Návody

Jak na to / Kostým hawaiské tanečnice

23. dubna 2016 v 10:51 | zRzQa
Jelikož mě teď čeká maturita, tak s touto událostí čekásnad každého maturanta poslední školní akce - tzv. poslední zvonění. U nás je to tak, že na dopoledne v nějakém kulturním domě naplánovaná akce, kde si každá maturitní třída připraví nějaký program třeba na 40minut - od různých scének na podiu, po tančení a nejčastěji to jsou videa. Dále je s tou akcí spojeno to, že si studenti oblečeo nějaký kostým a pak chodí vybírat na ulici penízky jako nějaký "příspěvek" na maturnaty a na poslední zvonění. Většinou tyto penízky jdou buď do třídy a udělá se nějaká společná akce, nebo se z toho může něco hradit (v maturitní ročníku je nejvíce výdajů za celé čtyři roky na SŠ)...To už záleží vždy na dané třídě a studentech (jak se prostě domluví).

Jelikož já se ve tvoření kostýmů naprosto vyžívám (jo, asi moje pidi úchylka), tak tuto událost jsem si nemohla nechat ujít. Dlouho jsem uvažovala a měla jsem asi milion nápadů, ale nakonec zvítězila hawaijská tanečnice. V obchodech a na netu se sice prodávají různé části kostýmu. Mohla jsem si jít ten kostým klidně i půjčit do půjčovny. Ale já se rozhodla si ho vyrobit sama.

Tento článek bude HODNĚ obsáhlý, jelikož v tomto článku najdete návod na KOMPLETNÍ kostým. Doufám, že se vám tento článek bude líbit a vše bude srozumitelné :) Tak a jdeme na to! :) Na začátku bych vypsala základní věci, které budete potřebovat. Rozdělím to na dvě části - které věci jsem kupovala a které jsem měla doma.

Co budete potřebovat (pravděpodobně) koupit:
 • dvě velké zelené trička (ideální jsou dva odstíny, já je koupila v sekáči za 60Kč)
 • zelenou barvu na textil (ideálně tmavší zelenou než jsou obě trička, cena asi 60Kč)
 • květy (stačí nějaké obyčejné. Vietnamci často prodávají takové umělé kytky, dva druhy za 70Kč)
 • polystyrenové koule (velikost si vyberte dle svého těla :D ...), cena 1ks 26Kč
 • květinový věnec na krk (Nanu nana, 30Kč kus) - pozor! Lze i vyrobit!
Co budete potřebovat (a budete to mít asi i doma):
 • nůžky, pravítko, výkres A3 (na šablonu listu), lepící pistol a náplně, hnědou a černou temperku, štětec na temperky, provázek, nůž nebo skalpel, čelenku, silon, šití (jehlu, zelenou nit)
...tady máte fotku výsledného kostýmu. Bylo to ráno a těsně po příjezdu před budovu.Měla jsem ještě na sobě svetr, takže to s ním vypadá blbě. Bod tím jsem měla takové světlě béžové úplé tričko s dlouhým rukávem. V tom ale fotu nemám. Vlastně z toho mám minimum fotek. Ale tak na úvod a pro vaši představu to stačí ;)

V celém článku najdete podrobný fotonávod pro tento kostým

Návod / Jak odstranit reklamy na blogu?

26. března 2016 v 9:50 | zRzQa
Reklamy mě na blogu velmi otravují. Zhruba před rokem jsem dostala tip na aplikaci AdBlock (která je zdarma) do Chromu, která blokuje reklamy a vám se tak nezobrazuje. A tak konečně skončil můj boj se zobrazováním reklam. Tato aplikaci mi příjde velmi užitečná a i vám by se mohla hodit k odstranení reklam třeba tady na blog.cz. Není to žádná reklama, je to jen dle mého užitečný tip na aplikaci. Jak na to?

 1. Musíte si najet do internetového obchodu Chrome (stránka je zde) a zadat "AdBlock".
 2. Najděte si přesně tu aplikaci AdBlock, kterou vidíte na screenu (přesměrování na stránku >).
 3. Kliknete na tlačítko "Přidat do Chromu".
 4. Vyskočí tabulka ohledně přidání AdBlocku do Chromu. Klikněte na volbu "Přidat rozříšení".
 5. Když jsem pro Vás dělala tento návod (takže jsem si to odinstalovala znovu), tak při instalaci (tedy až se Adblock nainstaloval) mi naskočila stránka ohledně nějakého placení. Tuto stránku zavřete. V té chvíli už máte aplikaci nastavenou, funguje a nemusíte NIC platit.
 6. Ve screenu u 6.kroku vidíte, kolik reklam aplikaci blokuje na dané stránce. Na mém blogu je třeba blokování pět reklam.

Návod / PhotoFiltre studio - Úvod, horní lišta ikonek

25. března 2016 v 9:36 | zRzQa
Když jsem začínala s blogem, tak můj první program bylo malování. Dále jsem přešla na Photofiltre studio, kde jsem se sama učila. Pro nějaké základní tvoření na blog je tento program ideální. A tak mě napadlo, že bych vám některým mohla s těmi začátky pomoct. Tento článek je tedy takový úvodní a týká se ikonek v horní lište. Jednoduše jsem vám všech 53. ikonek popsala a snad vám to do startu pomůže.

Takto vypadá v programu celá horná lišta a já vám je rozebere na menší části.


1. Nový soubor (dále se vám otevře tabulka, kde zadáte požadovanou velikost, př. 193x938 pixelů)
2. Otevřít soubor (přes tuto ikonku můžete vkládat do programu obrázky, které pak dále používáte)
3. Uložit
4. Tisk
5. Skenovat
6. Krok zpět (také ale můžete použít zkratku Ctrl+z)
7. Krok dopředu (také lze použít Ctrl+y

8. Kopírovat (také klávesová zkratka Ctrl+c)
9. Vložit (souvísí to s předchozím krokem kopírovat, pro vložení je také zkratka ctrl+v)
10. Pokud jste něco zkopírovali, nemusíte to pouze vložit do souboru, ale můžete z dané zkopírované části vytvořit uplně nový soubor, který bude zvlášť.
11. RPG barvy
12. Lze můžete zvolit, kolik barev bude použito v daném obrázku, př. 8 barev, 16 barev, atd. Samozřejmě čím více barev, tím lépe.
13. Funkce pro "průhledné" pozadí.
14. Přes tuto ikonku můžete měnit velikost obrázku.
...více v celém článku

Recept / Snídaně - Banánové lívanečky

24. ledna 2016 v 13:12 | zRzQa
V pátek jsem šla brzo spát a tak jsem i v sobotu poměrně brzy vstávala. Měla jsem nejaké akční ráno a tak jsem mamce udělala snídani. Poprvé jsem zkusila banánové lívanečky s jahodama. Příliš nevařím, takže i z toho lehkého jídla jsem měla radost. Jednoduché, rychlé a chutné.

Doba přípravy: cca do 15min
Co budete potřebovat? (pro cca 9 lívanečků)
 • 3 vejce, 3 banány, trošku másla, cukr, kakao, ovoce na ozdobu (jahody, banány,...)
Jak na to?
 • Do misky nalámejte banány
 • Přidejte 3 vajíčka
 • Rozmixujte
 • Na pánev dejte trošku másla
 • Nalejte trošku hotové směsi na pánev. Mě se na pánev vejdou tři lívanečky.
 • Jakmile to bude možné, otočte lívanečky. Pozor, ať se vám nespálí. (* Můj první lívaneček letěl do koše. Otočila jsem ho pozdě :D)
 • A je to hotovo. Stačí jen pocukrovat, popř. přidat i trošku kakaa a nakonec ozdobte ovocem.
* Fotonávod najdete v celém článku


Návod / Líčení s paletkou NYC - HD Quattro Eye shadow Palettes

1. února 2015 v 9:30 | zRzQa
Nedávno jsem šla naštvaná ze školy a abych si zlepšila náladu ( :D ), tak jsem si zašla koupit nějakou novou paletku značky NYC - HD Quattro Eye shadow Palettes. Stále mi chyběla v kosmetické taštičce nějaká paletka do hnědých odstínů. Prostě něco přirozeného. Jsem s ní spokojená, jen mě celkem zklamal nejtmavší odstín paletky. Čekala jsem, že bude více výrazný. Cena paletky byla nějak 80-90Kč.

Udělala jsem pro vás tedy menší návod jak jsem se líčila já. Nejsem žádný profík, ale tímto návodem jsem jí pro vás chtěla otestovat ať vidíte, jak výrazné jsou dané odstíny.


Pro ukázku jsem vytvořila nějaký "náčrt" oka. Jde hlavně o ty stíny - kde jsem jaký nanášela. No a průběh mého líčení najdete v celém článku.


NÁVOD / Grafika - Jak vytvořit odrážky do menu?

31. ledna 2015 v 14:18 | zRzQa
To, že mi ještě před chvíli nešel asi 2hodiny internet, tak jsem toho využila a připravila jsem pro vás návod na tvorbu odrážky v menu v programu Photofiltre studio. Dala jsem si s tím práci a každý krok okomentovala a udělala screeny. Měli by jste tedy vše snadno pochopit, ale kdyby náhodou něco nešlo, tak mi napište do komentářů pod tento článek a pokusím se vám poradit. Takže tedy, jak na to? NÁVOD NAJDETE V CELÉM ČLÁNKU!
OTÁZKY: Jak se vám líbí tento návod? Využijete jej? Rozumíte všemu?

NÁVOD / Jak nastavit avatar u komentářů pro autora blogu a návštěvníky

20. ledna 2015 v 16:09 | zRzQa
Chtěla jsem již dlouho pro vás připravit nějaký návod, jen jsem nevěděla na co. Mě osobně příjde už na blogu vše jednoduché, protože vím kde co je a jak co nastavit. Zkusila jsem se vžít do role začátečníky a napadl mě návod na to, jak nastavit výchozí avatar u komentářů pro autora blogu a pro nepřihlášené návštěvníky. Možná někteří neví kde se to nastavuje, tak snad to alespoň těm začínajícím blogerm pomůže.

První návod je na výchozí avatar pro pro nepřihlášené uživatele (ti, co nemají blog, popř. jej mají, ale nejsou zrovna přihlášení). Nejdříve je důležité si vytvořit avatar o rozměrech 32x32 pixelů. A jak postupovat dále, vám již poradím.

1) Najeďte na blog do sekce NASTAVENÍ
2) V levém sloupečku v oddělení BLOG vyberte OBECNÉ
3) Sjeďte na konec stránky a tam najdete oddělené "Nastavení komentářů (na blogu). Tam zatrhněte políčko pro ZOBRAZOVAT AVATARY U KOMENTÁŘŮ
4) Teď nahrajte do galerie svůj vytvořený avatar o rozměrech 32x32px
5) A stačí už jen uložit! Jak jednoduché, že? :)


Druhý návod je na to, jak nastavit avatar pro vás - pro autora daného blogu. Avatar se bude zobrazovat vždy, když napíšete komentář ať už na svém blogu, nebo na cizím blogu. Opět si musíte vytvořit avatar o rozměrech 32x32px. Já vždy použiji nějakou svou fotku, vyříznu si čtverec kde je můj obličej a fotografii zmenším do daných rozměrů. Jak dále, vám poradím níže.

1) Najeďe na blog do sekce PROFIL
2) Sjeďte zhruba do poloviny stránky a najdete tam nápis AVATAR - klikněte na VYBRAT OBRÁZEK a nahrajte tak do galerie svůj avatar.
3) Teď stačí jen ULOŽIT a je to hotovo!

VIDEO - Hair tutorial for gala night

20. prosince 2014 v 17:12 | zRzQa
Sice jsem už neměla v plánu čoti jakékoli videa na blog, ale tyhle návody na účesy mi příjdou v pohodě (a nejsou nijak trapné :D). Takže po extrémně (!) dlouhé době mám pro vás nové video. Vlasy mi dělala má kamarádka Lucka, kterou znáte z fotek.

1) Vlasy natočte buď pomocí žehičky a nebo kulmy. Pořádně vše lakujte, ať vlnky dlouho vydrží.
2) Začnete vlasy postupně sepínat na bok.
3) Jako bonus Lucka udělala takovou kytičku z vlasů. Jak na to, najdete ve videu.
4) Na závěr vše dobře nalakujte, protože účes mi tak skutečně vydržel celý večer.

VYSKYTLY SE PROBÉMY S HUDBOU - KVŮLI TOHO NENÍ VIDEO DOSTUPNÉ V URČITÝCH ZEMÍCH (i v ČR, trapné fakt). Takže se omlouvám, zatím by mělo být video bez hudby a později problém vyřeším. Děkuji za pochopené.

DIY / Mašle do drdolu

15. listopadu 2014 v 23:41 | zRzQa
Dneska máme s mamkou nějakou kreativní náladu. Mamka mi plete šálu, já dopoledne dělala něco na fotku, teď večer jsem zase pustila do šití. Upřímně nešiju skoro vůbec. Není spíš co, takže to není žádná krása. Ale však já se to naučím ;) Dneskdyž jsem si vybírala barvu vlny na šálu, tak jsem si koupila i tuhle nádherně modrou stužku, který mi ladí ke kabátu (a momentálně i k nehtům). No tak jsem si vzala metr a dneska večer jsem začala. No strávila jsem nad tím asi půl hodiny a nakonec to nedopadlo až tak hrozně jak jak jsem čekala :D Zároveň jsem pro vás udělala fotonávod, takže pokuď chcete, můžete se pustit do tvoření a snad pochopíte jak na to.

Co budete potřebovat? Stužku - záleží jak velkou jí chcete mít, já použila zruba 25cm na délku a šírka mašle je 5cm. Ty širší jsou podle mě lepší a lépe se s nimi pracuje. Dále budete potřebovat niť stejné barvy jako je stužka, jehlu na šití, sponku do vlasů, lepící pistoli, nůžky.

DIY / Podzimní věnec

31. října 2014 v 16:01 | zRzQa
S mamkou děláme každý rok věnce na Vánoce. Tentokrát jsme udělaly takové podzimní věnce, které jsme vyzdobily tím, co jsme našly v přírodě. Není to nic složitého.

Co budete potřebovat? Základní kruh (nejlépe ze slámy nebo něčeho přírodního), šišky různých velikostí, šípky, červené kuličky (jak se jmenují to nevím, rostou prostě na nějakém křoví :D ), bukvice, žaludy a další různé věci z přírody, které využijete ke zdobení. Dále budete hlavně potřebovat lepící pistoli a lepidla.

Jak na to? Na kruh nejdříve přilepte největší šišky (!). Ty tvoří jakýsi základ, kolem kterého budete dál lepit a zdobit věnec. Záleží na vás, jak si vše rozvrhnete a jak si jej vyzdobíte. My jsme na bok nalepily čepičky od žaludů, zevnitř pak buď menší šišky plus žaludy a nebo další variantou byly pouze žaludy se šípkama, což pak vytvořilo krásný kontrast. Hlavně vše pořádně přilepte, ať nic neupadne! Nakonec můžete nalepit malé čevrené kuličky, které vypadají skvěle a věnec hezky rozzáří. Jeden věnec jsme každá dělala zhruba půl hodiny.

Fotografie našich výsledných věnců najdete v celém článku. Jak se vám líbí? :)

Fotonávod / Denní líčení do hnědých odstínů

28. srpna 2014 v 14:50 | zRzQa
Jak vypadá mé denní líčení za poslední půl rok? Používám už pouze hnědé odstíny. Černé stíny používám opravdu jen výjmečně. Máte tady krátký fotonávod na mé líčení, které mi zabere zhruba 8minut (když nespěchám). Řasenku momentálně používám od značky Yves Rocher, konkrétně Sexy pulp. Šipky vám ukazují, kde jsem daný stín nanesla.

Fotonávod / Velký elegantní drdol za 2minuty!

1. března 2014 v 13:07 | zRzQa
Tento elegantní, vyosko posazený drdol je takový rychlo účes a zvládne jej opravdu každý. I já, která jsem na účesy naprosto levá. A velkou výhodou je, že vám tento účes zabere tak dvě minuty. Sice tento způsob drdolů zná snad 80% žen, ale snad se najdou i některé, které tento způsob tvoření drdoů neznají a ocení tento článek :)

Co budete potřebovat? 2x gumičky do vlasů, "donut" (tak tomu říkám já, je to ta pěnová vycpávka do drdolu), pinetky, hřeben

Jak na to?
1) Vlasy pořádně rozčesejte. Já používám již víc jak tři roky skvělý hřeben Tangle Teezer.
2) Vyčešte si vysoko copek.
3) Snažte se, ať to máte na hlavě hezky zčesané, nějaké ledabyle zčesané vlasy do copku u drdolu nebudou vypadat hezky.
4) Přetáhněte donut přes copek.
5) Vlasy rozprostřete přes donut a snažte se, ať nejde donut vidět.
6) Přetáhněte gumičkou.
7) Je více možností jak naložit se zbytky vlasů. Můžete si je pouze zatočit, což je nejrychlejší. A nebo si je můžete splést do copánku.
8) Vlasy pak obtočte kolem drdolu.
9) Pevně zapinetkujte.
10) A v CELÉM ČLÁNKU najdete výsledek!

TIP! Doporučuji mít donut i pinetky v barvě vašich vlasů :)


...výsledek najdete v celém článku

Tutorial / Smokey eye

16. srpna 2013 v 17:02 | zRzQa
Nikdy jsem v líčení nebyla profík, ale tak líčím se jak to prostě umím. Pár lidí se mě ptalo jak si zvýraznuji oči, tak jsem udělala takový menší fotonávod. Tohle líčení nosím spíš večer na akce a nebo když na něj mám náladu a chce se mi. Na den používám už spíš jen řasenku a nebo si si už nezvýraznuji víčka. No podívejte se sami, více v celém článku ;)

Návod | Jak pracovat v programu Videopad?

22. července 2013 v 10:38 | zRzQa

Tento článek bude zaměřen na to, jak pracovat v programu Videopad. Tento program je zaměřen na úpravu a zpracování (stříhání) videí. Pracuji v něm zhruba rok a půl. Není to nějak hrozně složité, jen je dobré, když se v něm vyznáte a víte co a jak funguje.

DIY - Tričko s potiskem

11. dubna 2013 v 18:41 | zRzQa
Poslední ani né měsíc se zabýváme ve výtvarné výchově ve škole zdobením trička různou technikou. První technika byla pomocí černé barvy a prostě takové tisku, batikování, pak pomocí sava a nakonec budeme dělat ještě něco pomocí vosku. Bohůžel nemám k tomuto tričku fotonávod, protože fotit ve škole mě nenapadlo, tudiž vám to alespoň popíšu jak jsem při tvoření postupovala.

Budete potřebovat: Tričko, lino, rydlo, speciální barvu na textil (název dodám později).

1) Do lina vyryjete rydlem daný vzor, který chcete mít na tričku. Snažte se, aby jste měli pěkné linie a nebylo to nějak "ohryzané". Dá to práci (zvlášť, když máte tupé rydlo), ale výsledek stojí za to.
2) Speciální černou barvou (název barvy dodám později, nepamatuji si to) nanesete válečkem na lino barvu.
3) Přiložte šablonu na tričko a raději si do tričko dejte papír, aby se to nějak nepropilo.
4) Dávejte pozor, ať se Vám to nějak neposune.
5) Tričko vložíte pod takový válec, přetočíte ať se barva pořádně otiskne do textílie.
6) Tričko nechte tak dva dny schnout.

* Vyrýváte-li text do lina, myslete na to, že jej musíte rýt naopak.
** Jelikož předpokládám, že doma asi jen tak nějaký válec nemáte, nechte tričko (třeba na pár hodin) zatížené např. hromadou knih.
*** Pokuď se touto barvou zašpiníte, tak ruce si očistíte třeba acetonem.

Co říkáte na výsledek?

NÁVOD | Jak vložit do článku video?

4. března 2013 v 20:20 | zRzQa
O tomto návodu mi psalo poměrně dost lidí a proto jsem se ho rozhodla vytvořit. Opět to není nic těžkého, zvládne to každý z Vás.Takže jaký je postup při vkládání videa do článku?

1) Najeď si na danou stránku, kde je video (v tomto případě Youtube.com)
2) Zkopíruj (Ctrl C) adresu (URL adresu) videa
3) Najeď na blog.cz do sekce Nový článek a v liště klikni na takové to kolečko a v něm je "efko"
4) Vlož zkopírovaný odkaz (Ctrl V). Můžeš určit také polohu videa (v tomto případě je to zarovnání na střed)
5) Zakonči to kliknutím na "Vložit" a je to hotovo :)

NÁVOD | Jak udělat celý článek?

28. února 2013 v 16:18 | zRzQa
Tento článek snad ocení úplní začátečníci, kteří se, co se týká blog, moc neorientují. Návod je zaměřen na to, jak udělat celý článek. Je to velmi jednoduché.

1) Najedeš na blog.cz do sekce "Články" - Nový článek
2) Vyplníš vše potřebné (tj.Nadpis a popř. autor, rubriku a anketu)
3) Klikneš v liště na ikonku s tou čárkou (tj. Vložit vodorovný oddělovač)
4) Článek se rozdělí na dvě části a je hotovo

Jak se naučit periodickou soustavu prvku?

27. února 2013 v 10:04 | zRzQa
Možná jste někteří stejně jako já došli do ročníku na střední škole, kde se musíte učit periodickou soustavu prvku nazpamět. Nemají to tak ovšem všichni a ti, co jsou na tom stejně jako já (tzn. že se to musí naučit) tak vám přináším článek, kde najdete nějaké rady, jak se to naučit.

Co je to periodická soustava prvku? Je uspořádání všech chemických prvků v podobě tabulky podle jejich rostoucích protonových čísel, seskupených podle jejich cyklicky se opakujících podobných vlastností

1) Buď se to prostě našprtáte nazpamět a to jen dle značek (nH, Li, Na, K, Rb, Cs, Fr - tj. první sloupec svisle dolů)
2) Vymyslíte si na to nějakou písničku a prostě si to zazpíváte
3) Existují různé pomocné vtipné věty, díky kterým se to dá naučit. Ovšem fantazii se meze nekladou a věty si můžete vymyslet sami. A tady je těch pár nejznámějších vět.


* Tabulku prvku si můžete zobrazit v plném rozlišení (Pravé kliknutí myší - Zobrazit obrázek)

A co vám (podle mě) určitě nepomůže, ale příjde mi to vtipné je tento velmi zajímavý song :D


DIY - Vánoční věnec

19. prosince 2012 v 22:55 | zRzQa

NÁVOD | Jak na náhled stránky?

13. října 2012 v 10:02 | zRzQa
 
 

Reklama