Když zRzQa fotí

Fotografie / Velké Karlovice, skanzen Rožnov

15. července 2015 v 0:32 | zRzQa
Dalo mi to velkou práci se dokopat k nějaké menší úpravě fotek a následné nahrání na blog. Ale nakonec jsem dala nějaký menší foto článek dohromady. Nějaké konkrétní téma to nemá, jelikož jsem byla s taťkou ve Velkých Karlovích, kde jsme jezdili na kole po přírodě, zajeli jsme se podívali do skanzenu v Rožnově a také do muzea v Karlovicích. Dále jsme udělali nečekanou návštěvu na chatě, tudiž fotky jsou skutečně z různých míst.

Kupodivu nám počasí vyšlo naprosto parádně. Už jsem si skoro zvykla - když má taťka volno, tak z 99% vždy prší.Focení s Ondrou / 6.června 2015

7. června 2015 v 20:43 | zRzQa
Včera později odpoledne jsem se domluvila s mým kamarádem Ondrou na menší focení (a hlavně jsme se sešli proto, protože jsme se dlouho neviděli). Ti, kteří můj blog sledujete delší dobu, tak Ondru už určitě znáte ze starších fotek. A co se týká focení - pár fotek se vyvedlo a jsem spokojená. Jak se líbí Vám?

"Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám beztoho neuvěří." Elbert Hubbard


Výstaviště Flora v Olomouci / 25.4. 2015

25. dubna 2015 v 22:37 | zRzQa
Na dnešní den jsme si s mamkou a bráchou naplánovali výlet do Olomouce - Výstaviště Flora. Velmi jsem se těšila, počasí nám přálo a celý den bylo teplo a svítilo slunce. Ovšem jen co jsme vstoupili do areálu, tak naše nadšení začalo pomalu ale jistě klesat. To, že bylo všude milion lidí nebylo příliš překvapující, ovšem to, že snad VŠUDE byly stánky a na každém kroku se něco prodávalo, tak to jsme nečekali ani v nejmenším. Proudy lidí procházeli mezi stánky a nakupovali jako šílení. My jsme ze začátku beznadějně hledali nějaké vystavené květiny nebo alespoň něco, co by mělo s florou cokoli společného. Potom jsme snad za hodinu našli skleníky, kde byly palmy a dále exotické rostliny, kaktusy, atd... Bylo tam sice horko, ale kvůli tomu jsme tam s mamkou chtěly jet (brácha z našeho nápadu nebyl až tak nadšený :D ). Takže alespoň něco málo jsem nafotila.

Ale upřímně - asi to bylo poprvé a naposled, co jsem Výstaviště Flora v Olomouci navštívila. Spíš mi to přišlo jako velké přecpané tržiště bláznivých lidí. Když jsme šli do hlavní (?) budovy, kde byly vystavené květiny, tak jsem byla také zklamaná. Většina byla ve vázách a prostě to na mě působilo příliš uměle a načančaně (viz. druhá fotka). Nebailo nás chodit mezi lidmi a tak jsme areál výstaviště celkem rychle opustili a vyrazili jsme se podívat do centra Olomouce.

Včera jsem byla po HODNĚ dlouhé době cvičit a včerejší více jak hodinové cvičení na nohy a zadek šlo dneska znát. Dnešním největším problémem byly schody a všelijaké kopečky. Au, ještě teď mě bolí všechny svaly :D...více v celém článku

Focení s Terezkou / 16.4. 2015

17. dubna 2015 v 19:36 | zRzQa
Včera bylo konečně nádherné počasí - teplota během dne vystoupala až na 20°C a sluníčko pořádně svítilo! :) Včera jsme měli školní akci a potom jsem se domluvila se svou krásnou a usměvavou spolužačkou Terkou, že jí konečně vyfotím. Počasí bylo naprosto ideální, takže co víc si přát. Menší focení jsme spojily i s menší procházkou. Navíc jsme podél řeky narazily na rozkvetlé stromy. A právě u nich vznikla hned první fotka v tomto článku. Další fotky najdete v celém článku.

A co nového? Minulý týden jsem fotila své první tablo - fotky jsem již předala hotové a zbývá už jen zaslat jejich společnou třídní fotku. S tablem jsem naprosto spokojená a nadšená. Na to, jak jsem byla nervozní, to dopadlo podle mě skvěle (ještě k tomu, že to bylo mé PRVNÍ tablo). No ostatně o tom udělám zvlášť článek, kde vám to všechno ještě popíšu. Takže jsem získala další skvělou zkušenost :)


...více najdete v celém článku

Focení s Dominikou / 22.3. 2015

22. března 2015 v 11:19 | zRzQa
Tento týden ve škole byl neobvykle relativně v pohodě. Počasí bylo také pěkné. Ve čtrvtek jsem si zašla s kamarádkou na squash - chceme chodit pravidelně alespoň 1-2týdně. A co vy, děláte nějaký sport pravidelně?

Carl W. Buehner: Zapomenou na to, co jste jim řekli, ale nezapomenou, jak se s vámi cítili.

V pátek po škole jsem měla velmi nabitý program. Jen co zazvonilo, tak jsem vylítla ze školy jak šílená, abych stihla autobus. Jela jsem k babičce a dědovi na oběd (mňam, ještě teď cítím tu vůni). Po obědě jsem zase utíkala domů pro foťák a pak hned na sraz. Už dlouho jsem slibovala svému spolužákovi, že ho vyfotím (plus i jeho přítelkyni). A konečně teda bylo ideální počasí a čas. Takže tohle konečně splněno. Fotky bych vám ráda ukázala, ale jsem domluvená, že fotky nechtějí nikde zveřejňovat, takže tohle budu respektovat :) Pak jsem zase šla rychle domů a zase jsem pospíchala (teď už né "utíkala", protože v podpatcích se sice dá běhat, ale když to není nutné, tak proč to dělat že jo :D .. ) za kamarádkou Luckou (znáte z fotek). My jsme děsné baby - od první chvíle kdy se vidíme nás pusa mele až do poslední chvíle než loučíme :D My dvě se nevidíme moc často, takže jsou to vždy parádní a vzácné chvíle. A čím dál víc si obě uvědomujeme, v kolika věcech jsme stejné, až se tomu obě vždy divíme :D

V sobotu jsem viděla zase po delší době svou kamarádku Domču. Fotila jsem jí už několikrát, takže mnoho z Vás jí už také poznává. Tentkrát jsme chtěli zkusit nějaké netypické líčení (prostě v čem jen tak nevýjdete na ulici). Původně jsem chtěla, ať je líčení hlavně do zelených odstínů s troškou oranžové. Ale stále ještě nemám paletku, kde by jsem měla nějaké výrazné odstíny. Takže nakonec spíš převažuje oranžová a ta zelená ani nejde vidět. Ale i tak to nakonec dopadlo dobře a vyšly z toho čtyři hezké fotky :)


Fotografie / První sněženky

17. března 2015 v 20:54 | zRzQa
Dneska byla skutečně nádherné počasí. Venku bylo 12°C, svítilo sluníčko a cestou ze školy bylo už příjemně teplo. Hned jak jsem došla domů, tak jsem vzala foťák a šla jsem se projít k babičce a cestou jsem hledala sněženky. Ve městě jsem jich zatím moc neviděla, ale i tak jsem jich nakonec pár našla.

Doufám, že do konce bude týdne se toto počasí udrží a já se snad dostanu k focení častěji. Teď jsem nedávno dofotila 3x filmy na Instax, které jsem dostala od Honzíka přímo k foťáku, takže přemýšlím, že by jsem udělala nějakou recenzi, ukázala nějaké fotky, popsala jak foťák funguje, atd... Chtěla by jsem udělat spíš video, ale když nevýjde video, tak alespoň článek. Jedno z toho výjde určitě ;)


Fotografie / Hlava & sedátko

28. ledna 2015 v 22:55 | zRzQa
Konečně jsem dneska měla jeden z volných večerů bez účení a myšlenek na školu. Mohla jsem si dělat co se mi jen zlíbilo. Parádička. Konečně jsem si trošku pohrála s mým novým bleskem. No nejdřív jsem se snažila o "divnou" fotku níže a nakonec jsem si udělala po dlouhé době nějaké normální fotky. Ty ale třeba příště.

Jsem každý den našvaná. Štve mě celá škola. Štve mě, že mě mi utekla dvojka na vysvědčení z matiky - JEDEN ZASRAN* BOD V POLOLETCE A MĚLA BYCH TO. Grr! Štve mě, že mi uplně stejně utekla fyzika -_- Štvou mě lidi. Štve mě přístup profesorů. Dokážu se naštvat už i kvůli maličkostem. A štve mě, že když se někomu něco nelíbí, tak je akorát potichu. Ale to není můj případ. Proč držet pusu, když s něčím nesouhlasím. Už se tak nehorázně těším na to, až té školy vypadnu. Fakt že jo. Za rok maturita a čau. Pak už to snad nebude tak hektické - teda až na zkouškové období na VŠ.

Tak proč dělat veselou fotku, když mě všechno...

...štve.

Třídní výlet do Štrasburku (1.-5.12. 2014)

9. prosince 2014 v 18:42 | zRzQa
V pondělí 1.prosince jsme vyjeli ve večerních hodinách směr Německo. Jeli jsme zhruba 13hodin (?). Cesta byla pro má kolena celkem "vzrušo", protože mě hrozně bolela celou cestu. Na chvíli jsem byla už v koncích a prostě jse si sedla na zem do uličky. Och, to bylo boží si natáhnout nohy O:)

V úterý dopoledne jsme tedy dojeli do Stuttgartu. Tam jsme měli objednanou prohlídku Porsche-musea. O tom jsem již psala článek, takže už to tady nebudu více rozebírat. Po prohlídce jsme se tedy odebrali na nástupište. Vlak měl jet snad až za pul hodiny, takže jsme se plánovali vrátit zpět do musea. Nakonec jsme mohli být rádi, že jel až za delší dobu. Nastal problém - nákup jízdenek. Snad po 20minutách se jim to nějak povedlo a jeli jsme do centra Stuttgartu.

Tam jsme s holkama prošly obchody a trhy, ale moc se mi tam nelíbilo. Navíc mi byla děsná zima, takže jsme si zašly do Starbucks. Já nějak neměla chuť, protože mi cestou do Německa nebylo příliš dobře (možná i tím, že jsem hned na začátku cesty vypila celý nápoj obsahující aloe). Pak už jsme jen s holkama hledaly zoufale záchody (nakonec jediné byly v obchodním centru a až uplně nahoře) a nakonec dorazily na sraz. A tam mi kamarádka podala můj mobil. Zapomněla jsem ho ve Starbucks a ani jsem o tom nevěděla. Celou cestu jsem žila v domění, že ho mám nějde zaházený v kabelce. Chmpf. To by byl drahý výlet.

Pak jsme už jen všichni unaveně jeli zpět k muzeu, kde stál náš autobus, který nás následně odvezl na ubytování ve Štrasburku. Byli jsme ubytování ve formulích. Pokoje byly malinké, ale hezky zařízené. Sociální zařízení bylo bohůžel společné, ale to se dalo očekávat. Na pokoji jsem byla s Terkou a Leou (její blog: http://moimelea.blogspot.cz/), takže ideální spolubydlící. První noc jsme si lehly všechny na dvoupostelačku a jak jsme tak kecaly, tak jsme tam nakonec spaly všechny tři :D

...více čtěte v celém článku

Hlasujte pro mou fotografii ve fotosoutěži ČD! :)

16. listopadu 2014 v 10:17 | zRzQa
Opět jsem posílala fotku na poslední chvíli. Mám na to sice vždy mnoho času, ale já se k tomu tak nějak dokopu až v den uzávěrky. Snažila jsem se vymyslet něco, co tam asi každý nepošle. Nakonec to vyšlo a mou fotku vybrali mezi dvacet nejlepších. Hlasování trvá do 23.11. 2014. A jak hlasovat? Je to jednoduché a zabere vám to asi 20sekund. Stačí napsat váš email a hotovo :) Děkuju moc všem za hlasy!! :)

http://www.cdprovas.cz/moda-trochu-jinak

Foto / Autoportrét - A zase do černa.

7. listopadu 2014 v 14:35 | zRzQa
Už i můj spolusedící říkal, že mám tu svou profilovku nějak příliš dlouho. Já si chtěla udělat nějakou novou fotku, ale prostě nebylo kdy. No nakonec se mi asi z třiceti fotek zalíbila jen jedna. A to tato - líbí se mi tmavé barvy, tak co. Jak se líbí vám?

A konečně je pátek. Tenhle týden byl celkem šílený. Někdy si musím zapisovat, kolik toho za týden naspím. Bude se to pohybovat tak u 30hodin spánku za týden. Ale už žádný stres - přichází vííííkend. Hurá :3 Dnes je ale bohůžel obzvlášť škaredě. Měla jsem po škole jedno krátké focení, ale naštěstí bylo vevnitř. O víkendu mám další focení a jinak mě čeká hora učení. A hlavně se chci pořádně prospat. Můj spánek za poslední tři dny nepřesáhl 15hodin :D A nejvíc mě vždy pobvaí, když někdo ve třídě řekne "Ty brďo, já jsem tak unavený, já spal jen 8hodin." :D Co na to říct prostě :D ...
A na závěr dvě francouzské přísloví:

Kde člověka neznají, berou ho podle toho, jak vypadá.
Mládí žije z nadějí, stáří ze vzpomínek.

Fotografie / Téma: Barvy ve vodě

2. listopadu 2014 v 20:41 | zRzQa
Stále se snažím posílat fotky do různých fotosoutěží. Tenotkrát bylo zadané téma "Barva". Já to pojala jako barvy ve vodě. Konkrétně vodovky. Jeden večer jsem si hodinku hrála a fotila. Bylo to fajn. Každá fotka byla jiná, ale každý byla prostě něčím hezká. Nakonec mě sice do soutěžního finále nevybrali, jelikož někdo měl stejný nápad, ale fotil to jako makro. Ale tak co už. Pro mě to byla zábava a s fotkama jsem spokojená. Jak se líbí vám?

Nevím proč, ale fotky jsou po vložení na blog nějaké nekvalitní a né příliš ostré :/ Normálně vypadají mnohem lépe. A mají stejné rozlišení jako vždy. Chmf.

" Važte si toho co máte, protože je pozdě vážit si toho, co jste měli. "

...více najdete v celém článku

Focení s Luckou, Lukym, Gabčou a Sárou / 19.10. 2014

19. října 2014 v 14:46 | zRzQa
Dneska ráno jsem si přivstala a od devíti hodin jsme šli fotit. Spíš to bylo jen takové rychlo focení, jelikož mám hodně učení a chtěla jsem se učit. No nakonec to dopadlo tak, že jsem přišla domů, chvilku si odpočinula a vrhla se na fotky. Takže prozatím se žádné učení nekonala. A mám toho teda pěkně hodně. Noc bude dlouháá :D

Fotila jsem tři krásné mladé dámy a chudák Luky - byla převaha čtyř bab a jednoho chlapa :D Nakonec se nějaké fotky celkem povedly. Někdy mě dost zlobily stíny a nebo až příliš ostré slunce. Ale fotky jsou a je to dobrý. Více najdete v celém článku! ;) A já se snad už KONEČNĚ dokopu k tomu učení..

...ten most byl pěkně zrádný. Všude byly stíny a jinak to u tého fotky holt nešlo..

Focení s Dominikou / 11.10. 2014

12. října 2014 v 18:52 | zRzQa
V sobotu jsme se opět všichni sešli a společně s Dominikou a jejím bráchou jsme něco málo nafotili. Vyšly jsme poměrně pozdě, takže už nebylo tolik světla a focení tím pádem trvalo kratší dobu. Nakonec se pár fotek povedlo. Už se těším až příjde ten pořádný podzim, kdy budou všechny stromy nádherně barevné. To bude teprvé focení :3 Taky se už těšíte na podzim?

"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré De Balzac

...více v celém článku

Focení s Domčou / 20.9. 2014

21. září 2014 v 10:37 | zRzQa
Mou kamarádku Domču jsem již fotila a její fotky jste už někteří viděli. Včera jsme se po roce konečně sešly a zase jsme něco nového nafotily. Původně se mělo jít ven, ale nakonec jsme fotily netradičně u mě doma a vznikly nakonec krásné fotky. Domču jsem nalíčila a učesala. Sice ani jedno mi až tak nejde, ale nakonec to dopadlo dobře.

Chtěla bych si udělat zhruba do roku nějaký kurz líčení. Dost by se mi to hodilo. Ale zpátky k focení - dost jsem pak nadávala na své skvělé "osvětlení". Ještě mi musela asistovat moje mamka, kdy mi držela světlo ve vzduchu, když jsem zrovna fotila z vrchu (Děkuju mamííí, jsi nejlepšíííí ). Tedy konkrétně na mou jedinou lampu, kterou mohu použít k focení = pak vznikají stíny a já s tím nic moc dělat nemůžu, protože jinou lampu nemám. Hned bych sakriš brala nějaký menší ateliér a světla. Och.

,,Jednej tak, abys byl šťastný. Ne aby ses šťastným jen zdál."

...více v celém článku

Fotografie / Výlet na zámek Plumlov

6. září 2014 v 22:59 | zRzQa
Dneska ráno jsme jeli na výlet na zámek Plumlov, který byl postaven v letech 1680 - 1690 Janem Adamem z Lichtenštejna. Šli jsme nejdříve na první trasu, kde jsme si prošli přízemí a další dvě patra. V jedné části byla zrovna i nějaká výstava obrazů, ale ty se mi nelíbily a ani se mi nehodily do daného prostředí. Byly to různé sci-fi postavy, příšery, divné bytosti a obrazy měly poměrně moderní nádech. Takže k zámku mi to absolutně nešlo. Opačná strana zámku byla lehce zchátralá, padala omítka a nebylo to opraveno. Líbily se mi ale ty sloupy i zdobení. Když jsme končili prohlídku, tak jsme stihli i kousek svatby. A pak jak jsme jeli domů, tak se tam konala už další svatba. A nevěsta měla překrásné šaty! :3

Pak jsme se podívali k jezeru, které bylo hned pod zámkem a zašli jsme si na oběd. A v 15hod nás čekala další prohlídka, tentokrát 3.trasa. To jsme se šli podívat do zbývajících pater, které nebyly opraveny. Bylo tam hrozně moc velkých prostorů, které nebyly vůbec využity. V některých prostorech byli i netopýři a ty zvuky byly trošku děsivé :D Podlaha byla pouze zpevněna kachličkama, aby se tam návštěvníci mohli dostat a bylo to bezpečné. Na zdech bylo i hodně nápisů a jmen. Jednu dobu byl totiž zámek pro veřejnost volně dostupný. Ostatně na pár fotek se podívejte níže.Focení s Lucinkou / 29.8. 2014

29. srpna 2014 v 18:38 | zRzQa
Na dnešní odpoledne jsem se domluvila s Luckou (kterou už moc odbře znáte z fotek), že půjdeme pokecat a něco nafotíme. Naštěstí nám vyšlo vážně parádní počasí. Ještě jsem pak litovala, že jsem si nevzala sukni, protože v riflích mi bylo pořádně horko. Nakonec jsme udělaly jen pár fotek a z toho nejvíce se mi líbí tato první fotka (další fotky najdete v celém článku). No co, Lucka je fotogenická, takže s ní je radost fotit. Strašně se mi líbí její odstín vlasů. Prostě moje kámoška je kočka a tečka.

"Přítel je, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád. Je to osoba, s kterou se odvažujete být sám sebou."

Fotografie / Vzpomínka z r.1959

17. srpna 2014 v 20:10 | zRzQa
Posílala jsem do fotosoutěže fotku na téma Vzpomínka. Měla jsem jeden určitá nápas a pomohla mi s ním babička, které moc děkuju! :* Líbí se mi kontrast fotografie, kde jsou dva mladí a zamilovaní lidé a na druhé straně tuto fotografii drží babička, které je 71let. Černobílá forma fotky mi přišla jako nejlepší varianta. Ovšem bohůžel moje fotka nebyla vybrána mezi vybranou dvacítku.

Ostatně chci vás poprosit, ať hlasujete pro soutěžní fotku "Za svitu svíčky..." - hlas se započítá tak, že tam zadáte svůj email. Děkujeme za hlasy! Soutěž trvá do 24.srpna 2014.

Autoportrét / 13.8. 2014

13. srpna 2014 v 22:59 | zRzQa
Minulý týden jsem byla na melíru a až do dneška jsem se nedokopala k tomu, abych si udělala aspon pár nových fotek. Dneska odpoledne jsem byla chvilku na kole s Honzíkem a když jsem přijela, tak už jsem neměla žádný program. Nalíčená jsem byla asi za 10minutek, focení trvalo dalších zhruba 10-15minut a bylo hotovo. Nakonec se mi poměrně líbí tyto tři fotky. Co myslíte? :)

Večer jsme se s mamkou dívaly na 2.část filmu Rozbřesk. Prostě já to stejně žeru tu sérii filmů. Už jsem je viděla všechny snad 100x, ale jediný celý Rozbřesk jsem viděla pouze v kině na premiéře. No prostě je to boží :3

"Teď to víš. Nikdo nikdy nikoho nemiloval tak, jako já tebe." Bella (Rozbřesk, 2.část)

...více v celém článku

Fotografie / Jednoduše pomerančová

5. srpna 2014 v 12:55 | zRzQa
Konečně jsem měla dostatek času na tuhle fotku. Ono vypadá sice obyčejně, ale nakonec se za ní skrývalo celkem dost práce (ikdyž to možná ve výsledku některým vepříjde). Ale s výsledkem jsem maximálně spokojená. Prostě a jednoduše pomerančová. Začíná se mi líbit čisté a jednoduché fotky. V hlavě mám plno nápadu. A nemám čas. Jsou prázdniny, takže mám plno času. Ach.

Autoportrét / 28.7. 2014

29. července 2014 v 7:30 | zRzQa
V poslední době jsem si zase velmi oblíbila černobílé autoportréty. Z jední strany je to takové témné, ale přitom obličej je hezky nasvícený. No prostě jedno takové rychlo focení, kdy asi z dvaceti fotek uspěla jen tak tak sotva jedna a tu můžete vidět níže :)

" Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme. "

 
 

Reklama