Když zRzQa fotí

Focení s Luckou a Lukym / 8.12. 2013

8. prosince 2013 v 18:43 | zRzQa
Dneska nás pořádně překvapil sníh, ale o to víc jsem se těšila na focení. A navíc - už si ani pořádně nepamatuju, kdy jsem někoho byla fotit. Takže dnešní den začal moc pěkně. Prošli jsme část města, pofotili v parku, pak jsme šli dál do centra. Fotek bylo asi sto, ale i tak jsem jich pár vybrala a jsem s nimi spokojená. Líbí se Vám první zimí fotky tohoto páru?

"Je třeba být si trochu podobni, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali." Jean Jacques Rousseau


Autoportréty Zuzanky - 20.11. 2013

20. listopadu 2013 v 18:30 | zRzQa
Dneska jsem měla po delší době volnější odpoledne, učení mám naplánované na večer, takže jsem si dala trošku oddych. Poslední dobou je toho jako vždy hodně a spím už 5hod (poslední 2týdny jsem víc snad ani nepsala, nepočítám ale víkendy). Navíc teď chodím do nemocnice na rehabilitace s kolenem, takže teď ve volejbalu trošku musím zvolnit po dobu rehabilitací :/ Ale jinak se mám fajn, jen není vůbec teď čas pracovat na nějakých článcích.

Ale dneska mi hlavou prolétla myšlenka, že už nemám teď žádnou novější fotku. Před tím jsem se fotila snad každý týden (prostě mě to baví :D) a teďka sotva jednou za měsíc :D Takže jsem si sem tam natočila trošku vlásky, udělala jsem si žluto-fialovo-modré líčení a s baterkou, která blikala, že je vybitá, jsem šla asi na 3/4 hod fotit :D Baterka vydržela! Yeah :3 No a teď bych potřebovala od Vás poradit, kterou si mám dát na profilovku na FB? :P :)

"Daj každému dňu šancu, aby sa stal najkrajším dňom Tvojho života."

Focení s Honzíkem :* / 28.10. 2013

28. října 2013 v 17:29 | zRzQa
Večer jsme se domluvili, že půjdeme dopoledne fotit. Ovšem já si nedala budík a jen co jsem lehla, tak jsem usla a spala jsem. Probudil mě až Honzík, když na mě zvonil. Ale nakonec jsme přeci jen šli fotit a máme nové podzimní fotky :3

" Chceme-li porozumět nějaké osobě, musíme prožívat její pocity, trpět jejími bolestmi a užívat si její radosti. "

Stále jsem se ještě nedobrala k dokončení designu. Ale veče rk tomu sednu a snad už to jej konečně dodělám a dnes jej i nastavím. Ale tak uvidíme, jak se mi bude ještě dařit. A jak si užíváte volna?

Focení s Domčou / 27.10. 2013

27. října 2013 v 23:44 | zRzQa
Dnes odpoledne jsem jela s mamkou na návštěvu a spojila jsem to i s focením. Fotila jsem nakonec kamarádku a jejího bráchu, v tomto článku ovšem uvidíte pouze fotky Domči. Pokuď si vzpomínáte, tak jsem už Domču jednou fotila a to o prázdninách (v sprnu někdy). Na to, že už nebylo příliš světlo (byli jsme fotit poměrně pozdě, asi ve čtyři hodiny odpoledne a brzo se už začíná stmívat, takže už nebylo moc světla). Ale nakonec jsem s fotkama spokojená a prý si je u budou tisknout, hihi :3 A v celém článku najdete i naši společnou fotku :P Co vy na to?

" Směj se, kdy můžeš. Omlouvej se, když bys měl a nech plavat věci, které nemůžeš změnit. Miluj hluboce a odpouštěj rychle. A nebuď smutný, protože život je moc krátký na to být nešťastný. Lidé se mění a věci se kazí, ale vždycky si pamatuj - ŽIVOT JDE DÁL!"


Zrzanka před objektivem / 26.října 2013

26. října 2013 v 19:01 | zRzQa
S mamkou jsme dneska vyrazily na podzimní procházku. Všechny ty barevné stromy, padající listí a krásná příroda byla právě dnes ideální k focení, protože bylo pěkné počasí a bylo i teplo. A ještě jedna věc - pořád někoho fotím, ale já sama poslední dobou nemám moc fotek a hlavně nemám vůbec fotky třeba v přírodě. A mamka je taková šikovná, že když jí řeknu přesně jak to chci, tak mě i tak vyfotí.

"Nikdo nemůže předpovědět, do jaké výšky můžeš vzlétnout, dokud jsi nerozepjal svá křídla."

Nakonec jsem s fotkama hodně spokojena. Mám tu nejšikovnější mamku! :3 Co na ně říkáte? :P

Autoportrét / Má člověk dvě tváře? (+tip na make-up na halloween)

23. října 2013 v 21:13 | zRzQa
Teď mě čeká týden volna. Zítra jdeme s němčinou do kina a v pátek je nějaká akce a příští týden jdu do školy až ve čtvrtek, takže co víc si přát. (No jasně, chtěla bych třeba už lentí prázdniny, ale nejsem tak náročná, lepší něco než nic :D ). Takže jsem využila volného dnešního dne, zašla jsem pokecat s kámoškou, kterou jsem zase dlouho neviděla a večer jsem se pustila do nějakého lehčího makeupu třeba na halloween. Tenhle svátek miluju, můžu se vždy uplně vyřídit, ovšem tento rok to nebudu mít kde předvést, leda na fotkách. Určitě mám v plánu přes volno udělat ještě nějaký make-up a možná i natočím video.

Tenhle make-up mi trval asi tal 40minut. Pracovala jsem pomalu, protože jsem ani pořádně neměla představu, jak to vlastně chci :D Takže jsem to vymýšlela během práce. Pak jsem dlouho chystala pozadí k focení, samotné focení. No Zabralo mi to se vším všudy tak dvě hodiny. Ale prostě tohle já zbožnuju, hrozně mě to všechno baví :3

Focení s Davidem / 9.10. 2013

9. října 2013 v 20:26 | zRzQa
Zase po delší době jsem byla někoho fotit. Dnes ovšem nebylo příliš ideální počasí, ale nakonec jsem to nějak zvládla. Původně jsem chtěla jít fotit nějaké podzimní fotky v přírodě, ale bylo zataženo, v lese nebylo skro žádné světlo, takže jsem se na to vykašlala a šly jsme fotit o kousek dál. Nakonec se podle mě fotky vyvedly :)

" Když si člověk moc přeje, kouká z toho leda zasloužené zklamání. "

A co se týká školy, je toho dost (nečekaně). Zítra mám z biologie poznávačku z nějakých 120rostlin a zadá nám asi 25x. Umím jich možná tak 20 :D Haha, ale tak od rána času dost a snad se to nějak trošku naučím a budu mít zítra štěstí v tom, že tam dá zrovna ty, co budu umět, ikdyž pochybuji.. :D Jinak času je stále málo, takže se velmi těším na víkend, kdy se zase trošku odtrhnu myšlenkama od školy a trošku si odpočinu.

...další fofografie v celém článku

Fotografie / NATO days 2013 (22.9.)

22. září 2013 v 20:57 | zRzQa
Tento víkend byl super, opravdu nemohu říct, že jsem se nudila. A avíc jsem opravdu využila celé dva dny naplno. Včera jsem vstávala v 6hod a jela jsem do Polska kupovat šaty a koupila jsem si ještě i dalších pár věcí (o tom více v jiném článku). Odpoledne jsem se byla podívat na baseballový zápas, kde dělal Honzík rozhodčího.

Dneska jsem si dala pro jistotu budík na půl osmou, protože jsem nechtěla vyspávat až do dvanácti. Pak člověk z toho dne nic nemá a je akorát přespaný :D To se mi stává právě jen o víkendech a když jsem přespaná, tak se mi nechce už vůbec nic :D

Takže jsme si s Honzíkem udělali výlet na NATO. Z vlakového nádraží jsme se pěkně prošli. No, na letišti bylo (nečekaně :D) obrovské množství lidi. Po nebi lítaly stihačky a všelijakého vrtulníky a já nevím co ještě. Bylo toho hodně :) Nejvíc jsem se ovšem těšila na akrobatické vystoupení Turkish Stars na stíhačkách NF-5A. to bylo vážně skvělé a mám plno fotek. Sice jsem měla někdy problém abych něco viděla a když už jsem viděla, tak se mi špatně fotilo, protože zrovna v tom TOP foto místě byla něčí hlava a čas na přemístění nebyl, ale i tak to byl skvělý den :) A cestou zpátky domů už jsme byli celkem unavení, protože jsme museli jít zase z Mošnova zpátky pěšky do Studénky, ách jo :D

A teďka se jdu honem učit, protože jsem se teďka piplala rychle s fotkama. Takže dobrou noc špunti a mě zase čeká další náročný týden ve škole, uf!
První fotoúspěch - Vytisknutá fotografie v magazínu

11. září 2013 v 18:18 | zRzQa
Ano, ano - můj první (pro mě) větší fotoúspěch. Jak jsem již psala, vyhrála jsem 2.místo ve fotosoutěži a až dnes jsem konečně viděla, s jakou fotkou jsem to vlastně vyhrála, hihi :D A ano, je to ta s pánvičkou :D Budu se teď snažit poslat další fotku do dalšího kola soutěže a třeba mě vyberou a zadaří se.

Za chvilku se jdu dívat na film "Now is good" a obsah filmu vypadá zajímavě → Sedmnáctiletá Tessa miluje život. Když je jí diagnostikována smrtelná nemoc, rozhodne se využít každý zbylý moment svého života a sestaví si seznam věcí, které by měl normální teenager zažít, a to včetně drog a ztráty panenství. S pomocí kamarádky Zoey uvede svůj seznam do pohybu. Zatímco se členové její rodiny každý sám svým vlastním způsobem vyrovnávají s představou ztráty Tessy, ta objevuje úplně nový svět. Je odhodlána si užít každý den, co nejvíc to jde. A ačkoliv zamilovat se do souseda Adama na seznamu nebylo, je to pro Tessu tou nejúžasnější zkušeností.

Ve škole se to už začíná rozjíždět a zjistuji, že vlastně nemám skoro vůbec čas. Před mám delší školu, treninky, učení, v pátek taneční a když je čas, tak jsem s Honzikem. Takže to jsou celkem fofry.

"Čas je půjčka, kterou nemůže vrátit ani vděčný dlužník."

Focení s Honzíkem / 7.9. 2013

7. září 2013 v 22:00 | zRzQa
Byla to taková domluva na rychlo, příliš světla pak už nebylo, takže se později šum na fotkách projevil, ale tak není to nejhorší :) S Honzikem jsme se šli na chvilku projít a něco málo nafotit :D Fotili jsme u garáží a na střeše, heh :D Zítra mě čeká takový celodenní výlet, takže možná večer čekejte nějaký článek.

"Někoho milovat, znamená především přijmout ho takový jaký je!" Walter Trobisch

...více fotografií v celém článku

Autoportrét / Noční relax na toaletě

6. září 2013 v 9:08 | zRzQa
Moje mamka říká, že fotím morbidní fotky. Mě to tak nepříjdě. Hrozně mě baví se na focení líčit a prostě celkově fotit takové odlišné fotky než mají ostatní. Tak proč ne. Prostě tohle je "Noční relax na toaletě".

Chtěla jsem jít původně do sklepa, ale ty dveře se mi vždy špatně otvírají, tak jsem se na to raději vykašlala :D Ale tohle byl jeden z prvních pokusů tohoto téma. Určitě ještě nekončím :D Mám ještě velký plán co se týká líčení :3

Autoportrét / Hej [1.9.2013]

1. září 2013 v 18:18 | zRzQa
Prázdniny utekly neskutečně rychle a od zítřka zase nastane to dlouhé deseti měsíční čekání na další letní prázdniny. Jdu do druhého ročníku a mám celkem obavy jak to opět budu zvládat. Během školního roku zase čekejte nějaké ty deníky a mé kecy o tom, jak tu školu nemám ráda a jak mi to nejde, haha :D Ne, mám tři předsevzetí a budu se je snažit splnit. Tedy jedno z nich musím splnit.

Co se týká rozvrhu, tak jsem ho viděla včera a..málem mě kleplo. Minulý rok jsem měla 3x týdně do 15hod (PO, UT, ST) z toho ve středu jsem měla ještě na sedm. A jak je to letos? Nemám sice na sedm, ale za to mám do tří 4x týdně (+ČT). Takže jsem z toho děsně nadšená... Raději bych měla každý den na sedm a byla aspoň dřív doma. Takhle to bude pěkný záhul, protože ještě do toho mám 2x týdne treninky, v neděli budou pak zápasy vždy a v pátky mám taneční. Takže nudit se určitě nebudu.

"Kritizovat - to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to uměl." Karel Čapek

Počasí posledního prázdninové víkendu není nějak úžasné, takže jsem se nalíčila a udělala jsem pár nových fotek. Hrozně jsem se zamilovala do černobílých fotek, takže teďka mě ty barevné moc neberou. Co vy na to? Další nějakou fotku přidám na fan stránku blogu na facebooku, takže doporučuji dát "To se mi líbí" :P Odkaz v menu.

Prázdniny 2013 / Praha - Tutanchamonova výstava (den třetí - 22.8.)

27. srpna 2013 v 18:12 | zRzQa
A poslední den, ve čtvrtek, jsme konečně jely s mamkou na Tutanchamonovu výstavu, na kterou chci snad už tři měsíce. Hrozně jsem se na ní těšila. Když jsme dojeli, tak tam stál velký "stan" a před tím byli dva lidé. Takže mi proběhla hlavou myšlenka jako "Co to má být? :D ". Ovšem nakonec jsem nebyla zklamaná, právě naopak. Výstava byla perfektně udělaná, byly tam různé panely s fotkama, různé zajimavosti ke čtení, zajímavé exponáty, krátké filmy a celou dobu jsme měli všichni a uších sluchátka a vždy jsme si u každé části pouštěli mluvený projev, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace.

V první místnosti jsem byla taková nejistá, protože všude bylo akorát plno textu ke čtení, pár fotek a jinak nic. A i mamka se obávala a doufala, že snad nebudeme celou výstavu jen číst :D No byly jsme tam něco před dvě hodiny. Bylo to úžasné, skvělé a prostě tolik novinek jsem se tam dozvěděla, které se budu snažit nezapomenout :3 A teď samozřejmě fotky! Kdo můžet, určitě si na tu výstavu zajděte!

No a po výstavě jsme se chvilku prošly po centru. Pak jsme se jely k tetě sbalit a jely jsme směr nádraží :)

Prázdniny 2013 / Praha - Den druhý (21.8. )

25. srpna 2013 v 13:04 | zRzQa
Hlavním plánem na druhý den byla návštěva Karlštejnu. Mamka tam byla jako malá a jinak nikdo z nás tam ještě nebyl. Vlakem jsme jeli něco přes 40minut, takže to byla příjemná cesta. Krajina byla nádherná a počasí nám kupodivu také velmi hezky vyšlo. Když jsme šli nahoru k hradu, tak jsem poprvé ochutnala preclík :D Málem jsem si na něm zlomila drátek na spodních zubech :D Ale byl dobrý (y).

Karlštejn byl vkustku nádherný. Zaplatili jsme si jeden okruh prohlídky hradu. Prostory byly krásně zdobené, některé kusy nábytku z té doby se mi moc líbily. No prostě to bylo moc pěkný výlet :) Pak jsme si zašli na oběd a pořád nás tam otravovala včela :D A ten čísnik byl dost divný a ještě pak říkal " Nechcete půjčit takovejhle aparátek?" (Tím myslel plácačku :D). No s bráhcou se nám pak povedla super "akce" :D Pleskl tu včelu, spadla na stul, ale ještě se hýbala aj á jí ještě dobila svým "aparátkem". A byl klid. Byla fakt otravná, pořád nám lezla do jídla -_-

Večer jsme ještě vyrazili na Karlův most a celkově jsme si kousek prošli Prahu. V noci jsem jí ještě totiž neviděla a bylo to úžasné, možná ještě lepší než ve dne :D A když jsem fotila na Václaváku u koně, tak to bylo celkem vtipné :D Mamka mě fotila a pak jako se s ní domlouvám, že se spolu vyfotíme. No přišel asi 25letý týpek a že nás vyfotí - tak fajn, ala jsem mu foták, udělal asi pět fotek a teď ke mě přišel a začal "Hele můžu si tě vyfotit? Ty se mi hrozně moc líbíš!" A já " Co? Ne! :D ". No a pokračoval - "Hele a ty si z Prahy?" a já "Nene, jsem z ---" a on " No tak to já bydím kousek od toho. Hele a nechceš si teďka pokecat?" a já "Nene, fakt promiň ale já vůbe cnemám čas, spěchám :D" a on zase " Ale fakt se mi hrozně líbíš" a já jen "Hm, fakt musím jít" a smála jsem se (mamka přitom stála 2m od nás :D) a on to zakončil tím že "No, ale nevíš o co přicházíš" a usmál se :D A já jen " Aha" a šla jsem :D Bože bože :D

Prázdniny 2013 / Praha - Den první (20.8. )

23. srpna 2013 v 10:07 | zRzQa
V úterý brzo ráno jsme nasedli do vlaku a jeli směr Praha. Při našem štěstí seděla v našem kupé paní, která byla velmi obézní (to by mi nevadilo), ale vadilo mi to, že neskutečně páchla. Chudák mamka vedle ní celou cestu seděla, takže to začlo "skvěle". Nakonec jsme se pak už tomu smáli, protože ten zápach byla děsný. No, byli jsme šťastní, když jsme vystoupili na hlavním nádraží, věci jsme si dali do úschovny a šli jsme co centra. Byla celkem zima. Myslela jsem, že bude teplo, takže jsem měla tílko, ale sebou jsem měla i mikinu. V té mi ale moc teplo stejně nebylo, takže jsem celý den tak nějak lehce mrzla :D

Prošli jsme se po Václaváku, koukli jsme na Orloj, šli jsme k hradu a ještě samozřejmě na Karlův most a prostě nějak jsme to tam celé prošli. Když jsem byla poprvé v Praze před 3lety, tak mě Karlův most hrozně uchvátil. Ale tento rok nějak nic. Bylo tam lidí jak smetí, všichni se mačkali, šla jsem jak robot davem, takže jsem z toho moc neměla. Ale i tentokrát jsem s úžasem sledovala malíře a tajně je fotila, hih :D

No celý den jsme pořádně prochodili, takže když jsme pak vzali věci z úschovny a jeli k tetě, tak jsem šla uplně zničeně, táhla jsem kabelku, foťák a kufr. Před domem jsem už nějak neměla sílu, tak jsem šla jak šnek a to se mi ještě vyzula bota, takže jsem dostala malý záchvat smíchu - ale to už hlavně i z únavy :D A jen co jsem lehla, tak jsem tvrdě spala až do rána...

...zbytek fotek z tohoto dne najdeš v celém článku

Focení s Domčou / 14.8. 2013

15. srpna 2013 v 0:44 | zRzQa
Včera jsme se konečně domluvily a po víc jak 4letech jsme se navštávily. S mamkou jsme za něma zajely vlakem (mimochodem, zbožnju jezdit vlakem :3). Pokecaly jsme, probraly jsme snad uplně všechny a stejně jsme si ani nestihly všechno říct. S Domčou jsme šly i na chvilku fotit a tady je výsledek. Vlásky jsem jí dělala já a také jsem jí i nalíčila lehce. Oblečení jsem jí také vybrala a myslím si, že Domča je kočka :) Co říkáte na fotky? Více najdete v celém článku.

Mimochodem Domča také bloguje, její aktuální blog najdete na této stránce →

PS: Na konci článku najdete i malý bonus :D Jen se kouknětě ;)

Focení s Haničkou / 12.8. 2013

14. srpna 2013 v 10:03 | zRzQa
Ten její úsměv mi vždycky zvedne náladu. A vůbec - Hanička je skvělý člověk s dobrým srdíčkem a je tu pro mě když mám sem tam "bad days" a já jsem tu pro ni. Za ni bych strčila ruku do ohně. Šly jsme se na chvilku projít, pokecat a něco málo jsme i nafotily, protože už chtěla nějakou novější profilovku na facebook. S fotkama jsme obě spokojené :)

A navíc včera jsem měla dost blbou náladu..Prostě "bad evening". Sešly jsme se za deset deset, prošly jsme se po okolí a udělaly jsme si takovou noční hodinovou vycházku. A když jsem šla domů, měla jsem už fajn náladu a usměv na rtech. Děkuji Haničkooo :)

"Pravý přítel je ten, který příjde tehdy, když všichni odcházejí."


Autoportréty - "Pojď ke mě" / 13.8. 2013

13. srpna 2013 v 16:29 | zRzQa
Dnes jsem neměla nic na programu přes den, tak jsem se vrhla do líčení a focení. To líčení je původně zbarveno do zelené a černé, ale samozřejmě na černobílé fotce to nepoznáte moc tu zelenou. Fotek mám více, ale už tak stačí, že tady veřejnuji takové šílenosti :D Haha :D Co na to říkáte?

Fotografie / Ondra 11.8. 2013

12. srpna 2013 v 8:45 | zRzQa
Ondra chtěl včera vyfotit - přesněji tedy chtěl nějakou novou profilovku na facebook, tak jsme šli ven pokecat a projít se, vzala jsem foťák a nakonec hned první fotka vyšla velmi dobře,takže byl spokojený. Už se stmívalo, takže nebylo moc světla, tudiž šum se na fotce projevil, ale co se dá dělat.

Dále v celém článku máte i fotku, co mě Ondra fotil a pak pár společných kdy jsme dělali takové blbosti... :D Je to skoro jako můj brácha, známe se už od malička, tak co :D

Focení s Lucinkou / 11.8. 2013

11. srpna 2013 v 15:23 | zRzQa
Dnes jsem sice měla jít fotit s dvěma holkama, ale jelikož na dnešek bylo předpovídáno špatné počasí, zataženo a prostě zataženo, tak jsem to raději přesunula na příští týden. Ale chtěla jsem jít fotit a tak jsem se narychlo večer domluvila s Luckou, že nafotíme nějaké temné mega fotky. Původně jsem chtěla jít na jeden rozpadlý barák, ve kterém jsem plánovala focení už půl roku. Ovšem když jsme došly na místo, barák nikde. Zbourali ho -_- Takže jsme musely rychle změnit plán a šly jsme prostě po okolí v přírodě, k řece a celkově jsme ušly pěkný kus cesty. A to jsme ještě každá měla na zádech batoh s oblečením a dalšími potřebnými věcmi, já ještě tahala stativ, foťák, lucka velké pití, takže kdžy jsme to pár hodin tahaly, tak se to celkem všechno proneslo.

S fotkama jsem nakonec velmi spokojená. Počasí nakonec taky překvapilo, takže kdy jsme ráno přes devátou vyjížděly a bylo chladno, tak zpátky jsme se táhly zpocené a umíraly jsme horkem :D A to jsme si obě vzaly černé kalhoty, super :D A teď už konečně fotky! :)

PS: Přeji všem Zuzankám všechno nejlepší k svátku! :))

...více fotek v celém článku ;)
 
 

Reklama