně stydlivou slečnu s fialovýma vlasama. Ovšem teď už se pořádně rozjela a její videa prostě mají uroveň :D No, posuďte sami ;)

Nejspíš mnoho z Vás zná tuto skupinu dívek - Cimorelli. Jejich rodina je skutečně velmi rozrostla, je jich snad jedenáct sourozenců :D Těchto šest sester si vytvořily hudební skupinu a musím uznat, že jim to jde. Nádherně zpívají, ladí jim to a také vždy přidají nějaký bonus k videu, který určitě všechny vždy pobaví. Obdivuji jejich hlasy. Jejich YT kanál odebírá víc jak 1,5 milionu lidí a jejich videa vidělo již skoro 440milionů lidí. A jejich úroveň stoupá šílenou ryhclostí. Jejich videoklipy jsou kvalitnější. Určitě si poslechněte jejich písničky :)

Nejspíš se k Vám před nějakou dobou dostalo video, kde tato blondýnka natočila video o tom, jak se "zkrášlit" z ošklivky na krásku. O kom mluvím? O Jenne Marbles. Upozornuji předem, že Jenne je šíleně sprostá :D Má pejska, kterého šíleně miluji a najdete ho snad v každém videu :D Líbí se mi u Jenne, že je originální a prostě vždy příjde s něčím novým. Je vtipná a některé věci, která ve videu dělá, jsou fakt mazec :D Je to až neuvěřitelné, ale její kanál odebírá víc jak 8milionu lidí a její videa vidělo víc jak 1miliarda (!) lidí. Koukněte na její videa ;)
...další mé oblíbence najdete v celém článku!

Jak vylepšit tvorbu designu? - Úvod

31. března 2013 v 22:23 | zRzQa
K tomuto nápadu jsem dospěla dnes, kdy jsem velmi dlouho (a ráda) radila jedné začínající blogerce a to ohledně grafiky - ještě konkrétněji - designu. Za těch pět let jsem získala nějaké zkušenosti, na které jsem přišla sama a chtěla bych Vám poradit. Sice z jedné strany to dělám i lehce nerada, jelikož musím uznat, že když jsem na skoro všechno přišla postupem času úplně sama, tak mám ze sebe dobrý pocit. A tak Vám to tady hezky naservíruji. Ovšem i přes to to udělám ráda a snad začátečníci tyto články s názvem "Jak vylepšit tvorbu designu?" ocení.

Oč tady půjde? Budu sem tam přidávat články, které se budou týkat částí designů, v každém článku najdete nějakou radu, budou určitě fotonávody a možná někdy tady dám něco jako jak vytvořit kompletní design blogu.

Chci Vám ale připomenout, že každý z Vás by měl mít svůj styl a neměl by kopírovat druhé (třeba mě) a proto nemusíte brát každou radu a tip dopodrobna. Prostě si to udělejte po svém :-)

Zároveň u tohoto úvodního článku otvírám také něco jako "Poradnu" ohledně designů a já se Vám budu snažit v komentářích poradit jak to jen půjde. A také se nebojte napsat to, že Vám to prostě nejde :-) Pokusím se to tedy když tak znovu podrobněji vysvětli ale nezapomeňte, že já jsem také jenom člověk.

* Designy tvořím v programu Photofiltre Studio X a začínám také ve Photoshopu CS5 (také CS6)
** Fotonávody budou především v Photofiltre Studio X. Kdo se chce něco z těchto článků naučit, doporučuji tento program stáhnout, ať v něm můžete dále pracovat :-)

News in 23.3. 2013 | Fashion

23. března 2013 v 14:35 | zRzQa
Dnes jsem vůbec neměla v plánu jít do obchodu, ale nakonec změna. Mamka s babičkou jely něco koupit, tak jsem jela s něma. Do Takka moc nechodím, ale měly jsme nějaký slevový kupon, tak jsem se koukla, jestli nenajdu něco pěkného.

Jelikož jsem blázen do tílek a nosím je prostě celoročně (i v zimě, to pro mě není problem :D ), tak jsem si vybrala tyrkysové tílko (99Kč), pak jsem náhodou objevila takové látové černé mini šaty se zdobením okolo krku (99Kč zlevněné z 299kč). Dále jsem si ještě vzala boží náramek (149Kč) a ještě zlevněné sluneční brýle (129Kč), které mají tmavě zelené "nožky" - jojo, brýle je moje další úchylka :D A na to všechno jsem měla slevu asi 25%. Takže pohoda.


...v celém článku detail (foto)

Tipy / Boty (Converse)

20. března 2013 v 14:01 | zRzQa
Chci si teď někdy kupovat nové boty. Prostě nějaké tenisky a tentokrát bych chtěla nějaké od značky Coverse. Hledala jsem na internetu a tady je nějaký výběr bot, které by se i Vám mohly líbit. Máte u nich i cenu, která by měla být taková i v obchodech. Které se Vám líbí? Preferujete raději kotníkové nebo ten nižšší typ bot?

Tipy #2 | Filmy (Zamilované/ drama / komedie)

14. března 2013 v 6:22 | zRzQa
Přináším Vám další tipy na filmy, které se mě osobně poměrně líbí. Příští už budu dávat tipy na filmy asi z trošku jiného filmu. Toto jsou převážně zamilované filmy, ale také komedie, drama a jeden i psychologický film :) Snad bude pro Vás nějaký "nový" a bude se vám líbit :)

 
 

Reklama