Mé nehtíky

První den s umělými nehty / Osm "super" zážitků

25. prosince 2017 v 15:40 | zRzQa
Nikdy jsem umělé nehty neměla a mé mi už od 9. třídy ZŠ bohužel moc nerostou. Vždy se začnou třepit a to je hned raději ustřihnu. Nebo se mi jeden z deseti zlomí a to je už opradu není hezké. Zkusila jsem si tedy včera poprvé v životě nalepit umělé nehty (Primark, 2,50€). A to jen tak ze zvědavodsti. Musím se přiznat, že některé věci byly pro mě oříšek a chtěla bych vám popsat můj první den s nehty (ano, opravdu o tom píšu článek :D ).

  1. První nehet se mi odlomil, když jsem šla žehlit bráchovi košili a zapojovala jsem žehličku do zásuvky. Křup a uletěl. Šla jsem si ho teda dolepit (až jsem dožehlila). A to jsem je měla asi 10minut jo.
  2. Nachystat vánoční tabuli by bylo v pohodě, ale vylovit nože z příborníku mi dala tedy hodně zabrat.
  3. Zeškrábnout cenovku z etikety? Bez komentáře prosím.
  4. Sundat lepidlo, které zůstalo po sundání cenovky? Sranda č. 2
  5. Ano, druhý nehet mi odletěl při štědrovečerní večeři. Kdy? když jsem si solila kapra (takovou to otočnou kořenkou, víte ne?). Členům mé rodiny jsem vážně oznámila, že ho nesmím ztratit a oni mi ho nesmí vyhodit, protože stejný už nemám.
  6. Když jsem chtěla jít umýt nádobí a mamka se mi podívala na nehty (a vzpomněla si, jak se mi během hodiny 2x od...nehet), tak řekla, že to radši umyje sama.
  7. Potřetí mi nehet slavnosti upadl, když jsem rozbalovala svůj dárek pod stromečkem. A byl to ten stejný, který mi uletěl při žehlení.
  8. Baví mě ovšem uchopovat jednotlivé kousky cukroví, protože když chytám vanilkový rohlíček, tak je to jakobych ho držela čínskýma hůlkama. Topovka.
Ale jinak je to super. 3x za den si dolepíte nehet, protože jste šetřili s lepidlem (ano, kámoška ŘÍKALA: "Stačí trošku lepidla") a okolí je k vám tolerantní, protože prostě máte gramlavé ruce. Děkuji.

PS: Ale jinak na ty nehty čumím od rána do večera.

Krásné a pohodové svátky

Nehty / Zimní motiv

6. prosince 2015 v 14:12 | zRzQa
Ačkoli venku je pořádná zima a teplota se pohybuje tak do 8°C, tak sníh pořád nikde. Tak si tento zimní motiv můžete udělat alespoň na nehty. Použila jsem dva odstíny modré - světlejší na podklad (Golden Rose, matte velvet 102). Tmavší lak (essence, colour & go 85) jsem použila jako podlad pro bílé (Gabriella Salvete, enamel with hardener 148) vločky (aby lépe vynikly)

Jelikož nemám žádnou pomůcku pro tvorbu motivů na nehty, tak jsem použila obyčejné párátko s ostrou špičkou. Díky tomu jsem vytvořila malé vločky. Zabralo mi to cca 10min. A tady je výsledek.

Fotonávod / Tyrkysové s puntíkama

22. dubna 2015 v 13:26 | zRzQa
Dneska jsem měla kratší školu a jelikož jsem ráno měla ve škole deskriptivu, kde stavíme dům budoucnosti do jedné soutěže a pořád jen něco řežeme, malujeme a přibíjíme něco dohromady, tak se s nalakovanými nehty mužu hned po škole rozloučit :D

Tyrkysový lak patří k mým oblíbeným a tak jsem chtěla vymyslet něco, čím by jste se mohli i vy inspirovat. Původně jsem chtěla namalovat nějaké květinky, ovšem nemám na to pořádný štěteček, takže jsem byla opět omezena na puntíky. Ve výsledku to byla ale velmi jednoduchá práce, která zabrala 10minutek. Tak jak se vám líbí? Ve fotonávodu uvidíte jasný postup jak docílit výsledku.

Nail tutorial / Světle modré s puntíkama

25. března 2015 v 10:55 | zRzQa
Nedávno jsem si koupila nový lak na nehty (NYC, č.325). Zkusila jsem jej jednou na jeden nehet a přišel mi příliš světlý a tak jsem sáhla po jiném. Rozhodla jsem se jej ale vyzkoušet znova, nanést dvě vrstvy a něco k tomu přidat. Nakonec to nedopadlo špatně a já pro vás rovnou připravila menší fotonávod. Mě to zabralo zhruba 10min, takže je to taková rychlovka, kterou zvládne každá slečna.

Laky: Světlě modrý - NYC č.325, tmavě modrý - NYC č.269, bílý - Gabriella Salvete č.148

Fotonávod / Nehty - Elegantní proužky

11. července 2014 v 14:00 | zRzQa
Zalíbila se mi kombinace tmavě hnědé, béžové a bílé. Navíc s kombinací proužků to vypadá hrozně pěkně. Není to příliš náročné, ale je důležité, ať záklandí vrstva dobře zaschne. Můžete zkombinovat i jiné barvy, určitě hezky může vypadat i kombinace např. tmavě modrého základu, bílé a třeba světlounce modré. Ale takových kombinací lze vytvořit nespočet. Tak kdo vyzkouší tento fotonávod? :)

Použité laky: bílý - Gabriella Salvete č.148, tmavě hnědý - Essence č.20, béžový - Golden Rose č. 05, průhlědný - č.11

Nail tutorial / Žluto-červená kombinace

13. června 2014 v 18:58 | zRzQa
Po delší době jsem si připravila pár jednoduchých návodů na nehty. A nebo prostě jen tak k inspiraci. Tato žluto červená kombinace je celkem nepřehlédnutelná. Doplnila jsem čárami, které tyto dvě barvy "spojily" dohromady. Není to vůbec náročné. Zabere vám to tak 15-20minut ;) Celý návod najdete v celém článku.

Nail tutorial / Romantic nails

21. května 2014 v 18:39 | zRzQa

Návod / Nehty - Do růžova a rovnou 3x

17. dubna 2014 v 22:58 | zRzQa
Snažím se si lakovat nehty každý týden alespoň jednou. Většinou ale nejde o nic složitého. Prostě si vyberu barvu, nalakuju a tím to hasne. Když mám ale čas a chce se mi čichat ten smrádek z laku, tak si vymyslím i něco složitějšího. Toto je ovšem velmi jednoduché, zvládne to každý. Chce to jen umět udělat rovný pruh ;)

Čísla laků: 1) Rimmel London, č.28 ; 2) Rimmel London, č.01 ; 3) Gabriella Salvete, Monza Italia- č.01

Fotonávod na nehty / Na Silvestra do fialova?

29. prosince 2013 v 16:42 | zRzQa
Možná některé přemýšlíte, jaké nehty si udělat na Silvestr. Mám tady pro Vás jeden tip. Budete potřebovat fialový lak na nehty od Rimmel London č.4, bílý Gabriella Salvete č.47 a černý praskající lak (popř. obyčejný černý). Stačí postupovat dle návodu, není to těžké, jen je důležité, ať jsou černé linky aspoň trošku rovné :D Nakonec vše můžete zafixovat průhledným lakem.

Nails inspiration / Halloween blood nails

30. října 2013 v 10:54 | zRzQa
Minulý rok jsem (co se týká halloweenu) nebyla na blogu příliš aktivní. Tak se snažím to letos alespoň trošku zlepšit. Chytla mě nálada na nové nehty a jaké jiné téma zvolit než to, které možná většina z Vás momentálně ocení. Někteří se možná chystáte na různé halloweenské akce, máte něco ve škole, či různé party. Co si takhle udělat krvavé nehty s přšerou? :P

Je to jednoduché. Zabere Vám to tak 15minut. Nejdřív nehty nalakujete sytě bílou. Poté červeným lakem u kraje nehtového lůžka uděláte napodobeninu tekoucí krve. Pak už záleží na Vás jak si je dál vyzdobíte, já nehty pak ještě doplnila pomocí černého laku nějakou tváří a pak ještě kousky zašitých šrámů. Nakonec můžete nehty zafixovat průhledným lakem a dodáte jim také lesk :)

Nail tutorial / Summer and palms

22. srpna 2013 v 10:23 | zRzQa
Letní prázdniny už sice pomalu končí, ale co si udělat krásné letní barevné nehty? Budeš potřebovat žlutý lak (Miss selen - č.10), broskvový odstín (astor, č.237) a černý lak (Rimmel London, č.31). Nehty jsou trošku náročnější, ale při troše snaze to určitě všechny zvládnete!

Nejdřív nehty nalakuj žlutým lakem. Poté houbičkou nanes broskvový lak a tím docílíš efektu západu slunce. Podle návodu udělej na konci nehtu černý "břeh", od toho kmen od palmy a nakonec listy. Budeš na to potřebovat velmi tenký štěteček (ten jsem neměla, tudiž jsem pracovala se špejlí, která má ostrou špičku). Nakonec vše zakonči průhledným lakem aby jsi dodala nehtům lesk. A je hotovo!

Nail tutorial / Monsters s.r.o.

18. srpna 2013 v 16:21 | zRzQa
Hrozně se mi líbí postavička z kresleného filmu Příšerky s.r.o. - Mike Wazowski neboli Kuliočko. Inspirovala jsem se tím a udělala si podle toho takové veselé nehty. Je to velmi jednoduché a je to za chvilku. Výsledek se mi hrozně líbí. Budete potřebovat zelený lak (essence, č.39, bílý lak (Gabriella Salvete, č.148) a černý lak (Rimmel London, č.31).

Nehty nalakuj zeleným lakem. Počkej, až dobře zaschne. Poté udělej bílé plné kolečko. Do něj udělej černý malý kroužek tak, ať uprostřed je bilá tečka. Pokuď se ti to nepovede, tak udělej prostě černý flíček a do něj udělej bílou tečku a docíílíš stejného efektu jako předtím. Pak pomocí tenkého štětečku udělej různé pusinky jaké se ti líbí ;) Nakonec nehty nalakuj průhledným lakem aby měly nehty lesk. A je to!

Nail tutorial / Summer color nails

7. července 2013 v 18:23 | zRzQa
Po delším době jsem pro Vás připravila zase nějaký návod na nehty. Jelikož je léto, tak určitě čekáte něco hodně barevného a taky že jste to dobře trefily dámy! V tomto návodu budu pracovat se zelenou, tyrkysovou, oranžovou a černou barvou. Možná trošku bláznivá kombinace, ale výsledek vypadá dobře :-) Není to nějak hrozně náročné, takže to určitě všechny zvládnete. Celkově mi to trvalo zhruba 30minut.

Nails / Béžové, modro-bílé detaily

22. března 2013 v 16:17 | zRzQa
Ty růžové, co jsem dávala naposledy do této rubriky, tak mě dnes již omrzely. Nebyly ve špatném stavu, ale už jsem chtěla něco méně výrazného. Zvolila jsem tuto poměrně jemnou kombinaci béžové s tyrkysovou, tmavě modrou a bílou. Není to špatné, ale tento vzor mi vydrží max. do neděle... :D

JInak za chvilku vyrážím do čajky, tak aspon mám nějaký program na pátek. Co budete dělat vy? :-)

Spokojenost: 60%
Doba tvorby: cca 15min

Nails / Růžové s tyrkysovými flíčky

18. března 2013 v 6:11 | zRzQa
Upřímně řečeno, už si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy přispívala do této rubriky. Navíc už jsem si snad půl roku pořádně nevyhrála s nehty a včera jsem na to nějak měla náladu. Udělala jsem si hned i pořádek mezi laky a zhruba takových deset jsem vyhodila.

Tentokrát jsem šáhla po křiklavě růžové barvě (já vím, u mě je to nezvyklé) od značky NYC (č.131). Na fotce ten odstín vůbec takový není, je to opravdu křiklavě růžová. Lak velmi rychle uschl, což mě mile překvapilo. Lak jsem si totiž kupovala k Vánocům v prosinci a ještě jsem jej ani nevužila, až včera. Na to jsem nějak bezmyšlenkovitě udělala tyrkysové flíčky (značka. Rimmel london, č.26). Nakonec jsem udělala jakési černé čáry podel flíčků a zakončila jsem vše průhledným lakem.S výsledkem jsem spokojena a kontrast barev se mi velmi líbí.

Doba tvorby: Cca 20min se vším všudy

Chcete ať do této rubriky přispívám častěji? :-)

Nehty | Nouzovka? Puntíky

24. srpna 2012 v 11:23 | zRzQa
Před pár dny jsem měla takovou menší nouzovku. Měla jsem asi 3-4dny pouze černé nehty. A prostě se mi nechtěly dělat nové. Tak jsem to na další den vyřešila jednoduše a to tak, že jsem na odřená místa černého lak udělala bílé puntíky a všelijaké skvrny. Výsledek byl uspokojivý a nevypadalo to tak špatně :) Tak jsem si nehty lehce obnovila a měla jsem zase něco nového :)

Líbí se mi hlavně to, že puntíky a skvrny nejsou pravidelné. Prostě je to různorodé a to vypadá celkem dobře. Co vy na to? Už jste taky někdy měly podobnou " nouzovku" ? Jak jste to vyřešily vy? :)

Recenze | Lak na nehty ( Tyrkysový)

14. srpna 2012 v 8:33 | zRzQa
Jelikož už snad celé léto toužím po tyrkysovém laku na nehty, tak konečně jsem si ho byla koupit. Chtěla jsem nějaký, který bude dobře krýt a nebud nějak ošlivě vybledlý. Naštěstí jsem si vybrala dobře.

Koupila jsem si ho v drogerie DM a rozhodla jsem se pro značku Rimmel London. Sice lak na nehty stál 99Kč ( obvykle si kupuji tak do 60kč) ale tak chtěla jsem ho tak šíleně, jsem tu blbou sovku objetovala a jsem ráda :D Je to uplně božská barva :D A odstín je to č. 26.

Nejlepší je si nejdřív nehty nalakovat slabou vrstvou laku a potom ještě jednou a tak docílíte krásné barvy jaká je na fotografii. Vydrží bez poškození alespoň 4dny což je super. Dobře se nanáší a uvnitř je i taková ta kulička pro promíchání laku. Spokojenost? 100% DOPORUČUJI

Nehty - Téma: Zelený přeliv

4. února 2012 v 8:32 | zRzQa
Úplně jsem se do té zelené zamilovala :D Tato fotka není moc kvalitní.Je divné zaostřené,takře to vypadá "divně" ale snad to přežijeme všichni ve zdraví.S těmito nehty jsem velmi spokojena.

Nejdřív jsem udělala zelený podklad ( essence),poté jsem naťupkovala tmavší zelenou a nakonec černou.Vše jsem přetřela průhledným lakem,abych nehtům dodala lesk a takový je výsledek :-)

Nehty - Téma: Zelené tenisky

2. února 2012 v 22:01 | zRzQa
Teď večer jsem se nudila a navíc jsem byla šťastná,že mám konečně dole sádru.Před tím jsem si lakovala pouze 8nehtů ( zbylé dva byly v sádře) a už konečně jsem mohla nalakovat všech deset nehtů.Úžasný pocit :D

Zvolila jsem po dlouhé době lak zelený od essence,který je uplně úžasný!Barvy jsou syté a vypadají skvěle.

Vzorek není můj nápad.Našla jsem v "Nails inspiration" a velmi mě to zaujalo.Tam to bylo ale v černo-bílém provedení,jenže já chtěla něco živého a brevného (na oslavu toho,že nemám dláhu :D ) aaa tak jsem zvolila tuto kombinaci.S výsledkem jsem spokojena :-) Vzorek není až tak složitý :-) Co na to říkáte? (Já vím,moc jednoduché,ale co :D )

*Zítra čekejte na 100% dva zajímavé články :-)

© Christmas nails 2011

24. prosince 2011 v 10:10 | zRzQa
1) Tento typ mě bavil ze všech nejvíce.A taky se mi tento nehet líbí ze všech nejvíce.Nejdřív jsem si udělal azáklad a to světl hnědým lakem.Poté jsem si udělal černý obrys a růžky.Jakmile to lehce zaschlo vybarvila plochu soba hnědým lakem.Zároveň jsem udělala i černý nos.Až bylo vše skvěle suché tak jsem udělala dvě podlouhlé bílé tečky a do nich malé černé tečky.Nakonec jsem vše přetřela průhledným lesklým lakem.A výsledek je skvělý.Doba jednoho nehtu = 5min. Náročnost: Velká
2) Základ nehtu byl modrý lak ( Gabriella Salvete / č.112).Pak jsem bílým zdobícím lakem udělala vločku a malé tečky.Náročnost: Střední.Doba jednoho nehtu: 5minut
3) Opět jsem použila modrý lak (Gabriella Salvete / č.112 )Pak jsem "naťupkala" houbičkou okraj (bílý lak - Gabriella Salvete ).Nakonec jsem udělala dvě čárky,ale ty by tam ani nemusely být.Bez nich to vypadá lépe :D Náročnost : Malá.Doma jednoho nehtu: 3min
4) Přemýšlela jsem jakou barvu zvolit a nejlepší byla zdřejmě bílá barva.Pak jsem udělala tři červené tečky a okolo lístečky.Smíchalajsem dva odstíny zelené.Náročnost:Střední.Doba:3min
5)Základ je červený lak (Christian Dior / č.621 ) a pak jsem udělala vzor bílým zdobícím lakem viz foto.Náročnost: Malá.Doba: 2min
6) Můj oblíbený modrý lak jsem znovu použila (Gabriella Salvete / č.112 ).Pak jsem naťupkovala černý okraj houbičkou.A až to začlo tak jsem udělala malé bílé tečky.Dobré je,když každá má jinou velikost.Náročnost: střední.Doba: 5min
7) Základ je červený lak (essence).Pak jsem houbičkou naťupkovala okraj nehtu bílým lakem.A opět jsem tam udělala malé tečy,což mají být vločky.Náročnost: Malá.Doba: 3min
8) Teď jsem zvolila trošku smutnější motiv,ale i tak se mi líbí.Je to jednoduché.Černý základ a pouze bílé tečky :-) Náročnost: Malinkáá.Doba: 3min.
9) Základ je bílý lak.A červeným lakem jsem udělala proužky.Každý má jinou šířku. snažte se až jsou čáry rovné! Náročnost: Malá.Doba: 3min

S tímto článkem jsem si dala velkou práci,tak jsem zvědava na reakce.Který se vám líbí nejvíce a proč? :-) A samozdřejmě na konec vám všem přeji opět " Šťastné a veselé! " :-)
 
 

Reklama