Když zRzQa fotí

Autoportrét - Pusa!

12. ledna 2018 v 23:26 | zRzQa
Večer/v noci nejraději uklízím a nebo fotím. Tentokrát jsem zvolila spíš tu druhou činnost a vyzkoušela jsem si alespoň objektiv (jelikož se potřebuju rozhodnout, který si teda koupím no). Zároveň jsem focení pojala i jako odreagování a zábavu, jelikož ve zkouškovém období je taky potřeba relaxovat.

Kdyby jste se divili, proč mám na té třetí fotce takový šílený výtlem a ještě PROČ to tady vlastně veřejně dávám... Na celé tohle focení jsem měla jednu myšlenku, ovšem potřebovala bych další dvě ruce (držet fólii a ještě samospoušť = to se fakt nedá), takže jsem poprosila mamku aby mi prostě a jednoduše mačkala spoušť. No, po dvou fotkách jsem zjistila, že tohle ASI nepůjde, jelikož výsledek byl opravdu úděsný :D Až nás to s mamkou tak pobavilo a mamka začala mačkat spoušť jak šílená (díky mami :D). Já se snažila rychle sundat foťák ze stativu...a takhle vlastně vznikla třetí fotka. Líbí se mi ten kontrast výrazů :D No jo, jsem héérečka.

Jinak tedy doufám, že jste oslavili pořádně start do nového roku 2018 a přeji Vám, ať se vám tento rok daří, jste hlavně ŠŤASTNÍ, ZDRAVÍ a SPOKOJENÍ. Jo a byli jste / půjdete volit? No tak, 18+ šup šup, máte šanci vyjádřit i svůj názor (volbu).

Foto snídaně s avokádem

3. března 2017 v 10:45 | zRzQa
Krásné dobré ráno!

Už jste někdy zkoušeli avokádo? Já teda ne. Tak jsem si ráno najela na internet aneb "jak se krájí avokádo" (ano, přesně tak :D ) a dalším bodem byly recepty s avokádem.

A jak se to tedy krájí? Avokádo rozpůlíte nožem a oddělíte od sebe. Je tam velká pecka, takže tu vyndejte. Dále vnitřek avokáda nakrájejte na proužky a lžičkou jej vyndejte ze slupky.

Já začala ze začátku zlehla a tak jsem si opekla toustíky a avokádo jsem si na to lehce rozetřela. Prvotně mi to přišlo tedy dosti...nijaké? Na netu psali, že se má přidat sůl a pepř (to doporučuju, pak to chutná výborně!). Dále ještě i třeba olivový olej (ten já moc nemusím) a pak i pistácie (a ty jsem nedávno sněla, ups). I tak mi ale obyčejná kombinace avokáda na toustu chutnala. Na internetu je plno receptů - od koktejlů až po jídla i na oběd. Však si sami vyberete... :)

PS: Máte rádi avokádo? Jak ho nejraději jíte?

PS2: Právě před chvíli nahrál Ed Sheeran na youtube snad celé album písniček. Už jste slyšeli? Bibia Ye Ye je parádní pro ráno. A je tam mnoho dalším!


Fotografie ze zimní procházky

13. ledna 2017 v 21:26 | zRzQa
Zdravím všechny! Chtěla bych vám všem popřát vše nejlepší do roku 2017 - ať se vám splní všechna přání, jste úspěšní ve škole/práci a šťastní. Já především pevně doufám, že tento rok bude pro mě mnohem lepší než minulý... :) A teď zpět k hlavnímu bodu tohoto článku - chtěla bych vám ukázat pár fotek z procházky. Zajeli jsme za strejdou na chalupu a šli jsme se kousek projít. Není to sice přímo ta krásná zasněžená krajinka, ale i tak jsem spokojená.

A co je u mě nového? Vánoce jsem si užila parádně. Dostala jsem plno krásných dárečků. Na začátku ledna jsem odjela na kurz, která končil tuto středu (11.1.2017). Tak jsem úspěšně dodělala kurz instruktorky základního snowboardingu. Bohužel jsem vychatala tu největší zimu. Teploty se tam pohybovaly okolo -25°C, takže opravdu MASAKR. No a jak se mám aktuálně? Ležím druhý den v posteli. Mám strašný kašel, bolí mě v krku a měla jsem teploty okolo 38°...Takže nečekaně jsem po tak kruté zimě lehla nemocná...Ono se sice na té chatě topilo, ale všude byla stejně tak hrozná zima, že jsme se s holkama první dvě noci budily zimou...Hrůza. Měla jsem sice ještě deku z domu, ale moc to nepomohlo. Příště beru svůj spacák do -30°C! :DFocení s Dominikou u koní / 22.10. 2016

10. listopadu 2016 v 20:27 | zRzQa
Nedávno jsem byla fotit s Domčou a jejím bráchou. Vybrali jsme tentokrát jiné místo na focení - u koní! Bohužel jsme nemohli jít na louku, takže to pozadí nebylo zrovna ideální...ale i tak to vyšlo pěkně. Co myslíte?

Foto / RIP Pineapple & a tak dále

31. října 2016 v 22:54 | zRzQa
Ano, tak v prvé řadě ta hlavní věc (proč vlastně tento článek vznikl). Fotka ananasu. Nemám pro Vás žádný dlouhý příběh. Prostě jsem dostala ananas, pokoušela jsem se ho nakrájet (sice špatně, ale nějak to dopadlo) a byl vynikající. Konec story.

A tak dále...No jak se vlastně mám a co nového? Minulý týden jsem fotila dvě narozeninové oslavy (pátek a sobota). Takže ještě před tím jsem si pořizovala konečně (!) novou rychlonabíječku a baterky. Zatím jsem si půjčovala nabíječku s baterkama od strejdy (vďakaa <3) a další baterky jsem si kupovala. Ale zbytečně bych dál vyhazovala peníze za baterky, které pak letí do koše a nemůžu je nabít...takže hurááá, už mám zase něco dalšího do výbavy.

Teď ještě sháním nějakou brigádu (tak na 4-5hod odpoledne po škole). Takže to chci teď obejít a poptat se...tak snad to nějak dopadne :D ...

A jinak se mám fajn. Ikdyž teď příliš (skoro vůbec) nepřidávám příspěvky na blog, tak stejně na blog najíždím každý den... Doufám, že se tedy máte všichni krásně a příliš vás má ultra-mega-neaktivita (supr slovo Zuzi) neodradila a třeba tady jednou za čas zavítáte...

Vaše Zuz

PS: A tady je konečně ten ANANAS.


Autoportréty 17.10. 2016 / Růžová...?

18. října 2016 v 0:16 | zRzQa
Zhruba před týdnem jsem dokončila (s pomocí Honzíka) své nové webové stránky. Ale nakonec jsem si nezvolila stránky ve stylu "blogu", ale vytvořila jsem si stránky jako své oficiální portfolio a prostě...ať se o mně trošku ví O:) Takže tedy mám stránky "o focení". To, zda budu tvořit další webovou stránku ve stylu blogu (myslím tedy v tom tématu - tedy něco z mého života, fotky, návody, videa? a další články), tak to je zatím ve hvězdách.

Včera večer jsem udělala po strašně dlouhé době nové autoportréty. Nechtěla jsem ale nic obyč, proto jsem si vytvořila toto jednoduché líčení a jako hlavní doplněk jsem zvolila čelenku. Klidně se tím můžete inspirovat na halloween. Tedy pokud chcete vypadat mile :D A né strašidelně :) ....

"Buď vždy sám sebou. Někteří lidé tě budou zbožňovat. Někteří lidé tě budou nenávidět. Ale koho to zajímá?"

...více fotek v CČ

Jak jsem fotila druhou svatbu...

27. září 2016 v 15:14 | zRzQa
Nikde jsem žádnou nabídku nedávala. Letos v červnu jsem fotila teprve svou první svatbu. Někdo hledal fotografa a tak mě známá doporučila. A už to bylo. Domluvila jsem s P. (= nevěstou) detaily. Svatba byla naplánovaná na 17.9. 2016. Během týdne jsem si koupila ještě i náhradní batekru do foťáku, jelikož jsem si ji prozatím půjčovala a tak už mi přišlo vhod si pořádit vlastní. Dále jsem si půjčila od mého hodného strejdy objektiv. Původně jsem si myslela, že ho nevyužiji. Nakonec jsem s ním fotila celou svatbu.

Vše jsem si krásně naplánovala, sepsala jsem si co kdy kde jak. Prostě ať nezapomenu vyfotit nějaký bod. Fotila jsem sama a celý den. Začínalo to ranní přípravou v 6:30 (místo A). To jsem už ale přijela a nevěsta byla už téměř připravená. Pak jsme jely k jejím rodičům (místo B). Zhruba před devátou se jelo na úřad (místo C). Nevěsta i ženich měli vlastní limuzínu. Jelikož měli ročního syna a ten byl nemocný, tak se P. domluvila a obřad zkrátila. Takže vše se stalo snad během 5minut. Ještě měli přání zajet na hřbitov, takže místo D. A pak už jel konečně celý průvod lidí na hostinu do místa B. Byla jsem fakt ráda, že mě vždycky někdo vzal autem. Jinak bych se musela naučit lítat.

A teď to hlavní. Už během týdne hlásili, že v sobotu má být škaredě. Já jsem se s nadějí ujišťovala, že BUDE pěkně. A prdlajs. Celý den bylo zataženo. Dopoledne sem tam káplo. A odpoledne? Neustále pršelo. Takže nějaké romantické focení novomanželů se nekonalo. Fotili jsme v dešti před restaurací. Asi tak dvě minuty (fakt mazec). Takže podmínky šílené. Druhá svatba a hned mi musí pršet :(

Nakonec jsem ale s výsledkem poměrně spokojena. Na to, že nebyla možnost uskutečnit nějaké zajímavé focení a vlastně i to, že celý den pršelo...to dopadlo v celku dobře. Tady máte pár fotek jako ukázku :) Co vy na to?


Foto / Svatba (Ester & Michal)

7. července 2016 v 17:39 | zRzQa
Jak jsem se již zmínila v minulém článku, tak v červnu jsem fotila svatbu od Ester a Michala. Byla jsem tam jako "záložní fotograf", ale ve výsledku se fotky celkem vyvedly. Navíc, podle mě je lepší fotit ve dvou (alespoň v začátcích). Některé chvilky jsou lepší fotit třeba ze dvou úhlů.

Fotila jsem od ranních příprav nevěsty, až po konec obřadu. Ten trval zhruba hodinu, takže jsem fotila ze všech stran. Nejvíce jsem se obávala prvního polibku, ale nakonec to dopadlo poměrně dobře. Celé dopoledne se mi hrozně líbilo. Byla to kouzelná atmosféra a já se strašně těším, až budu mít zase možnost fotit nějakou svatbu. V tom článku jsem pro vás připravila pár fotek. Nepřidávala jsem zde přímo fotografie, kde je i zbytek rodiny. Hlavně tedy pouze nevěstu a ženicha :) Ráda bych znala váš názor na tyto fotky, tak klidně pište své upřímné názory.

Mějte se krásně,
Zuz

...překrásná nevěsta Ester

...novomanželé

Fotografie / Extrémně voní a jsou extrémně krásné - lilie

14. dubna 2016 v 18:44 | zRzQa
Minulý týden jsme slavili mamčiné narozeniny. S bráchou jsme tentokrát kupovali větší společný dárek a k tomu ještě tuto krásnou kytku lilií v květináči. A zrovna dneska to tak pěkně vykvetlo, že jsem musela udělat pár fotek. Tak se chci s vámi o ně podělit :-) Tak, co vy na to?


Fotografie / Ruce, lampa a stíny

20. března 2016 v 21:52 | zRzQa
Toto byl jen takový krátký pokus na pár minut s lampou. Hrála jsem si se světlem a chtěla jsem nafotit podobnou sérii jako tuto (foto: série nohy). Není to možná až tak vyvedené, ale i tak se mi to líbí. Hlavně jsem měla zase chvilku, kdy jsem mohla tvořit jen tak sama pro sebe. Zkoušela jsem ještě fotit i něco dalšího, ale to nedopadlo dle mých představ, takže se s vámi o to asi nepodělím. Tak snad se vám tato série bude alespoň trošku líbit.

A na závěr jeden citát: ,,Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte."


...další fotografie najdete v celém článku.

Focení s Dominikou / 5.3. 2016

17. března 2016 v 18:53 | zRzQa
Nemám teď příliš čas na focení, takže když jsem byla navštívit Domču, tak jsem jí udělala pár nových fotek. Bylo to jen takové rychlé focení asi na 30minut. No a dominantní barvou na fotkách jsou bláznivé červené vlasy :D Jinak Domča je blázen do pavouků, tak jsem měla celkem šílený úkol - vyfotit všechny její pavouky. A vzhledem k tomu, že pavouky opravdu nemám ráda, tak jsem se musela pořádně hecnou :D Ale fotky vyšly celkem dobře :)

Jinak příští týden ve středu se jdu fotit na tablo. Přemýšlela jsem, že bych vám ten den možná nějak zdokumentovala. Ostatně až budou fotky hotové, určitě se s vámi o ně podělím. Už se celkem dost těším, jelikož to bude snad poprvé, kdy mě někdo bude fotit. Většinou se fotím jen já sama a je to celkem náročné. Takhle si jen stounu před objektiv, hodím nějak super pózu (haha :D) a snad to dobře dopadne. :)

Focení s Veru / 7.2. 2016 + bonus

8. února 2016 v 13:49 | zRzQa
Včera jsem strávila naprosto boží odpoledne s Verunkou. Šly jsme na chvilku fotit, pak jsme se učily matiku (posloupnosti - je to hnus) a ještě jsme si daly vínečko, protože včera měl kdo svátek? No přece Verča! <3

A co se týká focení - celé dopoledne svítilo sluníčko. Šly jsme fotit asi tak okolo 15hod odpoledne. Foukal vítr, bylo tedy celkem chladno a navíc už sluníčko skoro zašlo, takže světlo nic moc. Ve výsledku vyšlo alespoň pár fotek a já mám pro vás malou ukázku. Co vy na to?


Fotografie / Série - Nohy

26. prosince 2015 v 23:25 | zRzQa
Často dostávám pozdě večer nápady na focení. Tentokrát mě napadlo vyfotit nějakou část mého těla. Původně jsem chtěla fotit záda, ale nakonec jsem skončila u noh. Sem tam jsem měla křeč - třeba u fotky "Bláznovství". Ano, každá fotka má své jméno. Dle toho, co vyjařuje. Doufám, že se vám tato série bude líbit a jsem zvědavá na vaše názory.

Sebevědomí & stydlivost

Nervozita & bláznovství

Vánoční Praha / Výlet s Honzíkem

20. prosince 2015 v 19:47 | zRzQa
K mým letošním narozeninám jsem dostala od Honzíka výlet do Prahy. Nikdy jsem tam u Vánocích nebyla. Vyjeli jsme v pátek ráno a vrátili jsme se dneska odpoledne. Večerní Praha je parádní - po celém městě se rozsvítí vánoční výzdoba a snad na každém rohu je nějaký vánoční stromeček. Škoda, že ještě nenapadl sníh. Na fotkách to vypadá, jakoby byl ještě podzim :D

Všude bylo plno lidí, fotek mám jen pár, protože v pátek pořád pršelo, takže jsem foťák ani nebrala. No a potom mám vlastně fotky skoro jen ze včerejšího dne. Vyrazili jsme na Petřínskou rozhlednu. A ještě jsme se zašli podívat do zrcadlového bludiště. Jelikož nejela lanovka, tak jsme šli pěšky. Mě bylo nějak špatně, takže jsme šli pomalu a ta naše vycházka se trošku protáhla. Na rozhlednu jsem šla taky pomalu. Nikdy mi výšky nevadily. Až od letošního roku, kdy jsme jeli na výlet na zámek Lednice a vyšli jsme na minaret (asi 70m?) a teda... Uf. Takže jsme vyšli nahoru a tam mě čekalo krásné překvapení od Honzíka

Potom jsme se už jen tak procházeli pro Praze. Všude bylo milion lidí, ale to není nic nového. No a já mám pro vás pár fotek, tak se kukněte ;)


Fotografie / Na dně přehrady

11. listopadu 2015 v 23:30 | zRzQa
O víkendu jsem byla na menším výletě. Počasí sice nebylo ideální k focení, ale zase z toho vyšly jiné fotky než obvykle. Tentokrát jsou takové tmavé, smutné a podzimní. Fotila jsem na přehradě, která je již téměř vyschlá. Kdysi tam byla krásná vesnice, ale pak byla založena přehrada a vše bylo zatopeno. Nyní tam můžeme nalézt zbytky ze základu domů a kompletní most.

Koho by zajímalo, jak toto místo vypadalo před zatopením, tak fotku najdete na konci tohoto článku.


...více fotografií v celém článku

Fotografie / První podzimní...

30. října 2015 v 20:32 | zRzQa
Dneska jsem jsem volné dopoledne a tak jsem vyrazila sama na menší procházku s foťákem, nůžkama a igelitkou. Proč? Šla jsem sbírat nějaké věci na vánoční věnce (šišky, bukvice, šípky, atd..) a zároveň jsem chtěla něco málo vyfotit... Podzim je jedno z nejkrásnějších období v roce a tak by byla škoda to promeškat. Ovšem nejraději bych vyrazila někam dál, do lesa a to by byl teprve pořádný podzim! :-)

Navíc jsem měla menší tvořivou hodinku. Jestli to půjde, tak vše uvidíte v dalším článku :) A teď už konečně ty fotky! :)Fotografie / Ořechy

9. října 2015 v 14:53 | zRzQa
Ve středu večer proběhla rychlo akce alá domluva, že ve čtvrtek ráno půjdu opět na menší chirurgický zákrok. Můžete hádat - byla jsem na tom snad už 6x (!!!) a stále se to vrací. Zarůstá mi nehet a pak to prostě děsně bolí. A momentálně nebylo jiné řešení, než dát opět kousek nehtu pryč. Ono to zase za půl roku doroste a tento zamotaný kolotoč začne znova. Ovšem tentokrát jsem dostala tip na zákrok s laserem. Takže do toho půjdu a snad už bude po problému (snad).

Takže teda včera jsem naklusala (dojela :D ) do nemocnice, za 15min hotovo a jela jsem domů. Takže jsem si dala do dneška klidový režim na nohu, protože se mi holt vždy špatně chodí.

Dnes jsem teda měla volný den. Zakotvila jsem v kuchyni, dala nohu nahoru a louskala jsem dopoledne 3hodiny ořechy. A pak mi z toho vyšlo pár fotek. Prosím, nechci vidět ořechy minimálně rok. Děkuji. Loučím se.Focení s mým báječným chlapem / 4.10. 2015

4. října 2015 v 17:20 | zRzQa
Plánovali jsme společné focení už dlouho, ale buď nebyl čas a nebo nám zrovna nevyšlo počasí. Dnešní slunečné dopoledne bylo naprosto ideální pro focení. Sice nakonec jsme fotili v takové staré venkovní chodbě, takže příroda tam nešla vůbec vidět, ale to nevadí. Je to zase něco jiného než naše obyvklé fotky.

Už mě to trošku štvalo - pořád jsem fotila ostatní a já sama s Honzou žádné nové fotky neměla. Mám vždy představu o výsledných fotkách a né každý to tak umí vyfotit. Takže ačkoli je práce se stativem zdlouhavá, tak jsem s výsledkem spokojená. Ale i tak bych se nechala ráda nafotit s Honzou od někoho jiného :) No a tady jsou dnešní fotky... Co na ně říkáte?Fotografie / Orosené pavučiny

19. srpna 2015 v 23:11 | zRzQa
Dnes jsem byla celý den na výletu (společně s mamkou a bráchou). Cestou nahoru mě ovšem naprosto zaujaly malé orosené pavučinky. A tak jsem si jich pár zkusila nafotit. Pak jsem uznala, že kdybych měla nějaký makro objektiv, tak by to byla naprostá paráda. Ale nakonec jsem i tak s fotkama spokojená a napadlo mě, že vám je ukážu.


...více najdete v celém článku.

Fotografie / Po plazmě

15. července 2015 v 18:37 | zRzQa
Zřejmě mě ve spánku políbila múza. Tak jsem vstala a proběhlo zhruba dvou minutové focení. A nová divná fotka je na světě. A víte co? Focení divných fotek mě baví. Ovšem úprava je někdy náročná - točila se mi z té fotky hlava.

Dnes jsem si udělala opět "výlet" do nemocnice na plazmu. Jakmile jsem vlezla do odběrové místnosti, tak jsem se musela začít smát. Sestřičky mají někdy opravdu zajímavé témata! :D Pro dnešek zakončovaly téma mužské ochlupení, minule jsme probíraly umělé řasy, jindy zase prsa, práci a většinou skončíme u chlapů. A víte co? Je to vlastně super. Většinou spíš jen poslouchám a bavím se! :D Ono alespoň nemyslím na tu jehlu, kterou mám zapíchlou v žíle. Ble.

 
 

Reklama